Heek Wery mocht niet van Happel Krachtsverschil was veel te groot Hermes te passief FEIJENOORD LEGT ZWAKKE PLEKKEN VAN SVV BLOOT 'SVV BLEEF HEER' SPORT PROBLEEM Piet Romeijn over vroegere club; Meningen van de trainers WERY, WERY, WERY, galmde het gistermiddag door het stadion, toen Feijenoord in de 32ste minuut van de strijd tegen SW bij een stand van 2—0 een strafschop mocht nemen. Een prachtige gelegenheid om -de gemiste strafschop in de wed strijd PolenNederland te doen ver geten, mompelde men op de tribu nes, maar Wery draaide zijn rug naar het doel en liet het karweitje over v»n Theo van Duivenbode. Aanvoerder Rinus Israel probeerde hem nog van gedachten te doen ver anderen, maar Wery schudde zeer beslist neen. Na afloop zei hij: „Na het gebeur de van vorige week was ik er nset zo happig op. Bovendien had trainer Happel bevolen, dat Theo van Dui venbode hem zou nemen. Dat was de afspraak en daar moet je je aan houden. Maar de volgende keer durf ik er wel weer achter te gaan. staan.; Ik ben er nu helemaal overheen. De,; twee doelpunten, die ik vanmiddag heb gescoord, zijn goed geweest voor m'n zelfvertrouwen." Happel: „Op de training héb ik Wery deze week de bal vele malen tussen twee paaltjes door laten jagen om hem zijn zelfvertrouwen terug te geven. Maar ik vond het risico van middag te groot. Stel je voor, dat Henk weer gemist had, dan zou hij mentaal helemaal kapot zijn ge weest. De afspraak was, dat Vart Duivenbode de eerste, Hasil de tweede en Geels de derde s'irafschop zou •nemen." Manager Brox: „Persoonlijk had ik Wery graag; achter de bal zien gaan, maar ik wist niet, welke af spraken er gemaakt waren." Na fraai voorbereidend werk van Ruud Geels scoorde Henk Wery meteen machtige uithaal van zijn linkerbeen het vijfde doelpunt van Feijenoord. Links Langhorst, rechts Hazebroek, Feijenoord—SVV 6—0 (4—0) door Dick van den Polder ROTTERDAM, maandag In Schiedam is aan het begin van deze competitie enige kritiek uitgeoefend oj> het bestuur van SW, omdat men verzuimd had een centrale verdediger, een organisator van de achterhoede te kopen. Die kritiek verstomde evenwel, toen SVV in zijn eerste wedstrijden in de eredivisie tot enkele verras sende prestaties kwam en zelfs trainer Rinus Gosens, die eveneens dringend op versterking van zijn laatste linie had aangedrongen, moet even de illusie hebben gehad dat het met die kwetsbaarheid wel meeviel. Maar tegen Feijenoord is Go sens gistermiddag weer met de harde waarheid geconfronteerd. Met de briljant spelende Co en Moulijn als voornaamste snij- meester legden, de landskam pioenen op meedogenloze wijze de zwakke plekken van de Schie- damse verdediging bloot. Door tirie doelpunten van Ruud Geels zijn tweede achtereenvolgen- do hattrick twee van kanonnier Henk Wery en een van Wim Jansen bereikte Feijenoord een score van C —0, En als men in aanmerking neemt dat Hasil en Moulijn elk een keer het houtwerk hebben geraakt, Theo van Duivenbode een strafschop heeft ge mist, Feijenoord vooral in de tweede helft slordig met de kansen is omge sprongen en de Sehiedamse doelman Edcl'ic van der Roer tal van schitte rende reddingen heeft moeten ver richten dan is bet duidelijk dat Feijen oord een overwinning met dubbele cijfers binnen bereik heeft gehad. Toch heeft SW veel goodwill ge kweekt bij cle 50.00ft toeschouwers. Trainer Gosens mocht na afloop van Feijcnoords manager Guus Brox („SW is toch een aanwinst voor de eredivisie") een compliment in ont vangst nemen voor de correcte wijze waarop zijn elftal tegenstand was blij ven bieden en voor de moedige ma nier waarop hst met constructief voetbal voor een beter resultaat had gestreden. Menige ploeg zou geprobeerd heb ben met defensief afbraakvoetbal de schade tot een minimum te