van PEPELS WINNAAR IN DE RONDE VAN LIMBURG nn tevreden WERELDTITEL 47/2 VOOR SCHRAUWEN De Graafschap na zege kampioen OKKER IN PARIJS IN KWARTFINALE Droomvakantie op de Canarische Eilanden Cricketbond schorst Nico en Frans Spits COACH Ml IJS p VENWEL MET DE RESULTATEN Nederlandse amateurs op dreef in buitenlandse ronden Nederlandse boksers haalden «een succes PAROOL REIZEN Nationaal cricketteam tegen Bermuda De start van de. K 1-klasse. KANOEN (Van een onzer verslaggevers) ZAANDAM, zondag. De Nederlandse kanosport bevindt zich duidelijk in een overgangsperiode. Een overgangsperiode, die de kanoërs zelf met een zeker pessimisme vervult, maar die liet optimisme van de leiding niet Reeft kunnen knakken. Bondscoach. Karei Muijs (37) toonde zich vandaag in Zaandam ten mmstë nauwelijks verrast door het feit, dat zijn top- vaarders tijdens de Zaan-regatta 1969 geen kans hadden gekregen tegen de Belgen Marcel Moens en Jean Pierre Burny, die in de afgelopen jaren internationaal loch veel minder betekenden, dan de Nederlanders. •In de K 1-klasse toonden Moens TIO.OOO meter) en Burny (500 en 1000 meter) zich op het woelige water van de Voorzaan duidelijk de besten. Bovendien won Moens samen met de in Gent wonende Nederlandse topkanoër Paul Hoekstra in de K2-klasse zowel de 500 als de 1000 meter Muiis over deze resultaten: „Ik vind ze niet verontrustend. Burny bijvoor beeld is een wildwaterkunoër, die al veel langer in. training is dan onze jongens. Zoals bij elke sport is er na de Olympische Spelen ook bij ons een teruggang gekomen. Er is niet zo op conditie gewerkt déze winter. Daarbij zijn Anton Geurts die is nu ploegleider en Thea Duif ge stopt en speelt de studie sommigen parten. Paul Hoekstra bijvoorbeeld is getrouwd met een Belgisch meisje, woont nu in Gent en studeert daar voor leraar lichamelijke opvoeding. Hjj moet straks examen doen en heeft dus weinig kunnen trainen. Met Jan Verhaard, die, op het CIOS in Sittard zit. ligt de zaak net zo. En er zijn nog wel meer oorzaken te noemen. Maar het komt allemaal wel weer goed. Ik ben na vandaag en gisteren weer veel optimistischer geworden." Hoekstra slaag, kan ik meteen naar Nederland om samen met Wittenberg te gaan •trainen voor Moskou. Gaat 'tfout dan wordt het moeilijker. Ik moet dan zo vlug mogelijkweer examen doen er. daarvoor moet In de zomer worden ge studeerd. Maar ook als het helemaal in orde komt, moet .er nog veel geoefend worden om voor de Europese kam pioenschappen in topvorm te komen. Ook voor de individuele nummers." Paul Hoekstra (24), samen met Ton Geurts tijdens de Olympische Spelen in Tokio zilveren medajlle winnaar op de K2-1000 meter en in Mexico op hetzelfde nummer vierde, ziet de na bije toekomst echter minder rooskleu rig. De man. die over tien weken in Moskou 'tijdens' de Europese kam pioenschappen samen met onderwijzer Jan Wittenberg de K2 moet bemannen voor de 500 en 1000 meter, kreeg tij dens de Zaanregatta op de individuele nummers géén kans.' hoewel hij toch het voordeel had- vlak onder de wal te mogen varen. Hoekstra: „Dat examen van mij zit er een beetje tussen. Als ik Duidelijk De zaak ligt vrij duidelijk. Of de Nederlandse kanoploeg die de laatste jaren internationaal behoorlijk aan de weg timmerde, op de Europese kam pioenschappen in Moskou, medio- au