Kennismaking met nieuwe orgel èn Joop Hoogervorst Uiteenlopende reacties op plan renovatie Zuid [Hl® WERKGELEGENHEID 'METAAL' GUNSTIG A CITROEN WALDO IN ST. MARTINUSKERK GROENOORD MAAR MENEER,.. Nieuwe Waterweg-Noord: niüm SCHIEDAM Hervormde kerk voor Islamieten Tennistoernooi voor dubbels in Sporthal KERKDIENSTEN GEEN KRANT ONTVANGEN? Bijstand Teirquasth-sokkenbal Giaanfactorij ontslaat nog eens 30 man Bejaarden Drie schoonmakers verdacht van 34 diefstallen Nieuwe regeling voor arbeidsvergunning Drie fabrieken vertrekken nit Rotterdam GAB verwacht overspanning arbeidsmarkt KOERIERSTERS n EEN RECEPTIONISTE/TELEXISTE EEN STENO-TYPISTE, Ned. zaterdag 8 maart 1989 - pagina 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag, Wanneer zondag het orgel in de Marti- nuskerk in. Kethel-Groenoord tijdens een oecumenische wijdings- dienst officieel voor het eerst zal worden gebruikt, zal aan de klavie ren zitten de musicus Joop Hoogervorst. Een begaafd toonkunstenaar, die, hoewel pas 42 jaar oud, nog dit jaar zijn zilveren jubileum als koordirigent-organist zal vieren. 1 Joop Hoogervorst werd in HHlegoxn geboren, studeerde aan de Utrechtse Muziekschool .in begon zyn loopbaan als kerkorganist ln Voorhout. Dat was in 1944 toen ook in de bollenstreek men in de laatste moeilijke bezettings jaren zat Na de bevrijding voltooide hy zyn studie en was daarna vyf jaar dirigent-organist van een katholieke kerk in Gorkutn, Hij maakte kennis met Schiedam toen hij werd benoemd aan de deke nale kerk als opvolger van de vroeg gestorven Wim de Rooy. Achter het orgel kon hij zich volledig uitleven in de polyfone muziek, zijn grote liefde. (Van een onzer verslaggevers) SCH1EDAM/VLAARDIN- GEN, zaterdag. Onder de Turkse gastarbeiders, Islamieten dus, bestaat een grote behoefte aan een ruimte waar zij vooral op vrijdag hun godsdienstige plichten kunnen vervullenDoor bemiddeling van de heer 3, J. Hoogcarspel, directeur van het Gew. Arbeidsbureau Nieuwe Wa terweg-Noord en tevens lid van de Commissie Buitenlandse Ar beidskrachten heeft het bestuur van de Hervormde Gemeente VlaardinOen een kerkzaal voor dit doel beschikbaar gesteld. Nader zal worden nagegaan wélke kerk daar het meest voor in aanmer king komt. Ook in Schiedam is een soort gelijk verzoek uitgegaan, doch daar ts nog gec» beslissing geno men. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De Kring Schiedam \'an de KNLTB organiseert in de sporthal Margriet op öe zonda gen 9 on 1G maart een indoor-tennis- toemooi voor gemengd- en herendub- bels. De partijen zjja verdeeld in B, C en D-klasse. Met het seizoen op het gravel voor de deur hebben diverse tennisvereni gingen met hun sterkste dubbelcombi- naties ingeschreven om deze dubbels tijdens dit indoor-toerhooi te testen. In het gemengde dubbel behoren o.a. mej. Kwakke/Hofman en mevr. Lie- Lrm/BaMe tot de favorieten. In het herendubbel is het paar Dwars- huis/Tijvelijn als eerste geplaatst, met als tweede kanshebbend paar Beze- mer/Gustafsen. In de C-klasse zijn een groot aantal inschrijvingen. In het herendubbel is het koppel Bakker/WIeche als num mer één geplaatst en in het gemengd- dubbel Legen/Vreeburg. In de D- klasse zal er een spannende strijd zijn tussen verschillende dubbels, met als favoriet het gemengddubbel Seger/De Kruis. De partijen "Worden op beide zonda gen gedurende de gehele dag gespeeld en beginnen om 