voor ïoens Skelteren op t Bachplein was één grote klucht PLANNEN VOOR UITBREIDING VAN ROTTERDAMSE SCHOUWBURG SCHIEDAM In welke opruiming mag ude drie mooiste pakken van de zaak zelf uitzoeken en f200 in uw zak steken? Dr. L. Burema buitengewoon hoogleraar Med. Faculteit SCHIEDAM opruiming opruiming Drie redenen voor Schiedam - honkbal óm te feesten Schiedam houdt race met Doiiar nog altijd vol Bonter Raadslid wil weten of water van vijvers van Schouwburgplein voldoet aan nonnen GEEN KRANT ONTVANGEN 1 In Richard Bmmmers opruiming. I Bel voor 19.30 uur 1 I telefoon 13-5430 Nieuwe kantoor gebouwen voor Unilever N.V. Auto over de kop Inzinking Groep Vierdcuigse- ivandelaars brengt bezoek aan Thurlede zuiver scheepwoilen deEcens GEMEENTE SCHIEDAM. Meisje gewond na val liij bromfiets (Van een medewerker) S0H1ÊÜAM, maandag. Er Is het afgelopen weekeinde b^j de honkbalvereniging Schiedarö feest gevierd. De reden ls doze: het tweede honkbalteam, uitko mende in de reserve eerste klasse rayon, werd kampioen zonder zelf te winnen. Het profiteerde name lijk van dc nederlaag die mede gegadigde Sparta l leed tegen Nephmus 3. Overigens -was dit niet de enige reden: óók helderde team, uitko mende in'de reserve tweede klas se, werd dit weekeinde kampioen. Een vermeldenswaardige bijzon derheid is dat dit team het kam pioenschap ongeslagen bereikte. En om in Xeesfcsferen te blij ven dinsdag gaat een Schie- dam-honJcbaUer huwen met een Schiedam-softballster. Het zijn Wiebe Fannekoek, een speler uit het eerste team. en Joke Spruit. De tijd van de huwelijksvoltrek king is half drie ten stadhulze van Schiedam. De honkbalwedstrijd tegen ADO, in het kader van de neder laagserie waaraan de naam van wijlen de vader van Joke Spruit !s verbonden, zal mede hierdoor niet doorgaan. Deze wedsrijd 2al nu donderdagavond worden ge speeld. (Van een medewerker) SCHIEDAM^ maandag. Zo wel Schiedam als DHS heeft in. de thuiswedstrijd tegen respec tievelijk Jeka en The Hawks slechts zeven innings nodig ge had om een overwinning te be werkstelligen. Schiedam had hij het hereiken van die innings na melijk een 121 voorsprong en DHS een van 141, Schiedam heeft weinig moeite ge-, had met Jeka. In de eerste inndngs reeds nam het afstand van 20 door Ebben en Van Leeuwen. Ebben was op de honken gekomen door een honkslag, bereikte het tweede door fout aangooien, stal het derde en kon daiuk zij een harde klap van Bouw man hei eerste punt binnen brengen. Van Leem wen, door veidersk&us op de honken, zorgde in deze eerste slag beurt reeds voor enige sensatie door maar liefst drie honken te stelen. In óe volgende innings was het Aad van de Hamer, diie het publiek ver maakte met eein briljante homerun. Nadiart Schiedam daarna nog door Bouwman op 4-0 was gekomen, kon Jeka in de- vierde innings iets terug doen. En. goed zelfs: Van He-zp sloeg op een matige aangooi zo hard, dat de bal buit-en de afrastering tot stilstand kwam, 41. Schiedam was door deze plotselinge opleving aan Jeka-zijde, nauwelijks mi het lood geslagen. In de gelijkma kende sla-gbeurt nog werd het door Lupker en-Ebben. 6—1, En nog was het -niet voldoende. Via de slagirjver van Wim Falerutijn en Leurs kwam Schiedam zelfs op 8—1 en even. later door Vermeulen, ha een honkslag van Bouwman, op 91. Nog voor de zevende innings verstreken was had Schiedam de einduitslag op 121 bepaald. Worpersresu-ltaten: Aad van de-Hamer (8—04) en Mijs (3—26), HDS, dat nog maar enkel© punten van de titel verwijderd isf was geen partij voor het sterk verzwakte The Hawks 14—1 Door een zwak begin van werper De Lange, die zich echter keurig herstelde, duurde het tot in de tweede innings voordat de eerste pun ten binnenkwamen. Daar zorgden