gustus nog enig - succes zal boeken, hangt grotendeels af van-het wel dan niet slagen voor zijn examen van Paul Hoekstra. Karei Muijs weet dat. Voor de dames is de bondscoach niet bang. Mieke Jaapies heeft tijdens de Zaan regatta met twee individuele triomfen duidelijk bewezen weer in vorm te zijn en Marijke B est ebreu r on Maria Blijlevens hebben zich op de Zaan waardige remplacanten getoond voor de gestopte Thea Duif. Bij do heren lijken vooral Arend Bloem, Joop Ru- neman en Jan Helder de „coming men''. Zij behaalden dit weekeinde goede resultaten, maar ook Muijs be grijpt, dat een Europees kampioen schap nog wel wat anders is dan de Zaanregatta. De belangrijkste uitslagen: Dames: Kl-2000 meter: Jaapies 9.43.2; 2. Blijlevens 9.48.8; 3. Bestenbreur 10.52.1: K3-500 meter: 1. Blijlevcns/Bestenbreur 2A0.8; 2. Lagrand/Jaapies 2.12.0; 3. 'Van Kollenburg/Vrilondts 2.21.2; KI-500 meter: 1. Jaapies 2,22.08; 2. Blijlevens 2.31.08; 3 Bestenbreur 2.34.07; Heren: Kl-lO.OOO meter: I. Moens (Belg.) 47.15.7; 2. Mousse 47.26.7; 3. Helder 47.36.5: K2-500 meter: 1. Moois/Hoekstra (Belg./ Ned.) 1.54.0; Z. Sohmlst/Liebig-Mathes (W.- Dld.) 1.55.1: K2-10O0 meter: 1. Moens/ Hoekstra (BcOg./Ned.) 3.50.8: 2. Helder/ Runeman. 3.52.0; 3. Muusse/Bloem 3.53.0: KI-500 meter: l. Burny (Belg.1 2.02.4; 2. Hoekstra 2,07.7; 3. Muusae 2.10.6: K1-1O00 meter: 1. Burny (Belg.) 4.18.0; 2. Hoekstra 4.20.8! 3. Bloem 4.24,0. nHITTilHJl GZwKII.CZN. (ANP). De Belg Tony Sell rau wen is in Groningen wereldkampioen bi Ij ar ten anker kader 47/2 geworden. Zaterdagavond laat viel de beslissing reeds. Nadat Galvez, !5cho;te en Schrauwen vrijdag nog in punten ge lijk hadden gestaan, werd in de vijfde ronde het beeld volkomen ge wijzigd, door en remise tussen .Galvez en Scholte in 13 beurten. Schrauwen was op het laatste mo ment zijn landgenoot Dielis voorbij gestreefd, zodat hij een punt op Gal vez cn Scholte was uitgelopen. Dielis werd definitief uitgeschakeld. Deze nu beloofde Schrauwen alle mogelijke steun tn de komende strijd legen Scholte. De Nederlander verloor in derdaad zijn partij tegen van Dielis. Schrauwens zelf moest In zijn partij tepan Galvez tegen een grole achter stand opboksen, Schrauwen startte met 288. hetgeen de Spanjaard met 373 beantwoordde. Schrauwen stootte toen echter met 172 ineens door naar de zege. D? endstand is: I-, Schrauwen (Belg.) 2. Die'.ts (Belg.) 3. Ga'vcz (Sp.) 4. Scholte (Ned.) 5. MUHer (W.-DU 6. Wijnen (Ncd.) 7. Clrvez (Arg.) 8. Otsukt (Jap.) 14 391 84.84 .10 396 83.39 9 373 60.20 9 4CO 52.29 6 345 43/ STEIN, zondag (ANP). De 21-jarige Chris Pepets heeft za terdag de Ronde van Limburg gewonnen. Dc plaatselijke favo riet legde de 175 kilometer tussen start- en finisbplaats Stein af in 4 uur, 19 minuten en 23 seconden. Dc beslissende ontsnapping, na 136 kilometer, was voorafgegaan door ruim een kwartier geneutra liseerd rijden. Na 110 kilometer bij Voerendaal koos een motor ordonnans, die achter dc politic- geleiders. maar voor het peloton reed. de verkeerde route. Het pe loton nel weer verenigd nadat onn ontsnappingspoging was te niet gedaan, volgde daardoor de niet gedaan, reed daardoor ook fout Gm de Ror.de weer op het goede pad te brengen, meest men dc koers elf kilometer neutraliseren. Daarna startte men opnieuw. Frits