Gewestraden kunnen wellicht leiden tot afschaffing provincie e;m uit Weer een schoolkrant inteiiasw rozenburg lange files Plan 2000 komt eerst in informele vergadering van de raad w1- ROTTERDAM RIJNMOND MR. GEERTSEMA SCHETSTE TOEKOMSTPERSPECTIEF: ONGELUK MET GEVAARLIJKE TANKAUTO OORZAAK VAN Smeetslandsedijk B, en w. willen grond onteigenen aan de VERPLAATSING VAN EINDPUNT LIJN 2 NAAR BOERGOENSEVLIET NOG IN STUDIE JS Purine, VVD beraadt zich over toekomstige structuur van de Rijnmondraad Gepromoveerd op proefschrift over op S 5 afgekeurde dienstplichtigen GQODpYEAR 'Ove!' roepen Tennissen Windkracht 8 Toneel Huwelijk Spaanse driften Cabaret Muziek Folklore Meneer de Uil Argentinië Dorus Discotheek Eettip VCJC 40 jaar pag. 4 - donderdag 17 april 1969 ROTTE RD AM, donderdag De vorming: van steeds meer gewestra den die gelijksoortige taken van ver schillende gemeenten overnemen kan leiden, tot de afschaffing van provin cies, Dit bestuurlijk toekomstperspec tief schetste mr W. 3. Geertsema, lid van de Tweede Kamer voor de VVD en lid van de vaste commissie voor binnenlandse «aken Uit die Kamer, gisteravond tijdens een bijeenkomst van zijn party. Mr Geertsema pleitte voor eon be hoedzaam van onderaf opbouwen van c3,e gewestraden. Het leek hem ver standig om te beginnen de gewest raad te laten kiezen dco» leden van de betreffende gemeenteraden. In een later stadium kan men. dan overgaan tot het rechtstreeks door de bevolking laten kiezen van de gewestraad. Om de band tussen gewestraad cn gemeentebesturen vast te houden leek het mr Geertsema goed, dat in elk geval personele unies tot stand komen dat dus een aantal leden van de gewestraad tevens lid is van een ge meenteraad. Mr Geertsema meende, dat in het begin in een gewestraad de fractie vorming zou moeten geschieden op basis van de gemeente van herkomst en dat pas later als de gewestraad gestalte heeft gekregen politieke fractievorming zou moeten plaatsvin den. Als eerste taken voor een gewest raad zag mr Geertsema de coördinatie van de belangen van de gemeenten cn. het op gang brengen van het ge westelijk denken. Meldingsplicht Mr. W. J, Geertsema Een meldingsplicht voor de gemeen ten met betrekking tot hun plannen achtte hij onontbeerlijk. Mr Geertsema dacht dat een gewestraad zich In eer ste aanzet zou moeten richten op de, ruimtelijke ordening van het gebied, de economische ontwikkeling, de. volkshuisvesting, het openbaar ver voer en het verkeer. "De gewestraad zou in de eerste plaats als leidinggevend orgaan moe ten optreden. De uitvoering van de taken zou zoveel mogelijk door de af zonderlijke gemeenten moeten ge schieden. Mr Geertsema had het in dit verband over de „complementari teit" tussen gewestbestuur en gemeen> tebesturen. Als zijn strikt persoonlijke mening gaf mr Geertsema te kennen dat hij bij de opbouw van de gewesten de voorkeur geeft aan een uitbouw van de sinds 1950 bestaande wet gemeen schappelijke regelingen, die samen werking tussen gemeenten mogelijk maakt - JOe VVD'er zei dat binnen een ge- jyest elke gemeente een zeker mM- ïjüim aan bestuurskracht zou moeten hebben. Hij voorzag dan ook, dat in de toekomst nog verschillende ge- jneenten zullen worden samengevoegd „maar minder rigoureus als dat heden- tendage geschiedt". In dit verband liet mr Geertsema zeer kritische geluiden horen over de recente samenvoegingen van gemeen ten in Zeeland. Hij kantte zich tegen de vorming yan mammoetgemeenten, omdat daar in van een band tussen burger en be stuurder helemaal geen sprake meer is. Van ceu onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Hei verkeer in Rotterdam-Zuid is gister middag ruim een uur ernstig gestag neerd geweest als gevolg van een on geval op de Brce, waarbU een tankau to was batrokken. Om