Effimsaa Doele zonder St. Joris n nieuwe Stop! Lees het Grote Meubelboek. De Stam Agent voor buitendienst 'BULLITT'HARDE POLITIEFILM form Hoofdleider C. A. Veenema: clubhuis zal zich aan de behoeften gaan aanpassen BürgcrlijkeStand GEEN KRANT ONTVANGEN? KORFBALLERS BESLUITEN COMPETITIE APOTHEEKDIENST mmm In Passage: Internationale wedstrijden op cricket-agenda in Schiedam Motorcross aan de Schïekant Succes voor koor dirigent Kees Bak Kunstenaars op Doele-zolcler Zestal jongelui bekent zestal inbraken Diefstal van zijtas C. VERMAAS OVERLEDEN Jongetje valt uit boom TV ALARM CENTRALE VERHOEFF KOERIERSTERS woensdag 14 mei 1969 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Het „Clubhuis St. Joris Doele", gelegen, op het oostelijke puntje van het "eiland" tussen Schie en Noord- vest, is tot nieuw leven gekomen, Want per 1 april is het roer over genomen door de nieuwe hoofdleider de heer C. A. Veenema. 48 jaar oud, vijftien jaar ervaring in de clubhuizen Arend en Zeemeeuw in Rotterdam, de laatste 3% jaar clubhuis De Fram in Dén Haag. Na, het vertrek van de vorige hoofdleider heeft mcj. S- Kreffcr als leidster het clubhuis draaiende kunnen houden, Zjj deed voortreffelijk werk, maar in je eentje, bijgestaan door vrijwillige medewerkers kan jc niet alles doen Hot aantal clubavonden moest teruggebracht worden, er bleven maar een honderdtal kinderen over en de clubs voor de tieher-jeugd zijn helemaal ver dwenen uit het clubhuls. ,J)e tijd om te beginnen, zq aan het eind van het seizoen, is niet gunstig", erkent de heer Veenema, „Doch ik ga toch vast starten. Er moeten eenvou dig meer kinderen in de Doele ko men'." 't ïs toch te gek, we hebben hier een groot gebouw, prachtig ge schikt voor het werk en er zyn geen kinderen. In de komende maanden ga ik stevig de -trom roeren, reken maar!" Het clubhuis is voortaan elke avond (met uitzondering van de. donderdag) geopend voor de groepen. Daarbij wordt voorlopig in de eerste plaats gemikt op de jeugd in' de leeftijd van 14 tot 1.7. jaar, „De groep die het minst aan de trekken komt", vindt de heer Veenema. „Laat deze jongelui maar eens vertellen wat ze, willen, dan kan ik dat wel verder uitwerken en naar' mogelijkheden zoeken. Daarna ook voor de andere werkende jeugd." Ruimte zat „En als er in Schiedam jeugdgroe pen zijn, die ruimte zoeken, dan moe ten ze maar eens komen praten. Ik heb hier ruimte zat. Maar zalen ver huur ik niet, dat kan ik als clubhuis niet doen", zegt de heer Veenema. Voorlopig is er al een jeugdsociëteit opgericht, gewoon „De Doele" geheten („St. Joris Doele is een rot woord, met traditie beladen") die de beschik king heeft over een eigen soos-ruimte die met eigen krachten en uit een be scheiden beurs toch aardigis inge richt, met een eigen bar („nee, géén bier, we hebben geen vergunning"), door een open latwerk gescheiden van de ruimte met het biljart en de tafeltennistafel („ping-pong", zegt de heer Veenema). De gemeente heeft een bijdrage geleverd door in de centrale hal de mishandelde wanden en het plafond op te knappen. Hier worden drie avonden in de week instuifen gehouden, met de eigen huisband „Jack of all trades", toe gankelijk ook voor niet-leden. Voor zaterdagmiddagen van 15 tot 16.30 u. is gedacht aan een instuif met een disk-jockey („Is er in Schiedam nie mand die dit voor ons wil doen?") Beatband samen „Ik zou zo graag met andere club huizen in