vfc-ri 'Dat ik dit mag meemaken' •SSSrHêh I DHS NA OVERWINNING OP GELDROP KAMPIOEN Ponyclub zoekt naar stuk grond in Kethel m opruiming In welke opruiming krijgt u verse koffie, gratis parkeerplaats en bovendien nog eenvoortreffelijk pak van engelse stolen buitenlandse makelij ffl Belangstelling voor kinder- bloemencorso- was groot SCHIEDAM SCHIEDAM Vier zwem-Vlaardingers naar Utrecht Burgemeester mr. J. Heusdens: Verdachte van serie oplichtingen in Span j e -gear ree teerd SENSATIE BIJ VFC-FAK H In Richard Bmmmers opruimmg. i O 'Het Westen' ving iveinig vis F ortima-combinatie verloor van sterk 's-Gravenzande, 2-3 Inenting tegen polio in Alblasserdam KOERIERSTERS maandag 28 Juli 1969 - pag. 5 door JAN 0. SV/ART REIDEN is cr in Vlaardings Oude Haven zo hard geknokt om oen kekoorlijk uitzicht, dan zaterdagmiddag even voor tweeën bij de rentree van stads globetrotter nummero één: Eertus Zijdenbos. Wat er allemaal in dat kleine binnenhaventje en op de Vis markt gebeurde, grensde aan het onbevattelijke, Er lagen tteniaïicn. meesterlijk ge- pavoiseerde scheepjes, er was aan de oever een. van enthousiasme kolkend© massa en alles wa.t maar even Mazen kon dat blies. En daar op het water, aan boord van een elf meter kort jacht, een man, met een dtepdoor- ploegdi gelaat, ontroerd, zwaaiend met beide armen. Bertus Zijd'ehbos, inmid dels grijs-writ bebaard en voor intimi en zijn tien kleinkinderen onherken baar. "Was dat Opa nou? Dat was opa. staande aan bakboord zijde van zijn Santa Maria luisterend naar ihet Wil helmus. Hij had! er d!e pluimmuts voor afgezet. De meeat wriüde -Zijderib'os-fan had. dit alles niet voor mogelijk gehouden. De geheimzinnigheid die de Zijdenbos -clan betrachtte omtrent Bertus' ver blijf i.n Engeland en de „vroege" af- merirtg in Europoort daags tevoren, haddien, zo sprak men, geen goed ge daan aan. Zijdenbos' populariteit. Za terdagmorgen-, kort na elven, werden de sombere speculaties aan de mond van de Nieuwe Waterweg gelogen straft. Daar was opnieuw de Santa Maria, nu officieel geëscorteerd door een vijftiental jachten van de Vlaar- clin-gse- en Schriedamsc watersportver enigingen en nu officieel verwelkomd door Vlaardings burgemeester mr, J. Heusdens, door de commandant van het district Vlnard'ingen van de Rijks politie te water-, mar. A. P. Spaander man, door een vertegenwoordiger van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, d'e heer J. N'ïeuw-enhuyzen Kruseman en door mamma Johanna Zijd'enbos, Huldiging Voor het krieken van de dag werd jn de itoren van Vlaardings raad huis symbolisch de kegel en de bal gehesen'Bertus wordt ver wacht, Na ruim 1100 dagen wachten... VLAAMMNGEN. De Vlaardin gers Friefce Buys, Ruud Beolie. Cora Schouten en Roger van Hamburg zijn uitgenodigd door de KNZB om op 9 en 10 augustus mee rite doen aan de 3ewgdontmbetiug ouder de 18 jaar te gen Frankrijk. De v/edistrijd wordt ge houden du het Utrechtse bad de Hom mel Voor de Europese jeugdkampioen schappen in Wenen, die van 14 tot 18 augustus worden gehouden, zijn. de Vtaardihgers Frieke Buys en Roger van Hamburg uitgenodigd. Aan de Nederlandse damesploeg die op 23 en 24 augustus in Boedapest aan de Europacup zal meedoen, zitten, de Vlaardingers Cora van der Veer en. Connie Buys. In de heronploeg om de Europacup, die van 23 tot 25 augustus zal worden verawommen zilt Roger van Hamburg. Vlaardingens En deze huldiging kon Eertus Zij denbos, de volgens beluchten zo norse, keiharde en ondoorgrondelijke Zij denbos. maar heel moeilijk