Wielerbaan vertraagd Jeugd vernielt wat de renners zelf opbouwen [Ui DECADENTIE IN ELEGANTE STIJL Beperking vervoer van fietsen per trein deze zomer J. W. C. GORDIJN: 'UITZICHTLOOS f SPECIALE 'RIJWIEL TREINEN' Géén hulp van sportclubs AL WEEK EEN DAS? In Passage: SCHIEDAM SCHIEDAM Diefstal van tas met geld en Idedingstuklcen ANWB: 'NS is zorgvuldig te werk gegaan' ANWB -kantoor in Schiedam VERHOEFF (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag, „Het is gewoon om moedeloos te wor den! Ons werken aan de wielerbaan in het sportpark Harga wurdt gewoon door de jeugd .gesaboteerd! Elk weekend opnièuw worden er grote vernielingen aangericht aan de werkvloer en alles wat we in de voorgaande week met zoveel pijn en moeite hebben gedaan, wordt gewoon weer kapot gemaakt. En niemand, geen enkele ver eniging, is bereid ons te helpen, al is het mnar 0111 te verhinderen dat die jeugd ons tegenwerkt. Het is uitzichtloos!" Aldus de ver zuchting van eon diep-verontwaardigde heer J/VV.C. (iordyn, pen ningmeester van de Kennersclub Schiedam, die dc grootse plannen voor de aanleg van een wielerbaan in eigen beheer langzaamaan teloor ziet gaan. „We trekken heus niet vlug aan tic bel en wc staan niet direct klaar met kritiek, maar nu raken we toch wel ten einde raad- Het is zo uitzichtloos! \Ve hebben flit jaar het weer toch al zo zwaar tegen, waardoor de aanvan kelijke opzet om met Pasen al de haan in gebruik te nemen niet door is kun nen gaan. Toen is de datum naar sep tember verschoven. Maar als het zó door blijft gaan met de vernielingen door dc jeugd, dan zie ik het al niet meer dat wc in september op de baan kunnen beginnen". „Het is gewoon met normaal meer wat die jeugd daar in dit weekend al lemaal heeft uitgespookt op onze baan. Ongeveer honderd vierkante meter van de werkvloer, dat is de laag klinkers als ondergrond, waar la ter de asfaltlaag over zal worden aan gebracht, is gewoon gesloopt. Het lijkt wel of ze er een dragline bij hebben gebruikt, zulke grote kuilen zitten er in de zaad-onderlaag' Extra kosten „Elk weekend was het al mis op die baan en telkens moesten we maandag eerst beginnen om de scliado te ver helpen voor wc verder konden gaan. Doch ditmaal is het helemaal raak, We zuilen nu denk ik wel veertien dagen nodig hebben om de boel weer op orde te brengen. TVc moeten nu speciaal een bulldozer gebruiken!" „We waren tot op een veertig meter na al helemaal klaar met het leggen van die klinkerlaag voor de onder grond, maar nu kunnen we praktisch opnieuw beginnen. Dat geeft een ont zettende vertraging en wat kost dat allemaal niet extra. Zóveel geld heb ben we toch al niet voor die baan", De heer Gordijn is er moedeloos bij ge worden. Dan vlamt hij op. „Nee, ik weet het zeker dat het die jongens zijn, die daar in de buurt sporten. Ze komen langs óns terrein als ze naar hun eigen veld, gaan, We hebben de besturen van die verenigin gen, zoals van Martinit, gevraagd om op hun jongens te letten, maar het gaat gewoon langs hun heen. „We zit ten. er niet voor om op die jongens te passen', of ,We hebben er geen men sen voor', zeggen ze dan rustig. Maar wij zitten dan met de ellende, van hun zorgeloosheid". Geen hand „Trouwens, hoeveel medewerking hebben we bij elkaar nog gehad van de andere verenigingen! Ja, wel bij dc kaartverkoop voor de loterij, maar verder? Zc doen allemaal wel enthou siast, die verenigingen, over onze plannen met een eigen wielerbaan en van iedereen krijgen we schouder klopjes over ons mooie inititatief, Maar wie heeft er verder een hand uitgestoken om ons bjj het Werk te helpen? Niemand! Nu het er op aan komt moeten we alles alleen doen". Voor de zwaar teleurgestelde heer Gordijn van de Rennersclub hoeft het kennelijk allemaal niet meer, al die grote woorde, al dat enthousiasme, al die loos gebleken toezeggingen tot sa men- en medewerking. Hij wil nu wel eens daden zien. „Als ze dan niet zélf de handen uit de