Lekker spelen en bij de Schied. brandweer IA 'OPEN HUISIN KAZERNE lil £J Installatie van Jeugd brandweer 65 jaar getrouwd Kan't zijn dat u nog iets van Richard Brummer te goed hebt? Schiedam" grijpt pas in laatste inning de zege Ook DHS haalt volle winst Rondleiding Storks tegen Jeugdleiders bij R.C. Schiedam Diefstal van twee vrachtwagens .Schiedam" Richard Brummer Kleuter was bijna 24 uur zoek Chauffeur rijdt onder invloed tegenlichtmast Inbreker zonder buit Collecte Bejaardenzorg bracht acht mille op SEEN KRANT ONTVANGEN? TV ALARM CENTRALE KOERIERSTERS maandag 7 juli 1969 - pagina (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag De gelegenheid om „aan huis", te ko men bij de Vrijwillige Brandweer Schiedam was een kolfje naar de hand van enkele honderden jeug dige Schiedammers. Voor het merendeel leerlingen van de la gere scholen maar ook kleuters scharrelden rond op plaatsen die normaal verboden gebied zijn. Dit „open huis", zaterdag gehou den in het kader van de Natio nale Brandweerdag, voerde te vens een aantal ouderen naar de kazerne waar de driekleur van de torentrans wapperde en twee tot actie gereedstaande ladderwagens met hun reikvermogen van 32 en 24 meter een suggestieve-erepoort vormden. Hieronder bevonden zich de ouders van het Jeugdbrandweerkorps om ge tuige te zijn van de komende installs- tie van deze „hope der toekomst" ten- einde het voortbestaan van het vrij willigerskorps te kunnen handhaven. Enkele veteranen waaronder de heren Van Baarle (75) cn Sjoerdsma Sr. die respectievelijk 40 en 26 dienstjaren achter de rug hebben. Ook leden van plaatselijke bedrijfs- brandvveren maakten -gebruik van de geboden gelegenheid eens te komen kijken bij de grote broer. Nog vaak genoeg moeten doze korpsen een be roep doen op de gemeentelijke Vrij willige Brandweer als de zaken uit de hand dreigen te lopen bij brandjes die zich aanvankelijk niet ernstig doen aanzien. Op de wagens Iedereen kon vrij rondkijken waar bij de brandweerlieden van hoog tot laag zich goede gastheren toonden cn bereid waren «p aJlc gestelde vrptgen (en dat waren er nog ai waft) een aml- woord te geven. Vooral de jeugd amu seerde zich kostelijk. Ongestoord een brandweerwagen van nabij tc mogen bekijken te betasten en zelfs even to beklimmen is toch wel iets ongekends! Brandweermannen bij bet uitoefe nen van hun taak voor de voeten lo pen zonder een agent op je huid to krijgen was iets wat voor de kinderen ongelooflijk leek. Het mocht nu alle maal zodat op het kazerneplein en in de grote garage, waar het rollend» materieel fonkelend van -gepoetst nik kel en opgewreven rode lak te pronk stond, een genoegelijke chaos leek. Installatie Met man en macht moest men do uitgelaten en nieuwsgierige kinderen wat in tomen toen de afwerking van het programma een aanvang nam. Met loeiende sirene -arriveerde een Com- merspult met hierop het jeugdkorps om zich volgens model aan burge meester Roclfsema te presenteren. Dif geschiedde onder leiding van do brandwacht le klas F. J. T Toxopeus die samen met de brandwacht le klas AV. J. C. Sjoerdsma jr het korps in op leiding heeft. De Schiedamse Jeugdbrand weer, pas geïnstalleerd, in eerste (demonstratieve) actie. De jon gens dragen witte veiligheidshel men in tegenstelling tot de zwar te van de senioren brandweer. De opperste chef van de brand weer, burgemeester H. Roelfse- ma, inspecteert de leden van- het Jeugd-bra ndweerkorps. - door brandweercomman dant D. de Jager inspecteerde de bur gemeester stuk voor stuk de unifor men van de .aspirant-vu ui-bestrijders waarmee hij tevens een. praatje maak te. Ais slot van de installatie Jcwam het jeugdkorps -in actie met als comman» Lint Jos Bosboom. Binnen drie minu ten was het korps gereed voor de eer ste aanvalstoot op een. denkbeeldige vuurhaard waarbij