BSBOEzaa emeenteliike ns -verzor HM ERSTERS A UAvoka v. d. Leeden VERGELIJKEND OVERZICHT ZOMERS PLAATJE mm 'Drie eilanden spelen 1969: groot succes Schiedam betaalt veel voor sociale zorg, relatief weinig aan sport en recreatie 'Geef SVV de ruimte' Geschil van aannemer en Rennersclub SCHIEDAM VFC-honkballers behaalden winst in Geldrop 'Het Westen' zocht lang naar viswater GEEN KRANT ONTVANGEN? Vier Vlaardingers in hengelfinale VERLOREN EN GEVONDEN DUIVENSPORT De Vrijheid Districtsteam van TSF is gepromoveerd Jeugdvoetballeiders MEER PROBLEMEN ROND DE AANLEG VAN WIELERBAAN 1200 inhalers Avondvierdaagse Vrachtauto's gestolen Auto rijdt jongen aan, bestuurder merkte niets Afscheid Jeugd- verkeersbri ga diers GAWINA PIANO'S HUUR e1""-''000 Geslaagden bij Spieringslioek "Geef SMM. de ruimte" dinsdag'17 juni 1969 - pagina 5 DEN BRIEL, dinsdag. De „Drie eilanden spelen 1969" -welke groten deels in Den Brie! is gehouden is een groot succes geworden. Van zaterdag 7 tot zondag 35 juni stonden Voorne, Putten en Rozenburg in de ban van de spelen. Vele honderden sportbeoefenaars namen er aan deeL. in de leeftijd van 10 tot 89 jaar oud! De meest belang rijke takken van sport stonden op de lijst, uitgezonderd voetbal. Dit laatste was om reden dat niet voldoende eilan denclubs hadden ingeschreven, van- wcge de zojuist beëindigde competitie. Gouden, zilveren en bronzen medail les zijn aan talrijke_ winnaars win naressen. uitgereikt. Dan waren et- de tientallen herinneringsvaantjes voor groepen en teams. Bij het zwemmen-, afgelopen week einde in Den Briel gehouden, wonnen twee meisjes tweemaal goud, op de vrije slag en schoolslag. Het waren le- neke de Damschutter (15) en Wille- nwen v.d, "Vlies (17) beiden uit Den Briel, in 2 verschillende ieeftijdsklas- sen. Het grote succes van de spelen is voor een belangrijk deel te wijten aan de zeer goede organisatie en de mede werking van talrijke leraren van lager 1 en middelbaar onderwijs. Het afgelo pen weekeinde stond in het teken van zwemmen, badminton, turnen, zeehen- gelen (op de nieuwe Maasvlakte), ten nis en zeilwedstrijden op de Brielse Maas. VLAARDINGEN, dinsdag Moe, maar voldaan zochten de Vlaardingse honkballers van VFC in Geldrop hun kleedkamer op. Niemand had het voor mogelijk, gehouden dat VFC in de ver lenging aan het langste eind zou gaan trekken tegen een gedeprimeerd Gel drop. De Brabanders hadden vast op hun vierde zege gerekend. Via veld- fouten kwam Geldrop op een 53 voorsprong te staan, toen VFC door honkslageri van Oswald Fullinck en Marvin Wood op gelijke hoogte kwam. De Vlaardingers keken overigens al snel tegen een achterstand aan maar dat veranderde snel toen Robert Ma ria een puntgave homerun produceer de, Geldrop was door deze tegenstand gewaarschuwd. Overigens kwamen do Brabanders wel weer met 31 aan do leiding toen Marvin Wood in de vier de slagbeurt enkele moeilijke ogen blikken doormaakte. Maar VFC kwam echter terug door een honkslag en een veldfOut van de Brabanders: 33. De strijd was span nend. vooral toen VFC na een 53 achterstand op gelijke hoogte kwam. In de verlenging liet VFC aantrek kelijk veldspel zien waarbij