De kunst om de pro bier nei 1 te ontlopen Nixon geziene gast SI fê. ROTTERDAMS DAGBOEK M BKJJDORP Jeugdig Canadees blaasorkest in de Doelen Over aanbesteding en de vereniging tegen, kwakzalverij ËFL: Sulzberger Achtergrond Oordeel Gematigde lijn Geen oplossing Dubbel tussen Feijenoord en de Nicols uitgesteld Selectiegroep voor UEFA-jeugdelftal Zes raadsleden willen nota over leefbaarheid Vragen aan college over 'broodvissen' op Rottemeren Studenten houden zondag nationaal Concours Hippique Kwakzalverij Muziek Folklore Opera Abonnementen Naar de molens Orgelmaand Voor de jeugd Guus en Johnny Last over De Lof Antiekbeurs Kijkdag Grabbelton Eettip HUIZENVEILING pagina 4 - donderdag 3 juli 1969 JAMES RESTON sommi- Ameri kaanse progrea- sieven die presi dent Nixon zien ais een typisch conservatief poli ticus, verhazen dat hij in zulke links georiënteer de landen als In donesië en Roe menië in hoog aanzien staat. Deze reputatie kreeg Nixon vóór hij president werd. Als Eisen howers vice-pre sident heeft hij veel officiële reizen moeten maken, maar later, na zijn nederlaag in I960, nam. Nixon het principiële besluit een specialist in buitenlandse zaken te v/orden. Hij realiseerde zich dat de buitenlandse politiek een. van de be langrijkste taken van het president schap zou zijn, mocht hij het ooit be reiken, en een fundamenteel onder deel moest worden van zijn verkie zingscampagne. Nixon heeft een unieke achtergrond ontwikkeld. Vóór zijn aanstaande reis naar zuidoost-Azië en het hart van de Balkan had. hij zowel Indonesië als Roemenië, de meest intrigerende on derdelen van de reis, al eens bezocht. En hij heeft een gunstige persoonlijke indruk gemaakt. In 1959 had ik tij dens een reis naar Djakarta ver scheidene gesprekken met de toen malige president, Soekarno, Soekarno stond bekend als sterk links georiën teerd en inderdaad heeft hij Indonesië uiteindelijk naar een bondgenootschap met communistisch China gedreven. Niettemin wenste Soekarno goede re laties mot Washinton tc onderhouden en hij nodigde Eisenhower uit een Sresidentieel bezoek ann Indonesië te reagen. Soekarno heeft toen. langdu rig gesproken met Nixon zowel als met Adlai Stevenson. Nixon stond toen bekend als nogal reactionair en Stevenson was het symbool van Ame rikaanse progressiviteit. Enigszins tot mijn verbazing echter zei Soekarno dat hij Nixon erg mocht, dat hij een prettige recht-door-zee man was om zaken mee te doen. Bij wijze van con trast: Stevenson liet hem koud. Hij vond dat Stevenson te vaag en filo sofisch" was en „de zaken eigenlijk niet zo goed begreep,,. Op geen enkele wijze 'wil Ik deni grerend zijn over de briljante en be minnelijke Stevenson met zijn brede visie. De wil alleen maar aantonen dat een praktisch ingestelde, zakelijke po liticus die banden had met wat Soe karno zou beschouwen als ultra-rechts, toch grote indruk op hem maakte. Het feit dat Soekarno intussen Is afgezet doet niets af aan het belang van deze indruk. Terwfjl het onwaarschijnlijk is dat Nixon met Soekarno zal spre ken, omdat deze laatste in ongenade is gevallen, zal hij zeer zeker in Roeme nië een andere leider spreken die hij al eens eerder heeft ontmoet, namelijk Ceausescoe. De laatste keer dat ik deze opmerkelijke man, die gelooft dat nationale onafhankelijkheid net zo belangrijk is als het communisme, zag hebben wij lang over Nixon gespro ken. Dat was vlak voor de presidentsver kiezingen in 1965 en de tekenen leken gunstig voor een