9 uur. De wedstrijd leiding bestaat uit het krïngbestuur, t.w. de heren J. Zandvliet, H. Bos en N. Spithoven. Schiedam. Nc«. Hervormde Gem. Grote kerk: 10 uur ds. W. Vons, IV uur. ds. G. H. van Kooten (Delft) en 19 uur ds. A. Ie Coq. Bethelkerk: 10 uur ds. J. G. Jansen. Opstandingskerk: i0 uur ds. J. W. Zimmer man Opcndeurciienst en 19 uur ds. D. J. Spaling. Vredeskork: 10 uur ds. H. J. Groe- newegen. Herv. Gcm. Kethcl. Dorpskerk: 10 uur prof. dr. J. Schoneveld (Den Haag) en 19 uur ds. J. W. Zimmerman (jeugddienst). St. Marttnuskerk: 9.30 uur ds. ds. E. Ver waal. 15 uur Ingebruikneming orgel met oecum. dienst. Ned. Herv. Gcrer. Evang. Irene: 10 uur ds. L. Vroegindewey (Delft). Grote kerk: 17 uur ds. G. H. van Kooten (Delft). Woensdag gebouw Irene 20 uur bidstond voor gewas en arbeid met ds. L, Vroegin- dewey. Ned. Prot, Bopd. Westvast 92: 10.30 uur ds, J. v. Bossum (Herv. Voorburg). Evaug. Lutherse Gein. 10 uur ds. A. Steinhart. Oud-Kath. kerk. Dam 2B: 10 uur H. Mis. Leger des Hells. Lenge Haven 27; 10 uur Helliglngssamenkomst em 19.30 uur Verlos- singssamenkomst. Hoogstraat 18,30 uur Openluchtbij eenkomst. Alle bijeenkomsten O.I.V. majoor en mevr, F. J. Zulaema-wu- lems. SCHIEDAM. Ondertrouwd: J. H. Bal* lijns 22 jr. en I. G. Holleman, .21 jr; C. van Dijk, 22 jr. en M. T. Kooijman,, 21 3c; A F. G. Emmen, S2 jr. en J, J. 1^ van dèr Krogt, 22 jr: A. J. M. van der Graaf, M jr. en A. J. 'm. van Rijthoymi, 22 jr; W. T. van HeJjnlngen, 20 jr. en Y. Meijer. 18 jr; L>. J. M. Heinsbroek. 2A jr. en C. A. M. van de Water. 22 jr; A. Koning, 30 jr. en M. Hardt, 24 jr; A Novak. 21 jr. en C. J, Kranse. 17 jr; H. C. Peitsman, 21 jr. en M. van der Hout. -k jr; L. Smits, 2* jr. en B. G-aai 21 Jrt F. E. Vervloed. 22 jr. en A, H. de Vries, 10 jr; P. L. Visser. 20 jr. en M. J. van. Beek, 19 ir; C. Zijde veld, 24 jr. en. B. Aasestrand, 21 jr.; G. A. M. Jacobs. 21 jr. en Y. M. Hersche-icl, 20 jr; C. P. de Nijs 20 jr. en M. M. van Loenen, 19 jr. Gehuwd: P. F. Smits. 20 jr. en J, C. L, Kensman, 22 jr; K. Zuidema, 26 jr. en N. Bteze, 20 jr; P de Held, ai jr. en W. van Boekei, 19 jr; C van Os, 33 Jr. en J. M. J. Hesselbertli, 36 jr; A. Fernandez Sanae. 2o jr. en. L. Garcia Pose. 19 jr; L. Stok, 22 jr, on J. M. E. Rietveld. 20 jr; J. A. van de Walle. 60 jr. en C- van Noortwijk, 58 jr; G. Swets, 23 jr. en C. van dor Hoeven, 20 jr; G. H. J. Korswagen. 25 jr. en C. G. H. Hoericens, 24 jr; R. Pons. 23 jr. en J. Schults. 22 jr. Geboren: Hdlma H. W. dv C. A, Axendse en A. C. N. Boogmans; Franclen H. M, dv J. F. T van der Valk en L. M, de Raalj; Clazina I. dv J- Deigado Gómcz en G. Diejen; Wilma C. M. dv J, E. M. de 7. der eti A. Voogdt; Maurice zv W. J. T. Le Pair en B, A. van Doen. ^/WVWin^AAA^/VWVWWVn/VW, Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. AA^VVVW^3Vd/VnA»A/VA/V^A/VV^V\X\/VVV\ Bel Canto Zijn capaciteiten als koorleider kwamen eerst goed naar voren toen hi) In. contact kwam met het gemeng de koor Bel Canto in Kethcl, dat on der leiding stond van Wim van Berkel en later van Ruud de Beer. Met St. Radboud beeft Bel Canto menige uit voering gegeven ln het verenigingsge bouw; over belangstelling had men echt niet te klagen. Toen Joop Hoogervorst de leiding van Ruud de Beer overnam zong bet koor voornamelijk „a capella", doch dirigent èn koorleden voelden bet ge mis van instrumentale begeleiding. Toen er opera-fragmenten