Bij schietpartij in Haagse flat 2 gewonden Feijenoord hoopt op steun van Go Ahead 'VOOR GEMEENTEN BEVOEGDHEDEN INZAKE VERKOOP ANTICONCEPTIVA' FIGHTING MACK BOKST 29 APRIL IN RIVIEHAHAL INDRINGERS SCHOTEN BEWONER EN ZIJN BEDIENDE NEER „Verwijten over bestemming bulp aan Suriname onwetend of te kwader trouw'5 Kritiek Ausckwitz;- eomité op wijze van hulpverlening oorlogsvervol gden Dode bij brand in garage na lossen van tankauto L. de Vries cbef sociale afdeling volkshuisvesting Daders van overval Terlieydem in Antwerpen gepakt Luns ingelicht door zaakgelastigde Sow jet-Unie over incidenten met China Groninger studenten- korps gaat de groentijd afschaffen Foorstel minister Polak'van justitie: Phenol vormde geen gevaar voor water voorziening van Rotterdam W, C. Grootenliuis overleden Waiman solist in Tsjaikowsky Voorstelling van „NU" door ziekte vervallen UITVERKORENEN OPSTELLINGEN VAN AMATEURS SCHUTTERS KAN POSITIE AAN KOP VERBETEREN vrijdag 14 maart 1969 - pag.9 MINISTER BAKKER: SCHIPHOL, vrijdag (ANP). - „Surinaamse jongeren, die hier in Nederland her en der betogen dat de ontwikkelingshulp van Ne derland alleen maar, zoals ze dat noemen, in de zakken van Pengel en rijn kornuiten stroomde, zijn te kwader trouw of op zijn mink: onwetend", aldus vice-premier drs J. A. Bakker gisteren op Schiphol bij terugkeer uit de West. De minister is na eon bezoek aan de Antillen, waar hij de overdracht van de ALM-aandelen door de KLM bij woonde en aanwezig was bij de inge bruikneming van een nieuwe steun- zender van de Wereldomroep op Bo naireot> uitnodiging van het nieuwe kabinet-Map drie dagen in Suriname geweest. De kritiek van Surinaamse studen ten, dat de ontwikkelingshulp van f 30 miljoen alleen maar ten goede komt aan grote Nederlandse en Amerikaan se ondernemingen, noemde de heer Bakker „volslagen onzin". !(Als men een lijst nagaat van het vijfjarenplan, dan treft men daar rijen onderwerpen aan als bouw van scholen, onderwij zerswoningen, woningwetwoningen, landbouwprojecten, aanleg van wegen en bouw van proefstations". „AI die projecten worden openbaar aanbesteed en gegund en zijn voor de Surinaamse bevolking zelf van .be lang", aldus de vice-premier, „Ons ei gen verenigd, accountantskantoor houdt ter plaatse tot op de cent nauw keurig in de gaten of de bedragen juist worden uitgekeerd. De enige ree serve, die ik zou moeten maken ovrigcns zonder in welke richting dan ook iets te willen suggereren is dat ik niet precies kan controleren wat een ondernemer doet". Drs, Bakker verklaarde dat hij de regering in Paramaribo had toegezegd dat volgende week de twee eerste des kundigen van het ministerie van bin nenlandse zaken zullen vertrekken naar Suriname om assistentie te ver lenen aan de onafhankelijke commis sie die een functie-analyse 2al ver richten by de Surinaamse onderwij zers teneinde hun salarispositie vast te stellen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, donderdag. -L. Na een hevige vechtpartij hebben twee onbekende mannen gisteravond de al enkele jaren in Nederland wo nende Engelsman H. M. Knight (65) en rijn huisknecht J. A. Entynk (38) neergeschoten. Dat gebeurde in de flat van de heer Knight, die president-commissaris van een assurantie-maatschappij is, aan de Zeekant in Scheveningen. Hij werd zelf in de arm getrof fen. Ook liep hij tijdens de vecht partij enkele hoofdwonden op. Hij kon na behandeling in het zie kenhuis naar huis. Zyn huis knecht kreeg een schot in de huik. De kogel moest in het Bronovo- ziekenhuis operatief worden ver wijderd. Volden do politie is Entynks toe stand ernstig maar niet levensgevaar lijk. Van de twee daders ontbreekt elk spoor. ZU zouden volgens de politie tussen de 28 en 35 jaar oud zü». Een van hen zou een baard dragen. De ander zou tijdens dc worsteling