i 7-®° Vier zuilen in Hoogvliet samen onder een dak ROTTERDAMS DAGBOEK I l Ons praathuis tümmaB aBSs*ss»&s--»- Wiener Oktett m Actiecomité met plan om uit protest de winkels te sluiten Vrijwel alleen klachten in gemeente-ideeënbus •mm ROTTERDAM RIJNMOND Koninginnedag in Feijenoord TKESENSfiflCMAL EXPERIMENT MAATSCHAPPELIJK WERK Loodsen bezorgd over veiligheid voor de kust van Europoort Rijnmond-literatoren uitgenodigd om in te zenden voor Anna Blamanprijs Rotterdamse kunstkring verhoogt hypotheek □ODtmUDBO X Xas zX Toneel Ballet En ik weer Folklore Muziek Beensnijden IZ Kei?.al een aantal inschrüvin" Welfare bazaar Cabaret Poppenspel Hatsjikidee Politieke prenten Knip uit! Man en muis Willem Fighting Mack Eettip sar. pagina 4 - donderdag 24 april 1909 M. de Graaf ROTTERDAM, donderdag „Wanneer de Rotterdamse poli tierechter de eigenaar van een wasserette veroordeelt tot 100 gulden boete wegens prijsopdrij ving dan zou ik willen dat de Kamerleden die straks in de Kamer voor de 'accijnsverhoging stemmen ook tot eenzelfde boete veroordeeld worden." Aan het woord la «en verbitterd middenstanders. Het ia de 64-jarlge slijter M, de Graaf die een aktie-co mité heeft opgericht om stelling te ne men tegen het huidige prijsbeleid van de regering. „We moeten eendrachtig, desnoods met de vuist op tafel, laten blijken dat we deze manier van regeren niet meer accepteren," aldus de neer De Graaf. „Dat hoeft geen. rommel te worden zoals In "Frankrijk, maar bijvoorbeeld wanneer de zaak op IQ mei in de Tweede Kamer komt, we op 8 mei al lemaal eensgezind onze winkels dicht doen en de auto's niet meer laten rij den. Misschien dat dat Indruk maakt" Als slijter zit hem de accijnsverho ging op gedistilleerd natuurlijk bij zonder dwars. „Maar," zegt hij, „hoe veel particulieren worden niet getrof fen door de verhoging van de benri- ne-accijna." Volgens de heer De Graaf wordt er op het ogenblik veel gemopperd, over al deze zaken, maar er was eigenlijk niemand dat er wat aan deed. Daarom heeft hij nu dit ak tie-comi té opgericht en hij hoopt maar dat er veel reacties komen op het adres van het aktlebureau: Schieweg 105 a In Rotterdam. BOTTERDAM, donderdag Ook In de wijk Fefjcnoord-Noorderelland zal Koninginnedag niet ongemerkt voor bij gaan, De in deze wijk werkzame Jeugdorganisaties hebben yoor de 30ste aprü een. reeks festiviteiten voor jong en oud georganiseerd. Op het programma, dat op alle la gere scholen is uitgereikt, staat onder meer een optocht waaraan verkleed deelgenomen moet worden. Aan deze optocht die loopt van de Stieltjes- straat door de hele wijk tot de Nij verheidsstraat zijn enkele prijzen verbonden. Voor de kinderen van 6 tot 14 jaar zijn. er de hele dag volksspelen, ter wijl er voor de kleuters poppenkast vertoond zal worden, 's Avonds zullen op het Burg. Hoffmanplein twee bands spelen en wel „To Pieces" en „Fu ture Trip". Bovendien worden tevens in de openlucht enkele korte films vertoond. Voor deelname aan de festiviteiten de optocht en de volksspelen kos ten 10 cent kan men terecht in het clubhuis „De Brug", Oranjeboom straat 12la. Bij slecht weer gaan de openlucht festiviteiten niet door. In dat geval zal in de Wilhelmlnakerk in de Oran jeboomstraat van 12 tot 2 uur een film vertoond worden. (ADVERTENTIE) f ROTTERDAM, donderdag. In