venver ken. „Niet. te geloven, mensen, niet te geloven, dept hij vanuit zijn boot- „Dit had ik niet verwacht, néé. dit had ik niet verwacht". Drie minuten later was het stil in de voorhaven van Europoort. Bertus Zijdenbos (73) was overgestapt naar de RP 25 van de Rijkspolitie, liet zijn Santa Maria met aan boord de zoons Bertus (21) en Louis (19) de Nieuwzeelander Neville was In Fal mouth van boord gegaan maar wat dobberen temidden, van de huide brengers en genoot staande op het dek terwijl die autoriteiten (zonder zee benen) zaten van de belangstelling en de sherry. De tocht van Hoek van Holland naar VIaardlagen, was hartverwar- mend en tegelijkertijd dolkomisch. Bestond de escorte in de Hoek uit zo*n, naar schatting, vijftien jachten, hoe dichter men Vlaardineen naderde hoe groter do escorte en hoe onover zichtelijker de situatie werd. Alles ge schiedde op een typisch wanordelijke en spontane Hollandse manier: alle scheepjes schots en scheef door el kaar, terwijl alle schippers maar één doel nastreefden: zó dicht mogelijk varen bij de Santa Maria. En één van deze hulde-brengers stal de show. Dat was een grote, logge visueel onaan trekkelijke binnenvaarder, zonder naam maa-r met rugnummer X 325. die over dte gehele bakboordzijde het „Welkom thuis Bertus!" met zich meevoerde. Mooiste Toch was dit nie± het mooiste. Het mooiste gebeurde in Vlaardiïugen. Aan het hoofd waren honderden mensen samengedrongen, zwaaiden en applau- diseerden met hartstocht geladen en Bertus Zijdienbos speelde de rol van held voortreffelijk, „Ik was het ge wend. In Darwim had ik ook een machtig onthaal gehad. Je gaat leren hoe je je moet gedragen. Overigens: dit brak alles. Ik had gedacht aan een paar mensen van de watersportver eniging, maar dit, nee." Na de ceremonie profocolaire op de Vrisbank, waar zeezeiler Bertus de lauwerkrans werd omhangen, ginig het gezelschap genodigden, kinderen (ne gen) en kleinkinderen (tien) naar het raadhuis, waar opnieuw een, huldiging (nu met champagne) volgd'e, Het raadhuis, de plaats waar burgemeester rar, J, Heusdens de zeeheld ten a©n- hore van iedereen complimenteerde en waar „mamma" Johanna Zijdenbos ons toevertrouwde„Hij is het waard, jongens, geloof me, hij is het waard." burger, mr. J. Heusdens, verwelkomt Bertus Zijdenbos - op het raadhuis. "YV7 IE ben ik, dat ik op de laatste dag van. een historische week opnieuw een historisch moment van dichtbij mag meemaken. En wat is Vlaardingen, dat het zich in het bezit van zeiler mag verheugen." Burgemeester mr. J. Heusdens van Vlaardingeu kon zijn geluk niet op. Het was aan de uitdrukking op rijn gezicht te zien en het was aan zijn uitbundige toon in één der zalen van het Vlaardingse raadhuis te horen, dat hij Bertus Zijdenbos, het liefst eens kameraadschappelijk op de schouders zou willen staan. Maar hij hield zich in. Het enige wat hij buiten zijn offi ciële toespraak 's middags omstreeks kwart voor drie aan de globetrotter toevertrouwde was dit: „Man, man, je weet niet half hoe trots ik op jou ben en op je vrouw". Over mevrouw Zijdenbos gespro ken, Burgemeester Heusdens, die in zij n toespraak 2ei dat hij er niet inge- slaagd was Zijdenbos te vergelijken met Olivier van Noorfc, met Abel Tas man, en met Francis Chicester, stond wel even stil bij de held Odysseus. Hij zei: „Het is uit de Griekse mythologie bekend, dat in de tijden dat Odysseus zijn woonplaats Ithaka had verlaten om veldslagen te leveren, zijn vrouw Penelope wenend achterbleef. Zij weende zelfs dag