'Inlichtingen over lading hog steeds niet exact' Pottenkijken en trek .krijgen ROTTERDAMS DAGBOEK WMÊM FIGHTING MACK WIL ER NETJES UITZIEN VOOR DE TROUWFOTO'S Onderwijs aan zieke kinderen nog onvoldoende bekend |HGe. -is beste voetbi Morgen C0UZY Sundquest is alleen nog ongeslagen ROTTERDAM RIJNMOND B. en lp. antwoorden over brand Tsefat Getuigschrift 'Handel en Nijverheid' voor 720 personeelsleden Stad Rotterdams winst 17% lioger Beeldende kunst in El Waar staat U? Lucebert Kortweg Van Ede blijft bij Neptuuus VOORGESPEELDE MUZIEKBANDEN Ir. J. Nijman van N.V. Hensen naar Werkspoor Speelvrïjheid op 30 april Annie en Jan pag. 4 - zaterdag 19 april 1969 ■Sngr— (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. In antwoord op vragen van het PvdA- geraeenteraadsld J H. C. Verschoor over de brand op het Israëlische kustvaartuig „Tsefat hebben burgemeester en wethouders geant- IS'w 6 kUKner* beoordel« do lading door onjuiste paoieren WAS gSCÏGivL. „Wel staat vast, dat niol exact stond aangegeven welke stoffen in het on- "'derrulm van het schip waren opgesla gen, tcrwyi ook de aard daarvan niet -bekend was. Hoewel de commissio- na Ir, dlc als bemiddelaar inzake de '."-vracht was opgetreden, aanvankelijk "-weigerachtig was in het doen van de ^.juiste mededelingen, heeft hü na ge sprek en verhoor toegezegd alle in- lichtingen te zullen verstrekken. Deze later ontvangen, maar bleken on- voldoende te aljn", aldus B en W in hun antwoord op dc vragen, dlc het --gemeenteraadslid het college twee da gen geleden stelde. Tj*® en W zeggen verder aan te ne- .rfXz&en, „dat zich wel eens gevallen ^voordoen, waarin op de vereiste pa- spieren in onvoldoende mate de gqge- jiyens staan vermeld, welke nodig zijn ,Vpm bij brand met afdoende zekerheid ^,te kunnen optreden. Concrete gevallen KVan foutieve opgave zijn ons echter niet bekend. Wel wordt bij uilzonde- ring geconstateerd, dat vervoer van bepaalde hoeveelheden gevaarlijke '.'Stoffen plaats vindt, zonder dat dit .^Vervoer is aangemeld. In deze geval- len wordt proces-verbaal opgemaakt". "Het college zal zich in overleg met de X rijkshavenmeester verder beraden over de vraag hoe de controle op het X Vervoer en de «verslag van gevaarlij- ,;.,ke stoffen op de nie-.-st efficiënte en effectieve wijze kan plaatsvinden. Tf'Op waag van het raadslid of schepen met gevaarlijke stoffen niet de havens dicht bU het centrum "^an de stad moeten worden geweerd ^zeggen B en W: „Wanneer er een ■""fe'nlgszins omvangrijke explosie zou zijn opgetreden, zou een betrekkelijk ~ldcln gebied in de omgeving hiervan - de gevolgen hebben ondervonden '^'(straal van 100 meter), terwijl zich geen verspreiding van giftige dampen zou hebben voorgedaan". <Hefc college zegt met het raadslid *"<Jén mening te zijn, „dat stoffen, die bij het optreden van een onverwachte factor aanleiding kunnen geven tot schade aan het welzijn en aan het be zit van de bevolking, niet in de oude havens, dicht bij het centrum van de stad, moeten worden gelost of gela- In dat verband wijst het college np dc Havenverordening. waarin is vastgelegd, dat gevaarlijke stoffen moeten worden overgeslagen in de Eemhaven of in de havens ten westen daarvan, indien althans de hoeveel heid groter is dan in de besluiten is aangegeven. BOTTERDAM, zoterdag. In de Rivièra-hal is gisteravond aan ruim 720 personeelsleden van verschillende Rotterdamse bedrijven het getuig schrift van de Nederlandse Maat schappij voor handel cn Nijverheid uitgereikt. Deze getuigschriften wor den toegekend aan employee's, die 50, 40, 30. 