Hoogvliet Is gisteren het Bureau voor Maatschappelijk Werk geopend. Het bureau Is gevestigd aan de Binnen ban 111. Er Is met dit bureau Iets bij zonders aan de hand. Het is niet ka tholiek, niet hervormd, niet gerefor meerd, zelfs niet bulten kerkelijk, maar het Is wel een gezamenlijke prestatie van de vier bekende zullen die het maatschappelijk werk In Rot terdam dragen: Gereformeerde Stich ting voor Maatschappelijk Werk, Ne derlandse Vereniging voor Maatschap pelijk Werk Humanitas, Katholieke Maatschappelijk Centrum en Kerke lijke Sociale Arbeid der Hervormde Kerk. Vier in één dus, althans onder één dak. Deze gezamenlijke presentatie geldt voorlopig als experiment De vier Instellingen gaan gezamenlijk en voor elkaar spreekuur houden In het pand aan de Binnenban. De spreek uren zijn zo geregeld, dat er van maandag tot en met vrijdag op een bepaalde tijd een maatschappelijk werker op dat adres aanwezig is. Een vorm van samenwerking die in de richting gaat van „verontzuiling", maar de maatschappelijk werk zoe kende wordt dit niet opgedrongen. Iedereen blijft vrij in de keuze van de maatschappelijk werker. Een voorbeeldt de maatschappelijk werker vair Humanitas heeft „de dienst", maar van de kant van de be zoeker blijkt voorkeur te bestaan voor 't gereformeerd maatschappelijk werk, dan zal de man van Humanitas zijn collega van het Gereformeerd Maat schappelijk Werk daarover inlichten, zodat zo spoedig mogelijk contact kan worden gelegd tussen de Gerefor meerde maatschappelijk werker en diens geestverwant. In het maatschappelijk werk gaat het niet alleen om bemiddeling bij materiële nood. In de laatste jaren is een belangrijke taak weggelegd voor hulpverlening ln conflicten tussen de mens en zijn omgeving: gezinsmoei lijkheden, opvoedingsmoeilijkheden. De vier instellingen hebben allen maatschappelijke werkers beschikbaar geateld. Daarnaast bestaan relaties naar de kleinere kerkgenootschappen en het JoodB maatschappelijk werk, zodat degenen, die dit speciaal wen sen, vrijwel altijd geholpen kunnen worden door een maatschappelijk werker van de eigen levensbeschou wing. De vorm van samenwerking die thans in Hoogvliet van de grond is gekomen is uniek in Rotterdam. De spreekuren worden gehouden van maandag t/m donderdag van 9.30 tot 10.30 uur en vrijdag van 2.30 tot 3.30 uur. Het bureau is telefonisch bereikbaar onder nummer 16 2128. Mocht men eventueel geen gehoor krijgen of buiten de spreekuren een apoedgeual hebben, dan kan men zich wenden tot het bureau van de Stich ting voor Kerkelijk Sociale Arbeid der Hervormde Gemeenten in Rotterdam, tel. 12 65 59. BOTTERDAM, donderdag (ANP), De loodsen, die do vaart van sche pen naar Rotterdam/Europoort ln vei lige banen moeten leiden, zijn onte vreden over de situatie buitengaats de Nieuwe Waterweg. Er zijn te weinig loodsen en er wordt gewerkt met ver ouderd en onvoldoende materiaal. Concentraties van schepen blijven om deze redenen te lang voortbestaan en leveren zo onnodige risico's op. De Ioodstechnische commissie Rof- terdam/Hoek van Holland meent, dat concentraties moeilijk zijn te voorko men als zij veroorzaakt worden door storm of mist, Zij treden echter ook bij normale weersomstandigheden op. Het is geen zeldzaamheid, dat in de Journalen van de loodsboten geno teerd moet