Mensen, doe toch mee r met de ruimte. De Stam ■,rM£ Successen voor SZC iii vijfkamp bij estafettes Beroeps- en studie voorlichting door G.A.B. SCHIEDAM Stilzwijgen Jan D. Swart Verhapstukken Stimulans JEUGDDIENST GEEN KRANT ONTVANGEN? Zangdienst Bethelkerk Schouderfractuur na val mei bromfiets Brandje aan boord binnenvaarttanker André van der Lorw spreekt in Hoogvliet Klinknagelfabriek Praat'es Geref. wereld Gebouw Irene Nieuw bedrijfs pand in gebruik Welk meisje ivil op klein gezellig kantoor werken woensdag 12 maart 1969 - pag. 5 ~„JÜ. Bolmers'brein redde InHaBé Er zijn tijden dat Cor Bol mers, 37, elke vorm van com municatie mijdt. Zijn secre taresse, doordrongen van deze wetenschap, ziet .zich daarom bij elke audiëntie- aanvrage weer genoodzaakt mede te delen „dat de heer Bolmers tot haar gemeende spijt deze week niet te spre ken is." Er zijn evenwel ook tijden dat de directeur van de Sport hal voor diplomaat speelt. In dergelijke gevallen is hij zon der enig vaag excuus bereid je te ontvangen, gunt zichzelf dan ruimschoots de tijd voor een vraag- en antwoordspelletje, maar weet zijn woorden dan zo te kiezen, dat de inhoud nergens op slaat. In uiterste omstandig heden klapt hij uit de school, maar legt daarbij interviewer gelijktijdig een levenslang em bargo op. Maai* het gebeurt óók, dat Cor Bolmers, plotseling sterk de behoef te gevoelt aan een persconferentie. Ideeënrijk als hij immer is, pleit hij dan voor meer „public spirit" en. leeft in d<2 stellige overtuiging dat de kranten er voor hem zijn. Zo had het er ook gisteren1* tegen twaalven veel van iveg, toen hij de stand van zaken en zijn plannen met betrek king tot de consumentenbeurs InHaBé '69 Vrij gaf. Echter: Bolmers zou Bolmers niet zijn, wanneer* het hier slechts een deel van de plannen betrof. Maar een kniesoor die zich daar op dit tijdstip aan ergert. Be voornaamste reden van deze op initiatief van de ïnHaBê-commissie georganiseerde gehoorverlemng in 'de kantine van de sporthal Margriet was immers de definitieve (ja,1 jat) bekendmaking van het doorgaan van de jaarlijkse Schiedamse consumentenbeurs. Wie bekend is met de wat myste rieuze aanloop naar deze'InHaBé zal hieruit direct de conclusie trekken, dat de bekendmaking in feite een stilzwijgende «huldiging betekende voor diezelfde ondoorgrondelijke Cor Bolmers. Want had Henk Barkmeijer, vak- en consumentenbeursorganisator- van-professie, met aan het begin van dit jaar zijn opdracht tot het or ganiseren van de vijfde InHaBè terug gegeven, omdat er volgens hem spra ke zou zqn van een collectieve ver zanding van de middenstand in Schiedam? Had het vooronderzoek dat Barkmeijer had ingesteld niet uitgewezen, dat het voor wie dan ook ten enenmale onmogelijk zou zijn dit jaar een dergelijke beurs in le richten? En had Barkmeijer zelf niet voorspeld dat het een „eindeloze veldslag" zou worden? -"* - &S&S8r. Cor Bolmers; „Je moet het zien als een soort „promotion" (Foto: Ton den Haan} nuan parten, heeft gespeeld. Of ik er geen last van ondervonden heb? Natuurlijk, óók ik heb dikwijls de handen voor de ogen geslagen. Ook ik heb dagen meegemaakt, dat alle energie de nek werd omgedraaid door de passieve houding van de winkeliers. Als men zich nou druk maakt over een dwangpositie, die ontstaat door het jaarlijks organiseren van een dergelijke beurs, dan vraag ik me af: waar gaan we heen? Zelden heb ik zoiets