met drie stralen water werd gegeven. Vervolgens ontving het korps do ouders van de aspiranten in de kanti ne, voor een kopje koffie. Hier was het onderdeel „propagan da" visueel ondergebracht, Op grots affiches was hier de taak van de brandweer schetsmatig omschreven zijnde preventief voorbereidend, re pressief en hulpverlenend. Tevens stond aangegeven wat de etsen zijn, te stéllen aan een goed brandweerman. Uitgebreid viel hier ook te lezen hoe men zeM brand kan voorkomen en een geestige illustratie spoorde -de jeugd aan, liever ,met water te spelen dan met vuur Echt vuur Eindelik kwam hierna het echte vuur, tot grote opwinding bij do jeug dige kijkers. Zware donkere rookwol ken veduisterden even het parkeerter rein en aangrenzende straten voordat een sohuimbluseenheid in actie kwam. In de tuin van de voormalige rijks HBS woedde een grote olie- en benzi* acbrand waarmee echter korte metten werd gemaakt toen een mengsel van "water en Stamen 1057 een deken van Schuim over de vuurhaard spreidde. Uit Stamen 1057 verwekt acht keer zoveel schuim als Futogeen dat .voor heeni voor dit doel werd gebruikt. Jongens klommen in bomen en op da daken van aan de kazerne grenzende huizen om maar niets te missen van dit machtige schouwspel. Na het blus sen bleven vele betraande ogen over en het personeel van de-Volkswagen spuit, dat paraat gehouden was om in te grijpen als het zelfgestookte fikkie zich mocht uitbreiden, kon Weer in rukken „Oooh, wat 'n fik! Een minstens zo spectaculair onder deel was de geslaagde redding van een man uit een huis vol rook. Het opgesloten slachtoffer vestigde do aandacht op zy precaire positie door op de deur van zijn gevangenis te bonze. Gelukkig was redding nabü- Voorzien vn persluchtmaskers dron gen brandweermannen het huls bin nen en na enkele seconden brachten zij de man in veiligheid. Deze bleek door de. rook bedwelmd te zijoi en werd in afwachting van de komst van geneeskundige hulp be handeld met het nieuwe beademings apparaat „pulmotor" dat, buiten het toedienen van zuurstof, nog andere n j j. mogelijkheden biedt bij het verlenen Heading van onmiddellijke eerste hulp. Do opmars van de chemie ook bij Schie dam maakt het werken met perslucht- maskers meer en meer een belangrijk onderdeel v-an de bran/dhveeropleiding. Dit onderdeel staat momenteel onder leiding van adjunct Hoofd-brand- meester M- L. Fasschier die ook de reddingsdemonstratie leidde. Tien manschappen zijn reeds in het bezit van een RijksdipJoma en anderen zijn hiervoor in opleiding. Met de huidige maskers kan ook onder water worden geopereerd hetgeen niet zeggen wil dat zulks vergelijkbaar is met het op treden van de 2.g. „kikvorsmannen". Dat het zover zal komen is niet uitge sloten, Aan .JdkvorsEmannen" worden nog heel wat andere eisen gesteld o.a. het diploma reddeadzwemimen en zo ver zijn ze bij de brandweer nog niet. Het verdere programma van deze kennismaking met de brandweer be stond uit rondleidingen door de gehele kazerne, het bezichtigen van materieel waarmee de wagens zijn uitgerust en een reddingsdemonstratie waarbij mensen uit een boog gebouw in vei ligheid moeten worden gebracht. Tot slot liet het jeugdkorps zien wat het waard is door op snelle wijze een fel brandje snel te smoren. De staf, die heel wat voorbereidend werk kreeg te verzetten, is tevreden over het verloop van deze propagan- da-middaig. De belangstelling is groot geweest. Wei-nig tieners lieten zich echter zien. en juist deze leeftijdgroep, had men graag op deze wijze bena derd, aldus commandant D. de Jager. Al hebben jongens van 16 tot 19 jaar dit evenement gemist, voor hen blijft de mogelijkheid open alsnog een kijkje te komen, nemen. De kazerne staat altijd voor hen open. Wie over dag niet kan is ook in de avonduren welkom. Het is dan wel