vrij ernstig aan het hoofd zijn gewond. Over het mo tief tast de politie nog In het duister. Wel deelde hoofdinspecteur J, v.d. Poe, hoofd van het bureau 1 van de centrale recherche van de Haagse po litie mede, dat de daders waarschijn lijk in homofiele kring gezocht moeten worden. De heer" Knïght arriveerde rond kwart over tien in gezelschap van zijn huisknecht en nog een andere man dia ook bij hem in dienst is, de 25-jarige B. V. in 2ijn appartement. In de huis kamer zaten toen volgens de lezing die Knight en V. de politie gaven, de twee indringers. Het is tot nog toe on bekend hoe zij zijn binnengekomen. Een van hen had een ploertendoder bij zich die later is teruggevonden. De ander zou het pistool in de hand heb ben gehad. Vier schoten Op de vraag wat zij kwamen doen zouden zy hebben geantwoord: „Dat zul je wel zien." Toen de heer Knight de polihe wide hellen, ontstond de vechtpartij, waarbij hij ook enkele slagen met de ploertendoder op zijn hoofd zou hebben gekregen. Ook sneuvelde tijdens de worsteling een deel van het kostbare meubilair. In totaal zouden vier schoten zijn gelost. Door het lawaai gealarmeerde bu ren waarschuwden, de politie. De twee indringers zagen echter kans tijdig te ontkomen. Of zij gebruik maakten van een auto is niet bekend. AMSTERDAM, vrijdag (ANP) Het Nederlands Auschwitz Comité heeft in een verklaring over de hulp verlening aan de vervolgden tijdens de Tweede Wereldoorlog geprotes teerd tegen de manier waarop de re gering meent informaties over de slachtoffers te moeten inwinnen en voorgesteld om ter vermijding van ambtelijke rompslomp alle slacht offers, ongeacht hun inkomen een maandelijkse uitkering te verstrekken van bijvoorbeeld 700 per maand. Het Comité is van oordeel dat de regeling van de hulpverlening te log en ambtelijk is. Het slachtoffer moet vijf lijsten invullen en geestelijk ver werken. Er is het Comité verzekerd dat meer lijsten volgen. „Men moet wel elk begrip voor de geestelijke toe stand van de slachtoffers missen om zoiets te kunnen uitdenken," aldus de verklaring. Het Comité dat de indruk heeft dat de verruiming van de hulpverlening waartoe de regering heeft besloten in feite slechts zal neerkomen op een ge ringe verhoging van de nu al door di verse organen betaalde uitkeringen, pleit voor het toepassen van bijzonde re uitkeringen, zoals onder meer over levenden van de Duitse vernietiging van Putten, vervolgde Jehova's getui gen en gijzelaars die nu ontvangen. Ten slotte acht bet Comité het een ernstige nalatigheid dat de regering het Comité op geen enkele wijze in de voorbereiding en uitvoering van de wet heeft gekend. DELFT, vrijdag (ANP). De Rot terdamse politie heeft op verzoek van de politie in Delft de 43-jarise arts K. a- B. gearresteerd en overgebracht naaf Delft. De arts wordt ervan be schuldigd, drie jaar geleden eeu abor tus provocates criminahs te hebben gepleegd. Ee zaak is aan het licht gekomen, doordat betrokkenen te Delft zijn gaan praten. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Tijdens het lossen van een tanbaut oby de pomp van ga ragebedrijf B. H. J. Been aan de Am sterdamse va art, hoek Nlcolaag Beets- traat in Haarlem is vanmorgen na een steekvlam brand uitgebroken. Er Is één man omgekomen, vermoedelijk twee anderen zfjn zwaargewond ge raakt. Het garagebedrijf was In korte tüd volledig verwoest. De tankwagen kon tijdig door de brandweer worden weggesleept. De brandweer slaagde er bovendien in het boven het bedrijf gelegen huis te behouden- De echtgenote va» de heer Been (hijzelf was net even naar een klant en kwam terug toen zijn zaak in brand stond) kon tijdig door omwo nenden uit de woning worden ge haald. Drie jaar geleden stortt ede ga rage, die nu volledig is uitgebrand, in waarbij ook een man werd gedood. Bij