republikeinse over winning. Ik vroeg Ceausescoe naar zijn mening over de man die waar schijnlijk het Witte Huis zou gaan be treden en die hij had ontmoet. Hij was in het begin wat terughoudend, „Ik wil niet de indruk wekken mij met uw zaken te bemoeien", zei hij steeds. Maar hij vervolgde: „Wij hebben een goed gesprek gehad en hij heeft in druk op mij gemaakt. Hij toonde wer kelijk begrip van internationale pro blemen en onze eigen situatie. Ik heb gemerkt dat wij het wezenlijk eens waren over China. Wij vonden allebei dat er geen solide basis voor wereld vrede kan zijn voordat China daarin betrokken wordt. Wij waren het ook eens over ont%vapenlng", Ceausescoe zei dat Nixon aan het begin van het gesprek openlijk had uitgelegd dat er een duidelijk verschil was in hun. houding ten opzichte van Vietnam, maar dat hfj in Roemenië v/as om te luisteren en te leren. Ceausescoe heeft deze openhartige en pragmatische benadering gewaar deerd. Hij zei: „Nixon maakte indruk op mü als een ervaren en goed inge licht man". Belangrijk is, dat Nixon niet be- beschouwd wordt als een reactionaire wildemanmaar als een doelbewust zakelijk politicus. Het is onjuist in zijn reis een poging te zien om China (dat verd toen Soekarno werd i getart wej zet) of Rusland (dat grote moeilijk den heeft met Roemenië) te beledigen. Ceausescoe en Nixon hebben al ge sproken over de noodzaak China te betrekken in de volkerenorganisatie en over de noodzaak tot Russisch-A- merikaanse onderhandelingen over ontwapening. Afgezien van het onder strepen van het Amerikaanse belang bij bevriende landen is de speciale waarde van de presidentiële reis sterk te doen uitkomen dat de moeilijkheden met het regelen van de vrede in Viet nam de Amerikaanse politiek elders niet mogen verlammen. TTET eerste dat de Roemenen deden loen z|j hoorden dat pre sident Nixon een uitnodiging had aanvaard om een bezoek te bren gen aan Boeka rest was de Sow- jet-regering in lichten en het tweede was het publiceren van oen lang artikel over de Roe meens-Russi sche vriendschap in hun. officiële pers. Hieruit kan worden opgemaakt dat president Ceausescoe een helder idee heeft over wat hoofdzaak en wat bij zaak is. Hü is vastbesloten de onaf hankelijkheid van zijn land vast te leggen en zonder twijfel dramatiseert Nixons bezoek zijn recht om met do leiders van bet westen te spreken, maar de Roemeense regering is geheel anders dan de Tsjechische onder Dub- cek. De Roemeense regering verwerpt de nieuwe Sowjet-doctrine dat wat goed is voor Moskou ook goed is voor alle andere communistische landen van Oost-Europa, maar in tegenstelling tot Dubceks Tsjechoslowaklje is de rege ring vah Ceausescoe in eigen land stnkt communistisch en orthodox. Zij kan misschien Nixons bezoek gebrui ken om de nadruk te leggen op een vrijere buitenlandse politieke lijn, nxaax terzelfderlyd beseft z(j de aard rijkskundige levenswaarheden en ver zekert Moskou dat zij trouw is aan de communistische filosofie. President Nixons prioriteiten zijn minder duidelijk. Hij staat nu tegen over de harde realiteit van armoede, inflatie, rassenspanningen en de be- grotingsmoeiliikheden in oigei) land. Zelfs dc misdaadgolf is niet *%eno- men door alle campagneleuzen over wet en orde. Intussen ontmoeten zijn verwach tingen en plannen voor vrede in Viet nam, die als zij verwerkelijkt zouden worden de nodige ontbrekende gelden zouden opleveren voor de binnenland se taken, de ergerlijkste hindernissen, en hij