Schiedam wacht nog met postbestelling éénmaal per dag Acid Keyzer heeft nu sieraden-keldertje SVV-actie gaat door SCHIEDAM MISSCHIEN VOLGEND JAAR Brandje in ruim van aangevaren tanker Bestelauto van geluidsstudio gestolen met f 70.000 aan installaties LIESVELD VIADUCT GEREED SCHIEDAM J. M. Kroon onderscheiden Nieuwe predikant in Ridderkerk GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 INGRIJPENDE WIJZIGING VAN HET HELE BESTELPATROON Burgerlijke atand W. Slingerland als laatste, van PvdA-lijst lid raad Ouderkerk B. en w. Vlaardingen tegen uitbreiding van luchthaven V erkeerson gevallen in de maand juni Duivenvluchten De Vrijheid Nieuw politie bureau in Barendrecht vrijdag open Met gif bespoten aardappels weg In Ridderkerk-Oost komt centrum voor Groene Kruis Raad stemt in met opknapbeurt school \'ZC naar Utrecht jongste bediende (vr.) Tempo-Team typistes steno-typistes boekhouders TV ALARM CENTRALE woensdag 2 juli 1989 - pagina 5 (Van ecu onzer verslaggevers) SCHIEDAM» woensdag Aan boord van de Liberiaanse tanker ,-Be- nedikt", voor reparatie liggende bij Werf Wilton FJjenoord te Schiedam, is gisteravond om 21.40 uur brand uitge broken in de bakboord voor-tank. Men was daar met snijbranders aan het werk en aangenomen mag worden dat een vonk is gevallen in resten olie in de tank. In razend tempo vloog alle olie in brand» waarbij de vlammen boog Uit het openstaande ruim sloe gen» tot "boven de voormast uit» Doch dat was weer gauw voorbij, zodat slechts dichte rookwolken overbleven. De bijna 80.000 ton metende „Bene- dikt" heeft op 31 mei in Scandinavi sche wateren een aanvaring gehad, Waarbij de tanker ernstig san de voorsteven is beschadigd. Na de schoonmaakbeurt bij Tankercleaning Is de tanker tien dagen geleden .naar Werf Wilton. Fijenoord voor reparatie gebracht, eerst in dok 8, sinds vrijdag lag het in de Wilton-haven, aan de kade. Do bedrijfsbrandweer van Wilton Kjenoord h'eeflt eerst zelf getracht het vuur te bestrijden doch riep spoedig assistentie van de Schiedamse brand weer in, die onder leiding van com mandant I>. de Jager met drie wagens uitrukte. Drie slangen van de W.F.- brandweer en drie van de gemeente lijke brandweer' waren voldoende om het vuur binnen 'een half uur te do ven, Een blusboot van de Rijkshaven- dienst uit Rotterdam en ook drie met waterkanonnen, uitgeruste boten van de werf waren ter eventuele assisten tie aanwezig, d-otih boeiden geen dienst te doen. Hét materiaal van de werkploegen aan boord is verloren gegaan, verder Meet de schade beperkt. Door het ga pende gat aan de steven en de rondom geblakerde romp, veroorzaakt door de bij de aanvaring in brand geraakte uitstromend a olie, bood de na-rokende „Benedifct" een lugubere aanblik. Doch de brand van gisteravond zelf had weinig om het lijf. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Tijdens een bijeenkomst bü de Distilleerderij J. J. Meder en Zoon N.V. te Schiedam heeft burgemeester H. RoeLfsema gis teren de ere-medaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer J. M. Kroon, chef de bureau, die zijn veertigjarig jubileum bij de distilleerderij viert, De heer Kroon woont in Den Haag aan de Allard Piersonstraat 68. (Door een misverstand is de toeken ning van deze Kon. onderscheiding door ons helaas voortijdig gepubli ceerd. Waarvoor onze excuses. Redac tie). RIDDERKERK, woensdag. De nieuwe predikant van de gerefor meerde kerk ia Ridderkerk, ds. K. Ubels (46), is bevestigd in zijn nieuwe gemeente. De intrede-dienst werd on der grote belangstelling gehouden in' ontmoetmgskerk aan de Groen van Prins ter enveg. Later op de avond werd de heer