het ter perse gaan van deze edi tie ontbraken nadere bijzonderheden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Tot chef van de sociale afdeling van de dienst volkshuisvesting is per 1 april be noemd de heer L, de Vries. Hij volgt drs. N. Streefland op. die door B. en W. is benoemd tot coördinator van za ken betreffende de sanering. De heer de Vries is 43 jaar. Hij is thans adjunct-chef van de sociale af deling. Sinds I95G is hij bij volkshuis vesting werkzaam. Tot adjimct-chef is benoemd de heer Th. H. Eitjes, thans le hoofdcom mies van de sociale afdeling. <6 an een c r verlaggevers) Het Rode Kruis hospitaalschip „J. Henry Dunant" maakt in de week van 31 maart t/m 5 april, met aan boord 72 chronisch zieken en invaliden uit Rotterdam cn omgeving, een tocht over de Nederlandse rivieren. De in scheping is op 31 maart 's morgens om 08 00 uur aan de Boompjeskade t/o het havenkantoor. De ontscheping zal op zaterdag, 5 april aanvangende om 09.00 uur 's morgens, plaats hebben eveneens aan de Boompjeskade.. ANTWERPEN. De Belgische rijkswacht heeft vannacht in het cen trum van Antwerpen de daders gear resteerd van (Je overval op het post agentschap in Terheijden bij Breda, Het zijn drie zeelui, van wie de rijks wacht vanmorgen de namen nog niet wilde vrijgeven. Evenmin kon men in dit stadium zeggen op welke wijze men de drie man op het spoor is geko men. Bij de overval op het postagent schap, woensdagmiddag, werd ƒ2690 buitgemaakt. De daders waren, zo heeft de rijkspolitie bij haar onder zoek achterhaald, met een in Gronin gen gehuurde auto naar Terheijden gekomen- Deze wagen is gisteren in de bossen in de omgeving van. Oosterhout teruggevonden. Vanuit Oosterhout zijn de drie overvallers met een taxi naar België gereden. De politie beschikte over een vrij goed signalement van de drie, maar op het moment dat zij de grens passeerden was dat daar nog niet doorgegeven. DEN HAAG, vrijdag (ANP). De tijdelijk zaakgelastigde van de Sow- jet-Unie, I. M. Gorochow, heeft giste ren de minister van buitenlandse za ken, ratn J. M, A. H. Luns, bezocht ten einde hem in opdracht van zijn rege ring in te lichten over de zeer ernstige incidenten die zich onlangs aan de Oessoeri-rivier hebben voorgedaan tus sen Russische en Chinese troepen. Dit heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag gisteren bekend gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN, vrijdag. -Het Gro ninger Studenten Corps heeft besloten het komende studiejaar de groentijd af te schaffen en te vervangen door een mtroduktietyd, „op basis van princi piële gelijkheid" tussen eerste- en ouderejaarsstitdertten. .-'f Ook de corpora in Leiden, Amster- dam en Utrecht zullen hun ledenver gadering voorstellen doen „om de on gelijkheid niet langer te accentueren", zo deelt de Algemene Senaten Verga dering in een persbericht mee. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, vrijdag. —.Minister mr. C. H. F. Polak van justitie stelt de Tweede Kamer voor de gemeentelijke overlieden 2ekere bevoegdheden te geven op bet gebied van de verkoop van anti-con- ceptionele middelen. Hij doet dit in enkele wijzigingen in het in 1966 ingediende wets ontwerp tot wijziging van het wetboek; van strafrecht. Dit wetsont werp wil bet verbod van verkoop van anti-conceptionele middelen aan minderjarigen geheel schrappen en maakt de vrije aanbieding en tentoonstelling van deze middelen mogelijk. DEN HAAG, vrijdag (ANP), Een aanvaring op de Nieuwe Waterweg waarbij een tankboot met phenol was betrokken is voor de Rotterdamse drinkwaterleiding aanleiding geweest gedurende korte tijd geen. rivierwater in te nemen, aldus blijkt uit het ant woord van de staatssecretaris van verkeer en waterstaat, M. J. Keyzer, op vragen van het Tweede Kamerlid ir. H. van Rossum (sgp). De phenol was afkomstig van de tanker Dutch Spirit, die op 11 februa ri op de Nieuwe Waterweg in aanva ring" kwam met een Franse tanker. Het schip werd naar de derde petro leumhaven in de Botlek gebracht, waar de lading werd gelost en een on derzoek aan het licht bracht dat 338 ton phenol was uitgestroomd- Omdat de2e vloeistof direct in water oplost, en ten tijde van de aanvaring een ebstroom stond, werd geen ver ontreiniging van de Nieuwe Waterweg gevreesd- Een gedeelte van de in de tanks achtergebleven phenol kon slechts worden verwijderd wanneer het schip zou worden drooggezet, De Dutch Spirit werd daarop ver sleept naai' de werf De Groot en Van VRet in Slikkerveer, doch daar bleek dat ook de dubbele bodem van het schip was beschadigd en dat het eerst volledig moest worden schoonge maakt. Het schip is toen naar Tanker Cleaning in Schiedam gebracht waar het drie dagen heeft gelegen. In een deel van het haventje van de werf in Slikkerveer, waar zich dood water be vindt, heeft zich vissterfte voorge daan. De politie is hiervan direct od de hoogte gebracht. Naar het oordeel van staatssecreta ris Keyzer, die de vragen medp na mens de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid beant woordde, is alles in het werk gestold om het gevaar voor verontreiniging van het rivierwater tot een minimin» te berperken. Het drinkwaterleidingbedrijf m Rotterdam heeft niet alleen gedurende korte tijd geen drinkwater ingenomen, maar ook een onderzoek mgesetld, naai- de hoedanigheid van het rivier water ter hoogte van het waterpro- duktiebedrijf. Deze maatregelen kon den tijdig worden genomen, en de drinkwatervoorziening is in geen en- kei opzicht bedreigd geweest (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. In West-Indië is op 75-jarige leeftijd overleden de heer W. C. Grootenhuis, oprichter van het technisch bureau Grootenhuis N.V. en Grootenhuis Staalpreservering N.V. De crematie heeft te Trinidad plaats gehad. R.Ph.O. onder Fournet /AM op korte termijn voor een ïnter- nationale grootheid als de violist David Oistrach, die wegens 2ieltte zijn optreden met het Rotterdams Philh, Orkest in Brahms Vioolconcert moest annuleren een waardige remplaeant te vinden is geen kleinigheid, maar men is or gelukkig doch in geslaagd do abonnees van de series E en A (gisteravond en vanavond) te verras sen met een kunstenaar van zeer hoge klasse, Oistrachs 43-jarige landgenoot Michail Waiman, wiens faam als groot violist vooral verbreid schijnt te zijn in de Qosteuropese landen en in Ja pan. Ir januari jl. oogstte hij bijzonder succes met zijn debuut in Amsterdam; men wist.dus dat dat engagement als solist bij het R. Ph. O- een alleszins verantwoorde 2aak was. Waimans vertolking van Tsjaikows- ky's Vioolconcert stelde in dit opzicht zeker niet teleur, hetgeen eigenlijk wat zwak is uitgedrukt, want het publiek in de grote Doelenzaal toonde zich er laaiend enthousiast over. Waiman liet zich kennen als een typische vertegen woordiger van de Russische violisten- school, waarin bij alle virtuositeit nog veel ruimte blijft voor een gezonde interpretatie van de muzikale inhoud. Zijn spel verried bovendien een. mar kante, temperamentvolle persoonlijk heid, en deze eigenschap, gepaard aan zijn expressieve, volumineuze loon- produktie imponeerde vooral de luis teraars. Ietwat ruw en scherp kon zijn toon in hoge, snelle figuraties ook wel eens aandoen, met name in het eerste Allegro— misschien ook wel te wij ten aan een nog niet geheel geaccli matiseerd zijn in deze zaal maar onze totaalindruk van zijn spel is er toch niet nadelig door beïnvloed ge worden. We hopen Waiman hier meer terug te 2ien. Jean Fournet liet het R. Ph. O. bij zonder fraai en uiterst accuraat bege leiden, Met reprises van vorige concer ten, Glinka's