Ook in derde seizoen weer meer mensen in De Doelen Tegenstelling in kunstzaal 'Zuid' remum Culturele pt*. -oor nop 'Democratisering in universiteit teveel apart in discussie' Oostenrijkse Week geopend RPhO speelde voor de jeugd Vrijdag a.s. opent Niet huiselijk genoeg. ROTTERDAM RIJNMOND UIT-INFORMATIE PER TELEFOON Mej. Buursink directrice van schouwburg Voorwedstrijd bij Overmaas-De Musschen 1 In volle vaart tegen brugpijler Expositie Rickey week eerder dicht Prof. drsH. W. Lambers: Ontslagen man slaat werkgever met bloempot Secunda Rob Clous Kortweg D'66 streeft samen met studenten naar het instellen van een politiek café de gezellige beurs joor het gezin! AH0Y' GEBOUW SEX-BIOSCOOPJE DICHT •pag. 4 - zaterdag 20 september 1969 (O. „uenae maaw"iden Otumnea we een portie cultuur genie ten, waarvoor we nlete be hoeven te be talen. Acht tien 'gratis voorstellin gen in De Lantaren. Modem to neel, heden daagse mu ziek: en. -lite raire avon den. Culturele pop voor nop die te dartken Is aan een initiatief van de Rotter damse Kunststichting en het kunst centrum ,,'t Venster". De kosten van dit experiment want dat is het worden gedekt door bundeling en. verschuiving van. subsidies van de Rotterdamse Kunststichting. Je zou geneigd zijn om, als kunsteonsu- meret, driewerf hoera uit te brengen. Dat doe ik ook, maar eerst een paar kanttekeningen. Dit "experiment is natuurlijk niet 'alleen een erg aardig gebaar aan het publiek. Het is ook, dacht ik, een ,salto mortale van de RKS om De Lantaren. krakkemikkig en met een bedenkelijke outillage op een 'prettige manier in stand te houden. Het saneringsspook blijft voorlopig nog verre van De Lantaren, dat wel, maar de bezoekers-aantallen van. het voriig seizoen waren niet om over naar (stad)huls te schrijven, Nor maal doorgaan mot de programme ring dit seizoen zou een verdere te ruggang ti zien geven. De kwaliteit van het gebodene komt in deze niet ter sprake. Wel De Lantaren zelf, In het theater moeten zowel de toe schouwers als de mensen op het po dium zich behelpen. Een verbouwing zit wel in wethouders pen, maar kom t er voorlopig niet uit De nu aangekondigde voorstellingen zijn daarom ook zeer zeker een reddings vest in feeatverpakkinig voor de drenkeling die Lantaren heet, Verder heb ik nog een bedenking tegen de manier waarop de gratis plaatsbewijzen aan het publick wor den aangeboden. Vijfduizend folders met -antwoordkaarten zijn verstuurd naar culturele instellingen, studen tenverenigingen, amateurtoneel vei - enigïnjgen. enz. Niet naar wat ik win gewesten noem, personeelsverenigin gen, fabrieken en bedrijven. We zit ten altijd vol ovei die hoge drempel, over mieuw puJbliek dat naar de ihsaitem moet. Daar zou nu iets aan ge laan kunnen worden. Maar nee, dit experiment moet eerst maar eens gehouden worden voor mensen die reeds theatergevoelig zijn, zo is de redenatie. Als het experiment slaagt, dan kunnen we verder kijken. Com mentaar: zonde. Nu Ik toch aan het woord ben, nog even iets over De Doelen. Dis. W. Hofman, directeur van de Dienst Ge meentelijke Kunstgebouwen, deeMe gistermiddag tijdens een persconfe rentie mede dat het exploitatietekort van De Doelen over het afgelopen sizoen even groot, of misschien iets lager zal zijn dan het tekort over het seizoen even groot, of misschien iets miljoen. Een bedrag waar je togen aan hikt, imaar het ,valt mee'. Drie miljoen verdwijnt in een pot voor afschrijving en rente. Rest één mil joen- Oftewel: voor iedere bezoeker van De Doelen (vorig seizoen totaal 590.OG0) moet twee gulden worden bijgepast'. Dat is veel minder dan vilde verhalen willen doen geloven. (Van onze kunstredactie) De Dienst Gemeentelijke Kunstge- bouwen heeft een telefoonnummer beschikbaar gekregen voor het geven van informatie aan het publiek over 'de te geven voorstellingen. Wie num mer 131370 draait, krijgt gedurende één minuut een juffrouw op een bandje te horen, die vertelt wat er die dag in De Doelen, de Rotterdamse Schouwburg, het Piccolothenter en Luxor te doen is. Het is de bedoeling dat binnenkort oak informatie zal worden gegeven over evenementen In De Lantaren en de Groote Schouwburg aan het Zuid plein. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, zaterdag. Voorstellingen en congressen in De Doelen werd afgelopen sei zoen bezocht door respectievelijk 4Q0.0Q0 en 190.000 personen.. In vergelijking met het seizoen 1967/1968 een stijging van beide categoriën van circa 17% pro cent. De directeur va» de Dienst Gemeen telijke Kunstffebfflnwen, drs. W. Hof man, noemde dewc stijging, gistermid dag tijdens een persconferentie, „een beetje onverwacht". Er was rekening gehouden met een Jichte inzinking na de goede start van De Doelen vooral ten aanzien van de RPhO-con- certen. De publieke belangstelling bleef echter groot. Meer bezoekers ook voor het Ficcolo- tiheater, maar deze stijging vindt zijn oorzaak In de drastische uitbreiding van het aantal bespelingen; van 87 in '68/'69 naar 222 in het afgelopen sei zoen. Van. deze 222 voorstellingen wa' ren 20.000 mensen getuige. Voor het seizoen 1989/1970 werd door de heer Hofman een globaal overzicht gegeven van de komende evenementen In De Doelen, Rotter- damsche Schouwburg en het Piccolo theater. Naast de reeds aangekondigde concerten van het RPhO in De Doe len, zijn er drie series van het Neder, lands Kamerorkest, zeven gevarieerde kamermuziekconcerten in de kleine zaal (i.sjn. de Rotterdamse Kunst kring) en zeven beroemde strijkkwar tetten door de Rotterdamse Kamer muziekvereniging (ook in de kleine zaal) gepland. Verder o.a. de traditionele lunch concerten van de RKS alsmede de eomponistenserie. De Vare. zal dit sei zoen ook De Doelen hl de zgn. „Ma- tinées op de vrije zaterdag" betrek ken; drie op zaterdagmiddag, één oj zond ga vond. Onderwerp: Opera. Ook de AVRO 2al twee concerten opne men. Een bloemlezing uit de verdere eve nementen: klassiek Het Wiener Jo- hann Strausorkest met Willy I kowsky, het Don Kozakkenkoor, een continuering van de populaire orgel concerten en de slotronden en slot- concert van het jaarlijkse internatio nale Gaude&mus Concours. In het lichtere genre: Het Newport Jazzfestival (begin november van dit jaar), Led Zeppelin, het Bulgaars Fol kloristisch Staatsensemble, het Afri kaanse ensemble „Oh Ogunde", Su sanna y José, Sefch Gaaikema, Riens Gratama, Paul van Vliet en Sieto Ho ving. Voor begin november staat een op treden van de Franse chansonnier Gil bert Bécaud 2» goed als vast. Piccolo In het Piccolotheater zijn tot nu toe 189 voorstellingen geprogrammeerd. De serievoorstellingen van vier klei- ne-zaalprodukties maken hiervan een belangrijk deel uit. Cabaret fo. „Neerlands hoop in bange dagen'* november), amateurtoneel, voorstel lingen van de Alliance Frangaise en het Rotterdams Danscentrum en voor stellingen in het kader van Stutofes staan verder op het programma. De NCRV zal in het Piccolotheater een aantal actualiteitenprogramma's opne men. ,!n de Rotterdamse Schouwburg staan als speciale voorstellingen o.a. geprogrammeerd: de Duitse cabaret groep „Das Kom(m)ödchen" (5 okto ber), de Opera Italiana met „REgolet- to" (20 oktober) en „Les frères Jac ques" (24 november). Het Hof pleintheater, dat waar schijnlijk volgend Jaar mei geopend