I JW I fiilips Uitoradio voorde verrassend teg: prijs va i... PHILIPS ROTTERDAMS DAGBOEK Een buurt in verzet tegen de jeugd SS» Geen 'dom geluk' dat Rotterdam ontsnapte aan ramp a a a a a a a Gezelligheid,ontspanning, amusement en informatie op de weg ROTTERDAM RIJNMOND De stad uit Blijdorp Leo Unger Hoekse Waard Kaa ie Baden Expositie Slopen Eettip Gemeente gaat zwembad Pernis moderniseren Gemeente leent 12 miljoen voor bouw systeemscholen R.E.T. vernieuwt elk jaar een-tiende autobussenpark Raadslid wil taxi's aan voorkant C.S. Jan Rijke blijft bij Hermes DYS Zoekt u auto? N.V. BANK VOOR NEDERLANDSCHE GEMEENTEN 1 I i i i B I 1 H i pag. 4 - donderdag 17 juli 1989 Mogelijkheden tot vertier buitens huis van 37 tot en met 26 juli. De voorstellingen en uitvoeringen die hieronder vermeld staan beginnen, tenzij anders vermeld, 's avonds om kwart over acht. Jongeren die vinden dat Rot terdam geen leef bare uitgaanstad is (wat helemaal niet waar is, het blijft vechten te gen de bierkaai) kunnen het eens in Breda proberen, daarmee het voorbeeld volgend van de eiland bewoners, die deze zuidelijke stad frequenteren, „Welnu," zo bericht onze correspondent daar', „Breda is een leuk plaatsje met oen uitgaans leven dat alles te bieden heeft. Het centrum van Breda met de Grote Markt en de Havermarkt is enigszins vergelijkbaar met het Leidse en Thorbeckeplein te Am sterdam. Alle vertier ligt vlak bij elkaar: cafeetjes bars en discobars. Zaterdags en zondags is het er erg druk, want dan maakt de jeugd van de agglomeratie Breda zich meester van het centrum. De jeugd van de conglomeratie Rotterdam kan daar nog bost bij (weet u ove rigens wat het verschil is tussen een agglomeratie en een conglome ratie?) Van het Centraal Station Rotter dam vertrekt twee keer per uur een trein naar Breda. De prijs voor een avondretour bedraagt 3,50. De laatste trein naar Rotter dam gaat terug om drie minuten voor twaalf. Als u toch In Blijdorp komt ver geet dan vooral niet een bezoek te brengen aan de affiche-tentoon stelling die tot en met 31 augustus In het Diorama-gebouw wordt ge houden De hele maand Juli treedt In het Roefje opi Leo Unger, zanger, gi tarist. Iedere avond,, behalvo 's maandags (wat doet Leo dan?) brengt hij blues, folk en pop en aanverwante artike len (benaming van Unger zelf). In de officiële aankondiging heet het: „behalve In de kringen van het café-chantont en het kleintheater (wat een germanisme) heeft hij naam en faam verworven in de platenwereld met zijn single „It's no use" en het zojuist verschenen ,4 keep on tellin' myself". In de Hoekse Waard (eigenlijk Is het „Hoek- scho") is men he lemaal door het dolle heen van de tunnel. De ge meentebesturen in dit gebied verge ten er hun onderlinge strUdjes door. Sterker, ze gaan zich geza menlijk presenteren. Een van de activiteiten; een gids (boekje) met allerhande tips over de II. W. In ernst: de Hoekse Waard ls op het ogenblik op z"n mooist, puur Hol lands: koeien, sloten, bomen, mo lens. Drie tips: 1. de kinderboerderij In de polder Oud-Beierland aan de Tweede Kruisweg: schapen, kalve ren. pony's, geiten, konijnen, pau wen, enz. Allemaal gratis te be wonderen. Zo'n kinderboerderij la ca blijft hartstikke leuk voor kin deren. Toch moet u niet verbaasd zijn als uw kind meer belangstel ling heeft voor het hok waar het konijn in zit dan voor het d'er zeif. Volgens Spock hoeft u zich daar niet ongerust over te maken. Tip 2, Het streekmuseum het Hof van AsBCndclft te Heinenoord. Do collectie is ontstaan na de waters noodramp van 1953. Niets is ge kocht, alics is samengesteld uit el- gen streekbezit, Geen kunstschat ten, geen dorre wetenschappelijk heid, maar een boeiende aanschou welijke verzameling van en over het leven van onze grootouders rond de eeuwwisseling. Op de be gane grond is er een polderkaracr met een unieke collectie glazen, In