Marokkaanse politie zoekt Betty Kunst i ÉlQBEEQJ; ROTTERDAMS DAGBOEK Kwart miljoen aan contanten: geen peuleschil fill In binnenstad veel meer chronische hoesi dan in buitenwijken BIJ INSTALLATIE RECHTERS GEVEZEN OP NOOD ZAAK. REGELS ZWIJNDRECHTS MEISJE ZOU OOK IN OSLO ZIJN GEZIEN Nieuwsgierig Commissie bodem, water en lucht Rijk laat Rotterdam 18 miljoen betalen voor zand onder de Maasvlakte en uit ENORM VOORDEEL H&C> "V hatrmiwhnnr ah m I sport 200 cavaliino betrouwbaar als geen ander! het Brielse Gat Muziek Folklore Erasmuze Opera Ballet Goedkoop op reis Tunneltocht Varen en eten «SF* Uit met pruik Pleinfeest Vlag en wimpel Proost, Desideri'us Eettip pagina 4 - donderdag 26 juni 1969 (Van een. oil er verslaggevers) ROTTERDAM/CASABLANCA, donderdag Het Nederlandse consulaat in Marokko heeft gisteren de centrale politie van dat land ingeschakeld bij de opsporing van het 17-jarige Zwijndrechtse meisje Betty Kunst, dat in oktober 'van het vorig jaar spoorloos verdween en nu waarschijnlijk in de Noordafrikaanse staat verblijft. Be Nederlandse consul In Casa blanca, de heer F, Swagerman, be sloot de hulp van de staatspolitie in te roepen omdat, zo vertelde hU ons gisteravond via de telefoon, „er ze kerheid moet komen of het meisje wel of niet in Marokko vcrbïyft, Ik heb nu een brief geschreven aan de commissaris van de centrale politie In Rabat met het verzoek om het Zwijndrechtse meisje op te sporen. Bö de brief heb lk enkele foto's van- het meisje ingesloten. Waarschijnlijk zal dï Marokkaanse politie ook de kramen bg het opsporingswerk be trekken. Als ze werkelijk in Marokko is, dan zal het niet lang duren voor dat we haar hebben gevonden." Nadat de vermissing van het Zwijn drechtse meisje enkele maanden ge leden uitvoerig in de publiciteit was gekomen, meldde zich bij de familie Kunst in Zwijndrecht een echtpaar uit Barendrecht dat vertelde Betty Kunst vermoedelijk in het plaatsje Marakech gezien en gesproken te hebben. Het Barendrechtse echtpaar was in Marakech betrokken geweest bij een verkeersongeval. Een Nederlands meisje was daarbij te hulp gekomen. Later zag het echtpaar de foto van Betty Kunst in de Nederlandse kran ten en was er vrijwel zeker van daar in het meisje uit Marokko te herken nen. De 58-jarige mevrouw A, M. Kunst schreef aan de consul in Casablanca met het verzoek haar dochter op te sporen. De heer Swagerman heeft na ontvangst van die brief uit Nederland direct contact opgenomen met de poli tie te Marrakesj: „Nog dezelfde dag heb Ik me met het politiecommissa riaat in Marrakesj in verbinding ge steld. De moeder van het meisje had me een aantal foto's van haar opge stuurd en dat heb ik de politie in Marrakesj toegezonden, Ik heb na enige tijd nog diverse malen met de politie gebeld, maar ze konden niet meer zeggen dan dat ze naar het meisje op zoek waren en dat het on derzoek nog geen resultaat had gehad. Gisteren heb ik opnieuw met de commissaris in Marrakesj gebeld en die heeft me gezegd dat bet meisje niet in Marrakesj is en dat zo daar waarschijnlijk ook niet is geweest. De politic is met de foto's en het signale ment alle gelegenheden afgeweest waar zich buitenlandse jongelui ple gen op te houden, maar men Is er niet verder mee gekomen. Voor de politie zijn dit soort zaken bijzonder moeilijk. Met een foto kun je in vele gevallen maar weinig doen, omdat de jongelui er hier al gauw heel anders uit gaan zien. Ze raken .