Slüper en -o Spcigens ontsnapten na 130 kilo meter in l'eyenrath. Ruim t;en k lo meier verderop kreeg Pepels aanslui ting bij dit tweetal en even later Ben •■aribroers (vorige week winnaar van de Ronde van Drente) en de jonge Uicassen. Janbrcers wel vlak voor de finish terug. In de eindsprint bleek Pepels de sterkste. Dc uilslag is: 1. Pepcis (Stein) 175 kilometer in 4 uur, 19 minuten en 23 seconden; 2. Slüper (Terwinsclen) z t.: 3. Spetgens (So meven) z.t.; 4. Luxassen (Geleen) z.t.; 5. Tabak (Amstelveen) op 18 sec.; C. Buckx (Bornop 28 seconden. Croot-Brittaniiie Fedor den Hertog heeft zondag zijn Ie" den de positie in het algemeen klas sement. van de Ronde van Groot-Bri- tanaië aanmerkelijk verstevigd dooi de negende etappe te winnen. De Ne derlandse kampioen had een voor sprong van 1.02 min. op de Engelsman Buckey, die tweede werd. De achtste etappe zaterdag eindigde in een overwinning voor de Brit Brian Jolly, •.ct algemeen klassement'na de ne ttende rit luidt: 1. Den Hertog (Ned.) pT.8l.40: 2. Buckley (GB) op 12.88;-3. Fuchs (Zwits) op 13.14: 4. Oosterhof (Nerf) op 13.56; 29. Van der Kruys (Nedi op 40.38; 44 Vrn nek en (Ned) cd i.03.38 Oostenrijk In dc Ronde van Oostenrijk 1 bijna per traditie beheerst door Nederlandse amateurs heeft Joop Zoetemelk na twee étappes de leiding in de Alge meen Rangschikking. Nadat de eerste r t was gewonnen door de rappe Wim- ke Prinsen, nam Zoetemelk, eerder dit jaar winnaar van-het Circuit des Mi nes, <n het tweede gedeelte van de tweede etappe een bergtijdrlt de le derstru van Prinsen over. Het al gemeen klassement na twee etappes: 1. Zoetemelk (Ned) 7.57.37; 2. Prinsen (Ned) op 20 sec.; 3. Gawl-iczek (Pol.) op 43 sec.; 4. Mitteregger (Oost) op 1,33; 8. De Koning (Ned) op 2.14; 11 .'arisen (Ned) op 2.35 Italië In de Ronde van Italië heerst nog steeds Eddy Merckx. Tijdens de zes tiende ril heeft de Belg zijn leiderspo sitie met gemak behouden. Hij zette zelfs eem ontsnappingspositie op touw: die pas na een felle reactie van Gimondi werd ten'et gedaan. Zes Pr o vinei es De Fransman Raymond Poulidor heeft de Ronde van de zes Provincies gewonnen. De voorlaatste etappe ein digde in een overwinning voor de Belg Huysmans en cïe laatste voor diens landgenoot Godefroot. Jan Jans sen. winnaar van hel puntenklasse ment tverd in de algemene eindrang schikking elfde op 8.31 van Poulidor. Hiddinga plaatste zich als 46ste (op 31.48) tin Beugels als 51ste (op 34.34). Roubaix Tijdens de vierland en wedstrijd op de baan in Roubaix tussen België, West-Duitsland, Frankrijk en Neder land heeft Lijn Loeveseijn zaterdag de tijdrit over 1000 meter gewonnen in Wim Prinsen (links) gaat ais eerste over de eindstreep De Oostenrijker Schattelbausr steekt zijn hand wel in de lucht maar hij zal op de tweede plaats eindigen. een tijd van 1 minuut en 12,31 sec.. De Olympische kampioen op dit nummer Pierre Treil tin werd tweede in 1.13,89. Loeveseijn werd samen met Jan Jan sen tweede op dc tandem achter de Fransen Morelou (die ook de sprint won), en Trentin. Roel Snijder werd in de individuele achtervolging vierde en laatste, eén plaats die door Neder land bok in de ploegachtervolging werd bezet- Criteria De „Leren Zool van Rijen", een jaarlijks criterium voor profs eindigde in een grote massaspurt, die door de