Kaira»Ega Schiedam kan de race met Rotterdam winnen GEM breidt graanopslag uit tot wielerbaan in harga in najaar klaar? AIR-CONDITIONING Rotterdam en Schiedam steden van goedkope elektriciteit Meisje bij aan rijding gedood Gevonden en verloren in Schiedam SCHIEDAM Tweede ongeval in Heinenoordtunnel Onderscheiding voor 50 jaar trouwe dienst SCHAALVERGROTING EN OVERPRODUKTIE [burgerlijke Stand GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Duitsland onderzoekt mogelijkheid haven voor mammoettankers Bataafsch Genoot schap schenkt gemeente 5000 gulden voor studiereis Hessel de Harder bespeelt zaterdag carillon opruiming Esperanto-agenda Fabeltjeskrant donderdag in Vlaardingen Vrouw gewond bij botsing bezorgers- (sters) MEDEDELING dinsdag 29 juli: 1969 - pag.'J (ADVERTENTIE) rik de kikker sopdilnstef -SHfó- keukengordijMtof (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Op de kruising Botter damsedtfk-Broersvest Is gisteren de lï-Jarige A H, U. Schobben uit de Saftlevenstraat in Rotterdam, als duopassaglere van een bromfiets dodeiyk gewond geraakt bü een aanrijding met een met grint be laden vrachtauto. De vrachtauto, bestuurd door de 21-jarige H. W, J. S. uit Montfoort kwam uit de richting Rotterdam en wilde links af de Boersvest op. Ook de bromfietster, de 19-jarige J. .C Z. uit Rotterdam, kWam vanaf de Rotter- damsedljk maar wilde om het Koe marktplein !p de richting van Vlaar- dingen. Op de kruising werd de brom- fietster gegrepen. De duopassaglere kwam vlak voor het achterwiel van de vrachtauto te vallen en moet op slag zijn gedood. De bromfietster zelf liep geen verwondingen op. HEINENOORD, dinsdag. Ia de He.nenoordtunnel heeft zich gisteren het tweede ongeval met fietsers voor gedaan, sinds de opening van deze oeververbinding. Twee Rotterdamse jongens kwamen in het hart van de tunnel met elkaar In botsing. De val kwam door hun grote snelheid hard aan. De 13-}arige G, Verveer liep een hoofdwond en hersenschudding op en de evenoude K de Ridder kreeg schaafwonden aan armen en benen. VöÓR WONING EfVI/ÓF. KANTOOR VRAAGT VRIJBLIJVEND 'OFFERTE BIJ.. 35 JAAR ERKEND J 9 INSTALLATEUR 3ÜP H.6B.V/ ji ?.0 29 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De Graan Elevator Maatschappij heeft plannen om de graanopsWgeapaciteit van het nieuwe bedrijf aan de Botlek uit te breiden met 40.000 ton. Hiermee komt ue to tale opslagcapaciteit aan de Botlek op 100.000 ton. door WIM WEEDA MET de bouw van de wieler baan in het Sehiedamse sportcomplex Harga is liet lang niet allemaal volgens de hoogge stemde verwachtingen gegaan. Doch nu menen de mannen van de Stichting wielerbaan Schie dam het ergste achter de rug te bebben. De tijdrovende keienbe strating, met in de bochten een stijgingspercentage van ongeveer 35% een nogal vreemde ge waarwording voor een straat maker om onder deze omstan digheden te moeten werken is achter de rug. Er resten nog wat reparatie- werkzaamheden aan het dek, om dat het hier en daar door 't rijden met vrachtwagens wat is bescha digd en ook omdat enkele meters straat niet goed liggen, doch dan kan worden begonnen met het „latex-asfalteren" en de verdere afwerking. Men blijft optimist en ook al zal het dan geen officiële opening zijn, men streeft er toch naar om nog dit najaar de ren ners op de baan te kunnen laten rijden. Men moet Inderdaad een optimisme van meer dan gewone allure aan de dag leggen om in de tegenwoordige woestenij, die de houw begeleidt, bin nen afzienbare tijd een berijdbare wielerbaan met alles wat daarbij be hoor!, te zien ontstaan. Slechts de vorm is er» maar het middenterrein doel nog barbaars aan. Er omheen heeft de gemeente Schiedam evenwel reeds een prachtige afrastering ge maakt. „Dat moest wel en we zijn er dan ook heel erg blij mee", zegt de heer Letterman, secretaris van de renners