op het re- pertoir werden genomen vertolkte de veelzijdige dirigent zelf de pianopar tijen. Of St, Radboud leverde de bege leiding. Mozart-repertoir Het koor groeide in klankwaarde en Joop Hoogervorst durfde grijpen naar het fijne oeuvre van Mozarl. Dat ver eiste intense studie, maar dirigent en koor vertilden zich niet. Zoals bleek op de Mozart-avond, die Bel Canto ter gelegenheid van het derde lustrum in De Rank heeft gegeven en waarvoor beroeps-solisten waren aangetrokken. Een programma werd gewijd aan het Nederlandse Volkslied; ook frag menten. van de meest bekende orato ria werden aan de (meest vaste) be zoekers gepresenteerd. Eind 10(38 nam Bel Canto deel aan een wedstrijd in Tilburg; dirigent Hoogervorst en koor-voorzitter K. Dries kregen toen een „Zilveren mi crofoon" als ereteken aangeboden. Met hetzelfde programma is vorige week in De Rank weer succes ge boekt. Bij de viering van het vierde lus trum wil het koor een volledige mis van Mozart presenteren; verder zal de studie gericht zijn op het opera-oeu- vre, waaruit genoeg te putten valt. Kerhconcert Wat Joop Hoogervorst zelf graag zou willen, is liet geven van een con cert In een kerkgebouw. Nu de oecu mene zover is gevorderd moet dit toch mogclyk zijn. Naast Bel Canto geeft hij nog lei ding aan twee zangkoren; het Ge mengde Zangkoor Juliana in Krimpen a/d IJssel en het oecumenische koor Arti et Caritate in Overschie, Beide koren, tezamen 125 personen, komen op 27 maart in een gezamenlijk con cert in Schiedam op het podium. Als kerkorganist is Joop Hooger vorst dus zondag te beluisteren in de Martinuskerk, waarbij hij werken van J. S. Bach, J. Rheinberger, Sweelinck, Stanley en Andriessen zal vertol ken. Een mooie gelegenheid om eens kennis te maken èn met het nieuwe orgel èn met de begaafde organist Joop Hoogervorst. Hat opnamen van brieven In doze ru. briok batakant niet dat de rodaete Inatemt mat de meningen die daarin tot uitdrukking komen, doch dat zij deze belangwekkend genoeg vindt om ze ter konnia van de leier» te brengen. Brieven zonder volledige mam en adres worden terzijde gelegd, De re dactie behoudt zien het recht voor Inzendingen te verkorten. Mag ik namens de mensen, die van de bijstand trekken, de dank betuigen aan het college van b. en w, dat zo goed is te bepalen dat we de eerste twee maanden de verhoging van 5 procent titopert houden, doch dat vanaf maart deze verhoging van de bijstand zal worden afgetrokken. Zouden de prijzen van de levensmiddelen dan weer tot het vroegere peil zijn ge daald, of vindt het college dat de re gering deze verhoging niet had moeten geven. Weten de leden van de ge meenteraad hiervan? En waarom is dat besluit niet in de pers bekend ge maakt? Schamen zij zich er misschien voor? Ik hoop dat deze daad geen doorgang zal vinden, want zij die van de bijstand moeten leven, hebben deze verhoging dringend nodig Een gepensioneerde die goddank de bijstand niet nodig heeft, J. BORSTEN SCHIEDAM, zaterdag. De socië teit Teirquasth organiseert zaterdag avond 8 maart in de benedenzaal van de Opstandingskerk een. sokkenbal, met medewerking van de Scbiedamse band „Iron Earth", aanvang 20 uur. Dirigent Joop Hoogervorst tijdens een repetitie van het gemengde koor Bei Canto ROTTERDAM, zaterdag. Volgens het gewestelijk arbeidsbureau te Rot terdam zullen binnenkort hjj de cen trale graanfactorij weer 30 perso neelsleden