SBLO-voorz. Degreef: 'Sportbeleid Schiedam niet vooruitstrevend i ^KOERIERSTERS MEVRF1 J. 'VAN OS (73) GEHULDIGD 40 jaar lid en 30 jaar instructrice Reddings brigade m leerling- verpleegsters SCHIEDAM Enquête over Sportsoos gemeente schiedam UIT VERGELIJK BLIJKT EEN BALANCEREN ROND MINIMUM Apotheékdimst Wijziging route tramlijn 8 Man bij botsing uit auto geslingerd Burgerlijke Stand Vijf-breed Ledenbinding Zusters geslaagd Om het teimis- kampioekischap in de Kring Schiedam GEEN KRANT ONTVANGEN 1 M Spreekuur van de contact-ambtenaar MEDEWERKER TV ALARM CENTRALE TYPISTE/TELEXI5TE ADVERTEREN DOET VERKOPEN gemeenteziekenhuis (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De Schiedamse Bond voor tictemeW'Jse Oefening S.B.L.O. heeft (uiteraard!) gereageerd op het door b. en' w. van Schiedam aan de gemeenteraad verstrekte vergelijkende over- zich inzake de „welzijnsverzorging" in Schiedam en in vier andere vergelijkbare gemeenten in Zuid-Holland. „De verstrekte gegevens geven de gemeente Schiedam heslist niet het recht zbn sportbeleid vooruitstrevend te noemen. Vergelijkend blijven we balanceren rond de voorzlenings-minima, waarmee de bestaande achterstand onmogelijk kan worden ingelopen en waarbij van een beleid gericht op de toekomstige ontwikkeling Ln t geheel geen sprake is", Zo is een van de conclusies van S.BX.O.-voorziller J. D. Degreef in een artikel in „SRLO-Koniakt" Wel is de heer Degreef verheugd over de open (hartig) held, waarmee de cijfers zijn gepubliceerd, in het bijzon der de cijfers voor sport en recreatie. „Jarenlang hebben we er op aange drongen, dat er concrete gegevens zouden worden verstrekt over de aan. sport en recreatie jaarlijks bestede be dragen. Tot voor kort scheen dit on mogelijk, omdat die uitgaven in de begrotingen van diverse diensten wa ren ondergebracht en daaruit niet wa ren te splitsen en samen te voegen tot én post. Wel werd steeds gesugge reerd dat we maar niet te veel moes ten aandringen, omdat de werkelijke gegevens wel eens een zo hoog per centage van aan sport en recreatie ge dane uitgaven zouden kunnen aanto nen, dat de kansen op verdere uitbrei ding van onze sportaccommodaties er door zouden dalen". Niet best „Nu echter de cijfers ter tafel liggen blijkt duidelijk, dat spet en recreatie er in Schiedam niet zo best af ko men", constateert de heer Degreef die de cijfers (.„voorzichtig" op verzoek van b< en w-) vergelijkt. „Op de rang lijst van de vijf vergelijkbare ge meenten nemen we slechts moeizaam een vierde plaats in!" Immers, per inwoner geeft Leiden volgens de gemeentebegroting voor 1969 uit ƒ21,05, Delft ƒ20,46, Dor drecht 13,87, Schiedam 12,90 en Vlaardingen 12,60. Voor do uitgaven voor sportvelden en sporthallen komt Schiedam met 6,50 per inwoner zelfs op de laatste plaats, na Leiden 12,84, Delft ƒ12,39, Dordrecht ƒ8.29 en Vlaardingen 6,77 Eén sportveld „Laat ons ouer deze «erschiilen niet te gering denken", verklaart de heer Degreef," élke gulden minder per in woner per jaar betekent (bij een Schiedams inwonertal van ruim 80.000), b.V- de aanleg van een sport veld minder per jaar!" De verklaring van b. en w. voor deze teleurstellende cijfers, nl. dat de kosten laag zijn, omdat de velden reeds vrij lang geleden ziju aangelegd en de