beperken, maar ook toen de score al 4—0 was. gebaarde Gosens driftig aan zijai spe lers, dat zü uit de verdediging moes ten komen, •Het verschil tussen de beroeps voet ballers van Feijenoord. en de somi- profs van SW was gistermiddag zo groot, dat de Schiedammers volmaakt kansloos zijn geweest, al zullen, som migen willen aanvoeren, dat alles misschien anders zou zijn verlopen, als scheidsrechter Boogaerts in de tiende minuut een incorrecte sliding van Laseroms jegens de snelle Van der Meer met een penalty had be straft. Het zich in deze periode nog harmonisch over het veld bewegende SW heeft daarna nog precies twaalf minuten stand kunnen houden, vooral dank zij doelman Van der Roer die bijzonder betrouwbaar reageerde op afstandsschoten van Moulijn en Hasil en een „knal" van Henk Wery. Daarna kwam echter het gebrek aan een organisator in de Sehiedamse verdediging duidelijk aan het licht. Toen de naar rechts uitgeweken Mou lijn een onvoldoende weggewerkte bal bemachtigde, stormden niet minder dan drie SVV'ors op hem af en tot overmaat van ramp verliet Van der Roer ook nog zijn doel. De intelligente Moulijn schoof de bal in de breedte naar de opkomende Jansen en deze kon heel gemakkelijk scoren, 10. Heel vakkundig heeft Feijenoord vervolgens do wankele SW-defensie opgerold. De geniale Coen Moulijn flitste herhaaldelijk langs twee of drie tegenstanders en de passes van Jans sen en Van Hancgem scheurden de Sehiedamse verdediging finaal open. De kansen stapelden zich op en daar- DE SCHORSING van Ovc Kindvall is voorbij. Aangenomen mag worden dat de Zweed woensdagavond, in de Cup-wedstrijd tegen Reykjavik zijn rentree zal maken. De grote vraag is echter wie er plaats zal moeten maken voor de Zweed. Nu Ruud Geels in twee wedstrijden zes doelpunten heeft gescoord zal Feijenoord hem moeilijk kunnen passeren. Manager Guus Brox: „Ik vind wel dat Kindvall woensdagavond de wei in moet. Ge lukkig mogen er twee spelers vervan gen worden, Dan moet er maar gewis seld worden". SW aanvaardde de uitslag zonder mokken. De spelers waren niet teleurgesteld niet verbolgen, nee, sommigen waren zelfs trots. Trots op het feit dat de voornaamste opdracht van trainer Rinus Gosens „onder alle omstandigheden voetbal blijven spelen" naar behoren was uitgevoerd. van profiteerde Ruud Geels om voor de tweede achtereenvolgende maal in oigert stadion een hattrick te produce ren. Strafschop Tussen het eerste en het tweede doelpunt van Geels mocht Feüenoord ook nog een strafschop nemen, omdat v.d. Korput bij een schot van Ruud Geels de laak van zpn verslagen doel man had overgenomen, maar terwijl het hele stadion om "Wery brulde, schoot Van Duivenbode de bal naast. Aan aanvallen kwam SW in deze periode helemaal niet meer toe. De zwakte van do achterhoede vrat door in de hele ploeg. Van Be veren en Warnaar konden door gebrek aan ruggesteun geen greep krijgen op het middenveld en in de voorhoede bleven de wanhopig zwoegende Van Meele ren en Koud ijzer van „munitie" ver stoken. Na de rust had Gosens een kleine cQirectie in zijn opstelling aange bracht. Maarten van Beek, die Coen Moulijn geen strobreed in de weg had kunnen leggen, was naar do rèchts- buitenplaats verhuisd en Ton Pansier de schaduw van Jansen was vervangen door Hans Hazebroek, de man met de lange trap, de lanceerba sis van SVV's luchtmacht. Met Hazebroek als bewaker van Moulijn ging het inderdaad wat beter bij SVV Gosens gaf zijn fout na af loop openhartig toe en zowaar le verde dat in de eerste minuut bijna een tegentreffer op. Een lange pass van Hazebroek werd door Kcudijzer opgevangen en doorgekopt naar de vrijstaande Van Meeleren die van dichtbij tegen Treijlcl opschoot. Ook daarna heeft het dapper vol houdende SW nog een paar kansjes gehad, maar