de opkamer o,a. speelgoed, Tip 3. op de procfbocrdcrU „Marienbof" aan dc Smitaweg 18 te Westmaas, waar al sinds Jaren stieren worden opgefokt voor de Kl-verenlging, is tot en met 6 augustus een tentoon stelling ingericht over doel en werkwijze van kunstmatige Inse minatie bU runderen, Dc Kl-verenlging Zuid-West Ne derland bezit meer dan 80 stieren, waarmee (lot wel: niet „met wie") jaarlijks ruim 70.000 koeien be vrucht worden. Dagelijks van 22 juli tot en met 8 augustus van 2 tot 8 uur. Er zijn prachtige stieren te zien. Ajs u gaat baden of |n het Kra- lingse strandbad of In het strand bad aan de Wilgcnplas Iet dan op de scherven. Iedere dag verwonden zich tientallen mensen. De zomcrtentoonstelHng van de Provinciale Bibliotheek van Zee land Is dit jaar gewijd aan het do cumentatiecentrum Zeeuws Delta gebied. HU wordt gehouden tot cn met 16 augustus ln het gebouw Abdij te Middelburg, Openingsuren maandag tot en met vrijdag van 10—12 en van 25 uur. Ga dan na 22 juli naar Zeeland, Dan heeft u geen last meer van de Baren- drechtse brug. Die Baren- drechtse brug leent zich over een til aje overi gens uitermate goed voor uitstap jes, Spectaculaire sloopwerken zul len er oog en oor boeien. Alleen op werkdagen. Boerderij café-restaurant Den Deel te Nieuw-Helvoet is ingericht in Oudhollandse stijl. Er is een nieuwe chefkok, die buitenlandse specialiteiten heeft meegebracht. Zaterdag's en zondags is er '8 avonds dansen. Niemand minder dan Piet van Sliedrecht met zijn trio- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Het persbericht dat het „dom ge luk" noemde, dat de explosies aan boord van het vrachtschip Tsefat op 15 april j.l. niet tot een grote ramp hebben geleid in het Rotterdamse havengebied, is vol gens burgemeester en wethou ders sterk overdreven. „Bij de belading van het m.fl. Tsefat, dat leeg in Rotterdam is aangekomen, hebben de ruimen uiteraard open gele- gen. .Onder deze omstandigheden kan rfch niet een dermate ontplofbaar gas mengsel vormen, dat een explosie daarvan tot een grote ramp zou kun nen leiden," aldus b. eu w. in ant woord op vragen van het raadslid J. H. O, Verschoor (pvda). De brand brak op de Tsefat uit, ter wijl het schip lag in de tweede Katen- drechtse haven. Onze verslaggever te kende 15 april uit de mond van loco- burgemeester G. Z. de Vos op: „Zoals we gistermiddag tegen eon uur of twee tegen de situatie aankeken, was er de kans van een omvangrijke wa terstofexplosie. We zijn toen ijlings gaan bekijken hoe groot de straal was van het gebied, waar een eventuele explosie te merken zou zijn, We wa ren al heel wat gerustgesteld, toen bleek, dat die straal maximaal 300 meter zou kunnen zijn," In antwoord op de vragen va» het raadslid Verschoor delen b. en w, voorts mee, dat ter bevordering van de veiligheid in de haven maatregelen in voorbereiding zijn. Er vindt overleg plaats met een aantal rijksdiensten. „De ontwikkeling van nieuwe ge- (Va» een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Het eenvoudige open zwembad aan de Ring to Pernis zal worden gemoderni seerd, vermoedelijk al deze winter. De raad commissie voor Sport en Recrea tie, voor de Openbare Werken, voor Stadsontwikkeling en Verkeer on voor de Financiën kunnen zich met het re construct leplan, dat de Kon. Ned. Hei demaatschappij heeft opgesteld ver enigen. Ook de Raad voor de Liclia- melijke Opvoeding en de Wijkraad voor Pemls stemmen ermee in. In de vergadering van 24 juli zal de gemeenteraad voor de reconstructie een krediet beschikbaar stellen. De kosten worden op ruim een miljoen gulden geraamd (op prijsbasi/s 1968: ƒ1.107,000.-) Bmnen de bestaande öamwanden zullen gesloten kuipen van gewapend beton worden gemaakt. De waterzui veringsinstallatie zal worden gemo derniseerd en op het waterleidingnet worden aangesloten. De springtoren zal worden verplaatst, Volgens b. en w, voldoet het bad in zijn huidige toestand niet aan de eisen van moderne zwembad-hygiiene. De bassins bestaan uit damwanden met een natuurlijke bodem en worden ge voed met onvoldoende helder opper vlaktewater. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag, Om de bouw. van de achste en negende se rie systeemscholen te financieren gaat de gemeente Rotterdam 12 miljoen gulden lenen van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. De lening krijgt een looptijd van 25 jaar. De rente bedraagt 7%%, vaarlijke stoffen, alsmede het vervoer en de opslag daarvan wordt nauwlet tend gevolgd. Ook internationaal wordt op dit gebied nauw samenge werkt,aldus b.enw, van Rotterdam. Het college deelt volledigheidshalve mee, dat een ambtenaar van de rivier politie aan boord gaat van ieder bin nenkomend en vertrekkend vaartuig om na te gaan of gevaarlijke stoffen, en zo ja welke stoffen, aanwezig zijn. De jeugd van te genwoordig geeft stof tot na denken, Einde lijk de dujle welpjes van voor de oorlog zijn vervan gen door de jonge leeuwen van de zestiger jaren, al leen ze brullen te hard. Dat vinden tenminste de bewo ners van de Gouverne- buurt, die er nu legen heb ben geprotesteerd dat de Stichting Ruimte en de So cialistische Jeugd een so ciëteit in de Gaffelclwars- straat exploiteren. Een brand in deze buurt gaf voedsel aan de angst voor deze jongeren, die in deze sociëteit „ruimte", volgens de buurtbewoners, te onge dwongen met vuur omgaan. Een andere aanleiding voor het verzoek de jonge- rensociëteit te verplaatsen, vormde de doordringende beat die 's nachts de gegoe de buren uit hun slaap houdt. Ongetwijfeld een respectabel argument, maar de oorzaak zit wellicht die per. In aankleding en uiter lijk wekken de jongeren de afkeer van ouderen op. Ze doen dit bewust omdat ze het zien als een onderdeel van hun protest tegen de gevestigde orde. Bovendien utten ze hun vrije opvattin gen op een manier, die al weer de ouderen tegen de haren instrijkt. Ook al zou den ze rustiig in een kring de vredespijp uitwisselen, dan nog zouden, volwasse nen zich ergeren aan deze ongewone en voor hen vreemd-o manier van tijds passering. ïn feite hebben vele volwassenen iets tegen de leefgewoonten van een grote groep jeugdigen: die lui moeten werken, iets presteren, vooruit komen in de maatschappij, menen ze. Dat deze jongens daar ge woon geen zin in hebben en er het nut niet van in zien, ontgaat ze. Hoewei, ongetwijfeld zullen ze met het ouder worden steeds meer ingekapseld worden door de maatschappij en tenslotte als vader achter de kinderwagen lopen, met in het achterhoofd nog de weemoedige herinnering aan „de goeie ouwe tijd". Nu is het met deze jongens nog niet zover en voorlopig zoeken ze een plaats om zich te verbergen en uit te leven. Op zo'n plaats hébben ze recht. Maar als iedere buurt de handen afwerend ten hemel heft, komen ze niet veel verder. Daar komt nog ietg bij: Nleuw- bouvpanden z-Un onge schikt, omdat daarin niets meer te veranderen valt. Oude hulzen, slooppandeti waarvan regelamtig de In deling kan worden gewij zigd, stimuleert de creatie ven sfeer waarin deze jon gens zo graag willen leven. Welnu, laat ze. In deze stad, staan genoeg slooptuizen leeg, maar het „bezwaar" is, dat er altijd wet een buurt omheen is gedegen. Indien nu alle buurten zo reageren als de Gouvernebuurt, komt natuurlijk niemand een stap verder. Het zou zinniger zijn als de jonge ren va» „ruimte" eens hun buurtbewoners uitnodigden voor een avondje uat in de sociëteit. Uitleggen wat de bedoeling is, een. voor deze gelegenheid aangepaste beat laten horen: kortom, communiceren, weet je wel. En de buurtbewoners zouden zich moeten realise ren dat er misschien een stukje „levensfilosofie" achter de uitingen van de jongeren zit. Het is altijd waard om naar elkaar te luisteren, ook al heb je als oudere