Tijdelijke verhuizing van 251 gezinnen in Schiedam-Zuid Tja, nu hebben we het huis alleen. De Stam Wil van Be veren: 'kalm beginnen' AUTO BOTST EEN ANDERE IN DE NIEUWE HAVEN Schiedam tussen 3 en 5 Auto slaat op hol Na aanrijding met een derde Mexicaanse avonturen in Vera Cruz' SCHIEDAM SCHIEDAM Scooter gestolen GEEN KRANT ONTVANGEN? Inbraak in Co-op supermarkt Burgerlijke Sland Verk oop van W onin gwelwoniii gen WF-handbal blijft spelen op de werf DU KOOKSTERS allround bromfietsmonteur gemeente Schiedam telefoniste- receptionisie gemeenteziekenhuis donderdag 6 maart 1969 - pag. 5 (Van een onze* verslaggevers) SCHIEDAM» donderdag. De per sonenauto van de heer A. 3. A, van K. uit Schiedam is, terwijl de 64-jarige chauffeur er naast stond, uit zichzelf gaan rfjden. Dat gebeurde gistermid dag om 3 uur op het hellende kruis punt Noord MolenstraatZijlstraat, waar de heer Van K. de auto had neergezet met draaiende motor. Toen de wagen uit zichzelf in bewe ging kwam, is de eigenaar nog via het rechter portier ingestapt, doch hij zag geen kans de auto te stoppen. De wa- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De 25- jarige heer O. T. T. deed aangifte van het verdwijnen van zijn scooter merk Vespa, kenteken UE 43-38 die in de, onderdootrtgang van het flatgebouw aan de Van Heuven Goedhartstraat was neergezet. gen sukkelde voort, ramde op het voetpad, van de Zijlstraat een daar staande fiets en een regenpijp, maar toen de auto recht op de muur van de Schiedamse "Werktuig- en Machinefa briek aanreed, is de heer Van K. weer uit de wagen gesprongen. De muur bracht 'tenslotte de op hol geslagen auto tot stilstand- De wagen werd aan do voorkant flink beschadigd. SCHIEDAM, donderdag Als de minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening met de geraamde aanbeste- dingskosten akkoord kan gaan, zal de Woningbouwvereniging „Volkshuisvesting" binnen enkele weken overgaan tot renova tie van 251 woningen in Schiedam-Zuid. Evenzo vele gezinnen zullen tijdelijk een andere woning krijgen aangewezen. Het betreft hier allereerst 40 woningen gelegen aan de Geer- vlietsestraat, de Zwartewaalse- straat, dc Voornsestraat en de Heenvlietsestraat (aangeduid met blok C), voorts 79 woningen in drie van de hierboven genoemde straten behoudens de Zwarte- waalsestraat maar mét een deel van de Havendjjk (aangeduid als blok D) en tenslotte 132 woningen in blok E, dat wordt begrensd door de Voornsestraat, de Oude SCHIEDAM TUSSEN 3 en 5 UUR gistermiddag was een ver laten stad! Het centrum leek ge troffen door een geheimzinnige epidemie, cam te duiden wet ^jax-koorts"die duidelijk meer slachtoffers maakt onder de mannei\dan by de vrouwen. Ziektebeeld: roerloos blijven staan bij ,een doosje waar een hoop elektronisch lawaai uit komt. Vrouwen zijn daar min der bevattelijk voor. In het stadscentrum werden dc stil gevallen stratep dan ook hoofdzake lijk bevolkt door vrouwen en kin deren. En hel-waren er niet eens zo veel. Zij hadden wel de straten voor zich alleen. Ze konden roeke loos dc Broers-vest, de Rotterdam- sedijk, de Koerjjarkt oversteken en de waarschuwend knipperende lich ten negeren, er gebeurde niets. De meters bij de parkeerstroken had den geen klanten, er was een zéé van ruimte. Er was wel degelijk verkeer: de bus sen en trams reden normaal en er waren zelfs auto's op de weg. Over wegend bestuurd door nors-kijken de mannen. Op de Singel kon je rustig midden op straat fietsen en er was geen auto die langs je heen scheerde. Op het Stationsplein: geen mens te zien. Bij het hoofdpostkantoor kwam ach ter de draaideuren de leegte op je neer vallen. De post-beambten zaten ernstig te werken aan een tafeltje, een transistor tussen zich. „Stand 0-0", was de sombere informatie. Een dame komt schuchter binnen „O, ben ik te laat?" Een loket-be ambte, kennelijk geen voetbal-fan, stak verheugd de armen in de hoog te „Kom maar!" In de Hema toch vrij veel publiek. De intercom geeft grommend ver slag van de str:jd van Ajax! Niet tc verstaan. „De stand? 