ouverture Roeslan en Ljoemila en Becthovens Achtste sym fonie ditmaal puntgaaf gespeeld werd het concert resp. geopend en be sloten. S. NïEBOBR ROTTERDAM, vrydag. Wegens ziekte van. Lies Franken kan de aan gekondigde voorstelling door het NRT van „Nu" van John Osborne van avond en morgen in de Rotterdamsche Schouwburg niet doorgaan. Hiervoor m de plaats zal het NRT vanavond een voorstelling geven van Caesar en Gleopatra en morgenavond een voorstelling van „De Prijs". (Van onze sportredactie) I ROTTERDAM, vrijdag. Met medewerking van Go IX'mm Ahead kan Feijenoord zondag de kop van de eredivisie heroveren. De Twentenaren moeten in staat worden geacht om FC Twente minstens een gelijkspel af te dwingen en Feijenoord zal uit de overwinning op Ajax zoveel kracht hebben geput, dat het de Groningse hindernis, waarover het vorig jaar struikelde, ditmaal zonder brokken moet kunnen nemen. In deze geest is echter al vaker rond Feijenoord geredeneerd. Enkele weken geleden nam men aan dat FC Twente in de uitwedstrijden te gen P5V, APO en Spart» in elkaar zou klappen en Feijenoord een wel licht beslissende voorsprong zou kunnen nemen. Maar wat is er gebeurd? Feijenoord verspeelde tegen AZ '67, ADO en NAC vier punten en Twente bleef zo goed overeind, dat het thans een punt voorsprong heeft terwijl het 2ijn grootste concurrent nog op be zoek krijgt. Het valt niet te ontkennen dat het de ploeg van Kees Rijvers tot nu toe heeft meegezeten. NAC en Sparta misten op belangrijke ogenblikken strafschoppen en. Twente is ook voor blessures gespaard gebleven. Voor de bekerwedstrijd tegen DWS - afgelopen zondag -werd Kees Rijvers voor het eerst met proble men geconfronteerd. Achterberg en Houwaart waren geblesseerd en het resultaat was dat Twente zün eerst» grote tegenslag moest incasseren. Kees Rijvers heeft zün ploeg maandag onmiddellijk bijeengeroepen voor een bespreking en de spelers heb ben gezworen dat 2Ü van nu af aan als kluizenaars zullen leven. Het is echter de vraag of dat zal helpen. Feijenoord krijgt het zondag ogen schijnlijk wat gemakkelijker dan Twente, Vooral het ontbreken van Tonnie van Leeuwen kan van grote betekenis zijn. Wat Van Leeuwen voor de Groningse verdediging bete kent is zondag reeds in de beker wedstrijd tegen PSV gebleken, GVAV, dat in elf thuiswedstrijden slechts acht doelpunten had behoe ven toe te slaan, kreeg er nu op een middag vjjf te incasseren. PSV was overigens pas de tweede club dia GVAV dit seizoen in Groningen ver sloeg. De eerste wasFC Twente In het elftal van Feijenoord ontbreekt zondag voor de eerste maal in dit seizoen AVim van Hanegem. Hij heeft Jas van een enkelblessure. Henk Wery speelt nu weer links half, Wim Jansen schuift op naar de te kort om kans te maken op pro motie. De Schiedammers staan nu vijf punten achter op nummer twee Haarlem en die achterstand zullen ze moeilijk goed kunnen maken. Zondag krijgt SVV bezoek van HVC dat ergens In de midden moot vertoeft. Trainer Gosens hoopt dat Wil van Bevercn, die een lange tüd niet heeft gespeeld, dc plaats zal kunnen innemen van de door een beenbreuk uitgeschakelde Ver boon. Bij Excelsior is men er 2ich van be wust dat er zeer hard aangepakt zal moeten worden om de promotie te verwezenlijken. De Kralingers heb ben twee punten voorsprong op Limburgia en Roda JC, maar ze moeten nog bij Limburgia op be zoek en ook de uitwedstrijd tegen De Graafschap wacht nog. Gelijk Feijenoord wil Excelsior zijn spelers binnenkort een keer in een trainingskamp bijeenbrengen, maar voor de wedstrijd tegen Hermes DVS is dit nog niet het geval. Bob Janse kent Hermos DVS goed. Hij is er enkele jaren geleden trainer geweest en wellicht is dat de reden waarom de Schiedammers hun elf tal op dit moment nog niet bekend willen maken. „We wachten tot