Voetbalduel ten bate van het speeltuinwerk Communicatie met de beschouwer? ROTTERDAM Commandowisseling bij het dagboek 'OUDE GLORIE' VAN AMSTERDAM KLOPTE ROTTERDAM, 3-2 Sparta versloeg Spurs Bang voor de bulderbaan.... ROTTERDAM RIJNMOND Weth. Langerak opende clubhuis van DOTO WU ZIJN TROTS OPJUUIÊ.' EN MORGEN NA D£ WEDSTRIJD komen onze BIERMANNEN DAAR IETS AANDOEN IN ALLE RotteroamseORANJEBOON 'MET 'IWORSTÊÜJKOASBIÊR ie kunst in Rijnrc Wasknijpers Jan Kuiper Cycloop Marokkaan in buik gestoken Lichtreclame als barometer Kilometers Feijenoord praat met v. d. Laan óver DOS-speler Van Oudenallen Twee amateurspelers meldden zich bij SW Feijenoord B won van Haarlem, 4_1 (Van ome sportredactie) I ROTTERDAM, zaterdag. Het heeft er gisteravond op het terrein van Excelsior lange tijd naar uitgezien dat de „oude 'garde" van Am sterdam de Rotterdamse sterren van weleer een gevoelig pak slaag zou geven. I De Amsterdamse spelers, van wie de gemiddelde JeefKtfdl rond de 42 jaar la*, bleken over meer snelheid en in zicht tc beschikken dan hun „Jongere'" tegenstanders (de gemiddelde leeftijd van de .Rotterdammer# bedroeg onge veer 39 jaar) en de hoofdstedellngen namen zelfs een vooraptrong van 30. Dit dank zij een onvervalste hattrick van de oud-Blauw Wlh-speier Koers, de beste speler van. het weid. In dit door „Bruine Kees" Kornneef ten bate van de speeltuinen .georgani seerde duel zorgde scbcidrrechter Jaap Bijleveld er voor, dat de lol er niet afraakte. Hij kende de in oranje shirts gestoken Rotterdammers twintig minuten voor het einde „zo naaar" een strafschop toe. „Good-old" «Banus van der Gijp passeerde doelman Teun Prins kansloos. Met een afstandschot bracht „Beertje" KreUermaat de spanning geheel terug (23), maar tot teleurstelling van ae toeschouwers bleef de gelijkmaker uit. Het optreden van de Rotterdammers ls wat tegengevallen. Spelers als Henk Schouten, Janus van der Gijp en Ti- nus Bosselaar bleken hun technische trucjes nog niet helemaal verleerd te zijn, maar zij konden tegen de robuus te Amsterdamse defensie maar weinig uitrichten. Aan de andere zijde vorm de Koers een voortdurend gevaar voer de centrale verdedigers Aad Bak en Piet Steenbergen. Hij scoorde drie keer. De eerste maal reeds in de ze vende minuut na een fraaie solo, daarna vanuit duidelijke buitenspel- positie met een kopbal „a la Bakhuys": en vervolgens na rust eveneens vanuit buitenspelpositie met een schot via de handen van doelman Jaap Kou wen. Mede door het internationale jeugd- toernooi van Feijenoord bleef de be langstelling beneden de verwachtin gen. Toch kon „Bruine Kees", die dit evenement voor de twintigste maal organiseerde, ongeveer negenhonderd gulden in ontvangst nemen. Na afloop van de wedstrijd volgde een gezellig samenzijn in café-restaurant City Corner. De opstellinge waren; Rotterdam: Jaap Kouwen; Gerard Kerkum, Aad Bak, Piet Steenbergen, Riny van Woerden; Reinier Kreijeï- maat, Tinus Bosselaar; Janus van der Gijp, Wim van der Gijp, Henk Schou ten, Nico de Bruijn (Gerrie den Har- tog). Amsterdam: Teun Prins; Roel van Dijk, Ger van Maurlk, Paul Tanger, Nico Englander; John Schaap, Joop Stolfelen; Jan Klein, Max Goedkoop (Henny Tolmeijer), Herman Koers, Huib Plemper. JEVGDTOERNOOI VAN FEIJENOORD (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag, Op de openingsavond van Feijenoords Inter nationale jcugdtoecnooi heeft •Sparta voor een verrassing gezorgd door Tot tenham Hotspur met 2—0 te verslaan, Sparta overrompelde de Engelsen in dc eerste zeven minuten. Centrale verdediger Kees van Munnik gaf