1-0. Ja, voor Ajax", lacht een verkoopstertje. „Nee, joh, die is afgekeurd", helpt een collega. Het moet 0-0 zijn ge weest. Voor een radio-teleVisie-zaak een drom zwijgende mannen voor de ruit. Mag je van je baas óók niet weg?l", moppert er een. Stand 0-0. „Ze spelen met de zenuwen in", con stateert verdrietig een ander. Een grote troep jolig-grappende man nen in de straat. Ze flaneren of ze niets om handen hebben. Zelfs geen Ajax. Het zijn duidelijk buitenland se werknemers In de vrije ploeg. Een bromfietser rijdt in rustig tem po heen en weer in de stille straat. Een jongen in een hippe jas, tran- sistor-met-antenne-spnet i aan het oor. De stand? 0-0, begrijpt hfj di rect de vraag. Op een standplaats drie taxi's. De chauffeurs zitten bij elkaar in één wagen; staren voor zich uit. Dan plotseling een opgewonden bewe ging; verdomd, schot naast! Schiedam zat gistermiddag toch echt wel in de greep van. Ajax-Benfica. Tegen vijf uur kwam liet spitsuur maar moeizaam op gang. Dat de be slissing viel na de twee maal 45 mi nuten zal velen voor een gróót pro bleem hebben gesteld. Toch naar huis gaan en een deel van het ra dio-verslag van de verlenging mis sen of blijven luisteren. Om half zes en bij stand 3-Q werd het druk in de straten van de verlate luiste raars. Bei voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Maasstraat, de Abfoenbroekse- straat de Haven dijk. Volgens de heer J. H. van Em- den, woordvoerder van de Wo ningbouwvereniging „Volkshuis vesting", kan de restant-levens- duur na de uitvoering van de re novatieplannen worden gesteld op ongeveer 25 jaar. Dc in deze woningen te treffen voorzieningen behelzen het aanbren gen van douches, nieuwe dakpannen en schoorstenen, het uitnemen van. de keukemvanden naar öe overdekte bin nenplaats (die in vele woningen reeds dienst doet als opbergruimte), waar door de keuken aanzienlijk wordt ver breed, de aanleg van nieuwe aanrech ten en kasten in deze verruimde keu ken alsmede de aanleg van nieuwe water-, gas- en elektrische leidingen. Tenslotte zal er door de woningbouw vereniging ook splinternieuwe loodsen achter dc woningen worden aange bracht, onder het voorbehoud dat de oude obstakels reeds bij het begin van de uitvoering van. de renovatieplan nen zullen zijn afgebroken. In tegenstelling tot de huurders van dc bouwvereniging „Eendracht", die het vorig jaar soortgelijke voorzienin gen in hun woningen zagen getroffen en die volgens een woordvoeder van laatstgenoemde bouwvereniging hier door maanden achtereen slechts een gedeelte vau hun woning hebben kun nen gebruiken, zullen de bewoners van de 251 woningen van Volkshuis vesting tijdens dc herstelwerkzaamhe den, die per woning ongeveer vier a vtff weken in beslag zullen nemen, elders In Schiedam-Zuid, in speciaal daarvoor onverhuurd gelaten wonin gen worden ondergebracht. Het spreekt voor zich dat na dc vernieu wing de huren van de woningen enigs zins zullen stijgen. Thans heeft de woningbouwvereni ging „Volkshuisvesting" reeds een zestal woningen ter beschikking, dat in de naaste toekomst als onderdak voor de bewoners moet gaan dienen. Naar de mening van de heer Van Ein den zal deze „tijdelijke overplaatsing' nog wel enkele problemen met zich mee brengen. „Vooral voor bejaarden is het geen eenvoudige opgave binnen een kort tijdsbestek tweemaal te verhuizen," zegt hij. „Vandaar dat wij reeds de hulp hebben ingeroepen van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Niet alleen aan de bejaarden, maar ook aan de andere bewoners zal ge adviseerd worden gedurende deze vijf a zes weken slechts het noodzakelijkste huisraad naar het „tijdelijk" verblijf mee te nemen. Het restant kan op onze kosten elders worden opgeslagen. En- kelc (voornamelijk jonge) gezinnen hebben ons reeds medegedeeld in die bepaalde periode bij ouders te zullen intrekken, .'ij zullen dus alléén ge bruik