■neestal verzeild tussen de hippies en dat betekent dat ze er slecht uit gaan zien door de verdovende middelen, kortom, ze verwaarlozen zich dan. Vaak ken je de mensen niet weer te rug." De consul vertelde dat hij zelf een belangrijke tip heeft gekregen: „Al thans, die leek belangrijk, maar veel aijn we er niet mee opgeschoten. On geveer een maand geleden kreeg ik hier een Amsterdams meisje, dat da nig ontspoord was. Ze was in aanra king gekomen met de politie in een tijd, dat ze tussen de hippies leefde. Ze heeft mo aan de hand van de foto gezegd, dat ze Betty Kunst wol eens had gezien. Het kind gaf een beschrij ving, die vrij nauwkeurig klopte met het signalement van Betty Kunst, Toch twijfelde ze aan het gezicht, maar dat is begrijpelijk, want de jon ge mensen, die hier komen ondergaan een soort gedaantewisseling. Van een net Hollands meisje blijft vaak niet zo erg veel over." De heer Swagerman vertelde uit de berichten van de'politic de indruk tc hebben gekregen dat een aantal on dervraagde mensen wel moet hebben geweten, waar Betty Kunst zich op houdt: „Ze hadden in ieder geval het sterke vermoeden gekregen dat het (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Het blijkt dat in de oude binnen stad van Rotterdam (Crooswijk) ruim vijf' keer zoveel kinderen chronisch hoesten in vergelijking met bijvoorbeeld Hillegersberg „Hoewel men er toe neigt dit aan de in de binnenstad sterkere luchtverontreiniging te willen toeschrijven, ligt het voor de hand te rekenen met invloed van andere factoren als behuizing, kleding, voeding en medische verzorging" Dit is een van de feiten die worden genoemd in het vandaag verschenen jaarverslag over 1968 van de -Vijf jaar bestaande Commissie, Bodem, Water en Lucht, de instantie die er zorg voor moet dragen dat Rotterdam en het Rijnmondgebied zo min mogelijk ge hinderd worden door bodem-, water en luchtverontreiniging, zomede het (toenemende) lawaai. Een ander onderzoek heeft uitgewe- zen dat bij 583 kinderen in Hoogvliet 3,9 percent chronisch hoest en in IJs- selmonde was dat percentage op 541 kinderen 3,1. Dat onderzoek wordt nog voortgezet Het onderzoek naar het voorkomen van bronchitisklachten bij 1218 man nelijke gemeente-ambtenaren in Bot terdam heeft uitgewezen dat er bij stijgende leeftijd een toenemend per centage personen met eerder genoem de verschijnselen werd aangetroffen. Onveranderd HU het jaarverslag van de commis sie blijkt volgens een voorwoord van de wethouder van Volksgezondheid, de heer G. Z. de Vos, dat „het niveau van de luchtverontreiniging ln 1968 nagenoeg onveranderd is ten opzichte van 1967. Weliswaar is de produktie in het afgelopen jaar wederom geste gen en betekent „gelijk blijven" rela tief „een vermindering", maar alle in spanningen zijn in hoofdzaak gericht op een absolute vermindering. Al heb ben vijf jaren van intensief en des kundig medisch onderzoek aangetoond dat ziekte en sterfte als klassieke me dische gevolgen van luchtverontreini ging ln onze omgeving niet aanwijs baar zijn zodat we geen angst be hoeven te hebben de behoefte, die bij ons allen leeft, aan zo zuiver mo gelijke lucht, moet een minstens even sterke spoorslag zijn tot verbetering." De heer De Vos zegt voorts: „Het feit dat gedurende een reeks van jaren alleen cijfers van de Commissie Bo dem, Water en Lucht bekend waren en niet die van andere delen van Ne derland, heeft ertoe geleid dat in re devoeringen en in artikelen alleen Rot terdam (Rijnmond) werd genoemd. Daardoor heeft bij tallozen de mening postgevat, dat het in onze omgeving „heel erg" was en het elders „erg meeviel". Nu gelukkig steeds meer gegevens over andere delen