nieuws over sanering Open 3 r w ROTTERDAMS DAGBOEK Meer variatie in de woningbouw mogelijk Mozortavond op hoog niveau Doorstromen of niet doorstromen: Dat is de vraag door nieuw systeem TREVIDA mmm ROTTERDAM RIJNMOND MARKTBERICHTEN Vereenigde Touw; dieptepunt maar dividend is mogelijk VERHUIZING VAN RAILS HH m - m Toernooi om Zilveren Bal start 31 augustus einduitvoering Conservatorium Lichtgewicht costuums Overschies clubhuis nu Kreater - houdt kinderen in vakantie vier weken bezig ttvé'.}'--:' pagina 4 - vrijdag 2? juni AAN; de afctiegroep van de Rotterdamse afdeling van de BBK t.a.V; de algemeen organisator de heer Hein de Koster Beste Hein, Ik klim maar direct in de pen om je te schrijven dat jij, en je me destanders me gisteren bij het muséum Boy mans-Van Beuningen een kostelijk uurtje hebben be- xdrgd. Trou wens, dat-geldt niet voor mij alleen- Allé ge nodigden. die het slaan van de officiële eerste paal •voor de nieuwe vleugel van bet museum bijwoon den, hebben genoten. Ik heb er maar één niet zien lachen, ók kon de man en 0c zal je eerlijk zoggen dat hij grappige dlhgcn nooit waardeert, dus daarover geen zorgen. Ja, Hein, ik möét het je schrijven, het was erg leuk. En dan niet enkel cn alleen omdat .alles, uit kreatief. oogpunt, zo punt gaaf in Orde. was wat hadden jul lie een mooie eigen eerste paal, zo aardig rood-wit in de olieverf maar er werden ook van die speelse bewegingen gemaakt. Hoe jij, Hein, samen met-Piet Lamers die paal op en neer bewoog! Onnavolgbaar! Maar ook de anderen wil ik niet te kort doen. Het'charmante handge klap van de meisjes o.l.v. Trees Su- ringh bijvoorbeeld 'en de satire van Remi Pappen op de kreten die de Amsterdamse kunstenaars in het rijksmuseum slaakten. Erg goed. Je ruit nu misschien denken dat ik ver geet om over jullie strijdlied te schrijven. Toch niet. Ik heb zelfs en- kele regels in "mijn zakagenda geno teerd, zoals „Hup, Ebbinge Wup, laat de kunstenaars niet In hun hempie staan". Dat Is toch een zinnetje dat getuigt van snedig taalgebruik. Mijn., grootste 1of gaat echter uit naar .de steken die jullie ophadden. Tomeloos goed zeg, om die "dingen te maken van de Volkskrant, want dat Is fijn dik papier hè. En het idee om die steken met een touwtje rond de kin vast te maken was helemaal bet sublieme einde,. Zeg, Htin, even onder ons: de mensen zeiden dat jullie aan het protesteren waren. Tegen kunstbe leid, tegen wantoestanden in musea, tegen discriminatie van beeldende kunstenaars en zo. Dat geloof ik niet. Daarvoor was hetgeen jullie opvoerden veel le vrolijk. En, 6td dat het wel zo zou zijn, dan had ik toch een heleboel bekende kunste naars uit Rotterdam en omliggende steden moeten zien? Jan van Mun ster, Matthieu Ficheroux, Woody van Amen, Jakob Zekveld, Hans Hazébroek, Henk Figee, Toni Burge ring, Joop van Meel, Hans Holle- macii. ik noem maar een paar namen. Ik heb alleen een paar kunstenaars uit Vlaardingen (plus hun dames) enkele Rotterdamers eri jij, een Schiedammer, gezien. Nee, ik geloof niet dat jullie pro testeerden. Sterker, ik weet het ze ker. Hein, ik stop er mee, want ik moet weer mijn bijdrage aan de harde en zakelijke maatschappij gaan leveren. Schrijf mij eens terug, als je het tenminste niet te druk hebt met de bij zijn. Daaag. repetities voor. de volgende voorstel ling die, naar ik meen/op het Stad huisplein plaats zal vinden. Ik zal er ROTTERDAM. Coöperatieve Tuin bouwveiling der Zuid-Hollandse Eilanden G-A. Pfjjebertcht vfln donderdag 26 juni i960.Barima's 24—38; Eersteling 30—40; Dare's 31—44;Andijvie .11—21 per kg; Bloemkool I 6 4fr-W; Ie 39—IB: I 10 23-26; n 6 31—42; H 8 24—33; 1110 15—24 per at,; Dubbele bonen 119—-210; Snijbonen 160 200; Tulnboften 29—38 per kg; Komkom mers 70/91 26—31; 61/78 24—29; 51/61 lfl—25: 41/51 17—21 per st.; Kroten 