Dijkstra en Zwaan. voor. Slagfestijn In de derde iiradjigs brak het slag- festijn los. DHS presteerde het zelfs acht man veilig over de thuisplaats te brengen. Pas toen kort The Hawks de eer redden 81. In- de zesde' innings werd The Hawks weer onder de voet gelopen. Bons, Van der Voet, Dijkstra Van Vliet, Van der Hoek en Krommenhoek voerde nmet alle gemak de stand op tot 141. Toen The Hawks in de ze vende timings voor muil aan de kant ging, betekende dit een sn-el behaalde overwinning voor een goed spelend DHS, dat zich nu in alle ernst kan gaan voorbereiden op het kampioen schap Werpersresultaten De Lange 122 en Mismaxï 6—77. Voor het geval U het nog niet wist: skelteren, betekent lachen. Tenminste als we het onverge telijke schouwspel van zater dagmiddag op het Bachplein hiervoor als maatstaf nemen. Wat daar te zien was, was het echte skelteren met de vrije slag. Zelden zult U, als toe schouwer, zo'n stel tobbers bij elkaar hebben gezien. Laten we wel wezen: het was alle maal als een grapje bedoeld, De Sehiedamse Gemeenschap bad het wel zeer formeel aangekondigd met „De Skelterwedstrijden om de Grote Prijs van Schiedam", in feite was het niets meer of minder dan een re clamestunt. Overigens zal ik als eerste de vrij heid nemen om te zeggen dat het goed geregeld was. Want ofschoon ieder voor zijn eigen, verantwoorde lijkheid reed, had de SG toch een ga rantstelling achter de hand voor de gevallen van blijvende verminking of invaliditeit. Wat dat betreft start ten de meesten dus met een gerust gevoel. Als Ik over tobbers spreek dan ge biedt de waarheid ogenblikkelijk te zeggen dat ik zelf tot één van de grootste behoorde. Maar dat zal u als toeschouwers wel zijn opgeval len. Ik moge echter wellicht het vol gende als excuus aanvoeren. De directie van het Rotterdams Parool had mij zonder mijn oor-deel in deze te vragen op het inschr ij for mulier niet alleen als deelnemer op gegeven, maar tevens els kandidaat getipt. Toen ik hierover ingelicht wilde worden, zei de directie „niet zeuren" en stopte mij de reglemen ten in de hand. Nu is er voor een leek niets moei lijker dan zich in een bepaalde si tuatie als kenner te gedragen. Je bent immers jezelf niet meer en er bekruipt je telkens weer oen ver schrikkelijke angst. Toeti ik dan ook zaterdagmiddag op de verzamel plaats van de coureurs moest ver schijnen men noemde dit als kenner „de pitch" - kreeg ik visioe nen van een. geschonden gelaat en leefde ik bij het opzetten van de helm in de vaste veronderstelling dat dit het absolute einde was. Bovendien: ik had het niet erg op het helmnummer. Ik. kon me name lijk maar niet aan. de indruk ont trekken dat deze er alleen maar op aan was gebracht voor het geval ik totaal onherkenbaar uit de strijd zou komen. Identificatie was dus bij voorbaat al geregeld. Wat ik op het moment dat ik in een skelter werd geperst vreesde, gebeurde. In de eerste de beste bocht vergat ik mijn voet vam het gaspedaal te halen en bij te sturen. Het gevolg: hevige paniek, toestor mende fotografen, extra politïe-toe- zicht om excessen tegen te gaan en een vangrail finaal doormidden. Het gekke van het geval was' nu: ik herstelde me vrij soepel, gleed door alle bochten alsof het niets was en belandde, achteraf zeer tegen de zin van de stafleden, middenin de pitch. Mijn eindklassering was als bet U interesseert op één na de laatste. "pEN collega van het dagblad Het J-J Vrije Volk zijn naam noem tic niet (er bestaat irt ons vak altijd nog zoiets als ethiek) maakte het nog bonter en eindigde dan ook onder mij. Hij presteerde het met een schier onmogelijke hoge frequentie door de bochten te vliegen, menige vangrail totaal onbruikbaar te ma ken en blindelings in te rijden