Kruisraad Schiedam zal maatschappelijk werk gaan bundelen VROEG O VANGST VAN DE REUZE-KARPER Brandje in slooppanden Schiedam werd kampioen BIJ RIJTOER DOOR DE STAD Huldiging van SVV spelers Schiedam wint, onder protest Blauw Wit SCHIEDAM L. Ligthart (Gerefi Ziekenzorg): SCHIEDAM LEVENSBESCHOWELIJKHEÏD BLIJFT TOCH GEWAARBORGD Schoolmeisjes kunnen even goed vissen als jongens Auto grijpt meisje Door dgarette-peiik? GEEN KRANT ONTVANGEN? Demos blijft in de eerste Idas SW-zangkoor zong ondeugende liedjes Auto bij inhaal manoeuvre tegen grail van DES BLIJFT GELDROP BAAS nrsryrerea schiedam Feestvreugde kampioenschap 'Schiedam KOERIERSTERS TV ALARM CENTRALE I maandag 2 juni 1969 - pagina 5 ADVERTENTIE Hebben Uw vitrages hun beste tijd wel gehad, aarzel dan niet langer, maar kom morgen voor een lage prijs niéuwe uitzoe ken. Terfenka en diolen marquisette in verschillende kwaliteiten, 120 cm breed, uit de prijsserïe van 2.45, nu vanwege kleine schoonheidsfoutjes per meter voor nog géén een gulden twin tig. DIolen en Terlenka marquisette 120 em breed Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze tarianka en dioten marquisatte, 120 cm breed, door elkaar, per mtsr - Ooft naandapmorgon open Géén it!. afschrift, best. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De snelle ontwikkeling gericht op onder linge samenwerking begint ook door te werken in de maatschappelij ke zorg. Teneinde tot een bundeling van. krachten te komen is mo menteel de „Stichting Kruisraad Schiedam" in oprichting. Dit op aandrang van het gemeentebestuur. De ontwerpstatuten liggen al ge reed. De stichting wordt gevormd door de besturen van de plaatselij ke kruisverenigingen en de hieraan gelijk te stellen, organisaties ge richt op de maatschappelijke zorg in de volle totaliteit. Hieronder- valt ook de algemene kinder- en bejaardenzorg. Om {le levensbeschouwelijkheid vafl de in de stichting: samengebundelde ver enigingen te waarborgen is in de statuten ook het veto-recht opgenomen. Dit nieuws is door voorzitter L. Ligt hart gelanceerd tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Gereformeerde Vereniging voor Zie kenzorg en Maatschappelijk Werk in Schiedam. De heer Ligthart deed dit in zijn uiteenzetting over de positie van zijn vereniging in een tijd waarin het „zelf doen" voorbü is en samen werking geboden, ja zelfs noodzake lijk is geworden. ..Buitenstaanders beweren wel eens, dat dc protestanten zich wensen te isoleren en ook m eigen kring klinken hierover soms vei warde geluiden. Niets is echter minder waar", aldus de heer Ligthart. „Wij staan samenwer king op elk terrein voor, doch wensen een instelling te blijven met een eigen karakter. Nu de levensbeschouwelijk - heïd in de op te richten stichting Kruisraad Schiedam beschermd blijft, staan wij hier volledig achter". „Ook op andere punten bestaat mo menteel samenwerking met gelijkge richte verenigingen en organisaties. Als wij niet op alle verzoeken tot sa menwerking ingaan is dit in het be lang van de leden. Het voorstel van het Wit Gele ij het Groene Kruis om in Schiedam tot een wijkverdeling te komen moesten wij verwerpen. Onze bejaarden stellen prijs op hun eigen zusters. Ook het vormen van een z.g. verpleegsterspool is om eenzelfde re den afgewezen". Spreekuren rocbieel Centrum (K.K.) bestaan plannen om te komen tot liet houden van spreekuren voor het maatschap pelijk werk ten behoeve van de bewo ners in de nieuwe wijken in voormalig Kethel. Deze plannen kregen in 1968 reeds vaste vorm. Getracht wordt nog dit jaar met deze spreekuren te begin nen. Men hoopt van het gemeentebe stuur hiervoor een ruimte in het voor malige raadhuis te kunnen huren. De bejaardenzorg zal in