13—20 per bos; Kroten 4040; Waspeon 72—69; Rabarber 10—20; Peulen 240—330 per kg; Sla 5--I2 ..per: st.; Spinazie 55—EO per kg; Aardbeien 23—43 per doosje;Aardbeien 125—161 per kg; Rode bessen 74—63 per doosje; Perzlkr- -'- Tb ,31-08 'ADVERTBNTIBi elke vrijdagavond ...tol 9 uur open Hoe lastig zo'n ouderwetse loodzware matras is merken vele huisvrouwen dagelijks als zij de bedden opmaken en wat een stofboel geeft 't niet..,,, met een polyaather matras zijn die problemen van de baan. Extra brede 2«persoons poly- aathsr matras met doorgestikt bovenblad en overtrokken met fraaie damast. Een kwaliteïts matras, 2-per- soons, nu voor ds prijs van een 1-pmoonsbed voor nog géén negen tientjes. Extra brede 2-pensoorjs polyaelher matrassen S G.30KG.per m 130x190x±13 <m Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze extra breda 2-persoon's matrassen van een uitstekende kwaliteit polyaetfier, met doorgestikt bovenblad, overtrokken met fraaie damast in de kleuren blauw of goud, 130x190x13 cm Ook maandagmorgen cpon Géén tel.. of schrift. bost ROTTERDAM, vrydag (ANP), De NVVereenigde. Touwfabriekcn (Rotterdam) verkeert In een diepte punt, maar kan nog een stootje ver dragen, zo verklaarde ir. P, M. van Doormaal vandaag fu de aandeelhou dersvergadering van deze NV, die be zig is met een „ingrijpend omschake lingsproces" en een „totale heroriënte ring". Over de vcx>rmtzichten op korte ter mijn zei ir. Van Doormaal: „Het ziet er naar uit dat het jaar 1909 niet be ter zal zijn dat het voriige. Integen deel, het resultaat zal nog achterblij ven bij dat van 1968". Toch is het mo gelijk dat aandeelhouders over 1969. dividend zullen ontvangen: „Ook als we niets hebben verdiend is een matig dividend niet onmogelijk, mits de zaken er dan goed uitzien,"'zo stelde ir, DoormaaL De NV zal over 1968 een dividend uitkeren van 10 procent (onveran derd). De dividendbetaling was echter pas mogelijk door 1,8 miljoen te ont trekken aan een reor-garusaüereserve. De winst over 19B8 bedroeg f 1.38 miljoen. Eigenlijk was er een negatief resultaat, zo stelde de directie op deze aandeelhoudersvergadering. Het voortzetten van het dividend was mo gelijk doordat in het verleden steeds geld opzij is gelegd. De directie achtte het niet juist om aandeelhouders dit „appeltje voor de dorst" te onthouden. Hoe-wel er nog enkele moeilijke jaren zullen komen, waarin, de reserves wellicht niet meer worden aangespro ken voor een dividend-uitkering, ver wacht het bestuur toch dat de Veree nigde Touwiabrieken. binnen enkele ■jaren weer een rendabel bedrijf zal zijn. Op de vergadering Is onder meer nog meegedeeld dat het bestuur zelf diet actief wil zijn op het gebied vah samenwenkiine óf fusie ondat het eerst orde in eigen huis wil stellen. Men voegde er aan toe dat dit. beleod wel door toedoen ven anderen door kruist kan worden. De, NV overweegt de verwerving van- eigen, aandelen door inkoop ter beurze en zal nog een aantal fabrieks gebouwen met terreinen kunnen af stoten. ROTTERDAM, vrijdag. Burge- meester W. Thomassen heelt gister- mldag In het stadhuis prijzen, uitge reikt aan dc winnaars van de opstel en vertaalwedatrUd, die In bet kader van de Erasmusherdenking Is gehou den. Henk. Huibers, Piet Houtman én Mieke Aerts kregen achtereenvolgens de eerste, tweede eri derde prijs voor hun opstelen. Ir, de vertaalwedstrijd werd Jaap Blom eerste. Peter vap de Schee en Arïe Pellegrom kregen de tweede en derde prijs. (door Hans Ratsma Dc Rotterdamse architecten, verenigd in de Koninklijke Maat schappij tot Bevordering der Bouwkunde, Bond van Neder landse Architecten heeft in deze maand gereageerd op een Sane ringsnota die op 29 januari aan de leden van de raad werd toe gezonden; Deze reactie komt in de vorm van een Nota, waarin de architecten bet gemeentelijke