9? SCHIEDAM opruirriing VERTEGENWOORDIGER KOERIERSTERS Kon. onderscheiding voor P. j. Think Verzorgerswagen Schiedamse politie dient als bezemwagen Wijchen Uitgedroogd AUTOMOBILISTEN MAAKTEN Lijk Ylaardingse onderwijzer gevonden AL GEBRUIK VAN TUNNEL Blaren Inenting polio wordt geadviseerd ILond met jongen in ivater Schie nu per meter voor nog géén twee gulden. terlenka mystëre met loodveter VERZEKERINGSCONCERN vraagt voor 20 spoedig mogelijke indiensttreding een voor bestaand rayon in: VLAARDINGEN e.o. Geboden wordt: een vast salaris garantie-inkomen van 10.000.— tij dens de inwerkperiode (12 maanden) gunstige provxsieregeling maandelijks onkostentoelage vakantietoelage prima vakopleiding volledige sociale voorzieningen premievrij pensioen Brieven onder nr. S-2039 de Schiedammer, Ware slijtageslag in het land van Maas en Waal Foto, film en projectie Personeel gevraagd Pasfoto's kilaar terwijl u wacht. FOTO VAN VTJUREN, Hoogstr. 106, Tel. 2662T0. Let op- juiste adres. siöo De Schiedammer- (het Rotter dams Pa-rooi) vraagt vaste BE- ZORGEESfSTBRS, Aanmelden Hoo-gstr. .6, Schiedam. Te). 267279, 's avonds n-a 7 uur tel. 155980. SC28 Diversen Bijverdienste: De Schiedammer z kt. VAKAN1TEHE20RGERS. Aanm. tel. 267279 *s av. na 7 u. tel. 155960 of 2S5101. SÖ28 Grote sortering tutnar-tikelen bij ..WAAR DAT WIEL DRAAIT", Hoogstr. 67—69. Schiedam. Tel. 010—268436. S250 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM donderdag. De lo co-burgemeester van Schiedam, wet houder mr. M. J, M- van Kinderen heeft vanmiddag om 2 uur op het stadhuis aan de heer P, J. Ubink, ge boren op 19 november 1905 te Gronin gen, wonende te Schiedam aan de Burgemeester Knappertlaan 82, toege kend de ere-medailie. verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in zilver in verband mat zijn 40-jarig jubileum bij distilleerderij Joh's de Kuyper. De functie van de heer Ubink bij dit be drijf is hoofd van de afdeling produk- Reportage: HAN5 REI SM ANN en JAN D. SWART Foto's: JACK VAN RAAY JIJET Land van Maas en Waal maakt vooral dank zij het door Boudewijn de Groot bezongen loflied de indruk een oord te zijn, waar het goed toeven is* Voor de duizenden deelnemers aan de 53e Vierdaagse van Nijmegen echter zijn cle trajecten via de dorpjes Beun in gen, Borgharen en Wijchen niets meer of minder dan ware martelgangen. Op de tweede dag van liet jaarlijkse wandelfestijn is het zo mo gelijk nog warmer dan tijdens d'e eerste „verkenningen". De zon brandt onbarmhartig op de hoofden van de volhouders, die zich op alle mogelijke manieren trachten staande en vooral lopende te houden. Velen dragen hoeden met brede randen, anderen heb ben zakdoeken op hun hoofd geknoopt en de meer slimmen maken gebruik van paraplu's. Het helpt alleimaal maar weinig. De verzengende hitte laat zich niet verdrijven. Er wordt veel gestopt, gerust en vooral, heel veel gedron ken. Het ns nog geen elf uur in de monden wanneer een Schiedamse politieman, het zweet van het voor hoofd vegend, moedeloos opmerkt: „En dan te bedenken dat het van middag nog warmer wordt". Een collega neemt het allemaal niet zo zwaar: „Te warm? Hoe kom je erbij? Pas als de mussen dood van het dak vallen is het warm. Nu is het goed weer om te lopen." De betrokkene behoort duidelijk tot de minderheid. Met het verstrijken der tijd -en met het stijgen der tem peratuur h'et kwik steeg tot boven de dertig graden „sneuvelden" velen. .Het doorprikken van de on telbare blaren is geen bijzonderheid meer. Wel dat de wagens van het Rode Kruis af en aan rijden om be wusteloze wandelaars -naar de nood- post aan de Nijmeegse Wedren te brengen, „Ze gaan aan de lopende band van hun slokje", zegt een oudere EH- BO-verpleegster uil Rotterdam. „Zo veel uitvallers hebben we nog nooit gehad. Wat een hitte. Gelukkig heb ben zich nog geen ernstige gevallen voorgedaan." T?