klein-zakelijks meegemaakt. Je moet een dergelijke beurs, ook al gaat er veel geld inzitten, blijven zien als een soort „promotion" en met als een keiharde verkoopbeurs. Bn wie niet mee wil doen, moet ge woon het jaartje overslaan. Hoe het ook zijn mag, hoe com municatieloos Bolmers ook prefereer de te werken, zijn hernieuwde ken nismaking met de (volgens Bark meijer doelloos en richtingloos treu zelende) Schiedamse middenstand blijkt een succes. De winkeliers zijn omgedraaid als een blad aan de boom. Gezegd moet worden dat het voor de coramissie-InHaBé (lees: Bol mers) een zware opgave was om met een amateuristisch inzicht binnen twee maanden een beurs te moeten creeren, met de daarbij zeer be denkelijke wetenschap dat professio nal Barkmeijer er in. de voorgaande jaren tenminste vier maanden voor nodig had gehad. Wekenlang heeft de nieuw ge vormde commissie een stilzwijgen betracht. Over de opzet en de aqui- sitie-factor was nagenoeg niets be kend, Bolmers schuwde de pers en een onverwacht uitgegeven commu niqué dat de InHaBé '69 definitief zou doorgaan, bleek later op de met een minimale belangstelling gehou den standhoudersvergadering wat al te prematuur te zijn geweest. Tijdens die standhouders vergade ring wierpen zich voor- en tegen standers op om hun mening te ver kondigen. De tegenstanders waren degenen onder de winkeliers, die zich öoor een jaarlijkse InHaBe in een zekere dwangpositie voelden gema noeuvreerd, anderen vroegen zich af of de commissie werkelijk het plan had opgevat om c e beschikbare ruimte, zo deze niet met Schiedamse winkeliers zou kunnen worden ge vuld, aan te vullen met midden standers uit Vlaardingen en omstre ken. Maar Bolmers, wiens werkelijke kracht volgens insiders het beste wordt gesublimeerd bij de „verkoop", ontweek deze vragen diplomatiek en beet 2ich vast in liet (volgens velen, onbegonnen) karwei. De InHaBé een oud thema ut Schiedam, met elk jaar nieuwe va riaties, moest en zou doorgaan. Ook al was die reeds verkochte 800 vier kante meter eokele weken terug nau welijks een basis om verder te gaan. Buiten ieders verwachting in heeft de InHaBé door toedoen van Bol mers toch wortel geschoten. Maan dagavond besloot de commissie-In- HaBé: de beurs zal doorgaan. Zoals de zaken er thans voorstaan is 1200 van de beschikbare 1500 vierkante meter Sporthal met stands gevuld en verwacht wordt dat óók voor de resterende ruimte gegadigden zullen worden gevonden. Wat er gedurende de week van 12 tot en met 19 april allemaal op da consumentenbeurs te verhapstuk! en zal zijn, wilde Cor Bolmers, hoe 'an het ook anders, (nog) niet kwijt. Maar zoals het in de lijn der ver wachtingen ligt heeft het brein ach ter deze InHaBé vooral aandacht be steed aan het verrassingselement, aan de stuntverkoop, waarschijnlijk ook aan een modeshow, terwijl tij dens dc standhoudersvergadering al gesuggereerd was om op een bepaal de dag de bejaarden voor een gere duceerd tarief de beurs te laten be zoeken. Het is overigens een nobel trekje van Cor Bolmers, dat hij nu bij het bereiken van de climax van zijn organisatie, beweert dat hel ook Barkmeijer zou zijn gelukt. Hij zegt: „Bij de acquisitie ben je altijd onderhevig aan een zeer sterke stemmingsverwisseling. Ik vermoed dat dit Barkmeijer in de maand ja- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. „Vuile handen" is de titel van de door de Hervormde Jeugdraad