25 of 12% dienstjaren in één van do aangesloten bedrijven hebben vervuld. De voorzitter van het departement Rotterdam van do Maatschappij voor handel en nijverheid, jhr. mr. P. H. G. Nahuys reikte zelf do getuigschriften uil aan de aanwezige 50-jarige jubila rissen. Van de 17 waren er 13 afwezig. Na de overhandiging van dc getuig schriften aan de overige jubilerenden, werd een variétéprogramma aangebo den, waaraan o.a. Cees do Lange en Connie van. Bergen meewerkten. RINXJS ISRAEL heeft zijn achterstand op Jan van Bevaren, de koploper in ons voetballers- 'klassement, tot twee punten weten terug te .axengen, Israel was een van de weinige Feijen- loorders, die in de strijd tegen Fortuna SC een voldoeride kregen. Jan van Bever en was tegen MVV niet zo goed op dreef. Hij kreeg een zes, ,-vaor zijn doen een zeer lage waardering. Wim -van Hanegem, die wegens een blessure niet 'speelde, heeft zijn derde plaats moeten afstaan Jan van Beveren aan Peter 1Eikelenboom. De doelman van Fortuna Vlaardingen jmaakte in de topper tegen De Graafschap zo'n betrouwbare indruk, dat zijn spél met een acht werd gehonoreerd Het klassement ziet er nu als volgt vit: 1. Van Beveren (Spuria) 7,62 (198 wit 26); 2. Israel (Feijenoord) 7,54 (196 uit 26); 3. Eikelenboom (Fortuna) 7,19 (194 uit 27); 4. Van Hanegem (Feijenoord) 7,16 (179 uit 25); 5. Eijkenbroek Sparta) 7,08 (170 uit 24); 6. Pieters Graafland Feijenoord7,07 (191 uit 27); 7. J. Bouman (Fortuna) 7,00 (175 uit 25); 8. Geïlman Excelsior) 6,96 (188 uit 27); 9. en 10. Kwakkernaat (Excelsior) en Wamaar (SVV) 6,88 (resp. 165 uit 24 en 179 uit 26); 11. v. d. Roer (SVV) 6,85 (185 uit 27); 12. Hordijk (Fortuna) 6,82 (184 uit 27); 13. Baksteen (For tuna) 6,79 163 uit 24); 14. en 15. Koudijzer (SVV) en Libregts (Excelsior) 6,78 (183 uit 27); 16, Bassant (Excelsior) 6,77 (176 uit 26); 17. Ter Horst (Sparta) 6,73 (175 uit 26); 18 Tetteroo (Excel sior) 6,69 (174 uit 26); 19. Ruts (Hermes DVS) 6,68 (147 uit 22); 20. Kleingeld (Excelsior) 6,65 (153 uit 23). Fighting Mack toont zijn rechtervuist, terwijl zijn aanstaande vrouw toekijkt. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag. Dc Antilliaanse wel tergewicht Figh ting Mack bereidt zich om twee redenen zeer serieus voor op het ge vecht tegen do Brit Johnny Cooke, dat dinsdagavond 29 april in de Rivicrahal plaatsvindt. In de eerste plaats wil Edwin Alberto, zoals zijn eigenlijke naam is, niets liever dan een zo goed mogelijk resultaat behalen om zodoende een kans te krijgen zijn Europese titel, dié hij op 18 januari moest af staan aan de Italiaan Silvano Bertini, te heroveren. Er Is nog een tweede reden waarom Fighting Mack tegen Cooke, oud-kam pioen van het Britse Empire, goed voor de dag wil komen. Drie dagen na het gevecht op 2 mei dus treedt h(j bt Zandvoort In het huwelijk met dc 19-jarige Spaanse Sen! Gonzales en Mack wil er dan, zoals hij zelf zegt, „netjes uitzien voor de trouwfoto's". Fighting Mack zei dit gisteravond in Hotel Delta in Vlaardingen, waar hij op verzoek van de boksvereniging Westland verslaggevers vertelde wat ze maar wilden weten. Een van de vragen was: hoe is je conditie, Mack? „Die is zeer goed", antwoordde de onttroonde Europese kampioen. De aanwezigen konden zich er zelf van overtuigen, want Fighting Made, die in gezelschap was van ?l'rr aan staande vrouw, „sparrde" Ia tec op de avond bij de b.v. Westland Naald wijk dat het een lieve lust wua. De 22-jarige en 67 kilo wegende Antilliaan zal op 29 april In elk geval beter voorbereid zon dan toen hij te gen Bertini aantrad. Iedere morgen. behalve op zaterdag en zondag werkt hij m de duinen van Zandvoort (zijn huidige on toekomstige woon plaats) aan zijn conditie en voorts is hij wekelijks viermaal te vinden in de boksschool van Piet Teraieulen. In Amsterdam. Elke dag staat hij zeven uur oo en gaat