zijn ploeg uit een hoetkschop met een kop bal de leiding en kort daarna zor Peter Langcweg uit een dieptepass van Cor Pot voor 20. De Engelsen, die ietwat overmoedig gestart waren, begonnen daarna op volle toeren te draaien, maar ze konden het niet ver der brengen dan twee schoten tegen vaal en 1st. Feijenoord zelf stelde teleur. Tegen Crystal Palace, de winnaar van het vorige jaar, moest de hautain en slep spelende stadion ploeg met een gelijk spel van 0—O genoegen nemen. De Engelsen waren met een kopbal tegen de binnenkant van de paal het dichtst bij de overwinning. Go Ahead speelde tegen Newcastle United een kwartier lang briljant voetbal. Toen het overwicht echter geen. rendement opleverde zakte Go Ahead weg en verloor uiteindelijk met o2 door doelpunten van Duffy en Harrison. In de laatste wedstrijd behaalde het technisch bekwaam maar wat traag spelende Arsenal een 2—1 zege op het Deense Adademisk Boksclub. De opvallendste spelers op deze eer ste avond waren Van Munnik van fSparta, UEFA-jUgdlntemational Oude Wesseling en De Blaauw van Go Ahead en Charlie George, de aanvoer der-middenvoor van Arsenal, die ai een enkele keer in het eerste elftal van de Londense club heeft gespeeld, De Amsterdamse en Rotterdamse sterren van weleer broederlijk verenigd voor aanvang van de strijd. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag. Wet houder R. Langerak van sport en. re creatie heeft gisteravond In Pernis het nieuwe clubgebouw van de zaterdag tweede klasser DOTO op het terrein Loswal officieel in gebruik genomen. De heer Langerak verrichtte de ope ning door de deur van de bestuurska mer te ontsluiten. Een nieuw clubgebouw was noodza kelijk geworden aangezien het oude gebouw door de aanleg van een ver keersweg moest verdwijnen. Het zo juist geópende, L-vormige, gebouw, bestaat uit een kantinerufmte van ca. 18 bij 20 meter, zes kleedlokalen, een kleedkamer voor dc scheidsrechter en een bestuurskamer. De bouw van het clubhuis, waar-" voor de totale kosten ongeveer twee ton bedroegen, is voor een belangrijk deel mogelijk geweest dank zij de zelfwerkzaamheid der leden. Het b- nodigde bedrag kon bijeen gekregen worden door middel van acties, een subsidie van de gemeente en nkle leningen. Tijdens de feestelijke opening van het clubgebouw, waarvoor de eerste steen op 1 april vorigJaar werd ge legd, werd de heer A. Troost, die der tig jaar voorzitter van DOTO is ge weest, wegens zijn grote verdiensten voor de vereniging onderscheiden met de zilveren bondsspeld. QE spanning is vrijwel geweken. Met nog een competitiewedstrijd voor de boeg staat Rinus Israel, de sterke verdediger van Feijen oordvoor een welhaast onmogelijke opgave om 4e Parool-beker voor de tweede achtereenvol gende maal te veroveren. Jan van Beveren kan de eerste plaats alleen nog ontgaan als hij mor gen drie punten acTtfer blij bij de Feijenoorder en dat is toch wel bijzonder onwaarschijnlijk. -w Het klassement ziet er na de voorlaatste ronde n van Beveren ah volgt uit: 1. Van Beveren (Sparta) 7,64 (252 uit 33); 2. Israel (Feijenoord) 7,56 (242 uit 32); 3. Eikelenboom (Fortune.) 