het pres teerde om drie dubbel spelen te berei ken. In de tiende innings sloeg VFC zijn slag. Herman Scot beet het spits af. Een flitsende honkslag bracht hem op de kussens. Een nerveus Geldrop kon daarna de stootslag van Rudd Skala niet goed verwerken on begon fouten te maken. Uiteindelijk scoor den Scot en Skala, zodat VFC met 7 —5 voor een riant uitzicht kreeg op de winst.Een hoge bal van een Gel- dropper werd door Piet van der Mark •weliswaar gevangen, maar de Bra bantse honkloper wist toch te scoren 7—6. Een blunder van een Brabantse speler bracht VFC tot het laatste dub belspel en daarna kon de zege uitvoe rig worden begroet. De VFC werper Marvin Wood kwam tot: 8x3 slag, 9x4 wijd en 5 honkslagen tegen. De Geldrop werper Van der Velden: 13x3 slag, 3x3 wijd en 11 honkslageri tegen. VLAARDINGEN, dinsdag. De le den van de hengelaarsvereniging Het Westen hebben wel enige tijd moeten zoeken alvorens zij in de omgeving van Maasland het juiste viswater von den waar het tweede concours werd gehouden voor de mevrouw Stigter- beker. De acht deelnemers, die de meeste vis vingen lieten bij elkaar bijna 5,5 kg voor zich afwegen. Twee leden be haalden meer dan 1 kg en dal waren F. Tempelaar met 1050 gram en J. van Beizen met 1035 gram. De overige deelnemers waren E. Verheij (695), Jan Verheij (650); P. Groen (620), D. Berveling (535), M. L. Berveling (435) en J. Hollenberg met 390 gram. Voor het volgende concours worden de leden zondagmorgen om 4.30 uur verwacht op de Kortedijk nabij de molen. Er zal dan worden gevist in de Trekvliet. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten- {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Wat de „wel zijns-verzor ging" van de bur gerij betreft, met als maatstaven sociale zorg, maatschappelijk werk, sport en recreatie, cultuur, slaat de gemeente Schiedam relatief geen slecht figuur tussen de steden van vergelijkbare grootte in Zuid- Holland. Bij de sociale zorg gaat Schiedam zelfs aan de kop, maar op het gebied van sport en recreatie blijft Schiedam duidelijk achter. Zo zou afgeleid kunnen worden uit een overzicht dat door B en W is opgesteld, op verzoek van. de gemeenteraad. Uitgaande van de gemeente .begrotingen voor 1963 zvjn de uitgaven van vtjf gemeenten voor de vier afdelingen van de welzflns-verzorging met elkaar vergeleken, herleid tot de kosten per hoofd van de bevolking. Leiden (103.060 inwoners) gaat aah de kop; daar wordt aan het welzijn 130,75 per inwoner uitgegeven- Schiedam (82.500 inw.) volgt met ƒ116,29 per inwoner; dan Delft (80.500 Inw.) met 104,66, Dordrecht (88.500 inw.) met 100,14 en Vlaardingen blijft op dit punt duidelijk achter mei. 74,01 per inwoner. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De actie „Geef SVV de ruimte" (in de ere-di- visie) komt reeds op toeren. In de kantine in Harga, kwamen gisteravond rond 150 vrijwilligers zich melden voor de grootscheepse huis-aan-huis- actie donderdagavond, waarbij formu lieren met een toezegging voor finan ciële steun worden verspreid. Om de actie donderdagavond in twee uur te kunnen afwerken, zijn echter meer medewerkers nodig. Be langstellenden kuimen zich opgeven bij het SW-elubhuis, telefoon 266988 of bij hot secretariaat, telefoon 265410. Overigens zijn er reeds een aantal toezeggingen gedaan en er is ook reeds geld. 