maken van do door ons aange boden opslagruimte voor de inboedel.' Op de vraag of er net als in dc door de bouwvereniging „Eendracht" gere noveerde woningen geen mogelijkheid bestaat om de bewoners deze tijdelijke overplaatsing te besparen, antwoordde de heer Van Einden: „De 251 hier be doelde woningen zijn veel te klein. De bewoners zouden onherroepelijk veel meer en veel langer hinder van de tc verrichten werkzaamheden ondervin den." Het tweede slachtoffer van het auto-biljart wordt uit de Nieuwe Haven opgetakeld. (ADVERTENTIE) Plotseling is het stil in huis. De kamers lijken ieeg. U mist iets. De kinderen, de gezelligheid van weleer. Tja. Mag de Stam u een raad geven? Pasop, dat u niet alleen met uw herinneringen gaat leven. Breng nieuwe levensvreugde in huis door een nieuwe inrichting. Alle stijlen zijn ruim vertegenwoordigd bij de De Stam. 3 verdiepingen meubelen woningtextiel Vraag het Grote Meubelboek van Top-Form- Gratis. waar gezelligheid begint Mariniersweg 33-47 Rotterdam Parkweg 201-205, Schiedam. Noordeinde 138-140, Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Dc 21-jarige Siem Hway Ling, leer ling apothekersassistent heeft met zijn auto, een nieuwe rode NSU sportmodel (7500 km gere den), gistermiddag om kwart over twee op het smalle deel van de Nieuwe Haven ter hoogte van de Mariastraat een merkwaardig partijtje autobiljart gespeeld. Hij botste tegen twee auto's op, waarvan er ccn de Nieuwe Haven in werd geduwd. Zelf belandde bij met zijn auto eveneens in het water. Hij liep een nat pak op, werd niet ge wond, doch was wel geheel van streek en werd ter observatie In het Ge meente-ziekenhuis opgenomen. De heer S. H. L. reed vermoedelijk met vrij grote snelheid over de Nieu we Haven en botste op het smalle deel Ier hoogte van de Mariastraat tegen de auto van de 30-jarige heer M. R. op, die in dezelfde richting reed. Deze laatste auto maakt een zwenking van 180 graden en kwam tot stilstand op de stoep, na eerst nog de daar staande fiets van dc 38-jarige zand- straler L. H. S. uit Vlaardingen ver kreukeld tc hebben. Ook mevr. A. E. H. uit Schiedam werd door de draaiende wagen geraakt, viel cn raakte aan de knie gewond. Het water in Door deze botsing was de auto van de heer S. H. L. van richting veran derd en kwam met een dreun tegen een op de kade geparkeerdstaandc Opel Olympia Caravan terecht, waar op beide laatste auto's in het water van de haven doken. Via de geheel verbrijzelde voorruit kroop de heer bestuurder uit de NSTJ en werd met behulp van omstanders, die hem een touw toewierpen op de kade geholpen, Met een takelwagen van de firma Eijl zijn do twee zwaar beschadigde auto's uit het water gehezen. De Opel lag dicht onder de wal, maar de rode NSU veel verder in dc haven. Voor dit omslachtige karwei moest de smalle Nieuwe Haven voor het verkeer wor den afgezet. Uiteraard was er voor dit gebeuren een 2eer grote publieke be langstelling, die echter tegen drie uur snel afnam, omdat Ajax toen ging spelen. Bij de rust met stand 0-0 was het werk voorbij. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. In de supermarkt van de Co-op Nieuwe Waterweg in de Monseigneur Nolens- laan is ingebroken. In de keldergang heeft men een deur naar het magazijn met een scherp voorwerp opengebro ken cn zo is men in de winkel kunnen komen. Het is nog niet vastgesteld wat er allemaal vermist wordt. ALBLASSERDAM. Burgemees ter en wethouders hebben de raad voorgesteld de volgende woningwet woningen aan de huidige bewoners te verkopen: Willem de Zwijgerlaan 15 aan G. P. de Wanrd voor ƒ20.349; Willem de. Zwijgerlaan 11 aan L. de Waard voor ƒ20.349; Paarlleiweg 16 aan J. de Graaf voor ƒ21,000; Prinses Marijke- straat 10 aan H. de Boer voor 18.987; Zonnebloemstraat 8 aan G. C, Gou- driaan voor ƒ28.671; Seringstraat 2 aan A. Blok voor ƒ26.671; A. G. Smit straat 15 aan C. van Giessen voor 15.321 en Magnoliastraat 12 aan me vrouw F. Monshouwer-van der Schee