Schiedam willen samenwer ken om een beat-band van buiten aan te trekken... Als afwisseling met onze huishand. Maar ja, die groepen vra gen al gauw een paar honderd gulden per avond, de amateurs dan, en dat kan de Doele niet opbrengen. Maar samen met andere clubhuizen kan het wèl, dat heb ik In Den Haag gemerkt". Zo is er voor vrijdag 16 mei een dansavond vastgesteld, met huisband „Jack of all trades", aanvang half acht. Maar verder, kunnen de tieners ook op maandag-, woènsdag- en vrij dagavonden terecht in de andere clubs van half acht tot 10 uur. Jongeren Daarnaast blijft uiteraard het werk voor de jongeren bestaan, met een streven naar uitbreiding van de clubjes, ook in de avonduren. Tot kwart over acht. „We liggen hier niet goed. Vooral in de winter zijn er kin deren bang om hierheen te komen. Toch ga ik. het proberen. Als 't niet aanspreekt dan merk ik het wel", zegt de heer Veenema optimist. Dan extra-activiteiten. Voor de jongsten van 6-9 jaar op 21 mei een bezoek aan diergaarde Blijdorp, in de Pinkster vakantie naar Scheveningen en Madurodam; met de ouderen van 10-13 jaar naar Van Brienenoord. En bovendien weer een plan voor een vakantiekamp, in Veenendaal. Dit al les overigens niet gratis of tegen een symbolische bijdrage. Niet gratis „Daar geloof ik niet in", verklaart de heer Veenema. „Ik weet wel dat ze hier in de'Joris Doele gewend zijn om alles gratis of bij na-gratis te krijgen. Doch ik vind het redelijk dat je be taalt voor wat je krijgt. Dat de men sen zo arm zouden zijn is larie, als je ziet wat ze allemaal verroken, uitge ven aan patat en bier". „Als het werkelijk niet gaat, dan mogen ze gratis mee. Maar ze hoe ven bij mij niet te komen met arme tierige gezichten. Bovendien devalueer je zo het gebodene in het clubhuis; wat je gratis krijgt heeft geen waar de". Ouderen De heer Veenema. gaat verder. „Waarom zouden we eigenlijk geen ouderen en bejaarden in de Doele ont vangen. Boven, op zolder hebben wc ruimte genoeg.' Nee, ik bedoel géén: hejaardensocietelt. Mensen van veer tig kunnen best nog optrekken met mensen van zeventig, samen bezig zftn, als ze nog vitaal zijn. Op die be- jaardensozen worden de mensen oud gemaakt en dat hoeft helemaal niet. Creatief werk". De heer Veenema zoekt nieuwe we gen voor zijft oude clubhuis. Hij weet dat het statige eeuwenoude pand ge doemd is te verdwijnen. Hij gaat er niet gebukt onder. „Over een jaar of drie weet ik of mijn opvattingen kans van slagen hebben in Schiedam, en zolang blijft het gebouw wel staan. En als er behoefte ïs aan een clubhuis, wel, dan beginnen we ergens anders opnieuw. In de nieuwe buurten bij voorbeeld". Aanpassen SCHIEDAM. Geboren: Tamara T. d.v. J. M. ROtner en J. C. A. Peters: Esther d.v. G. Lemsoo en T. van Put; Ernst N. z.v. T. Hokke en T M R KUtsie; Eik zv. C. I. van Galden en A 3. W. van DUk, Slrnone M. E. d.v. G. D. de Heer en R. F. Verkade: Christina M. d.v. U J van Resteren en M H. C. Koomen; Marcel 3 zv H W de Reuver en S, M. Romijn; Kenrike C. C. d.v. H. A. Dekker en H. E. T. de Rood; Michael E z.v. E W G Bestebroer en S J. van Doornspeek; Rasper T. d.v. K. T. den Herder en A. van Geidcren. OverledenA. Vermey 70 jr echtg. L. Mouthaan; J, Goode 72 jr. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Botter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze' plaatselijke agenten. Zijn credo, „Het huis moet zich aan passen aan de behoefte. TVant het club huiswerk wordt bepaald door de buurt, de gebruikers en door dc me thode. Dat geldt voor jonge men sen cn voor oude mensen. Als je je hier niet aan houdt, krijg een te ruggang, terwjjl het niet nodig. is". „Belangrijk is ook de verscheiden heid van activiteiten. De mensen zijn niet allemaal hetzelfde. De een wil graag dit en de ander dat. In het clubhuis 'in Den Haag hadden we naast het gebruikelijke werk ook een \igen kinder-circus, balletles, een toneel- en wandelclub, judo en gym nastiek. En daar doorheen oefenden de majorettes niet een daverende drumband. Je werd er dol van, maar dat is prachtig. Zó moet het hier in Schiedam ook kunnen!" (Van een korfbalmedewerker) SCHIEDAM, woensdag. Met de wedstrijden van het komende week einde is het competitie-einde voor dc Schiedamse korfballers een feit ge worden. Er dient weer plaats gemaakt te worden voor dc zomersporten en bovendien wordt er al overal over,va kantie gepraat. Voor de Schiedamse teams geen opzienbarende feiten in deze competitie. Behoud van de klasse en zeer goede (Succes) tot redelijk klassering (Schiedam en ODI) hierin- „Schiedam" gaat op bezoek in Dor drecht bij Blauw Wit 51. Br valt nog uit te maken wie er op de derde plaats achter Tjoba eu ALO gaat ein digen. Mogelijk hebben de roodzwar ten in deze van ouds bekende rivaal nog eens ouderwets een stevig hapje Schiedams korfbal voor te zetten en in dat geval zal er voor de Dordtenaren weinig eer ie behalen zijn. ODI mag het nog eens bij het Rot terdamse Thor gaan proberen.vHet ge drag onderaan is nog zo groot dat, re kening houdend met gestaakte wed strijden, het voor ODI prettig zou zijn aan alle theoretische onzekerheden een einde te maken. Men heeft zater dag alles in eigen hand, de Rotter- dammers zijn niet ai te sterk en met inzet en goede wil zijn de laatstbeno- digden punten zeker te vergaren. Verder: Schiedam 2Or. Nassau 2; ter GouwSucces 2; Rozenburg 5— Succes 4. Oharlois 2-Succes 3. SCHIEDAM. Ned. Hervormde Gem. Grote kerk: 10 uur ds. J. Bouterse (Vlaar- dlngen) Herv. Gem. KetheL Dorpskerk: 10 uur ds. W. Vons. St. Martlnuskerk: 9.30 uur ds. E. Verwaal. - v vV AêBÉÊêlm C.A. VEENEMA, leider clubhuis De Doele ADVERTENTIE Frauk Bullitt (Steve McQueen) is een dwarse, eigenzinnige politie-in- specteur, die tegen „beter weten" In zljii eigen weg gaat, een weg die meestal niet parallel loopt met die, welke door de officiële politiekoers bewandeld wordt. Dc toeschouwer be vindt zich dan ook direct op bekend terrein. Bullitt krygt in het begin van de film een opdracht cn faalt, al dan niet door eigen schuld. De rest van dc film is hy bezig om, in zyn be roepseer gekwetst, die foutte her stellen. Hoewel politieman, „cop", handelt hy formeel „tegen" de wet, maar niemand zal hem daarom een „minder" wetsdienaar vinden, want hy heeft een groot voordeel boven de mensen die dc wet uitmaken (o.w. senate- Chalmers, alias Robert Valige-,,.