van het land ter beschikking komen blijkt met name wat de S02-uitkomsten betreft dat de verschillen een te verwaar lozen uitkomst hebben," Over bodemverontreiniging wordt in het jaarverslag gezegd: „Deze wordt voornamelijk veroorzaakt door lekkage van ondergrondse opslagtanks voor vloeibare brandstoffen. In 1968 werden 33 gevalllen bekend." Voorts: „De verontreiniging van het rivierwater, bovenstrooms van Rotter dam, was in 1968 iets minder dan in 1967. Dit is een gevolg van de ruim tien percent grotere waterafvoer in het verslagjaar." t En: „Gedurende het verslagjaar zijn t.a.v, geluidshinder relatief veel klachten geuit. De lawaaiverspreiding wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door het spuien van grote hoeveelheden gassen of dampen, hetzij rechtstreeks ln de lucht, hetzij via fakkels." Betty Kunst is zoek sinds okto ber vorig jaar. kind niet meer ln Marokko is, maar waarschijnlijk is overgestoken naar Spanje en wellicht ln de buurt van de Costa del Sol verblijft. Dat doen ze Wel vaker, omdat daar natuurlijk nog meer Nederlandse toeristen komen dan in Marokko en ze toch nieuwsgie rig zijn of .ze er iemand kunnen ont moeten, die hun iets uit Nederland kan vertellen en misschien iets over thuis kan zeggen. Al die berichten zijn echter geba seerd op vermoedens en eigenlijk hangen ze als los zand aan elkaar. Maar in ieder geval wil ik zekor we ten of ze nu wel of niet in Marokko verblijft, daarom heb ik nu de Süreté National ingeschakeld. Als ze werke lijk in Marokko is, dan zal de politie haar zeker vmden," alddus de Neder landse consul m Casablanca. De Zwijndrechtse politie zit onder tussen op een dood spoor. Recher cheurs hebben, de zaak dan nog wel niet losgelaten, maar veel eer valt er voor de politiemensen niet meer te behalen: „We houden de zaak natuur lijk wel in de gaten, maar we kunnen er weinig meer aan doen, want we hebben geen idee waar dat meisje zich ophoudt. Ais er tips binnenkomen trekken we die natuurlijk na, maar er zit voor ons weinig meer in." De hoop van de ouders is gevestigd op de activiteiten van de consul tn Casablanca, maar mevrouw Kunst zegt: „Het kan best zijn dat we in de heel verkeerde richting zoeken. Wij hebben bijvoorbeeld een tijdje gele den nog een tip gehad van. iemand, die vertelde haar in Oslo te hebben gezien. Misschien zit ze daar nu wel. En bovendien zoeken we alleen maar ver uit de buurt. Wie weet zit ze dicht bij huis en durft ze niet thuis te Ko men na alles wat wij ondernomen hebben om haar op te sporen en wat er allemaal ln de kranten is geschre ven." De komende zomertijd zullen heel wat Nederlandse vakantiegangers Ma rokko en ook Spanje gaan opzoeken. Misschien kan 't nuttig zijn om het Zwijndrechtse meisje in herinnering te houden. Betty Kunst is ongeveer 1,72 meter lang. Ze heeft lang bruin haar en een rechte neus. Ze is slank, heeft verder donkere ogen, Op de dag dat ze ver dween droeg Betty Kunst een groen kort leren jasje, een bruine rok en lange laarzen. Het is niet onmogelijk dat ze in gezelschap is van een vriend, een lange Amerikaan. De ouders van het Zwijndrechtse meisje wonen in de Mesdagstraat 30. Maar eventuele tips het liefst naar de dichtstbijzijnde poli tiepost. (ADVERTENTIE) luxe beha/panty elegante Lycra beha met fraaie 3-delige kanten 'maglcnet'cups, dus blijvend vormhoudena, zachte stretch schouderbandjes, *n fijne, luxueuze beha hm enorm voordelig prachtige Lycra panty met geheel kanten voorpand, luchtig In het dragen, kleedt slank af, sllpmodel, 'n luxu euze panty