de toekomst alle aandacht van hel bestuur vergen Een sterke uitgroei is te verwachten temeer daar na het gereedkomen van het zesde bejaardencentrum, in aan bouw voor de Gereformeerde Kerk, voorlopig geen nieuwe tehuizen meer zullen komen. Over alle linies groeien do wachtlijsten hetgeen impliceert, dat do open bejaardenzorg steeds zwaar der belast zal worden. In 1968 vei leende de geief. vereni ging hulp aan 87 bejaarde echtparen of alleenstaande bejaarden. Het aantal bejaaröenhelpsteis dat hiervoor be schikbaar was varieerde tussen dc 40 en de 50 krachten. De wijkverpleging vergde dal jaar nog 4932 verpleegbezoeken met daar naast nog 266 overige bezoeken en 354 huisbezoeken. Voor de baby- en klcu- lerzoig waren 119 zittingen nodig van het consultatiebul eau en 58 bureaus voor de kleuterzorg. Het 35e levens jaar van de vereniging begon in 1968 met 1280 leden. Bij de jaarwisseling stonden 1350 leden ingeschieven (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Een ge zellig en hoogst genoeglijk hen- gelfestijn bezorgde zaterdag de Oudercommissie van de Burg. Verveenschool aan 110 aspirant hengelaars en hengelaarsters. Het toernoohoater was vlak voor de deur en mannetje aan - mannetje zaten ze rond de vij ver van de Meeuwensingel met uitlopers. Adviserende vaders en grootvaders ontbraken even min. Er werd in tien groepen gevist met leerkrachten en leden van de ouder- commissie als controleurs. Volop deining ontstond als ergens een flinke birasem dreigde te ontsnappen wat zelfs het schoolhoofd G. J. van Amerongen op dc knieen deed zin ken om een van zijn leerlingen te helpen. Het ging allemaal even leuk al werd niet bepaald volgens het dure heneelsportboekjc gevist. Ook de visspullen waren soms wat onge woon. Toch is er nog heel wat ge vangen. In de school was een koffiebar inge richt in de sfeer van het leven on der water. In een schemerig groen en temidden van visnetten, zwom men exotische vissen en kwallen door het lokaal. Allemaal werkstuk jes van de leerlingen, met grote creativiteit en fantasie gemaakt. Ook wethouder mej. G. D. de Graaff kwam een kijkje nemen bij deze hengel gemeenschap en reikte bo vendien de prijzen uit. Dat de meis jes aan de waterkant voor de jon gens niet onder doen bewijst de uit slag. In het klassement voor do grootste vis werd Nicotine van Straten nummer één met 41 cm (brasem); 2. J. Ver doorn, 34 cm, 3 Henk Dijkgraaf, 33 cm. Aantal gevangen vissen: l. Christoffel Beun; 2. H. v.d. Toorn; 3. Rob Vreugdenhil. Aantal centi meters; 1. Joke Hans wijk; 2. Els Sternau; 3. Rob Vreugdenhil. Troostprijzen; Ellen Vreugdenhil, Jimmy Klinge, Udo Beekhuizen, Anja Jongeneel, John Bakker en Karei de Koning. Het volgende schoolcvenemenl zal be staan uit een zeepkistenrace te hou den op een van de pleinen van de wjjk Groenoord- De deelnemers hieiaan kunnen hun wagen tijdens de vakantie bouwen al of niet met vaders hulp (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De 4-ja- rige Diana Netten uit de Bilderdijk- sliaat slak gistermiddag plotseling de Singel over en werd door een perso nenauto gegrepen. Het meisje moest1 met een heupfractuur in de Dr. Nolet- sUchtmg worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Een kort stondige doch felle brand woedde za terdag rond het middaguur in bet sa- neringsgebied tussen Scliie en Noord- vest. Het vuur ontstond in een. geïm proviseerde schuur achter het pand St. Anna Zusterstraat 35 waarvan al leen de bovenverdieping nog bewoond wordt. Hoog oplaaiende vlammen tastten weldra ook dc uitbouw aan Va«i het aangrenzende en geheel onbe woonde pand no 37. De brandweer o.l.v. commandant D. de Jager was snel ter plaatse en zag kans de vuurhaard met een