'Muizenstad' brengt voor de kermissen Te warm voor kermis eigen fokkerij mee Richard Br timmer telt verder. -E3EEHE1- SCHIEDAM WINT EN GAAT MET DON AR AAN KOP Poes Dincy als reuze bezoeker Afscheid ds. W. Vons SCHIEDAM "WALDO" Met receptie in De Rank Monteur bij val in ruim gedood BEL 13 54 30 VOOR KOERIERSTERS YUC WINT NEDERLAAG SERIE DHS Mussen slaan alarm Gewond door klap van zweefmolen Richard Brummer DIEFSTALLEN maandag - 4 augustus 1969v:pag. 5 (ADVERTENTIE Met grote droefheid delen wij u mede, dat op 1 augustus 1969 in de ouderdom van 83 jaar is overleden onze lieve Vader, Schoonvader, Groet en Overgrootvader Jan Noordcgraaf weduwnaar van Adriana Kool Uit aller naam A, E. D. Noor de- graaf Schiedam, „Huize Spaland" Willem Andriessenlaan 2 Corresp. adres: Rubenslaan 16, Schiedam. De begrafenis zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Schiedam, woensdag 6 augustus a.s. omstreeks 11.45 uur. Vertrek vanaf „Huize Spaland" 11.30 uur. Foto, film en porjectie PASFOTO'S klaar terwijl wacht. Foto van Vuuren, Hoogstr. 108. Schiedam. Tel 265720. Let op het juiste adres. Fietsen en bromfietsen Rijwielen en onderdelen bin nen- en buitenbanden. Waar dat wiel draait. Hoogstr. 67—63. Tel, 010—2S843S, S250 CITROEN AUTOMOBIELBEDRIJF Werkplaats: Bokelweg 83-90; Quick-service Singel 41-45, Schiedam Personeel gevraagd Dc Schiedammer <Het Rotter dams Paroo!} vraagt voor Schiedam en omstreken vaste bwsrgcrsisters). A-anm. Hoog straat 75. Schlecwn. tel 267279 nvor.Cs na 7 uur tel. 155960. Hang het aan de grote klok Koeriersters 'CVan een onaer spar (medewerkers) SCHIEDAM, maandag „Ik wens u veel succes in de komende competi tiewedstrijden en ik neem aan dat uw team er wel zal komen." Met deze woorden.; sprak de heer Van der Horst, voorzitter van. VUC en competitielei der van de KNHB, het bestuur en spelers van DHS vrijdag moed toe' voor de komende nog moeilijke wed strijden. (Dit gebeurde tijdens dé prijsuitrei king- va-n de jtibileum-nederlaagserie van DHS. De voorzitter van DHS, af deling honkbal, de heer Schonenberg, kon de eerste pi-ijs overhandigen aan de afgevaardigde van VUC dat DHS de grootste nederla-ag, n.l 201, had bezoDgd. Tweede werd Euro Stars, dat met 184 van DHS won. Laakkwartier werd derde met 13—4. Schiedam komt op de vierde plaats, deze club verloor van, DHS met 64. DRZ sloot de rij, dit team werd door DHS met een ne derlaag van. 11—6 naar huis gestuurd. Van Euro Stars was er nog een leu ke geste: een bos bloemen, met daarin een slaghout verwerkt, een geschenk voor het kampioenschap. Een. dansor- kestje zorgde er voor dat de aanwezi gen nog lang in de gezellige kantine van DHS door bleven gaan... (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Een let terlijk en figuurlijk „warpi" afscheid bereidde zaterdagmiddag de Her vormde Gemeente van Kcthel en Spa land tijdens een receptie zaterdagmid dag hi wijkcentrum De Rank ds. W. Vons, die Kethel verlaat en op 10 au gustus in Eist zal worden bevestigd aJs predikant. Namens de gemeenteze den richtte de scriba van de hervorm de kerke raad, de heer C, Brunt, woor den van afscheid tot ds. Vons en diens echtgenote. Woorden van dank voor alles wat de predikant voor de gemeente gedu rende zes jaar is geweest. In hat bij zonder voor de belangstelling welke hij voor de gemeenteleden aan de dag heeft gelegd hetgeen hem de bijnaam „huisbezoek-predikant" bezorgde. Als een stoffelijk blijk van dank en waar dering overhandigde de heer Brunit ds. Vons een couvert met inhoud als een gezamenlijk geschenk van alle ge meenteleden. Velen maakten gebruik persoonlijk afscheid te nemen van het gezin Vons. Hieronder waren tal van gemeentele den ert afgevaaxdiilgden van verenigin gen en organisaties waarmee ds. Vons nauwe contacten onderhield. Namens het katholieke volksdeel van Kethel gaven pastoor M. Wuyster en zijn kerkmeester de heer C. P. M. Lans- bergen (Morinnuskerk) en de heren. Ds, W. Vons (rechts) kreeg bij zijn afscheid van Kethel 'n geschenk onder couvert aangeboden door de heer C. Brunt. H. A'lijk en J. G. v.d. Meer, kerkmees ters van de St. Jacobuskerk, acte de presence. Ook de belangstelling tij dens de afsehe-idsdiienst ia de oude hervormde Dorpskerk zondagmiddag was bijzonder groot. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Juwelier Stoopman van de Mgr. Nolenslaan heeft dit weekeinde tot twee keer toe ongewenst bezoek gehad. Van mussen! Zaterdagavond omstreeks half acht am daar de a larminstaUatïe in werking, doch de in allerijl aangeruk te politie vond alles in orde. Men stond aanvankelijk voor een raadsel, totdat men een rondfladderende mus opmerkte. Deze heeft de installatie in werking gesteld. Het merkwaardige is echter dat zondagmorgen om acht uur het alarm weer begon te werken. Ook nu slechts een rondfladderende mus. De vogels zijn wel gevangen genomen- en buiten losgelaten, doc h zonder proces-ver baal. Wel is getracht om de mua&en de toegang tot de juwelierszaak te ver-; hinderen. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag Voor de honkballers van Schiedam gaat de lioop weer gloren. Zelf won het, 11a een achterstand van 60, mefc 68 van Wassenaar, maar de vreugde in het kamp van Schiedam werd nog groter toen hekend werd, dat Donar met 104 verloren had van SEC. Schiedam en Donar staan nu ge lijk en met nog één wedstrijd te spelen zijn er perspectieven op minstens een beslissingswed strijd. DRZ heeft alle moeitegedaan om SCR voorlopig van de titel af te hou den. Aan het spel was zeker niet Ic merken dat een degradatiekandidaat tegen een kampioenspretendekt aan het werk was. DRZ moest tenslotte het onderspit delven, waardoor SCR kampioen is geworden. Schiedam—Wassenaar 8-6 SCHIEDAM heeft de supporters heel lang in het onzekere gelaten. In nings na innings verstreek zonder Hat de thuisclub kon scoren. Dc bezoekers deden het heter cn zo kon het gebeu ren, dat Wassenaar met niet minder dan 60 voor kwam te staan. Tal van supporters geloofden niet meer in hun ploeg. Het moreel van. de spelers had echter niet geleden en in de viei'de innings brandde Schiedam los. Vermeulen, op het eerste honk ge komen, werd door Wim Falentijn met een stoolslag naar het tweede honk gedirigeerd. Op een opofferingsslag van Bouwman kwamen de beide Schiedammers over de thuisplaat en dat betekende dat de achterstand was verkleind tot 26. In de vijfde innings zorgde Wiebe Patmekoek voor het derde punt. Hot vierde punt kwam in de zesde innings. Bouwman was op het eerste honk ge komen en. zag kans bet tweede te ste len. Door Aad van de Hamer kwam hij op drie en het stelen van de thuis plaat betekende 46. De spanning werd lastbaar, temeer toen Aad van de Hamer door Panneehoek op het der de honk werd gebracht en daarna ook door stelen juichend over de thuis plaat kwam 56. Gelijk werd het Ln de zevende in nings. Bouwman was op het eerste honk gekomen en kwam door Roosloot op twee. Een van de vele veldfouten stelde hem in staat om op het derde honk te komen en ook hij kon door stelen, over de thuisplaat komen 66. In de achtste innings nam Schiedam een voorsprong toen Jac Leurs met een ferme klap tot een homerun kwam. Toen daarna Ebben via Ver meulen en Falentijn de thuisplaat be reikte werd het zelfs 8G. Omdat Wassenaar in de negende Innings weer voor 0 aan de kant ging was het reeds toen bekeken voor Schiedam. DRZ—SCR 2-4 SCR is na een spannende wedstrijd tegen DRZ kampioen geworden in de Ie klasse rayon Rotterdam. DRZ heeft het SCR zaterdagmiddag zeker niet gemakkelijk gemaakt en het bracht SCR in de laatste innings zelfs op de rand van de afgrond, door een opgelo pen achterstand van 40 terug te brengen tot 4—2, met pas één man uit «n het derde en tweede honk bezet. Helaas kreeg dc volgende slagman drie slag. Er was echter nog van alles mogelijk met twee nullen en met de kop van dc slagploeg aan sloeg. Slag man Bog Harreinan sloeg dan ook wel de bal ver het veld in, maar een goede stop en aangooi van dc korte stop H. Rouss van SCR maakte een einde aan Heze spannende wedstrijd, waarin DRZ in niets onder deed voor kam pioen SCR. Na afloop bood secretaris Karei van Veen van DRZ namens het negental en het bestuur van DRZ zijn geluk wensen aan vergezeld van een bos bloemen cn de beste wensen voor de komende pi-omotiestvijd. Esperanto-agendo SCHIEDAM, maandag Merkre- don, la 6an de augusto klubvespero. Estos feria tago pro tio ne okazas kuaveno. Vïzitu la 16an de augusto la R.E.K. kunvenon. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op de kermis heeft dc elfjarige Joke van der Vlies uit het Nieuwsticht zaterdag middag omstreeks 16.45 uur een klap gekregen van een parachute van een van de zweeEmoiens. Het meisje liep een hoofdwond op, die ter plaatse door een EHBO'er is verbonden, waarna het kind voor verdere behan deling naar de Dr. Noletstichting is gebracht. SCHIEDAM, maandag. De 21-ja- rige mej. C. H. D. uit de Perenlaan, die een 18-jarig Duits meisje B. P. T. iszondagmiddagterhoogtevande achterop de duo van de bromCiel sha is zondagmiddag ter hoogte van de Sporthal tegen een stoeprand gereden en gevallen. De beide hongedames lie pen schaaf- en vleeswonden op, die in de Dr. Noletsticihting zijn verbonden. De zinderende hitte en de bouwvakkersvakantie drukten zater dagmiddag een duidelijk stempel op het kermisterrein. Minder druk dan op andere openingsdagen en een grote voorkeur voor die attracties, die de verhitte mensen enkele minuten door het luchtruim slingeren. De jeugd liet zich aan de warmte weinig gelegen liggen en toonde vooral belangstelling voor de skelter baan, waarvan de racewagentjes „rood-gloeiend" stonden. De oliebollenkraam kreeg eon begrijpelijke concurrentie van de ijs tentjes, die goede zaken deden. De waarzegster Somnabule moest ook wachten op de avondkoelte, die intrad na de on weersbui, alvorens zij in haar gesepareerde kabinetje in het ver leden kreeg te zien of toekomsten te ontsluieren. Hot werd toen op het kermisterrein allengs drukker en gezel liger. Grote verademing ook op dit tijdstip in het kamp op wie len waar de gezinnen van de exploitanten een bijzonder warme dag achter de rug hadden. Op de foto de „Hully Guily", een voor Schiedam nieuwe super- draaituig. In vele maatgroepen hangen thans „incomplete" series. En daarvoor telt Richard Bruinmer/50 tot/150 korting per pak neer. "Wie 3 „incomplete" pakken tegelijk koopt, krijgt tenminste ƒ250 korting. Waarbij Alle maten evenzeer in tel zijn, ook dc kleine, slanke, grote, forse lange en corpulente. Amsterdam, Kalverstraat (vlak bij de Munt). Rotterdam, Lijnbaan 79 S (Van ecu onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Aan boord van het Engelse vrachtschip „Illyric", dat voor reparatie bij werf Wilton Fijenoord ligt, is de 42-jarige monteur van Poolse afkomst D. Pusz- fear, vrijdagmiddag in het ruim geval len en aan de gevolgen daarvan over leden. Het slachtoffer, dat in Rijsoord woont en werkzaam is bij een firma in Rotterdam, was bezig met de win ches twee luiken open te maken. Toen deze luiken bleken te klemmen, pro beerde de heer P. het ntet handkcacht. Doch tijdens het wrikken ging een van de luiken uit zichzelf open. De monteur probeerde nog op het andere luik te springen, doch viel in het ruitn. Tijdens het transport naar het gemeenteziekenhuis is hij overleden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Tot de winkel van -de heer G. aan de Maria- straat hebben onbekenden met behulp va neen sleutel zich toegang verschaft. "Uit de kassa wordt een bedrag van 785 vermist en ui.t een doosje nog eens 230. Uit een opslagruimte aan de Gmt- tersstaag zijn 12 beklede eethoekstoe- len ter gezamenlijke waarde van 400 verdwenen. Hoe men dit meubilair ongemerkt heeft kunnen vervoeren, is nog niet verklaard. Uit een miet-afgesloten auto van de heer T. E., die tegenover het postkan toor geparkeerd stond, zijn een porte feuille met ƒ25 en autopapieren uit het dashbordkkastje gestolen. Van de heer W. van de H. is de bromfiets gestolen, die op slot voor de woning aan de Westfrankelandseslraat stond. (Van een onzcv verslaggevers) SCHIEDAM Zonder van een plaag le kunnen spreken is het toch wel zo, dat er in de oude j Schiecamse binnenstad momen teel 2500 muizen verblijven! Een deel hiervan. 