op zondag 16 maart georganiseerde dienst voor jon geren in de benedenzaal van de Op- standingskerk. Burg. Hoimerlage Gre telaan, hoek Troelstralaan. Muzikale en vocale medewerking verleent het R.K. Jongerenkoor „Vrij en blij". Aanvang 19 uur, iedereen, is welkom. ^vwwwwwuvw^wvww^vv, Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. vvw/v? SCHIEDAM. Geb.: Marina A., d.v. J. Noordegraaf eti M. A van der Most; The me M. d.v. H. van der Stoep en M. C. jP. de Jonge: Angelina D. C. M, d.v. 3. P. Mous en P. C. van Vliet: Richard A., z.v. W. F. M. van der Kant en A. A. M. van 2vleten. Carmen d.v. A. Mellema en E. Kramer-Frehor, Danielle D. H. d.v. G. H. C. Berg en I M. de Visser: Maarten C., z.v. M C. van Vliet en G. 3. A. Verbaten: Eli sabeth D. I. M, d.v. W. A. R. M. Peek en S. C. Breig; Angela W, d.v P. L. Prins en A. van Beers: Lucienne d.v. H Buntc en M. W. van Tessel; Helena d.v. D Visser en I>. Hoogstad. Overl.: M. A. HoJthuijsen, 83 jr: M. Meijer, 71 jr: G. J. de Graaf, 72 jr, echtg P.W. van Dijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In de Be thelkerk aan de Nieuwe Maasstraat zal op zondag 16 maart opnieuw een zangdienst worden gehouden, aange zien de vorige zo'n groo' succes is ge weest De dienst, die om 19 uur be gint wordt geleid door ds. D. C. Kou- se maker uit Zwijndrecht. Medewer king verleent het Bazuinkoor ui Vlaardingen. Weet je wat ook een kwalijke zaak is? Dat firma A in boordenknoopjes het vertikt (ondanks dat de wil aan wezig was) om een stand te nemen, omdat firma B, die toevallig ook een handeltje drijft m boordenknoopjes, reeds voor een stand heeft geboekt. Hoor es, als ik zakenman zou zijn, had ik direct toegehapt. Dat had voor mij een extra stimulans bete kend". Heeft Bolmers inderdaad zijn „uit weg" moeten zoeken in Vlaardingen en omstreken, zoals men tijdens de standhoudersvergadering vreesde? Hij (boos): „Ik begrijp die angst niet van de mensen. Het is toch voor hen even belangryk, dat die beurs vol ledig bezet is en voorzien is met al lerlei aantrekkelijkheid verhoogde snufjes. Zeg nou zelf. Nou, ja en dan ben ik bereid toe te geven, dat 20 percent van het aantal standhou ders uit Vlaardingen afkomstig is." Omzichtig geeft Cor Bolmers ten slotte antwoord op de laatste vraag of er door zijn eenmans-acquisitie plotselinge voordelen voor de Stich ting-Sporthal zijn aan te wijzen. „De stichting heeft er alléén maar belang bij, dat er die bepaalde week ,iets' gedaan wordt. Als dat niet het geval zou zijn geweest, dan had ik voor een andere bezetting moeten zorgen. Maar het is echt niet zo, dat er een overdreven batig saldo wordt verwacht omdat de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad in samen werking met de Stichting Sporthal nu zelf de organisatie van de InHaBé heeft verzorgd. Er wordt trouwens helemaal geen batig saldo verwacht. Daarvoor Is de standhuur 25,- per vierkante meter) in vergelijking met de voorgaande twee jaren (in 1968: 30- en in 1967: 35,-, J.D.S.) en de toegangsprijs a f 1,- veel te laag." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. G ister- middag is de 46-jarige scheepsmaker M, A. met zijn bromfiets op de krui sing Nieuwendamlaan-Schiedamsewej. gevallen, nadat hij met het voorwiel het achterwiel van een andere brom fiets had geraakt. Tengevolge van de val liep de man een schouderfractuur op. Hij moest met de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis worden over gebracht. INBRAKEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, De eige naar van het Cash Carrybedrljf, de heer J. Salarl, heeft aangifte bij de politie moeten doen van inbraak van zijn zaak aan de van Deventerstraat, Hoewel er enkele vernielingen hebben plaats gehad, wordt er niets vermist. Uit de kelder van de woning van de heer J. C. v.d. H. aan het Baehplein wordt smds gisteren een oranje-blau we vierperso ons tent, ter waarde van 350 vermist. Ook hij heeft hiervan aangifte bij de politie gedaan. (Van onze zwemrneöewerkcr) SCHIEDAM, woensdag De Schiedamse Zwemcliib heeft enkele leuke successen behaald, vooral bij de estafettes, in de derde ontmoeting van de nationale zwem-vijfkamp, waarbij de Deventer zwemvereniging „De IJ- sel" als gastvrouwe optrad in het overdekte zwembad- Op de persoonlij ke nummers waren ditmaal voor de Schiedammers geen eerste prijzen weggelegd, doch wel een aantal twee de plaateen. Zo zwom Frank Kuseler op het nummer 4 x 25 meter wisselslag per soonlijk een tijd van 1,26.2 sec. en be zette daarmee de tweede plaats. Ook Beter Klaarwater viel in de prijzen door tweede te worden op de 25 meter vlinderslag jongens onder de 10 jaar in 24.4 se. Bij de jongens onder de 14 jaar zwom Rudi Pijper zich naar een twee de plaats op het nummer 200 meter wisselslag persoonlijk in 2.53,2 sec-, terwijl René v. d. Kuil op hetzelfde nummer derde werd In 2.58,7 sec. Bij de rueisjes onder 14 jaar werd Lilian v. d. Most op de 200 meter wisselslag persoonlijk vijfde in 3.16,4 sec. Op de diverse estafette-nummers waren de resultaten van SZC als volgt. Tweede op de 4 x 50 m vlinder slag meisjes onder 14 jaar in 2.56,2 sec.; eerste op de 4 x 50 m vlinderslag jongens onder* 14 jaar in 2 34,2 sec.; derde op de 4 x 50 m vrije slag meisjes onder 12 jaar in 2,56,7 sec.; eerste op de 4x50m vrije slag jongens onder 12 jaar in 2.29,5 sec.; tweede op de 4 x 50 m schoolslag meisjes onder 16 jaar in 2.59,0 sec. en eerste op de 4x50m schoolslag jongens onder 16 jaar in 2.39,4 sec. Door de uitslag van deze zwemont- meeting, welke onder goede belang stelling dit weekend is gehouden, is de stand na drie ontmoetingen: 1. De IJ- sel Deventer 12.593,8 ptn; 2. Vecht' streek Utrecht 12.925,6 ptn; 3. SZC Schiedam 13.158,6 ptn; 4. DVZ Den Haag 13.302,6 ptn en 5 Njord Haarlem 13.746,8 ptn. Er resteren nu nog twee ontmoetin gen en wel in Beverwijk op 20 april en in Bad Groenoord te Schiedam op 17 mei. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDINGEN, woensdag Nu op de scholen het cursusjaar weer ten einde loopt en binnenkort weer grote aantallen leer lingen de school gaan verlaten, is het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord reeds druk in de weer met de beroepskeuze-voorlich- rag. Op de lagere scholen staan de leer lingen van de hoogste klassen nog wel niet voor een keuze van het beroep, doch het is wel nutüg de jongens en meisjes reeds nu bewust te maken van de grote gevarieerdheid van beroepen en de daarvoor geëigende schooloplei ding. Bij het voortgezet onderwijs, bij de ULO's (MAVO's), LTS'en en huis houdscholen ligt het probleem anders; naast voorlichting over de keuze van een beroep ook toelichting van de mo gelijkheden voor verdere studie. Bij het middelbaar onderwijs kent men de werkweken, school-decanen, enz. „Dit is eigenlijk niet voldoende, zegt GAB-directeur