'gestort voor de actie. Ge zien de spontane reacties wordt aan genomen, dat de actie een succes zal worden. VLAARDINGEN, dinsdag. Voor de finale van de hengehvedstrijden om het Nederlands kampioenschap van de Algemene Hengelaars Bond hebben zich vier Vlaardingse henge laars weten- te klasseren. Het zijn D. Berveling. F. Tempelaar en R. Wijn- horst van Hel Westen en J. Vink van De Vriendschap, die daarmede een fraaie prestatie hebben behaald tij dens het te Alblasserdam gehouden selectieconcours van de afdeling Zuid-Holland van de AHB. De finale zal worden gehouden op zaterdag 13 september te Alkmaar SCHIEDAM Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam dage- liiks van 9—17 uur, behalve op zaterdag en zondag: rode dop voor benzinetank, verz.ulaatje. autoped, kinderjack, regen- broek, nylon jack. 2 vïaggemastcn, kinder- bril (post Kcthel), ring met 3 sleutels, fietssleuteltjc, ring met 4 sleutels, etui inh. lipssleutel, ring met 4 autosleutels, etui inh. B sleutels, herenbrll, sleutel tn etui, ring met 3 sleutels, bril, ring met 4 sleu tels, herenportemonnee, boodschappentas, portemonnee met inh., damesknlpporte- monnee met inh., gebreid netje, dames paraplu, tas met gereedschap, kinderporte monnee. tas Inh. kleding en gereedschap. Tc bevragen bfj de vinders: damespara plu, H. Kroos, Troelstralaan 167; knip- portemonnee met inh., v. Kraaij, Putter- hocksestraat 28; portemonnee met inh.. Landsbergen, Julianalaan 98 b; damespor temonnee met inh., mevr. Dlnkelaar, Vlasr- dingerdiik 231; portemonnee met inh., mevr Plesier, v. Limb. Stirumstraat 27; tas met inh., fa Ingelse. Strickledeweg 27: portefeuille, Zuidholl. Kantoorboekh., Pas sage 7; portefeuille met lnh„ W. v. Brug gen. J. Stcenstraat 44a: portemonnee, S. J Treurniet, Eendrachtstraat 32; portemon nee met inh.. J. Mijnster, v. DUckstraat 13 b: bromfietstas met inh.. Huisjes, Com, van Zanteopteln 42 (tel. 15 7116); dames- bandtas, mevr, Verbrugge. Leliestraat 46b; herenportemonnee met Inh., mevr. v. Hol ten, Warande 41a; diplomatentas met inh.. Marbes, Delfiandseweg 238; boodschappen tas, postkantoor. Lange Nieuwstraat; voet- battas. mevr. Bruning, B. H, Greteiaan 289; etui met 2 sleutels, v. d. Ende, v. Olden- barneveltstraat 125; kinderbril, B. Esbach. Gordonstra.it 46b; veiligheidsheronbril. Krommenhoek, Parallelweg 224; etui inh. sleutels. J. Stok. Aleidastraat 18b; bril. Den Hertog, B.K.-laan 221 b; leesbril, M. Schneider, Rijnstraat 7 b; bos sleutels, P. Broekmeijer, Troelstralaan 33; ring met 3 sleutels. P. v. d. Velde. Alb. Cuypstraat 15 b; bril, Nijkamp, Mgr Nolenslaan 612: aansteker, v. d, Klugt, Lekstraat 55; rol gaas gebrs. Steur Grappilon, B, H, Grete iaan 5; verrekijker, J. Mulders, Valerius- straat 22 (tel. 26 3153); kindercolbertjasje, concierge W. de Zwfjgerschool, St Liduina- straat: jasje, mevr. Zwep. Rhoonsestraat 2 b: sjaal. Walbeek. Storkstraat 18 (tel. 26 46 64); damessjaal. Den Held. Dr Schaep- mansingel 78; kindersandaoltje (L), Veen- hof, Noordvest 22 a; zwembroekje, mevr. Post, v. Ostadclaan 6 b (tel. 28 20 93): step- in, v. d. Slobbe, Valeriusstraat 84; set handdoeken. Slavenburg, Troelstralaan 175: damesbadpak, G. H. Sanfingsjo, Hogen- bonweg 100 b (tel. 15 8415 Rotterdam); kinderfietsje, A. v. Kersen. Havendijk 40 c: meisjesfietsje, E, Polak, Nieuwe Haven 289; rammelaar, C. J. Alblas, Troelstralaan 88; zitje voor een fiets, mevr, v. Holten Wa rande 41a; fietspomp, Wiilems, Lange Nieuwstraat 65; wielrennershelm. M. Net- tenbreijer, Hogenbanvveg 79c; dameshor loge, mevr. Buijcs, Adr. Pauwstraat 25. Vlaardingen; dameshorloge, Den Hertog. BK-laan 221 b; armbandje met plaatje. Papaver, St Llduinastraat: dameshorloge, Meester. Broersvest 61a; sterrebecld, Bok horst, Esdoornlaan, Dierentehuis St Anna, Zusterstraat: bastaard teef. bruin; bastaard pincher, reu: bastaard boxer; soort heder. reu. Deze cüfers moeten overigens wel voorzichtig worden beoordeeld, teke nen B en W aan. De ervaring leert dat vergelijkingen tussen gemeenten onderling, op welk terrein ook, nogal mank gaan. Het niveau van de beste dingen wordt immers door zoveel factoren beïnvloed dat aan de uit komsten van de analyse geen absolute waarde mag worden toegekend. De vergelijkende cijfers pretenderen dan ook niet meer dan een indicatie te geven. Op het gebied van de sociale zorg (dat zijn de verschillende vormen van bijstand) gaat Schiedam duidelijk aan de kop met 82,77 per inwoner. Voor de andere steden wordt opgegeven T .„en 73,17, Dordrecht 65,72, Delft ƒ52,24 en Vlaardingen ƒ44,07. Voor alle gemeenten eist „sociale zorg" meer dan de helft van de kosten van de welzij nsverzorging. Op het terrein van het „maatschap pelijk werk" ontlopen de kosten in de vijf gemeenten elkaar niet veel: Lei den 7,00, Vlaardingen 5,95, Delft 4,95, Dordrecht 4,38 en Schiedam 4,32. Het blijkt dat Leiden relatief veel uitgeeft aan kinderbewaarplaat sen en het. .werk voor gehandicapten, terwijl Vlaardingen hoog staat geno teerd voor wat betreftde medisch- opvoedkundige bureaus; punten waar aan Schiedam niet zo bijster veel aan dacht besteedt Zonder meer verrassend is, dat Schiedam minder uitgeeft aan sport en recreatie dan de andere steden: 11,70 per inv'oner! Tegen Leiden 21,05, Delft ƒ20,46, Dordrecht 13,87 cn Vlaardingen 12,60. Doch wanneer de in I9G9 toegekende subsidie aan de Sporthal Margriet wordt ingecalcu leerd, sttfgt hei bedrag tot 12,90 per inwoner en wordt Vlaardingen tot hekkesluïter gemaakt Opmerkelijk is ook dat juist op het gebied van sportvelden en sporthallen Schiedam, trots op het bezit van de complexen Harga en Thurlede en de (grootste) Sporthal Margriet, hier relatief het minste aan uitgeeft: 5,74 (na incalculering van de subsidie voor de sporthal: ƒ6,50). Leiden gaat we derom aan de kop met 12,84, Delft 12,39, Dordrecht ƒ8,29 en Vlaardin gen 6,77. B. en W geven de volgende verkla ring. Ondanks de vele sporfcvoorzicnin- gen zit Schiedam relatief laag met de kosten van de sportvelden, omdat deze reeds vrfj lang geleden zijn aangelegd, waarbtf de investering in betrekkelijk korte tijd is afgeschreven. Ook zijn verschillende velden