en nacht". En zich tot mevrouw Zijdenbos wendend: „Ik kan me begrijpen, dat u een harde, zo niet keiharde tijd hebt meegemaakt, maat Ik kan me niet voorsttellen dat u drie jaar lang achtereen geweend heeft". De burgemeester bedankte Zijden bos voorts voor het feit, dat hij hem vanuit Durban een brief had willen schrijven. „U bent zonder veel tam tam vertrokken, maar naarmate de reis vorderde zijn er vele, vele Vlaardin gers, onder wie ik, zich gaan interes seren in uw monstertocht. Dc 2ucht naar avontuur en de onbedwingbare drang naar het doen van nieuw ont dekken, die de mensheid altijd heeft gekend, spreekt ook aan bij de thuis blijvers. Daarom was ik zeer vereerd van u een brief le mogen ontvangen". Bertus Zijdenbos kreeg na afloop van de eerste burger van Vlaardingen een zilveren schaal aangeboden met inscriptie en een bijbehorende casset te. Zie ook pagina 6 zo'n super- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, zaterdag. Op ver zoek van de Haagse politie is dinsdag In liet Spaanse Malaga de 37-jarige Hagenaar J. D. H. S> gearresteerd. De man, die sinds eind van het vorig jaar door de Nederlandse justitie werd ge zocht, zou zich schuldig hebben ge maakt aan oplichtingen tot een bedrag van ruim dertig mille. De Spaanse au toriteiten is om ztja Uitlevering ver zócht. S. gaf rieh uit voor diplomaat en zou zo bij een groot aantal chique zaken in Den Haag meubilair, tv- en radiotoestellen, kostbare film- en fo tocamera's en nog tal van andere zaken hebben besteld. De spullen liet hij bezorgen in een appartement, dat hij op 29 oktober van het vorig jaar had gehuurd aan de Scheveningse Zeekant, De man, die zich H, K. Fransz noemde, verdween op 14 november spoorloos zonder een van zijn reke ningen te hebben vereffend. Volgens zijn hospita was S. steeds vergezeld van een vijftienjarige iongen, die hij had voorgesteld als zijn zoon. Deze jongeman, volgens de Haagse politie een Duitser en allerminst de zoon van S., is eveneens door de Spaanse politie aangehouden. Wat zijn rol bij de op- li chtingenrceks is geweest is niet be kend, aldus de politie. VLAARDINGEN, maandag. Het publiek bij de homkbaloatmoeMng VFC-FAK urift Billthoven heeft van sensatie kunnen genieten. In het veld was de Vlaardingse ploeg eng zwak, maar aan slag had bet aÜe mogelijk heden. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat dc thuisclub dn moeilijk heden zou.gaan komen, want het -nam vlot een 3—1 voorsprong. De misère op het middenveld liet evenwel niet lang op zich waditen, want nadat vele ballen waren gemist, kwam FAK on verwachts met 6—3 voor te staan. De thuisclub probeerde zo snel mo gelijk zijn achterstand te verkleinen, maar scheidsrechter De Vries ui-t Haarlem had zo een etsen beoordeling van do dn het vonre veld geslagen, bal len van, de Vlaardingers. Langdurige discussies hierover kwamen het spel peil uiteraard met ten goede. Het zag er naar uit dat VFC met een 127 achterstand in dc negende inning een geslagen ploeg was. Maar toen kwa men als een horde Leen Pijpers, Nol Baarsehers, Oswald Fullmck. Herman Scot, Theo van Duyn, Robert Maria en Max Maria over de honken, zodat VFC zichzelf naar een 1212 stand tilde, FAK protesteerde h-ier wel te gen, omdat het van mening was dat de stand. 