het klasseverschil bleef bestaan en uiteindelijk mochten de Schiedammers blij zijn, dat de neder laag tot (iQ beperkt bleef. Bij twee geweldige schoten van Henk Wery in de 50ste en 89ste minuut was doelman Van der Hoer volkomen kansloos. Nochtans was Van der Roer de enige Schiedammer die de vergelijking met 2yn collega van Feijenoord kon dcor- Doelman Eddie v. d. Roer kon wat dat betreft zijn gevoelens goed onder woorden brengen: „Zó verliezen, is prettig verhezen. Als we gaan lopen rammeien, verliezen we niet alleen de wedstrijd, maar óók de goodwill van het publiek en ons zelfvertrouwen." Ook na de rust vervangen Ton Pan sier was nauwelijks iene&rgeslagen: „Het was een stuiver-gulden verhou ding. Het zijn rakkers, ze sturen je alle kanten heen. Ik was na veertig minuten hek-af." Aad Koudijzer en Peter van der Meer waren na afloop in feite de eni ge twee die wat moedeloos afdropen. Koudijzer klaagde niet alleen over zijn onwillige enkel, maar ook over de houding van het publiek: „Wat ver wachten de mensen nou? Feijenoord krijgt tweehonderd kansen, ven wij twee. Moet ik dan,.ookitw;êe keer sco ren? Kom nou, men moet een beetje reëel blijven." Peter van der Meer zat ergens an ders over in. Hu kon niet begrijpen, dat scheidsrechter Boogaerts in de har de tackle van Laseroms in de be ginfase begaan binnen de beruchte lij nen geen strafschop had gezien. „Het was een zuivere strafschop. En als deze was benut, had het béél an dere gelopen. Laseroms zei zelf tegen me: „Ik moest de gok wel wagen". Commentaar scheidsrechter Boog- aents: „Ik zag er geen overtreding in. En ik durf in de Kuip best een straf schop tegen te geven". BIJ FEIJENOORD was Ruud Geels een en al glimlach. Hij was de eerste die zich in de wandelgang vertoonde en met een voor hem wat ongebruike lijke flair vertelde hoe hij zich voelde: „In één woord verrukkelijk. Dat was wat ik nodig had: zes doelpunten in twee wedstrijden. Ik durfde ineens RUUD GEELS scoorde evenals te gen DWS drie doelpunten en werd daardoor topscorer van het be taalde voetbal. Hier wordt hij af geschermd door SVV's linksachter Tonnie van Leeuwen. Ptaan. Alleen bij hel eerste riocipur.! ging hij niet vrij uit. Score verloop: 22ste niinuwt Jansen 19, 283le, 33ste e.i 38ste minuut Geels 2—9, 3—0 en 0, 59SiS minuut Wery 3—0, 89ste mi nuut Wery 6—C. De opstellingen: FeUenoord: Treijtet. La seroms, Israel. Van Duivenbode. Hasil en Jansen; Geels, Wery. Van Hancgem, Mou- Ujn. SVV: Van de: Hoer; Van Btck, Lang horst. v. d. Korput: Van Leeuwen: Warnaar en Van Bcveren: Pansier (Hazebroek). Koudijzer. Va» Meets ren, Vr.r. der Meer. Hermes DVS—Baronie 11 (10) door Hans van Raalte Zelfs met zn tweeën konden de verdedigers van SVV Coen Woulijn vaak niet afstoppen. Hier glipt hij tui Van Leeuwen en Van 3everen door. ROTTERDAM» ma art tl as De spelers van Hermes-DVS waren na afloop van de wedstrijd tegen Baronie zeer teleurgesteld. In de kleedkamer heerste een ijzige stilte. Ondanks een vrij groot veldo- vcrv/icltl in de tweede helft waren de Schiedammers niet verder gekomen dan een 1—1 gelijkspel. „Onze voorhoedespelers waren veel te passief. Ze lopen alleen wanneer ze de bal hebben. Maar daarmee kom je er natuurlijk niet". Trainer Joop Cas- tenmilier was bepaald niet tevreden over zijn spelers. Tijdens de wedstrijd trachtte hy hen voortdurend tot gro tere felheid aan te zetten, maar zijn pogingen bleven vruchteloos. Stuiven- berg, Van Koeten en Bakkes bleven volharden in het slechts opwachten van ballen. Ih hel eerste half uur waren de Sehiedamse voorwaartsen nog wél ac tief. Dat resulteerde in een aantal goede en snelle aanvallen. Linksbuiten Van der Voort was zijn directe tegen stander Van Ierland herhaaldelijk te vlug af en zijn voorzetten bezorgden