J. J. Hoogcarspel. „Het is van groot belang dat de jeugd vroegtijdig inzicht heeft in de toe komst-mogelijkheden. Er zou méér gedaan moeten worden aan deze soort voorlichting, maar we hebben slechts de beschikking over één jeugd-con- sulente en twee assistenten, die hun opleiding nog niet voltooid hebben." Naast het organiseren van beroe pen-tentoonstellingen, bezoeken d< jeugdbemiddelaars ook de scholen voor voorlichting aan de leerlingen en later aan de ouders. Documentatiema teriaal in grote verscheidenheid wordt verspreid. „Wat helaas nog te veel blijft liggen is het opvangen van de jongen of het meisje dat halverwege de school uit stapt. Juist voor hen is een goede voorlichting van groot belang." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Aan boord van de binnenvaarttanker Jo hannes", welke voor herstelwerk zaamheden verblijft op de werf „De Hoop" aan de Schiekade, heeft giste ren een brandje gewoed. Vermoedelijk is de brand ontstaan door overhitting van de leidingen van de verlichtings installatie. Het personeel van de werf heeft met een sehuimblusser de brand kunnen blussen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De tweede voorzitter van de PvdA, de heer A_ van der Louw zal vanavond in de grote zaai van de Vaste Burchtkerk, Qverhage 10 in Hoogvliet spreken. Het onderwerp is*. „De PvdA na het congres". De bijeenkomst be gint om 20,00 uur. (ADVERTENTIE) Het bankstel zetten we straks daar, bij het raam. De teevee in die hoek. Schemerlamp in de andere hoek. Fout I U kunt met de ruimte veel méér doen dan u wel denkt. De Stam wéét hoe een kleine kamer groter lijkt. De Stam toont u zwart op wit welke kanten u allemaal uit kunt. De Stam ontwerpt gratis en vrijblijvend de plattegrond van uw gezelligheid. 3 verdiepingen meubelen, woningtextiel Vraag het Grote Meubelboek van Top-Form. Gratis. waar gezelligheid begint Mariniersweg 33-47 Rotterdam Parkweg 201-205, Schiedam. Noordeïnde 138-140, Den Haag.- "jVTET slopen van het reeds jarenlang leegstaande bedrijfspand van de Ned. Klinknagelfabriek aan de Noord- vestsingel is een begin gemaakt. Ge lukkig is men begonnen aan dat deel van de gebouwen gelegen aan de Burg. Honnerlage Gretelaan, zoals verwacht mag worden dat binnen af zienbare tijd die merkwaardige en voor het verkeer ook hoogst verwar rende „punt" van. het fabrieksterrein dat in het tracé van de BHG-laan indringt, zal verdwijnen. Zoals bekend is het complex van de Klinknagelfabriek, omgeven door Burg. Honnerlage Gretelaan, 's-Gra- velandseweg, Noordvestsingel en 's-Gravelandsestraat gekocht door Muys en De Winters Beheersmaat- schappij, die hier een nieuw complex wil neerzetten, waarin 97 woningen boven winkels. Dit complex wordt overigens niet identiek aan het reeds bestaande blok flatwoningen aan de 's-Gravelandseweg. Er komen ver schillende bouw-elementen. Het meest opmerkelijk in dit com plex is dat er een parkeerplaats voor 75 auto's komt op een platform, 3,5 meter boven de begane grond. Dit naast de 75 parkeerplaatsen die door de gemeente aangelegd zullen worden langs de wegen in dit terrein. De sloop van wijlen de Klinknagel fabriek betékent de opruiming van één van de rij slonzige bedrijfspanden langs de Noordvestsingel, die bepaald geen sieraad zijn voor de nieuwe wijk Nieuwland. T refcentrum FK staat weer een nieuw „onimoe- J-J tingscentrum voor jonge mensen" op het punt geboren