hij trouw half tien naar bed. „Ja", vertelde Fighting Mack. „Ik werk intensief naar het gevecht toe; ik wtl zo snel mogelijk terug aan de top komen." Hoeveel tijd denkt hij daarvoor nodig te hebben? Mack: „De dag precies kan ik met zeggen, maar het zal niet lang duren". En wat denkt hij van zijn kansen togen Cooke? „Bij elk gevecht ga ik er van uit dat ik kan winnen. Ook tegen Cooke, die ik overigens nog nooit ge- Zien heb. Ik ken hem alleen van de aanplakbiljetten." Voelt Mack zich de sterkste van Eu ropa? „Ja, ja", lacht hü al zijn tanden bloot. „Ik heb me nog niet eerder werkelijk de kampioen gevoeld, ook niet toen ik de titel in mijn bezit had. Maar nu voel ik me de sterkste. Ik heb hel. ik kan het (Van onze economische redactie) ROTTERDAM, zaterdag. De winst van. het Assurantieconcern Stad Rotterdam in Rotterdam is verleden jaar met ruim 17 procent gestegen van 3,63 miljoen tot 4,26 miljoen. Voor gesteld wordt een dividend van twaalf procent in contanten en tien proeent in aandelen uit de agioreserve. Over 1967 werd tien. procent In contanten uitgekeerd. De maatschappij zal de aandelen in haar dochteronderneming Van Marle N.V. overdragen aan de in oprichting zijnde Assurantie Beheersmaatschap- pij N.V. De Assurantie Beheersmaat- schappij N.V. gaat deel uitmaken van de Bank en Assurantieassociatie N.V. onder welke holding onder andere de Bank Mees en Hope N.V. en de firma R. Mees en Zoonen Assurantiën werk zaam zijn. Van Marle zet het bedrijf „De aanvang van de collectie kan exact worden gemarkeerd: 2 november 1959 te 2 uur in de middag, Rotterdamse Kunstkring. Een tentoonstelling aldaar ingericht door mejuffrouw A. P. van 't Hoff werd op aandringen van Bernardine de Neeve, hoofdconser vator aan hel Museum Boymans-van Beuningen, bezocht. Stante pede had de aankoop plaats van acht stuks keramiek, die derhalve het begin der verza meling uitmaken." Aldus „Pottenkijker" in de catalogus die de ten toonstelling „Pottenkijken" in Museum Boymans begeleidt. Achter dit pseudoniem verschuilt zich dan. J. W. N. van Achterbergft; een man, die zo korte tijd zo veel èn zo góed wist te verzamelen, dat hij niet alleen in staat is drie zalen in Boymans te vullen, maar bovendien in een negentiende-eeuws, Amster dams grachtenhuis een privémuseum kon beginnen. Zulke mensen moesten er meer zijn, zullen zowel kunstenaars als galeriehouders denken. Of dit een vrome wens zal blijven, ligt aan u! U loopt namelijk dezelfde kans destijds om als Achter- bergh zo getroffen, zo gepakt te worden door wat uw oog aan moois registreert, dat die, specifieke be geerte, die dan verzamelwoede heet, in u ontwaakt. Want mooi is het, wat daar in Boymans te zien is, drie zalen vol excellente keramiek, -waarvan een met werk uit het buitenland. In die „buitenlandse" zaal vindt u dan het werk terug van de al eerder in dit museum exposerende Lucie Rie en Hans Coper, waarvan vooral de laatste direct te herkennen is aan zijn na het draaien ovaal gedrukte vazen naast dat van Bent Berglund, die kennelijk het Zweedse experiment vertegenwoordigt. De twee andere zalen tonen dan het Nederlandse deel van de collectie-Aehterbergh, die juist daarom zo interessant is, omdat de opbouw van die collectie vrijwel samenviel met de heropbloei van de Neder landse keramische kunst in het midden van de jaren ^Ongewild misschien is de collectie-Aehterbergh een voortreffelijk en zo goed als compleet overzicht geworden van de na-oorlogse Nederlandse potten bakkerskunst. Van vrijwel alle bekenden is de ont wikkeling te volgen en ik moet me beperken tot het noemen van slechts enkelen: Jan van der Vaart is er weer eens te zien met die prachtig goudbrons- geglazuurde vazen. Rolf en De