half vier botste deze auto tegen een vrachtauto. De wagens moesten uit elkaar getrokken worden. De tankauto was geladen met ethylcbloorhedryde, een explosieve en zeer brandbare stof, die wonden op de huid kan veroorzaken en zeer schade lijk is voor de ademhalingsorganen. Het uit elkaar trekken van de wagens moest dus voorzichtig gebeuren. De politie achtte het raadzaam het verkeer om te leiden, waardoor grote files ontstonden. Tegen vijf uur kón het verkeer weer normaal doorstro men. Fersoonilijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. ROTTERDAM, donderdag. Tien perceel grond aan de Smeetslandse dijk, waarop 11 woonhuizen, 2 pak huizen, een kantoorruimte en enkele schuren staan, willen burgemeester en wethouders onteigenen. Het perceel heeft de gemeente nodig voor de vol tooiing van het zos terreinen omvat tende sportcomplex aan de Smeets- landseweg. De verwervingskosten worden geraamd op een half miljoen gulden- De gemeenteraad beslist over deze onteigening in de vergadering van 24 april (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. plannen tot verplaatsing van hot eind punt van iyn 2 van de Waaïhavei naar de Bocrgoenseylict zJjn*nog in studie, zo hebben Ik en W, de wijk raad voor Fendrecht meegedeeld. Voordat B. cn W. een desbetreffend voorstel bU de gemeenteraad zullen Indienen, zal aan do wijkraad advies worden gevraagd. Bij de bushalte aan de Waalhoven komt geen abri. Daarvoor i3 het aan tal passagiers dat van deze halte ge- W. vefcder mee. B, en W. menen dat modernisering van de straatvérlichtinfe in de Wielè- waal niet noodzakelijk is. Bovendien is daar nu geen geld voor. Het zou de gemeente 186.000 gaan kosten. Ongerustheid over het aantal brandkranen hoeft er niet te zijn. Da wijkraad had. gevraagd er een onder zoek naar in te stellen. Dat Is ge-1 beurd: één brandkraan per zestig n?e- ter, hetgeen, normaal, kan worden ge noemd. Dé plantsoenendienst zal de groei van de bomen in de Wielewaal in het oog houden. Zodra bewoners er last van krijgen zullen zfj worden verwil derd. Vorig jaar werden al 88 bomen gerooid. Voorlopig ziet de plantsoe nendienst geen reden om er nog meer weg te halen. ROTTERDAM, donderdag Mr W. J. Geertsema, lid van de Tweede Ka mer voor de VVD, acht het volstrekt uitgesloten dat dc wet ad hoe, waarop het openbaar lichaam Rijnmond steunt, nog voor de verkiezingen van vol gend Jaar wordt gewijzigd, HU zei dit gisteravond desgevraagd tijdens een vergadering van de VVD in hotel Atlanta, waar hij sprak over de be- stuursrechteiyke problematiek van be volk Uigsaggl omcrati es. Hij Zi.1 vrv^idat Rijnmond niet dét succes neeft gebracht, dat velen ervan hadden verwacht. Als reden noemde hij dat de gemeenten te veel buiten spel staan. Hij verklaarde zich een tegenstander van het uithollen van bevoegdheden van de gemeenten, omdat die anders aanlanden op het niveau van een wijkraad. Over de toekomstige structuur van Rijnmond houdt de VVD In café-res taurant Engels op zaterdag 26 april een buitengewone ledenvergadering. Daar komt een rapport aan de orde van een commissie die bestond uit mevr, M. P. M. A, van Eck-Groot- veld, lid van de raad vaij Maassluis, dr J. Alers, gecommitteerde van Rijn mond, P. J. Bliek, burgemeester van Spukenlsse en lid van dc Rijnmond- raad, mr H. C. G, L. Polak, wethou der-van Botterdam en jhr mr G. O. J, van' Tets, voorzitter van de VVD- fractle In? de raad van Rijnmond. Aan de beraadslagingen die 30 no vember 1968 begonnen en die zes maal plaatsvonden namen ook deel mr W. J. Geertsema en mr C. F. G. de Menthon Bake, voorzitter van de districtscentrale Rijnmond. De commissie heeft geen. uitspraak gedaan over aan Rijnmond op te dra gen tdkeju ,Wel spreekt del commissie zich uit voor een rechtstreekse ver kiezing van de Rijnmondraad en voor personele unies tussen het lidmaat schap van de raad van Rijnmond en dat van het bestuur van een gemeen te. Het terugbrengen van het aantal leden van de Rijnmondraad van 81 naar 55 komt volgens de commissie de besluitvorming ten goede. ROTTERDAM, donderdag Het Plan 2000-f over een moge lijke ontwikkeling van de noor delijke rand van de Gouden Delta (Z.W.