500 stuks be wonen de Muizer.stad van Albert Kroon, een attractie op de kermis en voor de eerste keer :n Schie dam, na een succesvol loerr.ee ricor Belgic. De overige 2000 muizen zijn onder gebracht in de mobiele fokkerij die Albert Kroon er op 11a moet houden, teil hii de bevolking van zijn Kiuien- stad op peil houden. Hier zijn de kraamkamers waar bijna dag ire dop uit jonge muisjes aan hun aardse 6e- staan yan gemiddeld anderhalve riaand beflmneit. Drie keer per jaar brengt een mntzennocder haar kroost ter wereld. Vijf tot zes moeders in één kraam kamer tje geeft een, gekrioel van be lang. De leeftijd van de muizen baby's is gevarieerd, hun vachtkleur eveneens. Als ze moeder niet meer no dig hebben gaan ze apart om later ge selecteerd te worden. De mooiste en meest welgeschapen muizen blijven in de fokkerij, de overigen slijten hun le vensdagen (zes weken) in de Muizen- stad waar het in feite een komen en gaan is. In de fokkerij wordt de hygiëne •strikt in acht genomen. Immers, bet uitbreken van een epidemie kan voor de stad kwade gevolgen hebben. De kraamkamers worden dagelijks van schoon zaagsel voorzien. Er zijn ver nuftig uitgedachte drinkautomaatjes en het voedsel krijgen de muizen in een soort ruifje. Dit voedsel bestaat uit gecomprimeerde korrels, die alles bevatten wat een muis maar gezond en fit kan houden. Per week voert Al- bert Kroon zijn muizen ongeveer 100 kg van deze korrels. Fokkers van ras muizen komen geregeld bij de fokkerij voor het ruilen van fokmateriaal. Op deze wijze komt cr steeds nieuw bloed in de stam en ook cat is van evident, belang. De stad Los van zijn bewoners is de Mui zenstad op zich al een bezienswaardig heid. Op een plateau van 6 bö 2,5 me ter ia een miniatuurstad-je opgebouwd met alles wat er maar In, eere stad is te vinden. Een zekere Herman de Man knutselde het stadje in elkaar en deed in 1964 hat spul aan de Groninger Al- bert Kroon over, die er de kermissen wee a/ping. Om de vier dagen moet de flehele stad grondig schoon, gemaakt worden want een riolering ontbreekt, laat staan dat er sanitair is- Af en toe worden vernieuwingen aangebracht en moet ook de elektri sche installatie worden nagezien. Al- bert heeft 7 kinderen waarvan de oud sten zijn assistenten zün. Hij is en zeer terecht trots op zijn. muizen- spul dat voor zijn tijd bezocht werd door koningin Juliana, Prins Reinier cn prinses Gracia van Monaco en tal van andere autoriteiten. Na de feestweek trekt hij met zijn muizen- De muizen in hun miniatuur- stadje op de kermis. stad naar het groothertogdom Luxemburg e» daarna naar Luik. Kat en eend Verrreeldingsiuarerdig en curieus is dat tussen al die muizen één zwarte kat leeft. Het is Dincy U die rustig door de stad kan wandelen zonder de muizen ook maar één blik waardig te keuren. Hoewel de muizen vrijelijk op het plateau kunnen, rondlopen komt hot maar celde» voor dat een van hen de sprong «aar de vrijheid waagt. Tot voor kort lette een herdershond op de muizen. Ging er een tussen uit dat was de hond onmiddellijk aanwe zig om de vluchteling voorzichtig tus sen zijn tanden te nemen en hem on gedeerd bij zijn baas terug te brengen. Nu is de hond dood, wat Albert noop te wat anders te bedenken. Hij kocht twee jonge eenden en is nu doende deze op leiden tot muizenvangers. „Het is stuntwerk", zegt deze mui zenkoning. „maar dit trekt juist pu bliek". Om de verhouding „kat-muis" te demonstreren zit de zwarte poes Dincy samen met een muis bij de kas sa. Wie het gekrioel in de muizenstad wil zien kan de gehele week nog te recht. Zaterdagmiddag was het vrij rustig in de stad. De muizen lagen amechtig op de rand van de stads gracht met hun kopjes boven de wa terspiegel. Ook zij hadden het bloed heet.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2