worden, dat er geen lood sen meer „ln zee" zijn. De concentraties ontstaan verder te dicht bij de kust, aldus de Ioodstech nische commissie. Dit komt doordat wordt gewerkt volgens het systeem „wie het eerst komt, het eerst maalt". De schepen wachten daarom zo dicht mogelijk blf het „zeegat" de komst al van de tender met loodsen, om niet achter het net te vissen. Als er weer loodsen ter beschikking zijn, komen de schepen uit allerlei richtingen op de loodsboot af. De loodsen vinden het ongewenst, dat te dicht bij de kust wordt be- loodst. Veel schepen moeten thans tweemaal de llchtenlijn (de aangedui de vaarroute) kruisen voordat zij bin nen kunnen varen. Een oplossing ziet de Ioodstechni sche commissie in het inzetten van drie loodsboten met ieder twee snelle jollen. Twee ankelplaatsen voor wachtende schepen en het aanstellen van meer loodsen. HUISSEN. Om kwart over zeven gisteravond is in de Bredestraat in Huissen de 6-jarige Wilhelmina Janssen door een personenauto aan gereden toen zij de rijbaan overstak. Zij werd zodanig gewond dat zij op weg naar het ziekenhuis overleed. MDVEKTENT/E) Oe exquise, internalio- ||l o^nï^taen cuisiniers er ahNisse- vondsten er afwlsse- lend d®itnAan er leestalilHe hoogheeft Etke week zijn e. h en dinerj. r» 1.(010)132800 SehouvitiUTg Renwuranllnfiilfiböla' ROTTERDAM, donderdag. In ver band met de toekenning van do Jaarlijkse Anna Blaraaqrijs voor li teratuur, maakt het bestuur van het Anjerfonds bekend dat literatoren, die woonachtig of werkzaam zijn in het Rijnmondgebied hun hiervoor in aanmerking komend werk kunnen Inzenden aan het fonds, Pieter de Hooghweg 110 te Rotterdam. Onder literatoren verstaat het bestuur diegenen die ln essayistische (geen dag- of weekbladkritiek) verhalen de, biografische of poëtische vorm In de Nederlandse taal hebben ge schreven en wier werk hetzij op enigerlei wijze In druk ls versche nen, hetzij ln typescript aanwezig is. De Jury houdt mogelijkheid open een bepaald gedurende de laatstedrie jaar verschenen literair werk te be kronen of geheel een oeuvre, mits dit een recent werk bevat. De inzendingen dtc het eigendom blij ven van de auteurs en te zijner tijd aan hen worden teruggezonden, die- nen voor 30 mei 1969 binnen te zijn. De Jury bestaande uit mevr. C. libhrs-Vrugt en de heren P. van Ee- ten, mr. J. A. J. van Gorkom, drs. A. J. van der Slaay, prof. dr. R. Wentholt en dr. A. J. Teychiné Sta kenburg als secretaris zal de prijs in het najaar uitreiken. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, donderdag. Het bestuur van de Rotterdamse kunst kring herft, tijdens een gistermiddag gehouden buitengewone ledenverga dering, besloten de hypotheek van het pand aan de Witte de Wtthstraat te verhogen met f 3U.OOO. Mei dit bedrag zal de RKK het trachten uit te zingen tot het voorjaar van 1970, wanneer men gaat verhui zen naar het dan gereedkomende ge meentelijke kunstcentrum Lijnbaan. "PNKELE uren van puur muziekge- not zijn gisteravond aan het Künstkringpubliek in de kleine Doe lenzaal geschonken door het Wiener Oktett. een vermaard ensemble, dat zijn uitgebreide bezetting gebruikt om allerlei combinaties binnen het aan tal acht (strijkers plus een klarinet tist, een fagottist en een hoornist) te formeren, waardoor weinig gespeelde kamermuziekwerken van uiteenlo