begint de druk te voelen en te laten merken van conservatieven in zijn eigen party en van de progres sieven in de oppositie. Dit was allemaal te verwachten, zo al niet onvermijdbaar. Interessant is, zoals altijd wanneer een nieuwe presi dent voor het eerst tegenover de har de feiten komt te staan, hoe hij er cp reageert. En zijn jongste reactie was duidelijk minder kalm en minder voorzichtig dan in de eerste maanden van zijn bewind. Een tijd lang handhaafde hij de ge matigde lijn tegenover de druk van de politieke conservatieven en de chefs van staven in het Pentagon, en het is ongetwijfeld nog steeds zijn streven een einde te maken aan de oorlog en tot een bewapen! ngs-vergelijk te komen met de Sowjeis, maar het ia moeilijk in te zien hoe zijn voorgeno men reis naar Azië en Roemenië deze primaire doeleinden kan bevorderen. De officiële houding van het Witte Huis is dat hij naar Azië gaat om de leiders tiaar er van te overtuigen dat zij samen moeten werken ju een sy steem van collectieve veiligheid, en dat hij naar Boekarest gaat, niet om de Roemeense regering aan te moedi gen een anti-Russische houding aan te nemen, maar alleen maar als een vriendschapsgebaar jegens de volke ren van Oost-Europa. Maar in Azië zal hij stellig worden begroet, niet met aanbiedingen van hulp bij het opbouwen van een collec tief-veiligheidssysteem, maar met aandrang om de Amerikaanse maebt in dat deel van de wereld te handha ven tegenover communistische expan sie. Eveneens is het in Oost-Europa niet het belangrijkste wat de president van zijn reis denkt, maar hoe deze wordt opgevat in Moskou en de andere com munistische hoofdsteden, en hij wordt daar al uitgelegd als een poging de Oosteuropeanen aan te moedigen on afhankelijker te zijn van Moskou zon der enige mogelijkheid van hulp van Washington als de Russen daarop ant woorden met vijandelijkheden tegen hun onafhankelijkheid. Natuurlijk kan president Nixon met de illusie hebben dat de Oosteuropea nen hun politiek tegenover Moskou zullen wijzigen omdat hjj een paar uur langs komt in Boekarest. Hij zou zich niet graag tegenover de gevolgen gesteld zien als zij dat deden. Het is veel gemakkelijker naar Azië te gaan dan thuis te blijven en het af schuwelijke probleem van hoe de oor log te eindigen onder ogen te zien of het inperken van de bewapeningswed loop. De grote presidentiële straalja ger staat klaar om de aarde te omcir kelen. De verslaggevers en de came ra's zijn niet alleen bereid maar ook begerig om hem te volgen en alle scè nes op aDe luchthavens en in alle pa leizen vast te leggen en misschien komt onderweg een of andere functio naris met een nieuw idee om de strijd te beëindigen. De geschiedenis van deze reizen toont echter aan, dat de groie straal jager een beter middel is om de pro blemen te ontlopen dan om ze op te lossen. Zij vullen de televisieschermen en leggen beslag op de krantekoppen. Gedurende een paar dagen leiden zij de publieke belangstelling af van de voornaamste zaken ten bate van de bijzaken, en van het beleid naar de persoon. Nixon heeft de laatste tijd geen goede pers gehad. Zijn ruzie met Clark Clifford, zijn uitstelion en ten slotte zijn toegeven in de zaak-Know- les, zijn moeite met de inflatie ,de on derwijsproblemen en het Congres schort nu niet langer zijn kritiek op. Een maaier om het brandpunt te Twee gezaghebbende Ameri kaanse commentatoren, lames Res- ton en C. L, Sulzberger van The New York Times, geven hun me ning over