1342 voor hun was. In de. negende inning gebeurde er weer leis onregelmatigs, waarover de protest commissie van de KNHB het laatste woord aal hebben. Uiteindelijk bereik te VFC een 16—15 zege. VLAARDINGEN. Aan de zater dag gehouden hertgelwedstrijden voor de jeugd m hot kader van de Vlaar dingse vakantieweken, hebben zestig jongens en meisjes raet genoegen deelgenomen. De beste tien Van de prijswinnaars waren Jaap Kostere (84.5 om), Jan van Dorp (71), John Shout (63,5), Ronnie Berveling (60), Jon Dijkshoorn (59), Joban Schuinnk (57), Nico Groen (48), Frank Stoult {43), Wikn van Lee- tiingen (34) en. Rok v.d. Meer, die 31 om liet meten. De prijzen werden uit gereikt in de kantine van de W Hol- lantfiaan in park 't Nieuwelaat (ADVERTENTIE) (ADVEATfiAT/A'J De verkoopprijs van jaba tapijt is algemeen bekend..,., het is dan ook een kleine moeite om Uw prijsvoordeel tijdens deze aanbieding na te gaan. Origineel jabo tapijt in een uit lopende kleur blauw, 100 cm breed, normale prijs t.8.75, nu per meter voor nog géén drie gulden. jabo-fapi|t 100 cm bceed Neemt U de maat van Uw kamer mee? Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van dit origineel jabo tapijt, in een uitlopende kleur blauw, 100 cm breed, per meter voor Duur van de opruiming 1? Jan tot 7 augustus. Gtórr tel. of schrift, best Wit's verweer in het veld. Er werden oneindig veel fouten gemaakt en Schiedam profiteerde hier gretig van. Schiedam won uiteindelijk met 4fi. Verrassing DRZ is tegen Gouda bijzonder ver rassend voor de dag gekomen. Vanaf SCHIEDAM, maandag. Het is gelukt: DHS is na en 52 overwinning op mede-kandidaat Geldrop kampioen geworden van de derde klasse A en kan zich gaan opmaken voor liet spelen van promotiewedstrijden. Schiedam blijft in de tweede klasse wachten op een nederlaag van Donar. Zelf wonnen de Schiedammers de uitwedstrijd te gen Blauw-Wit met 6—4, maar ook Donar maakte gisteren geen tout eh won. DRZ zorgde voor de verrassing van de dag door tegen 'Gouda de fierste winstpunt van het seizoen binnen te halen, DRZ won met 10—4. 6n verfrissende drankjes two1.r? voor de dappere jongens van op,de schouders van de sup- "a wedstrijd tegen Geldrop veld' "werden gedragen. Coach wgH1* Voorzitter Schooneberg n^?i«€n bunden tekort om de vele le vari6? ia ontvangst te nemen, .Wat de wedstrijd betreft: het is een moordende spanning geweest in Ke- thel. Eerst in de laatste twee innings zag DHS kans zijn slag te slaan. Door Van de Harg had DiHS in- de eerste in nings een 1—0 voorsprong genomen. Maar voordat deze kon worden opge voerd, waren er maar liefst zeven in nings verstreken. Toen pas scoorden Droog en De Lange, waardoor de stand op 30 kwam. Het merkwaar dige ivas nu. dat ook Geldrop plotse ling in staat bleek mensen over de thuisplaat te brengen. Even. stonden de festiviteiten, die voor 's avonds waren gepland, op los se schroeven. In de laatste innings echter waren het Dijkstra en Van Leir die de eindstand op 52 bepaalden. DHS w-as kampioen, Veidfouten Dat Schiedam de uitwedstrijd met 64 heeft gewonnen, kwam voorna melijk door het feit dat er in het veld van Blauw-Wit erg veel fouten .wer den gemaakt. Toch keek Schiedam in de allereerste innings tegen een ach terstand van 20 a-an door twee ver bluffende home-runs. En ofschoon Schiedam in de vijfde innings even terugkwam, bad Blauw-' Wat onmiddellijk het antwoord klaar en voerde de stand op tot 4—1. Schie- Jutirzat in zak en as. Maar in de ge lijkmakende slagbeurt zorgden Van de Hamer en Hermans opnieuw voor ent. K honkba'negentel van DHS ge opluchting 4—3. gisteren na afloop van de wed strijd tegen mede-kandidaat Gel- In de zevende innings brak Blauw- drop in de bloemen gezet. het begin. hebben de Schiedammers, met aan het hoofd de uitstekend spe lende werper Jan van Grootveld op winst gespeeld. Het rusultaat was uit eindelijk een 104 overwinning, waar door „de schande" in deze competitie is gehaald. In de vierde innings was de stand nog gelijk, 22. Een innings daarna kwam DRZ los, waarbij Burgerhoudt, Collé en Jan van Grootveld zich on derscheidden. In de zesde innings werd het door Vogel en Blomsteel zelfs 10 2 en eerste i'n de zevende innings kon- Gouda iets terug doen, 104. (Kortingen van f 10.