voor 24.562. Aan deze verkoop zal onder meer de bepaling worden verbonden dat bij verkoop binnen tien jaar de woning aan de gemeente moet worden aange boden- Sommigen hebben zich zorgen gemaakt over de liesblessure van SW's „spielmaeher" Wil van Beveren. Verscheidene ma len heeft hij zich onder dokters behandeling gesteld, telkens kreeg hij opnieuw het advies een weekje rust te houden. Dat heeft zo acht volle weken (plus een paar daagjes) geduurd. Gedurende dit ruime tijdsbestek is Van Beveren niet in staat gebleken ook maar één keer voluit te trainen. Dit juist was de reden voor kenners om zich over Van Beverens mindere validiteit zorgen te maken. Immers, de levenslustige Drent-van-geboorte :s er de jongen niet naar om zich bij elk wissewasje neer te leggen. Voor diezelfde kenners zal het daarom prettig zijn te vernemen dat Van Beveren cle negen weken niet vol zat maken. Aanstaande zaterdag middag zal hij op het Harga.-terrein aantreden met het B-elftal in de wedstrijd tegen Holland Sport. Vrij logisch dat hij eerst in het B-elftal acclimatiseert, alvorens zich aan het (in deze fase van de com petitie zeer zeker) keiharde eerste- divisievoetbal te wagen. Natuurlijk zullen er mensen zijn, vooral zij die zondag de wedstrijd SW-Elinkwijk hebben bijgewoond en gezien hebben dat „invaller" Aad Verboon wel een acceptabele middenveldspelex- is, maar de grilligheid en sluwheid van een Van Beveren ten enenmale mist, die een rentree van Van Beveren zondag tegen F. C. Den Bosch had den geprefereerd. Volkomen terecht wilde trainer Rinus Gosens hiervan niets weten. Uit zy bewoordingen zou men zelfs de conclusie kunnen trekken, dat het hem niet eens zoveel interesseert hoe de prestaties van Van Beveren zaterdagmiddag zijn, maar eerder of hij zondere kleerscheuren het eind- WIL VAN BEVEREN eerst acclimatiseren signaal haalt. „Ik zal tegen Wil zeg gen: jongen, doe het kammpjes aan. Iemand die ziek is geweest, zal de eerste de beste avond niet overwer ken. Jij dus ook niet. Niet forceren - dat is allemaal niet nodig", aldus Go sens. Wil van Beveren zegt voorlopig een plaats in het eerste elftal niet aanlokkelijk te vinden. „Het komt wel", zegt hij, wat nonchalant. „Ik heb hét niet voor 't zeggen, maar voor my behoort een winnend teair nu eenmaal niet veranderd te wor den. Toen deze week de beslissing over mijn meespelen genomen werd, is 't werkelijk niet éen keer bij me opgekomen van: nou, ik ben nu be nieuwd of ik zondag met het eerste elftal zal meedoen. Eerlijk met, Laat mij eerst in het B-elftal maar weer wat op dreef komen, Verleden week kon ik bij wijze van spreken nog geen bal schieten, dan is het toch ondenkbaar dat ik, ook al had het eerste elftal afgelopen zondag verlo ren, zondag zo ineens maar mijn rentree kan maken". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De handbal-afdeling van de vereniging Wilton Fljenoord zal gebrnik bUJven maken van de speelvelden bij de Be- dryfsschool op het werfterrein. „Ho pelijk is deze regeling nu definitief,' schrijft voorzitter L. 3. Boer in het clubblad „Sportief". De handballers werden vorig jaar van het terrein aan de Maaskant ver dreven, omdat deze gebruikt wordt als golf-links. Daarna was sprake dat WF-handbal gebruik zou gaan maken van het terrein aan de Schietbaan straat, dat daarvoor verbeterd zou moeten worden. Maar dit plan is van de baan. Het terrein naast de Bedrijfsschool zal na afloop van de competitie wor den opgeknapt. Ook voor een kantine en kleedlokalen zijn plannen in de maak. Aangekondigd wordt ook dat secre taris Adri Boer zijn functie zal opge ven. omdat hij een andere werkkring heeft gevonden. De heer A. J. Boer is 23 jaar lang bestuurslid geweest, eerst penningmeester en de laatste 18 jaar secretaris. Daarnaast was hij nog de actieve redacteur van het clubblad, heeft de toto-serviccdienst op poten gezet cn deed nog veel meer voor zijn vereniging- ROTTERDAM, donderdag Dr. G. van den Brink houdt