Rood en met o.a. de nobele vierkante en rechthoekige vormen, Hans de Jong met zijn prachtige plastieken als „paard en ruiter" en „uilenzetel". Liefhebbers wijs ik dan nog op het altyd weer veroverende werk van Etie van Rees, waarvan de titels (.kamperende muis", .het louche maliepaard" „Waffelwammes de kunstkenner") nog maar nau welijks de wat oosters getinte, fantastische creativi teit van deze vrouw dekken. Verrassend tenslotte is het vast te stellen, hoe dc grafiek van o.a. Cassee, Okx, Van Kruiningen die Achterbergh terloops ook nog verzamelde, zo won- delwel bij de keramiek aansluit. Voor galeriehouders (en hen niet alleen) is het wenselijk, dat ze vanuit een bepaald standpunt wer ken, om op die manier te komen tot een beleid. Duidelijkste voorbeeld in Nederland daarvan is nog altijd Riekje Swart. Vooral dank zij haar wer den de namen van Boni es, Struycken en Dekkers een begrip. Als uitgangpunt voor zijn beleid kiest de Schie- damse galeriehouder Simon de Graaft „mensen, die hun vak verstaan". Karei Gomes, Amsterdams beeldhouder èn De Graaffs huidige exposant, ver staat zijn vak. Zijn in brons gegoten vrouwelijke naakten en zijn dierfiguren (vooral „slangehalsvo- gel") zijn knap gedaan, maar brengen niets nieuws. Persoonlijk had ik graag meer gezien, had ik graag gezien, dat Gomes zijn kwaliteiten in dienst stelde van een zoeken naar nieuwe wegen, van terreinen die nog niet verkend zijn. Zeker, dit werk biedt Adriek Westenenk: „Schijnzwanger spaarvarken" zekerheid; bekend en vertrouwd is het, maar men kan zich afvragen, of het de taak van de kunst is alleen maar het vertrouwde te bieden. Aan u de keus, aan de hand van een bezoek aan Galerie de Graaff, uit te maken waar u staat. Galerie Fenna de Vries is het Amsterdams Stede- Hik Museum net voor geweest. Volgende week ga«t in het dan nog steeds op vier „sokkels" staande 1 museum een overzichtstentoonstelling open van dichter/schilder Lucebert. Dank zij het feit, dat Lucebert met langer door een contract aan de Londense Marlborough Gallery is gebonden, is Fenna nu in staat lot 1 mei een over zicht in twee delen te bieden van Luceberts werk van de laatste acht jaar. Eerst waren de schilderijen aan de beurt, nu z(jn gouaches en tekeningen. Een overzicht op misschien wat beperkte schaal, maar toch redelijk volledig te noemen, te meer daar Lucebert niet van het ene jaar op het andere over schakelt. Nog altijd gebruikt hij kleur, veel kleur om zijn kennelijk onophoudelijk opborrelende fantasie de vrije loop te laten. Thema's als man en vrouw, man en dier zijn al genoeg om het papier dichterlijk ver- teilend en versierend te vullen. Daarnaast heeft dit vertellen het onthutsende, het demonische haast, óók behouden en Luceberts eigen waarschuwing, dat hij zijn figuren, als ze eenmaal af zyn, niet meer de baas kan, geldt nu n9g, zeker voor zyn „kaktusvreter". Zijn tekeningen zijn spon taan en intuïtief, ontstaan vóór het denken uit. Nieuw is misschien het teerder kleurgebruik in zijn krijttekeningen. Een bezoekje aan Fennn's galerie kan een bezoek aan Amsterdam uitsparen of, het tegendeel, juist uitlokken. Aan u, alweer, de keus! Prijswinnaar Jan van Munster krijgt een een- manstentoonstellïng in Amsterdams Stedelijk. Ge feliciteerd, Jan. In datzelfde Amsterdam opent Felix Valk half mei zijn nieuw gehuisveste Galere 20 aan de "Willemsparkweg, met o.a. Woody van Amen, Succes, Felix, succes Woody. -4- Nog tot en met zondag kunt u in Vlaardingens Visbank beeld houwwerk van Carel Kneulman en Paul Hugo ten Hoopen gaan zien. Dan ook maar doen. En als u toch die kant uitgaat, ook maar even naar Maas sluis, waar Bob van den Horn,_ u bekend van uw eigen krant, cartoons en