/lJCHEN bjj Nijmegen de be- 'v laJigTykste pleisterplaats moge ecu dorp zijn, met een visite van 15,677 wandelaars uit éénen twintig landen weet het raad. Wij chen heeft na. 52 Vïcrdaagsen precies geleerd hoe liet die ene dag van het jaar internationaal moet denken, in ternationaal moet applaudisseren eai wanneer, zoals gisteren, de uitput ting nabü is, Internationaal moet schenken. En: als het op schenken aankomt, weel Wijchen van wanten, In lange rijen stonden ze daar: moeders en dochters in lange rok, met bakken vocht, met mutsen van papier, met tuinslangen vol stimulerend water en met gezichten, waar duidelijk het medelijden op te lezen stond. Sommige deelnemers konden hun dankbaarheid niet in woorden uit drukken, anderen weer waren van deze geste zo onder de indruk, dat ze 2tch even lieten gaan. Een Brits sol daat, getergd door een wekkend been, wierp zich om een voor beeld te noemen met volle bepak king in een straal water, schreeuwde dat het „marvellous" was en kneep de kuise boerenmeid als blijk van waardering in de wang. TTAREL SCHIPPERS, 60 jaar oude ambtenaar by de Rotterdamse bouwpolxlie, behoort tot degenen, die zich door de warmte niet van de weg laten slaan. H(j heeft zojuist Wijchen achter zich gelaten als bü opmerkt: „Het !s vandaag wel war mer dan gisteren (dinsdag), maar door de -wind is het nu toch aange namer. Gisteren was ik helemaal uitgedroogd, nu gaat het wel. Weet u, je hebt de warmte nodig. Voor je spieren," Karei Sahippers, roodverbrand, ge zicht onder strohoed, spreekt met kennis van zaken. Hij neemt dan ook al voor de veertiende ke&r deel. „Dertienmaal heb ik deze Vierdaagse volbracht", zegt, hij, niet zonder trots. „Waarom, ik het doe? Ach, om de conditie op peil te houden. Ik heb vroeger gevoetbald (in Fe ij en oord) en ook aan hardlopen gedaan, maar daar ben ik nu te oud voor. Voor het wandelen echter niet." Voor een soldaat in vol ornaat is niets zo irriterend -als het gevrij van twee verliefden aan de kant van de weg. Schiedammer Aad Verhoev die de ergenis van zijn commandant op de hals haalde door langer bij de rustplaats te blijven hangen dan strikt noodzakelijk was, weet hier van mee te praten. „Een hard gelag is het en niet anders. Maar weet je wat het beste as in zo'n geval? Gewoon voor je uit staren en zingen. Nette liederen, als je het precies weten wilt, want oneerbare liedjes zijn verboden. A propos, die meisjes van het Israëli sche, leger mogen er wezen. Zeg nou zelf. Er bestaat overigens wel een verschil van opvatting: zij wandelen voor hun plezier, ik voor m'n dagen prestatieverlof." De RET en de Rotterdamse politie zijn traditiegetrouw present, "maar wat de laatste "betreft, .niet in grote getale. Slechte drie man marcheren onofficieel en onopvallend (-niet In tenue, alleen met dienstschoenen en gokken) de lange hete wegen af. F. C. van Schalk, J. van Middelkoop en H. L. Oostendorp doen mee aan de langste afstand 50 kilometer. Vanwaar die geringe afvaardi ging? Van Schalk: „We zouden aan- vankeUjk met een man of twintig, op de plaats rust voor de Schiedamse politie vijfentwintig gaan. Mbar er was M geen inspecteur beschikbaar. Dc eer. was mot vakantie, een ander ging trouwen en een derde had geen. zin. Toen zijn we maar met zijn vieren gegaan. Er loopt ook een vrouwelij