dienstig even een afspraak temaken. In nederlaag-serie (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Twee le den van de Rennersclub Schiedam, de heren H. Rielkerken sr. en J. N. de Bruin zijn geslaagd voor het examen jeugdleider. In de afgelopen maanden heeft de K.N.W.U. met medewerking van de N.S.F. een cursus voor jeugd leiders gehouden. Het doel is om de jeugd, die zich bij de verenigingen meldt op verantwoorde wijze op te vangen en te begeleiden. Met twee gediplomeerde jeugdlei ders kan de R.C. „Schiedam" nu ook de jeugd vanaf acht jaar opvangen. Gehoopt wordt nu dat ook deze aller jongste aspirantjes de weg naai- het wielrennen zullen vinden. Dc be stuursleden zijn bereid alle gewenste inlichtingen te verstrekken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Opnieuw zijn twee vrachtwagens van het trans portbedrijf Van de Plaat aan de Bet- toweg gestolen. Het betreft nu de VB 6261 en de UB 95—85. Twee weken geleden, vond eenzelfde diefstal plaats. De wagens werden toen binnen een kort tijdsbestek teruggevonden in Ede en Nieuwerkerk a. d. IJssel. (ADVERTENTIE) (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag. In het kader van de door Schiedam uitge schreven nederlaagserie, komt dins dagavond a.s. Storks naar Schiedam De Hagenaars komen met het gehele eerste team, dus voor de honkballief hebben is dat een gang naar het veld van Schiedam waard. Zodra 't een warme dag is, merkt U hoe vervelend het is om met dichte, broeiende schoenen te moeten lopen, bo vendien staat bij een fleurig zomerjurkje een open* zomer- schoentje veel leuker. Lederen damesmuiltje met sleehak. U kunt kiezen uit suéde-, lak- of gladleder en er zijn diverse zomerse tinten. Een schattig schoentje, keurig afgewerkt, ook de hak is met leder bekleed, nu voor nog géén aofct gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze dames muiltjes in lak-, suède- of glad- ledar, met sleehak, loopt bij zonder prettig, in diverse zo merse tinten, per paar voor (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Voor de tweede waal in één week tijd een 65-jarig huwelijksfeest in Schiedam. Dit maal zijn het de heer G. W. D. Keijzer (Geboren 27 april 2884 te Amsterdam) en zijn echtgenote mevr. Antje Veld- huis (Geboren 2 augustus 1883 te Sloten)Het super-diamanten bruidspaar woont aan de Kerk- weg 81. De huwelijksdag viel op zondag 6 juli, maar zaterdag was er al de receptie in gebouw De Rank te Kethel. Burgemeester en mevr. Roelfsema zijn zondag op bezoek geweest by het bruidspaar. Het gemeentebestuur heeft een fruit mand aangeboden. Esperanto-ugendo SCHIEDAM, maandag, Merkrc- don, Ia 9an de julio klubvespero. Pa- rolkaskado cc k'ado H. Letsch sr. Lek straat 100 b. Ni pripensu jam nun la propagandon pro la verda monato. (ADVERTENTIE) Mogelijk hebt u in Richard Brummer's nieuwe zaakopde Lijnbaan (no 79) een overhemd, regenjas óf pantalon gekocht waar niets aan veranderd moest worden, zodat uw naam en adres niet genoteerd zijn. In dat geval heeft u nog iets van Richard Brummer te goed. Hij zond namelijk aan alle klanten die wèl. bekend zijn een kleine verrassing ter e gelegenheid van de vooropruiming. Als u daar ookvanwilt profiteren, komt u even naar de winkel. U kunt het "envelopje met inhoud"* ®8 dan direct in ontvangst nemen. Lijnbaan 79, Rotterdam/telefoonU 9420 ra Van onze sportredactie SCHIEDAM, maandag. Het honkbal in Schiedam wordt steeds meer populair. Zondag speelden zowel DHS als Schiedam thuis en bij beide wedstrijden was veel publieke belangstelling. Schiedam ontving niet, zoals wfj per abuis hebben vermeld Eurostars, maar koploper Donar. Schiedam zorgde voor de verrassing door Donar met een. neder laag naar huis tc sturen, DHS deed het niet minder, want na een zeer spannende party honkbal tegen "VFC, hield het door een 