doelman Korenbrits veel werk. De Bredase doelman weerde zich uitste kend, ook bij schoten en kopballen van Van Kooien en Bakkes. De aanvallen van Baronie, meestal opgezet door de ver mee naar voren komende centrale verdediger Brou wers, waren ook wel snel, maar de zuiverheid ontbrak. Bovendien speel den Van Nierop cn Van der Burg weer een zeer rustige partij, zodat doelman Ruts. zelden in actie behoef da te komen. Het iels betere spel van de Schie dammers weid na twintig minuten beloond. Van Nierop gaf een lange pass aan Van der Voort, die eerst twee tegenstanders passeerde, vervol gens naar binnen ging en daarna Ko renbrits met een hard en hoog schot passeerde (1—0), Vrijwel onmiddellijk na dit doel punt zaJote hel spel van Hennes naar een bedenkelijk peil. Vooral op het middenveld Lagendijk en De Raay werden veel fouten gemaakt en het was dan ook uitsluitend aan de defen sie te danken dat Baronie in de eerste helft niet tot scoren kwam. De Bredanaars waxen ook in het begin van de tweede helft sterker. Toch kregen de spitsen Saris en Hey- boer vrijwel geen scoringskansen. De gelijkmaker na tien minuten ontstond dart ook na een foutje in de Sehiedamse verdediging. Na een vrije trap van Van Iersel verzuimden zowel Ruts ais Van Nierop in te grijpen, waarna de toelopende Heyboer ge makkelijk kon inkoppen. Na dit doelpunt werd Her mes weer sterker, maar vooral tóen bleek dat de Hermes-voorhoede taktiseh nog een hoop tekort komt, Van Kooien en Bakkes kwamen zelden aan de bal. „Ze bieden zich te weinig aan", klaag de Joop CastenmiUer. Beide elftallen wisselden een speler (bij Hennes kwam Van. Duppen in de plaats van weer alles. Passeren en vanai de vleu gel plotseling voor het doel opduiken. Voorheen ging dat stroef, nu niet meer". Coen Moulijn vertelde: „Ik heb veel vrijheid gehad. Misschien wel tè veel. Voor hetzelfde geld wordt het 13ft en dat gun ik SVV niet". Piet Romeijn had hoe kan het anders bijzonder veel waardering voor de manier waarop zijn oude ver eniging partij gegeven had.. „Dat is een stukje reclame geweest. SW bleef heer. Ik ga Gosens bedanken. Het is alleen jammer dat ik geen doelpunt heb kunnen maken. Om heel eerlijk te zijn: ik heb er op lopen loe ren". Theo van Duivenbode moest lachen toen iemand hem vroeg o£ het missen van de strafschop afgesproken werk was. „Nee, zeker niet. Ik had graag een doelpunt gemaakt. Op de laatste •«MM*»* tot ^fA^ "SWART ERNST HAPPEL: „SW heeft minder defensief gespeeld dan ik verwacht had. Dat heeft onze taak aanzienlijk verlicht. In de.i-ust heb ik tegen de jongens gezegd dat ze door moesten gaan en de komende wedstrijd te gen Reykjavik nog even moesten vergeten. Het is fantastisch zoals Coen Moulijn en "Wim Jansen heb ben gespeeld. Coen is in topvorm en het is geweldig zoals Wim Jansen blijft lopen". RINUS GOSENS: „Ik vind het met zo verschrikkelijk om een keer met 6-0 te verliezen. Maar het moet natuur lijk niet te vaak gebeuren, want dan gaat het moreel van de jongens kapot. We hebben vanmiddag alles gedaan wat mogelijk was. maav we hebben geen greep op het spel kun nen krijgen. "Wery, Geels en Moulijn zijn veel te weirrig afgestopt en als we de bal in ons bezit hadden., kwa men we er onvoldoende uit. Ik ben wel dertig keer opgestaan om de jongens toe te schreeuwen dat ze uit de verdediging moesten komen, want wat koop je er voor om met zijn allen voor de pot te gaan han gen". Bakkes en bij Baronie verving Van Sundert linkshalf Van Ginniken). Dat bracht in de stand echter geen wijzi ging meei*. Voor Hermes misschien wat teleurstellend, helemaal onver diend zeker niet. DE UIT BALANS geraakte Ger Bakkes van Hermes DVS probeert vergeefs een verdediger van Ba ronie te omspelen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 4