in werkverschaf fing uitgevoerd, waarbij belangrijke subsidies zijn ontvangen. Daardoor liggen de jaarlijkse exploi tatiekosten, zoals uitgedrukt in de gemeentebegroting, relatief aanzien lijk lager. Vrij vertaald: Schiedam heeft in het verleden kosten gemaakt en plukt nu de (goedkope) vruchten! Nog dit. Aan de volkstuinen geeft Schiedam met 1,10 per inwoner relatief bijzonder veel uit, in de an dere gemeenten is deze post te ver waarlozen. Maar voor speeltuinen en speelterreinen staan in Schiedam weer géén kosten genoteerd. Die waren niet uit de begroting te „plukken". Op het terrein van de „cultuur" is een vergelijkend overzicht maar moei lijk te geven. Omdat de belangen èn de belangstelling in de verschillende gemeenten uiteenlopen cn anders ge richt zijn. Als totaal-bedragen staan hier genoteerd Leiden 21,74. Delft 14,81, Dordrecht 13,86, Schiedam 13,34 en Vlaardingen 8,26. Die cijfers zeggen overigens niet zoveel. Vlaardingen blijft hier achter, om dat daar geen (of nauwelijks) een museum ïs en geen muziekschool. Maar wèl een schouwburg, die Schiedam weer niet heeft. Wat te zeggen van Delft dat maar één kwartje besteedt aan de exploitatie var. historische ge bouwen en de restauratie van monu menten. terwijl Delft die in overvloed heeft! Leiden besteedt er zelfs ƒ3,73 aan en Schiedam ƒ0,83 (na Delft minst). De exploitatie van een museum kost van 4,04 (Dordrecht) tot 6,20 (Delft), in Schiedam is dat 5,27, ge middeld dus. Schouwburgen kosten tussen de ƒ2,01 (Dordrecht) tot 2,73 (Leiden); Schiedam speelt hier niet mee. Wat de bibliotheken betreft komt Schiedam met 5,04 het hoogst, teeen Delft maar ƒ1,62. Dit is aanleiding voor B en W om de Centrale Vereni ging voor Openbare Bibliotheken een onderzoek te doen instellen naar de efficiëntie van de Schiedamse biblio theek. Nog dit. Aan „volksfeesten" beste den Schiedam, Leiden en Dordrecht hetzelfde bedrag: 0,22. Delft vindt dit onzin: 0,05, maar Vlaardingen trekt daar 0,76 voor uit. Maar dat kan ook zitten in de komende viering van het 700-jarig bestaan. SCHIEDAM, dinsdag De SPV De Vrijheid nam met 275 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Orleans, afstand 486 km. Gelost werd om 5.40 uur; eer ste duif binnen 13.25 uur. Uitslag: 1, 29, 32, 45, 51, 65 Jan Doejaarden; 2, 8, 16, 21, 26, 33, 35 P. Pols; 3, 4 W. •Poort; 5, 56, 61, 63 J. W. Blom; 6, 1 25, 43, 59 C. Lems; 7, 50, 52, 55 A. Boes; 9 10, 15, 40 I. v. d. Tuyn; 11 A. Boclegom; 12 34 M, de Roo; 13 A. Pronk; 17, 20, 39 J. Krijgsman; 18 A. Middendorp; 19 J- v. d. Windt; 22 C, de Tuinder; 24 J. Bakker; 27 W. Hooft (diploma); 28 W. v. d. Windt; 30 37 J. Duymel; 31 H. Hagen; 36, 38, 53 P. Verlinde; 41, 58, 64 Jack Doejaarden; 42 F. Scholte; 46, 60 A, v. d- Berg; 47 H. v, d. Steen; 49, 57 C. Robart; 54J v. d. Ent; 62 M. Putters- 'ADVERTENTIE* SCHIEDAM, dinsdag In de pro motiewedstrijden van de districtscom petitie is het eerste zaterdagteam van TSF er in geslaagd te promoveren naar de hoofdklasse B, door van TIOD uit Gouda te winnen. Door een wijzi ging in de competitieindeling voor het seizoen 1970, kwam de promotiewed strijd van het eerste jeugdteam tegen ROVS te