Reorganisatie van brandweer kost meer dan drie ton Samen in de drank Katendrecht Moei Toevloed van inzendingen jongere generatie ROTTERDAM RIJNMOND Wim cle Haan verbeterde bet record spijker- bedliggen Bezoek Deense mijnenlegger Gemeenteraad beslist op 27 maart, s is Ontstemming over organisatie van Manifestatie '70 Boetiek V. en D. verbouwd SALON VAN DE MAASSTEDEN OPEN BETOGING IN PRAAG YOOR JOEGOSLAVIË België investeert 1,8 miljard in haven van Antwerpen Dankbrief aan de RET exposeert Blijspel vlot gespeeld Opvarenden van containerschepen A.C.L. krijgen speciale bonus Zes maanden cel voor oplichting Joegoslaaf steekt Duitser met mes m gezicht j>ag; 4 - 2«te**—iö maarc 1969 ,Dè rug van Wim de Haan na de '-geslaagde verbetering van het ^wereldrecord. .«*,-1 (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEP AM, zaterdag. Eerder i dan het aanvankelijk In zijn bedoeling Jag heeft de 39-jarige Schledsmse snackbarhouder Wim de Haan een ge slaagde poging ondernemen om het .Wereldrecord .^pljkcrbedllggen" dat jVplgens zijn zeggen met precies drie .uur op naam stond van de Engelsman MWo.Cabc, met een kwartier tc verbe- teren. YJDe Haan die enkele dagen w.. "Jtfoi een verzoek had gericht aan de heer Willem Duys in de hoop deze po ging in hot eerstvolgende T.V.-pro- gramma voor de vuist weg opgenomen te'krijgen, heeft daartoe gisteravond in zijn zaak de geplande tijdsduur op zesduLms hoog spijkerbed doorge bracht. Vele nieuwsgierige klanten zijn hiervan getuige geweest- Wim de Haan die deze poging heeft onderno men om zoals hij zegt „privé-moel- Lijkheden af te reageren", vulde de 13 kwartier met het roken van tientallen sigaretten met praten en zingen. Op de vraag of hij nu alsnog een uitnodi ging van de heer Willem Duys, die tot nu toe nog niet had gereageerd, zou accepteren, antwoordde hij: „allicht. Ik wil het record graag nog scherper stellen". ROTTERDAM, zaterdag. Van 18 tot 22 maart 1869 zal de Deense mij nenlegger Moem (1900 ton) een for meel bezoek brengen aan Rotterdam. DeMoen, die tevens dienst doet als opteidinsschip. zal ligplaats kiezen aan de Parkhaven. Het bezoek houdt verband met de eerstesteenlegging van de nieuwe Deense Zeemanskerk op 18 maart a.s. Het schip staat onder commando van captain A. Jans en heeft een beman ning van 158 koppen. Het schip is op woensdag 19 maart van 15.00 tot 17.00 uur open voor publick. (Van een onzer verslaggevers.) ROTTERDAM, zaterdag. De reorganisatie van het brand weerkorps zal tic gemeente ruim drie ton kosten. Dit heeft het college van b. en w, aan de ge meenteraad meegedeeld. Het bedrag van 325.000 gulden is tot stand gekomen doordat de beroepsbrandweer met 35 man zal moeten worden uitgebreid, hetgeen 615,000 kost. (Hierbij is inbegrepen 280.000 wegens het inhalen van de achterstand in de personeelsvoorziening.) Tegen over de uitgave van ruim zes ton slaat een vermindering van de kosten van het vrijwillige gedeel te van de brandweer met rond 230,000 en een vermindering van kosten van overwerk van be roepspersoneel met circa 60.000. Dit delen b. en w. mee aan de raad. Op 27 maart zal de gemeenteraad een beslissing over de reorganisatie van de brandweer nemen. Inmiddels is be kend geworden, dat de commissie van economische aangelegenheden, die te maken heeft met de reorganisatie, in stemt met de plannen van het college van b. eu w. In het raadsvoorstel zegt het colle ge, dat het aantal beroepsofficieren vooralsnog kan worden gehandhaafd op elf, „Ervan uitgaande dat in elk di strict een eerste en voorrfs in vier