zondagmorgen," zei Toob Remmers. Excelsior doet minder geheimzinnig. „De ploeg is ongewijzigd," vertelde Bob Janse. Wim van Hartegem linksbinnenplaats en invaller Ruud Geels keert terug op de rechtervleu gel. Sparta speelt zondag voor de derde keer in successie thuis. Ditmaal is Holland Sport de tegenstander. D« Hagenaars hebben tot nu toe aardig het hoofd boven water kunnen hou den. Een blik op de ranglüst leert dat zij slechts drie punten minder hebben dan Sparta. Op Hourtust kwam Sparta destijds niet verder dan 11. Een dergelijk resultaat zou nu een grote teleurstelling voor trainer "Wiel Coervor betekenen, die binnenkort de beslissing moet nemen of hij bi] Sparta blijft of dat hjj op een aanbieding uit Limburg (MVV?) ingaat. In het elftal van Sparta zal Jörgen Kristensen waarschijnlijk weer de linksbuitenplaats bezetten. De Deen heeft nog wel wat last van zijn lies blessure, maar tijdens de training kon hy deze week toch aardig uit de voeten komen. In de eerste divisie komt SVV iets FEIJENOORD: Pieters Graaf land; Romeij», Israël, Leseroms, Veldhoen; Haak en Werp; Geels, Kindvall Junsen, Moulijn. SPARTA: Van Beyereti; Lang horst, Ter Horst, Eijkenbroek Bentron; v.d. Sluis, Venneker, Pijs; HeijermanKlijnjan, Kris tensen. SVV." v.d. Roer; Hazebroek, v.cl. KorputVa» Leeuwen, Pansier; W arnaar e» Van Bever en; Van Beek, Van Meet er en, Koudvjzer, Rijkuiter. EXCELSIOR; Geilma»; G. den Butter, Tetteroo, Kort, Kleingeld; Libregls en Van der Heijden; Blok, Kwakkermaat, Jacobs, Bas- sant, HERMES DVS; el/tal «os niet bekend. Indertijd was in het wetsontwerp op de medische medische hulpmiddelen de medische hulpmiddelen voor de controle op de oati-conceptlva voor zien in een vergunningenstelsel. Staats secretaris drr. R. J. H. Kruising» van volksgezondheid vindt echter thans dat dat wetsontwerp onvoldoende moge lijkheden biedt bepaalde verkooppun ten te cntrolcren. De gemeenten zou den daarom zelf de bevoegdheid moe ten krijgen de Verkoop en aanbieding van antl-conceptiva te verbieden, wanneer dat bijvoorbeeld gebeurt In automaten langs de openbare weg. Minister Polak, zo blijkt uit de me morie van antwoord aan de Tweede Kamer meent, dat geen speciale voor zieningen nodig zijn in verband met reclame voor voorbehoedmiddelen. Normen Hij meent dat de bestaande voor schriften voor de etherreclame en re clame in de pers voldoende mogelijk heden bieden reclame tegen te gaan, waarbij de algemeen aanvaarde nor men van goede smaak en betamelijk heid worden overschreden. Gaat men toch over de schreef, schrijft de mi nister, dan kan worden opgetreden op grond van schennis van de openbare eerbaarheid, Minister Polak onderschrijft, zo blijkt uit de memorie, volledig de op vatting van zün voorganger dr. I, Samkalden, die het westontwerp in dertijd indiende. De nadruk moet val len op een zorgvuldige en verant woorde voorlichting, is zijn standpunt. De vrije verkrijgbaarheid van con- tra-eeptiva kan naar zijn oordeel niet worden opgevat als een-waardeoor deel van de wetgever over geslachts verkeer door jeugdigen. Door een strafbepaling wordt bo vendien, aldus de minister, de aan dacht afgeleid van het werkelijke pro bleem. De primaire verantwoordelijk heid moet namelijk volgens de minis ter blijven liggen bij ouders en opvoe ders. LEIDERDORP. Het verhuis- en transportbedrijf van. de gebroeders Meyer te Leiderdorp is vannacht to taal uitgebrand. Het bedrijfspand is onherstelbaar beschadigd. Tot de verloren gegane inventaris behoorden drie verhuiswagens en gro te partijen in bewaring gegeven goe deren. voornamelijk meubels. Over de oorzaak van de brand is nog niec bekend. De schade wordt op meer dan een half miljoen gulden ge schat- Het bedrijf is verzekerd. (Van- onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag De Antilliaanse