investering in korte tijd is afge schreven, ook dat verschillende velden in werkverschaffing en dus met be langrijke subsidies 2ijn uitgevoerd, vindt de heer Degreef „Plausibel", doch tekent meteen aan, dat niet tot uitdrukking is gebracht in hoeverre dit ook voor de andere gemeenten geldt. „Onlangs toen we voor de sport om f 80.000 vroegen, kregen v;e als ant woord: Geef dan maar aan, waar dat geld vandaan moet komen. Dit lijkt ons onjuist. Wij signaleren de zeer dringende behoefte en dan is het aan b. en w. de beschikbare gelden rede lijk en naar de behoeften te verdelen We hopen van harte, dat het College uit de nu beschikbare gegevens con clusies trekt" Verdeling ,,'t Is natuurlijk prachtig dat (blij kens dezelfde gegevens en alweer ver gelijkend) Schiedam duidelijk op de eerste plaats staat wat de sociale zorg betreftEn dan nog wel met bijna het dubbele bedrag per inwoner als b.n. Vlaardingen. Dat mag ook best zo blij ren, mits het niet tenfcoste van de sport en recreatie gaat. Mtts de sport de plaats in het Schiedamse maat schappelijke bestel en dus ook de fi nanciële steun krijgt, die de sport ner/ioudtng van belangrijkheid tot an dere posten toekomt". „Daarvan is, blijkens de verstrekt» gegevens aan de Begroting 1969 ont leend, nog geen sprake in Schiedam Wc mogen dat in alle open (har tigheid vaststellen. Aan ons gemeen tebestuur dus de taak, opdat de sport geen achtergebleven en miskend ge bied blijve, te komen tot een wél re delijke herverdeling van de gemeente gelden, waarbij het zich niet kan en mag beperken tot die beschikbaar voor de welzijnsverzorging". Aldus de heer J. D. Degreef, voorzitter van de S.B.L.O. SCHIEDAM, vrijdag De apothe ken Evers, Lange Haven 81, tel. 260242 en Kethel, Schiedamse weg 41, tel. 269927, nemen dit weekend van vrijdag 18 uur tot maandag 8 uur de wachtdienst voor apotheken waar en bovendien gedurende de volgende week de nachtdienst, In spoedgevallen zijn de huisartsen te bereiken via de telefonische Boodr schappendiemt op nummer 206611. SCHIEDAM, vrijdag De ronte van tramlijn 8 wordt met Ingang van dinsdag 8 juli ingrijpend veranderd. De route wordt voortaan1 Blaak. Churchillplein, Coolsingel, Van Olden- barnevellstraat, Mauritsweg, Nieuwe Binnenweg en omgekeerd. Voor de richting Schiedam worden de volgende nieuwehalten ingesteld: Coolsingel voor de Van Oidenbarne- veltstraat (reeds halte lijn 6), Van Q1- denbarneveltstraat bij Coolsingel (reeds halte lijn 3), Van Oldenbarne- veltstraat voor de Karei Doorman- straat (reeds haltelijn 3), Mauritswag bij de Nieuwe Binnenweg (reeds halte lijn 4). Voor de richting Kralingen worden de volgende nieuwe halten ingesteld: Van Oldenbarneveltstraat voorbij de Karei Doonmanstnaat (reeds halte lijn 3) en Van Oldenbameveltstraat bij de Coolsingel (reeds halte lijn 3). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Op de kruising Burg. van Harenlaan-Pier- sonstraat kwamen gistermiddag om streeks half zes een bestelauto en een personenauto met elkaar m botsing, waarbij de chauffeur van de bestelau to, de 52-jarige heer A. W., een lin kerbovenbeenfractuur opliep. De botsing was ontstaan doordat de personenauto, die werd bestuurd door de 51-jarige G. D. de K. plotseling naar rechts uitweek. Hierdoor raakto de chauffeur van de bestelauto de macht over zijn stuur kwijt, kwam met de wagen eerst tegen een ver- keersliehtmast aan en weid vervol gens uit de wagen geslingerd, De man moest met eerder genoemde verwon dingen naar de Di\ Nolelslichting worden overgebracht, alwaar hij is opgenomen. (ADVERTENTIE* vrijdag 4 juli - pagina '5 Van een eerste kwaliteit- chroomleder werden deze so lide ak e.ntassen vervaardigd die wij r.'z zo voordelig gaan verkopen. IJzersterke aktentas, waarin kostbare schoolboeken veilig worden vervoerd en ook vaders paperassen een prima plaatsje vinden. in chroomleder uitvoering met twee binnen- en twee voorvak ken, prima laddersloten en riem. Een keurig afgewerkte tas nu voor nog géén twaalf gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van de2e 2-vaks aktentassen van een eerste kwaliteit chröomleder met tw?e voorvakken, ladderslo ten en riem, in bruin Ook maandagmorgen cpan Géén tel. of schrift best SCHIEDAM Geboren: Leonard z.v. .T. L. van Strljen en C. Dó ring. Jeroen R z.v. A. van Delden en M. L. Posthumus. Willem z.v, J. LeeuwenbUTgb en M. Vlasblom. Xander M. z.v. E. L F. M. Franke en M. G. C Slebeïink. Ren6 z.v. H. Veer en T. Som- mer, WirO J. A. z.v. A. A. Olsthoom Cn M A. G,. H Cloudt, Anita ö.v. G. van der Zee en S. P van Boóhove. Overleden: E. Klein, 82 jv. 3 .Oostveen. 78 Jr. wed, A. van der Wiel. TTOE behaalde successen tot moei- lijkhedein kunnen leiden, schriift Bas den Breeijen tamboermaitre van de Rijnmond- band in het recente nummer van het maandblad „De Kolbak". Hef enkele weken geleden gehouden concours in Nnmansdorp leverde het korps maar even negen prijzen op en een vaantje voor de show. Voor dit vaantje is wet een spyker te vinden, zegt de maitre, maar voor de bekers zal er wel weer een nieu we kast qennaakt moeten worden. Méér moeilijkheden namelijk indien de Eijnmondbad er toe mocht be sluiten de marsen „5 breed" te gaan lopen. Bas don Breeijen schrijft dat een dergelijk besluit de plaatselijke verkeersdesKundigen slapeloze Van het 'huis met de hoge stoep' aan de Lange Haven, waarin het Kan-' tongerecht is ondergebracht, is al gedurende enige tijd de stoep niet meer zichtbaar, er staat een hekwerk van latten omheen. Dit op de monu mentenlijst staande oude pand, eigendom van het Rijk, wordt momen teel namelijk gerestaureerd vud bin nen en opgeknapt van buiten. De fraaie lantaarns, waarvan men nu nog de paal ziet staan, komen weer terug. Dit herenhuis werd aan het eind van de 18e eeuw gebouwd door de Italiaans-Rotterdamse bouwmeester Ciudicci voor de ditillateur-brandei Cornells Nolet. die ook burgemeester van Schiedam zou worden. Sinds 1908 is het echter in gebruik ais Kan tongerechtsgebouw. nachten zou bezorgen. „Stel je voor dat een route gekozen wordt via de Hoogstraat, Appelmarktbrug naai de St. Liduinastraat? De Hoogstraat is na 11 uur v.m. voor alle verkeer gesloten. De Branderssteeg is alleen maar voor voetgangers(?). Waar gaat het dan heen met onze „5- brced mars", terwijl in de steeds duurder wordende vergunningen staat dat maar met 3-breed gegaan mag worden en dan nog wel op de uiterste rechter helft van de weg". Om het maar te proberen in de route Broersvest-Gerrit Verboonstraat en B, K. Laan, wijst de maitre toch maar van de hand met te zeggen: „laat ons dat maar niet doen, want tot op heden is de verkeerspolitie onze beste kameraad houden zo!". -yOOR de plaatselijke verenigingen. brengt de „vakantie" een stil stand in de activiteiten. Een origi nele manier om de ledeitbiuding ook tijdens de vakantie niet verloren te laten gaan heeft het bestuur van de R.