moeten, afvloeien. Zoals bekend wordt de graoufac-ufij op het ogenblik gereorganiseerd, eind vorig jaar werden al 30 personeelsle den ontslagen. Met de vakorganisaties is een alvloeiingsregeling overeenge komen. „Schiedam'Meest De korfbalvereniging Schiedam gaat feesten. Op zaterdag 22 maart is de grote zaal van het gebouw Irene voor de korfballers. De leden ver zorgen die avond zelf en natuurilijk is er bal na. Dc muziek wordt dan verzorgd door The Dutch Boys en de Schiedamfamilie zal er dan met elkaar wel voor zorgen dat het bar gezellig zal worden. Boks-amateur De Schiedamse boksinstructeur Wim de Haan zou zelf graag een op liet eerste geziclit lijkt liet niet meer dan eeu routinebe- richt; als de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening met de geraamde aartbestedingskosten akkoord kan gaan, zal de Woningbouwvereniging „Volkshuisvesting" binnen enkele weken overgaan lot renovatie van 251 woningen in Sehie- dam-Zuid. Immers, renoveren is een kwestie van tijd, meer niet. Bovendien gebeurt het overal, waarom dan niet in Schiedam. Wat men meestal echter bij de uitvoering; van de renovatie- plannen (waar dan ook) niet te rugvindt, is een massale „tijde lijke overplaatsing" van de be- wonersgroep uit de te renove ren wijk. Dat gebeurt spora disch. Deze keer echter wel in Schiedam, De woningbouwver eniging „Volkshuisvesting" is voor deze uitzondering verant woordelijk. De vereniging heeft er echter een gegronde reden voor. Namelijk deze: de 251 bedoelde woningen in Schie dam-Zuid zijn klein, zo klein, dat het te enen male onmogelijk is dat een grondige opknapbeurt geschiedt in tegenwoordigheid van de bewo ners. Wat dat betreft ziet de woning bouwvereniging zich dus eenvoudig weg voor een voldongen feit gesteld. Nu laat het zich verstaan dat er bij enkele van do 251 gezinnen min of meer een paniek-situatie is ont staan. Vooral de bejaarden zullen bij deze tijdelijke verhuizing tussen de bomen het bos niet meer zien. Vijf zes weken compleet met de inboedel intrek nemen in een leegstaande wo ning ziel deze bevolking begrijpelijk nu niet bepaald als een wissewasje. Omwille van een beter overzicht in deze „verplaatsingsproblematiek" heb ik gisteren gesproken met enke le bewoners van het te renoveren deel van Schiedam-Zuid. (Voor de goede gang van zaken: het betreft hier de woonblokken die worden be grensd door de Geertvlietsestraat, de Zwartewaalsestraat, de Oude Maas straat, de Abbenbroeksestraat en de Havenwijk zie het artikel in deze krant van donderdag j.l.). En zoals te doen gebruikelijk: er Waren voorstanders (voornamelijk de jongeren) en er waven tegenstan ders (voornamelijk de bejaarden) van het renovatie-plan, dat overi gens een niet onaantrekkelijk uit zicht biedt op een restant-levens duur van do woningblokken van ruw-genomen vijfentwintig jaar. De lieer J(i.n) Hordijk, woonach tig in dc Heenvlietstraat, getrouwd, vader van een 14-jarige zoon. zag noch in het tijdelijke onderdak el ders noch in de stijging van de huur enig bezwaar. „Wat mü betreft be ginnen ze morgen", vertelde hij „Maanden terug heb ik al eens tegen m'n vrouw gezegd: vrouw, het wordl tijd dat ze aan deze blokken iets gaan doen. Desnoods begin ik er zei/ aan. En je kunt ervan verzekerd zijn dat ik het gedaan had, want het is hard, héél hard nodig. Of het ver huizen moeilijkheden met zich mee zal brengen? Ik zou