ke agent mee. Maar die heeft ons met bij kunnen houden. Ze loopt er gens achteraan." (Van een onzer verslaggevers) VLAAKDINGEN, donderdag. Het lijk van. de 25-jarige getrouwde Vlaardin-gse onderwijzer Jacobus van der Griend van de Koninginneweg 331 is door de Zwitserse politie gevonden. De heer Van der Griend, die geen kinderen heeft was, zoals we gisteren meldden, dinsdagmiddag in. het Ver- zasca-dal bij het Eago Maggiore in een snelstromende rivier gevallen, toen hij van een rotsblok gleed- Hi; was met zijn ouders en zes broers op vakantie in Zwitserland Een broer ligt in het ziekenhuis. Deze was de in nood verkerende Jacob na gesprongen, doch geraakte zelf in moeilijkheden. Hij werd op een plaats waar de stroom kalmer werd gered. De verdronken Jacob van der Griend is onderwijzer aan een van de mavo- afdelingen van de scholengemeen schap Groen van Prinsterer, Daarvoor was hij enkele jaren werkzaam ge weest bij het christelijk lager onder wijs in Vlaardingen. VLAARD1NGEN, donderdag. De stichting Vlaardingse bejaardenzorg is van plan op dinsdag en donderdag 12 en 14 augustus een boottocht voor be jaarden. te organiseren. Een boottocht naar Europoort en over de Oude Maas naar Dordrecht met het stoomschip Nassau-Piaat. Het is ook voor bejaarden interes sant de gigantische ontwikkeling in dit gebied te blijven volgen. De boot tocht duurt van 9.00 tot 13.30 uur. Aan boord zal koffie geserveerd wor den. ^BARENDRECHT, donderdag. Personeel van Rijkswaterstaat ïieeft geklaagd bxi de Rijkspolitie in Barendrecht over de last, die het ondervindt van auto mobilisten, die 's avonds en 's nachts al gebruik maken van de tunnel onder de Oude Maas. In Nijmegen, op pak-weg twee honderd meter van de >Vedren, zit Maarten Slavenburg, 50, verzorger van het Schiedamse politiegezel- sohap, op een stoepje blaren door te prikken. HU moppert: „Ik ben niet zo op dat prikken-. Je kunt een blaar beter knippen. .Waarom? Wel, een blanr die je prikt,- zit zo wéér -voL Overigens hoeft het bezit ven blaren geen vc- dan te zijn om uit ie vallen. Doe je da-t wel. dan ben je een tobber. Kijk, zie je die man daar. Die schat ik op minstens vier blaren. Maar morgan is-ie er weer. Gewoon een kwestie van doorzetten." De verzorgerswagen van Slaven burg heeft- de tweede mansdag a!s bezemwagen gediend. „Man, ir.an. het bleef uitvallers regenen. Ik hs:l or zeven van een andere groep. Alle maal vanwege warmlestuwir.-g. Ge woon tekort aan zout. Ja .meneer, ook hot zoutgehalte moet goed zijn. Bij elke rust krijgen mijn mannen een geklopt eitje, met een scheutje cognac en een portie zoiit. Dan hoe ven ze die zouttablett-en tenminste piet te slikken. Ntet iedereen kan er immens togen". Bij de Vereniging standaarduit drukking voor het plein van samen komst krioelt het van bezwete liaison, waarop rood gebrande hoof den zielig om hulp smeken-. Amster dammers, die onderweg van Nijme gen naar Deest nog vol van plaatse lijk chauvinisme het inmiddels ver welkte „Ajax en De Zilvervloot" zongen, liggen nu ui'tgeblust dn de schaduw van twee geparkeerde au to's. In bureau 2 d, waar sommigen on dersteund, anderen strompelend en duidelijk zichtbaar vermoeid arri veerden, hebben zitting de heren Keuzenkamp en Bagyn, bestuursle den van de Wanclelsportkring Rot terdam en Omstreken. Bagyn zegt: „We spreken ze hier een bemoedi gend woordje toe. Je moet ze in 2ekere zin een beetje opvangen. De eerste dag was dat niet mogelijk. Het was razend druk. Overigens: lang praten is er niet bfj. Als je ze vijf minuten hier laten wachten, gaan ze van stekkie