mouwen willen ste ken, goed, dan niet, maar laat ze dan in elk geval zorgen dat hun jeugd bij óns terrein weg blijft. Dit is abnor maal wat er bij ons vernield wordt Dat is sabotage!" Sportbelang Natuurlijk, de wielerbaan is er in dc eerste plaats voor het gerief en het plezier van de wielrenners zelf. Maar daarnaast is de baan, dc enige in dc wijde omgeving, ook een algemeen Schiedams sportbelang. Tenminste, in de gemeenteraad is er al jarenlang op gehamerd dat een wielerbaan van zo groot belang zou zijn voor Schiedam en hij het ontwerp van het sportpark Harga van ruim tien jaar geleden is er rekening gehouden met dc aanleg van zo'n baan. Eveneens jarenlang heeft de SBLO geprotesteerd tegen dc vertraging In dc aanleg. De Rennersclub Schiedam, moet van het lange wachten, heeft het grote plan vQor een baan van rond f 400.000 laten vallen en is overgestapt op een kleinere en eenvoudiger baan, waar voor wél een bescheiden gemeentelij ke bijdrage van rond 50.000 verkre gen kon worden. Maar nu de renners zelf de hand aan de ploeg slaan om kosten te bespaven, nu blijft alle in het vooruitzicht gestelde medewerking uit! Zelfs geen bereidheid om er op te letten dat de jeugd niet ongedaan maakt, wat door de Rennersclub met zoveel pijn en moeite is opgebouwd. „Het is om moedeloos te worden. Het is uitzichtloos!" De heer Gordijn herhaalt het telkens weer. (ADVERTENTIE) Zelfs een das geven als geschenk hoeft niet afgezaagd te zijn. Er is immers zo'n grote keuze in dassen dat ook daarin een exclusief geschenk mogelijk is. Maar uw herenmodespeeïafist heeft nog zoveel meer waarmee het prettig Is een man te ver rassen. Wij laten u graag eens zien wat voor geschenk-ideeen wij u aan de hand kunnen doen. Uw herenmodespeciailst: „De Herenmodezaak van Selnedam" Broersvest 6 - tel. 268206 De vernielingen aan de wieler baan van dit weekend. De stapel keien is losgewurmd uit de baan en naar beneden gesmeten. Werk van twee weken is teniet gedaan! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Twee Columbianen, de 27-jange D. H. en de 18-jarige J. M, V., opvarende van de bij de werf Wilton/Peyenoord gelegen motoischip Ithaca, zijn vannacht door de politie aangehouden op verdenking van diefstal van een weekendtas uit een café aan de Vlaardmgerdijk. In de weekendtas, eigendom van een café bezoeker, bevonden zich even voor de diefstal kledingstukken en een bedrag van. ƒ350. Toen de politie later op de avond de tas in bezit van de Colum- kianen terugvond, was het geld hier uit verdwenen. De mannen zijn voor een nader verhoor overgebracht naar het hoofdbureau. Bewondering voor Bad-Zuid (Van een onr«r verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Het bestuur de vereniging Het Singelkwartter heeft de bestuurs leden en de vaste medewerkos vcm de Stichting Bad Zuid (zeg. een zusterverenigingeen feest avond .aangeboden. Zo maar, om dat men diep respect hetft ge kregen voor mat de werkers ooor het Bad Zuid in de afgelopen ja ren hebben gepresteerd. Voorzitter Fr ederiks van het Suiyelkwartier heeft op die avond zijn bewondering niet onder stoe len en banken gestoken. Waarna zijn collega J. Crama van Bad- Zuid uitlegde wat er allemaal vast zit aan het organiseren van de acties, terwijl penningmeester Wiegel nauwkeurig uit de doeken deed hoe het bijeengebrachte geld wordt belieerd- Een geslaagd en gewaardeerd onder-onsjemet een muziekje en een drankje van wijkbest uur tiers. De ANWB die enige tientallen klachen heeft ontvangen van rij wiel-enthousiasten, heeft de over tuiging dat de spoorwegen b(j dc beslissing over dc wijziging van rywieltransport de belangen van de verschillende groepen zorgvul dig in acht heeft genomen. Ook deze bond is van oordeel dat transport van de fiets per speciale rijwieltreinen een wezenlijke bij drage betekend in de herstructu rering van het openbaar vervoer ten gerieve van een groot aantal reizigers. Wel heeft de ANWB per