zal worden, zai omtor die Dienst van Gemeentelijke Kunstgebouwen gaan ressorteren. Zowel wat betreft de pro- grammatte als de outillage. Waar schijnlijk zullen de eerste voorstellin gen in het theater vertorgd worden door het Nieuw Rotterdams Toneel. Eind volgend jaar zal het Interieur van het Luxortheater ingrijpend wor den veranderd. Vooral de toeschou- v/ersaccommodatie wordt dftu verbe terd. De bouw van een nieuwe Rotter damse Schouwburg is nog steeds in het theoretische stadium. Over circa twee maanden zal het college van b. en w. een voorstel krijgen voor een nationale architectuurprijsvraag ten behoeve van een ontwerp voor de schouwburg. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, zaterdag. Tot di rectrice van de Rotterdamse Schouw burg is mej, R. E. Buursink benoemd. Zij volgt de heer J. F. van As op die in juni van dit jaar naar Apeldoorn vertrok, alwaar hij directeur van het cultureel centrum „Orpheus" werd. Mej. Buursink was al reods bedrijfs leidster aan de Rotterdamse Schouw burg verbonden. Deze functie zal van af beden bekleed worden door de heer J. Kraan. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Voor de aanvang van het zondag te spelen competitieduel Overmaas-De Mus schen zullen de hoogste pupilleneiftal- len van belde verenigingen een wed strijd spelen, die om kwart voor een aanvangt. ROTTERDAM, zaterdag. De 41- j-ange hulpkracht van de PTT, P. de Wit Is vannacht in volle vaart met zijn auto tegen een van de pijlers van de Mathenesserbrug die over de Aal- brechtskade loopt, gereden. In ernstig gewonde toestand is de man overgebracht naar het acade misch ziekenhuis Dijkzigt. De auto wa total loss, De politie weet niet wat de oorzaak van de aanrijding is. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, zaterdag. De ten toonstelling van George Rickey in het museum Boymans-Van Beuningon zal een week eerder worden beëindigd dan aanvankelijk de bedoeling was. De sluitingsdatum is gesteld op 28 seiptamiber. Dit In verband met de in richting van de Erasmustentoonstel ling die op 3 oktober door minister Klompé geopend zal worden. De ambassadeur voor Oostenrijk in Nederland, Grad dr. Coretfi, heeft gistermiddag in de hal van De Doelen de Oostenrijkse week geopend, die tot en met 28 sep tember in de Lijnbaan gehouden zal worden. Onder de genodigden die de opening bijwoonden wa ren een groot aantal Oostenrijkse autoriteiten alsmede de Rotter damse wethouder J. Worst en de voorzitter var, de Kamer van Koophandel, mr. W. H. Fockema Andreae. De opera ng werd mu zikaal opgeluisterd door een Oostenrijkse fanfare en een jodel- kwartet. Op de foto de ambassa deur (rechts) en wethouder Worst, die een glaasje gedistil leerd heffen. De Oostenrijkse week In de Lijn baan brengt een groot aantal activiteiten met ach mee. 0.a. een etalagewedstrijd, kleine ex posities, Oostenrijkse speciali teiten in de restaurants en in De Doelen voorstellingen 'door een folkloristische dansgroep (maan dag en dinsdag) en de Wiener Sangerknaben (vanavond). In de hal van De Doelen is een toeris tische expositie over de negen provincies van Oostenrijk inge richt. Deel van de expositie maakt ook een zeer grote ma quette van de stad Wenen uit (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Prof. drs. H. W, Lambera, hooglearepr aan de Nederlandse Economische Hogeschool en voorzitter van de C.U.R, de com missie die de stichting vara een Rotter damse universiteit voorbereidt, meent dat het punt van de interne democra tisering in de universiteit te veel ais afzonderlijk punt in discussie Is. Tijdens een lunchbjjeenkomst van het Departement