Zoutgebrek, zie je. We hebben het gisteren met een Ierse jongen gehad. Jammer." Hoofdonderwijzer Bagyn evenals de heer Keuzenkamp voor het eerst aanwezig als ad ministrateur schraapt zijn keel en zegt tegen een Britse studente: „To morrow, not so hot weather". Vanaf vrijdagmorgen Suurver- kopen wij" deze voordelige ter- lenka mystères met Joodveter en fantasie zoom, iSO.cm hoog, per meter Ook in 180 oti 220 cm hoog met kleine'prijsverhoging. Duur van do opruiming 17 juli tot 7 augustus. Giét) tel. of schrift best (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De ge meente Schiedam adviseert in aan sluiting op de berichten inzake Inen ting tegen polio, dat personen van vier maanden en ouder tot en met 19 jaar, voor zover zij niet of niet volledig te gen polio zijn Ingeënt, dit alsnog ta laten doen. Men kan zich hiertoe wenden tofc zijn of haar huisarts of tot een consul tatiebureau voor zuigelingen en kleu ters (dit laatste tot en. met,6 jaar):. Bovendien bestaat de 'gelegenheid tot kosteloze inenting tegen polio .bij de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, Tuinlaan 80, en wel gedurende de maanden juli en -augustus dagelijks tussen 2 en 3 uur namiddag, bij voorkeur op maandag en donderdag. (Van èen onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag, Een jongen uit Schiedam heeft uit de Schie een stalen vat opgevist waarin een hond met twee jongen zat. Moe dérhond een tweejarige bastaard keeg en haar kinderen werden naar het dierenasiel overgebracht. VDAARDINGEN, donderdag. Burgemeester mr. J. Heusdens opent zaterdagmiddag 19 juli om vier uur de vakantieweken van het comité Jeugd- vakantievxeugd. Deze opening wordt verricht op de Maasboulevard, waar de Vlaardin-gse brandweer de opening zal opluisteren met demonstraties. Dit a-lies gebeurt aan het slot van de wan- deimars over een afstand van tien ki lometer, die de drie vakantieweken inleidt» Tot besluit zal een blusboot van de Rotterdamse brandweer op de Nieuwe Waterweg een watergordijn leggen. Gelukkig stonden er vele ernmers met koel water langs de weg. Aangezien de dag van de opening snel nadert moet er dag cn nacht doorge werkt worden. Veel automobilisten zyn er blijkbaar achter gekomen, dat de hekken voor de ingang van de tunnel open blijven cn maken daar misbruik van. De Rijkspolitie heeft aangekondigd streng te zullen optreden tegen deze overtreders. Schiedams militair Aad Verhoov: 'Het is een hard gelag'. De Rotterdamse politie was deze keer -niet in grote getale opgekomen. Zelfs de uniformen waren thuisgelaten. Maarten Slavenburg, verzorger van de Schiedamse politiemannen: 'Ik ben met zo op dat prikken'. (ADVERTENTIE) Al wilde U iri UW hele huis deze mooie mystères hangen, dan zou dat wat de prijs aan gaat nog geen bezwaar zijn. Want deze terlenka mystères met loodveter verkopen wij nu als speciale 'opruïmmgsaanhïe- dïng voor bijna de helft van de normale prijs. Prachtige mystères van ragfijne effen terlenka rnet .fantasie zoom en loodveter, 19D cm hoog, .uit de serié van f.3,95, Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver- kopen wij deze mooie clipper- tassen, 2 vaks en keurig afge werkt, in de kleuren zwart en bruin Duurvan cfe opruiming 17 juli tot 7 augustus. Géén tel.' of schrift best tin Zo'n chique tas brengen wij tijdens de2e fantastische uit- verkoopaanbieding binnen ie ders bereik. Clïppertas met 2 vakken, oer sterk handvat en prima slui ting. Een tas waar alle papieren en boeken veilig in vervoerd worden hu voor nog géén tientje.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2