Ubels nog toegesproken door collega's. Voor hü naar Ridderkerk kwam heeft ds. Ubéls zo'n 5% jaar gewerkt in Drachten. Daarvoor stond hü onder meer in Vroomshoop en Zwartebroek. De nieuwe Ridderkerkse predikant, die getrouwd is en vier kinderen heeft, woont met zijn gezin aan de KJcoslaam 39. Voor de in aanbouw zijnde sport hal in Vlaardingen krijgt de gemeente een ton uit de toto. Abonnees buiten Rotter kunnen wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Er is blijkbaar niet aan te ontkomen. In de toekomst zullen, de posterijen er toe overgaan om de post nog maar één maal per dag te bestellen. Dat is een ministeriële beschik king die, zoals bekend, voor het gehele land zal gelden. In steeds meer (kleine) gemeenten gaat de PTT nu reeds over tot deze onsym pathieke maatregel. „In Schiedam zijn wc nog niet zo ver. De ene plaats is er vlotter mee dan de ander. Maar we zijn. wel bezig met de voorbereidingen. Want die eenmalige postbestelling betekent wèl, dat ook in Schiedam het hele „bestel - patroon" omver gegooid moet worden. Pas wanneer de t(jd er rüp voor is, gaan we er hier ook toe over. Wannéér dat zal zijn, kan ik nog niet zeggen. Misschien in dc loop van vol gend jaar". Aldus de heer H, J, Ree keus, directeur van het postkantoor Schiedam. „Het publiek en het be drijfsleven krijgt er tijdig bericht over". In feite is het zo dat sinds een, halt jaar in een klein deel van de stad de post reeds éénmaal per dag wordt rondgebracht, n.l. in de aller-nieuwste staaluitbreiding, rond het Baeh-plein. Ook de bewoners van de flatblokken, die daarna zijn .opgeleverd, moeten er maar ook niet op rekenen dat zij de post twee maal per dag dn, de bus krij gen. „Wanneer we in Schiedam moeten overgaan tot deze beperking inde postbestelling, dan zal het zó worden gespeeld, dat het publiek er zo min mogelijk hinder van heeft. Een groot deel van het publiek zal het ook nau welijks merken", belooft de heer Ree- kens, die zelf ook niet erg gélukkig is met de opgelegde vermindering van de „service" aan het publiek. Hij Is dan ook aan het dokteren aan een sy steem om alles zo pijnloos' mogelijk te laten verlopen. Niet de helft Hij legt uit dit het tents'»»gen van het aantal postbestellingen tot één per dag nog niet mag worden aange duid met „de helft van de service". Bij een telling is gebleken dat 90 pro cent van alle poststukken in de eerste bestelling van 's morgens gaan. By de tweede bestelling van *s middags wordt slechts 10% rondgebracht „Maar de besteller moet dan wèl de zelfde route lopen met veel minder stukken. Dat Is inefficiënt; een ophef fing betekent daarom een hele bespa ring" Besparing ook aan. mankracht. Ove rigens heeft de heer Reekens niet te klagen over een gebrek aan bestellers in Schiedam. Een tekort van maar en kelen; zulks in tegenstelling met vele andere steden in het westen, waar het tekort zich wél scherp doet voelen. Het overschakelen op een éénmalige postbestelling betekent overigens een diep-ingrypende wijziging van het „bezorg-patroon", De opzet is dat de bezorging meer dan nu het geval is, over de dag wordt verspreid. Het streven is dan om in de belang rijke bestelgebieden, de wijken dus met veel bedrijven en zaken, de be stelling zo vroeg mogelijk te doen ge schieden. Onderkend wordt dat het voor de zakenman van belang Ls da de post er om half negen ligt, opdat' deze vroegtijdig kan worden afgedaan. „Maar aan de particuliere corres pondentie vn de meer uitgesproken woonwijken, kan ik dan deze priori teit niet geven. Daar komt de post dan later op de dag binnen", zegt de heer Reekens. „Het kan alles niet op een goudschaaltje!" Hij