Op Technische Sein >1 is plaats voor meisjes Arie Verboon voor dit seizoen uitgeschakeld GROEP VAN 21 ROTTERDAMMERS DRIE WEKEN NAAR JAPAN Er bestaat nog een drempelmaar MAAR MENEER... INHABE '69 gaat door r SCHIEDAM SPANNING BIJ TSF YOOR EINDSTRIJD Alleen Succes speelde GEEN KRANT ONTVANGEN? DIRECTEUR H. v. d. DOOL: WIJ ZIJN NOG STEEDS SLUITSTUK BIJ SCHOOLKEUZE Renovatie Dubbele winst bij SVC GESLAAGDE TURNAYOND Schoolkinderen en him zakgeld A. Moerman won wielerwedstrijd Eigen kerk voor Deense zeelieden Armfraetuur KOERIERSTERS dinsdag 11 maart 1969 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Nu de pro motie-degradatie competitie tafelten nis ten einde loopt, enkele beslissin gen reeds zijn gevallen, en andere 6Poedig zullen volgen, Is bij TSF do spanning gestegen. Zo valt voor bet eerste team zaterdag a.s. de belissing In de strijd tegen leider Irene in do promotlegroep hoofdklasse. In de overgangsklasse echter is voor TSF 2 de beslissing gevallen: géén promotie. In de afdelinga eerste klasse is TSF 3 nu in. een heftige promotiewed strijd beland, vier kandidaten voor de twee plaatsen. TSF 3 klopte nl. kop loper Dive-ko 1 met 64 en mede kandidaten Amröba 1 en Eendracht 3 speelden gelijk. Maar in de resterende 3 wedstrijden ontmoet TSF 3 nog twee concurrenten. Ia de 2e klas heeft TSF 4, door een teleurstellend gelijkspel tegen Kaveka 1, de zeker geachte promotie twijfel achtig gemaakt. Het vijfde team daar entegen verpletterde 21 Up 6 met 10-0 en maakt zo kans op degradatie te ontlopen. TSF 6 heeft de (heel kleine) kans op promotie verspeeld door het gelijk spel tegen, kandidaat Landman' 1. In de derde klas heeft TSF 7 een grote en TSF 8 en redelijke kans om aan degradatie te ontkomen, terwijl TSF 9 bijna zeker is van promotie, met een. kansje op het kampioenschap. Bij de junioren is het eerste team ongeslagen kampioen geworden en maakt zich op voor de landelijke eindstrijd. De teams 2 tot en met 5 zijn nog verwikkeld in de promotie- strijd, maar voor het Ge en 7e team is het wel bekeken. (Van onze kortbalmedewcrker) SCHIEDAM, dinsdag. Omdat de vastgestelde wedstrijd voor O.D.I, op nieuw afgekeurd werd en ook S. C. „Schiedam" niet aantrad tegen bet Kijnsbnrgae Madjoc op grond van Iici wel uiterst merkwaardige feit dat al daar geen veld ter beschikking was. heeft alleen Succes dit weekeinde ge speeld. Het ging voortreffelijk, want de met enige vrees tegemoet geziene zware uitwedstrijd tegen Spartaan werd met 22 besloten. In een vaak harde wedstrijd wisten de Rotterdammers in een ge.*"' p- gaande strijd mot 20 voor le komen; de tweede treffer door een terecht toegekende strafworp. Aanvoerder van Krogten bracht nog voor rust mei een fraaie doorloper het verschil op een enkel punt terug. Na de thee de monstreerden de Schiedammers een duidelijk overwicht, maar pech en een zich uitstekend werend Spartaan-ver dediging stonden aanvankelijk succes in de weg. Het was tenslotte opnieuw van Krogten die zijn team het ene welverdiende punt schonk. De „Schie- dam"-reserves leverden een uitste kende prestatie door de sterke HP.V-reserves met 2-1 te kloppen. Piet Nab en "Wouter Ouwerkerk wa ren de mannen die in een aanval-zon- der-scoren niet deelden in de malaise en zo de punten binnenbrachten. Eureka 3-Schiedam 3 25; Vlaar dingen J-Schiedam J 41; Succes 2- Chanlois 16; Ons Huis 5Succes 3 26; Succes J-Noorderkw J 31; Succes J2-Spartaan J 33; Eurotop Succes 4 13: Succes a-Bermena 