Nixons voorgenomen rei zen naar Roemenië en Azië, Ieder van een andere gezichtshoek uit. (ADVERTENTIE) RICHARD NIXON ...reizen... verleggen is stellig van plaats te ver anderen en eert dramatische reis naar do Zuidzee en Oost-Europa te maken, maar als alle zomertoeristen houdt hij één groot probleem. Hi] staat tegen over de oudg problemen als hij thuis komt en moet alsnog de rekeningen betelen. (Van onze honkbalmcdewerker) ROTTERDAM, donderdag. Na twee weken rust gaan de honkballers in de hoofdklasse weer van start. Al leen de geplande dubbel tussen Feijenoord en Haarlem Nicols Is uit gesteld. De Haarlemmers spelen zon dag in Madrid de halve finale van het toernooi om de Europa. Cup. Feijen oord maakt het derde opeenvolgende vrjje competitie-weekeinde gebruik om in Antwerpen tegen Luchtbal uit tc komen. Sparta staat komend weekeinde tweemaal tegenover HCAW. Zaterdag wordt er in Bussum gespeeld en zon dag op Nieuw Vreelust. Met twee overwinningen kan Sparta een stap dichter naar het kampioenschap zet ten. Neptunus speelt voor de tweede maal in acht dagen tegen HCTIW. De Rotterdammers zullen in Amsterdam een op revanche belust team tegen over zich vinden, De wedstrijd Euro Stars—Schiedam wordt zaterdagmiddag gespeeld en niet zoals oorspronkelijk vastge steld op zondag. Deze wedstrijd be gint om drie uur. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag. —Trai ner Arie de Vroet heeft de voorlopige selectiegroep voor het UEFA-jeugd elftal, dat van 26 juli tot 3 augustus in Denemarken aan een internationaal landen-jeugditoernooi deelneemt, als volgt samengesteld: J. van Eeden. (ADO), J. Rep, S, Ruiter, D. H. "Visser (Ajax) J. LacrOix (Caesar), C. Hildebrand (DOS /01), M. Trompert (Excelsior) L. Barth (Fortuna VI.H. Bieijenberg, A. Dek ker, L. v. Marwijk (Go Ahead), J. Neeskens, J. v. Tongeren (Rch), W. Rijsbergen (Roodenburg), J. Mom(Sparta), W. Muider (SW), T, Jongens (De Volewijckers), Datums 3 juli 19&9 a P p O R T AANWINSTEN GEBOREN 2 Afrikaanse otekelvarkens Damhertjea (Biaon-weide) 2 Kitstaartgnoe'ö 2 Yak's 4 Rotganzen (voor het Loeuventerraa) 2 Lachende Hanzen of Kookaburra's (Australische ijsvogels) 2 Viscacha's (Naohtdierenhuis) 2 Palawan Pauwfazanten (Nieuwe fazanterie) Boeven van Chapmann. zebra gekapt. SBlrtgrafoto gemaakt van poot Hoü°. Poot daarna gespalkt. 1 Crauweganakuiken vermist. KletnaVe Soa 1 rat en 1 mulo gegeten. Affiohe-tenVoonetelling "Kens m MWott" tot 31 MIBlStw a.s. (ïioma getonnj- T)E Laurentiam Symphonic Band, J-/ bestaande uit leerlingen van de Laurenii an High School in Ottawa, heeft op zijn tournee door Europa gis teravond Rotterdam aangedaan. Het was verheugend dat de grote Doelen zaal redelijk bezet bleek, want de ba ten van dit concert onder be- schermvrouwschap van prinses Mar griet, hier aanwezig met haar echtge noot en in gezelschap van o.a, burge meester Thomassen en echtgenote zijn bestemd voor het Nederlandse Rode Kruis. Vermeldenswaard is ook, dat deze Canadese scholieren het geld voor deze Europese trip voor een be langrijk deel zelf korden bijeenbren gen door vakantie- en weekend-kar weitjes etc. Het enorme harmonie-orkest (ruim 100 jongens en meisjes) staat onder leiding van Henry Bonnenberg, een in 1953 naar Canada geëmigreerde Ne derlander die als muziekleraar aan genoemde school verbonden is. Kwali teiten als leider van zo'n ensemble kunnen hem zeker niet worden ont zegd: zijn directie kan door haar dui delijkheid zeker niet worden misver