Belg Roger de Vlaemlnck werd ge wonnen voor Jaak Frljters en Gerard Vianen. Bij de amateurs in Rijen was Wil Bravenboer de'sterkste. Dc Ronde van Zundert was voor de plaatslijke favoriet Adri Wouters, J.ef. yan ..den Bui'gh won in Bergen op Zoom en Bertus Stolle triomfeerde in dé Ronde van Puttershoek. De Belg Jo van Beers, dit seizoen al zeer succesvol op Nederlandse.bodem, eindigde als eer ste in de Ronde van Sint Maartensdijk ■en Jan Buis. tenslotte was.de snelste in Amsterdam (Eendrachtpolder). K- (Van onze sportcorrespondënten) AMSTERDAM, zondag. Bij het afwerken van het pro gramma in de tweede klasse betaald voetbal hebben zich wei nig schokkende dingen voorgedaan. Alleen de nederlaag van het gepromoveerde Fortuna VI. tegen PEC was opvallend. De Graafschap werd definitief kampioen door een zege op Baro nie: 40. De GraafschapBaronie 4—0. (2 0). Scheidsrechter Becks. 4500/ Doel punten van Hiddink en Overgooi* (beiden 2). VVV—Zwolsche Boys 0—3. (0—1). Keizer. 1000, Ras, Vogel en Welles maakten de doelpunten. Llmburgla—AGOVV 6—1. (3—0). Berrevoets, 1000. Voor de Limburgers hadden Bekkers (2), Dor mans, Cool- en, Janssen en Klostermann succes. Het tegendoelpunt was van Kratseh. Velox—Hermes DVS 1—2. (0—2). 500. Vat) der Griend en Van Kooten scoorden eerst voor Hermes DVS, voordat Adelaar uit een strafschop kon tegendoelpunten. GooilandEDO 3—0. (1—0). 1200. Alle doelpunten werden door Van den Bogaai'd gemaakt. Heerenveen—ZFC 1—1. (0—1). El- singa. 1800. ZFC nam door Beelen een voorsprong, die door Zwart werd te niet gedaan. SC .Drente—ROD A JC 2—4. (2—2). Verbeek. 500. RODA vond de juiste richting door Chetalye (2),Remders en Kousen. Drente scoorde door Dè Jon-, ge en Bosman. PËC—Fortuna VJ. 4—2/(2—1). 750. Glock, Van der Horst (2) en Span- kaak waren de schutters bij PËC. Baksteen en Hordijk scoorden voor Fortuna. NO AD—Excelsior 2—4. (1—1). 100/Van der Velde en Maas'hadden succes voor NGAD. De doelpunten voor Excelsior kwamen yan Lie-, brechts (2) en De Butter (2). Graafschap 34 209 S '49 77—29 Excelsior 34 19 10 5 48 5$—28; fortuna VI. 34 13 14 5 44 52—29 RODA JC 34 20 2 12 Gooiland 34 12 12 10 38 43—45 ZFC 34 13 9* 12. 35 47—43 Hecrenvecn 34 12 10 12 3448—38 Velox 34 12 30 12 34 52—52 Baronie 34 14 5 15 33 55—59 SC Drente 34 13 4 17 30 62—60 EDO 34 11 8 15 30 43—51 NOAD 34 10 3 16 28 48—59 Hermes DVS 34 8 17 25. 47—60 VVV 34 9 9 16 27 40—6S AGOVV 34 10 3 21 23 49—79 PEC 34 8 5 21 21 47—82 LJ^mUi PAKIJS, zondag ll.3kl.riK1 (ANP). Tom Ok- ker hseft vandaag in parijs het beste spel van de dag laten zien bij de in ternationale kampioenschappen van Frankrijk. De Nederlander ondervond geweldige tegenstand van de 22-Jarige Amerikaan Cliff Rlohey, maar won toch la drie sets 9-7, 6-3, 6-3 en Plaatste zich zo b(j de laatste acht. Vooral in de eerste set-was de strijd uitermate boeiend. Okker was op BOEKAREST, zondag (ANP/AP). Vier Nederlandse boksers zijn dit weekeinde, tijdens de Europese kam pioenschappen boksen in Boekarest uitgeschakeld. Dat waren zwaarge wicht Rudi Lubbers, die op punten verloor van de Roemeen Alexe, de middengewichten Jo van den Broek en Pierre Doorênbosch, die respectie velijk op punten en door diskwalifica tie verloren van "de Fin Réima en de Bulgaar Pilicev en bantam Jan Hup pen die op .punten verloor