- tot f 125.- per pak. Bij 3 pakken tegelijk: tenminste f 200.- korting én zelf uitzoeken.) Amsterdam, Kalverstraat (vlak Bij de Munt), Rotterdam, lijnbaan 79. Dc onlangs opgerichte Ponyclub ,J)e Spaland Ruiters" presenteerde zich zaterdagmiddag op een terrein aan de Churchill weg voor de eerste keer aan het hiervoor In groten getale aanwezige publiek. Ongeveer twintig leden telt deze club die hun ponys He ten draven In een korte doch geva rieerde show. De meeste viervoeters werden in het zadel bereden, maar ook de sulky en andere kleine voertuigjes werden ingezet om dé volgzaamheid' van pony en paard aan te tonen. Lievelingen van het publiek werden op slag het pony-veulen „Harm", vernoemd naar burgemeester Roelfsema, welke pony met zijn moeder Rianca' aan de show deelnam en de twee veulens van de heer Verspeek. Met zijn kiittige gang, vanwege zijn betrekkelijk korte benen, is de pony moeilijk te bereiden. De pony is bij zonder goedaardig. Hij zal zelden of nooit agressief worden en k-ati bij elke weersgesteldheid buiten -gehouden worden. Evenals het paard heeft ook een pony zijn speciale verzorging no dig. Dit de leden bij te brengen is de eerste en voornaamste taak die het 1 bestuur zich voor ogen stelt. Het is niet zo dat iedereen die een paard of pony bezit lid kan. worden van de dub. Aspirant leden moeten eerst aantonen met hun. dieren overweg te kunnen en hart voor de pony-zaak te hebben. Eerst wanneer aan deze voorwaar den is voldaan beginnen de rijlessen- Paardenkenners zullen hierbij als in structeurs optreden. Een bewoner van Nieuwland, verbonden aan het Rotter damse korps bereden politie, heeft •hiervoor zijn diensten reeds belange loos aangeboden. Wat de paarden be treft heeft Schiedam reeds zijn lande lijke Rui terver en iging die de laatste tijd op diverse concoursen fraaie suc cessen heeft weten, te boeken. Wat de nieuwe Pony-club nodig heeft is een stukje grond ergens in Kethel waar de leden met hun dieren kunnen oefenen. Een schriftelijk ver zoek aan b. en w, hiesrvoor is reeds weg. VLAARDINGEN. Het rijfde se- rieconcours van de hengelaars verend- ging Het Westen werd gehouden in de wateren va.n de Schie, De vangst liet niet te wensen over. Winnaar werd D. Ber.voting, drie 3585 gram vis op zijn naam bracht. De overige deelnemers, die meer dan 1 kg. vingen waren: F. Tempelaar (3230), M. de Goede (3070), J. Kollenberg (2670), P. Groen (2285), Jan Verhei} (2175), E. Verheij (1770), Jaap Verheij (1270), W. Tem- pslaar (1035 gram). Het viejxle serieconcours met als in zet de mevrouw StLgterbeker wordt zondag a.s. gehouden in het Hartelka- naai. De deelnemers worden dan om 5 uur verwacht op de Kortedijk nabij de Molen. VLAARDINGEN, maandag. In een levendig duel heeft 's Gravenzan- de SV met 32 van een sterke Fortu- na-combinatie gewonnen. De West- landse tweedeklasser telde enkele nieuwelingen en ging op zijn fraai sportpark fel van start. Pas in de slotfase van de eersle helft vielen de doelpunten. Fortuna, dat aangevuld was met Schippers, Verweel ea Teulinigg