van de acht districten een tweede uitruk- voertuig bemand dient te zijn,zou voor de uitrukdienst indien zich ook op de ladderwagens, onbemande autospuiten, materieelwagens, slan genwagens en trekkers eén twee man bevinden 168 man nodig zijn. Door beroepspersoneel echter volgens rooster op de vrije avonden te consig neren zal dit aantal kunnen worden beperkt tot 154 man. Hierbij Is ervan uitgegaan, dat rond 270 vrijwilligers te kennen zullen geven het korps te willen blijven dienen. Voorts zullen voor de alarmcentrale, de preventie, de opleiding, de instructie, de B.B. en de Materleeldienst 50 man nodig zijn en als reserve voor roostervrije dagen, ziekte en verof 102 man. De totale sterkte van het beroepspersoneel be neden de rang van officier wordt dan 154-1-50-)-102 is 306 man. Het korps telt thans 271 man." Er moeten er dus 35 bijkomen en die kosten ruim drie ton. In het voorstel van b, en w. wordt uitvoerig uit de doeken gedaan hoe de reorganisatie m haar werk is gegaan. Daarbij wordt ook gezegd, dat het vrijwillig personeel voortaan van maandag tot en met vrijdag niet meer zal worden opgeroepen voor het zoge noemde „klein alarm". Wel zullen zij worden opgeroepen op de dagen die daarbuiten vallen,én hij middel- en groot-alarm, De organisatie van het korps moet als volgt worden: de topleiding zal be staan uit beroepsofficieren alsmede een vrijwillig stafofficier, die als ver bindingsofficier voor het vrijwillig ge deelte optreedt. In de uitrukdienst en bij de opleidingen zullen beroepsper soneel en vrijwilligers zijn geïnte greerd, Het brandweerdistrict Hoek vair Holland zal echter, evenals nu het geval is, uitsluitend door vrijwilligers worden bediend. Teneinde inspraak van vrijwilligers en beroepspersoneel van verschillende rangen mogelijk te maken, zal een commissie van overleg worden ingesteld, die te vergelijken is met een medezeggenschapscommissie. Dc öircetie en de commandovoering zullen bij de directie van de ROTEB berusten: rechtstreeks onder hem staat een hoofdofficier, het hoofd van de brandweerdienst. De onder het hoofd van de brandweerdienst ressor- Jan van Beveren RInus Israël terende stafafdelingen voor technische zaken, preventie, opleidingen en in structie cn bescherming bevolking blijven gehandhaafd. Dc met de lei ding van deze afdelingen belaste offi cieren alsmede de officier Van de In terne dienst blijven bij toerbeurt als officier van dienst, belast met dc uit rukdienst, optreden. Het college van b. en w. is voornemens het aantal di stricten op acht te handhaven, doch de grenzen daarvan te herzien. DE spelers van SVV en Excel sior hebben op de inhaalzondag geen kans gezien, om hun posi ties in ons voetballersklasse ment te verbeteren. De waarde ringen yoor het spel van de Schiedammers en de Kralingers tegen respectievelijk Eindhoven en NO AD bleven dan de ldge kant; he>t hoogste cijfer was deze week een 7 en dat werd alleen toegekend aan de SW'ers JEd-va» der Boer en Ton Pansier. Bovenaan de ranglijst kwam geerfveran- dering (bekerwedstrijden' tellen voor onze ranglijst niet mee), zodpt Jan van Beveren en Rinus Israël op hun gemiddelde van 7,59'.blij ven staan. Het klassement ziet- er nu als volgt uit: 1/2 Van Beveren (Spar ta) en Israël (Feijenoord) 7,59 (167 uit 22); 3 Eikelenboom (Fortu- na) 7,22 (166 uit 23); 4 Van Hanegem (Feijenoord) 7,17 (165 uit 23); 5 Eijkenbroek (Sparta) 7,05 (141 uit 20); 6 Pieters Graafland (Feijenoord) 7,04 (162 uit 23); 7 J. Bouman (Fortuna) 7,— (147 uit 21); 8/11 Geilman (Excelsior), Hordijk (Fortuna) en v. d. Roer (SW) 6,91 (allen 159 uit 23) en Wamaar (SW) 6,91 (145 uit 21); 12 Kwakkemaat (Excelsior) 6,80 (136 uit 20); 13 Tér Horst (Spar ta) 6,77 (149 uit 22)14/15, Koudijzer (SVV) en Libregts (Excel sior) 6,74 (155 uit 23); 16 Pijs (Sparta) 6,73 (148 uit 22); 17/19 Bas- sant, Kleingeld en Kort (allen Excelsior) 6,68 (nesp, 147 uit 22,127 uit 19 en 147 uit 22); 20 v. drKorput (SW) 6,64 (146 uit 22). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Ia de wijkraatlvergadering van KraÜngen is er gisteravond ontstemming over uit gesproken dat geen van de festivitei ten van manifestatie '70 In Kralingcn plaats heeft. „We dachten een graantje mee te pikken van al het geld dat aan hel feest wordt besteed, Het plan Js met veel tam tam aangekondigd maar nu moeten we constateren dat het aan ons voorbij gaat", zo werd er opge merkt. Voorzitter mr. C. A. Crena de longh suste de gemoederen door er op te wijzen dat de gemeente nooit iets heeft gezegd over organisatie van fes tiviteiten in Kralingen. De boetiek van Vroom en Dree&mann voor de tieners heeft een ware meta morfose ondergaan. Was het er eerst geheimzinnig duister, nu is het een zonnige ruimte geworden dat de naam kosmotiek draagt. Ontwerper van een groot schakelpaneel met gevaarlijk uitziende knoppen, en in vele kleuren knipperende lichten is Martin Kers van de afdeling etalage. Wie goed kijkt ontdekt dat het paneel bestaat uit grote plastic bollen, stukken tuin slang, geverfde kopspelden en zelfs ba leinen. Bijpassende muziek ontbreekt niet. Ondanks het feit dat deze vernieu wing net klaar is, wordt nu al gedacht aan eert uitbreiding van de boetiek In september. Voordat het echter zover is, zien de klanten van de kosmotiek uit naar de tienershow, die op 10 april zal worden gehouden. ROTTERDAM, zaterdag. Het gemeenteraadslid drs. A, J, Lems heeft het college van b. en w. ge vraagd of het juist ie, dat in de wijk Hiilesluis sommige straten 20 slecht zjjn, dat „het aantal ongelukken in deze vergrijsde wijk zeer hoog is". Voorts vraagt hij om maatregelen. Evert Maliangkay: Magies Van onze kunstredactie SCHIEDAM, zaterdag. Bur gemeester H. Roeïfsema heeft gisteravond in de aula van het Stedelijk Museum van Schiedam de Salon van de Maassteden 1969 geopend. Na een beschouwend woord reikte hij de prijzen uit aan de winnende kunstenaars. In dc categorie objecten kende de jury twee eerste prijzen toe: aan Wim Gij zen en Jan van Munster. Cees Spermon legde beslag op de eerste prijs in de categorie tekeningen en grafiek en Evcrt Maliangkay werd winnaar in de categorie schilderkunst. Alle prijswinnende kunstenaars zijn woonachtig in Rotterdam. De opening van de Salon werd zeer druk bezocht. Het was erg vol in de aula en tevens nogal rumoerig. Eater op de avond wist een aantal tegen de Salon in oppositie zijnde Vlaar- dingse kunstenaars, museumdirecteur Hans Paalman te bewegen om dc mi crofoon op het spreekgestoelte vrij te geven voor een discussie. De heer Paalman voorspelde echter dat een discussie met zoveel mensen in de aula zou uitdraaien op oeverloos gezwets. De Vlaardingers kregen twintig minuten -de tijd van hem om het tegendeel te bewijzen. Het bewijs werd niet geleverd. Na een reeks nietszeggende kreten en het voorlezen van gedeelten van een pamflet, dat bij de Ingang van het museum aan de be zoekers was uitgereikt, stierf de „dis cussie" een kalme dood. Voor de Salon van de Maassteden 1969 werden 603 werken van 215 kun stenaars ter beoordeling ingezonden. Het aantal toegelaten werken echter is in tegenstelling