van de Fransman Consentine. Voetbal Zweden heeft zondag in Golenburg in een'wedstrijd voor bet Scandinavische voetbalkampioenschap met 42 gewonnen van Noorwegen. Bij de rust leidden de ZV/éden niét 3-1 (ANP). - slechts één stag van een voorsprong var» 5—2, De geweldige vechter R>- chey kwam echter terug tot 5—5 en hield het evenwicht vast tot 77. In de volgende game verloor Richey zijn opslag en op eigen service veroverde Okker dé set. Daarna heeft Okker de zwaardere Amerikaan voortdurend onder druk gehouden. Rennend en dravend kon Richey de voortreffelijke techniek van de Nederlander redelijk compenseren, maar hij moest alles geven om niet onder de voel te worden gelopen. Die inspanningen manifesteerden zich in verloren service-games. Tot 3—3 lukte dat in de tweede set. Daarna moest hij zich gewonnen geven, 63. De tot de laatste slag strijdende Amerikaan hij redde twee matchpoints-kon in de derde set de vermoeidheid nauwe lijks terugdringen. Het loopwerk waartoe Okker hem had gedwongen, vroeg zijn tol en met G3 besliste Tom Okker de strijd. In de derde ronde van het heren- dubbelspel versloegen Okker an Bies- sen de Fransen Contet en Jau ff ret met 6-3, 8-1, 6-0. In de eerste ronde van het gemengd dubbelspel won. Judith Salomé met haar Franse partner Georges Goven 'met. 11-9, 6-0 van het Japanse paar Sawamatsu/Kawamori, maar in de tweede ronde werd het paar uitge schakeld door de Australische Kerry Melville en de Roemeen Nastase. hel Australisch/Roemeense paar won met 6-4, 7-5. Tom Okker was ook succesvol in het gemengd dubbelspel. Sane met Virginia Wade drong hij door tot dè derde ronde, via een gemakkelijke overwinning op het Franse paar Fraiese/Pierson, 6—O, 6l. Las Palm as De 'gelukzalige eilanden' met een- verrukkelijk subtropisch kli maat. Overdag nooit te warm, 's nachts nooit te koud. Zii liggen op dezelfde breedtegraad ais het Amerikaanse miljonairsoord Florida. De eilanden zijn van vulkanische oorsprong. Majestueu ze bergen en prachtige uitgestrekte, gezellige stranden. U logeert op het eiland Gran Can aria ie Las Palmas, een stad van interna tionale allure. Ook 's avonds zwommen op het verlichte strand van Las Canteras. Vlak bij vindt u de 'zwarte markt' (vrijha ven), waar u van allerlei kunt kopen. Appartementen Pueblo Canario Deze liggen in de Ciudad Jardïn (tuinstad) ca. 10 minuten van het strand van Las Canteras. Uitgaanscentrum ca. 10 minuten lopen. De luxe appartementen zijn geriefelijk ingericht met sa lon/woonkamer, slaapkamer, volledig ingerichte keuken met koelkast, badkamer, slaapkamer. Vertrekdata en prijzen Gevlogen wordt met Convair Coronado jet van Spant ex op .9 juni,-7 en 21 'juli, .4-en 18 augustus, 1, 15 en 29 september. Reissom slechts 585,p.p. Deze prijzen gelden per persoon voor 15-daagse reizen. Inbegrepen in de reissom zijn: vliegreis Amsterdam/Lis Pal mas v.v., busvervoer, naar appartement, 14 overnachtingen met ontbijt, bedieningsgelden en plaatselijke belastingen,- diensten van een vertegenwoordiger ter plaatse. Niet'inbegrepen en wel voor u verzorgd zijn: een reisverzekering (ƒ13.-) luchthavenbelastingen (ƒ11,70). Ons reisprogramnra wordt op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en aanmelding Voor inlichtingen en boeking kunt u zich wenden tot onze kantoren: Amsterdam: Wlbautstraat 131 en Rokin 110, tel. 020-914400. Rotterdam: Westblaak 911, tel, 010- 135430. Utrecht: Korte Jansstraat 3, tel. 030- 11241. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag. De gebroeders Nico en Frans Spits uit Amstelveen zijn door het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Cricket Bond uitge sloten voor wedstrijden van ver tegenwoordigende elftallen in het seizoen 1969. Het bondsbestuur is tot schorsing overgegaan naar aanleiding van uitla tingen van Nico en Frans Spits in Het Parool, In een artikel dat op 22 mei werd gepubliceerd en in het radiopro gramma Tussen Start en Finish van 24 mei. In het artikel en tn het radio programma werd kritiek geuit op het bestuur van de cricketbond. De keuzecommissie van het Neder lands elftal heeft niet de kans gekre gen om de gebroeders Spits op te stel len voor het Nederlandse elftal, dat aanstaand weekeinde in Haarlem te gen Bermuda moet spelen. Volgens de voorzitter van de keuzecommissie, de heer H. J. van Weelde, heeft die com missie van het bondsbestuur opdracht gekregen de Spitsen niet op te stellen. Nico en Frans Spits, die vrijdag avond door het bondsbestuur zijn ge hoord, waren gisteravond nog niet op de hoogte van de schorsing. Frans Spits (die in het artikel onder meer had gezegd: „Bij de bond deugt er nog maar weinig van"): „Het is zwak dal een schorsing het antwoord moet zijn op onze gefundeerde kritiek." (De Koninklijke Nederlandse Cric ket Bond heeft twee spelers geschorst omdat kritiek hebben geuit op het bestuur, Men kan er over twisten de vorm waarin de kritiek werd ge steld „diplomatiek" is geweest. Vast staat dat de kritiek op zichzelf juist is. Cricket kent geen centrale training. Spelers van het Nederlandse elftal, spelers die hun land vertegenwoordi gen, moeten hun eigen lunches, diners en overnachtingen betalen. Cricket is in Nederland geen topsport en het bondsbestuur doet'te weinig om er een topsport van te maken. Vast staat ook dat Nico en Frans Spits in hun kritiek niet alleen staan. Veel spelers zijn ontevreden, over-het beleid ten aanzien van 't Nederlands - elftal, in gesprekken met het bonds bestuur hebben zij geprobeerd dat .be leid veranderd te krijgen. Al die jaren- is er niets veranderd. De algemeen heersende onvrede hebben. Nico en Frans Spits nu eens in de openbaar- heid gebracht. Zij zijn er voor gestraft met een schorsing. Nico Spits heeft de bondsbestuuTde- ren fossielengenoemd. H(j bedoelt daarmee te zeggen: oude mannen die niet in staat z(jn een moderne sport bond te leiden. De reactie op die kri tiek. een schorsing, wijst er op dat het bestuur van de Koninklijke Neder landse Cricket Bond nog in het vérre verleden leeft. En dat juist in een tijd waarin de inspraak centraal staat. Sportredactie) DEN HAAG, (ANP). Het Neder- landse cricketelftal dat zaterdag 7 en zondag 8 Juni op het terrein van Rood en Wi.i in Haarlem tegèn het elftal van Bermuda zal. spelen, is als volgt samengesteld; Vriens (HCCV aan voerder; Schoonhelm (Quick, Dén Haag), wicketkeeper; A. Bakker (VOC), C. Bakker (HCC). Burki Quick, D.H.), Der a gee (HBS), Van der Heijde (ACC), Rlkse ACC), Van Schouwenburg Rood en Wit), Van der Vugt (HBS) en Wijkhuizen (Rood en wit). ''V'/T;'/-.'/.;/;.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 6