qq enorm voordelig IN ALLE 22 FILIALEN VAN (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag In een buitengewone zitting van de rechtbank zijn gisteren mr S. Oudkerk als vice-president en mej. mr M. Wilschut als rechter geïnstalleerd. Na de officiële Installaties In de druk bezette grote zittingszaal hieid de pre sident vin de rechtbank mr J. G. L. Render een korte toespraak, waarbij hfj opmerkte: „Het afwegen van rech ten is de taak van de rechter, WH doen dat volgens de ohs door de ge meenschap voorgeschreven regels. Elke samenleving heeft regels nodig anders zou er van sameii-leving geen sprake meer kunnen zijn. Men schijnt dat tegenwoordig nog wel eens te ver geten." Tot mejuffrouw mr Wilschut zei de MEJ. MR. M. WILDSCHUT MR. S. OUDKERK president: „Door uw komst wordt het corps kinderrechters uitgebreid en dat was dringend nodig in verband met de toename van het werk. Ik heb mij over die tocnamé verbaasd, want nu k.nderen steeds vroeger groot worden zou men juist een vermindering moe ten verwachten." Mejuffrouw Wilschut is geruime tijd werkzaam geweest voor de Raad voor de Kinderbescherming. Een jaar ge leden werd zij tot rechter-plaatsver- vanger benoemd. Tegen mr Oudkerk zei de president: „Toen ik u vorig jaar installeerde tot rechter in deze rechtbank, kon niemand vermoeden dat een jaar later reeds uw benoeming tot vice-president zou volgen." Na de toespraak van de president merkte officier van justitie, hoofd van het parket, mr S. J. van der Hoe ven op: „De rechterlijke macht staat op het ogenblik in een. kwade reuk. Het kwabjkste verwijt tegen ons is wel dat wij klasse-justitie bedrijven." Over de klachten tegen de justitie met betrekking tot demonstratievrij- heden zei mr Van der Hoeven: „Het enige dat de rechter en het openbaar ministerie doen is ertegen waken dat demonstraties niet ontaarden, in terreur en er voor zorgen dat ieder zich aan de regels houdt" Mr Van der aHoeven zei dat de justi tie wel open staat voor nieuwe ideeën, maar: „De rechter en het openbaar ministerie willen die nieuwe ideeën niet opgedrongen krijgen vla terreur." De griffier en de deken van de Raad van Toezicht der Orde van Advocaten besloten de buitengewone terechtzit ting met een korte toespraak. (ADVERTENTIE) SCHIETBAANSTRAAT 7 25.12,34 veel voordeligerl (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Mi nister dr. H. J. Witteveen van finan ciën heeft geweigerd aan de gemeente Rotterdam voor een symbolisch be drag het winnen van zand uit zee en het Brielse Gat en de beschikking over de ondergrond van de Maasvlak te toe te staan. Na moeizame en aan vankelijk teleurstellende onderhande lingen, zo melden b. en w. van Botter dam aan de gemeenteraad, 1* overeen gekomen dat de gemeente een bedrag van 18 miljoen gulden aan het ruk zal betalen. De betaling zal .geschieden in de ja ren 1975, 1976 en 1977. De verwach ting is dat de Maasvlakte vanaf 1975 baten voor Rotterdam begint op te le veren. Het ministerie van financiën heeft de betaling van een symbolisch dus zeer gering bedrag geweigerd, om dat dit zou 'neerkomen op een verkap te subsidie van de door Rotterdam geëntameerde havenplannen. „Dit zou in. strijd zijn met het door de rijks overheid gevoerde beleid, dat vooral is gericht op de uitbreiding van zeeha ven-Industriële activiteiten in de bul ten de randstad Holland gelegen zee havens," aldus b. en w. aan de raad. H Gisteren heb ik een kwart miljoen in con tanten gezien. Een erg fruste ren d gezicht. Nu weet ik natuurlijk niet hoe veel u maandelijks of