tot de vorige Salon niet toegenomen. Na de beschou wing van alle inzendingen, waarbij vooral de toevloed van de jongere ge neraties opviel, besloot de jury slechts 164 werken van 79 kunstenaars tot de Salon toe te laten, tegen 190 werken van 100 kunstenaars in 1967. In de categorie beelden werd geen eerste prijs toegekend. Het jury-rap port meldt hierover, dat in deze sector een zo'n gering aantal kunstenaars had ingezonden dat de jury het, ook tegenover de inzenders, niet verant woord achtte een uitspraak te doen. daar er onvoldoende mogelijkheid tot Vergelijking was. De door het gemeentebestuur van Dordrecht ter beschikking gestelde prijs van 1250.(een soort poedel prijs) werd toegekend aan Cornells van Breugel uit Dordrecht. Aankopen PRAAG, zaterdag (DPI, DPA, AP). Onder het zingen van „Tito ja, Brczjncw »cc" hebben ongeveer 3000 studenten gisteren in Praag een betoging gehouden waarbij zij protesteerden tegen het besluit van de Tsjechoslowaakse communistische partij geen afvaardiging te zenden naar het congres van de Joegoslavi sche communistische partij deze week in Belgrado. De betogers Hepen van de Carolns-universiteit naar de Joe goslavische ambassade. Op deze ambassade zijn de afgelo pen degen uit alle delen van Tsje- choslöwakije brieven en telegrammen ontvangen van mensen die hun solida riteit betuigen met de Joegoslavische communisten. Volgens het Joegoslavi sche persbureau Tanjoeg zijn dergelij ke boost-happen uit Tsjeehoslowakije ook in grote getale binnengestroomd op het partijcongres in Belgrado. Naar in Praag verluidt zou het bin nen de leiding van de communistische partij tot ernstige meningsverschillen zijn gekomen over de vraag of al of niet een afvaardiging naar het congres in Belgrado had moeten worden ge zonden, Het besluit geen delegatie te sturen is, naar als zeker wordt aange nomen, tot stand gekomen onder Rus sische druk. Geen der landen die aan de invasie van Tsjechoslowaklje heeft deelgenomen een actie die door Joegoslavië fel werd veroordeeld is- op het Joegoslavische congres verte genwoordigd. Joegoslavië verwierf zich een grote populariteit in Tsjechoslowaklje dooi de ondubbelzinnige wijze waarop het zich met dit land solidair verklaarde in de periode van dreiging die vooral ging aan de invasie op 21 augustus j.l. ANTWERPEN, zaterdag (ANP). Het Belgische ministerie van openbare werken zal in de jaren 1970—'75 een program verwezenlijken dat voor de Antwerpse haven Investeringen van ruim 25 miljard frank (1,8 miljard gulden) voorziet, zo meldt een over zicht van de Antwerpse groepering van bavcnbclangcn. Het bedrag is als volgt verdeeld: Werken op de rechteroever van de Schelde: 3,1 miljard frank, uitbreiding van de haven op de linkeroever: 5,9 miljard frank plus 4,5 miljard voor het Baalhoekproject, verdere aanpas- sdngswerken voor de Zeeschelden: 935 miljoen frank plus 3 miljard op Ne derlands grondgebied, Schelde-Rijn- vei'blnding 680 miljoen plus 4,5 mil jard op Nederlands grondgebied, eert stormstuw op de Zeeschelde: 2,5 mil jard. Andere projecten van rechtstreeks of onrechtstreeks belang voor Ant werpen (en met in het totaal van ruim 25 miljard frank begrepen) noemt de groepering de modernise- ringswerken gan het Albertkanaal en de bouw van een omleidingskanaal tussen Albertkanaal en Zandvliet: 5,4 miljard, Ringvaart om Gent: 380 mil joen, box Bovenschelde: 1,7 miljard, de Maas 3,2 miljard, Centrumkanaal.' 