-Nederland) zal in een informele raadsvergadering worden toegelicht, zoals ook is gebeurd met de rapporten van Frederic R. Harris (Holland) NV and Associated Industrial Consultants Netherlands NV en van de commissie-Van Tilburg, waarin in het bijzonder de eco nomische ontwikkeling en het werkgelegenheidsvraagstuk in dit gebied worden behandeld. De drie rapporten worden later in een openbare vergadering van de Rot terdamse gemeenteraad aan de orde gestold, nadat onder meer het Over legorgaan Zuid-West Nederland er ad vies over heeft uitgebracht. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op vragen van het raads lid C, Oosterwijk (PSP). Op een vraag van het raadslid drs H. J. Viersen (CHU) zeggen burgemeester en wet houders, dat zij het gratis beschlk- baarstellen van de rapporten aan ieder die daarom vraagt ontraden. „Het her- drukken van deze rapporten is- name lijk een kostbare aangelegenheid in verband met de vele kaarten en teke ningen welke daarbij zijn gevoegd en zonder welke de rapporten niet te be oordelen zijn", aldus B en "W. Drs. Viersen had om gratis beschik baarstelling gevraagd omdat hfj het gewenst vindt, dat niet alleen „offi ciële" personen en instanties als bij voorbeeld parlement en raadsleden kennis nemen van de rapporten, maar ook individuele burgers en groepen von burgers ale In deze zaken zyn ge ïnteresseerd. VoIgens drs. Viersen zou dan een optimale Inspraak en me ningsvorming kunnen plaatsvinden, B en W delen, mee, dat de rapporten op ruime schaal zijn gedistribueerd bij alle personen en instanties, welke op een of andere wijze bij de oordeelvor ming betrokken zijn. In dagbladen en tijdschriften zijn en worden deze rap porten voorts uitvoerig besproken en van commentaar voorzien. Zij zijn toe gezonden aan bibliotheken, en aan al diegenen, die de rapporten voor stu diedoeleinden nodig hebben. Aldus B en W. LAS PALM AS, Can. eil. donderdag (AP). Het 500 ton metende Neder landse vrachtschip Margriet L dat op 8 april 95 km ten. noorden van Kaap Blanco in-brand 'is geraakt is woens dag door de sleepboot Seafalky de ha ven van Las Palmas binnengebrcht, zo wordt door'de havenautoriteiten bericht. Alle leden van de bemanning zijn veflig aan boord gebracht van het Russische schip „Chapeyev". De Mai"- griet L was op weg var. Afrika naar Rotterdam. LEIDEN, donderdag, Aan de Leidse Universiteit is woens dag de heer H. Lamberts, huls arts te Rotterdam, tot doctor in de geneeskunde gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Ecu psychosociaal, anthropo- metrisch en arbeidsfysiologisch profiel van gewone cn van geestelijk nict-stabiele dienst plichtigen". Promotor was prof. dr. J. H. Lambers (PvdA). Hy maakt deel uit van de PvdA- fraclie in de Rjjnmondraad. Het onderzoek van dr. Lamberts, waartoe tn november 1965 de toen malige staatssecretaris van. defensie, de heer G. J. H. M. Peijnenburg, op dracht gof, was in beginsel Bericht op de grote groep dienstplichtigen, die tijdens het vervullen van de dienstplicht te licht worden bevon den en worden afgekeurd, In 1Ö64 vond dit verschijnsel een hoogte punt, toen ruim achttien procent van alle dienstplichtigen, die op kwamen, weer vroegtijdig de mili taire dienst verliet. De aandacht is in het onderzoek voor al gericht op de groep jongens met aanpassingsstoornissen (de zoge naamde S5 in tweede instantie), die bijna de