erkent overigens grif dat er ook in woonwijken met een late bestelling, mensen wonen voor wie het van be lang is de post vroeg te ontvangen en liefst meermalen op een dag. Hier kan de postbus uitkomst brengen. Het bigt ook in de bedoeling deze mogelijkheid verder uit te bouwen. Postbussen Momenteel Is het zo dat er alleen op het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat postbussen zijn, waarvan een dikke driehonderd in gebruik zijn. Deze bussen zün dag en nacht voor de gebruikers te bereiken, alleen op za terdag tot 13 uur en niet op zondag. Er moet een vergoeding voor betaald worden van ƒ12 per jaar plus do „kosten van de sleutel". Wanneer echter de eenmalige post bestelling zal zijn ingevoerd, worden de postbussen gratis beschikbaar ge steld, voor onbeperkte tijd. Met alleen een entree van 15. Hier ligt dus al een mogelijkheid voor het publiek om zelf de post vroeg op te halen. Want de postbussen worden de gehele dag door gevuld, zodra er nieuwe aanvoer van poststukken is. Uitbreiding „Het is echter óók de bedoeling, tenminste als er belangstelling voor bestaat, om ook in de andere postin- richüngen zoals in de bijkantoren aan de Mgr. Nolenslaan, in Kethel (een druk kantoor!) en aan de Dieselstraat, postbussen aan tc brengen", zegt de heer Reekens. „Maar dit kan niet op korte termijn, want het is nogal een ingreep in zo'n kantoor". Een andere mogelijkheid is dat par ticulieren. hun post in die bijkantoren ophalen via het loket. Doch dat zal dan niet dag en nacht kunnen; men kan alleen terecht op de tijden dat de bijkantoren geopend zijn. Zo kunnen ook de particulieren» die er prüs op stellen de post vroeg te kragen, toch aan hun hekken komen. Maar ze moeten er dan wel voor lo pen. Wat tot nog toe de besteller voor hen doet. Doch nogmaals: op korte termijn spelen deze wijzigingen niet in Schie dam. En ais het zover is, zal een ieder rijdi£ worden, gewaarschuwd voor de wijziging in de postbestellingen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. - Pas nu is bekend geworden, dat in de nacht van vrijdag 27 op zaterdag 28 juni in de .Van der Horststraat een bestelwagen van Siegro-Stu- dio met geluidsapparatuur ter waarde van ongeveer 70.000 gul den is gestolen. In de bestelauto, een blauw-wit VW-busje met het kenteken TJA 8571, stond de complete opna me-installatie van. de Rotterdam se geluidstechnische onderne ming. Slegro-Studio is niet verzekerd te gen diefstal van de auto met de ge luidsinstallaties. De heer F. M. Steburgh, een van de directeuren van Siegro-Studio. vertel de ons gisteravond: „Wij waren met de auto teruggekomen uit Amsterdam, waai- we die avond opnames hadden gemaakt bij een toneelvoorstelling. Ik heb dc auto met de apparatuur voor mijn woning geparkeerd, omdat het nogal laat geworden was. De volgende morgen was de wagen weg. Het was een bijzonder kostbare installatie, ei genlijk het hart van het bedrijf. We kunnen de zaak gedeeltelijk voortzet ten met de apparatuur uit onze kleine studio. De gestolen installatie kwam uit de hoofdstudio. Het gaat om een complete regeltafel en een zeer dure tape-recorder". Siegro-Studio heeft de bestelwagen geruime tijd als teportagewagen ge bruikt, maar bij stereo-opnamen bleek de af luistermogelijkheid onvoldoende. Sindsdien diende de auto uitsluitend als vervoermiddel voor de apparatuur uit de hoofdstudio. De installatie werd meegenomen naar belangrijke evene menten, waar het bedrijf opnamen moest maken. Over d»- verzekering vertelde de heer Sieburgh: „Een ingewikkelde zaak, want als de apparatuur uit de studio gestolen was, zou de verzeke ring wel gelden: ook