1,4 miljard. Kanaal Charieroi-Brus- sel-Rupel: 2,3 miljard frank. ROTTERDAM, zaterdag. Het gemeenteraadslid mevrouw H. de Vos-Krul heeft het college van b. en w. gevraagd of het van le voren op de hoogte was van het ontslag van een aantal musici van het Rotterdams Pbilharmonisch Orkest. Voorts wil zij weten of het ontslag reglementair juist is. Van de op de Salon die te be zichtigen zal zijn tot en met 14 april hangende werken zijn reeds een aantal aangekocht door de Rotterdam se Kunststichting en het Stedelijk Museum te Schiedam. De RKS kocht werk van Hans Abelman, A. W. Frig- ge, Richard Maliangkay, Evert Ma- bangkay, J. v. Reeden, United Design en Hans Melchior Wap. Het museum kocht werk van Evert Maliangkay, Cees Bouw, Age Klink, Wim Smits en Cees Spermon. De afgelopen veertien dagen Een ik RET-klant geweest. De er varingen die ik met het Rotter damse openbaar vervoer heb op gedaan zijn van dien aard, dat ik op het punt heb gestaan een dankbrief te schrijven aan de di rectie van de RET. Op gevaar af dat velen van u in hoongelach zullen uitbarsten durf ik beweren, dat het openbaar vervoer in Rotterdam prima is. In ieder geval op de trajecten die ik heb bereden en dal waren vooral de routes van linker naar rechter Maasoever v.v. We mogen toch echt niet klagen, dacht ik. Gebruikmakend van bus en metro leg ik mijn woon-werkafstand af in 35 minuten. Dat wil zeggen van Rotterdams meest zuidoostelijke wijk in IJsselxnonde tot Coolsingel. Met de bus die over de Van Brienenoordbrug rijdt gaat dat zelfs in een half uur. Probeer dat maar eens met een auto, in het spitsuur! Burgemeester Thomassen heeft ge zegd; „We moeten het de automobilis ten zo moeilijk mogelijk maken." De RET stelt zich kennelijk op het stand- pupt: „We moeten kunnen concurre ren tegen het particuliere vervoer." Welnu, wat bovengenoemde route be treft, is de RET stellig concurrerend. Gemopperd op de RET wordt er nog steeds, zo heb ik kunnen vaststellen, en zelfs op de metro. In het ochtend- Spitsuur kan men op het metrostation Zuidplein een zacht gemor waarne men. Oorzaak is, dat één metrofrëin niet alle wachtenden kan meenemen. Deze week riep een dame, dat zij het een schande vond. Zij had al twee treinen voor haar neus zien wegrijden en haar grootste grief gold wel het feit, dat het bevel „niet meer instappen" werd gegeven, nog voor dat de trein „vol" zat. Er konden toch nog veel .meer mensen in. Zij heeft waarschijnlijk,niet begre pen, dat er op de stations Maashaven en Rijnhaven 's morgens ook mensen staan te wachten die graag met de metro mee willen. TTANS EIJKENBROEK en Ger ter Horst, de twee centrum verdedigers van Sparta, vorrmen nu ook buiten het voetbalveld een koppel. Midden in een Spar- ta-huurt In de Taandersstraat, een zystraat van de Mathenesser- weg, zijn zü samen een dran- kenservice begonnen. Ploegmak- ker en trekpleister Jan van Beve ren verrichtte gistermiddag onder zeer giote belangstelling de ope ning d,-:* f-en fles champagne te gen de pul Kapot te gooien. Een eenvoudig karwei. Veel mov "]- ker kreeg onze nationale doelman bet toen h(j even later sleutel hangers met een foto van Eijken broek en Ter Horst ging uitdelen. Toen sprong de te hoop gelopen jeugd hem letterlijk op het iyf. „Lange Jan" nam het met een glimlach, want tenslotte had h|j er van z|jn commandant een vr(je middag voor gekregen. ROTTERDAM, zaterdag. Het college heeft in antwoord op schrifte lijke vragen het gemeenteraadslid drs. A. J. Lems meegedeeld, dat het er op zal toezien reclamemonsters, die gif tige, bijtende of anderszins voor de gezondheid schadelijke stoffen" niet te verspreiden via personen die nog geen 16 