wekelijks in de knip mee naar huis brengt: laten we eerlijk zijn 250.000 gulden is erg veel geld. Zelfs in deze tijd. Het zat allemaal, keurig in cellofaan met zegeltjes verpakt, in een fatsoenlijk James Bond-koffertje, waar van het deksel lang zaam werd opgelicht voor SUS-hoofdprijs- winnaar Johan van Uden uit het Brabantse plaatsje Boekei. Ik heb op zijn gezicht gelet: hij deed alsof het zo hoorde. Samen met zijn vrouw, die er rond vooruit kwam dat ze in het ge moedelijke Brabant thuis hoorde, was Van Uden gis teren naar het kantoor van de Sufa aan de Westblaak gekomen om zijn prijs in ontvangst te nemen. Niet In baar geld, dat was alleen maar voor de fotografen gedaan, maar in de vorm van een cheque. Overigens ook een leuk bezit. Het moet een wonderlijk gevoel zijn om van de ene dag op de andere een vermogend man te worden. Van Uden had bij het vinden van het lot tegen zijn vrouw ge zegd: „We hebben een prijsje geloof ik." Een la coniek man, die gisteren toch wel door Rotterdam heeft gelopen met het ge voel dot hij de hele stad kon kopen. Die hele SUS-actle is voor hem harde realiteit geworden. Dat is geen wonder: ln totaal hebben de verschillende loterijen nu 95 miljoen opgeleverd, die na aftrek van prijzen en onkosten ten goede kwamen aan instituten van allerlei gezindten. (U weet, zoiets moet er altijd bij staan in Nederland). En ondanks de concurrentie van Sporttoto en Duitse Lotto bijvoorbeeld, blijft de Inleg regelmatig stijgen. In het nieuwe hoofdkantoor aan, de Rotterdamse West- blaak worden deze acties nu geleid, waarbij men al tijd kan rekenen op de steun van 10.000 vrijwillige lotenverkopers en nog een groot aantal vaste adressen •waar ditzelfde gebeurt. Een goedlopende zaak: ook al door de uitgekiende reclame die ervoor wordt gemaakt. U herinnert zich waarschijnlijk wel het TV- filmpje waarin een aantal leuke meiskea een kist openbraken, waaruit een lawine aan geld rolt Eer lijk: ik heb gisteren pas gehoord dat dit echt geld was en wel exact één mil joen gulden. Ze hadden het even ge leend bij een bank die wel een paar kerels meezond om een oogje op deze schat te houden. Ze hebben het erg moei lijk gehad in de studio, die mannen. Nonchalant werd er kostelijk geld rondge strooid, met bezems weer bijeengeveegd voor de vol gende opname en tot 's avonds laat zaten deze bankmensen nog te tellen of het alles bij elkaar nog wel één miljoen gulden was. Maar het moeilijkste mo ment kwam, toen een crea tieve geest op het idee kwam een leeuw of tijger (het juiste diersoort is me ontschoten) in de studio te halen. Terwijl de hele be zetting angstvallig samen drong op een hoger gelegen plateau werd dit beest op het geld losgelaten. Eerst ging alles goed, maar met de onzorgvuldigheid 2ijn ras eigen, begon dit roof dier aan de biljetten te knauwen. Eerst gelukkig een biljet van vijf, maar toen hij zalig knipogend een duizendje verslond, onderging iedereen een wurgende spanning, - Ik heb het van een in sider en als ik lieg, lieg ik in commissie. Overigens, nu ik heb ge-, zien hoeveel eigenlijk wel een kwart miljoen Is, koop ik de volgende keer SUS- Ioten. Dan maar een dag geen broodbeleg. Mogelijkheden tot vertier bui tenshuis van 27 juni tot en met .6 juli, De voorstellingen en uitvoe ringen die hieronder zijn aangege ven beginnen, tenzij anders ver meld, 's avonds om kwart over acht. Twee concerten flHBh in het kader van BB8ÏÏMB L het Holland Fes- SEjf f&W KJ tival: Voor het ■HLJwFy eerste Berliner Filharmonisch Qr- Jf Chester o.l.v. de AR grote meester