helft van alle afkeuringen tijdens de dienst uitmaken. Vierhonderd S5-en zijn vergeleken met vierhonderd gewone dienst plichtigen aan de hand van een groot aantal gegevens over de psy chosociale achtergrond, een aantal lichaamsmaten en gegevens over het lichamelijk prestatievermogen. Tussen de S5~groep en de groep ge wone dienstplichtigen bleken duide lijke verschillen in lichaamssamen stelling en prestatievermogen te be staan. Dit leidt ertoe, dat de jonge man met aanpassingsstoornissen soms minder goed tegen de eisen van de training is opgewassen. Ove rigens blijkt er op het prestatiever mogen en de lichaamssamenstelhng van de gemiddelde Nederlandse dienstplichtige weinig aan te mer ken, wanneer hij wordt vergeleken met dienstplichtigen elders. Ten slotte wordt in de dissertatie van dr. Lamberts onder meer aanbevo len bij de keuring en begeleiding van dienstplichtigen meer gerichi aandacht te schenken, aan de be langrijkste discriminerende gege vens, die in het onderzoek naar vo ren kwamen, meer dan tot nu toe uit te gaan van de moderne inzich' ten in de lichaamssamenstelling en fysiologie van de twintigjarige jon geman en by de beoordeling van de keuringsgegevens gebruik te maken van moderne statistische technieken en de moderne bewerkingsappara- tuur. {ADVERTENTIE) 40 jaar bandenspeclallst heeft ze Noord; Lfnkar RoUtludc 6, Tel. I2.40.S6 W«iC SeUoweg.Tct 15,33.03 >Zu!d: Korte Hillastf. 4-8, Tel. 17.38.59, zaterdags tot 1.00 uur geopend veel voordeliger! in Mmcdijkvrea 56 GO, Tel 29.42.43 - Cenlrum: Sshiebnoslraat 7, Tel.25,12.34 EN weer ligt er een schoolblad op mijn bureau, ,,'t Vijge blad", heet het elf gestencilde pa gina's dikke nummer, dat niets meer of minder wil uitgroeien tot een landelijke schoolkrant, het geen uiteraard een illusie ral blij ven, om de doodebft zondige reden, dat de belangstelling voor schoolkranten nu eenmaal omge keerd evenredig is aan de animo om ze te maken. Maar kom laten we de redactie van dit vygeblad niet ontmoedigen. Schoolkranten zijn er om tc verdwijnen en steeds weer plaats te maken voor nieuwe. Gelukkig zijn er scholie ren,'die het blijven proberen! Wat het eerste nummer van 't Vij- geblnd betreft kan'inderdaad van een probeersel worden gesproken. De arti kelen zijn in een wat nijdasserige toon tegen de school en leraren geschreven, Redacteuren van. schoolbladen van het kaliber van het onderhavige blijken een op z'n zachtst gezegd benauwende visie te nebben op de school die zij bezoeken. Het doel van de school iets leren, dacht ik is voor hen se cundair. Waarom eigenlijk? Ene Floor Waaijenborg schrijft bijv. een boosaardig artikel over de lera renvergadering. Ik citeer daar uit: i „Welke leraar heeft het nu voor het zegqen crft zo'n vergadering? V/elke le raar" "o/ misschien leraren beslissen over ons? Dat zijn in de eerste plaats, zij die de grootste mond hebben, die zich niet door anderen laten tegen- 'Spreken, zij met de autoritaire hou ding. Zij die het meeste zeggen, heb- - ben'iieï voor het zeggen. De leraard die van-nature s(il en zwijgzaam is en die altijd een beetje bang is om in grote gezelschappen hel woord te voe ren, hem hoef je niet mee te rekenen. Hij is toch onbelangrijk. In de tweede plaats zijn de leraren die gemiddeld meer onvoldoendes geven het belang rijkst. De onvoldoendes tellen by het zakken. Of je nu een zes, zeven of 'acht hebt maakt niet uit. Heb je een leraar die zelden of nooit minder dan een zes geeft, nou in twijfelgevallen heeft hij echt niets in te brengen. De leraar die gevraagd/gesmaakt moet worden of hij een vier „als het enigs zins mogelijk is" in een vüf kan ver anderen, dat is de man die over jou beslist. En dat voelt hij ook. Hij is de machthebber. Hij kan iemand maken cn breken. Iedereen