vervallen, hierdoor Is het automatisch naar de hoofdklasse ge promoveerd. In de wedstrijd tegen TIOD voor één plaats in de hoofdklasse B begon IneKleinhoonte-v. Os in 3 sets 3-6, 6-4, 2-6 haar single te verliezen, daar ze zowel tegen haar tegenstandster als tegen haar zenuwen moest spelen. Het gemengd dubbel Ineke Bulte met Hans Sijberden bracht daarna, even eens in een 3 sets partij 5-7, 6-3, 6-4, de stand weer in evenwicht, al ging dat vooral in de derde set verre van gemakkelijk. Aad Sehuddebeurs bracht TSF in de goede richting door zijn single overtuigend te winnen (6- 0, 6-3). TSF had nu nog twee moge lijkheden in de dubbels om het win nende punt binnen te halen, terwijl TIOD beide dubbels moest winnen om te promoveren. De dames Ine Kleln- hxaonte-v- Os en Ineke Bulte grepen geLijk de eerste kans door het dames- dubbel te winnen, waarvoor opnieuw 3 sets nodig waren 3-6, 6-2, 6-1. Ine Klelnhocmte-v. Os revancheerde zich hierin volkomen voor het verlies in haar single. Daar de promotie nu vast stond, had het herendubbei geen bete kenis meer en werd zoals gebruikelijk bij promotiewedstrijden niet meer ge speeld. SCHIEDAM, dinsdag Bij de ver volgens van de KNVB-Tïotterdam voor Jeugdvoetballelder, is geslaagd vóór het A-diploma de heer J. van Bommel van SW; voor het B-diplo ma slaagden de heren M. van Doorn, P. van Os en B. Molendijk van DRZ; G. K. A. de Geus van HBSS en K. M. de Jong van Ursus. (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De Ren nersclub Schiedam én de Stichting Wielerbaan Schiedam zitten nu wel iu de problemen bij de aanleg van de wielerbaan in het sportpark Harga. Heeft penningmeester J. "VV. C. Gor dijn nog maar kortgeleden in het openbaar aan de alarmbel moeten trekken, omdat de jeugd in de week ends te keer gaat op de wielerbaan- in-aanleg en het daaraan verrichte werk weer ruïneert, nu duiken weer problemen op met de leverancier van het zand en de aannemer van de grondwerken aan de wielerbaan, de heer S. Kiewiet uit Rotterdam. Ook de heer Kiewiet heeft nu aan de publiciteits-bel getrokken en zijn grieven over de Rennersclub Schie dam geuit. Hij stelt dat de Renners club een rekening van 10.000 niet wil betalen, doch juist met een tegen- offerte is gekomen van 3.100, omdat de Rennersclub hem aansprakelijk stelt voor schade aan. hekken en we gen. Ook verwijt de heer Kiewiet -Ie Rennersclub zijn personeel, straf kers, van hem afgetroggeld te li .j om die zelf in de avonduren aai. .c werk te zetten als bijverdienste. De heer Kiewiet heeft ook aangekondigd zyn verhaal op de Rennersclub langs andere weg te zullen verkrijgen. Contract De heer Gordijn echter verklaart dal de heer Kiewiet zijn contract niet is nagekomen. Wel heeft hij het zand geleverd en daarvoor zal hu 11.000 betaald krijgen. Doch daarna zou de heer Kiewiet na enkele weken het werk aan de baan hebben gestaakt en niet bereid zjjn gebleken het te her vatten. De heer Kiewiet zou volgens de heer Gordijn met een rekening van 6.100 zyn gekomen (niet 10.000) waarop diverse posten voor werk, dat niet is uitgevoerd. Bijvoorbeeld het gebruik van stalen rijplaten, die vol gens de heer Gordijn