boekwerk over de sanering een aanvaardbaar en voor treffelijk werkstuk noemen, waar aan echter een visie op de toekom stige ontwikkeling van de recon structiegebieden ontbreekt. De ar chitecten. menen dat deze visie met volledige deelname van de bevol king daarin, tot stand móet komen en zij tonen zich voorstander van een hoogwaardige bebouwing van eigentijdse woonvormen in de recon structiegebieden. Om dit doel te bereiken stellen de architecten in hun Nota vóór een aantal werkgroepen, in te stellen, die onder meer een onderzoek dienen in te stellen naar de wenselijke om vang van het stadscentrum, in samenhang met de ontwikkeling van de universiteit en het havengebied. Daarnaast zouden deze werkgroepen de woonfunctie en de verweving van wonen en werken In de recon structiegebieden aan een onderzoek moeten onderwerpen. Zij noemen de woonfunctie een belangrijk aspect in de reconstruc tiegebieden en zij zijn van mening dat het stadscentrum aan levendig heid wint als daar omheen een ge concentreerd woongebied ontstaat. Herhaling Dc architecten schrijven nog- veel meer in deze Nota, maar dit Is wel het voornaamste, hoewel het geens zins een nieuw geluld Is. Wie de hearings over de sanering heeft bij gewoond, weet welke verlangens er leven ten aanzien van de sanering cn het is opmerkelijk dat de archi tecten hebben gemeend dezelfde Verlangens nog eens naar voren te brengen. Zij schrijven dat de economische, en budgettaire mogelijkheden onder zocht moeten worden, dat een methode voor de sociale begeleiding wenselijk is, dat er een onderzoek ingesteld moet worden naar de ver- keersontwikkelingen enz. Zn feite Is het niet meer dan een open deur in trappen; en daar hebben ze bijna een half jaar op gestudeerd. In feite valt de hele bodem onder hun Nota weg als ze opmerken dat er niets in de Saneringsnota wordt gezegd over de toekomstige bebou wing. De Saneringsnota is niets meer dan een aanloop, een'tastende verkenning waarin men met opzet de toekomstige bebouwing van de straks braakliggende terreinen bui- ten beschouwing heeft gelaten. Dit vormt namelijk een duidelijk hoofd stuk apart, dat afgerond verwerkt wordt In een volgende nota. Het idee om werkgroepen in te stellen ten aanzien van een zo com plex gebeuren als de sanering, ligt bovendien erg voor 'de hand eri wordt reeds gesuggereerd door de Saneringsnota. Maar over het frisse plan om ditmaal een zogenaamde „functionele raad" te vormen, die een samengebalde beslissingsbe voegdheid zou krijgen ten aanzieri van de sanering, ontbreekt ieder woord in hun Nota. Tenslotte zullen, volgens de archi tecten, „zeer velen een duidelijk ant woord moeten geven." op het beroep dat B. en W. op de bevolking heb ben gedaan om niet achter te blijven met hun inspraak. Op 19 maart van dit jaar werf aan de architecten gelegenheid ge geven om tijdens een hearing aan dit beroep te voldoen. Van de elf genodigden, verschenen er vijf. Vïv- - - r - N iMU *"v Holland Festival TiE kamermuziek is op het Holland Festival van dit jaar niet rijkelijk vertegenwoordigd, zodat voor serléu2e liefhebbers, van dit" genre het optreden van het Nederlands Strijkkwartet met medewerking van de solo-altist van hotR.Ph.O,, Thomas Lorand, en de pianist Theo Bruins (voor Mozarts Pianokwartet .In g,KV 478) alleen reeds om dat feit een intieme oase kon worden genoemd in dit festival waarin extra aandacht is besteed aan de beuvres van Strawïnsky en Mozart. Gisteravond, werden in de helaas niet geheel bezette kleine Dolenzaal alleen werken, van laatstgenoemde componist tot klinken, gebracht: be halve. hetreeds genoemde opus het 20genaam.de Jachtkwartet, KV 458 en 11a de pauze het Kwintet voor.2 vio len, 2 altviolen en cello in g, KV 516.' Voor ons gevoel bereikte het musice ren van Nap de Klijn c.s., waarbij Lo