40; OranjeN.b-Succes b 20; Wion c-Succes Jc 70; Succes c2-OSCR c 1-G; USV meisjes-Succes meisjes 2 BRIELLE, dinsdag. B. en W. van Brielle stellen de raad voor de heer J. de Carpentier, directeur van gemeen tewerken, en bouw- en woningtoe zicht op eigen verzoek eervol ontslag te verlenen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leetfijd. Het ontslag gaat in per 1 september 1969. SCHIEDAM. Geboren; Johannes C. P. z.v. A. Buth en C. A. M. Salari: Peter J. z.v. P. van Santbrink en M. de Keizer; Astrld C. T. d.v. R. T, S van Gorp en M M. J E. Jacobs; Jan A. p. z.v. J A P Ei bers® en J. ven der Sluis. Overleden: H. IV. Vleghert 70 jr; D. J. Jansma 55 jr echtg. M. J. Vuijk; S. Hols- Wilder 83 jr echtg. L. van Wagentendonk; F, Koetsier 57 jr. echtg. G. Bloem; J. van Noortdjjk 7B jr; J. H. M. Tiebosoh 85 jr. wed. T. H. Dawns; P. W. Seijkens 63 jr; C J. Rmgrok 73 jr. P, van Oorschot 6 jr. ^/VVUVVXVV^A^VVVVVAA^V/WWVW Bei voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De algemene Technische School voor Schiedam en Omstreken aan de Mgr Nalenslaan stelt voor het ko mende cursusjaar wederom de deuren open voor meisjes. Dat was overigens vorig jaar óók al het geval, maar er is toen niets van ge komen. Zes meisjes hadden zich aanvankelijk wel opgegeven, maar zij hebben niet doorgezet. Er was blijkbaar toch een onoverkomelijke morele drempel. „Waarom eigenlijk géén meisjes op dc Technische School", zegt directeur H, van den Dool. „Ons dagelijkse leven zit vol met techniek, iedereen heeft er mee te maken, ook dc vrouwen. Het is toch heel normaal dat een huisvrouw, zonder scholing, allerlei technische klusjes opknapt in huis? Zij schildert zelf en zü doet allerlei timmerwerk. Z\j repareert toch ook het elektrische snoer van het strijkijzer? Daarom is het gewoon onzin om te stellen dat meisjes geen technische aanleg zouden hebben en daarom niet op een technische school horen!' „Trouwens, in Twente gaan al heel wat meisjes naar de technische scho len. Dat zit in de textlel-industrie, waar veel vrouwen werken. Hier in het westen begint het nu ook te ko men. Het is gewoon de ontwikkeling van deze tijd. In Botterdam zijn al meisjes op diverse technische scholen en in Schiedam is dat al een paar jaar het geval op de katholieke LTS St. Jozef." „Mijn collega Etman is er bést over te spreken. En in een UTS in Rotter dam heb ik ook al meisjes zien staan. Waarom niet?! Waarom mogen jon gens wél kok worden, of mode-ont werper en waarom mogen meisjes dan geen eenvoudig technisch werk doen?" Ongewoon „Aan de andere kant kan ik me wel voorstellen dat jc als vader schrikt wanneer je dochter naar de technische school wilt. Het blijft een wat onge wone stap, hè, om. een meisje te plaatsen tussen die massa jongens op de school. Maar op de ulo en al die andere scholen zitten ze toch ook gemengd? Voor ons maakt het niet veel uit; er moeten wat voorzieningen getroffen worden. Er moet dames hulp komen en wat veranderingen aan de toiletten. We staan klaar, geen probleem." „Collega Etman van de katholieke LTS, waar de meisjes gewoon tussen de jongens werken, vindt zelfs dat er van die meisjes een gunstige uitwer king uitgaat op de jongens. In de klas sen waar ook meisjes zijn, het zijn er maar een paar overigens, zijn de resultaten wat beter. "Vanzelf, de jongens willen zich niet laten ken nen!" der wijs! Wat is zo dan de waarde van die test! Dan gaat men. toch weer varen op het oordeel van het school hoofd". „Ik begrijp