7,15 (236 uit 33); 4. Bieten Graafland (Feijenoord) 7,06 (233 uit 33); 5. Eijkenbroek Sparta7,(217 uit 31); 6/8. Van Hanegem Feijen oord6,97 (216 uit 31), Geihnan (Excelsior) en v. d. Roer (SVV) 6,97 (230 uit 33); 9/10. J. Bouman (Fortuna) en Warnaar (SVV) 6,94 (resp. 215 uit 31 en 222 uit 32); 11/12. Baksteen (Fortuna) en Kwakkernaat (Eencelsior) 6,87 (206 uit 30); 13. Hordijk (Fortuna) 6,85 (226 uit 33); 14. Koudijzer (SVV) 6,79 (224 uit 33); 15. Lase- roms (Feijenoord) 6,76 (223 uit 33); 16 Bassant Excelsior6,75 (216 uit 32); 17. Telteroo (Excelsior) 6,69 >(214 uit 32); 18. Van Mee- teren (SVV) 6,66 (213 uit 32); 19. Ter Horst (Sparta) 6,64 (219 uit 33); 20, G. den Butter (Excelsior) 6,63 (212 uit 32). (ADVERTENTIE) Als u zich eens lekker wilt ergeren, als u voor de zoveelste keer uw mening („die moderne kunst is toch maar niks!") bevestigd wilt zien, moet u rap naar de Witte de Withstraat, waar in de zalen van de Rotterdamse Kunstkring de twee Nederlandse hogepriesters van de „arte povera", Marinus van den Boezem en Ger van Elk hun situaties en objecten gebouwd hebben Die objecten, en situaties bestaan, wat Van den Boe zem betreft, uit het volgende; een rietveld opgebouwd uit drie rijen van zes zandzakken met rie.t erin en aangeblazen door twee ventilatoren; twee zandhopen waartussen drie venstertjes en een TV-antenne; een buiten proporties gegroeid wasrek met lakens en een stel met watten omwikkelde buizen, rustend op twee schragen. Ger van Elks bijdrage bestaat uit dik touw, gedra peerd langs en opgehangen aan dunner touw, een met plakband aangegeven, keurig opgepoetst stuk vloer, een stapeling van driehoekige stenen en. een vreemd voertuigje, dat kolen in lakens vervoert. Dat is het dan wel zo ongeveer. Ik kom er eerlijk voor uit, ik heb het er ook een beetje moeilijk mee, temeer daar beide exposanten streven naar communicatie met de beschouwer; die communicatie zal wat betreft de gemiddelde kijker wel op een teleurstelling uitdraaien en niet óverko men. hoezeer beiden ook proberen de mensen op nieuw te laten zien en bestaande ervaringen pogen to Vernieuwen. Wat mij berteft gaat dat met Van den Boezems wasrek nog wel op en ook voor het „rietveld" kan ik nog wel waardering opbrengen. Het „sfeertje" dat hij oproept in de zaal doet, zeker op warme dagen wel lekker aan en het ruisen van riet heeft, zeker midden in de stad, wel een vreemd effect. Toch vraag je je af, of Van den Boezem niet had kunnen volstaan met een bordje, waarop de medede ling „bezoek eens een rietveld", zoals hij ook uitnodi gingen verzond om Panorama Mesdag te bezoeken. Bovendien heeft een natuurlijk rietveld het voordeel, dat het spel van wind en riet grilliger is dan dat va» op constante snelheid draaiende'wentel wieken. Een absurde situatie, zoals Van Elk die zo graag wenst, is zijn gepoetste vloer zeker, maar of ze een vernieuwende ervaring is, zeker voor hen die vaak (moeten) vloeren poetsen, lijkt me op 2'ti minst twij felachtig. U bekijkt het maar. En glijd niet uit! Rietveld van Van der Boezem zacht, zo niet weggenomen door de sprookjesachtige sfeer, waarin alles zich afspeelt. Surrealistisch kun je het werk niet noemen, ook al komen er mensen met dierenhcofden in voor; boven dien is het daarvoor te warm, te menselijk geschil derd. Vol met fiine details ook. Kijkt u maar eens naar dat kleine landschapje rechts onderin in „Het wordt nacht", een bijna Breugheliaans schilderij. Prettige bijkomstigheid is dan nog, dat uv. thou- sdasme nog groter wordt als u de zeer betaal'' ,e prij zen ziek Een strijdvraag bij het zien en beoordelen van een figuratief werk is dikwijls de vraag, of bet werk al of niet literair ie; literair in die zin, dat het schilderij niet meer ls dan een verhaaltje of, erger nog, een il lustratie bij een verhaaltje, Toch zou ik Jan Kuiper, die momenteel bij Fenna de Vries exposeert, een literair schilder willen noe men, maar dan beslist in gunstige zin. Ik zou hem een literair schilder willen noemen, omdat hij niet alleen