die vorige week ook tegen Feyenoord hebben gespeeld, kon zich al na een kwartier aan de Westlandse druk ontworstelen. In dc verdediging speelde Werner van der Meer (ex VFC) een goede wedstrijd. Nadat de thuisclub de score had ge opend, kwam Schippers via een straf schop in de veertigste minuut op de gelijkmaker 1—1. In de 38e minuut ging de Vlaar dingse defensie wederom niet vrij uit waarna rechtsbuiten Van der Hoorn, die geheel vrij stond, met eert diago naal schot via de binnenkant van de paal rijn cflub aan de leiding hielp: 2 1. Maar vlak voor de rust maakte Van Oudheusden zich vrij uit een klu wen spelers en knalde van zeker der tig meter hard in: 22. Na de rust zün de Vlaardingers veel in de aanval geweest, maar telkens zagen de stugge Westlanders kans de kansen te ontnemen. In de tweede helft viel Visser voor Hoogerboord in. Halverwege scoorde Van Alfen van 's Gravenzande de winnende goal: 3 —2. Het ontbrak zaterdag in Thurlede bij de kinderbloemencorso niet aan originele vondsteri. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Voor de vierde achtereenvolgende keer hield de Volktuindersverenigtng 'Thurlede' zaterdag een bloemen corso voor de kinderen. De be langstelling hiervoor was groot. Het corso omvatte 73 iuunmers, waaronder enkele zeer originele vond sten. Hét was voor do jury, met als vakmensen de heren W, J. de Kottiag en G. J. de Kooter, geen eenvoudige opgave om uit het fraaie geheel de beste deelnemers te kiezen. Uiteinde lijk wefden. de winnaars het meisje R. v. d. Berg als „bloemenmeisje" M. v. d- Votrie als zeemeermin en Aad Et- man drie zijn maanraket Apollo 11" fraai had versteld. Onder muzikale leldtag van de drumband Excelsior trok de kleurrijke stoet over het met vlaggen, en wimpels opgesierde Complex. Aan het slot van de mM'd&g reikte d'e voorzitter van de Vblkstoii'ndersvermiging, dc heer M. Bouwer, aan alle kinderen een prijsje uit Een aantrekkelijk sluitstuk word in de avonduren de lampiotvoptocM. waarvoor de dsolname groter was dan ooüt tevoren. Als één. lichtend ïimt trok de stoet door de laantjes van het com plex, waarvan sommige tuintjes bij zonder fraai verlicht waren. De fami lie Proin benutte hiervoor niet minder dia-n 400 vetpotjes en leverde hierdoor een belangrijke bijdrage aan dit sprookjesfeest, dat nog werd' begun stigd door het ideale zomerweer. - In rijn slotwoord dankten voorzitter M. Bouwer rijn leden die niets hebben nagelaten, om dit bloemen- en licht feest te doen slagen. Op 13 en 14 sep tember volgt de jaarlijkse tentoonstel- li mg van bloemen-, groenten- en fruit. ALBLASSERDAM. In verband mat de recentelijk voorgekomen po lio-ziektegevallen. hebben de plaatse lijke huisartsen de gelegenheid open gesteld voor personen in de leeftijd vier maanden tot en met negen tien jaar, die nimmer tegen polio wer den ingeënt zich tijdens hun spreek uur hiertegen tc laten inenten. Bijverdienste DE SCHIEDAM MER zoekt vakantiebezorgers. Aanmelden tel. 287279. 's avonds na zeven uur: tel. 155960 of 265104. R028 Do Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt voor Schiedam en omstreken vaste hezorgers(sters). Aanm. Hoog straat 75, Schiedam, tel. 267279, 's avonds na 1 uur tel. .155960. S028 PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto van Vuuren, Hoogstr. 10. Schiedam. Tel. 266720. Letop het juiste adres. siso RUwlelcn en onderdelen, bin nen- en buitenbanden. Waar dat wiel draait. Hoogstr. 87-69. te!. 10-268436. S25o

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2