54 overwinning beide punten in eigen huis en blijft daarmee koploper. DRZ- speelde tegen Zivijndrecht een goede partij, maar dank zü veel geluk ging de winst naar Zwijndrecht. Scliiedam-Donar 3-2 Bij Schiedam was bet wel heel spannend, want eerst In de laatste slagbeurt kon de thuisclub de winst grijpen. Tot dan toe stond Schiedam met 12 achter, bi dc eerste innings had Donar door Roberts de leiding weten te nemen en in de derde in nings werd het door Iiuijer met een home run zelfs 0—2. Schiedam kon daar niet meer tegenover zetten dau een aantal bezette honken, het scoren bleef uit. In de vijfde innings kwam Luper op de honken cn door een fout zelfs op het tweede honk. Vermeulen sloeg Lupker binnen en dat betekende het eerste punt voor Schiedam. 12, Zo bleef het tot in de negende innings. Gommel, ingezet voor Leurs sloeg een honlkslag en het was Aad van de Ha mer die daarna de laatste slagbeurt had. Of Aad voelde dat alles van hem af hing, zo kwam hij in het slagperk. De eerste bal was meteen raak. Met een harde slag verdween de bal over de boundary en zo kon Schiedam net op het nippertje twee punten scoren, waardoor de winst ia Schiedam bleet Werpersresultaten: Schiedam A.v.d. Hamer 914, Schiedam maakte 2 vetdifouten. Donar: C. H. Quimby 5 45. Donar- maakte 3 veldfouten. DHS-VFC 5-4 Ook by de wedstrijd DHS—VFC ontbrak het niet aan spanning, al heeft DHS het deze keer niet op een verlenging aan laten komen. VFC kon ln de eerste innings door Van de Mark de leiding nemen, door een fout in het verre veld. Een fraai dubbelspel van DHS, na een vangbal van Kooymans, waardoor Scot aan de kant moest deed ook Skala de kant opzoeken. In de tweede innings kwam DHS terug. Korpel kwam op het eersto honk, werd door Kooymans op het tweede honk gebracht, zag kans het derde te stelen en een opolferingssla? van Droog bracht hem over de thuis plaat. 1l. In de derde innings scoor den de Vlaardingers drie punten door Van de Mark, Morales en. Skala. Krommenhoek, ingezet voor Bons, kwam in de gelijKmakende slagbeurt op het tweede honk. Hij zag kans hei derde te steden en. kon daarna door Zwaan over de thuisplaat worden ge bracht 2—4. In de vijfde innings was het Van der Voet die door Van Vliet en Korpel over de thuisplaat kwam 34 en Zwaan zorgde voor de gllijkmaker. In de zesde innings greep DHS de winst. Van der Harg, door vier-wijd op het eerste honk gekomen, stal het tweede en kwam door een fout op het derde honk. Een fout van de werper stelde hem in staat het winnende punt voor DHS te scoren. Werpersresultaten: DHS De Lange 6—1—3. Veldfouten DHS 7. VFC: Breek en Wood: 5—7—3. Veldfouten VFH 7. DRZ-Zwijndrccht 4-7 DltZ speelde tegen Zwijndrecht een bijzonder boeiend duel, waarin de Schiedammers zeker niet onder de den voor de bezoekers, die echter nel dat tikkeltje geluk hadden, dat DRZ moest ontberen. DRZ heeft zelfs een voorsprong ge had. Nadat in de eerste innings dö gebr. Van Engelen Zwijndrecht op 0 —2 hadden gebracht, lukte het Blom- steel en Rarreraan de partijen op ge lijke voet te brengen en in de tweede innings nam DRZ door Ton Collé zelfs een voorsprong 2—3, In de derde in nings was het echter door Marien weer gelijk 33. In de vierde innings sloeg Zwijn drecht goed toe, want Brown, H. En gelen en Marien scoorden waardoor het 36 werd. Wel kwam DRZ door Eddy Koprpel in de vijfde innings nog een keer terug, anaar daar bleef het voor DRZ bij. Marien bracht de eind stand in de zesde innings in de boe ken, want ia de zevende en achtste innings bleven verdere punten uit. Werpersresultaten: DRZ, Van Grootveld C--5—8. DRZ maakte 5 fouten. Zwijndrecht, Marien 9—27 Zwijndrecht maakte 8 fouten. BARENDRECHT, maandag (ANP). De 3-jarige Jolanda Sinnema uit Barendrecht is zaterdag na bijna 24 uur zoeken teruggevonden. Vrijdag middag