eerlijk niet we ken welke moeilijkheden. Hier aan de overzijde van de straat heeft de wo ningbouwvereniging met opzei reeds een woning leeggehouden. Als hel mettertijd zover is, dan kruipen we daar zolang in". En grapt hij: „Sla pen doe ik toch wel". Hoe gaat hij zijn inboedel op slaan? Hordijk: „Ik neem alles mee naar het tijdelijke onderdak, ten minste wanneer ik een huis aan de overzijde van de straat krijg. Zo niet, dan moet de volkshuisvesting maar voor een behoorlijk onderdak zorgen. Dat zullen ze, vermoed ik. ook wel doen". De in de 251 woningen te treffen Voorzieningen behelzen het aanbren gen van douches, nieuwe dakpannen en schoorstenen, het uitnemen van de keukenwanden, waardoor de keu ken aanmerkelijk wordt verbreed, de aanleg van nieuwe aanrechten en kasten en tenslotte het plaatsen van splinternieuwe loodsen achter het huis. Vraag' aan Hordijk: Ver wacht hij veel bijkomstige kosten? Hij: „Verleden jaar hebben w> nieuw zeil gelegd in de keuken. Als de keuken dadelijk verbreed zal zijn. zullen we het opnieuw moeten doen. Verder wegen de nadelen beslist niet tegen de voordelen op." Denkt ieder een er zo over? Hij: „Oh nee. Diege nen die het afgelopen jaar (of het jaar daarvoor) veel kosten aan een verbouwing hebben besteed, hebben met gemengde gevoelens van deze plannen kennis genomen. Maai1 nogmaals: als dadelijk dit huisje is gerenoveerd, zou ik het niet graag willen ruilen voor nieuwbouw. Pertinent niet". yo positief de heer Jan Hordijk tegenover de plannen van de bouwvereniging staat, zo negatief is de reactie van de C7-jarige heer H. W. AUevelt uit de Brjelsestraat. „Als het werkelijk waar is, dat de huur na de verbouwing met tachtig pro cent omhoog gaat, vind ik het een grof schandaal. Heb ik daarvoor na mijn pensionering de zolderverdie ping opgeknapt? Jo 2ult het dadelijk zien als men aan het dak gaat begin nen. Man, dan blijft er van m'n hele zolderverdieping niets over. Schrijf maai- dat ik tegen die verbouwing nou direct nog niet zoveel bezwaar heb, maar wel tegen dc huurverho ging." Zijn vrouw, hartpatiënte, smijt nog een knuppel in het hoenderhok door te zeggen, dat men krotten op moet knappen en niet de woningen in dit deel van Schiedam-Zuid. „Hier, meneertje", zegt ze boos, „kijk eens om u heen. Is het nu werkelijk zo hard nodig. Moeten we nu werkelijk zo nodig een maand het huis uit en moet nu werkelijk zo nodig alle huisraad opgeslagen worden. Hoe moet in hemelsnaam die kast daar ze wijst naar een kast boor devol met het fraaiste aardewerk veilig overkomen. Ik geloof er niet in. meneer, nee, ik geloof er niet in. Maar of we protesteren of niet, het helpt toch geen duvel. Je hebt je toch maar bij de meerderheid neer te leggen." Zoals ik reeds donderdag j.l. ver meldde, heeft de woningbouwver eniging „Volkshuisvesting" terwille van het bejaardenprobleem de hulp ingeroepen van De Gemeentelijke Sociale Dienst. De vraag is alleen of en hoe deze instantie daadwerkelijk hulp kan verlenen. JAN D. SWART partijtje willen boksen. Daarom heeft hij aan de NBB gevraagd om een startvergunning als amateur. Immers, als instructeur is men profes sional, Daarom van Wim een ver zoek om terug te mogen keren tot de gelederen der amateurs. Helaas voor de Schiedammer kreeg hij een dezer dagen van de NBB het herieht dat het niet mogelijk was hem als amateur te laten boksen. Wie weet, misschien komt Wim