te worden. Dat wordt dan de zoveelste in Schiedam. Ditmaal gaat het uit van een groep enthousiaste jongeren in de hervorm de gemeenschap, met als vestigings plaats het gebouw Sursum Corda aan de Nieuwstraat 12. Men is al bezig met het vertimmeren en veranderen van de verkregen ruimte; een oproep om meubilair en ander materiaal is gehonoreerd. De opzet van deze sociëteit is, zo wordt gemeld, ze te laten uitgroeien tot een ideaal trefpunt voor jonge mensen, die zich informeel en vrij blijvend willen ori en teren in het le ven in een omgeving, die aan de eisen van deze tijd voldoet. Hier zullen ge sprekken ontstaan en contacten groeien. Men moet in aanraking kun nen komen met een gevarieerd aan tal personen en gedachten. Daarnaast zal het gezelhgheidselement overheer send zijn in een door de toekomstige leden zelf te creëren sfeer. Géén revo lutionaire nieuwe opzet dus. Contact personen zijn Ton de Snoo (tel. 26 40 25) en Jan v. d. Meer (tel. 15 47 67). TAE slagzin „Schxijf'es iemand, bel'es iemand, bezoek'es iemand, praat'es met iemand u weet zelf wel met wie" van de ideele advertenties heeft kennelijk weerklank gevonden in Groenoord. In de2e nieuwe buurt, waarheen de mensen uit alle wind richtingen heen gedreven worden, mist men voorlopig nog de gezellige sfeer en het contact uit „de gevestigde buurt"; daar ligt het gevaar van de vereenzaming ook sterker. De wijk vereniging, die alle moeite doet om het contact tussen de wijk bewoners op gang te brengen, heeft nu het initiatief genomen om door mid del van een bezoekje een langdurige zieke eens op te vrolijken, een van contacten verstokene wat meer bij de wijk te betrekken. Mevr. Luyokx, Jozef Oreliosingel 27, tel. 15 67 35, vraagt nu adressen van mensen die daarvoor in aanmerking komen. TTE gereformeerde wereld is een ■*-' pietsie veranderd", haalt het gere formeerde Schiedamse Kerkblad aan uit het Centraal Weekblad. Er wor den voorbeelden gegeven op goed- gereformeerde punten. Ellende. Vroeger: drie kwartier lo pen naar de kerk, uric kwartier terug; nu: nota bene wel tien. minuten lo pen, omdat je je auto niet dichterbij kunt parkeren. Vroeger: niet werken op 2ondag; nu: niet zonnen op een werkdag. Vroeger: waaruit kent ge uw ellende? uit de Wet Gods; nu: waaruit kent ge uw ellende? uit De Telegraaf. Verlossing. Vroeger: het verlossende woord - genade; nu: het verlossende woord - amen. Vroeger: een verlos kundige - een „lichte" dominee; nu: een verloskundige - een gynaecoloog of een corrupte cipier. Dankbaarheid. Vroeger: men was blij zijn financiële bijdrage te mogen leveren voor de kerk; nu: men is blij dat zijn bijdrage voor de kerk af trekbaar is van de belasting. Vroeger: Kuyper - hoort bij de grote geesten; nu; De Kuijper - hoort bij de grote feesten. Vroeger: men was blij 's mid dags ook de gelegenhe.d te hebben ter kerke te gaan. Nu: men is blij dat men 's middags niet per sé naar de kerk hoeft. T^EN wijziging in gebouw Irene. De J-/ huidige beheerder, de heer J. H. v. d. Veen wil zijn functie per april a.s. neerleggen en het bestuur van de vereniging „De Belangen" heeft dit verzoek ingewilligd. Zijn opvolger wordt de heer R. H. Lutz, die reeds grote plannen heeft voor de aanpak van het beheer van gebouw Irene. VLAARDINGEN, woensdag. De Zuid-Hollandse Sierhandel N.V- aan de Energieweg in Vlaardingen heeft een nieuw bedrijfspand in gebruik ge nomen, dat er