club Schiedam en lid van de Stichting Wielerbaan Schiedam, „Het kwam maar al te vaak voor dat wat wij er in een avond aan stenen hadden inge legd, de andere dag door de jeugd weer naar beneden was getrapt. Want ze deden dat voornamelijk bovenaan de bochten." Hoe toch die stagnatie was ontstaan, waardoor men zoveel op het werk schema achterop was geraakt? „We hadden in de eerste plaats in het begin van bet jaar kort na de eerste-steenleggtng door Jan Janssen dus nogal met slecht weer tekam- □en en daar de medewerking van le den en donateurs ook wel beter had kunnen zijn, liep het allemaal niet zo vlot. De moeilijkheden met aannemer Klewiet lagen in het financiële Vlak. Zijn rekening moest worden betaald uit het tegoed dat wij aan subsidie van de gemeente zouden krijgen. Dat bleef door allerlei omstandigheden wat lang uit, zodat daardoor dua moeilijkheden ontstonden. We geloven echter dat dat allemaal achter de rug is en dat we na de bouwvakvakantie met vereende krachten de baan in orde zullen krijgen". Aan de grootse plannen voor de wielerbaan hebben de strubbelingen bepaald geen afbreuk gedaan. Er zul len nog zo'n 65 70 duizend gulden mee gemoeid zijn, doch de heer Letter man kan al bedragen noemen, du* door bepaalde bedrijven en de ge meente zijn of zullen worden overge maakt. Er is een aanvraag bij het mi nisterie van justitie in nehandeling, die als de toestemming er inderdaad voor wordt gegeven, de stichting een behoorlijk bedrag zal opbrengen, HU sprak over het verloten van vier spiksplinternieuwe auto's, waarvoor dan over enkele maanden verspreid telkens vijftienduizend loten a f 1 moeten worden verkocht. Dat geld zal allemaal hard nodig zijn, want bij het geraamde bedrag van 65 a 70 duizend Geboren; Jeroen z.v. G. M. Vlug en M. E van Meuns. Guy M. z.v, B. van lp eren en M. van Dtejen. Edwlti S- J. z.v. w. J. J. van Dijk en C. M. M. van der Marei, up lands d.v. J. C. Fors en M. S. Corpeüjn, Petrus J. J. 2.v. J- A. Hamaker en Y. Kog- glnk, Vera d.v. B. van Dooren en A, H. Groencndaal, Nleolettc d.v. A. Boes en Hagens. Overleden: p, 1,. van Gervea., 78 Jri Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. gulden is nog niet de bouw van een kantine annex kleedgelegenheid voor de renners inbegrepen. "Voorlopig zal men zich met een. houten noodoplos sing tevreden moeten stellen, doch voor de nabiie toekomst denkt het stichtingsbestuur aan een grote stenen aanbouw aan de overdekte tribune van de wielerbaan, van waaruit men dan ook de wedstrijden op de baan zal kunnen volgen. Het duurt niet zo lang meer eer het september is. Dan zou men al op de baan moeten kunnen trainen. De ope ning, die bU de eerste-steenlegging voor Pasen 1969 was gepland ismu een jaar verschoven; naar Pasen 1970. .Het is toch echt wel hard nodig aal we een baan krijgen," meent de heer Letterman, die met de rennersclub Schiedam ia vergroeid en die het mei een beetje pijn in zijn hart moet zeg gen. dat er om meer medewerking vanuit de club te verkrijgen „met de portefeuilles is gerammeld". We moeten hier een baan hebben, want nu sinds kort ook Duindigt is weggevallen, is er in Zuid-Holland helemaal geen wielerbaan meer. Schiedam doet zijn best. Het had een veeljarige voorsprong op Rotterdam dat, na een eerste stormachtige perio de waarbij plannen voor een sportpa-; leis op Bnenenooid ter tafel kwamen, wat dat betreft helemaal uit het nieuws verdween. Maar Rotterdam lijkt nu hard op weg zijn achterstand op Schie dam in te lopen. Aan de Zuider parkweg is het staketsel voor de nieuwe sporthal al verrezen. Een hal waarin ook een wielerbaan zal komen. Schiedam kan de race winnen, móét de race winnen. Tenzij zich voor de langzamer hand toch wel moede voeten van de ijverige stichtingsleden van de Sehiedamse wielerbaan nieuwe moeilijkheden opstapelen. Consumentenbond