vertelt (èn zeer knap schildert!) maar met zijn aan dromen herinnerende schilderijen iets te zeggen heeft, U mqet wel erg onontvankelijk zijn, als u de dwin gende magie van zijn schilderijen, meestal op klein formaat niet ondergaat; daar is dit werk te persoon lijk voor. Zo persoonlijk, dat je het haart als een eer beschouwt, dat Kuiper je van zijn dromen en fanta sieën deelgenoot heeft willeD maken. Hij neemt u mee in een wereld, waarin het dier, vooral de stier, maar ook vogels en vissen, en het bos een grote rol spelen. Zijn mensen bijvoorbeeld zijn vaak op de vlucht voor het bos. Naakt rennen zij weg van gevaar, dat wij niet vermoeden of kennen. Dezelfde angst voor het plantaardige als bij de schrijver Haroélink. Trouwens, ook de relatie tussen mens en dier en mensen onderling is er één, waarin angst, afstand en dood. een rol spelen. Die angst echter wordt weer ver- Dat een wasknijper een onooglijk ding is, zult n met me eens zijn. U zult een wasknijper ook niet onmid dellijk met kunst in verband brenaen. Pauk Dams té deed dit wel en het resultaat van zijn bemoei!enis met dit houten voorwerpje kunt u in Het Venster, al tijd „in" voor het experiment, gaan zien. Damsté ontdoet de knijpers van hun ijzeren veertjes en lijmt vervolgens de losse helften tot reliëfs. En ïnèt het reliëf is er dan plots de verrassing. Dan blijkt, dat zo'n knijper a.h.w. aan zichzelf ontheven kan worden en een onherkenbaar, nieuw element wordt. Eindeloos veel blijken dan ook ineens de mogelijk heden tot variatie en het aantal patronen. Er ontstaan prachtige ritmen, er zijn associaties met houtsnijwerk, er is een boeiend spel van licht over het reliëf. Mocht u dit ongeloofwaardig voorkomen, overtuig u dan zelf in Het Venster. Behalve deze reliëfs toont Damsté ook „tekenin gen". Ik zet dit woord tussen aanhalingstekens, om dat ik, hoe nauwkeurig ik ook gekeken heb, het teken- element niet heb kunnen ontdekken. Het is welis waar geen grafiek, althans niet in de zin van een vele malen gereproduceerde afdruk, maar de indruk, dat het werk ontstaan is door te drukken of te stempelen, blijft. Temeer daar, .net als in zijn reliëfs, het thema de herhaalde vorm is: reeksen, stapelingen, series, bo vendien aflopend in toon. Afgezien echter van do vraag naar het „hoe", is het wel werk. dat uw aan dacht zeker waard is. Mocht u tijdens uw bezoek het „graüek-of-teke- ning-probieem" opgelost hebben, dan hoor ik dat graag. Als u vlug bent, kunt u vandaag of morgen nog te recht in de jongste galerie van Rotterdam: galerie „De Cycloop", Burg. Meineszlaan 29. Betty en Leen- dert Stolk tonen etsen, tekeningen, collages en wand kleden en Rob Kooman zinkdrukken. CEES VAN DER GEER ROTTERDAM, zaterdag. Van nacht is op de trappen van het GBB- gebouw aan de Rochussenstraat de 25-jarlge Marokkaanse zeeman B. Ro- bahi in de buik gestoken. De dader ie onbekend. Robahi slaagde erin hierna te vluchten. Hij sprong in het water van de Coolhaven, achterna gezeten door een paar mannen waarnaar de politie nog zoekt. De man wist op el- gen kracht op het droge te komen. Agenten van een passerende sur veillance auto constateerden dat hij een buikwond had opgelopen. De man is ter observatie in het Havenzieken huis opgenomen, De verwonding was niet ernstig. ROTTERDAM, zaterdag. Boven de winkelingang van haar kantoorpand aan het vasteland heeft de „Nieuwe Rotterdamse Instrumentenfabriek Observator" een lichtreclame aan gebracht, die is aangesloten op een speciale barometer. Voorbijgangers kunnen aan de kleur van het handelsembleem (de Nep- tunus-drletand) 