pende instrumentale samenstelling binnen het kader van één program ma kunnen worden uitgevoerd. Gis. teren waren dat een tintelend Di vertimento in G voor strijkkwartet en contrabas van Michaêl Haydn. Brahms' diepzinnige klarinetkwintei en het beroemde Septet in Es opus 20 van Beethoven. Het bruisende elan, waarmee Mi chael Haydns charmante Divertimen. to werd ingezet, wekte beloften van vertolkingsKunst, die de Weners weliswaar niet geheel vermochten in te lossen, maar toch toonden de spe lers zich in deze probleemloze mu ziek van hun allerbeste kant. Musi ceer vreugde en spiritualiteit zijn na melijk onmiddellijk naar voren sprin- fende eigenschappen van dit ensem» le en waar op deze een zo sterk beroep wordt gedaan als in dit kwin tet (dat eigenlijk een kwartet.is met versterking van de cellopartij door de contrabas) komt dit spel op de top van zijn kunnen, In Brahms' klarinetkwintet daar entegen voegt zich een dieptedimensie bij ae klank, waaraan de Weners soms wat te routineus voorby gingen. In solistische passages van prima rius, altist en cellist trad bovendien aan het licht dat deze musici indi vidueel niet altijd tot het sublieme klankgehalte in staat zijn als voor een ideale ensembletoon in zulk een werk wel wenselijk is. Dit alles ove rigens opgemerkt met da onmiddel lijke toevoeging, dat het hier kant tekeningen Betreft bij een optreden, dat als geheel met de hoogste maat staven kan worden gemeten. Alleen al de prachtige versmelting van hel strijkkwartet met de klarinet zou slechts denkbaar zijn bij musiceren op zeer hoog niveau. Ook in Beethovens Septet trof de homogeniteit in de samenvoeging der onderscheidene timbres, terwijl hier tevens weer dat ontwapenend-muzi- kanteske in de vertolking hoogtij vierde, dat een auditorium tot ware ovaties brengt. Terecht, dachten we. ELLY SALOMÉ (ADVERTENTIE) SCHIETBAANSTRAAT 7 telef. 25.12.34 beeft ze.,. veel voordeliger f DE gemeentelijke ideeënbus blykt een flop te zijn, In de bus, geplaatst in bet voor lichtingscentrum Open Boek, zijn thans enkele tientallen brieven gevonden. De inhoud daarvan be staat voor het merendeel uit klachten. Slechts een uiterst ge ring aantal bevat suggesties of voorstellen die tot een verbete ring van een bepaalde situatie zouden kunnen leiden. Het gevolg hiervan is, dat de beoor delingscommissie het merendeel der brieven ter afhandeling heeft moeten doorzenden naar de betrokken ge meentelijke instanties. Het publick beseft blijkbaar niet, dat een klacht Iets anders is dan een idee. Iedere burger heeft nu de kans om zijn gedachten over bepaalde za ken direct aan het gemeentebestuur voor te leggen. Als een door een in woner voorgestelde verbetering van verandering praktisch uitvoerbaar is en financieel mogelijk zal er door de Instanties zeker aandacht aan worden besleed. Alle hieronder staande voorstel lingen en uitvoeringen beginnen, tenzij anders vermeld, 's avonds om kwart over acht. Hel Nieuw Rot terdams Toneel en de Haagse Comedie delen de Rotter damse Schouwburg de komende tien dagen, met uitzon dering van Konin ginnedag, wanneer de toneelgroep „Centrum',' voor de derde keer in Rotterdam een pianiste vermoordt. Ans Hasekamp, Piet Romer. Lou Steenbergen, Cor v. d. Bnnk en Cox Habbema zijn de daders. Het NRT speelt 25 en 26 april het