staan en men. kon dan ook constateren dat discipline een der peilers is van het musiceren van dit blaasorkest. Ook onderscheidden rich heel wat jongelui door duidelijke dispositie voor hun instrument, het meest naar het ons voorkwam onder het koper, de trombonisten vooral. Dat het spel van dit orkest, als ge- heel, weieens teleurstelde, moet gewe ten worden aa.i sommige te hoge eisen stellende werken, aan de te vele zwakke krachten bii de houtblazers, met name bij de klarinetten, alsmede aan de dubieuze stemming van diver se instrumenten en instrumentengroe pen. Jammer was ook, dat het pro gramma te weinig originele muziek voor deze bezetting bevatte. Arrange menten van bv. Wagners ouverture Die Meistersinger von Ntirnberg en Debussy's Petite Suite bleken boven dien ook weinig kieskeurig. De geest van de authentieke versie was dan ook weieens ver te zoeken. Een zeer verdienstelijke klarinetsolo hoorde men voorts van een jonge blazer, maar het betreffende stuk (Solo da Concours van Henri Rabaud) bleek helaas een slap, sentimenteel werkje. Het orkest begon de avond met het Wilhelmus en het Canadese volkslied.; Onderdelen van het programma en! wetenswaardigheden van het orkest werden in het Nederlands door een der scholieren voorgelezen. S. NIEBOER (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Zes raadsleden van protestants-christelijke fracties dringen lp schriftelijke vragen bü burgemeester cn wethouders aan op het vervaardigen van een aparte beleidsnota over de problemen met betrekking tot welzijn, leefklimaat en dergelijke. Deze beleidsnota zou tijdens de be handeling van de ontwerp-begroting 1970 der gemeente kunnen worden behandeld door de onlangs Ingestelde commissie voor algemene zaken. De zes raadsleden doen deze sugge stie naar aanleiding van de recentelijk verschenen rapporten van de Stich ting tot Onderzoek van de Arbeidssi tuatie in het Rijnmomdgefolcd. Zij vin den dat de in die rapporten behandel de stof recht heeft op zelfstandige aandacht. De vragenstellers zijn: H, J. Vler- sen(CHU), H. J. v.d Meiden (AR), C N van Dis (SGP), F.L. Burger (CHU), mevr. F. T. Diemer-Lindeboom (AR), en P. de Ridders (CHU). ROTTERDAM, donderdag. De PSP'er C. Oostenrijk heeft aan het college van b, en w, enkele vragen ge steld over een zogenaamde broodvis ser op dc Rottemeren. Deze visser zou, door gebruik te maken van elektrische apparaten de vissterfte in dit gebied in de hand werken. De niet door hem opgeschepte vis blijft in verdoofde toestand rond drijven. Honderden sportvissers, aan gesloten bij de hengelaarsclub Groot Rotterdam, worden hierdoor zeer ge dupeerd, doordat een deel van hun re- &&&&X&Z-arnt um creatiemogelijkheden wegvalt. De heer Oosterwijk vraagt b, on w. wat' zij hieraan denken te doen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag. Op de terreinen van de Rottendamsche ma- damseh Studenten Corps, 'e Morgens a.s. een nationaal Concours hippique worden gehouden in het kader van de lustrumfestiviteiten van het Rotter- damsch Studenten Coprs. *s Morgens vanaf acht uur worden de Nederland se studentenkampioenschappen dres suur en springen verreden en in de middaguren vindt een (jöcht)spring- cottcours plaats- Voor het laatste zijn meer dan veertig inschrijvingen bin nengekomen, o.a, die van Anton Eb ben. Vrijwel de gehele top van de Ne derlandse ruitersport zal aanwezig zijn. De toegangsprijs bedraagt ƒ3,50. |Nu de onder- irgang bij it ChurehiH- 'plein bijna is voltooid