op het hulp-personeel van de Sehie- damse Gemeenschap. Zijn skelter werd na afloop bij opbod verkocht. Wat de SG betreft. Directeur P. v, d. Boom had hett zo benauwd, gehad. In zijn achterhoofd had hij gehoopt guitte te kunnen spelen, maar deze illusie ging in rook op: de eindtelling had uitgewezen dat er maar liefst 39 vangrailen waren vernield. Vraag van dhr. Van den Boom: „Zullen we het volgend jaar weer organiseren? Antwoord: „Graag, maar mag ik dan in '<t vervolg toekijken". Jan D. Swart (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Dc heer IV. Baggerman, gemeenteraadslid voor. de VVD, heeft Et en W vragen gesteld over de vervuiling van het water in de speelvijvers op. het Schouwburgplein. De heer Baggerman wil weten of het water inderdaad niet voldoet aan de normen die TNO aan het water in zwembaden stolt. Als dit juist is, kan dit euvel dan worden verholpen door hefc water regelmatig te verversen, vraagt de heer Baggerman, die voorts van b. en w. wil weten of ze bereid zijn. te onderzoeken welke maatregelen kunnen worden genomen om het wa ter op de korist mogelijke termijn weer geschikt te maken. Als dit niet kan, kunnen er dam maatregelen worden genomen 'om te verhinderen, dat ongewenste toestanden ontstaan, aldus de heer Baggerman. Ai moge 'de foto geen duidelijk' beeld geven van het feit of de honkloper van The Hawks de thuisplaat veilig heeft bereikt; over de kreet die de scheidsrech ter hier slaakt zal geen verschil van mening bestaan: "Out". (ADVERTENTIE) DE MAN op de foto is de winnaar van de skelter-monsterrit op het Bachplein: de heer Sigmond van de Coca-Cola. Hij werd na afloop gelukgewenst door wethouder De Graaff. De heer Sigmond was één van de weinige deelnemers die reeds eerder aan skeiterwedstrijr den heeft deelgenomen. Het nam. in. de eerste timings wel een 2—1 voorsprong, maar deze werd In dc volgende reeds in een 8—3 ach terstand omgezet. Dit kwam hoofdza kelijk door een zware inzinking van werper Jan van Grootveld (Zesmaal vier wijd), die dan ook werd vervan gen door de ouxi-Neptuniiaan Bene Vogel. Maar ook deze man kon niet verhinderen dat Zwijnd recht zijn voorsprong verhoogde 103. Pas in de vijfde mailings zetten de Schiedammers een wanhoopsoffensief In. Harreman, Blomsteel, Co-tie van Ruwen en Westenberg scoorden, waardoor DRZ nog to-t 10—B kwam. £n de gelijkmakende gingen, echter alle illusies van de DRZ'ers in rook op: opnieuw kwamen er vijf mensen van Zwij-ndrecht over de thuisplaat, 158. Wetrpersresulta-ten: Menen - (4 —4—11) Grootveld en Vogel 3—12—8. (Ook als u een kleine, slanke, grote, forse, lange of corpulente maat hebt?) s Abonnees buiten Rotter- 2 5 dam, Schiedam, kunnen J zich wenden tot onze s plaatselijke agenten. c Amsterdam, Kalverstraat (vlak bij de Munt). Rotterdam/ Lijnbaan 79. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Dr L. Burema (57), directeur van dé Ge meentelijke Geneeskundige en Ge zondheidsdienst van Rotterdam, is be noemd tot buitengewoon hoogleraar aan de Medische Faculteit te Rotter dam. Dr. Burema zaJ ondervvys geven in de leer der maatschappelijke ge zondheidszorg, in het bijzonder de or- ganisatie-struktuur en de nülieu-hy- giënc betreffende. Zijn functie als directeur van de GG en GD van Rotterdam blijft dr. Eu-ré- ma vervullen. In 1960 kreeg dr. Bure ma van de minister van onderwijs én wetenschappen al opdracht tot het geven van onderwijs voor de prakti sche opleiding in de sociale genees kunde. Semi-artsen van het klinisch hoger onderwijs volgden regelmatig een stage bij de GG en GD. Vanal 1862 heeft dr, Burema tevens een on derwijsopdracht aan de T.H, in Delft in de algemene hygiëne en epidemio logie. Dr. Burema is geboren te Lopper- sum (Groningen, 1912) en ging na zijn KBS-opleiding medicijnen studeren aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Na zyn artsexamen ves tigde hij rich te Nieuw Beerta als huisarts (1938). Tijdens .de mobilisatie was hij reserve-officier van gezond heid te Haarlem. En tevens inwonend assistent van het St. Joannes D.eozie- kenhuis aldaar. In 1945 werd dr. Bu rema ook huisarts van de gemeente Nieuwe Schans. In L958 kwam dr, Burema naar Rotterdam. Hij werd adjunct-direc teur van de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst. Vanaf I960 tot heden is hij ais directeur aan. deze dienst verbonden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De 19-ja rige scholier 'W. uit Den Haag is gistermorgen op de afrit van de Rijk- weg 20 naar Vlaardingen met zijn personenauto over de kop geslagen. De jongeman liep geen letsel op', zijn wagen werd volledig vernield. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, 'maandag. Unilever N.V. zal aan het einde van dit jaar twee nieuwe kantoorgebouwen aan de V Grave landse weg gaan betrekken. De kantoorgebouwen worden ge bouwd voor rekening van de Pen sioenfonds vau het Dnilever-concern. Unilever N.V. hoopt hiermee hel ruimtegebrek in haar hoofdkantoor aan het Burg. Jacobpleïn 1 te Rotter dam voor een deel op de heffen. Er zullen, ongeveer 270 employés, die reeds voor een groot deel elders in Rotterdam werkzaam waren, in de beide kantoorgebouwen worden on dergebracht. Met de belangen van de employés zal bij de verhuizing reke ning worden gehouden. DZR nog steeds moedeloos onderaan de ranglijst, heeft het zoals in de tijn der verwachtingen lag ook te gen Zwijnclrecht niet kunnen bolwer ken. (ADVERTENTIE» (ADVERTENTIE) Een fabrikant van merkdekens (de naam mogen wij niet noe men) ruimde wegens stagnatie in de. verkoop een prachtige partij dekens op voor ongslor felijke-prijzen en..— die partij verkopen wij morgen op onze le etage. Zuiver scheerwollen merkde kens, 1 of 2 persoons, beslist Ie keus en van een hoogwaar dige kwaliteit. Keuze" uit diverse bïokdessins, nu voor prijzen die alleen In de opruiming mogelijk zijn. (Vau een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Het volks tuincomplex „Thurlede" mocht zich het afgelopen weekeinde verheugen In een internationaal bezoek. Een gezel schap Engelse deelnemers aan de 53ste Vierdaagse namelijk bracht een bezoek aan dc beer Maarten Slaven burg. die als verzorger van het plaat selijk politieteam dit zomcrevenement heeft meegemaakt. De heer Slavenburg ontving zijn gasten, 12 heren en 2 dames in leeftijd variërend van 14 tot 40 jaar, in het clubhuis. De Engelsen waren vol lol over het Sehiedomso voikstuineneom- plex. Dat kwam voornamelijk door het feit dat de Engelsen in hun land alleen, maar nutsfcuimen kennen. Voor zitter Brouwer van het volkstuinen complex heette het gezelschap welkom en de heer Slavenburg zorgde aan het eind van de zondagavond voor een presentje in de vonm van bloemen uil de eigen tuin. Helemaal passend bij die leuke vlotte tienermode zijn de2ö ballerina's in de meest moder ne kleuren met zwart gepas- peld en met open of gesloten hiel. Gemakkelijke schoentjes, voor de zomer, voor thuis of in het weekend, en U koopt ze nu voor een spotprijsje, voor nog géén een gulden tachtig. 