-K. Gymnastiekvereniging Excel sior dit»»aals uitgedacht. Door middel van het maandblad kre gen alle jongens en meisjes de op dracht een ansichtkaart te sturen naar het secretariaat van de vereni ging. Dit geldt niet alleen voor hen die hun vakantie elders doorbren gen; ook de thuisblijvers moeten zulks doen, zo luidt de opdracht. Uit alle binnengekomen kaarten wordt één kaart getrokken. De gelukkige afzender hiervan ontvangt als prijs eon wandel blouse. De deelneemsters aan deze vakan tie-communicatie mogen tevens ra den hoeveel van deze kaarten aan het secretariaat zullen binnenko men. Wie het juiste aantal raadt of dit het dichtst benadert komt even eens voor een leuk prijsj'e in aan merking. Goed gevonden van het bestuur van dit Excelsior dat tevens een inzicht krijgt waar en hoe de jeugdleden hun vakantie hebben doorgebracht. Mevr. F. J. van Os ontvangt een zilveren armband van S.R.B.- voorzitter 8. van Noordennen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrydag. MeM- vrouw F. J. van Os-Groenewe- gen was gisteren op de dag af veertig jaar lid van de Schiedam se Reddingsbrigade, een uniek gebeuren in de plaatselijke zwem wereld temeer daar de ju- bilaresse in oktober haar 74e ver jaardag hoopt te vieren. Bovendien is mevrouw Van Os on geveer dertig: jaar Instructrice in de brigade cn nog steeds geeft zij op woensdag en zaterdag les aan de aspi- rantjes. Ook volwassen personen-leer den onder haar leiding de zwemkunst, zodat mevrouw Van Os ln het Sport fondsenhad zonder meer een begrip is geworden. Hoe men haar waardeert bleek tij dens de huldiging op ondubbelzinnige wijze. In gezelschap van haar dochter, mevrouw P. Chaigneau-v. Os, viel de nog bijzonder vitale instructrice in het mot vlaggen versierde Sporlfondsen- bad een feestelijke ontvangst te beurt. Allereerst werd zij toegesproken door de vice-voorzitter van de Red dingsbrigade, Bas van Noordennen. Daze merkte o-m. op te behoren tot de ongeveer 2000 kinderen die onder lei ding van mevrouw Van Os leerden zwemmen. Als een blijvend aanden ken overhandigde hij zijn leermeeste res een zilveren armband met inscrip tie, een geschenk van het brigadebe- stuur. Namens de instructie wenste Henny v.d. Valk haar collega geluk onder aanbieding van enkele gesehen- ken. De dmedttriee van het Sportfondsen- bad, mej. C, J. Th. Hazebroek, schonk mevrouw Van Os een boekot rozen. „Als voor U de tijd gekomen is er mee op te houden, is U voor de rest vao Uw laven de gast van ons bad", zo be sloot de directrice. Ook de huishoude lijke dienst van het bad. bleef niet achter en bedacht de in de bloemen gezette jubilaresse met een presentje. Tot dot sprak jubilaresse een dankwoord, kort maar krachtig, want „ik kan beter zwemmen dan praten" zo 2ei mevrouw Van Os. Van ophou den wil ze overigens nog niet weten. „Ik kan er niet buiten, dus ga gewoon door." Eén redding Slechts één keer in al die jaren Is mevrouw Van Os geconfronteerd ge