zijn mag. De belang stelling op de officiële receptie, die gisteravond door de fam. C. en M. Ze venbergen werd gegeven, was groot. Naast een dertigtal bloemstukken wa ren er ook enkele mooie cadeaus. Het bedrijf is meer dan een halve eeuw oud. In 1910 begon de grootva der van de huidige directeur, de heer M. Zevenbergen, met een detailhandel op Rhoon, waar hij handelde in room boter, margarine en kaas- Na de eerste wereldoorlog werd een begin gemaakt met de groothandel en daarna werd een bedrijfspand betrokken in de KorneÜs Speelmanstraat. Door een snelle uitbreiding van de relatiekring en de daarmee gepaard gaande verpakking, moest er weldra met moderne machines worden ge werkt. De heer C. Zevenbergen ves tigde zich in 1968 in Baraeveld met het centraal eierenverwerkingsbedrijf Barneveld. Het plaatselijk karakter van het Vlaardïngs bedrijf bestaat al lang met meer. In april vorig jaar werd aan de Energieweg de eerste paal geslagen voor het pand, dat een 'oppervlakte heeft van 375 m2. In het gebouw is er magazijnruimte van 300 m2, waarin tevens een diepvriescel is opgenomen. Verder bestaat het pand uit kantoren en een hal. In het Vlaardingse bedrijf werken op het ogenblik 20 mensen. De heer M. Zevenbergen is de directeur. VLAARDINGEN, woensdag. Aan de eerste grote avond in de stadsge hoorzaal hebben de jongere leerlingen van scholengemeenschap "Westland- Zmd gisteravond veel plezier beleefd. De schoolvereniging Aeolus bracht met veel vaart en variatie een pro gramma, dat door eigen leerlingen luidkeelse waardering had van de bijna volle zaal. Na de opening door de voorzitter van Aeoius werd de keur van arties ten geopend door een bewegingsgroep, onder leiding van de heer A. Vermeer. Variatiedansen zoals een rondo en rendez-vous oogstten terecht veel ap plaus Henk Breederveld (klarinet) en Jacques Breur waren niet bevreesd om bijvoorbeeld de Tin Roof Blues te spelen. Jacques Breur begeleidde aan de piano naar behoren. Verder speelde het duo nog Sugar Foot Stomp en Af ter You've Gone. Vanavond is de grote avond wegge legd voor de overige leerlingen van de scholengemeenschap. Na afloop is er dan ook bal met medewerking van het trio Ben van der Linden. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE- ZORGERS/STERS. Aanmelden Hoogstraat 78, Schiedam, tel. 267279, 's avonds na 7 uur tel. 155960. $028 Foto, film en porjectie PASFOTO'S klaar terwijl u; wacht. Foto Van Vuur en, Hoogstraat 106, Schiedam, tel. 266720. Let op het Juiste adres. SI80 Een van onze medewerksters is gehuwd en voor haar vragen wij een andere. Bent u ca. 18 jaar en kunt u typen kom dan eens even langs en informeer eens. Banketfafariek W, Kester, Broersveld 67, Schiedam. Nummerbrieven, die volgen» ons oordeel ma ter zake doende reageren op de- inhoud van de Advertentie, worden niet doorgezonden. gemeente Schiedam Bij het openbaar onderwijs kunnen worden geplaatst schoolwerksters de Mariakleuterschooi, Laan 1a voor 22 uur per week, aan de Mathe lesseschool. Oude voor Kerkhof 13 r per week, aan de kleuterschool, ochiedamseweg 65 voor 20 uur per week. In de laatste twee gevallen ia de tewerkstelling van tijdelijke aard. Beloning 23-jarlgen en ouderen 3,53 per uur. onderwijs Sollicitaties graag binnen 14 dagen aan de inspecteur van het onderwijs, Hooogstraat 200; telefonische Inlichtingen; 26 16 07,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2