kleicaricaturen in het mu seum aldaar toont -f- Een van de weinige keren ook, dat u lachen kunt in een museum Al een ansicht kaart van Jan Dibbets gehad? CEES VAN DER GEER ROTTERDAM, zatzrdag. Neptu- nus heeft het contract met trainer Tonny van Ede met een jaar verlengd. Ook verzorger Meijer blijft bij Neptu- nus. (ADVERTENTIE) EN CASSETTEN- GROTE KEUZE IN KLASSIEK EN AMUS. MUZIEK BIJ AERTV. NESSTRAA.T3S TEL 010-116811 ROTTERDAM, zaterdag Ir. Jos Nijman, directeur van Hensen - Rot terdam N.V., treedt als zodanig af per 1 mei a.s. Met ingang van dezelfde da tum treedt hü in dienst van het staf- kantoor van VMF/Stork-Werkspoor, waar hü ouder meer betrokken zal worden bij de technisch coördinatie binnen het concern, waartoe ook Hen- sen-Rotterdam behoort. Een Rotterdamse vereniging, die in alle stille haar werk doet, beslaat vijftig jaar. De vereni ging „Onderwijs aan zieke kinde ren". Deze vereniging heeft nooit erg aan de weg getimmerd, ook nu bij het gouden jubileum, wordt alleen zeer bescheiden aandacht gevraagd voor het werk van de vereniging. Dat geschiedt in de vorm van een niet meer dan elf pagina's tellend gedenk boekje „Beknopt overzicht 50 jaar onderwijs aan zieke kinde ren", samengesteld door N. Re nter. Een dun, maar aan vele gegevens rijk overzicht, waaraan ik het volgen de ontleen: In 1918 waicn in Rotterdam 179 kinderen wegens ziekte vrijgesteld van leerplicht. Dit feit verontrustte een aantal mensen uit de onderwijs wereld, waaronder mej. E. Bolle, die al enige privé-arbeid op dit terrein had verricht. De vereniging volkson derwijs ging zich bezinnen, er kwam een commissie en een jaar later (1919) was de vereniging „Onderwijs aan zieke kinderen" van de grond. De doelstelling werd omschreven: „Onderwijs te doen geven aan kinde ren wier ouders on- of minvermogend zijn en die door ziekte gedurende rui me tijd niet in staat zullen zijn de school te bezoeken of voor goed als leerlingen ener school zijn afgeschie- ven". Deze doelstelling bleef in do loop van vijftig jaar onveranderd. Wel is veranderd de tijd van ziekzijn, die in acht wordt genomen om voor dit onderwijs in aanmerking te komen. Aanvankelijk zes maanden, in 1949 drie maanden en in 1984 drie weken. Wat ook niet veranderde: de werk wijze. Besloten werd om onderwijs te geven in lezen, schrijven, rekenen en taal door bevoegde leerkrachten bij de kinderen thuis of zonodig in het zie kenhuis en wel gedurende twee keer oen uur per week. Gestart werd met 37 kinderen, waaronder 28 tbc-lijders. Twee uur per week onderwijs werd gewijzigd in 3x40 minuten. Het merkwaardige: dit is voldoende om na herstel met het gewone onderwijs mee te kunnen. Dat zit hem o.a. hierin, dat zieke kinderen het huiswerk zeer ernstig blijken te nemen. Het gedenkboekje citeert uit het jaarverslag van 1952: ,^ldriaan was ruim 7 jaar toen hij les kreeg. Een school had fty nooit kunnen bezoeken. Hij lag al enige jaren te bed. Dikwijls moest het onderwijs onderbroken worden wegens opname in een zieken huis waardoor hij in 't geheel nog 42 lessen verzuimde. Van 25 maart 1349 tot eind juli 1952 kreeg hü les, In sep tember 1952 mocht hij naar school en werd geplaatst in het vierde leerjaar. Ook Arle werd na een jaar verhoogd en is nu een goede leerling van de vijfde klas". Tijdens de duur van haar bestaan beeft de vereniging ongeveer 50üO kindoren onder haar hoede kunnen nemen. Dat is ongeveer 100 per jaar. Geen groot aantal gezien de bevolking van een stad als Rotterdam. Het be stuur is ervan overtuigd, dat dit aantal groter zou kunnen zijn als alle er voor in aanmerking komende kinderen worden opgegeven. Dc opgaven werden in hoofdzaak verstrekt door de hoofden van scho len, door de