de Haan dan nog eens in de rang als prof. DHS-bal Elke sportvereniging doet tegen woordig meer voor de leden dan al leen het laten beoefenen van een sport. Er zijn spelavonden, contact en feestavonden. DHS heeft nu voor do junioren op vrijdagavond 14 maart in het clublokaal een disco bal. We hopen voor de organisato ren, dat de mannelijke leden (want een voetbalclub heeft nu eenmaal weinig of geen meisjes als lid) een meisje meebrengen, anders komt er van het hele disco-bal niets terecht. Clubgebouw „Geen woorden, maar daden", is de eerste maanden het parool bij de SV HV Schiedam. Reeds maan den geleden werden er door het be stuur plannen gesmeed, om de ac commodatie uit te gaan breiden. Het clubgebouw wordt namelijk groter. De kleed- en wasgelegenheid werd te klein en daarom wordt er naast de huidige lokalen een nieuw bouw sel neergezet van veertien meter lang, waarin twee kleedlokalen, een scheidsrechterslokaaltje en een was gelegenheid zullen komen- Tevens maakt men van de gelegenheid ge bruik de bestaande lokalen te mo derniseren en de keuken groter te maken. Ook is er gedacht aan een nieuw toilet. Dat Schiedam een bij zondere club is, blijkt wel uit het feit dat niet minder dan veertig le den op de bouwvergadering waren en ook toezegden hun krachten in ts zullen zetten. ROTTERDAM, zaterdag, Drie schoonmakers» de 18-jarige W. S, de 22-jarige C. S. en de 18-jarige J. J. zün door de politie gearresteerd op verdenking van 34 diefstallen. Zy werden betrapt, toen ze op de Noor- derhavekade probeerden benzine te stelen. Zij hebben tegenover de politie be kend inbraken te hebben gepleegd in kantines, winkels, woonhuizen, gara ges en patatkramen. Ook zouden ze een groot aantal automaten hebben opengebroken. Behalve in Rotterdam hebben de drie mannen ook in Dordrecht en Zwijndvecht geopereerd. Zij maakten daarbij gebruik van een auto. In de afgelopen weken hebben zij voor en kele duizenden guldens aan goederen gestolen. (Van een onzer verslaggevers) SCH3EDAM/VLAARDINGEN, za terdag, In het gewest Nieuwe Wa terweg-Noord is in de maand februari de b(j het Gewestelijk Arbeidsbureau geregistreerde mannelijke arbeidsreser ve gedaald van 306 tot 300, onder wie elf buitenlandse arbeiders. Deze da ling is veel geringer dan in februari vorig jaar, maar toen lagen de werk loosheidscijfers ook beduidend hoger (resp. 507 en 408). In verslagmaand is het aantal open staande aanvragen om mannelijk per soneel met 06 opgelopen van 2.064 tot 2.160 (vorig jaar van 1.816 tot 1.923). Bij het vrouwelijk personeel een zelf de ontwikkeling als bij de mannen; het aanbod, daalde van 44 tot 39 en de vraag steeg van 463 tot 471. In februari werden in totaal 35 bui tenlandse gastarbeiders (waarvan 28 Turken) ingeschreven en 24 geplaatst, onder wie één Spaanse werkneem ster. Ultimo februari stonden nog 11 buitenlanders als werkzoekenden in geschreven. Bouwvakken Door het minder gunstige weer in februari is het aantal ingeschreven bouwvakarbeiders gestegen met tien, terwijl ook de aanvragen iets teruglie pen. Voor de metaalbewerkers daarente gen is het aanbod met tien gedaald en de vraag fors gestegen met 51. Daaruit kan geconcludeerd dat de werkgele genheid in de metaalnijverheid zich gunstig blijft ontwikkelen, ook al blij ven zich op enkele punten nog moei lijkheden. voordoen. Bij de N.V, Ver. Touvvf abri eken. te Maassluis wordt een