nevelspuit en vier stralen op de waterleiding in te dammen en te blussen. De schuur cn de hierin staande sloopauto werden totaal verwoest. Pand cn schuur zijn eigendom van de gemeente en staan met de rest van het blok op de nominatie te worden gesloopt. AUeen de bovenverdiepingen en het kleine pandje waarin de heer W. J. v. B. woont zijn nog door dc ge meente verhuurd. De schuur werd door de laatste be woner van het benedenhuis no. 35 ge bruikt als werkplaats voor het repare ren en -ombouwen van gebruikte au to's. Sinds kort benut een inwoner van het Groen weeg] e, de heer A. v. L. de schuur voor het slopen van auto wrakken hoewel deze door zyn voor ganger in gesloten toestand, is achter gelaten. Koit voor het uitbreken van de brand was hij hier nog werkzaam Hij wijl de brand aan het ondoordacht wegwerpen van een nog brandend peukje sigaret. De brand, die veel bekijks trok) be zorgde de bewoners van de aangren zende bovenwoni ngen enkele benauw de ogenblikken. Bel voor 19.30 wur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. In samenwerking met het Interpa- (Van een onzer sportverslaggevers SCHIEDAM, maandag. Het voetbal zit er nu voor dc Schie- damse clubs op. Tenminste het competitievoetbal, want Schie dam dat na de overwinning op SVDP kampioen is geworden, zal nog de wedstrijden om de promo tie gaan spelen. Demos zorgde voor een overwinning op GLZ waardoor deze ploeg volgend sei zoen weer in de eerste klasse uit mag komen. Schiedam—SVDP 3—0 Schiedam heeft tegen SVDP een goede wedstrijd gespeeld en het talrij ke publiek is getuige geweest van een verdiende overwinning voor de kam pioenen. Reeds na vijf minuten kon de grote Schiedam-aanhang juichen. Nico van Huet mocht een vrije trap nemen en deed dat zo goed, dat de doelman van de'gasten het nakijken had. Dit was een goede ruggesteun voor de Schiedammers. De thuisclub ging door cn na een kwartier mocht Eef Krabbendam een vnje trap nemen en ook hij deed het goed. Weer dook de doelman van SVDP vergeefs en Schiedam stond met 20 voor. Nog was de doelpuntenhonger van Schiedam niet gestild, want via een fout van. de doelman kreeg Huet de bal op het hoofd en via hem. kopte Krabbendam raak, 3—0. Dat beteken de toch wel de titel voor de thuisclub, want de bezoekers konden geen vuist maken en sn de tweede helft speelde Schiedam rustig naar het einde. Demos—GLZ 3—1 GLZ heelt met de volle inzet gepro beerd Demos van de overwinning af te houden in een wedstrijd waarbij het eerste kiasserschap op het spel stond. Demos speelde beter voetbal en dat is dan ook wel aan de uitslag te mer ken. Twee doelpunten van Frij en een van Van Doorn deden Demos de rust al ingaan met een voorsprong van 3 —0. Na de rust veroverde GLZ wel een veldmeerderheld maar Demos, op zekerheid spelend, gaf niet meer dan één tegenpunfc weg. Doelman Van Gel deren en zijn mannen hielden stand en dat betekende voor Demos het be houd van het eerste kiasserschap. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Meer nog dan andere jaren heer ste zaterdag bij de opening van het hengelseizoen grote drukte rond de vijvers in het Prinses Beatrixpark. Van alle kanten kwamen ze opzetten, de mannen van het eerste uur, voor het vie ren van de „dag der dagen" in de hengelsport. Maar de allervroegsten waren de vijf sportvissers die reeds vrijdag avond om 10 uur de stelliugea betrok ken op het plekje dat het ideale „stek je" zou moeten zijn. Deze enthousias telingen hadden, wat warms le drin ken by zich cn kortten de tijd met het weggeven van sterke verhalen aan gaande hun geliefde sport. Toen het begon te dagen werd het alras duidelijk dat het uitstekend vis- weertje beloofde te worden. Een ge dekte lucht, weinig