rand zich voortreffelijk aanpaste, zijn hoogste niveau in het sublieme, vaak aangrijpende kwintet, waar een volko men innerlijke rust, een fraai afwegen der timbres en een volstrekte stilis tische eensgezindheid deze vertolking de geladen zeggingskracht verleenden waar dit werk om vraagt. Maar ook in het kwartet in Bes toonden de strij- kers zich erudiete specialisten in dit bijzondere 'métier. Incidenteel werd helaas de gaafheid van het klank beeld iets aangetast' door enkele te scherp uitgevallen: passages van de primarius; met name het rondo in het Pianokwartet kreeg hierdoor een wat materieel effect. Theo Bruins dwong met zijn helder pianospel in zeer stijlvolle voor dracht veel bewondering af,'maar zijn toucher leek ons voor Mozart toch nog net iets te nuchter. s. niebosr (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag. Het tra: ditionele voetbaltoernooi om de Ziilve- ren Bal zal op zondag 31 augustus en dinsdag 9 september op hat terrein van Quick in Den Haag vóór de. der-: tiende maal worden gehouden. De deelnemende verenigingen zijn Fluks, TSC, Papendrecht, VUC, Quick, Laak kwartier. BW en Spartaan ?2ö. (ADVERTENTIE! Ongeveer een' maand geleden is de RET begonnen" met het verwijderen van enkele delen tramrails in de Oranjeboomstraat. Deze stukken rails dienen afs reserve- en vervangings materiaal voor de rails elders in de stad. Hoewel er geen enkele tram meer rijdt in deze .straat is tot nu toe 'echter niet officieel opdracht gegeven alle tramrails, hier te verwijderen. Niet alleen .thuis maar ook op decamping of in dc tuin heeft, ieder toch graag een gemaks- stoel. Relax,fauteuil' met voetsteun, met gelakte beukenhouten armleggers, in diverse standen 'te verstellen, geheel inklap baarnu voor nog géén ze" ventien gulden. voetsteun afneembaar Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop' van deze relax fauteuils met voetsteun, geheel, 'inklapbaar, met gelakte beuken' armleggers, in A frisse ruit. voor m Super relaxfauteuil met vaste voetsteun" op- schuim gestof feerd 28.80. Ook maandagmorgen ópen Géén tel. of schrift, best HHet is raar ge steld in Rot terdam, U her innert zich, wellicht het verhaal (onlangs in deze krant geplaatst) over een grote familie in Spangen, die met vijf tien personen „samen woonden" in vier kleine kamers. Een hele toe stand; twee kinderen per stapelbed; klein woonkamertje, een. hok- kie van een keuken, kleren opgeslagen langs de trap; enfin beslist - niet iets om'over naar huis te schrijven al heeft deze redactie ge meend u in uw veilig woninkje toch maar iets' over deze ellende te moeten voorschotelen, Wie krijg ik de volgende dag bij me? Mevrouw S. H. C. Commijs-Uitdenbogerd; een mevrouw die het niet helemaal meer weet en on middellijk een stapel brie ven en ander papierwerk voor me op tafel gooide. Zij woont 1 vertelde ze me samen met man en'.kind in een, Kralingse flat, terwijl haar 74-jaar oude moeder zetelt in een huls met zeven {ja heus „7") kamers ergens in Hïllegersberg. Deze bejaarde dame be schikt over een medische verklaring, dat ze niet lan- fer alleen in dat grote huis an wonen. Nu dacht me vrouw Commijs: Kom, als ik nu eens probeerde samen met mijn gezin en mijn moeder een eenge- zinshuLs ergens in de stad te krijgen. Dan komt er een groot huis vrij, plus een flat en ik „stroom door" naar een huis waarvoor ik bereid ben 'meer. huur- te betalen. Er gingen brieven met dit op zichzelf wel gezonde Idee naai- de instanties die je daarvoor dient aan te schrijven. Mis, helemaal mis. De instanties ant woordden dat het helaas niet door kon gaan,, omdat, het gezin van mevrouw Commijs geen vijf 'leden telde, en dus niet in aan merking' kwam voor. een eengezinswoning. Mevrouw Commijs: „Het was voor mij een grote te leurstelling. Het is alsof je tegen een