bokser Fighting Mack zal op dinsdag 29 april te zien zijn in de Rivièrahal te Rotterdam Tegen wie de ex-kampioen van Europa in het weltergewicht begin, dit jaar raakte Fighting Mack zijn. titel in Bologna kwijt aan de Italiaan. Silvano Bartini zal uitkomen, is nog niet bekend. De boksvereniging vVcstland uit Naaldwijk, die het gevecht op vcroek van Mack's promotor Henk Rühling organiseert, heeft drie tegenstanders op het oog. Het zijn Bob Cofie, die eind '67 door R.o. van Aad Jansen won, Peter Coblab en de vroegere kampioen van het Britse Gemenebest Johnny Cook, allen eerste serie bok sers. Voorzitter Jaap Ouwenbroek, secre taris Lou van Sinderen en commissa ris Aad Veerman van „Westland" maakten gisteravond bekend, dat de onderhandelingen met een van deze boksers waarschijnlijk eind volgende week zullen kunnen worden afgerond. Aanvankelijk had men getracht de Engelsman Billy Seasman, die onlangs eveneens door k.o. van Aad Jansen won, naar Rotterdam te halen, maar de Brit vond Fighting Mack zesde op de wereldranglijst te sterk. De boksvereniging Westland, die voor dit profgevecht speciale toestem ming van de Nederlandse Boksbond heeft gekregen, organiseert het ge vecht om de Antilliaanse weiter voor te bereiden voor een revanche tegen Bartmi, Mocht het tot een uitdaging komen, dan hoopt men het Europese titelgevecht in Rotterdam je houden. Het programma rond Fighting Mack, die eigenlijk Edwin Alberto heet, zal bestaan uit negen amateur- partijen. Tot de deelnemers behoren Rudi Lubbers en Jan van Ispelen. Een gedeelte van de opbrengsten van de avond is bestemd voor bet fonds voor het spastische kind te Delft. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag. Voor drie van de vier Rotterdamse eerste klassers staan er voor zondag thuis- - wedstrijden op het programma. CVV ontvangt LFC, Overmaas krijgt be zoek' van Olympia. en De Mussehen treedt op eigen veld aan tegen Fapen- drecht NeptunUs speelt In Gouda te gen de ploeg va» die naam. De opstellingen: CVV: Knappe; Van Baaren, Verha gen, Blok, Krauweel; De Quant, Ho- lïerhoek; Dubbeld, Koster. De Kievit, v.d, Moeren- ^OVERMAAS: Van Horik; Van Gel deren, Van Batenburg, Bos, Goedkoop; Kreijermaat, De Greef; v.d. Maas. v.d. Most, Freriks, De Kreek. DE MUSSCHEN: Zoeter; Boude- steiin, Van Luyk, Verschoor, Boogert: De Kok, Lanser; Van Driel, Verheij, v.d. Most, Roodnat. NEPTUNUS; v.d. Merwe; Keyzer, Den Ouden, Kok, Baljon; Leupe, Van Yperen; Schenk, De Winkel, v.d- Roel, Faber. FIGHTING MACK 2esde op wereldranglijst (Van onze handbalmedewerker) HANDBAL ROTTERDAM, vrijdag. Bij de IN DE DISTRICTSKLASSE HEEFT LEIDER Saturnus zondag een goede kans uit te lopen. EHC, dat op bezoek komt, zal tegen de zwart-groenen wel niet opgewassen zijn. DWS kan met Hercules van plaats verwisselen als het kans ziet de volle winst in eigen huis te houden. WiltonAnimo moet een overwin ning voor de laatstgenoemde kunnen opleveren, terwijl Snelwiek van het bezoek aan ADO met beide punten naar huis kan terugkeren. In de distr. tweede klasse A moet Vires '/an DWS 2 winnen om de goede plaats op de ranglijst te behouden. Spartaan kan zijn aanspraken op de titel behouden door een zege op Union Sport. Bij de heren moet leider Dynamo oppassen voor HVL. DWS, dat de laatste plaats bezet, moet tegen Her mes met een nederlaag rekening hou den. Schutters—Meeuwen belooft een felle strijd te worden met de beste ze- gekansen voor de thuisclub. In de districts tweede klasse A wordt gedeeltelijk weer een dubbel programma afgewerkt. Vites, Ato- mium en Nepttmus die de eerste plaats delen, komen twee keer in het veld. In de parallelklasse kan Snel wiek een ruime zege op "Wilton boe ken. Roda zal met Operatie 3 wel niet veel moeite hebben.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 4