schoolartsen, de huisart sen, de ziekenhuizen en enkele malen door de ouders zelf. Maar ondanks het herhaaldelijk bekendmaken van het bestaan van de vereniging o.a. door bordjes in de spreekkamers van art sen, Is er toch nooit overvloedig ge bruik gemaakt van de diensten der vereniging. Het secretariaat van de vereniging Onderwijs aan zieke kinderen is ge vestigd bij mevrouw J. van Winger den-Rietveld, Proveniersplein 13b, Rotterdam, tel. 247982. TXET Coimté Nationale Belangen -1"1- doet een beroep op alle bands in Rotterdam om op 30 april muziek te maken op pleinen en drukke winkel straten. Hierbij mag ook worden ge collecteerd. Om de orkesten zoveel mogelijk over de stad le spreiden worden de bandleiders verzocht een briefkaart te sturen naar het secretariaat van het comité. Putsebocht 32a. met vermel ding van naam, adres en plaats van voorkeur om te spelen, "DENT u jong, heeft u trouwplannen zo ja, dan krijgt u te maken met gezinsbegrotingsproblemen. Een han dig boekje kan u helpen deze op te lossen, het werkje „Annie en Jan gaan trouwen", een uitgave de 23-ste alweer) van het gezim-begrotings-in- stituut. Het boekje laat zeer uitvoerig zien hoe men de kosten van uitzet en inrichting kan begroten. Dat begroten wordt zeer grondig ge daan, tot en met één aavdapelschil- mesje en vier stofdoeken. Dat is na tuurlijk niet zo gek, als u weet dat het gezinsbegrotingsinstituut ervan uit gaat, dat Annie en Jan over minstens 10.000 beschikken. Gemakshalve neemt het begrotings instituut ook aan, dat Annie en Jan een huis hebben; twee uitgangspunten die ietwat buiten de werkelijkheid staan. Maar voor de gelukkige Annies en Jannen die èn een huis èn vele dui zenden guldens hebben is het boekje een goede gids. Prijs: 0,75; verkrijg baar bij alle bondsspaarbanken. Hoofdklasse driebanden ROTTERDAM, zaterdag. Ook op de tweede dag van het toernooi om het landskampioenschap hoofdklasse driebanden is er weer buitengewoon sterk gespeeld. VÜf van dc acht par tijen eindigden met eeu gemiddelde, waarover een ere-klasser tevreden zou kunnen zijn. Er werden enkele te grote series gemaakt. De Amsterdam mer Lorist scoorde een beurt van 9 en de Hagenaar Sundquest zelfs tien. Van de drie deelnemers, die op de eerste dag geen enkele partij verloren, sneuvelden er twee. Eerst Lorist tegen Van Essen en later de Beer tegen de Nüs. Sundquest handhaafde zijn posi tie en kwam aan dc kop. Voor een grote verrassing zorgde de Zeisteoaar Van Essen. Deze had daags tevoren zeer onfortuinlijk gespeeld en was in twee partijen slechts drie ca ramboles tekort gekomen. Hij toonde toen reeds, dat hij de techniek volko men beheerste en zeker tot de sterk- sten gerekend mocht worden. Vrijdag tapte Van Essen uit een ander vaatje en versloeg Lorist in 48 beurten. Dus met een moyenne van ruim één. Ook Van Ingen versloeg hij met grote overmacht. Wanneer deze Zeistenaar in de nog resterende ontmoetingen zo door kan gaan, heeft hij in ieder geval een mooie kans om in de ere-klasse te komen. Dat juist de Nijs ging winnen van de Beer, verkleinde de kansen van laatstgenoemde aanmerkelijk, Saponing is er volop in deze wed strijd, die zaterdag en zondag bij Piet van de Pol wordt voortgezet Derde ronde: 1 Sundquest 2 Lorist 3 De Beer 4 Vnn Essen 5 Sweerlng 6 Kok 7 De Nüa 8 Van Ingen 50 61 4 0,819 24 Si 3 0,333 50 86 4 0.581 45 86 4 0.523 50 48 6 1(M1 40 48 S 0.833 59 80 7 0.625 41 80 3 0.513 50 73 5 0,684 44 73 3 0.602 50 55 S 0.009 22 55 7 0.581 50 50 10 0.833 40 60 5 0.666 50 64 5 0.781 35 6i 3 0.546 ronden: 190 22S 9 O.MO 185 317 6 0.583 197 284 10 0.74S 191 277 4 0.609 174 258 6 0.674 146 249 5 0.586 129 236 7 0.546

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1