jaar zijn. ROTTERDAM, zaterdag. De ko mische thriller „Bemoeial" van de En gelse schrijver Jack Popplewell stond gisteravond op het programma van het toneelgezelschap „Rotterdam Zuid". De opvoering in de groote schouwburg met vlot spel van alle medewerkenden werd vooral gedragen door „Bemoeial" mrs. Fiox Piper, ge speeld door Nel Maljers en commissa ris Baxter, voor het voetlicht gebracht door Cor v.d. Winden. De commissaris heeft een moeilijke taak om de misdaad achter een door werkster mrs. Piper in het kantoor van haar werkgever ontdekt lijk te ontwarren. Dit temeer omdat later het lijk spoorloos is verdwenen. Verdwe nen blijken nadien ook nog andere be- wijsstukken, een knoop en een brief opener, die ook al door mrs. Piper ge vonden waren. Een en ander tot grote ergernis van de commissaris. Botsin gen tussen speurder en. bemoeial zijn dan ook niet van de lucht. Van de overige rollen in het blij spelletje noemen wij nog o.a. Dick Appelman als inspecteur Goddard, Caroline Obee als mrs. Marshall, Blly de Waal als de typiste Vicky Reynolds en Klaas v.d. Winden als mrs. Mars hall, de baas. Regisseur was "Wim Woltroaa, OUD-Katendrechters kan ik aanra den toch vooral een bezoek te brengen aan de tentoonstelling „Katendrecht vroeger en nu", die deze week door wethouder De Vos in het ifatendrechfs Volkshuis werd geopend. De tentoonstelling duurt tot en met donderdag 20 maart van 20.00 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 17.00 uw en van 19,00 tot 21.00 uur. Vandaag kan men er terecht van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17 00 uur. De T, .ocn.drecb.tse bevolking beeft een indrukwekkende hoeveelheid ma teriaal bijeengebracht, waar oud-Ka- tendrechtets ongetwijfeld van zullen watertanden. Zo zijn er nogal wat schoolfoto's. Het moet heerlijk zijn zich op zo'n vergeelde prent terug te vinden. Wie herinnert zich bijvoorbeeld nog de klas van meester Bever dam van de school aan de Tolhuislaan? U kunt die klas en vele andere terugvinden op de Katendrechtse expositie. Hoezeer het stadsbeeld van de kaap is veranderd blijkt ook duidelijk uit de illustraties. Het Gemeente-archief heeft naast elkaar opnamen van vroe ger en nu opgehangen- Wie nog eens wil zien hoe de Rijnhaven er in 1924 uitzag, of de Hillelaan in 1900, of het Wagenveer de platluis, hij zal zijn schreden moeten richten, naar het schiereiland Katendrecht, waar uit de grote belangstelling voor deze exposi tie blijkt, dat er een brok volksleven wordt gehandhaafd. Een aspect, dat van de vermakelijk heid, waarom. Katendrecht beroemd is, komt op de tentoonstelling niet aan de orde. Bewust niet Men heeft nu eens de andere kant van Katendrecht wil len laten zien en dat is, vooral voor de mensen die er gewoond hebben, zeer de moeite waard. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Vertegenwoordigers van 'Neder landse, Zweedse en Britse zeelie denvakbonden zijn in Rotterdam een aantal gezamenlijke voor waarden overeengekomen, die moeten gelden aan boord van schepen van internationale con tainer seheeps consortia. De bon den denken hierbij met name san het consortium van Britse, Ne derlandse, Franse en Zweedse re derijen: de Atlantic Container Line. Zoals bekend neemt de Holland Amerika Lijn in deze ACL deel. De vertegenwoordigers van de drie bonden bereikten overeenstemming over een aantal punten, die In natio nale overeenkomsten met de betrok ken rederijen, de aandacht moeten krijgen. Deze punten zijn: Voor werk aan boord van een schip van de ACL zal een speciale container-bonus