weest met de werkelijke doelstelling van de brigade n.1. het zwemmend redden van drenkelingen. Dat was nabU de Westerkade toen z0 een klein meisje voor de verdrinkingsdood wist te behoeden. Welk jaar dat geweest is weet Schiedams oudste zweminstructrice niet eens meer. Ze hoopt echter dat ze nog een reeks van. jaren haar hobby zwommen en anderen leren zwommen mag blijve uitoefenen. Dat westen ook de velen haar toe die de receptie in badpak bezochten waarmee het feest werd besloten, SCHIEDAM, vrijdag In het Ge meente-ziekenhuis te Schiedam slaag den voor het examen voor de aante kening kraamverpleging de zusters: A. van Dijk, C. Steenhuis. A. Maan. P. Maan, K. Poot. B. Hickinson. M. Te kens. BRIL NODIG? Houdt AREND in 'toog Erkend ziekenfonds- leverancier Hoogstraat 81 SCHIEDAM, vrijdag. De Sport- soos-commissie van dc SBLO, niet on tevreden over het verloop van het (nu afgelopen) eerste seizoen, heeft een enquête gehouden onder dc leden- sportverenigingen. Gevraagd wordt naar de belangstel ling, of de woensdagavond een ge schikt tijdstip is en het clubgebouw De Toekomst van Excelsior een juiste plaats voor een soos. Ook naar de wensen inzake attracties op de soos- avopden. Doch vast wordt aangekon digd dat de vaardigheidsrit met au to's. waarmee het seizoen werd beslo ten. herhaald zal worden in het nieu we seizoen. Het SBLO-bestuurslid N. Spithoven heeft zijn functie tussentijds n<i ge legd. Mede door het ie it dat hij al ge ruime tijd in Maassluis woont, is hij niet in staat zijn taak uit te voeren, zoals hij dat zou wallen. De SBLO gaat er toe over om voor de eerste maal in september een „voorzitters vergadering" te houden, uitsluitend bedoeld voor de voorzitters van de aangesloten vereniging (bij verhindering: de secretaris). SCHIEDAM, vrijdag' De tennis kampioenschappen voor dc kring Schiedam, voor de dertiende maal ge houden en ditmaal op het tennispark spleringshoek zjjn een groot succea geworden, dank zU het Ideale weer. De tennis-top in. de kring is aan „de herfst van een carrière bezig", consta teerde Kring-voorzitter N. Spithoven, die verder opmerkte dat de laatste twee jaar ook veel aandacht aan da jeugd wordt besteed. Zo zullen ln au gustus de Jeugd-krmgkampioenschap- pen worden verspeeld, wederom op het tennispark Spleringshoek. De finalepartijen, in de drie klassen waren, als volgt: Klas B: damesenkel: mej. A. Kwakkel versl. mej. M. v.d. Toorn 6-2 6-1. Herenenkel: It Stork versl. P. Dieckman 9-7 6-2. Klas C: damesenkel: mej. M, vd. Toorn versiL mej. E. v Bragt 0-4 6-3 Heren enkel: W de Ruüer versl P W Dieckman 8-6 6-3 Damesdubbel A. Seger/T. Seger versl. A. C, Marke- steyn/M. Akkerman 6-3 8-1, Heren- dubbel: H. Bulte/W. v. d. Heuvel versL B. Janse/A. Verhoeven 3-6 6-3 6-2 Gem, dubbel: mevr. R, Prazer/H, Fra- zer jr. versl. mevr. N. Oprel/J. W. Baard 3-6 6-4 6-3. Klas D: damesenkelr mej. E, v. Bragt versl. mevr. H. Both 2-6 6-3 8- 3. Herenenkel: T. Kremer Hovinga versl. M. Stolk 6-2 6-2. Damesdubbel: J. Ruseler/T. Seger versl. Lans/J. Lensveld 6-4 6-0. Herendubbelr J. Cammelot/H. Stal versl. P. Ruseler/D. Ruseier 0-2 6-4. Gem. dubbel: J, Ru seier /W. v.d. Schalk versl. M. Dek- ker/M- Wanders 3-6 9-7 6-2. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees bulten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijk*- agenten. BEKENDMAKING Gemeente Schiedam De Gemeentelijke- alsmede de R.K. Openbare Bi bliotheek en de filialen (behalve filiaal Lelie straat) zullen van 7 t/m 19 juli 1969 voor het pu bliek gesloten zijn. Gedurende deze periode kun nen bij de Centrale Bibliotheek (Lange Haven 131) boeken geruild worden. Van 21 juli t/m 2 augustus 1969 zal de Centrale Bibliotheek alsmede de Centrale Jeugdbibliotheek gesloten zijn. Het publick kan dan terecht bij de Gemeentelijke- en R.K. Openbare Bibliotheek. GEMEENTE SCHIEDAM. Medegedeeld wordt, dat bet spreekuur van de contact-ambtenaar volgende week zal worden ge houden voor de bewoners van OOST: op maandag 7 juli, des avonds van 78 uur in een kamer van de prof. dr. Kohnstamm- school, Fahrenheitstraat 4, ZUID: op dinsdag 8 juli, des avonds van 78 uur in een lokaal van de Bethelkerk aan. de Oude Maasstraat 24. Schiedam, 3 juli 1969. Gebrs. H. J. Scheffers N.V. vraagt op korte termijn een voor het zelfstandig voeren van de bedrijfs- administratie. Voor deze functie wordt een MBA-oplei- ding of gelijkwaardig wenselijk geacht. Sollicitaties te richten aan ons kantoor Jan van Riebeekweg 15, SCHIEDAM Telefoon 155322 Telefonische afspraken te maken met de heer Bou wens. repareert uw t.v. VUIG EN VOORDELIG. En tevens het atfres voor het separeren en vernieuwen van uw tv an. tertte, TJ beit wij komen. Tel. (010) 34501*1. Gebr. H. J. Scheffers N.V. vraagt op korte termijn moderne talen als medewerkster op onze commerciële af deling. Sollicitaties te richten aan ons kantoor Jan van Ricbeekwég 15, SCHIEDAM Telefoon 155322 Telefonische afspraken te maken met onze heer Eversen. Personeel gevraagd Bijverdienste DE SCHIEDAM MER zoekt vakantiebezorgers Aanmelden: tel. 067279; 's avonds na zeven uur: tel, 155900 Of 2651VJ. SC28 De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE- ZOKG-EK(STERS) voor Schie dam en omstreken. Aanm. Hoogstraat 6, Schiedam. Tel. 267279 's avonds na 7 uur tel. 155960. $028 Pasfoto's klaar terwijl u wacht. FOTO VAN VUUR EN, Hoog straat toe, tel. 286720. Let op juiste adres. 5028 Diversen Rijwielen en onderdelen Bin nen- en buitenbanden „WAAR DAT WIEL DRAAIT", Hoog straat 67—69, Schiedam. Tel. 01C-3S3436. I Jn Schiedam is pas het nieuwe ziekenhuis In gebruik genomen. De moderne inrichting en de prettige sfeer vormen een uitnodigend klimaat voor Op 1 september a.s. start een nieuwe opleiding tot gediplomeerd verpleegster. Goed dat je dit weetWent als je een ulo-diploma of gelijk waardige opleiding hebt (zoals a.v.v, i en II of inas) ben je als leerling welkom. Meteen al verdien je f 310,-, het tweede jaar f 336,- en het 3e jaar f 412,- per maand. Daar komt nog èxtra bij: een toeiage voor onregelmatige dienst plus kosb inwoning, bewassing, genees kundige verzorging, verpleegsterskleding en 6% vakantietoeslag. Dat is niet weinig i Na het behalen van het diploma klim je op tot f 727.- en hoger. Je werkt 5 dagen in de week en krijgt 2 x per maand reiskosten boven f 2,50 vergoed voor een bezoek aan je ouders. Heb je belangstelling? WH je méér weten of je aanmelden Schrijf of bel dan (010-269126) naar de adjunct-directrice, Burg. Knappert/aan 25.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2