2ien of de barome ter stijgt, dan wel dalende ls. Een groene drietand duldt op een stij gende barometer, terwijl een rode drietand een dalende barometer stand aangeeft "TT" AND A AG neem ik afscheid van het Rotterdams Dagboek. Ruim vijf jaar geleden nam ik de rubriek „Dagboek van een Rot terdammer" over, veranderde deze in Rotterdams Dagboek en hield haar tot op de dag van van daag onder mijn hoede. Daar komt volgende wreek een eind aan; er komt een andere Dag boekschrijver. Het vosseportret- je, dat zo vele jaren deze hoek geïllustreerd, maakt plaats voor een ander merkteken. Wells? Dat krijgt u volgende week te zien. Mijn opvolger zal zich dinsdag zelf aan u voorstel len. Als ik bovenstaande alinea doorlees moet ik vaststellen, dat het afscheid nemen mij moeite kost. Ik had het al lemaal veel bondiger, directer, zakelij ker kunnen zeggen. Maar ja, vijf jaar dagboekschrijver-zijn doe je niet in een enkel regeltje af. "Waarom ik ermee stop? De laatste maanden begonnen zich in steeds krachtiger mate bij mij vermoeid heidsverschijnselen af te tekenen; om in het moderne jargon te blijven: ik „zag" het niet zo goed meer. Voor een aantal Rotterdamse pro blemen, die vaak in deze rubriek aan de orde komen, begin Ik duidelijk be langstelling te verliezenIk kan om u maar eens één voorbeeld te noemen echt niet meer warm. lopen voor 'n actie Opgeruimd staat netjes of Schoon Schipzoals het tegenwoordig heet. De Rotterdammers zullen hun stad bleven vervuilen en acties zullen. geen enkel resultaat hebben. Kijk, zoiets kun je natuurlijk niet blijven schrijven. Een lezer is ook een mens, maar." die lezer, die heeft recht op variatie' Nou moet ik daar wel bjj op merken, dat er mensen bestaan, die wat dit betreft onverzadigbaar ztfn* Wat ik de laatste maanden ook heb vastgesteld: Ik begin mijzelf te herha len. Dat is op zichzelf niei zo erg, Onlangs sprak iemand tot ralj je schrijft de laatste tijd Helemaal niet meer tegen de wijkraden Mijn ant woord: Ik kan toch niet aan de gang blijven. Voor sommige mensen kun je kennelijk wèl aan de gang blij ven. Overigens heeft mijn strijd tegen de wijkraden geen vruchten afgeworpen, want deze verfoeilijke instituten rij zen als paddestoelen uit de grond, Wat mijn opvolger gaat bestrijden of propageren weet ik niet. Ik ben er wel erg benieuwd naar. Of mijn afscheid van het Rotter dams Dagboek definitief of tijdelijk is, ik weet net niet. Misschien dat u in bet nieuwe Rotterdamse Dagboek het vossekopje nog wel eens tegenkomt, misschien ook niet. Bij een krant is nu eenmaal alles mogelQk. Wat ik wél weet; het is goed, dat er aan het roer van bet Rotterdams Dag boek een andere gezagvoerder, komt. (Rotterdammers ontlenen hun beeld spraak graag aan de scheepvaart). Wie het Rotterdams Dagboek dagelijks of bijna dagelijks leest (maar wie doet dat eigenlijk?) uiCet dat-ik 'n chauvi nistische Rotterdammer ben. Dat kwam voor het verzorgen van deze rubriek goed, van'pas, ook al heb ik wel eens overdreven. Tegen deze achtergrond moet ook gezien worden mijn strijd tegen bijvoorbeeld NTS-Sport (de ei- gen zuil van Ajax). 