wanneer de in-' stallatie in de auto zou staan en die in brand zou vliegen. In dit geval gaat de verzekering echter niet op". ROTTERDAM, dinsdag. Op 81- jarege leeftijd is gisteren de heer Arie Munters overleden. De heer Munters was vooral in de wereld van het Rot terdamse amateurtoneel een bekende verschijning, in februari van dit jaar herdacht hij, tijdens een voorstelling van het gezelschap ,.'t Voetlicht" in het Overschiese theater „Musica" zijn 30-jarige toneelloopbaan, De crematie zal vrijdag plaatsvin den in het crematorium „Ockenburg". SCHIEDAM. Geboren: Edward z.v. Molenaar en A-F. van der Mosz, Johanna M. d.v. H. Voels en 3. Barvoets, Hl co z. L. H A van Coltenburg en J. F. M. v;_ Dijk, Marinus A. z.v. H. Brokx en C. M. Klumpert Overleden: A, H. van der Meer, 68 jr, C. Kteinehoort. 68 jr. SCHIEDAM Geboren: Michel L. 2. R. v Volbner en C. S. Hol; Patricia d.v. C. Holleman en N. Kerssen; Caroline d. v. P, E.sebaggers en M. Laohuis; Wtltern F, J. z. v. J. Koedoot en C. H. Sommer; Harten d. V H. J. Schouwenburg en M. A Bljlxmn; Anita d. V. M. van Steeris en N, J. de Wit; Martin z. v. C. H. Kok en L. M, Scheepma ker: Marie A. d. v. J. ÏUjtttalder en J, Sap; Antoinette M. V. J. J. Levens en L. W. M. E. Hipke; Monique J. d. V. M. C. Janssen en J. Visser; Robert M. z. v. J. Mulder en C. Rcelevéld; Patrick A z. v. j. W. Frederlkse en S. van Nus; Patricia d. v. \V. P, Rutten en L. J. M. Lokkerbol: Ange la 1. d. v N. Bouman en A. G. F. Ver schuur; Elisabeth M. d. v. N. Eouman en A. G. F. Verschuur; Johanna C. "d. V. J. M. van der Ree en F. A. van der Steen. Overriden: J. W. Overzler, 5 jr.; L. J. Lansbergen, 83 Jr.; H. Pinkster, 77 Jr., wed. H. Otters ;C, M. Veenman, 83 jr., wed. J. H. Hendricks. Het Liesveldviaduct, de mag nifieke oost-westverbinding door Vlaardingen is klaar. Burgemeester Heusdens gaat het peperdure kunst werk op 10 juli officieel in gebruik stellen. Vlaardingen zal feest vieren. Het mag op deze foto allemaal nog een beetje rommeiig lijken, wie de „laatste beletselen" even wegdenkt kan zich een beeld vormen van dit bij zonder fraaie viaduct. OUDERKERK A/D IJSSEL, woens dag. Tot lid van de gemeenteraad voor de fractie van de Partij van de Arbeid wordt vanavond geïnstalleerd de heer W. Slingerland. Hij was de laatste kandidaat op de PvdA-lijst. Achtereenvolgens hebben de heren A. Demper, A. Koning, H, Hendriks, mevr. T. Both-Spek en de heren P. van Reeuwijk en Adr. van Vliet late*, weten niet voor een benoeming j-Ja ud van de gemeenteraad in aanmerking te willen komen. Als ook de heer Slingerland had bedankt had de ge meenteraad tot de verkiezingen van volgend jaar in plaats van uit elf uit tien man bestaan VLAARDINGEN, woensdag. De gemeenteraad van Vlaardingen gaat vanavond een uitspraak doen over de eventuele uitbreiding van de luchtha ven Rotterdam. B. en w. stellen de raad voor om een motie aan te nemen waarin staat dat de luchthaven Rot terdam met de aanleg van een nieuwe startbaan onaangename gevolgen voor Vlaardingen zal hebben. Verder wordt voorgesteld te protesteren tegen het verder in beschouwing nemen van de plannen tot uitbreiding van de lucht haven Rotterdam. De motie moet onder meer ter ken nis worden gebx*acht van de minister van verkeer en waterstaat en de Tweede Kamer. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, In. de maand juni vonden in deze gemeente In totaal 170 verkeersongevallen plaats. Hierbij werd eén dode be treurd. Het aantal zwaar gewonden steeg in vergelijking met de maand juni van het vorig jaar met 3, name lijk van 5 naar 8. Terug liep hefc aan tal licht gewonden van 43 naar 36. SCHIEDAM, woensdag De Schiedamse PV De Vrijheid nam deel aan drie duivenvluchten, twee voor oude en een voor jonge duiven. Aan de vlucht vanuit Chateauroux. afstand 600 km, werd deelgenomen met 150 duiven. Gelost werd om 5.40 uur; eer ste duif binnen 15.12 uur; laatste prijsduif 15.30 uur. Uitslag: 1, 5 C. Lems; 2, 10 W. v. d. Windt; 3. 