wind en oen tem peratuurde dat speciaal was uitge zocht voor de hengelaars. De honderden karperbelagers gin gen er eens echt voor zitten. Het met zorg samengestelde aas, dat tegen woordig ongekende variëteiten telt, bleef de eerste uren vrijwel onbe roerd. De karpers hadden andere din gen aan hun vissenkop! De wijfjes za len nog vol kuit, dus was er ook voor de hommers (mannetjes) volop werk. Voor het kuitschieten en het daaraan verbonden minnespel zoeken de kar pers water op met veel vegetatie, om zoomd met graskanten. Ze vinden dit vooral in de noordelijk gelegen vijver (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De Schiedamse bevolking leeft mee met de voetbalclub SVV Duizenden mensen bewezen dat gisteravond door de spelers uit bundig toe t juichen toen zij in een open landauer een rij toer door de stad maakten. De Maasboulevard was het vertrek punt van de bonte stoet. Voorop iientallen majorettes, daarachter twee muziekkorpsen, gevolgd door tientallen SW-jumortjes gekleed m sporttenue. Zij allen kondigden voor de duizenden langs de route de komst van de SW-spelers aan. Ze raten er allemaal op; Rinus Gosens, Wout van Meetoren, Aad Koud ijzer cn ai die anderen die gezorgd heb ben voor het kampioenschap en de promotie van SW. Ze werden over laden met bloemen, serpentines, handdrukken en schouderklopjes. Alle voetballiederen d,e er bestaan, werden door de enthousiaste sup porters gezongen. „Hand. m haiJ voor SW", Aadje Koudijzer. ai ai ai ai", „De Z:i/vervloot" en „Oei oei oei, wat een loei". Iedereen zonlg mee, ook de spelers. Bij hen was vooral het lied „O, wat ben je mooi erg in trek, dat zij zongen als ze on der-de aanhangers een aantrekkelij ke jongedame zagen. Honderden mensen liepen de volledige route mee. Via de Lekstraat, waar de kerkklokken luiden, de Wïltems- kade naar de Penninglaan. -Daar werd even van de uitgestippelde route afgeweken om ook langs de Dr. Noletstichting te rijden. Via de zeer volle Aleidastraat, en de Nieu we Haven bereikte de stoet tenslotte Musis Sacrum aan de Lange Haven. Onder zo mogelijk nog luidere toe juichingen verlieten, de spelers de landauer om zich naar binnen te begeven. Onmiddellijk na hem volg den hun vrouwen, die de héle route aflegden in een bus die achter de landauer reed. In Musis was het een compleet gek kenhuis. „Dit is erger dan in 1849", vertelde secretaris Cor -de Vries. Dansen kon alleen om de beurt. En aan de bar kon men alleen geholpen worden, wanneer men over enorm veel geduld beschikte. De jool was er niet minder om. „Vandaag mag het wei uit de hand lopen", riep Wout va» Mee teren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. SW kan zic'n in het bezat verheugen van een vrolijk -ciameszanigkoortje. Ook tijdens de gistermiddag op Harga gespeelde wedstrijd SW-Eindhoven lieten de dames het geen minuut afweten. Ze brachten zelfs voor deze speciale gele genheid een volkomen nieuw repertoi re, Zo werd scheidsrechter Schalks dikwijls vriendelijk toegezonden, doch de vondst met betrekking tot de zus tervereniging Hermes-DVS was naar de mening van vel&n te ondeugend. Net in een pariode dat SW met 3P voorstond klonk het vanaf de over dekte tribune „over 25 jaar dan zal Hermes zegevieren". Hot bestuur van SW greep tijdig in. Een open landauer vol feestende kampioenen van SVV. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. In nacht van zaterdag op zondag is de 20-jarige tumdersknecht K. F. op Rijksweg 20 nabij het Kethelplein met zijn. personenauto tegen, een va^srad gereden waardoor de wagen karueide. De bestuurder was de macht over het stuur kwijtgeraakt bij een inhaalma noeuvre. De man, die alcohol had ge dronken, waardoor door de politie zijn rijbewijs invorderde, moest met ver moedelijke inwendige kneuzingen naar het Holyziekenhuis in Vlaardm- gen- worden gebracht! De drie andere inzittenden, van zijn wagen kwamen met de schrik vrij. De wagen is totall loss. (Van een onzer sportverslagge vers) maandag. Het is voor het Schiedamse honkbal een goede dag geweest gisteren. Schiedam won de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit met 21 en DHS bleef in Geldrop tegen de club van die naam de meerdere, met 4-—2. Geldrop-DHS 2-4 DHS kon in de eerste innings tegeu Geldrop al dc leiding nemen. Het was Bons die voor dat eerste punt zorgde. Door een twec-honkslag op de honken gekomen, zag hij kans door stelen van Een reuze-karper wordt voorzich tig aan wal gebracht... een goede start voor het hengel-seizoen. en de sloten, bij het volkstuinclercom- plex „Thurlede". Hier was het dan ook, in het bijzondei' tegen de avond, een waar „Mekka" voor de sportvis sers cn hier zijn ook de zwaarste kar pers geland. Natuurlijk kwamen ook elders in het park mooie exemplaren boven water maar het haalde niet bij wat er in het paaigebied werd buit gemaakt Hoeveel van deze krachtpatsers het tegen de hengelaars hebben moeten afleggen is slechts bij benadering te schatten. Het waren er vele tientallen! Beneden de zestig centimeter telde bij de meetplanken al gauw niet meer mee. Genoeg karpers wonnen het duel met de hengelaars door zich van de haak te bevrijden ofwel met tuig en al aan de baal te gaan. De kampioen Toen de balans werd opgemaakt, bleek dat de heer J. Roelfsema (niet te verwarren met onze burgemeester) met zijn gevangen karper van 66 cm. in aanmerking kwam voor de kam pioenstitel. Bekerhouder D. J. Kruiskamp ein digde met een karper van ruim 64 cm. op de tweede plaats. Derde werd H, den Hollander met 64 cm. wiens kar per een iets langere staartvin had dan die van de 16 jaar oude Mart Geer- avts. R. Knkker kwam met een vangst van 63 cm. De speciale jeugdorijs was voor Toon Kruiskamp (12) die een karper van 58 cm. de baas bleef. (ADVERTENTIE* nu... beduidend goedkoper Nu koopt U voor een klein prijsje een paar nieuwe zomer schoenengeen restantpartij van het vorige seizoenneen een van de nieuwste model len I Damesschoen met een moder ne leest, met blokhak, vierkan te neus, open hiel en aparte versiering. Een prima afgewerkte schoen met goede pasvorm, nu voor nog géén negen gulden. dc overige honken over de thuisplaat te komen. Geldrop kou daar an de gelijkma kende slagbeurt niets tegenover zetten en eerst m de derde innings, waann DHS overigens voor 0 aan de kant ging kwam. het naast de Schiedam mers door Berlage, die een twee- nonkslag plaatste, door een fout van tweede honkman op het derde honk kwam en toen door Wijn bmnen werd geslagen. In de vierde innings zorgde Droog weer voor een voorsprong van DHS. Door velderskeus op 't honk gekomen, kwam hij door een honkslag van Van Vliet op 2 en wist de overige honken te stelen, 12. De vijfde imntog bracht een, voorsprong van 3-—1 voor Van de Harg die op een honkslag van Krom menhoek thuis kon komen, maai- de gelijkmakende slagbeurt bracht ook voor Geldrop een punt, waardoor het 23 werd. Na twee innings zonder punten lukte het DHS in de achtste innings door Krommenhoek op 2-4 te komen een stand waar ook het einde mee kwam. Schiedam—Blauw Wit 2—1 Voorlopig heeft Schiedam de wed strijd tegen Blauw Wit gewonnen. Achter de groene tafel zal uitgemaakt moeten "worden of dat juist is, omdat Blauw Wit een protest aan liet teke nen. Een speler van Blauw "Wit zou op de honken gehinderd zyn en vandaar dat er een protest kwam. De drukte die rondom het terrein van Schiedam heerste, het eerste voetbalteam kon kampioen