Her- bert von Kara jan op 1 juli is geen kaartje meer te krygen. Het tweede kunt u nog wel bezoeken: 5 juli, grote zaal van. De Doelen, waar het Concertge bouworkest (u weet wel, het best betaalde orkest van Nederland) o.l.v, Eliahu Inbal zal spelen. So list is Paul Badura Skoda (piano). Woensdag 2 juli liefdadigheids concert onder bescherm vrouwe schap van prinses Margriet door de Laurentian Symphonic Band. Dirigent is Henry Bonnenberg. De baten van dit concert komen ten goede aan het Rode Kruis. VERWACHT: Doelen 9 juli: Sloteoncert HF door het RFO o.l.v. Edo de Waart met pianist Feter Nero, Luistert u woensdagmorgen 2 ju li naar het weerbericht wordt er géén regen verwacht, dan 's avonds naar het openluchttheater „Dijk- zigt", waar het Zuidslavische dans ensemble „Joza Vlahovic" zal op treden. Veertig soepele folkloristen met eigen orkest. Authentieke dan sen worden, volgens het program ma, verzekerd. Deslderius Eras mus is het onder werp van het to neelstuk „Eras- muzc, of de Sof der Zotheid", dat aKViVa Manuel van Log- gem (bekend van toneel en Sex tant) in opdracht van het Rotter dams Studenten Korps schreef. De studenten gaan „Erasmuzc" zater dagavond a.B. voor het eerst op voeren in de Rotterdamse Sohouw- burg. Maarten Lamers voert de regie: in de hoofdrollen Saskia Stuiveling en Richard van Bljstcr- veld. Ook zondag 29 en maandag 30 juni. De Nederlandse Opera Stichting brengt vrijdag 4 juli „Le Rossignol/ Petroesjka" van Igor Strawinsky in de Rotterdamse Schouwburg. De zangsolisten zijn o.a. Emmy Gre- ger, Eliane Manchet, Marco Bak ker en Simon van der Geest. Voor de instrumentale achtergrond zorgt het RFO o.l.v. André Presser en Jean Fournet. Donderdag 3 ju li: Moderne Ame rikaanse dansen in de Rotterdamse Schouwburg door het Alwin Niko lais Dance Thea tre uit New York. Ballet van eigen bodem is morgenavond in de schouwburg te zien, wanneer het Nationale Ballet nieuw werk van Rudi van Dantzig, Robert Kaesen en Kurt Stuyf uitvoert. In het openluchttheater „Pijk- zigt" de onvolprezen balletgroep voor de jeugd „Scapmo" met „Straatspelletjes'? en „Moeder er staat een vrijer aan de deur". Aan vang: 14.00. Zowel kinderen als be geleiders betalen 1,25 gulden en- trée. Dat is niet veel. VERWACHT: Rotterdamse Schouwburg 24 tot en met 31 ju li; musical „Man van la Mancha" met o.rn. Guus Hermus en Johnny Kraaykamp, De Nederlandse Spoorwegen doen de laatste tijd meer en meer aan voordeelaan biedingen. Er is nu een handzaam w foldertje uitgege- ven, vol met mo gelijkheden tot goedkoper reizen per trein. Jongeren tot en met 18 jaar kunnen bijvoorbeeld voor twee tientjes acht dagen onbeperkt van station naar station, er zijn voordeelkaarten voor bejaarden, kris-kras-abonnementen (acht da gen sporen voor 40 gulden), dag abonnementen (20 gulden) enz. Dus: foldertje halen. Ze zü'n gratis. In het kader van de officiële opening van de tunnel onder de Oude Maas by Barendrecht en Hcinenoord ons voorstel voor de naam Barend Hein-tunnel is nog niet aangenomen organiseren drie wandelsportverenigingen een zgn. tunneltoctat. Afstanden: 10, 16 en 20 kin. De deelnemende tippelaars kunnen re kenen op een herinneringsmedaille. Inlichtingen via de volgende tele foonnummers: 0180643 24, 01896 —33 97, 018622 29 en 28 41 42 in Rotterdam. In de maanden juli en augustus f vertrekt iedere I 1 vrijdag te 20,00 u. MftW i een Spido-boot 1 J k voor een avond- JM rondvaart door de havens en over de Nieuwe Water weg. Dat komt vooral neer op kij ken naar de illuminaties van bij- 