eigenlijk nooit tijd omdat je moet werken. Maar met dat excuus houdt de jeugd geen reke ning. Terecht. (Van een onzer verslage vers) ROTTERDAM, donderdag, De R.E.T. gaat elk jaar een -tiende deel van het autobussenpark vernieuwen. De gebeurt om dit ongeveer 300 bus sen omvattende park op peil te hou den. De chassis van de nieuwe bussen worden geleverd door Van Doorne's Automobiel Fabrieken N.V. en de car rosserieën door de N.V. Werkspoor. Endge tijd geleden heeft de E.E.T. dertig bussen besteld. De prijs be draagt 85,000 gulden per stuk. Deze prijs is gebaseerd op een gezamenlijk met de gemeenten Amsterdam, Den Haag en Utrecht verstrekte opdracht van in totaal ongeveer 150 autobussen bij DAF en Werkspoor. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Het raadslid van de Boerenpartij D. Wa genaar wil een parkeerhaven voor een klein aantal taxi's aan de voorkant van het Centraal Station. In schrifte lijke vragen aan burgemeester en wethouders verzoekt hij de mogelijk heid voor do aanleg van zo'n parkeer haven te onderzoeken. De heer Wage naar wijst erop, dat vele reizigers, vooral veel buitenlanders, vaak aan de voorkant van het Centraal Station naar een taxi zoeken. De zoekers zU» er niet van op de hoogte dat aan de zijkant van het C,S. een taxistand plaats is. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, donderdag. Hermes DVS zal ook in het komende seizoen de beschikking hebben over J<an Rijke. De centrale verdediger die het plan had om als amateur voor Gouda te gaan spelen, heeft dinsdagavond een nieuw contract b(j de Sohledamse dub getékend. Bij Hermes DVS heb ben alleen Van Kooten en v.d. Griend hun contract nog niet verlengd, Van Kooten wil als amateur voor Albtes- serdam gaan spelen, maar Hermes DVS weigert medewerking te verle- eon goede gebruikte xle dan ook ohm AUTORUBB1EK gevestigd te 's-Gravenhage UITGIFTE VAN f 100,000.000.- 7y2 pCt. 25-jarige Obligaties 1969 (Tweede lening) Grootte der stukken: nominaal f1000.-en f500.-. h Na de toewijzing kunnen desgewenst, In de plaats van obligaties, schuldreglsterinschrijvïngen, groot tenminste nominaal f50.000,-, worden verkregen. Ondergetekende bericht, dat de Inschrijving op bovengenoemde uitgifte zal zijn opengesteld op VRIJDAG 18 JULI 1969 van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uur TOT DE KOERS VAN 98 pCt. bij de kantoren te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage en 's-Hertogenbosch, voorzover in genoemde plaatsen gevestigd, van; Amsterdam-Rotterdam Bank N,Y. Algemene Bank Nederland N.Y. Bank Mees Hope NV Hollandse Koopmansbank Lippmann Rosenthal N.V. Oyens Van Eeghen N.V. Pierson, Heldring Pierson Theodoor GÜissen N.V. Hollandsche Bank-Unie N.Y. Nederlandsche Credietbank N.V. Nederlandsche Middenstandsbank N.V, F. van Lanschot N.V. Slaven burg's Bank alsmede ten kantore der Vennootschap op de voorwaarden van het prospectus d.d.11 juli 1969. Prospectussen en Inschrljvlngsblljetten, alsmede, In beperkte mate, de statuten en het laatste jaarverslag, zijn bij bovenstaande inschrijvingskantoren verkrijgbaar. 's-Gravenhaga, 11 Juli 1969. N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Nieuws van de allereerste orde: nu een uitstekende Philips autoradio voor sleohts 109.-* Compact formaat door miniatuur techniek. voorversterking waardoor een grote mate van gevoeligheid en selectiviteit. En daardoor: uitstekende, ongestoorde ontvangst van. een groot aantal zendors in de middengolf (midden- èn. langegolf f IS.-). Groot ultgangsvermogen en automatische volumeregeling. Plüs dc spreekwoorde lijke Philips betrouwbaarheid. Plus internationale garantie en service. Maak van uw wereld op wielen een andere wereld. Nü.1 12 V minus. Voor 6 V is adaptor leverbaar Pry zen van 109.- tot 439.- exclusief inbouwkosten en toebehoren.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1