moeten worden uit betaald. Dit met het oog op de veel grotere produktiviteit van container schepen ten opzichte van conventione le vrachtschepen, Het aantal bemanningsleden van het ogenblik moet worden gehand haafd. Er zou echter verder een on derzoek naar de bemanoingsregebn- gen uitgevoerd kunnen worden aan de hand van praktische ervaringen. Unaniem waren de drie bonden van oordeel dat verlofperioden aan boord van alle containerschepen in re latie moet staan tot de zware dienst aam boord van deze schepen. Dit ver lof zou ten minste één dag vrij per twee dagen dienst moeten bedragen. Om het mentale en geestelijke welzijn van de zeelieden, die lange ononderbroken penoden aan boord van de containerschepen moeten door brengen, te waarborgen, moeten naast faciliteiten als films, televisie, hobby- kamers, schriftelijke lessen en biblio theken ook een zwembad en een gym nastiekzaal aan boord worden geïn stalleerd. Ook moeten bemanningsle den voor en achter de mast periodiek in staat gesteld worden hun echtgeno tes mee te nemen. Een en ander blijkt uit de nieuwsberichten van de Inter nationale Transportarbeidersbond te Londen. Expediteur lichte als evangelist mensen op (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Wegens oplichting van een wedu we heeft de Rotterdamse politie rechter mr. G. J- E. Poerink de 25-jarige expediteur Arie J. de R. uit Rotterdam gistermiddag con form de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek waarvan drie voor waardelijk. Door zich uit te geven als evangelist van het missiewerk „Jesus ist Sieger" heeft De R. vorig jaar ongeveer twee duizend gulden losgekregen van per sonen die hem werden aangewezen door een kennis. De R. deed voorko men alsof het geld besteed werd voor de zwervers en werklozen die zich in het Centraal Station ophouden. De R. door de reclassering een jon gen met veel idealisme en weinig rea liteitsbesef genoemd, heeft wel dege lijk voor het missiewerk Jesus 1st Sie ger gewerkt maar dat was in Ham burg. Na zijn terugkeer in Rotterdam zette hij zijn liefdadigwerk in zijn eentje voort. Volgens raadsvrouwe mr. R. C. Lensink-Bosman nam hij vaak zwervers mee naar huis die hij door zijn ouders liet kleden en voeden. De helft van het geld dat de jonge expediteur door oplichting verkreeg, gaf hij zoals afgesproken aan zijn kennis. De officier van justitie mr. W. - D. Meeter zei het te betreuren dat deze man niet naast De R. terecht kan staan- Bewijzen voor medeplichtigheid en of heling kunnen namelijk niet worden geleverd. Hij wees er nog op dat De R. veel geestelijken heeft opgelicht maar hij voerde dit niet als verzwarende om standigheid aan, integendeel vol gens de officier weten veel geestelij ken dat ze worden opgelicht. De raadsvrouwe merkt e in haar pleidooi nog op dat De R. geen echte oplichter is: „Hij heeft het geld ge bruikt om z'n organisatie op te bou wen. Hij heeft er geen goede sier mee gemaakt", zei zij. Haar verzoek om onmiddellijke in- vrijheidssteïling wees de politierechter af. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAN, 2aterdag. De poli tie heeft vannacht de 28-jarige Joe goslaaf Simic D, gearresteerd, die om streeks een uur de 30-jarige Duitse matroos Werner Lahn in een café aan de Charloise Kerksingel met een mes in het gezicht had gestoken. Het slachtoffer moest ernstig ge wond naar het Oogziekenhuis worden vervoerd. De dader werd enkele uren later in het kamp voor buitenlandse arbeiders aan de Zuidhoek aangehouden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1