hebben we een dezer dagen even ge sproken met A. J. G. Mak, die in het aanne mingsbedrijf van zijn vader een functie op di rectieniveau heeft. Het verkeersknooppunt rond het Churchillplein behoort tot de vele wer ken die Mak reeds voor de gemeente Rotterdam heeft verricht, en met enig recht kunnen de mensen van Mak zich geroutineerd in het vak voelen. Toch, aldus Mak jr. blijft er altijd wel spanning be staan. Met name bij de aanbestedingen die altijd aan bouwwerken vooraf gaan Een voor de leek vaak mysterieus werk van calculeren en weekplan ning, dat tenslotte uitinoradt m een prijs waarvoor de aannemer denkt het be trokken werk te kunnen neerzetten. Heo gaat zoiets? Er bestaan openbare en onderhandse aanbestedin gen. Bij de openbare aan besteding leveren, de bou wers een briefje in met daarop de prijs. In een ge zamenlijke vergadering met bijvoorbeeld de directie van Gemeentewerken wor den de briefjes geopend en voorgelezen, De prijzen lig gen dan vast en de aanne mer die de laagste prijs heeft genoteerd, komt in aanmerking voor het werk. Bij onderhands aanbeste den worden enige bouwers uitgenodigd htm prijs te noemen: ook hier weer geldt dat de laagste het bouwwerk wordt gegund. Rondom zo'n aanbeste ding heerst altijd spanning: de aannemersbedrijven Willen hun organisatie in stand houden en z(jn dus verplicht regelmatig nieu we werken in portefeuille te hebben. Er zijn echter meer aannemers da., nieu we bouwwerken, zodat er altijd forse concurrentie heerst. Het vak van aanne mer is dan ook een hard, zakelijk: vak, waarbij je in het voordeel bent als de kring relaties zich steeds verder uitbreidt. Er bestaat een vereniging „Tegen de Kwakzalverij". Deze vereniging geeft een maandblad uit, volgestopt met een levensgroot „foei" tegen handopleggen, tele pathie, homoeopatbie enz. Overigens: homoeopatbie'is simpel gezegd het genezen van de meest afgrijselijke kwalen door middel van kruiden enz. In dit maandblad stond onlangs een artikeltje over een rechtzaak tegen een Rotterdamse tandteehnicus, wegens het onbevoegd, uit oefenen van de genees kunst. De man had zoge naamde „kaak-afidrukken" genomen en kijk, dat mocht h(j niet. Dat mag alleen een bevoegde arts of tandarts. Het is voor een goede af druk namelijk essentieel, dat er een juiste druk wordt uitgeoefend op het materiaal. Aalleen de tand arts zelf kan beoordelen of deze druk juist ge schiedt, Een Rotterdamse arts, aldus dit maandblad, getuigde echter décharge en zei dat tandteohnici veelal veel beter af drukken maken dan bevoegde tand artsen. Met dat al weten wij, eenvoudige patiënten, nog niet waar we aan toe zijn. Mogelijkheden tot vertier bui tenshuis van 4 tot en met 13 juli. De voorstellingen en uitvoeringen die hieronder vermeld staan begin nen, temlj anders vermeid, 's avonds om kwart over acht. Het eind'e van het Holland Fes tival is in z.cht. Woensdag 9 juli wordt hot pro gramma in De Doelen besloten met een concert door het RPhO o.l.v. Edo de Waart. Voor dit con cert zijn geen kaarten meer ver krijgbaar. Voor bet Concergebouw- cwkest dat as, zaterdag zal spelen o.l.v. BLjahu Inbal zijn nog wel plaatsen beschikbaar. Op het pro gramma stean werken van Stra- w.nsky, Debussy -en Mozart. Solist is Da ui Baduna Skoda (piano), Het openluchttheater „Dljkzigt" Is duidelijk ontwaakt uit de win terslaap. De komende weken zullen er heel wat voorstellingen in het sfeerrijke theater (bij mooi weer, maar dat spreekt vanzelf) worden