ROTTERDAM, dinsdag. Een gezin in Rotterdam ot Schie dam betaalt voor zijn stroom verbruik aanzienlijk minder dan een overeenkomstig gezin in de directe omgeving. Uit een door de Nederlandse Consumenten bond gepubliceerd overzicht blijkt dat verschillen van vele tientallen guldens per jaar geen uitzondering zijn. De Consumentenbond heeft aan alle elektriciteitsbedrijven van ons land drie gevallen voorge legd van gezinnen met een uit eenlopend stroomverbruik. De bedrijven zelf hebben voor deze gezinnen de kosten van het stroomverbruik per jaar uitgere kend. Wij nemen uit het (landelijke) overzicht een aantal bedrijven in onze directe omgeving over. Daarbij blijkt dat Rotterdam en Schiedam weliswaar goedkope „elekfcriciteitsstedcn" zijn, maar dat Den Haag toch voordeliger is. Nog goedkoper levert he<t elektrici teitsbedrijf van Utrecht, waarvan wU de gegevens neet overnemen. De volgende drie gevallen worden onderscheiden: Geval A: Gezin van vier personen, gevestigd to een eengezinswoning mei een vloeroppervlak van 80 vierkante meter. De elektriciteit wordt alleen gebruikt voor verlichting en huishou delijke toestellen. Géén heetwaterre- servoir. Jaarverbruik 1200 kwh. Geval B; Gezin van vier personen, gevestigd in een eengezinswoning met een vloeroppervlak van 80 vierkante meter. Er wordt meer elektriciteit ge bruikt voor verlichting en "oor huis houdelijke apparaten dan in geval A Bovendien is er een boiler. Jaarver- buuik 3200 kwh. Geval C: Gezin van vier Pers°»en> gevestigd In een eengezinswoning met een vloeroppervlak van 80 vierkante meter. Het verbruik is betzelfde als ia geval B, maar er wordt ook nog elek trisch gekookt. Jaarverbruik 4400 kwh. In deze gevallen bedragen de kosten van het jaarverbruik, afgerond to gul dens: Bedrijf Oud-Beijerland Delft Dordrecht Goerae-Overvlakkee Gorinchem Gouda Den Haag CapeUe/Kr. a/d IJssel Maasland Maassluis Ridderkerk Rotterdam Schiedam Vlaardingen Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.0017.00 uur, behalve op zaterdag on zondag: jurk, B.H. en broekje: he renregenjas: kinderschortje; jack; llpssleutel;.sleutel aan ring; zonnebril; damesbril; hanger met 3 sleutels: por temonnee met Inh-: schooltas met inh,; lulsterdop van telefoonhaak; paspoort; gehoorapparaat; hondehalsband; benzinedop; bankbiljet; damesduster; duif. Te bevragen bij de vinders: pop, Karnaan, Roltèrdamsedljk 277a; kin derfietsje, Langeveld, Parkweg 140; Jongensfiets, v. Manen, B. van Haar- erriaan 1303 (tel, 260470); étui inh. ge reedschap, P, Akkerman, Galileïstraat 25a; vérz.plaaitje, K, v. Schie, Da Cos- tastraat 46; wieldop, Entrepot, Lange Nieuwsfcraat; ring met steentje. Dek ker, W, de Zwijgerlaan 17; bankbiljet, Damme, Korte Bruijnstraat B Rotter dam; dameshorloge, Harreman, Hoog straat 172; ring zonder initialen, C. P. J. v.d. Toorn, J. van Dennepstraat 16a; armbandje met plaatje, Anita Offer man, Parkweg 116; armband met naamplaatje, Renama, P.K.O. laan 164; honüéketting, v. Hoek, Brielse- straat 28; legitimatiebewijs v,d. Teehn. Hogeschool, de Leede, Rerabrandtlaan 8; kabeMot, J. v. Houte, Strijense- a tra at 31; baret, v.d. Meer, Nieuwe Damlaan 758; wandelwagenzak, C. v. Vetten, v. Heuven Goedhartstraat 46; transistorradio, M. de Zwart, Pen- drechtsestraat 22a; schuifladder, mevr. Dumont, L. v. Spierlnghoek 101; tran- sietorradio, Stoffefls, Fr. Haverschmldt- laan 68; damesbeurs met -Inh,, M. Vissers, Burg. Knappertlaan 238; da mesportemonnee met inh.. Branden burg, B. Verhallenjleln 135; ring met 11 sleutels, Fa. Beukers, Lange Haven 39 t.a.v, de heer Etttnger; herenzonne- brll, v. Dijk, A. van Raalteplein 94; bril In koker, .Immerzeel, Pr Schaferplein 109; herenbrll, J. in 't Veld, Buitenhavenweg 80; zonnebril, houder postkantoor, Mgr. Nolenslaan; jongensbril, mevr. v. Wijnmalen, B, van Haarenlaan 