17 weet ook, dat ik een Feijenoordsupporter ben en dat moet u dan weer Inpassen in mijn ge schrijf tegen NTS-Sport, Amsterdam se bluf, etc. Maar NTS is NOS gewor den en Ajax doet weer als gewoon nou ja. gewoon) competitieploegje mee. In Rotterdam heeft het leven zijn loop hernomen. v Maar terzake: ik heb mijn dagboek- bedrijfje steeds met veel plezier uit geoefend en het naderend afscheid" stemt mij weemoedie. Ik neem af scheid van een rubriek, die bestemd is (en ook 'n beetje de pretentie heeft) het contact te onderhouden tussen krant en lezers. Er zijn Ja-anten die zo'n rubriek niet hebben. Ik vind dat zulke kranten iets missen. Eigenlijk had ik een heel ander af- scbeidsstuk willen schrijven, Ik had willen uitrekenen hoeveel dagboeken ik in die vijf jaar en zoveel maanden heb gemaakt en hoeveel kilometer dat zou zijn als je ze achter elkaar zou leggen, wat natuurlijk niemand in z'n hoofd haalt, Ik had u een overzicht van hoogtepunten en dieptepunten willen geven (ups en downs heet dat in de jaarverslagen), maar bi) nader inzien vond ik dat allemaal ee'. beetje pensioengerechtigde leeftijd-achtig en aangezien ik een dertiger ben heb ik daar maar van afgezien. Wat moet ik nog nveer zeggen. Dank woorden, ja natuurlijk. Dat zou ik bijna vergeten. Ik moet mijn dank be tuigen aan al die mensen die mij heb ben geschreven of gebeld om mij te tippen, om mijn aandacht te vestigen op misstanden in deze stad. Zeker mag ik niet vergeten de men sen die het met mij oneens waren, die mijn opvattingen bestreden, die mij hebben uitgescholden (ik heb inder daad enige scheldbrieven en reken erop, dat ze zorgvuldig worden be waard) Ook negatieve reacties heb ben een constructieve invloed; zij be vorderen de levendigheid van deze ru briek. Rest mij nog u veel leesgenot te wensen met betdagboek nieu we stijl*. Dames en heren, Ik groet U, WALTER DE VOS (ex-dagboekschrijver) (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag, Fejjen- oords manager Guus Brox heeft maandagavond een gesprek met Tim van der Laan, de oud-manager van DOS, over de mogelijkheden van een transfer van de DOS-linksaehter Plet van Oudenallen (21), Het is niet duidelijk of Feijenoord op Van Oudenallen aast, dan wel dat de DQS'er, die enkele maanden gele den moeilijkheden, met het bestuur van de Utrechtse club heeft gehad, naar Feijenoord lonkt. Guus Brox zei dat het initiatief tot het gesprek van maandagavond was uitgegaan van Van der Laan. Overigens heeft ook FC Twente be langstelling voor de linksachter van DOS. Van Oudenallen zou bij Twente de opvolger moeten worden van. Epi Drost, waarvan beweerd wondt dat hij naar Go Ahead gaat De speler voor wie in de komende transferperiode de meeste belangstel ling zal bestaan is Nico Rijnders van Go Ahead, Tot de clubs die Rijnders zouden willet aantrekken behoren Feijenoord, Ajax, Twente en Ander- Iecht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. In navol ging van de BEC-middenvoor Gijs Gagestein (21) hebben ook Cor Koe- niftgs (Overmaas) en J. Rombouta (Naaldwijk) als 'amateur overschrij ving gevraagd naar SW. Deze drie amateurs zullen naar alle waarschijn lijkheid dinsdagavond meedoen in de vriendschappelijke wedstrijd SW- PPSC op het Harga-terrein. De aan vang is zeven uur, (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag. Het B- elftal van Feijenoord heeft de compe titie in Haarlem afgesloten znet een 41 zege op Haarlem. Samardzic, Geels (2x) en Boskamp scoorden de Rotterdamse doelpunten. Furort» Gr, 11-m p kg.; Andijvie 20— 36 1>. kg.; Bloemkool p. hak 6 st. Ia 89—W7 prt,; 8 st. Ia 79-85 p, st.; 10 st Ia 58-77 p. n.-f 6 st. na 65—91 p, st.; 8 st. Ha 47—el p. st.; 10 st. na 35-44 p. st.; Dubbele bonen 320-4580 p. kg. Snijbonen 3SO-U» p. kg.; Komkommers 76/01 45-51 p. st,; 61/70 42— 47 p. St.; 51/01 40-42 p. at.; 41/51 36-40 p. St.; Kroten 35—38 p. bos; Bospeen 68—00 p. bos; Peterselie 16—28 p. bos; Kadlls w.p. 20-25 p. bos; Selderij 5—15 p. bps; Rabar-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1