luistert vol span ning wat hij tc zegge.i heeft. Hij vindt het heerlijk (zalig op een katholieke school): de macht die hij heeft. Te be slissen". Een niet onintelligente beschou wing. Hoe komt Floor Waaijenborg daaraan? Heeft hij weieens een lera renvergadering bijgewoond? Heeft hij misschien eens stiekem aan de deur geluisterd? Welnee, hij heeft alleen maar het boekje „Vijven en Zessen" van prof. de Grüot gelezen en daar zijn „kennis" aan ontleend. Daar durf ik een tientje om te verwedden. :Het contactadres van 't Vijgeblad is: Wint Moll. Provenierssingel 52, Rotterdam) •70NDAG moeten we in de kuip al- *-* lemaal hard „Ove!" roepen. Dat helpt! Kind va 11 is namelijk gevoelig voor aanmoedigingen. Ove zegt dit zelf In een interview met het inter- scboJaire blad „Prut". De voetbal grootmeester merkt op: „Het publiek van Fejjenoord is wel sympathiek, maar soms toch wel vervelend als hei niet zo goed gaat met ons. Als ze mijn naam roepen is dat nog een echte sti mulans". ■v wh'SS yin Piccolo gaat „De dag dat dc hoeren kwanten tennis sen". Ik heb deze eenakter niet gezien en ik ga hem ook niet zien, Niet dat ik iets tegen tennis sende hoeren heb. Allerminst. Waar om zou ik? Het is anders. De titel van dit stuk brengt mijn verbeeldingskracht in be weging en dat wil ik zo houden. Het zien van het stuk zal mij waarschijn lijk een heleboel illusies ontnemen. Bij „De dag dat de hoeren kwamen tennissen" kan ik mij van alles voor stellen. Ik zie het voor me. Ik zie er gens op Katendrecht meisjes op de bus stappen, keurig in het wit, tennis rackets onder de arm, vrolijk, uitgela ten, Ik zie ze met de metro naar de stad rijden. Bij de Enk of de Nenijto aangekomen. .vctden ze opgewacht door een comité van ontvangst, heren in stemmig zwart gekleed. Er worden toespraken gehouden, er wordt cham pagne gedronken, want eens per jaar Windkracht 8 onthult veel in Rot terdam, zoals op deze foto is te zien. Er blijft werk aan de winkel voor „Opgeruimd staat Netjes" of „Schoon Schip" zoals het tegen woordig heet. Voor de Roteb trouwens ook. Deze foto werd ge maakt aan de Rosestraat, komen de hoeren tennissen. Een ge beurtenis in Rotterdam, waarover in de pers grote verslagen verschijnen. Een folkloristisch gebeuren, waar van memand de herkomst weet. His torici vorsen nog steeds in de archie ven naar de oorsprong. Sommigen menen dat er een diepe symboliek achter zit. In de vaktijdschriften wor den er doorwrochte artikelen, over ge publiceerd. Maar het geheim is tot op heden nimmer ontsluierd. Nou kunt u zeggen, allemaal onzin. Jawel, maar hoe komt het dat die titel dit alles bij mij oproept. Weet tl het? De hieronder staande voorstel lingen en uitvoeringen beginnen, tenzij anders vermeld, 's avonds om kwart over acht. Het Nieuw Rotterdams To neel bezet, twee dagen uitgezon derd, alle ko mende tien da gen de Rotter damse Schouw burg. We begin nen met de utt- zonderingen: maandag 21 ton I IJTZ april speelt het 'DN UJIJ- Zuidelijk Toneel ...ceremonie,.. „Globe" Arrabdt's „Ceremonie woor een vermoordde neger De medewerkenden P2P,', Frank Aendenbaom, Plcuni Touw en André Beyde. Krijn ter Braak voert de regie. Dinsdag 22 april nog maar eens een reprise van het nieuwjaarstuk van de Nederlandse Comeaie, „De Spaanse Brabander", met M. Bob de Lange en Henk van Ulsen. Verder, zoals gezegd het NRT. Morgenavond het blijspel „Piaza Suite", zaterdag 19, zondag 20, don derdag 24 en zondag 2? april Os borne's „Time Present (met An- net Nieuwenhuyzen en Lies Fran ken) en woensdag 23, vrijdag 25 en zaterdag 26 april „Hippolytus van Euripides. Dit Griekse drama werd knap geregisseerd door Robert de Vries en biedt o.a. Eric Schneider, Anny de Lange, Hetty Verhoogt, Johan Schmitz en Bas ten Baten burg als uitvoerenden. In het