niet zijn ge bruikt, waardoor het terrein door de zware wagens is omgeploegd. De Stichting Wielerbaan wil dan ook al leen maar 3.100 van de rekening betalen. En dan pas wanneer het geld er is. Ook ontkent de heer Gordijn dat personeel zou zjjn weggetroggeld. Er waren twee mannen die voor de heer Kiewiet werkten, doch toen deze het werk staakte ging één ervan (de an der ligt in het ziekenhuis) er mee door; voor de Rennersclub omdat hij het zelf leuk vindt. Onder de leden van de Rennersclub ïs éók een straat- maker die het werk in de avonduren pro deo doet. De nog steeds onvoltooide wie lerbaan in Harga, inzet van zeer veel problemen. Onzakelijk De heer Gordijn^ vindt de houding van de heer Kiewiet „onzakelijk" en naar z(Jn zeggen wordt zjjn opvat ting gedeeld door het bestuur van de Stichting "Wielerbaan, waarin diverse Schiedamse zakenlieden zitten, die óók wel "weten hoe la handelen in zulke gevallen. Wordt het werk aan de wielerbaan hierdoor gestagneerd? „Welnee, waar om? We gaan lekke: door." De affaire met de heer Kiewiet heeft zich rond vier maanden geleden afgespeeld en was mede oorzaak dut de planning om de wielerbaan me; Pasen gereed te hebben, niet is kunnen doorgaan. „Maar daar zijn we nu wel overheen. Dit w.eekend hebben we al de fun dering gestort voor de nood-kantine!" Aldus de heer Gordijn. Een zomers plaatje, gemaakt aan de singel langs de Burg. van Haa- renlaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Voor de Schiedamse Avondvierdaagse, die vanavond in de Sporthal van start gaat, was het gisteren de zogenaamde inhaalavond voor de deelnemers, die op één avond deze week verhinderd zijn te lopen. Er kwamen liefst 1200 „inhalers" zïeh meMen, die een flinke drukte in Kethel en omgeving hebben gegeven. Dat belooft wat voor van avond. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Van het transportbedrijf Gebr, Van der Plaat aan de Bettoweg in Schiedam zijn twee vrachtauto's gestolen door nog ombekende daders. Eén van de wagens is inmiddels weer teruggevonden in Nieuwerkerk a.d. ÏJssel, maar de an dere is nog spoorloos. Het is een DAF-vrachtauto met een registratie nummer UB-93-74, lichtblauw cn voorzien van de firmanaam. (Van ccu onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op het Stationsplein is gisteren omstreeks acht uur de 13-jarige Job 't Hart van de Beukensweg in Rotterdam met de fiets in botsing gekomen met dc auto van dr. J. M. T. uit Schiedam. De jon gen brak daarbü de linkerarm en is in het Djjkzigtziekenhuis opgenomen. De heer T. (doctor in de filosofie) had van het ongeval niets gemerkt. Nadat hij thuisgekomen was, merkte hij een grote kras op zijn auto en vermoedde een aanrijding. Hij infor meerde bij de politie, waar korf. daar op ook de vader van het slachtoffertje aangifte kwam doen. Aangenomen wordit nu, dat dr. T. de afrit van de Horvathweg afkomende de jongen op de fiets heeft geraakt toen hij een niet goed gesloten portier dichttrok daarbij iets uit de koers is geraakt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Aan de rond 80 jeugdverkeersbrigadiers in Schl dam, die in het afgelopen schooljaar trouw de zebrapaden