Griekse drama „Hippolytus" en 27 en 29 april „Nu" van John Os borne. In „Hippolytus" worden de belangrijkste rollen gespeeld door Eric Schneider, Lies Franken en Caro van Eyk, terwijl Annet Nieu- wenhuyzen schittert in „Nu". Vrijdag 2 en zaterdag 3 mei blij spelen door de Haagse Comedie: „Veertig Karaat" en Sbakespeares „Veel leven om niets". In het Piccolo-theater op zater dag 3 mei zal het NRT de nieuwste kleine-zaal-produktie brengen, be staande uit twee goede eenacters: „De dag dat de hoeren kwamen tennissen" (wat is dat toch een in trigerende titel!) en „Striptease". Met Edmond Classen, Picter Lutz, Gerard Hartkamp, Paul van Gor- cum, Sacco van der Made, Johan Ooms en Robert Sobels, Oranje-toneel op, hoe kan het anders, 30 april in het Piccolothea ter. Leden van het Rotterdams Cenrum voor het Amateur Toneel geven 4 voorstellingen. (11.00— 14.00—16.00 en 18.00) van „Hoe het u'eeuiotjö gevrijd werd", een blijspel naar een novelle van Pat gieter, Regisseur is, u raadt het al, Willem van der Loos, De Lantaren biedt van 30 april tot en met 3 mei onderdak aan het theater „Scarabee", dat voorstel lingen geeft van „Foppetgom" een stuk dat ls ontworpen en geschre ven door Adrie Boon. Raf Theunis- sen en Jan van As. Aanvang: 21,00 uur. „Romeo en Julia" wordt op donderdag 1 mei ln de Rotter damse Schouwburg gedanst door het Nationale Ballet, Choreografie: Rudi van Dantzig. Mu ziek: Serge Proko- vlef. Olga de Haas, Toer van Schayk, Benjamin Feliks- dal, Robert Fischer en Christine Anthony zijn. de solisten. Het blijspel „En ik dan" van Anie M. G. Schmidt blijkt het in Rotterdam goed te doen. Donderdag 1 en zater- .dag 3 mei zijn er weer reprises van 'het stuk, nu m de kleine zaal van De Doelen. Speciale voorzieningen maak ten dat mogelijk. In de hoofdrollen: Mary Dresselhuys en Joan Remmelts. Virtuoos voeten werk, hoge spron gen en lieftallig be wegende jongeda mes op maandag 28 april in de grote zaal van De Doden, waar het Russische zang- en dans ensemble „Bjelo" optreedt. Het ensemble telt tachtig leden. Op het programma staan een groot aantal oorspronkelijke volksdansen. Heel andere folklore van 25 tot en met 27 april in. de kleine Doelenzaal, nml. „Fiesta Ghana"; Spaanse driften met hard, maar verantwoord voeten gestamp. ERIC SCHNEIDER ..Hippolytus.. /CREATIEVE mensen met vrije tijd hebben er misschien zelden bU stilgestaan dat cr nog andere bezighe den zUn dan schilderen, tekenen, en pottenbakken. Heeft u wel eeng ge dacht aan beensnijdenS Welnu, dat is te leren. De heer Ph. van Westen (H. Dul- laertplein) geeft in dit vak cursussen voor de Volksuniversiteit. Daar is in middels de tweede cursus beëindigd. Voor de nieuwe cursus die in septem- ia „Beensnijden". zo zegt de heer van Westen „is een tot in de grijze neve len van. de oertijd teruggaande vorm van vrijetijdsbesteding. Been is het materiaal bij uitnemendheid voor het maken van alle mogelijke gebruiks- en siervoorwerpen". Nadere inlichtingen over de cursus knjgt men bij de heer van Westen, te lefoon 25,39.04. Wie kennis wil maken met beem- snijdersprodukten wordt aangeraden een bezoek te brengen aan de tentoon stelling van werkstukken die op don derdagavond 1 mei in de Volksuniver siteit wordt gehouden. 