het wel, bij de scholen gemeenschap wil men vroegtijdig we ten, op hoeveel leerlingen men kan rekenen voor het opstellen van het programma en het aantrekken van leraren. Maar dat geldt toch ook voor de technische scholen? Ik moet toch óók werken met programma's en schema's." ,,Eij die andere scholen sluit men na enige tijd de termijn, van inschrijving en bij mij komen ze dan rustig in juni nog met tientallen leerlingen aandra gen. Hoe stelt men zich dat eigenlijk voor? Dat ik de leraren uit de boom pluk? En wat voor leraar moet ik dan aanstellen om die tientallen nieuwe leerlingen op te vangen; een leraar Nederlands, of geschiedenis, of bank- werken, of wat. Het gekke is, dat ik die leerlingen meestal nog aanneem óók!" Erfelijk belast De heer Van den Dool wjjt de ge ringschatting van de LTS aan de erfe lijke belasting met het begrip Am bachtsschool". Die image bestaat nog steeds, maar 5$ font. Op die ambachts scholen werden jongens klaargemaakt voor de praktijk, terwijl op sle LTS'cn de jongens een algemene basis voor de vakopleiding krijgen. „De specialisatie moeten, we aan de vakscholen of bedrijven overlaten, die kunnen we de jongens niet bijbrengen. Onze jongens kunnen in hun valcrieh- ting nog alle kanten op". Ook naai* de UTS, die tegenwoordig Middelbaar Technische School heet. Daar komen de leerlingen van LTS en ulo dus weer samen, zij het via een geschei- RichtiM den brugklas. „De meisjes kunnen zelf de rich ting bepalen; elke richting is goed. Maar ik kan me voorstellen dat er voorkeuren ztfn. Ik denk vooral aan fün-metaal, elektrotechniek en auto techniek, het fijnere, lichtere werk dus." „Nee, niet voor schilderen. Daar blijkt geen belangstelling voor te zijn. Eigenlijk wel merkwaardig, want wij zijn de enige school west van Rotter dam met een schildersopleiding. Dit zit 'm waarschijnlijk daarin, dat de Rotterdamse Academie voor Schone Kunsten en Technische Weten schappen tegenwoordig geblokkeerd is voor LTS'ers. Het mulo-diplo ma wordt geëist. Voor een ver dere scholing moeten de leer lingen nu naar de drie schildersscholen die er in Nederland zjjn. Dat geeft problemen met huisvesting en zo." Er kunnen dus meisjes naar de technische school, maar komen ze nu ook? Vorig jaar kon het óók, maar de meisjes zijn uiteindelijk niet geko men. „We hebben nog geen aangifte van meisjer. Met de aangifte van jon gens gaat het óók traag. Het is altijd zo; de technische school is weer het sluitstuk bij de schoolkeus!" Achtergesteld Het zit de hee? Van den Dool hoog; het nijverheidsonderwijs wordt nog steeds achtergesteld bij de andere schoolvormen. „En dat terwijl zestig percent van de kinderen bij het nijver heidsonderwijs zit!" Bij technische scholen bestaat al sinds 1Ö54 de „brugklas", waar de: nieuwe leerling wordt getest op de. mogelijke toekomstrichtingen. Bij het algemeen vormend onderwijs is pas vorig jaar, met de Mammoetwet, die brugklas ingesteld. Maar die brugklas geldt dan niet voor het beroepen-on- derwijs. In de praktijk betekent dit, dat reeds op de lagere school wordt uitgemaakt of een kind via de brug klas naar het algemeen vormend on derwijs zal gaan oi naar het nijver heidsonderwijs. Volgens de aanvankelijke opzet van de Mammoetwet zon in de brugklas ook beoordeeld worden of leerlingen geschikt waren voor het technische onderwijs. „Maar dat hebben ze in de Tweede Kamer er uit gehaald. Dat hoefde blijkbaar niet. Als nu eeu jon gen de defecte lamp van de fiets van de