brief op 1 mei aan de spoorwegen voor gesteld het fietsvervoer per rei zigerstreinen op de secundaire lij nen te handhaven, desnoods alleen buiten de spitsuren. Het is name lijk gebleken dat buiten het" zo merseizoen de spoorwegen in het verleden slechts vijfhonderd fiet sen per dag vervoerden, waarvan de meeste juist in de spitsuren. Bovendien wil de ANWB met de spoorwegen samenwerken om de mogelijkheden tot het huren van fietsen te vergroten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Aan de Parkweg 216 in het gloednieuwe pand van de ABC zal de ANWB het 26slc kantoor in Nederland opeuen, speciaal bestemd voor de Inwoners van Schie dam, Vlaardingen, Maassluis, Rotter dam-West en het Westland. In verband met de vakantie zal het kantoor direct na gereedkomen op maandag 9 juni worden, opengesteld, doch officieel zal het kantoor eerst op vrijdag 13 juni door burgemeester H. Roelisema worden geopend. Dit kan toor, door zes personeelsleden be mand, zal in zekere mate het Rotter damse kantoor aan de Karei Door- manstraat ontlasten. SCHIEDAM, donderdag. Piet van Veen, speler van PFSC, b^ak gister avond tijdehs de voor hem en de voor de VDL-speler Van (Jet* Stelt georga niseerde testwedstrijd DHSHDVS (31) zijn neusbeentje, He moest zich laten behandelen in het Holy-zicken- huis. donderdag 5 jynï 1969 - pagina 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Voor de Schiedammers die van plan zijn deze zomer vanuit hun vakantie-verblijf fijne fietstochten te maken en daardoor hun fiets per trein willen laten vervoeren van Schiedam naar de vakantieplaats, is er een tegenslag: sinds 2 juni worden op het station „Schiedam/Éotterdam-West" géén fietsen meer aangenomen voor transport per trein! Deze zomer kunnen de Schie dammers nog alleen terécht bij de stations Rotterdam-Centraal en Vlaardingen-Centrum, onder bepaalde voorwaarden. En na deze zomer, na 15 september, nemen de Ned. Spoorwegen helemaal geen fietsen voor vervoer meer aan. Dan zal het nog alleen maar kunnen als vrachtgoed of via Van Gend en Boos. Tot 15 september zullen de fietsen en bromfietsen niet meer vervoerd worden, zoals tevoren, met de reizigerstreinen (uitgezonderd de fietsen van en naar het buitenland en dc voerttUgfen van invaliden), doch met speciale „rijwieltreinen", Na „The fox", waarin op openhar tige wijze een lesbische liefde aan de orde wordt gesteld, komt Claude Cha- brol nu over hetzelfde onderwerp met „Les bisches". Chabol heeft er niet meer dan een paar minuten voor no dig om volkomen aannemelijk te ma ken hoe op een. bijna achteloze wüze (le basis wordt gelegd voor een inge wikkelde, diep ingrijpende verhouding tussen twee op het oog zeer verschil lende vrouwen. Frédérique (Steplianc Audran) ontmoet op straat een jong meisje dat zich „Why" noemt (Jacque line Sassard); na een kort gesprek neemt zij haar mee naar huis, om haar vervolgens in elk opzicht aan zich te binden. Wanneer er al gauw een man (Louis Trltlgnant) m hun leven komt, gaat het niet om de bekende vraag wie nu uiteindelijk voor elkaar zijn weggelegd. Wat Chabol integen deel wil aantonen is de lotsverbon denheid van deze mensen, die in een complexe driehoeksverhouding als het ware bestaanszekerheid vinden. Op een bijzonder doordachte manier maakt hij duidelijk, hoe er m hun re latie voortdurend verschuivingen op treden: om. beurt gebruiken zij elkaar en worden zij gebruikt, bedriegen zij en worden zij bedrogen, om de beurt ook verleiden zij elkaar en worden zij verleid. Wie van de drie nu de „rol" Deze ingrijpende wijziging in het rijwielvervoer door de Ned. Spoorwe gen heeft reeds hier en daar protesten uitgelokt van de groep fietsbezi iters, overigens een groep die snel kleiner wordt. Dit laatste is dan ook een van dc redenen tot het besluit van de NS. Dit zomerseizoen (van 2 juni tot 16 september) zullen de Spoorwegen voor het eerst rijwielen per speciale dagelijkse rijwieltreinen vervoeren