'ntit'f' petl mi» bi /"XP 0 en 7 mei houdt de afdeling v Rotterdam van het Nederiandsche Roode Kruis haar jaarlijkse welfare- bazaar in gebouw Atrium aan de Ka- rel Doormanstraati De bazaar zal op dinsdag 6 mei 's morgens om 10,00 uur worden geopend door de voorzitter van het Rode Kruis in Rotterdam, mr F. "W. B. baron van Lynden, die tij dens deze opening Han vier welfare- vrijwilligsters de medaille voor tien jaar trouwe dienst zal overhandigen. Er zal "weer een ruime sortering zijn van allerlei produkten die zijn ge maakt door thuisliggende zieken en chronisch invaliden in de stad. De ba zaar is beide dagen geopend van 10.00 tot 21.00 uur. Dit is het in aanbouw zijnde praathuis (pardon praathoek) op het Schouwburgplein. Het Is de bedoeling, dat de Rotterdammers hier met elkaar in dialoog treden. Nou wil ik helemaal niet nu al de makker erop zetten, maar Ik heb zo het gevoel, dat daar niets van terecht komt. In de eerste plaats zijn Rotterdammers niet praterig, in de tweede plaats wie voelt ervoor om helemaal naar het centrum te reizen om daar met wie dan ook over wat dan ook van gedachten te wisselen. Bij de gemeentelijke overheid heerst de jammerlijke misvatting, dat erjn deze stad behoefte zou bestaan aan een „openbare spreekgelegenheïd". Zijn we dan allemaal vergeten, dat hoe lang ook al weer geleden het gemeenteraadslid drs. Luigi van Leeuwen op ditzelfde Schouwburg plein een zogenaamde „sprekershoek" heeft ingewijd. Alleen de heer Van'Leeuwen zelf, een onbekend gebleven huismoeder en de strijder voor goedkope voetbalkaartj'es voor bejaarden, det heer Mei Ier, hebben er gesproken. Daarna niemand meer. Helemaal niemand! Weet u hoe het met deze praathoek gaat? Jongeren van wat we plegen te noemen linkse groeperingen zulien ertaf en toe wat roe pen, supporters van de Rode Tribune zullen er hun pamfletten aan plakken, verder zuilen zich vervelende jongeren er rond hangen. Een pessimistische visie? Misschien. Laten we even wachten tot het Schouw burgplein in gebruik komt Dat is volgende maand. AN HASEKAMP vermoorden Eveneens tot en met 30 april treden Wim Sonneveld en Ina van Faassen op ln de Groote Schouwburg aan het Zuidplein. Het betreft de laatste serie voorstellingen van hun cabaret- programma „Wim en Ina", dat in ja nuari '87 ln première gmg. Fons Jansen is op vrijdag 2 en zaterdag 3 mei in de Groote Schouwburg met „3x andermaal'. I leid door pianist Jansen staat borg voor een zeer vrolijke avond, hand op ons hart! Martin Jans en Herman Frank, de twee enthousiaste leiders van het poppentheater „Kador", hebben ■weer een nieuto programma tn petto. Zondagmiddag 27 april en zondagmiddag 4 mei (14.25) wordt het gespeeld in het Ficcolotheater. Yoor kinderen die zich op zondag vervelen. Entrée: I,consump tie inbegrepen. Ze zijn van de beeldbuis op het toneel gestapt, de dieren van de Fabeltjeskrant, Het weekblad De Havenloods geeft ze veel lekkere hapjes en daarom treden ze zondag 27 april (13.00) en woensdag 30 april (15.30) op in de grote zaal van De Doelen. Wilt u uit en heeft u geen kin deroppas? Het MAl-bureau kan uitkomst bieden. Telefoon: 12 08 69. Het werk van vier bekende po litieke tekenaars Van Malsen, Opland, Willem en onze eigen Fntz Behrendt is nog tot 28 april te bekijken in de expositiezaal van De Doelen. Hun satirisch en spot tend tekenwerk is beslist een be zoek waard, ook voor