meester zo handig heeft gerepa reerd, dan zegt de meester: joh, jij bent geknipt voor de technische school! Dat slaat toch nergens opl" Test Goed, sinds vorig jaar Is ook lu Schiedam op de lagere scholen de school-vorfleringcn-lest ingevoerd voor de vijfde en zesde klas. Dat geeft het schoolhoofd én de ouders houvast bfj het bepalen van de gewenste richting voor dc leerling. „Maar wat is de praktijk? In februa ri, wanneer de test nog niet afgelo pen zijn. en de uitslagen dus nog niet bekend, moeten de leerlingen worden ingeschreven voor het middelbaar on- Vijlen „De tijd Is voorbij dat dc jongens jarenlang werden bezig gehouden met vfjlen. Na drie jaar kunnen ze het nog niet. Als ze zo nodig moeten vijlen (handwerk zal nooit helemaal ver dwijnen!), dan kunnen ze het als ze volgroeid en sterk zijn, in een paar maanden leren. Wy Ieren dc jongens met machines omgaan, want dat moe ten ze later in het beroep ook doen' De school van de heer Van den Dool telt, het ITO meegerekend, on geveer 500 leerlingen, allemaal jon gens. Als het van hem afhangt mogen er volgende cursus best een aantal meisjes tussen zitten! Het opnemen ven brieven in dexe ru briek betekont niet Het de redeetle Inetomt met de meningen die daarin tot uitdrukking komen, doch dat zij Brieven ronder volledige neem en adrei worden terzijde gelegd. De re deetle behoudt zich het raoht voor inzendingen te verkorten. Na de oorlog zijn de huren meer dan verdubbeld, terwijl het normale waterverbruik ook op rekening van de huurder werd geschoven. Blijkbaar waren deze verhogingen voor de huis eigenaren nog niet genoeg, om de al lernoodzakelijkste reparaties te ver richten. De woningbouwverenigingen heb ben nu iets gevonden. Door verbete ringen aan te brengen, een douche waar mogelijk en eventueel een ver bouwing (waarvan het rijk een flink gedeeite van de kosten mag betalen), gaan ze nu de huren met 25 tot 60 procent verhogen. De Vereniging Volkshuisvesting wil dan o.a. de dak pannen, schoorstenen en diverse lei dingen vernieuwen. Dit zijn mijns inziens reparaties, die in de loop der jaren versloft zijn. En anderen mogen nu betalen. Gedurende de verbouwing krijgt de bewoner een woning aangewezen, waar hij dan tij delijk in kan. Hoe zal die er na her haald verhuizen voor telkens I maand, wel uit gaan zien? Zijn meubelen worden opgeslagen, maar als de bewoner terug komt, wie betaalt hem de kosten, die hij krijgt door eventuele wijzigingen in de wo ning? Doordat bv. vlaerbedekking en gordijnen niet meer passen. Bovendien worden de spullen door het opnemen (zo dit al mogelijk Is) er ook niet be ter op, Kunnen de bewoners de kosten misschien bij de vereniging, de ge meente of het rijk declareren? H. Letsch sr. Lekstraat 100b (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, dinsdag. De Schie- damse consumentenbeurs INHABE '89 gaat toch doof, van 12 tot en met 19 april in de Sporthal Margriet. Zo is vanmorgen bekend gemaakt door de heer C. Bolmers, namens de organise rende Sehiedamse Handels en Be- drijfsraad en de Sporthal. 