650 gram per M2. Deze nieuwe gebouwen zouden een bistro, restaurant en bierkelder gaan herbergen. Het exterieur van het Pic colotheater wordt hieraan aangepast. Ook wordt er over gedacht de Rotter damse Schouwburg wanneer de nieuwe schouwburg gereed is te la ten staan en als musical en operahuis te handhaven. Op het ogenblik wordt de Rotter damse Schouwburg toneel-technisch vrij ingrijpend gemoderniseerd. De wethouder van kunstzaken drs. J. Reehorst zei in een commentaar op deze berichten. „De plannen, om een uitbouw aan de Rotterdamse Schouw burg toe te voegen heb ik nog niet op mijn bureau gezien. Bij de dienst ge meentelijke kunstgebouwen wordt de zaak nog bekeken en dan zal het voornamelijk een kwestie van de kos ten zijn". Over de plannen met de Rotterdam se Schouwburg zei de wethouder: „We hebben wat vrijblijvende gedachten over deze zaak. De Rotterdamse Schouwburg blijkt nog uitstekend te voldoen. Wanneer we nu op dezelfde plaats een nieuwe schouwburg neer zetten betekent dat, dat we twee jaar zonder schouwburg zouden zitten. Dan zeg ik, we moeten ons goed bedenken voor we iets afbreken". De gedachten gaan dan wel uit naar een specialisatie voor de Rotterdamse Schouwburg op het gebied van musi cal en opera. Een probleem daarbij is het Lux-ortheater, dat op het ogenblik goed draait als musical-theater, Deze gedachten zijn allemaal nog in een pril stadium en hebben de vorm van 1-persoons 150 x 220 cm De burgemeester van Schiedam brengt ter open bare kennis, dat ingaande 23 juli 1969 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling open bare werken, voor een ieder ter inzage liggen: 1. het bestemmingsplno Hoofdstraat-zuid, vastge steld voor het gebied begrensd door de Voorha ven. de Nieuwe Maas, het Hoofdplein, de Haven- dijk en de Lekstraat; 2. het besluit van gedeputeerde staten van Zuid- Holland van 2 juli 1969, nr GS 373, waarbij: I. goedkeuring is onthouden aan enige gedeelten van de tct het plan behorende voorschriften; II. het plan voor het overige is goedgekeurd; UI. de intrekking van de aan dit plan vooraf gaande stedebouwkundigc voorschriften voor het onderhavige gebied is goedgekeurd. Gedurende doze termijn kunnen bij de Kroon be roep instellen: a. 2ij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend; b. 2ij die bezwaren hebben tegen de onthouding van de goedkeuring. Beroepschriften dienen te worden gericht aan de Koningin en te worden ingediend bij de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Schiedam, 21 juli I960 De burgemeester voornoemd, mr. M. J. M. van Kinderen, lc. 2-persoons 100x220 cm Personeel gevraagd Foto, film en porjcctie Bijverdienste DE SCHIEDAM MER zoekt vakantiebezorgers, Aanmelden tel. 207^70, avonds na zeven uur: tel. 155960 of 265104. PASFOTO'S klaar terwijl n wacht. Foto van Vuur en. Hoogstr. 10, Schiedam. Tel. 266720. Let op het luiste adres. SJ80 Morgenvroeg 'om 9 uur begint de verkoop van deze schattige ballerina's met leuke ruitjes te- gengevoerd, met'open of ge sloten hiel, in diverse kleuren en de maten jgk AfSl 37 t/m 40 gVfCf per paar ëm v (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De 17-ja- rige C. M. uit de Prof. Kamerlingh Ormeslaan kwam gistermorgen op de Rotterdaansedijk te vallen, nadat zij met het stuur van haar bromfiets ver ward was geraakt in het stuur van een passerende bromfiets. Het meisje Liep een hersenschudding en een kaakfractuur op. Zij moest naar do Dr. Ndetstichting worden overge bracht. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze 1 en 2 parsöons scheerwollen merkde kens, In diverse blokdessïns, voor prijzen die U geen twee de keer kunt verwachten. Duur van da opruiming 17 Juli tot 7 augustus. Gün te), of schrift best Diversen De Schiedammer (Etet Rotter dams Parool) vraagt voor Schiedam en omstreken vaste bezorgerslste»)Aarnn. Hoog straat 75, Schiedam, tel. 267279 's avo.nds na 7 uur tel. 165960. scea Rijwielen en onderdelen, bin nen- en buitenbanden. Waar 'dat wiel draalt. Hoogstr, 67-69. Tel. 010-266436. S250 Diwp van de opruiming 17 Juli tot 7 augustus. Gtin tel, of schrift bist.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2