Rotterdam van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel m hotel Hilton wees prol. Lambers erop,dat deze in terne democratisering slechts een on derdeel is van, de beheers- en be~ sbuursvraagstukken In de universitaire wereld. Op hun beurt zijn de beheers- en bestuiursvraagstukken een onderdeel van de totale problematiek, die verder kan worden ondergebracht in de hoofdstukken „onderwijs" en ..onder zoek". Als een van de allerbelangrijke punten die bij een herstructurering van de universiteit aan de orde moe ten komen noemde prof. Lambers de plaats van de steeds groter wordende wetenschappelijke staven. De groei van een wetenschappelijke staf aan ecu universiteit schreef hij toe aan 1. de specialisatie bij onder wijs en onderzoek; 2, de toenemende vraag van bestuurders uit het maat schappelijk leven, dio hun beleidsbe slissingen wetenschappelijk onderheld wensen te zien. Volgens prof. Lambers is er geen strikte scheiding te maken tussen on derwijs en onderzoek. De man die on derwijst kan dat met doen zonder dat hij zelf onderzoekingen verricht. De CUR-voorziller lanceerde wat betreft de toekomstige universiteit Rottendam de idee om de faculteits- grcinzon, die stammen uit de urn versi te it-oudc-stijl, te laten vervagen. Op d'.e manier wordt het mogelijk vraag stukken als bv. de volksgezondheid vanuit verschillende disciplines tege lijk te benaderen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. De po litie is op zoek naar de Rotterdammer H., die vrijdag zijn werkgever met een bloempot zou hebben verwond. Volgens de lezing van de werkgever zou de man hem een wond van enkele centimeters op het hoofd hebben toe gebracht. In het Franofscus gasthuis zouden vier hechtingen zijn aange bracht. De werkgever verwachtte moeilijk heden, omdat hij H. had ontslagen. Daarom had hij vrijdag de dag dat H. zijnloo n kwam halen 'n broek riem om ©en vara z'n vuisten gebon den met de pumt van de geap naar vo ren. In een verklaring aan de politie heeft hij meegedeeld, dat hij de man die hem met de bloempot aatwiel niet met de gesp heeft geraakt. rVNDER het motto „Ouverture" heeft gisteravond het RPhO onder leiding van Edo de "Waart een hoogst aantrekkelijk programma uitgevoerd voor een grote Doelenzaal vol middel bare scholieren, die, blijkens hun rus tige luisterende en uitbundige ap- plausreacties bijzonder van het gebo dene hebben genoten. Een vrij moeilijk punt blijven wij de gesproken toelichting vinden. Edo de Waart heeft, zoals zovelen van zijn collega's, de neiging, allerlei zaken als bekend te veronderstellen en natuur lijk mag dat van jonge mensen, die op school niet of nauwelijks worden in gewijd in de muziekgeschiedenis, niet worden verwacht. Het gevolg is, dat d" informaties wat verward uitvallen. Aan de andere kant schept het toege sproken worden door de dirigent een band tussen de zaal en het podium, die juist wanneer het om het „publiek van de toekomst" gaat, niet kan wor den versmaad. Hoe dan ook, het concert zelf datgene, waar het tenslotte om ging verliep geheel zoals men zich een op treden voor de jeugd wenst. Er werd met groot enthousiasme gespeeld en de onderscheidene ouvertures (van Bach, Rossini, Berlioz, Tsjaikowsky en Bernstein) kregen een spirituele uit voering. Mocht al hier of daar een iets verfijnder weergave mogelijk zijn ge weest in het realiseren van secun daire partijen bijvoorbeeld dan was dit toch een minimaal schoon heidsfoutje dat ditmaal wel op reke ning van de algemene geestdrift kan worden geschreven. ELLY SALOME Kunstzaal Zuid, zo eenvoudig met de metro te bereiken, herbergt deze maand een tegen stelling, Zo