80 pet, van de beschikbare 15.00 vierkante meter standruimte is verhuurd en verwacht wordt dat ook voor de resterende ruimte gegadigden te vinden 2ullen zijn. SCHIEDAM, maandag. Beide eerste teams van de Sehiedamse Vol leybal Club hebben de volle bult bin nengehaald. Dames 1 begon slordig en met weinig tempo tegen MOC '17. Na 1513 winst ging de tweede set met 1618 verloren. Toen bleken do Sehiedamse speelsters wakker ge schud en de dames van MOC '17 kwa men er niet meer aan te pas, 15—4 er» 153. Een 3—1 zege dus. Ook het eerste herenteam zegevier de met 3—1 en wel over Moller VC uit Bergen op Zoom. De Schiedam mers speelden zeer enthousiast en bij vlagen goed gevarieerd volleybal. Via 1015, 156, 156 en 1511 bleven de punten in Schiedam. De overige damesteams van SVC deelden gezusteclijk de punten; dames 2 tegen Orswi 2, dames 3 tegen Set Up 2 en dames 4 tegen stadgenote Juliana 2- Heren 2 tenslotte verloor met 3- van Pendrecht 1 en heren 3 zorgde voor één winstpunt tegen DVO1. VLAARDINGEN. Zaterdagavond werden in de turnzaal van het Groen van Prinsterevlyceum aan de van Ho- gendorplaan te Vlaardingen verent' gingswedstrijden gehouden, waaraan de volgende bij het rayon Delfland van het Kon. Ned. Gymn. Verbond aangesloten verenigingen deelnamen Thor-Schiedam, HSV'46- H. van Hol land, Lconidas-Dovido-Vlaardingen en L.V.T.- Vlaa rdingen Bovengenoemde verenigingen kwa men uit met een meisjes- en/of jon- gensgi'oep in de leeftijd van 10 t/m 13 jaar. De volgende onderdelen behoorden tot het wedstrijdprogramma: Meisjes: 1. lange mat; 2. brug ong.; 3. ringen; 4. vrije oef. Jongens: 1. laag brug; 2. rekstok; 3. ringen; 4. kastspringen. Voor beide groepen was er een eerste en tweede prijs te behalen, terwyï voor elk onderdeel afzonderlijk een prijs beschikbaar was gesteld. De uitslagen waren als volgt: Meis jes: le prijs: Thor-Schiedam met 69.! punten; 2e prijs; L.V.T.-Vlaardingen met 67.7 punten. Jongens; le prijs: HSV '46-H. v. Holland met 62.7 pun ten; 2e prijs; Thor-Schiedam met 60.1 punten. Hel wedstrijd programma werd o.l.v, de hr. C. van Oudheusden, secr. van het rayon Delfland vlot afgewerkt. De heer C. de Willigen, secretaris van de Rotterdamse turnbond reikte na af loop de prijzen met een toepasselijk woord uit. Er kan op een geslaagde avond worden teruggezien. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Ver. voor Openbaar Onderwijs afd. Ke- Êhel-Groenoord heeft een enquête ge houden onder de kinderen en hun ou ders over het zakgeld, de bedragen en de besteding. De resultaten (zeer ver rassend, zegt het bestuur) zullen be kend gemaakt worden op de vereni gingsavond die op dinsdag 18 maart in De Rank wordt gehouden, aanvang 20 uur. Mevrouw G. 5. Vos-Bouman van het Gezins-begrotings instituut zal, gebaseerd op de enquête, spreken over „Kinderen en zakgeld", gevolgd door discussie. Verder een vertoning, met geluid, van creatief werk door de leerlingen vervaardigd. VLAARDINGEN. Voor 't eerst in de geschiedenis van de Vlaarclingse wielrennersvereniging De Coureur (20 jaar) was een wielerploeg uit een an dere provincie op bezoek. Het Amstel- veense Amsteüancl kreeg echter in de Vloardingse Vergulde Hand Polder bijna geen voet aan de grond. Slechts bij de amateurs won H. Jacobs van de Amsteiveners. De overige ritten wer den gewonnen door A. Moerman (jeugd), M. Meeldijk (aspiranten), B. Moerman (nieuwelingen), allen van De Coureur. Na afloop reikte voorzit ter G, Sloot in het fraaie clubgebouw van De Coureur de prijzen uit. Amstel- lands voorzitter H. de Bruin sprak een dankwoord. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Aan de Coolhavcn, ter hoogte van het GEB- gebouw, komt een Deense zeemans- kerk te staan. Op 18 maart zal de Deense prinses Anne de eerste steen leggen. Een kerk voor de Deense zeelieden is hard nodig in Rotterdam. Sinds 1054 hebben zij onderdak gekregen bij hun Zweedse collega's aan de Park- Laan. De gedachte aan een eigen ge bouw leeft al vele jaren. De bouw wordt nu mogelijk door een geldinza meling in Denemarken. Het gebouw zal volgend jaar in gebruik genomen kunnen worden. De gelden uit Denemarken zijn niet voldoende. Derhalve is behalve een bouwcommissie ook een Stichting Vrienden van de Deense zeemanskerk in het leven geroepen. De stichting heeft rich ten, doel gesteld in Neder land aanvullende fondsen te verwer ven. Er is een erecomité opgesteld, waarvan de ambassadeurs van Dene marken en Nederland beschermheren zijn en waarvan burgemeester W, Thomassen voorzitter is. De architecten van het nieuwe ge bouw zijn Holger Jensen uit Kopen hagen en prof. ir. N. Luning Prak te Rotterdam. Het aantal vaste zitplaat sen wordt zestig. Er zal een terrasje in het water van de Coolhaven worden aangelegd. ROZENBURG, dinsdag. pe raad van Rozenburg komt donderdagavond om acht uur bijeen voor het houden van een openbare vergadering. De agenda vermeldt o-m. de voorstellen om krediet beschikbaar te stellen voor de aanleg van centrale verwarmings installaties in een aantal woningen, het geven van 'n naam aan de le bou wen brug over het verlengde van het Hartelkanaal; het nemen van princi pebesluiten inzake de bouw van 354 woningwetwoningen in fase 2 van be stemmingsplan west alsmede het wij zigen. van de verordening op de hef fing van reinigingsrechten. (VLin een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De Rotterdamse delegatie die van maandag 2 24 april een bezoek aan Japan brengt, bestaat uit 21 personen van gemeente en bedrijfsleven. Burgemeester Thomas sen is de leider van de delegatie. Het begin is een bezoek van drie dagen aan Kobe, één van de grote Japanse havens waarmee Rotterdam een relatie beeft. Delegaties uit Kobe zijn al enige malen in Rotterdam geweest. Het tegenbezoek heeft Kobe aange grepen om in het grootste warenhuis Daimaru een havenexpositie te orga niseren van de drie zusterhavens Kobe, Seattle en Rotterdam. Boven dien zijn er twee dagen voor confe renties uitgetrokken waarop onder werpen als zeehaven., luchthaven, eon- taïnersatie. mammoefctankers en ha venontwikkeling door Rotterdamse missieleden zullen worden behandeld en met c1e Japanners zullen worden besproken. Natuurlijk zijn er ook be zoeken aan de grootste havenuitbrel- dingen in zee, waarmee Kobe bezig is, in het programma opgenomen. Handels centrum Van 10 tot 15 april volgt een bezoek aan Tokio en Yokohama, waar even eens een serie besprekingen zijn ge pland met organisaties uit het bedrijfs leven. en van de overheid, die voor de Rotterdamse haven van belang- zijn. Ook worden bezoeken gebracht aan het World Trade Center (in aan bouw). aan Kashima, het „Rotterdam SVV is met een handjevol minder valide spelers uit Eind hoven teruggekeerd. Volgens trainer Rinus Gosens zitten er thans zes spelers „in de kreu kels". Voegt men daarbij de reeds bestaande en zeer hard nekkige liesblessure van Wil van Beveren hij bleek tot grote ontsteltenis van Gosens zaterdagmiddag niet in staat met het B-elftal aan te treden tegen Holland Sport en de ontreddering schijnt nabij. In werkelijkheid valt het nogal mee. Voor cle meeste slachtoffers van Eindhovens te gewelddadige op treden zal, zo verzekerde men mij, nog deze week een probaat oplap- middel worden gevonden. Echter één speler, de 22-jarige Arie (Adrianus) Verboon, zal niet onder handen van de masseur komen. Voor hem is het