nieuw prodükt in produktie genomen; daarvoor zal de personeelsbezetting worden opge voerd. Een 25-tal textielarbeiders wordt gevraagd. In de zich nog steeds uitbreidende chemische industrie blijft de vraag naar bedieningspersoneel toenemen, zowel geschoolden, als ongeschoolden. Ook de vraag naar laboratoriumpersq- neel met een goede schoolopleiding is merkbaar ruimer. Buitenlanders Per 1 maart is dc "Wet Arbeidsver gunning Vreemdelingen in werking getreden. Het belangrijkste verschil Is dat de leges zijn afgeschaft; dc werke lijke kosten worden toch bij lange na niet gedekt door dc leges-opbrengst. Bovendien zijn dc arbeidsvergunnin gen nu gesteld op naam van de werk nemer zelf. Het in dienst nemen van onderda nen van andere EEG-landen is niet aan. een vei'gunning gebonden. Uit Spanje en Turkije kunnen alleen ar beidskrachten worden aangetrokken via werving door tussenkomst van het directoraat-generaal voor de Arbeids voorziening, welke instantie ook toe stemming moet geven voor het aan trekken. van arbeidskrachten uit Por tugal, Griekenland, Joegoslavië en Marokko, Daarnaast komen, na ver kregen toestemming, voor tewerkstel ling in Nederland in aanmerking de buitenlanders, die in een ander land dan hun land van herkomst reeds over een geldige verblijfsvergunning beschikken. Advertenties Het nieuwe initiatief van bet G-A.B- Nieuwe Waterweg-Noord, het plaatsen van personeels-adverlenties in kran ten, met vermelding' van de vacatures en de aanbiedingen van personeel heeft goede resultaten opgeleverd. Er waren een 20-tal reacties, waarvan in twaalf gevallen bemiddeld kon wor den. Alleen, van de kant van de gehuwde vrouwen zijn weinig reacties geko men. Dit is wat teleurstellend, temeer waar de deelneming van. de gehuwde vrouw in het arbeidsproces in Nede- land ver achter ligt bij de omliggende landen. H.I,AMBACHT. De Kromraeweg in Hendrik Ido Ambacht zal in ver band met de uitvoering van diverse werkzaamheden onder andere hei aanbrengen van nieuwe duikers, gedu rende een week of drie in beide rich tingen voor alle verkeer gesloten zijn. Eén en ander is ter plaatse aangeduid. De werkzaamheden worden uitge voerd in opdracht en voor rekening van de Waalpolder in het kader van het nieuwe ontwateringsDlan. ROTTERDAM, zaterdag, Drie bedrijven gaan binnenkort de gemeente Rotterdam verla ten om zich in Zuid-Limburg (twee gevallen) en de Achter hoek (een geval) te vestigen. Dit zijn de N.V. Bataafse Accu- fabriek, onderdeel van het AFA-concera, Van der Burg's Borstelfabrieken, en een pro- duktlegedeelte van de tricotage- fabriek Spontor. De Bataafse Accufabriek heeft in overleg met het ministerie van sociale 2aken optie genomen op een industrieterrein van 47000 vierkante meter in de gemeente Heerlen. De marktsituatie vereist protlukiie-uitbreidmg, aldus de directie en de bestaande vesti ging in Rotterdam kan niet meer worden uitgebreid terwijl ook el ders in de gemeente Rotterdam beslist geen plaatsje meer te krij gen is. Als gevolg: hiervan zullen in het ko mende half jaar van de 250 werkne mers er in Rotterdam 93 overcompleet worden. Ruim 40 procent hiervan zijn buitenlandse arbeidskrachten. Volgens de directie is overeenstemming met de vakbonden bereikt over een af vloeiingsregeling- Het Van der Burg-concern, een van de grootste producenten van borstels en kwasten in Nederland, gaat zyn fa brieken te Rotterdam en