Piccolotheater op 16, 17, 19, 24 en 25 april voorstellingen van de nieuwe kleine-zaal-produk- tie van het NRT. Het zijn twee eenakters: „De dag dat de hoeren kwamen tennissen" van Arthur L. Kopit en „Striptease" van Slawo- mir Mrozek. De medespelenden zijn: Sacco van der Made, Johan Ooms, Edmon Classen, Paul van Gorcum, Gerard Hartkamp, Robert Sobels en Pietcr Lutz. Amateurtoneel op zondag 20 en zondag 27 april in Piccolo middels de Nieuwe Toneelgroep met „Oor om oor" en „Oog om oog", twee eenakters van Peter Shaffer. „Met man en muis", het huwe lijk dat Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink sloten tussen ca baret en musical is tot zondag 27 april in het, Luxor-theater te aan schouwen. De teksten zijn niet sterk. De prestaties van Conny Stuart, Ton Lensink, Freddy Al- beck en Elsje de Wijn vergoeden echter veel. Aanvang: 20.00 uur. Velen hebben Fiesta Ghana reeds gezien tn de kleine zaal_ van Dc Doelen. Wie uorip weekeinde niet Icon. ftrygt nieuwe kamen, van ■vrijdag 25'tot en met zondag 27 april. Het ïs de twaalfde maal dat im presario Da Silve dit flamenco- vertier naar Nederland brengt en, dat tfioet gezegd worden, het is nog steeds een boeiend schouwspel. Met als sterren: danseres Carmen Cas- sorrubios, Curro Velez de man met de weke oogopslag en virtuoos voetenwerk, zangeres Patro Soto en zanger El Toto. INA VAN FAASSEN met wim.. CHRISTINA DEUTEKOM M SONNEVELD en Ina van Faassen brengen hun progvom- van confe rences,, sketehes en liedjes acht dagen lang in de Grootc Schouw burg aan het Zuidplein, van dinsdag 22 tot en. met woensdag 30 april; maandag 28 april geen voorstelling. In de kleine Doelenzaal van avond, morgenavond en zaterdag Fiet en Frans Koster met het pro gramma „Feest". Het cabaret-echt paar wordt bijgestaan door Maria Lindes, Karla Wildschut, Martin Simonis, Matthé Verdaasdonk en Diederik Wagenaar achter de piano. TJET Rotterdams Fhilharmonisch Orkest concerteert vanavond en morgenavond in de grote zaal van De Doelen oJ.v. Jean Fournet. Solisten zijn: Jörg Demus (piano), John Floore (trompet), Pieter Gou- deinaan (hoorn) en Bas Dekker (trombone). Op het programma staan werken van Andriessen, Mo zart, Debussy en Ravel. Het Radio Kamerorkest ïs zon dag 20 april in de grote zaal. Diri gent: Francis Travis. Solist: Sieg fried Palm (piano). In het kader van de Meesterserie zingt maandag 21 april de beroem de sopraan Elizabeth Schwarzkopf. Zij zal worden begeleid door de pianist Geoffry Parsons. Het Rotterdams Operakoor geeft donderdag 24 april een bel-canto- coneert met so listische mede werking van. - Christina Deute- kom. De algehele leiding heeft Piet Struijk. Het RPhO is ook vrijdag 25 en zaterdag 26 april in De Doelen ie vinden, weder om 0-l.v. Jean --- - - Fournet. Soliste: bel-canto Janine Dacosta (piano). Op het programma staan de ouverture „Roeslan en Ljoedmiia" van Glin ka, het vijfde pianoconcert van Beethoven, de suite „Pelléas en Melissande" van Fauré en Ravels „La valse". Ton Hartsuiker en zijn werk groep Nieuwe Muziek zijn dinsdag 22 april in de kleine zaal. Zij spe len werken van Penderecki, Bene en Stockhausen. Een dag later treedt er, onder auspiciën van de Rotterdamse Kunststichting het Wiener Oktet op. Sinds lange tijd zij'n er ook weer eens muziekevenementen in de Rivièrahal. Donderdag 24 april geeft de orkestklasse van het Rot terdams Conservatorium oi.v. Edo de Waart, Ferry Kenninck, Henk Spreneger een uitvoering. Het Nieuw Operakoor Rotterdam komt vrijdag 25 april naar de hal met een opera-operette-concert. Solisten zijn Mizzi van der Lans (sopraan), Birgit Bjömstad (so praan), Paul Schotsmans (tenor), Chris Verhoog (bas) en Gerrit Vlake (piano). 