- hij ïs niet corrupt. Daarom worden' alle- ontsporingen SCHIEDAM, Het nieuwe cricketseizoen, met nederlagen van Excelsior en Hermes DVS niet best begonnen, brengt voor dc Schiedamse cricketliefhebbers enkele interessante wedstrijden. Zo zal óp 28 mei op het terrein van Excelsior het Nederlands jeugdelftal voor spelers van 1923 jaar een wed strijd spelen tegen een jeugdteam van Ashford uit Engeland. Deze ontmoe ting begint om 11 uur. Ter gelegenheid van het' jubileum van Hermes DVS, zal op 10 en 20 juli het nationale ericketteam op het ter rein van de jubilerende vereniging een interland spelen tegen Denemarken. Daarvoor, op 15 juli, zal een gecom bineerd team van Hermes en Excelsior, samengesteld uit spelers tot 23 jaar uitkomen tegen het Engelse St, John's Letherhead. Ook deze wedstrijd begint om 11 uur en is evenals de voorgaande gratis toegankelijk voor het publiek. Maar de cricketliefhebber zal reeds zondag a.s. op het terrein van Hermes DVS te vinden zijn bij de derby Her mes DVSExcelsior. Propaganda Excelsior heeft dc afgelopen winter op een aantal scholen in Schiedam ge probeerd de jeugd voor The King of sports te winnen. Er werden 559 fol ders uitgezet en naar aanleiding daar van is Excelsior nu 20 jumorlcden rijker geworden. Er ïs dan ook met drie jeugdteams ingeschreven in de competitie. Op 5 juli is het voor de jeugd van Excelsior weer „Boysday", een dag waar de cricketjeugd zijn vaardigheid op alle onclerdelen van het spel kan bewijzen. Er is bij Excelsior een actief jeugdbestuur en de jeugdleider, de heer Van Lingen, vertelde dat drie gediplomeerde krachten klaar staan om de jongelui te onderrichten. Stop dat driftige draven, meubelzaak in, meubelzaak uit. Er is een snellere en veiliger weg naar het interieur van uw hart. Het Grote Meubelboek van Top-Form laat u de grootste en veelzijdigste meubelcollectie van Nederland zien. U ontvangt dit waardevolle boekwerk gratis van De Stam. Afgesproken, u belt even op of u komt het meteen ophalen. 3 verdiepingen meubelen woningtextiel Vraag het Grote Meubelboek van Top-Form. Gratis. waar gezelligheid begint Mariniersweg 33.47 Rotterdam Parkweg 201-205, Schiedam. Noordeinde 138-140, Dén Haag. (van het verdonkeremanen van een lijk tot het stelen van een krant, om dat hy geen kwartje meer heeft) hem gaarne vergeven, want als ooit het doel de middelen geheiligd heeft, dan !hier wel. Via deze story-line wordt de toe schouwers een kijkje gegund achter de schermen van de Amerikaanse samen leving, weinig opwekkend, maar daarom, niet minder waarheidsge trouw. Vooral wordt gewezen op het geweld als onvervreemdbaar onder deel van die samenleving (door het op zeer gewelddadige wijze te tonen). Na uiteindelijk zijn gewelddadige missie volbracht te hebben, staat Bullitt in het voorlaatste shot van de film voor de spiegel zichzelf te bekij ken, onderwijl als Pilatus zijn handen wassend. Het laatste beeld toont zijn revolver, in holster, met. een extra voorraad reserve-patronen. Steve McQueen lévert een van de beste acteur-prestaties uit zijn car rière, volkomen in de stijl van de mythe,, die rond zijn persoon ontstaan is. Zo komen in zijn films (als het ten minste geen westerns zijn) altijd een groot aantal auto's ep motoren voor als onderdeel van zijn fümpersoonlijk- heid. In „BulUtt" zit een carchase, die behoort tot het beste dat de filmge schiedenis in dit opzicht heeft opge leverd. Het Passagetheater vertoont voor de kindermatinees op zondag en woens dagmiddag „In het paleis van de win terkoning". SCHIEDAM. De Motor cross-club Schiedam organiseert26 mei (tweede pinksterdag) op het par cours in de 's Gravejandsepolder wed strijden in verschillende motorklassen, Bekende rijders uit geheel Zuid-Hol land zullen hiervoor aan de start ver schijnen. De deelnemers krijgen reeds in de morgenuren de gelegenheid het, weliswaar kleine, maar