gegeven. Traditiegetrouw bijna is er voor de folklore weer veel plaats inge ruimd. Woensdag 9 juli komt het Roemeense dansensecmble „Tlnere- tulü Bucurest (typisch een naam die in aanmerking komt voor het „tien keer vlug achter elkaar zeg- je(jen ndra [uil in .Dijkzlgt" op. Dr, Jef Last spreekt in het Eras- musdorp over 'De Lof der Zotheid'. De dienst van de gemeentelijke kunstgebouwen, heeft weer de jaar lijkse folder uitgegeven waarin uit gebreid vermeld staat voor welke combinaties van culturele evene menten tijdens het komend seizoen abonnementen te verkrijgen zijn. Heeft u zo'n folder nog niet, en heeft u wel interesse? Bel de heer H. Jansen, toestel 140 in De Doelen 142911). Hij zal u graag helpen. In het kader van, het Holland Festival morgen avond in de Rot terdamse Schouwburg een opvoering van „Le Rossignóle en Petroesjka" van Igor Strawinsky door de Ne derlandse Operastichting en het Nationale Ballet. Met Emmy Gre- ger, Ellane Manchet, Marco Bak ker, Simon van der Geest als solis ten cn verder het RPHO oJ.v. Jean Fournet cn André Presser en het Nederlands Operakoor. De door De Doelen en de Orgel commissie Grote Kerk georgani seerde „Orgelmaand juli 1969" be gint maandag 7 juli in De Doelen. Drue organisten zullen concerteren, n.1. Bernard Bartelink, Arie K-eijzer en Jean Langlais uit Parijs. Op het programma staan werken van Swèelinck, Bach, Reger, Franck, Ramette en Langlais. Bovendien zullen die, organisten improviseren op thema's die zij elkaar opgeven. De wethouder van sport en re creatie, R, Lange- i rak, opent zater dag 9 juli 's mor gens om half elf in het Ahoy-ge- bouw „Jeugdland 1969" een grote speel- en werkplaats voor de Rot terdamse jeugd, die tot en met 1 augustus dagelijks van. 09.0017.00 geopend zal zijn, uitgezonderd de zaterdagen en zondagen. Voor kin deren die ziëh vervelen in de va kantie (en. voor hun ouders) een mooie utikomst. In het openluchttheater „Dijk- zlgt" geeft het Nederlands Mario nettentheater woensdagmiddag 9 juli (14.00) een opvoering van het sprookje „De keizer en do nachte gaal". Van 7 tot en met woensdag 23 juli ie de Rotterdamse Schouwburg gesloten. De portiers, de ouvreuses, de dames van de vestiaire, de man van het Bchi en alle anderen heb ben vakantie. Donderdag 24 juli gaat het dode weer op: voor „De man van La Mancha". In de hoofd rollen Guus Hermus als Don Qui- choti Johnny Kraaykamp als San- cho Barna en Carry Tefsen als Dulcinea, Tot en met 31 juli blijft de musical in Rotterdam. Heeft a Erasmus al op straat ont moet? Nee? Dan toch maar eens snel naar het Schouwburg plein waar een Erasmusdorp is verrezen. Gere construeerde oude huisjes, waar omheen een aanschouwelijke ten toonstelling over werken cn leven van de humanist Is ingericht. Morgenavond is de sinoloog en journalist dr. Jef Last in het dorp te vinden. Omstreeks acht uur zal hij een lezing houden over „De Lof der Zotheid", Er mogen vragen ge steld worden. Vindt u dit een te zware materie, dan kunt u in het dorp ook de sportieve kant uit en oud-bokser Luc van Dam ontmoeten. Met z:jn nog steeds formidabele rechtse zal hij handtekeningen uitdelen en verder zal hij vertellen over zijn daden in de ring. De provincia le "VVV van Zuid-Holland or ganiseert op alle zaterdagen van juli en augustus molendagen in de waterschappen Over- en Neder- waerd. Eenvoudiger gezegd: men kan cle molens bij Kinderdijk uit gebreid en van zeer dichtbij gaan bekijken. Op de molendagen, wordt de be zoekers het