worden en werd dat ook, kon de honkballers met hinderen en het werd dan ook een wedstrijd met uitstekend honkbal, en veel spanning. Reeds m de eerste innings nam Schiedam de leiding door Vevmeulen die binnen kwam op een honkslag van Falentijn en een doorgeschoten bal op het eerste honk. Nadat de tweede in nings verlopen was zonder dat ei werd gescoord, was het in de derde innings weer raak. Hot was Joop Lup- ker, die juichend binnen kwam op een honkslag van Vermeulen. Lang bleef de stand zo en de spanning was te snijden. -Eerst in de zesde innings zag Blauw Wit kans om tot een tegenpunt te komen, door Van Doorn, die over de thuisplaat kwam na een twee- honkslag van De Goede. Verder liet Schiedam T echter niet ko men en als de protestcommissie het protest met aanvankelijk verklaart, dan iijn er weer twee punten binnen voor Schiedam. Rinus Gosens, geflankeerd door zijn collega's "Wiel Coerver en Pirn Vis ser, lachte maai* wat. >1(Wat een be langstelling anders, hè. Dit had ik niet verwacht". Ook oud-SW gaf gisteravond en van nacht acte de presence: Het Eo~ meijn, John Schenk, Louis Corpe- .leijn en ook Dick van Dijk was met zijn hippe wederhelft uit Enschede over gekomen. Trouwens er waren nog meer bekenden. Zoals Lau van Ravens, Henk van der Veer com missaris Van der Haagen, en ga zo maar door. (Van ecu onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De SV en HV „Schiedam" heeft het gisteren be- haalde kampioenschap in de eerste klas afd. Rotterdam (wat een toegang kan geven tot de KNVB-competitie) gisteravond uitbundig gevierd met een receptie en daarna, een instuif in het eigen clublokaal in Harga. Het was er ontzettend vol, vooral bfj de instuif. De kantine bleek schier te klein! Onder de feestredenaars ook de wethouder van sportzaken, mej. G. D. de Graaff, die uiteraard de sportsubsi- die aansneed. Zij yond het jammer dat de gemeente niet méér voor de sport kan doen, dan reeds gedaan wordt, doch de gemeente is armlastig. Ook wees rij op de nota van bet mi nisterie van CRM, waarin de moeilijk heden voor de sportsubsidies tot ui ting komen. Doch de voorzitter van de SBLO, de heer H. Degreef, nam meteen de handschoen op. De successen die de Sehiedamse voetbalclubs hebben be haald, mochten zijns inziens wel een stimulans zijn voor het gemeente-be stuur om de veldsport bedrijvende verenigingen financieel te helpen bij het verbeteren van de accommodaties. De heer J. Bijloo, voorzitter van de afd. Rotterdam van de KNVB, noemde „Schiedam" een sieraad voor de afde ling en hoopte dat de club ook zo'n sieraad zou zijn. voor de KNVB. Na nog een lange rij van sprekers, van zusterverenigingen of zo-maar vrien den van „Schiedam", kwam voorzitter J. v. d. Touw met een. passend dank woord. Waarop na al die sprekers de feest- I vreugde eerst goed losbarstte. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze modieuze damesschoenen, waar U prettig op zult lopen en die elegant staan, in de kleur beige en de maten 3St/m42 voor Ook masnaagmorgen open Géén tel. of schrift best. Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Haogatr 106, Schiedam. Tel. 268720 Let op het juiste adres. 5160 Personeel gevraagd Diversen De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt voor Schiedam e»i omstreken vaste bezorgers(stere). Aanm Hoog straat 76. Schiedam. Tel. 287279, 's avonds na 7 uur. Tel. 155960 S028 Rijwielen en onderdeden. Binnen- en buitenbanden. „Waar Dat Wiel Draait". Hoogstraat 67-59, tel. 010-268436. S250 ifcparcert aiw t.V. V5JUG EET VOORDEULG, En tevens het sdres voor het repareren ca vernieuwen van uw" tv an- tctft». U belt wij komen. Tel. (010) 345011.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2