kan men namelijk de expositie van de twee Nijmeegse kunstenaars Robert Ter- windt en Geertjan van Oostende wel noemen. Grafische soberheid enerzijds, uitbundig kleur gebruik anderzijds. Die soberheid geldt voor het werk van Van Oos tende, Een graficus in de ware zin van het woord, op vallend door zijn techniek; de droge naald, vandaag dc dag niet meer zo vaak toegepast, én door de wijze waarop hij zijn platen afslaat. Dit doet hij namelijk zodanig, dat de zinkplaat niet helemaal schoon is, zo dat er op de afdruk fijne tonen van grijs ontstaan. Sober zijn de beeldende middelen, waarvan Van Oos tende zich bedient. Een hele serie etsen heeft slechts één. onderwerp: variaties op het thema trechter. U zult het met me eens zijn, een simpeler onderwerp dan een trechter is nauwelijks te vinden, maar u zult met eigen ogen moeten zien, wat hij hiermee weet te bereiken. Die trechter blijkt dan onder handen van Oostende rijke, beeldende mogelijkheden te bezitten en wordt zelfs soms tot een symbool voor de man vrouw verhouding, Die soberheid is pas van de laatste tijd. Op dezelfde expositie toont deze Nijmegenaar ook nog zijn ro mantische protest tegen de sloop van de oude Nij meegse binnenstad. Prachtige bladen, daar niet van, maar bijtijds heeft Van Oostendingezien, dat hier hieit gevaar van het mooi doen car de hoek kwam kij ken, Als reactie daarop ontstonden bladen met slechts enkele lijnen, gevat in het kader van een cirkel of een rechthoek. De laatste tijd is hij gefascineerd ge raakt door kastjes, waarin al of niet trechtertjes ge plaatst zijn. Deze serie is sterk symbolisch, gezien het feit, dat deze kastjes het Nederlandse landschap ver beelden. Een symboliek die stof tot overwegen biedt. De andere helft van kunstzaal Zuid wordt in beslag genomen door de schilderijen van Robert Terwindt. Hij gaat minder symbolisch te werk en confronteert u op de man af met zijn bedtoestanden. Wie goed kijkt era de deformaties weet terug te brongen, zal al gauw de borsten en benen weten samen te voegen tot vrou wen, meestal naakt, meestal ook in wit-ijzeren bed den. Vrouwen, die dan uitgangspunt zijn voor een naar de vorm feestelijk kleurenspel, waarin vleesrood en prachtige blauwen overheersen. Fijne schilderijen, .Jekker gedaan" zoals dat heet, maar naar de inhoud misschien minder feestelijk dam de kleurige buiten kant suggereert, wamit achter de verfhuid gaan vrou wen schuil, die van hun glamour ontdaan zijn, cïie hun kennelijke teleurstelling uitleven in welhaast aan worstelen gelijk zijnde bewegingerf. Onmacht tot werkelijk kontakt, dat fel en agressief gestalte heeft gekregen. Misschien Is after all ook het werk van Terwindt een denkertje voor u. Tot 20 september brengt 't Venster een Nederlandse primeur. Nimmer immers nog was het werk van de Amerikaanse kunstenaar Arthur Secunda in Neder land te zien. Deze première omvat een serie werk in diverse grafische technieken, geboren uit een sterk engagement. Secunda stelt zijn grafische middelen en dat zijn er nogal wat; ets-collage, acryl-colïage, zeefdruk in dienst van een maatschappelijk pro test, dat vooral betrokken Is op de door de rassen- strijd gecreeërde tegenstellingen in de Amerikaanse maatschappij. Fragmenten van foto's van de opstan den in Watts combineert hij proef de relatie! met delen uit „Het laatste oordeel" van Jeroen Bosch, Een andere maal isoleert hij juist zo'n fragment en verheft het tot centraal thema, zoals in „De plunde raars" dat ook op de affische figureert. Deze plunde raars buit Secunda tot op hel bot in hun grafische merites uit en dat levert dan een reeks prenten op. die het