volgende geboden: de anders niet toegankelijke molenka den van Neder- en Overwaard worden 's middags van 13.30 17.30 opengesteld; de zestien an ders alleen in tijd van nood draaiende molens alsmede wip- watermolen van Blokweer wor den op de genoemde uren in wer- k.ng gesteld. De tweede molen van de Nedervraard (van de Lekz'jde af gerekend) wordt ter bezichti ging opengesteld. Toegangsbewijzen kosten voor volwassenen I,— en voor kinde ren ƒ0,50. De WV geeft alle ge wenste inlichtingen, en heeft tevens een instructief foldertje in voor raad, Iu het foldertje wordt o.a. gewaarschuwd voor „een tik van de molen". De organisatoren stellen zich nl. niet aansprakelijk voor on gevallen. Dus: goed uitkijken, of anders de vcrbandtrommel bij de hand lioudent Een keur van antiek Is uitgestald in het Delftse museum „Het Prin senhof", waar tot 16 juli de 21e Oude Kunst- en Antiekbeurs wordt gehouden, Negonlwtntig bekende antiquaars nemen aan de beurs deel en een ieder pronkt met zijn eigen „specialiter/tem". De beurs is op werkdagen, geopend van 10.00 —17.30, zondags van 13.0017.30 en bovendien op dinsdag- en don derdagavond van 19.0022.00. Voor de geïnteresseerden In weg- en waterbouw die er tevens niet tegenop zien om zich ook zon der auto voort te bewegen, melden wij dat zaterdag 5 juli de moge lijkheid geboden wordt om de Ba rend Hein-tuimel bij Heineu,oord te bezichtigen. Tussen 12.09 en 20.00 cn alléén voor voetgangers. m Enkele grepen in de grabbelton met uitgaansmo gelijkheden leve ren nog de vol gende tips op: De B.jenkorf (3e verdieping) expositie „Bijbel se bodemvorri&len", van 5 tot en met 26 juli; a vond rond vaart met de Sp.tio iedere vrijdag; Museum Boymans van Beuningen, juli en augustus „Moderne kunst uit ei gen bezit"; met Jan Ottens (zie de pagina Extra van vandaag) „Bui tenom, binnendoor". In het pand Van VoJlcitboven- straat 24 is een klein restaurant gevestigd met dc wat merkwaardi ge naam „Het Kem-Eiland", die een Italiaanse keuken niet doet vermoeden. Het eten is er eenvoudig, goed en goed koop. Mocht u liever een kippetje eten inplaats van spaghetti- en macaronltoestanden, dan is dat ook mogelijk. „Het Rem-Eiland" is dagelijks geopend van 10.30—24.00 uur. Bezoekers van het Trompmu- seum in Briefle worden tijdens de weekeinden, ontvangen door de vrou welijke conciërge en haar echtgenoot die in zestiende eeuwse geuzenkteclij zijn gekleed. De openluchttentoonstelling, die In het kader van de Erasmus-herdenking door de gemeente Rotterdam is inge richt op het Schouwburgplein, blijkt een bijzonder groot succes te zijn. In de eerste week na de opening hebben naar schatting al 30.000 personen de tentoonstelling bekeken. In de Vlielanderstraat 45 in Permis heeft de heer Monfrool gisteren zijn nieuwe herenkapsalon geopend. De lg- derwarenzaak, die hiervoor in het pand zat, is verhuisd naar de Pasto- riedijk. Openbare Verkoping van Onroerende Goederen door de N.V. NOTARISHUIS op 2 juli 19G9 in Zaal V van de Koop mansbeurs te Rotterdam. Notarissen J, H. Eisink en drs. H. Jansen*. Definitieve afslag: I, pand en erf Dorpsweg 53 inzet ƒ24,000 - afslag: ƒ71.600; 2. Dorpsweg 55 hoek Pen- dreobtstraat 3 46.000 - 71.600; 3. Dui venvoordestraat 27 9.600 - 10.600; 4. Hoeksekade 76-Bergscherihoek 5000 - 33.090; Hoeksekade 78-Bergschenhoek 6000 - 33.090; 6. Hoeksekade 80-Berg- schanhoek 6.400 - 33.090; 7, Hoekse kade 82-Bengschenboek 7.500 - 33.090.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1