70NDAGMIDDAG 20 april geeft het Internationaal Folkloris tisch Danstheater een voorstelling in de Rotterdamse Schouwburg, Op het programma staan zang, dans en muziek uitTsjechoslowakije, Joego slavië, Roemenië, Rusland, Israël en Nederland, Neemt u van ons aan, dat dit Amsterdamse gezel schap voor vele buitenlandse groe pen niet behoeft onder te doen. CLA munt uit de Fabeltjes- 9?^ krant", is een gedachte dde bij producer Thija Chanowskï klaarbiykeüiik steeds leven. We worden overstroomd met Jacobs, Lowie- kes, ooievaars, bevers, noem maar op. Bij de boodschappen en bij benzine, per ansichtkaart o£ voorleesboek. Nu komen de fabeltjesfiguren ook op hot to neel, Óf dat ten dienste is van de commercie of van het kijkbuisvolkje, zullen we maar in het midden laten. Voorstellin gen (georganiseerd door het week blad De Havenloods) op zaterdag 26 april (13.00 en 15.30), zondag 27 april (13.00) en woensdag 30 april (15,30). Entree: drie gulden, jawel! T A hora de los horas" is te titejL 55J-1 van het eerste gedeelte van een in totaal uit dne delen be staande film over het neokolonia lisme in Argentinië. De film is op gedragen aan Che Guevara en aan al diegenen die in do Ibero-Ameri- kaanse strijd sneuvelen. Vertoning: Tester Allerlei, Heemraadssingel 191 te 21.00 uur. TS7IE een bezoek aan het cabaret 'v van Tom. Mandors vroeger te kostbaar vond, kan er nu eens over gaan denken. De entreeprijs is ver laagd van 4,50 tot 2,50, als een soort protest van Manders tegen de BTW. Laten we wel wezen, de prijs van 4.50 werd in het verleden door niemand anders vastgesteld dan door Manders zelf, maar we wilden u toch op het voordeeltje van twee gulden attent maken. T-TET is vrijwel algemeen bekend, maar desalniettemin wijzen wij nog eens op de Stichting Centrale Discotheek op het Kruisplein 42, tel. 12 05 36. Een collectie van circa 10.000 platen staat ter uitlening (tegen een naar verhouding geringe vergoeding) beschikbaar. weet wel, voor de rustige avond thuis met de sokken op de stoel, een drankje en een muziekje. JACOB DE UIL op toneel Mochten er weergoden bestaan, dan zyn ze ons deze dagen weer eens erg slecht gezind, want het is naar weer, waarbij alleen win terse gerechten als erwtensoep of bruine bonen passen. Nu, die bruine bonen kan men erg lekker eten in ,,'t Brouwershuis" aan de Nieuwe Binnenweg. Ka pucijners (het horeca-woord voor bruine bonen) met spek en verder alles er op en er aan voor de all-in prijs van 6,50. De keuken van ,,'t Brouwershuis" is geopend van 12.0023.20 uur. (ADVERTENTIE) WtflELOBEnOfMDE LA5PH0DUXIEH - W ROTTERDAM, donderdag De af deling Rotterdam van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale bestaat 40 jaar. Ter gelegenheid van dit achtste lustrum werd gisteren een receptie gegeven in bet sociëteitsgebouw aan de Breeweg 3 in Rotterdam-Zuid, De vereniging heeft ongeveer 350 leden, verspreid over heel Rotterdam, waardoor de activiteiten van verschil lende aard zijn. Voor de heel jonge kinderen worden speelmiddagen geor ganiseerd, voor de tieners en twens beatavondjes en voor de wat ouderen weer 'andersoortige gezelüighedds- R.OTTERDAM, donderdag. Ver betering van de bestrating in de Afri- kaanderbuurt, in Oud-Charlois, in Vreeswijk ten oosten de Langegeer, in Bloemhof en in de Carnissebuurt is volgens burgemeester en wethouders zeker urgent. In de Afrikaanderbuurt en in Oud-Charlois is het herbestra- tingsprogranuma al in uitvoering ge nomen. De overige wijken zullen in de loop van dit jaar en in 1970 aan de beurt komen. B. en w. antwoorden dit op vragen van het raadslid drs. A. J. Lems (pvda). Zij delen mee, dat er geen aanwijzingen rijn dat het aantal onge vallen m deze wijken als gevolg van de toestand van de bestrating groter is dan in andere wijken van. de stad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1