923; étui inh. 8 sleu tels, Van Pelt, G. Reindersstraai 40a; 2 autosleuteltjes aan ring, mevr, Zorga, Van Tienhovenstraat 56; here «zonne bril, mevr. De Groot, D. SchaCerplein 140; voorhanger voor bril, M, de Vries, Mgr. Nolenslaan 220; zonnebril- V. Dijk, Dwarsstraat 35; étui met 3' sleutels, v. Dijke. Vlaardingerdljk 191; zonnebril, Braak, v.d. Tempelstraat 42; damesslipper (1), Stegman, W. de Zwijgerlaan 20; kinderpantoffel, De Kort. Fabriatraat 69; badlaken en broepjes, Veerkamp, Newtonslraat 10a; jongensvest, J. Christen, v. 01 denbarne veltstr aat 23; damesmantel. Bousema, Nïeuwsticht M 2; pantoffel (L), v. Eijk, Leliestraat 18. Dierentehuis, Sint Anna Zusier- straat: zwart bastaard hondje, leef; zwart bastaard hondje; lichtbruine Belgische herder, reu- Jubilaris G. D. de Waard krijgt de Zilveren ere-medailie opgespeld door loco^burgemeester Van den Berg. RIDDERKERK. Óp ?en hartelij ke en ongedwongen manier is maan dagmorgen bij Electro-Smit in Slik kerveer de 66-jarige G, D, de Waard gehuldigd en onderscheiden. De heer De Waard was gisteren namelijk, op de dag dat hij ook afscheid van het bedrijf nam. precies een halve eeuw in dienst van Electro. Voor dat lange dienstverband kreeg de jubilaris de zilveren ere-medaille behorende bij dn Orde van Oranje-Nassau. Loco-burge meester C. J. v. d. Berg speldde de ver sierselen op in tegenwoordigheid van familie en bedrijfsleiding. De heer De Waard trad als vijftien jarige in dienst van het Slikkerveerse bedrijf. Bij Electro werkte hij 2ich op van arbeider in de uonserij tot groepsleider van de afdeling appara tenbouw van de tekenkamer. Daar over zei loco-burgemeester Van den Berg: „Ik heb diep respect voor wat u hebt bereikt." Ook directeur ir. J. Jeltema liet zich lovend over de heer De Waard uit. Hij prees de jubilaris om zijn grote inzet en wil om aan te pakken. Voor de jubilaris bij Blectro-Smlt begon had hij al enige jaren bij een vlasserlj gewerkt. Na pemstrij en ap paraten montage kwam hij op de te kenkamer, de afdeling waar hij met het meeste plezier heeft gewerkt. De heer De Waard woont in Ridderkerk aan de Blaak 139. Voor hU door zijn directie gehuldigd werd hebben de collega's op de tekenkamer de Jubila ris en zijn echtgenote nog in de bloe metjes gezet. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. In West-Duitsland Is een commissie ge vormd die moet onderzoeken, waar in de bondsrepubliek een haven voor mammoeita nkers moet komen. De commissie zal verschalende plannen bestuderen, die gesitueerd zijn bij Wilhelmshafen, in de monding van de Elbe, en een kunstmatige hoven bi) Helgoland in volle zee. 'Jeze capaciteitBvergroting zou tx>n gevolg zyn van de schaalver groting op het gebied van de graanschecpvaart. Er wordt voor het transport van graan steeds meer van de grotere graantan- kers gebruik gemaakt, die alleen in het bedrijf aan de Botlek be handeld kunnen worden. Boven dien bestaat op het ogenblik een grote behoefte aan opslagruimte voor graan als gevolg van de dit jaar opgetreden overproduktïc binnen de Europese Economische Gemeenschap. Het overslag- en opsta gbedr Ij f aa n -de Botlek is in 1962.gezamenlijk opeezet door de Graan Silo Maatschappij en de Graan Elevator Maatschappij. In april dit jaar nam de Graan Elevator Maatschappij, die reeds een 50-pro- cents belang had in de GSM, de reste rende vijftig procent over, zodat deze opslagmaatsehappij nu een volledige dochter is van de Graan Elevator Maatschappij en daarmee het bedrijf aan de Botlek vollediig tn handen js van de Graan Elevator Maatschappij. Yan de tolale opslagcapaciteit in de Rotterdamse haven (329.100 ton) is meer dan de' helft in handen van de Graan Silo. MaatechapnU. Deze positie zal door deze capaciteitsuitbreiding verder-versterkt worden. De Graan Elevator Maatschappij wenste vanmorgen geen