7( DESIDERIUS ERASMUS De kot mende tien dagen In het middel punt van de belangstelling. voorbeeld de raffinaderijen. De tocht duurt drie uur en voor de hongerigen. is er koud buffet, waar aan men voor 11,50 gulden kan deelnemen. Prijs van de rondvaart: 6 gulden (kinderen 3 gulden). Plaatsbespreken twee dagen van tevoren is gewenst. Met meer baar of met ander haar uit, wordt dooi' de dames (en sommige heren) de laatste tijd steeds meer toegepast. Zet een pruik op het hoofd en je bent ge lijk een ander mens. Wie dat wil moet maar eens gaan neuzen in het pruikenboetiekje van Liz Obj aan de Zaagmolendrift 9. Liz voert een gevarieerde collectie vals haar, in alle kleuren. Huren is ook mo gelijk. GELEZEN in Artis-niewios, de Amsterdamse editie van Blijdorp Geluiden: „Het dier me t de naam luiaard is ee» wonderlijk toezen. De naam geeft een uitstekend beeld van zy'n traagheid. De Zuidameri- kaanse indianen zeggen het zo: Ziet men in. eert boom tets dat op een luiaard lukt, blijf dan geruime tijd kijken. Ziet men beweging dan kan men er zeker van zijn dat het geen luiaard is.,," r Het Rotterdams O OQ A Studenten Corps TTrjt/j viert de komende weken het elfde TrHBi-A-dli lustrum. Een vlc- viiBPVl rln£ die tradltie- getrouw groots is ttt opgezet en zoals altijd ook moet aantonen dat studenten nog wel iels meer kunnen dan lawaai schoppen en bier drinken. Op het Schouwburgplein hebben zij een compleet vermaakeentrum ingelicht. Talloze attracties, waar mee vrijdagmiddag omstreeks vijf uur gestart wordt. Kermisverfnaak, beatoands enz. enz. Affiches over al in de stad en op het plein ge ven gedetailleerde informatie. Voor tentoonstellingen die anders zijn dan anders kan men vaak in het gemeentemuseum van .-Maas sluis terecht. Was er onlangs een tentoonstelling over biljarten, nu staat het museum de komende we ken in het teken van de vlag. Na tionale vlaggen, stadsvlaggen, scheepsvlaggen, wimpels, konink lijke standaards, seinvlaggen, enfin, wérkelijk teveel om op te noemen. Tot en met 12 juli. In een hoek van G&tiM&ïfc hct Schouwburg- plein zijn een aan- tal oude huisjes in hout gerecon- strueerd, achter een (houten) muur i met kantelen. Vrij dagmiddag zal wethouder Reehorst tussen de huis jes staan en de officiële opening verrichten van de openluchtten toonstelling „Erasmus op straat". In en om de huisjes wordt een beeld gegeven van het leven van de vijfhonderd jaar geleden gebo ren wijsgeer. Door geschriften, voorwerpen en projectie. Ook is er een oude drukkerij en een taveerne, waar men ter nage dachtenis van Erasmus het glas kan heffen. De toegang tot dit stukje geïmiteerde oudheid is gra tis. ïn samenwer king met het Nederlands Zui- velbureau houdt bet café-restau rant „Harmonie" (De Doelen) ook dit jaar weer een kaasactie. Tot en met1 juli zullen er voor de ge- interesseerde eters gerechten wor den geserveerd, die uitsluitend met Hollandse kaassoorten zijn toebe reid. We gaan u een beetje lekker maken door een aantal van deze kaasschotels te noemen: „Filets de sole a TArgenteuil" twee gebak ken tongfilets met asperges, gegra tineerd met kaas, rijst en kreeften saus; „Cótelette de volaiUe Main- tenon" gepaneerde en gebakken kippekotelet. gegratineerd met Friese nagelkaas, rijst, tomaten ge vuld met spinazie en tomatensaus; .Escalope de veau Jurasienne" gebakken kalfsschitzel, ham, to maat, champignons, kernhemmer- saus met port, aardappelkroketten en selderij. De ,all-in'-prijs van deze scho- jlaen. tels is 8 guld

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1