degenen die „a-kunst" zijn. Het Rotterdams Philharmoniseh Or kest geeft twee pro- menadeconeerten, vrijdag 25 en zater dag 26 april. Op het programma staan: Ouverture „Roeslan en Ljoedmtia" van Glinka, het vijfde pianoconcert van Beethoven, de suite „Pelléas en Melissartde" van Fauré en Kavels „La Valse". Jean Fournet is de dirigent en Janine Dacosta de (plano) soliste. Op donderdag 1 en vrijdag 2 mei komt het RPhO terug o,l.v. Jean Four net, met o.a. het pianoconcert van Schumann en „Symphonle in d" van Ledue. Solist: Wilhelm Kempff (piano). Doelen-organist Arie Keijzor houdt muzikale audiëntie op woensdag 30 april, wanneer hij werken van Bach, Reger, Kee en Vieme speelt Keijzers collega Gustav Leonhardt concerteert maandag 20 april in de Sint Laurenskerk. Hij wordt bijge staan door de violiste Marie Leon hardt. Nog tot en met 30 april doen Conny Stuart, Ton Lenslnk, Elsje de Wijn en Freddy Albeck in het Luxortheater hun best om te bewijzen dat „Met man en muis" een goed huwelijk tussen musical en cabaret mogelijk is. Dat moeten ze wel, want de teksten van Annie Schmidt zijn niet zo goed als we van haar gewend 2ijn. Aanvang 20.00 uur. Maandag geen voorstelling. Het leek ons han dig om alle tele foonnummers van de Rotterdamse theaters en biosco pen eens bij elkaar te zetten. Stopt u dit lijstje in porte feuille of agenda. Dat maakt zoeken bijvoorbeeld bU een plotselinge noodzaak tot plaatsbespreken overbodig. Doelen 13 24 90; Rotterdamse Schouwburg H 17 66; Groote Schouwburg 27 97 60; Piccolo 11 17 66; Lantaren 25 19 00; Are na 23 07 30; Calypso 13 18 55; Centraal 13 82 10; Cineac Bijen korf 12 1139; Cineac Beurs 13 60 82; Cinerama 11 53 00; Co losseum 19 03 52; Corso 12 J1 10; Grand 23 33 63; Har monie 27 12 04; Kritenon 12 86 15; Lurmère 11 77 55; Luxor 13 83 26; Metro 17 45 00; Pas sage 26 95 63Prinses 23 07 54; Rex 23 60 71; Studio '62 23 33 63; Thalia 11 15 55; 't Ven ster 25 19 00; Victoria 24 83 33. Diversen: Tom Manders 12 91 61; Ansje van Brandenberg ('t Winkeltje) 11 53 42. WILHELM KEMPFWIM SONNEVELD ...RPhOmet Ina... De Bijenkorf ontvangt maandag avond 28 april WUlem Pups. die er een extra editie van zijn pro gramma „Muziekmozatek" zal pre senteren. Een mooie kans voor de genen die Willem eens van dichtby willen bekykeri, taant de kaarten zijn gratis verkrijgbaar; Bij de a/d. klantenservice van het warenhuis. Twee dagen voor hu gaat trou wen stapt de Nederlandse import- bokser Fighting Mack in de ring tegen de Engelsman Johnny Cooke. Of Mack in staat is een luxe uitzet bij elkaar te meppen kunt U zien in de Rivièrahal, dinsdag 29 april. Wij voeren u naar restaurant „Adora- ma" aan de Maas kade 108. Naast een prachtig uitzicht over de Maas, biedt het restaurant een boeiende speciali teit. Het la een Hongaars gerecht, genaamd „Razhjic" en het is als volgt gecomponeerd: Op een hou ten bord krijgt u een mini-grill, ■waarop stukjes kalfsvlees, varkens vlees, lamsvlees, runderhaas, kalfs lever en een braadworstje gestoken zijn. Het vlees kan zelf geroosterd worden. Als bijgerechten worden ■wafelaardappeltjes en zeven ver schillende pikante (koude) eiersau- zen geserveerd. Een creatie van chef-kok J. Bogerd, die wij ten zeerste kunnen aanbevelen. All-in prijs: 12,50,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1