naar een beperkt aantal stations. Vier enveertig stations zijn uitverkoren om als begin- en eindpunt voor deze rijwieltreinen te dienen. Verlies Voornaamste reden voor dit gewij zigde fietsvervoer is bet voornemen van de Spoorwegen om sneller te rij den, door de stoptijden korter te ma ken. Bovendien is het rijwielvervoer altijd verliesgevend geweest en neemt het de laatste jaren sterk af. In 1965 werden uit Rotterdam en omgeving in het seizoen nog 21.784 rijwielen voor transport aangeboden. In '66 zakte dit aantal tot 19.153 en ra 1967 werden „slechts" 17.912 fietsen op reis meegenomen. Het komend sei zoen verwacht men aan het, Rotter damse Centraal Station een aanbod van minder 'dan tweeduizend fietsen. Overladen Deze rijwielen kunnen van 2 juni af dagelijks behalve in het weekeinde gebracht worden op het rijwielperron aan de Blijdomzijde van het CS. Ge beurt dit voor 21 uur, dan gaan de fietsen nog mee met de rijwieltrein die daar om 22 uur vertrekt. Het vervoerschema van en naar de 44 stations kent twee overlaadstations waar eerst alle fietsen worden heen gebracht: voor de noordelijke helft van het land is dat Amsterdam, Am* stelstation, voor de zuidelijke helft Rotterdam CS. Op deze twee stations worden de rijwielen geselecteerd en overgeladen ra treinen die naar de verschillende bestemming vertrekken. Een strakke re regeling dan voorheen, toen ieder een in het seizoen mits de afstand niet groter was dan veertig kilometer zelf de frets op de trein kon zetten, en met dezelfde trein kon meereizen naar de bestemming. Met ingang vaa deze maand is dit niet meer mogelijk en na 15 septem ber zal men zelfs helemaal geen rij wielen meer per spoorwegen kunnen verzenden. Langer transport Men zal er het komende zomersei zoen rekening: mee moeten honden, dat het vervoer van de fiets twee tot yier dagen in beslas kan nemen. Wan neer men op de dag A de fiets aan biedt, zal in de nacht van A op B de fiets op het overlaadstation worden verladen, om op dag B of op het station van bestemming aan te komen. Juist dit vormt één van de protestre denen: men is zowel voor als na de vakantie de fiets een paar dagen kwijt. Voor Rotterdam, en omstreken is aanname en aflevering van de rijwie len en bromfietsen slechts mogelijk op de stations Rotterdam CS, Vlaardin- gen, Dordrecht en Gouda, De kosten voor het rijwielvervoer zijn: tot 40 km, zonder verzekering, twee gulden; 40 tot en met 150 km, zonder ver zekering, drie gulden; 150 km en verder, zonder verzeke ring, vier gulden. Als het vervoer verzekerd is kost het vijftig cent meer. Tegenover* deze beperking van het fietstransport, staat echter het voornemen van de Spoor wegen om de mogelijkheid fofc het hu ren van fietsen bij de stations te ver gróten. F amilieberiehten Heden overleed tot onze diepe droefheid, mijn ge liefde Man, onze lieve "Vader, Behuwd- en Groot vader, de heer Adolf Tan D re nth echtgenoot van - Jacoba Agnes Gijsberta van Bakorgem ridder in de orde van Oranje Nassau. Oud Inspecteur Kon. Zuid-Hollandsehe Maat schappij tot Redding van Schipbreukelingen m de ouderdom van 80 jaar. Schiedam: J. A. G. Drenth-Van Bakergem Port Elisabeth (Z.A.): H. Brinkman-Dienth P. A. Brinkman Rotterdam: W. van der Nagel-Drenth Bussum: A. van der Nagel A. Ledeboer-Drenth J. O. Ledeboer en kleinkinderen. Schiedam, 4 jum 1969 Rotterdamsedijk 316. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer Nassaulaan 68, Schiedam. Gelegenheid voor be zoek aldaar: donderdagavond van 6.307 uur. De crematie zal plaats vinden vrijdag 6 juni a.s. te 10.30 uur in het Ockenburgh, Ockenburghsrtaat te 's Gravenhagc-Loosduinen. Aan het woonhuis geen bezoek Advertentie Dr. F. Quispel vrouwenarts te Schiedam Afwezig tot 23 juni IVaarn. tel. 269126. van de man of de vrouw speelt is hierbij nauwelijks van enig belang. Zoals Why tegen het eind van de film tegen haar twee partners zegt: „Ik hou van jullie allebei" ingewikkel der is het met. De werkelijke moei lijkheden beginen pas wanneer m hun verhouding een breuk ontstaat en een van de drie gedwongen is op zich zelf terug te vallen Op suggestieve wijze heeft Chabol kans gezien om door middel van on nadrukkelijke, maar zeer nauwkeurige observaties een extra demensie aan de gebeurtenissen te verlenen het af gemeten handgebaar bijvoorbeeld waarmee Frédénque een opdracht geeft aan Why, de geeuwerige toon waarop de twee vrouwen met elkaar over hun vroegere ervaringen met mannen praten, en de gretigheid waarmee Why zich kleedt en opmaakt als Fiédérique. De precisie en het raf finement waarmee op dezo wijze een lot de verbeelding sprekende sfeer van elegante perversiteit en beschaaf de decadentie wordt opgeroepen, is m de bioscoop vnj zeldzaam. Van ongewone klasse is> ook de ma nier waarop Stephano Audran (Cha- brols vrouw) aan Fiédénque gestalte geeft. Ze is er terecht op de Berbnalc Textielververij auède-ïefniging Oostsingel 2 hoek Singel Tel. 268924 Het adres voor verven en suède-reiniging Personeel gevraagd De Schiedammer (Hel Rotter dams Parool) vraagt vaste BE- ZOHGEBS(STERS) Aanm, Hoogstr. 8. Schiedam. Tel 2672711. 's avonds na 7 uur. Tel 155980. S02S Bijverdienste. De Schiedammer ilct. vakantiebezorgers. Aanm. tel. 267279. 's av. na 7 u tel 155960 of 265104. S028 Foto, film en porjectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. FOTO VAN VU UREN, Hoogstr 106, Tel. 256270. Let op juiste adres SI 80 Diversen Grote sortering tutnarti kelen bij „WAAR DAT WIEL DRAAIT", Hoogstr 67-bD, Schiedam te! 910—268-136. S25Ö Gevraagd praktijkassistente indiensttreding m.i v. 14 juli. J. H. STAALMAN oogarts te Schiedam, tel. 269586. van dit jaar voor onderscheiden. Een (18j.)l adembenemende actrice. gemeente Schiedam Bij de Technische Bedrijven kunnen worden geplaatst: elektromonteurs en hulpmonteurs Loon afhankelijk van ervaring, bekwaamheid, leeftijd, enz. AOW-premie voor rekening van de gemeente. Vakantietoeslag 6%, gratis werkkleding, studiekostenvergoeding. technische bedrijven Sollicitaties met volledige gegevens aan de directeur van de Technische Bedrijven der gemeente Schiedam, Postbus 79. gemeente Schiedam Wegens pensionering van de huidige functionaris Is in het moderne zlekenfcuis plaats voor een commies (A) Zijn taak zal bestaan uit: leiding geven aan patiëntenadministratie en personeelsadministratie voorlichting personeel ontvangst sollicitanten. Salaris f 926,— - 1467,— Vereist is opleiding op middelbaar niveau en ervaring op (een deel van) het genoemde geble-d. AO W/A WW-pre mie wordt niet ingehouden; IZ A-zie kte kosten verzekerln g; 6vakantietoeslag. gemeenteziekenhuis Sollloltatles graag binnen 10 dagen aan de administrateur, Burgemeester Knappertlaan 25. gemeente Schiedam De secretarieafdeling Personeelszaken zookt een jonge medewerkster die aan de chef velerlei administratieve service kan verlenen: gegevens verzamelen, documentatie bijhouden, incidenteel typen, controlewerk e.d. administratief assistente Het werk is afwisselend, ten dele vertrouwelijk en biedt kans tot verdere ontplooiing; het eist opleiding op mulo-niveau en typediploma. Leeftijd bij voorkeur 17—19 Jaar. personeelszaken Uw sollicitatie kunt u binnen 10 dagen zenden aan burgemeester en wethouders. gemeente Schiedam Bij de afdeling Plantsoenen van Gemeentewerken kunnen worden geplaatst enkele tuinlieden taak; aanleg en onderhoud van openbare beplantingen op de begraafplaats. Diploma vakbekwaamheid hovenier of aankomend hovenier en ervaring zijn vereist. Leeftijd 25—40 jaar. Salaris: 25 jaar en ouder f 764,76 26 jaar en ouder f &14„23 bruto per maand. 6% vakantietoeslag, IZ A - zie ktekosten ve rze kerl n g AOW/AWW-premle voor rekening van de gemeente, studiekostenregeling. gemeentewerken Schriftelijke sollicitaties graag binnen 10 dagen aan de directeur Korte Haven 33,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2