was zij door haar ouders bij kennissen achtergelaten, waar zij op een onbewaakt ogenblik wegliep. Na ten grootscheepse opsporingsactie van 100 man politie, vrijwillige brandweer en burgers werd ze zaterdagavond laat ongedeerd door haar moeder ge vonden op een aardappelveldje vlak bij haar huis. '(Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Onder in vloed van sterke drank is zaterdag morgen omstreeks balfzes de 28-jarige heer C.C., chef van een Horecabedrijf uit Hoek van Holland, tegen een licht mast op de kruising Burg. Knappert- laan—Vondellaan gereden. De man liep hierbij geen letsel op. De wagen werd aan, de voorzijde zwaar bcscha, digd. Het rijbewijs van de heer C.C. ingevorderd. (Van een, onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Bij ver schillende bedrijven in deze stad zijn in het afgelopen, weekeinde inbraken gepleegd. De buit bedroeg in de mees- Ie gevallen slechts een klein geldbe drag, Bij de houthandel BeVeKa aan de Westvest, en in het kantoor van de G-ulf Oil aan. de Admiraal de Ruytc-r- straat werd zelfs niets vermist. De inbraken bij Tuberova aan de Stad- houderslaan en in. de Goede-Baven» kerk leverden in totaal 25 op. VLAARDINGEN, maandag. De onlangs gehouden inzameling ten bate van de Stichting Vlaardingse Bejaar denzorg heeft in totaal ƒ8.333,13 op geleverd. De lijstencollecte bracht J 7.174,51 op en de vlaggetjeseoUecte ƒ1.158,65. ROTTERDAM, maandag (ANP). De 19-jarige Duitse matroos T. Bren- del uit Kestert is zondag in Rotterdam door kooldioxadevergiftiging ora het leven gekomen, De matroos was sa men met de 25-jairige Duitse stuurman voor werkzaamheden afgedaald in een tank van het binnenschip Ludwigsha- fen. De matroos en de stuurman raakten beiden onwel door het nog in de tank aanwezige gas. De stuurman slaagde erin via een touwladder uit dc tank te kruipen. Hij heeft daarna nog gepro beerd de raatroos te redden, maar dit Is mislukt Toen de matroos uit de tank werd gehaald bleek hy al te zijn overleden. De stuurman werd later met kooldiioxldeyergiftiging in een zieken huis opgenomen. De direotie van. de NV Maatschap pij voor woninginrichting P. van Reeuwijk deelt mee, dat door de srtój- glng van de verkopen over het tweede kwartaal een gunstiger beeld ontstaan is dan over het eerste kwartaal .Voor het totale eerste halfjaar 1069 tov het eerste halfjaar 1968 bedraagt de ach terstand nu slechts 0,6 pet Gelet op deze ontwikkeling ziet de directie het tweede halfjaar 1989 met vertrouwen tegemoet. (ADVERTENTIE. Voor hen die gewend zijn eisen te stellen aan hun foundation en een 'prima steungevende step-ïn zoekfen, is dit dè aan bieding. Step-in van een stevige, prima kwaliteit lycra of-tule elastiek, meteen goed korrektïevermo gen. Het nïet-rekbare voor pand houdt het buikgedeelte goed in. Deze step-ïn koopt U nu voof een ongelofelijk lage prijs voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze step-in met een uitstekend korrektïe vermogen, niet rekbaar buik- pand, in wit, taillematen 65 t/m 80 Oeiunaa ndagmorgnn open Géén tel. of schrift best. Bel voer 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zicb wenden tot onze plaatselijke agenten. tecbe, u belt wq kamen. TcL (OW) 345011. n Personeel gevraagd Foto, film en projectie De Schiedammer (Bet Rotter dams Parool) vraagt voor Schiedam on omstreken vaste wacht. Foto Van Vuuren. Hoogstr. 10, Schiedam. Tel 260720. Let op het juiste adres. straat 75 Schiedam, tel. 2S7279 s avonds na 7 tmx tel. 1'55DEO. Diversen Bijverdienste. DE SCHIEDAM MER .meld; vakantiebezorgers. Aanmelden tel. 267379, 's avonds na zeven» uur: tel. 15«9|60 of 2S5Hfl4. S035 Eij wielen en onderdelen, bin nen- en buitenbanden. Waar dat wiel draalt. Hoogstraat 57- 69 .Tel. 010268438. S250

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2