hebben, bewaakt in hun opvallende oranje vesten, wordt morgen 18 jtuii een afscheids- middag aangeboden in Musis Sacrum, aanvang 14 uur. Zij krijgen de oor konde uiigereïkt en er worden films gedraaid. (ADVERTENTIE) m. recht v. koop ja ÉJ la,») p.mnd s Dagetiiks demonstraties van de modellen 1969 te Roti ere ara s Bij aanschaffing van een orgel Z 6 MAAND EN GRATIS OMD ER RICHT op onze muziekschool '•.Enorme sortering p,mnd««; Hogeinruitwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL. 5 h SCHIEDAM BU de Scholengemeen schap Spie ringshaek zijn geslaagd, voor hot diploma HBS-A de volgende kandidaten: mej. A. Abrabamsz, mej. A. Beukers. G. Bronsgeest. mej. R. v. d. Heiden. J. Jansen. R. Nolet. Th. Smits, F. Uljtdewllligen, mej- T. Wes thula. W, v. Zwieten, P. v. Aken, H. ven Es. H. Holierhoek, mej. S. Lemalrc, Tb. Smolders. L. Smulders, mej. T. Tim- mers. P. Veringmeier. E. Vermeulen, mej. R. Vla, H. Weber. allen uit Schiedam; D. van Aller, mej. N. Goedhart,. J, Haver- mans, R. Nlnaber. mej. M. ter Braak, P. van Es, W. Remmeling, B. v, Schfe. B. Verwet), allen uitVlaardingen: L.'van- Deelen. L. Diepstraten, M. Palmen, J. van Uffelen. allen utt Maassluis: W, Dolk, A. Zoon, rnej. Y. Roelofs, J. Wubbels, allen Uit Rotterdam; mej. M. Reukema uit Hoek van Holland. Voor KBS-B slaagden: N. Bel, P. v. d. Boogert. mej. R. den Hartogh, mej. L. Hollander, mej, E. Jansen, J. Kemper, \V- Osterholt. H. de Pater, H. Penders. mej. H, Roessen. mej. E, Sparla, P. Swlnkeis, mej. P. de Vette, mej. L, de Boer, P. v. d, Bosch. mej. M. van Geloven, mej, A. v. Grondetle, K. Ham. H, Jansen, mej. M. van Lier, mej. Y. Meier. H. Nolet, H. v, d. Vetde. ,A. Krijger, allen uit Schiedam; R. Goossens, mej. H. Post, J, de Gooijer. G. v. d. Holst, mej. C. Remmerswaal, E. Van- massenhave, M. v. d. Wcghe. allen uit Vlaardingen; mej. A. Gommeren. A. v. d. Zande, mej. K. dc Ronde, mej. H. Welagcn, allen uit Maassluis; mej. C. v. Adrichem, mej. T. Arkesteijn. uit Maasland; K. Nfjs. L. v. d. Ven, mej. M, Heinerroan, uit Rot terdam; J. Verdaas uit Hoek van Holland. Lees woensdagavond onze mededelingen Auto's en autobenodigdheden Te koop FORD CORTINA 1863 l.pr^t., 4-deurs. nieuwe motor, prijs 950 Verhcekx. M. C. M. de Grootstraat 98, Schiedam. Huwelijk Alteenst. dame wenst KENNIS MAKING mot beslist nette heer 56—55 jaar, evt. om met va- kantic te gaaai. Br. ond. nr, S3CC8, De Schiedammer. Dieren en hun Aangeboden SIAMESE KA TJES met stamboom. Vakantie verblijf kan geregeld worden. Bachplein 288, Schiedam. Personeel gevraagd Bijverdienste DE SCHIEDAM MER zoekt vakantiebezorgers Aanmelden: teL 261279, 'sa- vonds na 7 uur: tel. 155960 of 265104. De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGERS(STERS) voor Schiedam cn omsürefcen. Aanm. tel. 267279; 's avonds na ar tel. 155960, Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwfjl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam, tel. 266720. Let op juiste adres. S180 Grote sortering tulnartïkelen b{j „Waar Dat Wiel Draait", Hoogstr. 67-69, Schiedam, telef. 010-268435. S250 BROERSVEST 6 - SCHIEDAM

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2