commentaar te geven op deze berichten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De ge meente krijgt een bedrag van 5000 gulden van het Bataafsch Genootschap der Proefondervindelijke Wijsbegeer te, Dit geld moet worden gebruikt voor een studiereis van een ambtenaar van het gemeentelijk rekencentrum. Het Betaaïsch Genootschap doet deze gift, omdat het 200 jaar bestaat. VLAARDINGEN. In het kader van de zomerocncerien op het oranje- carillon van de Grote Kerk zal zater dag a.s, een gastbespeling worden verzorgd door Hessel H. de Harder, beiaardier te Hoogeveen. Het programma zal worden geopend met de bekende cantate nummer 147 van J. S. Bach „Jesua joy of man's desiring". Daarna drie liederen uit Valerius gedenck-clanck, gevolgd door enkele variaties over „Die winter is vergangen". Drie Duitse en drie Franse liederen zullen in het voorlaatste nummer worden gebracht. Tenslotte zal de Hoogeveense beiaardier een thema met variaties laten horen van de be kende Belgische componist Den ij n f 1862-1941). Het concert duurt van li tot 12 uur. (ADVERTENTIE) Duizanden meters overgordijn- stof, zowel voor huis-, slaap-, kinderkamer of keuken, bren gen wij nu voor prijzen om overal ineens nieuwe gordijnen op te hangen. Voor de huis- en slaapkamer is er ovargordijnstof in film- dmkdMiin, normale meterprij» 1.4.95, voor de kinderkamer stof met leuke Rik de Kikker voorstellingen, prijs f.5.98 en voor da keuken een stof in een speciaal dessin mét een meter- prijs van f.6,25. Deze stoffen nu door elkaar per meter voor nog flWn vi«F gutden. Duizenden meters overflondljnslof fllmdruk stol Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze fabriek*- partij bestaande uit duizanden meters overgordljnitoffen, in vela kleuren en dessins, per meter Duur van de opruiming 17 Juli tot 7 tuguttut. QUn ut oftchrifL tmt Merkredon, Ia 2an de aügusto klub- vespero. Parolkaskado okazos ce kado L. Letsch $r Lekstraat 100 B. Baldati estos ia verda monato. VLAARDINGEN. De Fabeltjes krant heeft een speciale editie aan Vlaardingen gewijd. Donderdag zullen in de Stadsgehoorzaal twee voorstel lingen worden gegeven met als mede werkenden: meneer de Uil, Lowieke de Vos, juffrouw Ooievaar, gebroeders Bever, de Raaf, Bor de Wolf eo juf frouw Mier. De eerste voorstelling begint om 2 uur en de andere om 4 uur. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de kassa van 10 tot 13 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM dinsdag Bij een aanrijding gisteren op het Koemarkt plein is de 44-jarige mevrouw C.v.d.V, W. gewond geraakt. Zij reed ter plaatse met haar,bromfiets en kwam, nadat zij plotseling de macht over het stuur was kwijtgeraakt, te vallen. Zij brak haar arm en is in het Gemeente ziekenhuis opgenomen. Personeel gevraagd De Schiedammer {Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BE20RGBRS(ST£KS) voor Schiedam en omstreken. Aanrtl. tel. 367279; 's avonds na 7 uur lel. 155960. S028 Foto, film en porjectie PASFOTO'S klaar terwijl wacht Foto Van Vuuren, Hoogstr. i06, Schiedam., tel. 266720. Let op juiste adres. S180 Diversen Grote sorteringtuinsrtlkelen bü „Waar Dat Wiel Draait", Hoogstr. 67—69, Schiedam, tel. 010—263456. S250 De Schiedammer (Het Rotterdams Pa rool) vraagt met «poed, vaste iroor Schiedam en omstre ken. Aanm. tel. 267279. 's avonds na 7 uur tel. 155960. GEMEENTE SCHIEDAM De directeur van de Technische Bedrijven der Gemeente Schiedam maakt het volgen de bekend: Met ingang van MAANDAG 11 AUGUS TUS 1969 wordt een aanvang gemaakt niet het vernieuwen van de gas- en waterleidin gen in de Lange Haven O.Z., tussen de Koe markt en de Korte Dam. Gedurende een periode van tien weken, of zoveel langer of korter als de werkzaamhe den dit noodzakelijk maken, zal het verkeer zijn gestremd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2