betonnen bunker aanloopt. Nu wil ik wel naar de minister schrijven, maar het heeft al vier maanden geduurd voordat ik bericht terug kreeg van de instanties". Tja, het.is raar gesteld: formeel heeft dé gemeente natuurlijkgelijk en. wel licht zou'toestemmen;in dit geyal van doorstro mén eén precedent /schéppen.Maar toch, met;1 zo'n huis van zeven kamers'zou de fami lie In Spangen' misschien geholpen zijn. In de Kra lingse flat kan dan mis schien een klein gezin trek ken, dat wellicht een wo ningwetwoning achterlaat. Zo kün je doorgaan met je voor te stellen wat er zou gebeuren als maar het gebeurt niet, Wat wel zijn beslag heeft gekregen is het volgende: een juichende student bel de mij. op met dé medede ling, dat de studenten het b este b uur tcafé i a Ro tter- dam hadden bekroond. Het is café „De Viersprong" ge~ worden aan het begin van de Goudse Rijweg. In het kader van hun lustrumvie ring had het Rotterdams Studenten .Corps een wed strijd met-dit doel uitge- schreven. Op naar de Goudse Rijweg dus en fors io vivat uit de keel ge- scheurd. - Wat is een kleintje pils eigenlij k in het Latijn? (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Prof. ir N. J, Habraken, directeur van de Stichting Architecten Research (SAR), heeft donderdag een woningbouwmethode gepresen teerd die volgens hem het bouw bedrijf in staat stelt om in de toe komst te voldoen aan dé steeds groter Wordende vraag naar variatie in dé woningen. Do ontwerpmethode van de SAR is toegepast op het reeds bestaande giet- bouwsysteem van de n.v. Ingenieurs- Bureau voor Bouwnijverheid, een werkmaatschappij van de IBB-KON- DOR GROEP. Toepassing van het- JBB-SAR- systeem in de woningbouw houdt in dat de ruwbouw van flats of eenge zinswoningen volgens standaardmaten wordt opgezet en dat binnen die ruw bouw tal van indelingen mogelijk zijn. Prof. Habraken meent, dat dit het best kan worden gerealiseerd met be hulp van „inbouwpakketten". Deze inbouwpakketten zijn evenwel nog niet verkrijgbaar,omdat er nog geen markt voor is. De SAR-directeur ver wacht, dat de industrie zich met de produktie van deze inbouwpakketten gaat bezighouden, De IBB zelf is al doende met het ontwikkelen van in» bouwpakketten. Een inbouwpakket kan naar de wensvan de opdrachtgever (even tueel de toekomstige bewoner) wor den samengesteld uit hout- en/of steenachtige elementen. Ook de toe passing van kunststoffen kan plaats vinden. Prof. Habraken wees erop, dat het TBB-SAR-systeem de mogelijkheid opent om binnen de ruwbouw na ver lóóp van. enige pirèn een andere in deling toe te passen, bijvoorbeeld om de woning aan de veranderde omvang van het gezin aan te passen of om te voldoen aan veranderde wooneisen, zoals een grotere, keuken en douche- cel, Variatie In grootte Eenvariatie in grootte van de woning In hetzelfde flatgebouw, wordt mo&elijk omdat men een verschillend aantal rmvbouw-elemenlen bij elkaar kari voegen. De architect ir J. J. Sterenberg uit Ter Apel heeft op de tekentafel de inhoud van het IBB-SAR-systeem aan de praktijk getoetst. Ir H. W. L. Hey- ning, lid 'van de raad van bestuur van de IBB-Kon dor groep, kon gisteren nog niet zeggen, wanneer het systeem daadwerkelijk in' de woningbouw zal worden toegepast ouverture Roméo et Juliette, die het écletante sluitstuk van de'avond vormde, bestond het programma' van het Conservatoriumorkest en -koor, gisteravond in de goed bezette grote Doelenzaal, uit gematigd moderne werken althans composities tut de 20ste eeuw waarvan er twee tot het minder békende repertoire be hoorden, Origineel van opzet, zij het niet geheel geslaagd in de verwezen lijking van zijn bedoelingen, is het Psalmkonzert voor bas-bariton, vijf stemmig kinderkoor, 3 trompetten, vi- brfoon en contrabas van JSlmmermann, een stuk, dat toevallig- enkele weken