seizoen vroegtijdig beëindigd. Arie Verboon hield aan do weinig propagandistische strijd tegen Eind hoven een rechterkuitbeenfractuur over en ziet zich voorlopig genood zaakt de eerste weken thuis door te brengen. SW's „wisselspeler", die overigens dit seizoen voor de twee de maal voortijdig het veld moest verlaten in het belangrijke duel tegen Vitesse in Arnhem werd hij na een poging tot trappen naar „uit dager" Njco Kunst van het velcl ge stuurd had zich reeds na één morgen met zijn handicap verzoend, al was het do gewoonste zaak van de wereld. In zijn ouderlijk huis in Rozenburg laat hij het fatale ogenblik nog even aan zijn gedachten voorbij gaan. „Het ging ongeveer zo: ik had op links de bal vrij gespeeld, probeerde rechtsachter Derks te passeren, het geen ook lukte, maar net op het mo ment dat ik de bal wilde afspelen, werd ik door diezelfde Derks, die zich inmiddels had hersteld, ge haakt. Nóg bleef ik echter in het be zit van dc bal en opnieuw trachtte ik in aller ijl deze naar een mede speler te schuiven. Maar wéér kwam Derks terug en zie: met dit resul taat". Arie Verboon, die ondanks het feit dat hij alleen in de bekerwed strijd tegen Sparta (vanwege de af wezigheid van Van Mceteren) een kans kreeg om zich op zijn ver trouwde plaats in de spits te ont plooien hij heeft verder genoegen moeten nemen met de door blessures vrijgekomen plaatsen (waai dan ook) in het eerste team zich heel goed kan verzoenen met zijn positie bij SW, waakt er voor te zeggen dat het betaalde voetbal steeds onbe suisder wordt. „In het amateurvoetbal is het niet veel beter", zegt hy. „Twee jaar ge leden brak ik in de wedstrijd Maas land'Rozenburg een jukbeen en liep daarbij gelijktijdig een hersen schudding op. En dit gebeurde even eens bij een grove charge. Men moet de oorzaak van het hand over hand toenemen van de grofheid in de voetbalsport niet alleen zoeken in dc betaalde sector. Ook bij de amateurs Arie Verboon bekijkt op een rönt- gen-foto zijn- verfomfaaide rech- terenke!. heb jc met dit overigens betreurens waardige verschijnsel te maken." Dit seizoen heeft Ver boon, die op 15-jange leeftijd tijdens oen onder ling „metsie" op het veld van Ro zenburg reeds een arm fractuur op liep, in totaal tien wedstrijden deel uitgemaakt van het eerste elftal. Vóór zijn schorsing (vier bindende wedstrijden) als remplagant voor de destijds in het buitenland verblijven de v. d Meer en na zijn schorsing voor de inmiddels nog steeds gebles seerde Van Beveren. Voor een hernieuwde Kennisma king met het eerste divisievoelbal zal Verboon lot het volgende seizoen moeten wachten. Wel te verstaan: in de eerste divisie, want hij ver wacht niet meer, ondanks de weten schap dat de achterstand nog steeds niet hopeloos is, dat SW deze in het resterende gedeelte van de compe titie zal inlopen. „En trouwens', ik geloof ook niet dat we bet met deze ploeg in de eredivisie zouden red den. De kwaliteit is er wel, zeer zeker, maar we moeten minstens nog een compleet jaar met dit team spe len om goed aan elkaar gewend te raken." Jan. D. Swart van Japan" en aan industrieën en ha- vencomplcxen langs de baat van To kio. Op 16 april wordt een bezoek aan. Nagoya gebracht, een zeer moderne havenstad, die bezig is zich snel te ontwikkelen. Vervolgens staat Naga saki op het programma, waar sterk de nadruk zal worden gelegd op de histo rische betrekkingen tussen Nederland en Japan. Rotterdam heeft daaraan een op merkelijk accent gegeven, omdat