bijzonder spectaculaire circuit nader te verken nen. Aan dc boorden van de Schie kan nu weer een duizendkoppig publiek de verrichtingen van de coureurs gade slaan. (Van een onzer verslaggevers) .SCHIEDAM, woensdag. De heer Kees Bak, directeur van de Schiedam se Muziekschool heeft als dirigent van het Haags Zusterkoor „De Hade- wijch-Rei" (dat vorig jaar nog een gewaardeerde uitvoering in de Mag- nalia Deïkerk heeft gegeven) succes geboekt op hot Nat. Koorfestival ge houden in de AVRO-studio te Hilver sum. Het Zusterkoor. dat vijf jaar be staat, won met 350 punten de eerste prys in de afd. A Vrouwenkoren, In de voorgaande jaren werden in resp. de C- en B-afdelingen 2e prijzen ver overd met promotie. Kerkdiensten op H emelvaartsdag SCHIEDAM, Apotheek Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035, neemt op Hemelvaartsdag de apotheekdienst waar, In spoedgevallen zijn de huis artsen te bereiken via de telefonische Boodschappendienst op nummer 206611. - Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. „Het zou heerlijk zijn wanneer de kinderen zich zouden kunnen uitleven op de ruime zolders die we hier in de Doelen hebben. Met verf, met klei of wat dan ook. Creatief bezig zijn, dat is zo be langrijk. Zouden er nu geen zes kunstenaars in Schiedam te vin den zijn. die het aandurven om samen met de jeugd te vierken? Je. hoort zo vaak dat jonge kun stenaars niet uit de voeten kun nen omdat ze geen werkruimte hebben. Nou, wij hebben ruim te!". De nieuwe hoofdleider C. A. Vennema van de (St. Joris) Doe le laat een geluid horen, dat nieuw is voor Schiedam. Het past in zijn schema van vernieuwing van het clubhuiswerk. Voorwedstrijd SVV-RCH (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag-Voor de aanvang va.'i de zondag a.s. te spelen competitiewedstrijd SWRCH, waarvoor plaatskaarten reeds te ver krijgen zijn bij alle voorverkoopadres sen, zal een C-elftal van SW aantre den tegen, eert C-elftal van Velox uit Utrecht. De aanvang is kwart voor een. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De poli tie heeft enkele dagen geleden een zestal Schiedamse jongelui aangehou den, die ervan werd verdacht in de maanden maart en april op verschil lende plaatsen in de stad inbraken te hebben gepleegd. - Het betreft hier loswerkman M. B. fabrieksarbeider M. R., sloper. H. van E.. telegrambesteller, N. H., isoleer- der J. O., en chauffeur H. S.. allen in de leeftijd van 16 tot 19 jaar. De jongelui, die inmiddels hebben bekend ingebroken te hebben bij het theehuis „De Kethel", het kantoor van de Schiedamse Gemeenschap-VW, de asbestfabriek „Fortuna", het woon schip Zonnewende en in woningen aan de Buitenhavenweg en de Stad houderslaan,: zijn vandaag voor de of ficier van justitie geleid. Bij de inbra ken. hadden zij een bedrag van ca ƒ500 buitgemaakt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De 38- jarige verpleegster E. .H, van E. uit Rotterdam deed bij de politie aangifte van diefstal van een zijtas, welke gis teren op de Rotterdamsedïjk van haar bromfiets ia gestolen. Zij had de bromfiets onbeheerd'achtergelaten tij dens het doen van boodschappen. In de zijtas bevond zich een bedrag van 250, haar paspoort en een vest. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In de leeftijd van 69 jaar is zaterdag overle den dc heer C. Vermaas, een van de oprichters en gedurende bijv. i 20 jaar secretaris van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers, welke functie hij twee maanden geleden heeft neergelegd in verband met zijn leeftijd, Het heeft in de ebdoeling gelegen de heer Vermaas, tijdens de viering van het 20-jarig bestaan te benoemen tot lid 'van verdienste, aldus afdelings voorzitter H, Veerkamp tijdens een vergadering waarbij de overledene is herdacht De heer Vermaas had regel matig zitting in tentoonstellingscom missies, zowel regionale als internatio nale, waarin hij wegens zijn gedegen kennis van het vogelleven een advise rende stem had. (Van een-onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De acht jarige Kjell Sulebauk van het Wil lem. Lanctréplein is gistermiddag in de Valeriusstraat uit een boom gevallen. Het jongetje maakte een duikeling van ongeveer zes meter en kwam op het grasveld terecht. Zonder hulp van een ander stond hij weer op en liep, dui zelig als hij .was, tegen een geparkeer de auto en sloeg ten slotte achterover tegen de straat,. Met rugklachten moest hij naar het Gem eenezieken huis wordenovergebrach, alwaar hij ter observatie is opgenomen. Heden behaagde het de Here, uit ons midden weg te nemen onze lieve, zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader Willem van Zon Weduwnaar van Maria Wilmien van Hoek in de ouderdom van 32 jaar. Schiedam, 13 mei 1969. Hoogstraat 32. G. W. van Zon A. E. van Zon-van Loopik W. G. van Zon De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer 'Nassaulaan 68, Schiedam. Gelegenheid tot bezoek aldaar donderdag- en vrijdagavond van 19.30 tot 20 uur. De bijzetting in het familiegraf op de algemene begraafplaats Schiedam vindt plaats zaterdag 17 mei a.s. te 10.30 uur v.m. Vertrek van het woon huis te 10.15 uur v.m. Aan het woonhuis geen bezoek, geen bloemen. repareert: uw 't.v, VLUG HN VOOHiDEL/tG. En -tevens het adres voor het «pareren en vernieuwen van uw tv an- ter.lie. U belt wij komen. TeL (010) 345QH. Textielververij suède-reiniging Oostsingel 2 hoek Singel Tel. 268924 Het adres voor verven en snéde-reiniging De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste Be zorgers (sters) voor Schiedam en omstreken. Aanmelden: Hoogstraat 76, Sehledam, Tel. 267279 's avonds na 7.uur. Tel. 155960. S02S PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam, Tel, 265720, Let op juiste adres. S180 RIJWIELEN EN ONDERDE LEN binnen* en buitenbanden. Waar dat wiel draait. Hoog straat 67-69,- tel. 010—268406. £250 De nv Rotterdamse Verzekering-Societeiten (RVS) heeft plaats voor aktieve, ambitieuze medewerkers om opgeleid te worden tot agent buitendienst voor enkele van haar bestaande portefeuilles te Rotterdam en Schiedam. Belangrijk voor u: deze funktie ligt in de sfeer van de adviesverkoop voor het in stand houden en uitbreiden van de diverse soorten verzekeringen. Dit is een zeer reële kans voor het opbouwen van een goede levenspositie als verzekeringsadviseur, u heeft een grote' mate van zelfstandigheid, u krijgt een effectieve opleiding in het eigen trainingscentrum, een vast salaris provisie e.d., direkte opname in de pensioenregeling, Belangrijk voor ons: een mulo- of gelijkwaardige opleiding, leeftijd 23 - 35 jaar. U kunt schriftelijk of telefonisch contact opnemen met de heer H. Naar, directeur van ons bijkantoor te Rotterdam, Heemraadssingel 201. Telefoon 010 - 234257.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2