Maarsbergen overbrengen naar Kerkrade. Het con cern is overgenomen door de "Willem- Sophia Investeringsmaatschappij, die hierdoor werkgelegenheid schept voor 180, mijnwerkers die nu nog in de Wiuem-Sophiamijn werkzaam zijn. Een gedeelte van de ruim 200 huidi ge personeelsleden zal naar Kerkrade worden overgeplaatst. Voor de rest van het personeel is een afvloeiingsre geling ontworpen, in overleg met de vakorganisaties- Gezien de ruime werkgelegenheid in Rotterdam wor den geen moeilijkheden verwacht bij de herplaatsing van het personeel. De verkoopafdelingen blijven in het Wes ten van Nederland gevestigd. De tricotagefabriek Spontor heeft haar produktiegedeeïte verplaatst naar Vriezeveen en Roosendaal. Als gevolg hiervan hebben. 25 meisjes al ander werk gezocht, terwijl nog een 5 zullen volgen. ROTERDAM, zaterdag. De heer H. J. de Jong, directeur van het ge westelijk arbeidsbureau in Rotterdam verwacht dat in de sector bouw en metaal de arbeidsmarkt in Rotterdam weer een sterk overspannen karakter gaat krijgen. Met name in dc metaal sector is de vraag naar arbeidskrach ten nu al bijzonder groot. Dc heer dc Jong noemde hier de situatie zelfs „schrikbarend". Het werkloosheidspercentage ih Rotterdam ligt per eind februari op I,4 procent tegen een landelijk per centage van 2,6 procent. Het vertrek van verschillende be drijven uit Rotterdam naar Limburg achtte de heer de Jong wel gunstig voor de werkgelegenheid in dat ge bied, maar betekende toch een ver mindering in de variatie van de werk gelegenheid te Rotterdam. Een grote aannemer gaat dit jaar voor het eerst tegen de winter zijn on geschoolde arbeidskrachten niet ont slaan, maar ze gedurende deze periode scholen op het centrum voor vakoplei ding. Dt gemeente heeft dat al eerder gedaan met ongeschoolden bij de gas- en waterbedrijven. Deze mensen zijn in de afgelopen winter opgeleid tot water- en gasfitter. DE SCHIEDAMMER (Het Rot terdams Parool) vraagt vaste hezorgera(sters). Aanmelden: Hoogstr. 75, Schiedam. Tel. 287279, 's avonds na 7 uur: tel. 135960. SD28 PASPOTO's küaar terwijl u wacht. Foto Van Vuur en. Hoogstr. 106, SCHIEDAM, Tel. 26G720. Let op juiste adres. S180 Kapsalon Hélène. De salon voor de betere permanent. Al onze permanenten S10.- incl. B.T.W. Gratis halen er» bren gen pCr luxe auto voor perma nenten. Kapsalon Hélène, Rem- brancltlaan 22. Schiedam. Tel. 010—267170 S2S0 AUTOMOBIELBEDRIJF: II Werkplaats: Bokeiv/eg 88-90; Quick-service: Singel 41-45, Schiedam Automobielbedrijf W. van Kleef Lekstraat 15—17. Schiedam. Tel. 263950 Via Amerikaans betalingssy steem binnen 24 uw rilden voor iedereen AUSTIN SEVEN '66 BMW 700 '84 NSU Prins 4 '84 FORD TAUNUS 12M (nieuw) •63 BMW 700 coupé *63 FIAT 1100 '63 KARMAN GHIA '83 AUSTIN GLIDER '63 FrAT 23Q0 '63 CHEVROLET IMPALA (Gas) '62 FIAT 1500 (Maseratl motor) '62 CrTROËN AMI fl'63 VOLVO 121 '61 PEUGEOT 4A3 '6' ALFA ROMEO 2600 'I MERCEDES 100 (4 cll.) *t MGA Rechts stuur TRIUMPH TR III A zeer snel Diverse inruil auto's 3 mnd. schriftelijke garantie. 3 maand. GRATIS dïoorsmeTen. vraagt voor spoedige indiensttreding op het moderne Stationsplein 2, te Schiedam Mulo en type-diploma strekken tot aanbeveling; Moderne talen gewenst. Sollicitaties te richten aan: Centrale Personeelsafdeling HOEK OXYGENKJM, Havenstraat 19, Schiedam. Tel. (010) 269061, tst. 17.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2