6 Jan Doejaaren; 4 C, Robart; 7, 8 P. Verlin de; 9 I. v. d. Tuyn. 250 duiven waren in concours uit St. Ghislain, afstand 170 km. Gelost werd om 6.40 uur; eerste dutf binnen 3.45 uur. Uitslag: 1, 5 W. v. d. Windt; 2, 3, 20 C. Lems; 4, 18 't Hout; 6, 9 J. Duymel; 7 P. Verlmde; 8, 21 H. Put; 10 H. Hagen; 11. A. Westerholt: 13, 23 Jan Doejaareij; 14, 15, 13 P. Pols; 16 F, Schotte; 17 M. Putters, 22 W. Poort. 24 J. Rost, 25 M. de Roo. Aan de vlucht Roosendaal werd deelgenomen met 500 duiven, afs-tand 50 km. Gelost werd om 8 uur; eerste duif binnen 8.34 uur; laatste prijsduif 8.43 uur. Uitslag: 1, 2, 10, 23 A. v. d. Berg; 3 A. Middendorp; 4, 21, 24 J. W, Blom; B, 7 H. Hagen; 8 M. Putters; 9, 13, 25 Jack Doejaaren; 9 M. de Potter; 11» 20 C. de Tuinder; 12 A. Verhaal: 14 W. V. <L Windt; 5 J. v. d. Windt; 15, 22 Jan Doejaaren; 17 P. Kouwenberg: 18. P. Verlinde; 19 I, v. d Tuyn (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Aad Keyzer, de sieraden-eommander van Passage 4, heeft zijn zin ge kregen. Zijn kunstnijverheids- winkel is sinds vorige week don derdag door de ingebruikneming van een warm aangekleed kel dertje compleet Direct al bü de opening van Passage 4 kondigde Aad Keyzer aan de kel derruimte destijds nog verhuurd aan de IJssalon functioneel te gaan maken. Dat dit evenwel eerder Is ge beurd dan aanvankelijk in de bedoe ling lag komt, volgens Keyzer, door het volgende: „De winkel bleek al spoedag veel te klein, Het is een keer voorgekomen dat er tien mensen naar binnen wil den, terwijl er zich hier binnen m fei te maar Viar goed kunnen wenden. Dat schreeuwde om een oplossing. Bo vendien: een keldertje is ideaal voor degenen onder de kopers, die eens lekker ongedwongen willen snuffelen. Het is toch immers in warenhuizen zo, dat je vrijwel direct achter je vodden wordt gezeten. Dat vmd ik zelf ook nooit prettig. Als de mensen iets wil len weten, komen, ze toch wel". Aad Keyzer, tevens eigenaar van een kunstrnjverheidsateBer aan de Oosterstraat in Vlaardingen, schat dat de verbouwing ongeveer vier maanden in beslag heeft genomen. „En de grootte van het bedrag dat we in de kelder hébben moeten investeren, valt enorm mee. We hebben vee! met eigen materiaal kunnen werken. Neem nu deze trap. Vorige week komt er een dame naar me toe met de vraag of óók zij met zo'm trapleuning zou kun nen bestellen. Dat had ik niet ver- wach/t". Er wordt veelal beweerd dat een handeltje in kunstmjverheidsarlikelen weinig winstgevend is. Keyzer weet dit. Hij zegt: „Het is bijna onmogelijk to beginnen. Je hebt immers zo'n enorm lange aanloopperiode nodig. Ik heb tien jaar lang in het atelier ge werkt, voordat ik deze zaak kon be ginnen, En wellicht had ik er nooit aan begonnen, wanneer mijn vrouw niet zoveel pressie op mij had uitgeoe fend. Ze wilde graag onder de men sen, Ze heeft er plezier m en zit boor devol ïdeeen. Het is zelfs met uitge sloten, dat we binnen een kort tijdsbe stek aan iets nieuws beginnen. Ik zelf denk aan een zaak in zuiver alleen smeedwerk, mijn vrouw vindt alles goed. Ze leeft bij de dag. Ze wil graag voor onverwachte dimgen komen te staan". Wat Keyzer is tegengevallen, is het medeleven van de mede-winkeliers m de Passage. Hij zegt: „Er zijn er maar weinug die op de receptie zijn geweest. Dat vind ik spijtig. Er