geleden hier werd geïntroduceerd tij dens. de Nederlandse koordagen. Wij hebben toen betoogd, dat van de mo gelijkheden van het in jazzsfeer ge houden begeleidend apparaat te wei nig profijt.is getrokken en ook bij her nieuwde auditie kwam het werk ons topzwaar voor in zijn overeoncentra- tie op de koorpartijen, Deze werden, intussen onder leiding van Kees Stol wijk, de waarnemend directeur van het Conservatorium, zeer knap en fraai genuanceerd vertolkt Voor de cantus firmus van de slotpsalm zou een knapenkoor beter zijn geweest, maar het ligt voor de hand) dat bij deze feestelijke tweede einduitvoering de melsjes van de MAVO, die- bij het Conservatorium en de Dansacademle behoort, voor dit doel werden 'Inge schakeld. In het neo-classicistische Concertino voor hobo en orkest van Volckmar Andreae was Agnes Bedeker de ta lentvolle soliste, wier energieke aan pak het werk zeer ten goede kwam. Van nature is dit concertino meer pastoraal dan spiritueel, maar het biedt, vooral in de finale, toch kansen tot zeer levendig spel, die -Agnes Be deker zich niet liet ontgaan. Voor Leo Lentz lag de 2aak in'zoverre eenvou diger, dat hij de waarde van Debus sy's eerste Rhapsodie vor klarinet en orkest bepaald niet meer behoefde te bewijzen. Wèl uiteraard zijn eigen af finiteit met deze stijl, en voor zover men.dat in deze kringen nog niét wist, -zijn persoonlijke vaardigheid en mu zikaliteit, Leo Lentz is evenwel geen instrumentalist, die op deze punten teleurstelt Hij speelt met benijdens waardig gemak en fraaie toonvor- mlng. Het Conservatoriumorkest, dat in getogen' het programma had geopend met Fauré's suite „Pelléas et Mélisan- de" heeft met uiterste toewijding en grote concentratie zijn. verschillende taken verrieht, meestentijds met be wonderenswaardig resultaat, vooral wanneer in aanmerking wordt geno men, dat dirigent Edo de Waart de repetities wel eens aan anderen moet overlaten. Rest ons te melden, 'dat Rob Hol! de sonore bassolist was in het stuk van Zimmermann en dat Gerard Ver meulen en Ruud Bastiaanse daarin kundig resp. de vibrafoon en de con trabas bespeelden. ELLYSALOMÉ /ADVERTENTIE! fstakende aanbieding voor de me dogen, dit comfortabele zomer cOïtoum. Trevira. Courant 3-knoops model, In vele modieuze zomerkleu serie 1 serie 2 lodere^vrildaga vond Uw,1 Ko?opavohd v .v V 0 ROTTERDAM, VTtjdux. Het clubhuis aan de Zonneveldstraat 13 in Overschle, sinds 1937 Ingebruik voor het Ankerclubhuiswerk, heeft thans de naam Kreater (een samentrekking vaa theater cn kreatief) gekregen. Na het vertrek van hoofdleider Th. Kop pelaar, die hier zes jaar gewerkt beeft, zwaait de heer B. H, Kalkman de scepter. Als nieuw jeugdleider is benoemd dc heer H, van Zuuren die met mej. M. Maaskant het clubhuis werk zal voortzetten. Het houten gebouwtje dat o.a. een bar voor dranken, een disco-bar en een biljart bevat zal waarschijnlijk reeds in 1970 vervangen worden door een ruim buurthuis aan de Ziedewij» straat eveneens in. de Klein polder- Oost, Dit jaar heeft de leiding in plaats" van aan kamperen de voorkeur gege ven aan een vier weken durend pro gramma vol vatea mtie-ac ti vit ei ten voor de gehele jeugd van Overschie, van 4 tot 12 jaar té beginnen maandag 30 juni tot en met 24 juli. Het programma vermeldt:, straafcte- kenen, poppenkast, films/ maskers .maken en dagtochtjes naar. de 'dier gaarde, het 'Kralingse Bos, het strand, een speurtocht en een dierertmiddag met een eigen dier. Onder leiding van de heer W.Ön- welant komt er een straatvoetbalcom petitie voor 8- tot ,12-jarigen en. als er belangstelling voor bestaat ook voor 12- tot. 14-jarigen. Het slot. zal zijn het bouwen van een echt huttendórp metwinkels en esn VW, dut do laatste drie dagen in beslag zal nemen. v.'"." -

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1