het schip De Liefde, uitgevaren in 1598 uit Rotterdam en bekostigd door Rot terdamse financiers, cp 19 april 1600 onder commando van de Rotterdamse kapitein Quaekernaeck, als eerste Ne derlandse schip in Japan en met name op het eiland Kyushu, waarop Naga saki ligt, aankwam. De Rotterdamse missie stelt zich tot taak de banden, ook met het zogenaamde Holland House in N »«jasaki, nauwer aan te knopen. Tijdens het verblijf in Osaka, een van de grote industriële centra van Japan, is ook een bezoek opgenomen aan de elektronische industrie van Matsushita en aan het terrein van Expo '70. Zoals bekend is burgemees ter Thomassen lid van de raad van bestuur van de Nederlandse deelne ming aan de wereldtentoonstelling. Het gezelschap komt op vrijdag 24 april weer in Nederland terug. Delegatie De delegatie is als volgt samenge steld: burgemeester W. Thomassen, leider van de missie. Van de gemeente Rotterdam gaan verder mee: H. W. Jettïnghoff, wet houder van openbare nutsbedrijven en algemene personeelszaken. Mr, H. C. G. L, Polak, wethouder van stadsont wikkeling, verkeer en volkhuisvesting, alsmede bouw- en woningtoezicht. Ir. H. P. Meyer, technisch onderdirecteur van. bet havenbedrijf, H, O. Bron, chef van het kabinet van de burgemeester, J. Bax, hoofd van het bureau voor lichting en publiciteit. De kamer van koophandel zal ver tegenwoordigd zijn door haar voorzit ter, mi'. W, H. Fockema Andreae. Van de Stichting Havenbelangen zullen de voorzitter, rar, A. Blussê van Oud-Alblas en de directeur, de heer M, v. d. Sande Lacoste de reis mee maken. Uit het bedrijfsleven gaan mee de heren: mr. H. Braat, honorair consul- generaal van Japan, directeur scheep vaartbedrijf, Pakhoed N.V., J. F. P. de Geus, directeur N.V. Vereenigde Ne- derlandsche Scheepvaartmaatschappij, H. J. Slingenberg, lid raad van be stuur Amsterdam-Rotterdam Bank N.V., Ch. C. van Elderen, directeur Europe Container Terminus N._V„ mr. J. S, Bijl, directeur Wm. H. Müller en Co N.V., J. H. Jonkman, directeur Phs. van Ommeren (Rotterdam) N.V., ir. J. E. Woltjer, lid raad van bestuur Rijn-Schelde machinefabrieken en scheepswerven N.V., R. Prins, direc teur handels- en transport maatschap pij Vulcaan. N.V., K. H. Carree, direc teur stafbureau Verre Oosten, Inter na tio-groep. Bovendien zijn op uitnodiging van het gemeentebestuur in de delegatie opgenomen de heren; dr. F. Vos, pro fessor in de Japanse en Koreaanse ta lencultuur aan de Leidse Universiteit, W. J. Hulsker, voorzitter bedrijfsgroep havens van de Nederlandse bond van vervoerspersoneel en de journalist P. Kleinjan, die voor de Rotterdamse dagbladen verslag van de reis zal uit brengen. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGERCSTERS). Aanm. tel. 267279, 's avonds na 7 uur tel. 155960. S038 Onroerende goederen en woonruimte aangeboden NIC, BEETSSTRAAT 46 (Schiedam). Onder- en boven huis met tuin. (eigen grond), waarvan parterre 5 kamers di rect leeg te aanvaarden Bo venhuis verhuurd voor f 933,60. Koopsom ƒ25.000. BENODIGD EIGEN GELD J 4.000. Inl. tel.: 01761—3951; na 20.00 uur 070—558416. Auto's en autobenodigdheden Te koop TRIUMPH HERALD b.j, '64. Elke keuring toege staan. Van Oosterhout. Vlvaldi- laan 163, Schiedam. Na 0.00 uur tel. 010—352395. Foto, film en porjectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht Foto Van Vuuren, Hoog»tr. 106, Schiedam. Tel. 265720. Let op het juiste adres. SISO

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2