in de aula van de Technische Hogeschool te Delft woensdag 26 maart een rede naar aanleiding van de aanvaarding van het ambt van hoogleraar aan de TH Ln Delft aan de medische faculteit te Rotterdam. In Passage: technicolor „Vera Cruz" is in Mexico opgenomen en dit ver leent aan dc geschiedenis effecten van een zekere authenticiteit, zy het dan uitsluitend wat betreft natuur en kli maat. Deze film van acteur Lancaster on derscheidt zich in weinig opzichten van de vele andere goede cn middel matige avonturenfilms, waaraan wat woelige (Midden) Amerikaanse histo rie te pas komt- Vera Cruz speelt zich af in Mexico tijdens de vrijheidsstrijd van de Jua- ristas tegen de Franse koloniale troe pen van keizer Maximiliaan. Burt Lancaster is de gewetenloze vrijbuiter, die Gary Cooper overhaalt om de kant te kiezen van de meeste beta lende partij- De begeleiding van een goudtransport voor de Franse autoriteiten veroor zaakt flink wat spanning, ook tussen de mannen onderling, die zo hun ei gen plannetje hebben met de schat en bovendien nog gehinderd worden door een Franse courtisane, die er weer een andere bestemming voor heeft. Gary Cooper zou Gary Cooper niet zijn als het hart het toch niet won van de hebzucht. Aan het slot van de film schaart hij zich aan de zijde van de Mexicaanse opstandelingen (en in het bijzonder van een schone rebelse), na een dramatische afrekening met zijn immorele collega. Deze film in het Passage theater is gekeurd voor 14 jaar en ouder. Tij dens de kindermatinees op zondag en woensdagmiddag worden voor alle leeftijden vertoon deel 1 van „De Donderruiters" en „Het mysterie van de onderwerled". SCHIEDAM. Geboren: Edwin C. B. s.v C van Aalst en M C, van Nieuwenhuize; Ester d v E H, C. Roelofsen en L. Ouborg: Marcel T. z.v. p, Stam en A. A. van Rlxoort; Mureha d.v. J. Llebeek m 6. I Berth: Michel z.v. J. W. de Keijzer en A. W. Noordljk; Miranda d.v. J. Hooeoveen en J. E M de Held. Overleden: G. Barendse, 11 jr. editg. A. Aarssen; J. C. van "Willigen. 00 3r wed, C. J. de Groot; J. Breddels, 78 jr: G. Maglelse G9 jr; E. W. Altmicks 66 jr. echtg, 15, W. Gaasbeek; VV. J. A. Schippers 79 jr. Van Loenen voor autolakken Spuitbusje in 550 autokleuren. Dam 4145, Schiedam. Telefoon 266192. „UNIQUE" N.V. vraagt voor haar pas geopende brom- fietsparadijs Moderne, nieuw ingerichte werkplaats, waarin het prettig werken is. Wij bieden u een vijfdaagse werkweek met gunstige sociale voorwaarden. Persoonlijk of schriftelijk kunt u solli citeren op ons adres B,K.-laan hoek Nieuwe Haven, Schiedam, tel. (010) 15.62.77. Personeel gevraagd De Sclitedanmier (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be zorg! st)ers. Aanm. Hoogstraat G. Schiedam, Tel. 257279, 's avonds na 7 uur tel. 155960. S028 NOTARIS C. EVERAARS, Bergaclaan 260. vraagt FLINKE WERKSTER v. maandags t/m vrijdags (2 uur p.dag). Hoog loon. Aanmelden aan het kan toor Bergselaan 260, vóór 2 uur 'a middags. R028 Foto, film en projectie Pas,foto'5 klaar terwijl u wacht FOTO Van Vuuren, Hoogstraat 166. tel. 266720 Let op Juiste adres. SI80 Automobielbedrijf W. van Kleef Lekstraat 15—17. Schiedam. Tel. 263950 Via Amerikaans betalingssy steem bintten 24 uur rijden voor iedereen AUSTIN SEVEN '06 BMW 700 '64 NSU Prone 4 '64 FORD TAUNUS ISM (nieuw) '63 BMW 700 coupé '63 FIAT 1100 '63 KARMAN GHIA '63 AUSTIN GLIDER '63 FIAT 2300 '63 CHEVROLET IMPALA (Gas) 'G2 FIAT 1500 (Maserati motor) CITROEN AMI 6 '62 VOLVO 121 '61 PEUGEOT 403 '61 '61 ALFA ROMEO 2600 '62 MERCEDES 190 (4 eil.) '60 MG A Rechts stuur TRIUMPH TR III A zeer snel Diverse inruil auto's 3 mnd. schriftelijke garantie. 3 mand. GRATIS doorsmeren. S220 In het nieuwe ziekenhuis kan worden geplaatst een liefst in het bezit van u.l.o.-dlploma. Avond- en weekend- (geen nacht-) diensten volgens rooster en tegen vergoeding, Sollicitaties graag binnen 10 dagen aam de administrateur, Nasaaulaan 75.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2