moet naar een toenadering gestreefd worden. Naar ik meen is Van dor Valk daarover tn het verleden ook al eens bezig gdweest. Er kan veel meer van dc Passage ge maakt worden en dat kan alleen, ge beuren wanneer het onderling beter pakt". BARENDRECHT, woensdag. Tij dens zijn werkbezoek aan de gemeen te Barendrecht zal de commissaris van de koningm m Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz vrijdag het nieuwe politiebu reau van de rijkspolitie in deze ge- mee ilc openen. Na de opening zal hij de alarminstallatie van de brandweer en de ongevallenwagen m werking; stellen waarna hij het materieel voor het gemeentehuis zal inspecteren. Als eerste punt op dc agenda staat een openbare vergadering van de ge meenteraad, Daarna volgt do aanbie ding van het geschenk van de burge rij, een fontijn, aan de burgemeester, waarna de commissaris de fontein in werking zal stellen. Dan volgt de be zichtiging van de tentoonstelling In Brons Bestendigd. 's Middags brengt de heer Klaasesz een bezoek aan het recreatiegebied Oude Maas. Tenslotte staan nog op het programma de opening van de nieuwe sportzaal, de opening van de tentoonstelling Holland Vier en een demonstratie paardrijden door de in validen sportclub. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND, woensdag. Onbekenden hebben op een tuinde rij aan de Kaapweg in Hoek van Hol land aardappelen gestolen die met een zwaar vergif zijn bespoten Omdat de politie vermoedde dat de diefstal door kampeerders is gepleegd heeft zij met behulp van een geluidsinstallatie ge waarschuwd tegen consumptie. Tot nog toe heeft de politie geen enkele reactie gekregen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De totale opbrengst van de door SVV gevoerde „bUkscm-actïe" om flnancide steunis door het bestuur nog niet hekend ge maakt. Nog dagelijks komen de giften en leningen binnen, terwijl van een aantal Schiedamse bedrijven nog toe zeggingen verwacht worden, zo meldt het bestuur. Door deze naar de «re-divisie ge promoveerde voetbalclub zullen over enkele weken .stikkers" in omloop worden gebracht. Het bekende rood groene schild met witte letters SW en het geol-zwarte Schiedamse wapen m de bovenheok. Dit als opvolger van. de klever „Gee>f SW de ruimte". Verder wordt steun geboden door de Schiedamse gemeenschap en het KBS-zegelsysteem. De S.G. heeft drie duizendl foto's van het kampioensteam (afmeting 42 x 30 cm.) beschikbaar gesteld, die voor 1.50 verkocht zullen worden bij de bekende BW-adressen. RIDDERKERK, woensdag. het bestuur van het Groene Kruis, afde ling Ridderkerk, treft voorbereidingen voor het bouwen van een centrum in Ridderkerk-Oost aan de Tollensstraat, nu gebleken is, dat b. en w. zich met het plan kunnen verenigen. Drt werd bekend op de laatste half-jaarlükse vergadering. Meegedeeld werd, dat de vereniging van plan is in Bolnes een dependance te stichten. Aan het gemeentebestuur was hefc verzoek gedaan om een van de Dura- Coignetwoningen, die daar gebouwd worden, te mogen huren. B. en w. stonden, niet afwijzend tegen het plan voor een dependance, maar adviseer den tegen een van deze woningen en raadden het Groene Kruis aan een. ge deelte van nog te bouwen kantoor pand te huren. Dit blijkt echter te duur te worden, voor het Groene Kruis en Bolnes zal dus nog even moeten wachten op een eigen Groene Kruis. Een groot probleem vormt het ge brek aan artsen, die op de kleuter- en zuigelingenbureaus zitting houden. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, woensdag. Mot al leen de stem van de socialist Duime- laar tegen heeft de gemeenteraad van Maassluis gisteravond het voorstel aangenomen de vereniging voor chris telijk schoolonderwijs te helpen bij een opknapbeurt van de koningin W ïlhelmi naschool. De heer Duiraelaar, die er op wees dat het toezicht bij de bouw van de school onvoldoende is geweest, zei er niet v-oor te voelen „een premie te verstrekken voor een ondeskundig be leid van een schoolbestuur". De CHU'er Van Hoeven zei dat de bouw van de school al zo lang geleden is, dat over de schuldvraag niet meer gepraat kan worden. De KVO'er Van der Lely vond het gebeurde een teken aart de wand. Hij zei dat er moet wor den gebouwd met materialen die wei nig onderhoud vragen. Van harte stemde de raad in met het voorstel over de gemeenschappe lijke regeling met de genieenten Rot terdam, Schiedam en Vlaardingen voor de bouw en exploitatie van een rioolzuiveringslnstallatie. VLAARDINGEN, woensdag. De Vlaardingse Zwemclub zal zaterdag 5 en zondag 6 juli met zeven zwemsters en zwemmers vertegenwoordigd zijn op de zwemwedstrijden in het zwem bad De Hommel om de Euro-Zwem- lust trofee. Verder deelnemende ploe gen zijn GZ en PC, Dolfijn, KDZ, HPC, Mosa, Het IJ, Zian en de orga nisator Zwemlust. In totaal doen er 36 ploegen uit ne gen landen mee aan dit evenement, dat voor de tweede maal wordt ge houden. Oost-Duitsland stuurt een se- lectieploeg, terwijl verder België, West-Duitsland, Engeland, Frankrijk, Polen en Denemarken clubteams af vaardigen. Ook Nederland komt met een verte- gemvoordïgende ploeg uit. Met onder andere Dick Langerhorst, Cris van Limn, Liesbeth Klumper en Mia Plantinga. Ook de winnaar van het vorig jaar, Southampton is er bij. Personeel gevraagd GEVRAAGD: voor lichte kantoorwerkzaamheden. Bü enige kennis van de moderne talen is de mogelijkheid aanwezig opgeleid te wor den voor correspondente. Deze plaats komt 15 augustus a.s. vrij. Soil. schr. N.V. Breemvwerkfabriek, Westerkade 410, Schiedam. F. M. Leyger, Eendrachtsweg 28. "H'dam, Tel. 135S63 vraagt UEEFJ.rNG-KAPS.TERS (PERS) Ooïeidir»? volgens icevlingstel- tel Sollicitaties na telefonische aÉsproatc. 1R028 Bijverdienste: I>e Schiedammer zoeRt vakantiebezorgers Aan melden tel. 287279, 's avonds na 7 uur tel. 15ó9tó o£ 265IW S028 De Schiedammer (Hel Rotter dams Parool) vraagt vaste SË- ZORGERS(STERS) voor Schie dam en omstreken Aanmelden Koogstraat 76, Schiedam. Tel. 267279, 's avonds na 7 uur tel. 153960 S023 Uitzendorganisatie Foto, film en projectie KANTOOR SCHIEDAM vraagt voor directe uitzen ding naar bij haar bekende bedrijven Ned. en/of moderne talen Ned. en/of moderne talen Elke vrijdag uitbetaling per kas, bank of giro. Volledige sociale verzekering. U bent iedere dag voor vrijblijven de inlichtingen van 9,00— 17.00 welkom. Op ons kantoor ontmoet u Mej. Van Luttervelt, afde- lingsleidster. Hoogstraat 198 Tel 260844. GEMEENTE SCHIEDAM Afsluiting BEURSBRUG De BEURSBRUG zal wegens reparatiewerkzaam heden voor alle verkeer zijn afgesloten op don derdag, 3 juli a.s. van des avonds 19.00 uur tot de volgende ochtend 6 uur <o£ zoveel korter ot langer als nodig zal zijn. Schiedam, 1 juli 1969. PASFOTO's klaar terwijl u wacht Foto Van Vuuran., Hoog- atr. ICO, Schiedam. Tel. 266723 Let op juqste udres, S180 Diversen RIJWIELEN EN ONDERDE LEN", binnen- en "buitenbanden. Waar dat wiel draalt, Hoog straat 67—63. Tel. 010—262136. S359 Auto's en autobenodigdheden repareert «w t.v. VLUG EN VOOItDEL&G. En tevens het sdt^s voor het separeren en, vernieuwen, van uw tv au- teÖnc.TJ belt wij komen. TcL (010) 3450H, Te koop CITROEN 2 C.V. '83. In uitst. st. ƒ1175» Zwaanslee g 4, Schiedam, tel. OIO—269981. R220

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2