hoogtepunt van de expositie zijn. Toch is juist die grote verscheidenheid in grafische techniek voor Secunda een belemmering om tot een éénheid te ko men, alhoewel ik er gelijk aan toe wil voegen, dat dit mede veroorzaakt werd door uit een vrij lange perio- Geertjan van Oostende: variatie op het thema trechter. de tc selecteren. Ontwikkelingen gaan tegenwoordig snel. Nog tot volgende week zondag kunt u galerie „Maas" gaan kijken naar het werk van de Haarlemse etser Rob Clous. Hij presenteert daar een serie etsen, die vooral opvallen door de knappe kleuren. Kleuren die men grafisch niet voor mogelijk houdt. Bovendien krijgt de kleur nog meer zeggingskracht, doordat hij (in tegenstelling tot de bovengenoemde Van Oosten de) de etsplaat volledig schoon&laat, zodat zijn wit in derdaad wit is. Witter kan het niet, zou je haast zeg gen. Vooral in de serie „Holland" speelt dit wit heel fijn mee in de prent en geeft het zowel kleur als vorm meer reliëf. Merkwaardig genoeg deed deze se rie „Holland" me denken aan de prentenboeken uit mijn Jeugd. Losse elementen als een trompet, auto's, tv-toestellen, huizen en een boot zijn in dezelfde op het eerste oog onlogische verband samenge bracht, zij het, dat hier ongetwijfeld bedoeld is het steeds voller wordende Holland te illustreren. Actualiteit is trouwens toch een thema van Clous, Waren in vroeger werk o.a. kernreactor en raket al onderwerp van zijn prenten, nu de maan bereikt is, is deze ook bij Clous verschenen. Hij is ons zelfs nog een stap voor, want inmiddels heeft Clous ook „Nieuw Atlantis" al ontdekt. Bang voor avontuur is Clous dus niet. Dat blijkt trouwens wel uit de onge wone vormen en formaten die hij soms kiest. Een compliment tenslotte voor de zorgvuldige presentatie, beter dara de toch. altijd weer brekende glasplaten met de ijzeren haakjes. Woody van. Amens show in Felix Valks nieuwe Am sterdamse galerie gaat een weekje later open. Zondag 28 september gaat het nu gebeuren. Amen Er is een BBK 2 in oprichting: de Bond van Boze Kijkers, ■f Ze eisen kijkgeld te ontvangen voor iedere exposi tie die ze bezoeken. O ja, zetter, laat de plusjes niet weg. 4- Dank u, zetter, 4- „Kortweg", de rubriek met de vele pluspunten, -f U krijgt het nog druk: Molezün in de Kunstkring, Bierman en Kooy in Seniedams stedelijk, Allen Jones in Boymans, Sluis en Noorlander in „De Cycloop" en Heyboer in De Bijenkorf. Het kan niet op. Bent u ook anti an ti-kunst? a CEES VAN DER GEER (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. De Po litieke Party Democraten '66 en het bestuur van de Rotterdamse Studen ten Cosiëteit Koinoonia doen een po ging ln Rotterdam een zogenaamd po litiek café te introduceren. Als onder komen zal dienst doen de studentenso ciëteit aan de Mauritsvveg 29, Om te beginnen zal het Tweede Ka merlid A. de Goede van.- D'66 er vrij dag 26 september spreken over Troon rede en Miljoenennota, D'G6 heeft de Partij van da Arbeid, de WD, de KVP, de AR en CHU en de PSP en de CPN uitgenodigd daar na een avond tc verzorgen. De organi serende partij zal 25.- zaalhuur aan „Koinocmia" moeten betalen. Het is de bedoeling, dat de spreker in het politiek café oen inleiding houdt van 10 minuten en dat daarna de discussie losbarst. De heer De Goede zal volgende week vrijdagavond spreken van half 10 tot 20 voor tien. Het initiatief tot de introductie van een politiek café is uitgegaan van het bestuur van de studentensociëteit. Dick van Nier op van Hermes DVS weert zich in de strijd, om de Parool-beker nog steeds uitstekend, maar hij heeft i.och niet kunnen voorkomen dat zijn leiderspositie werd aangetastTioee gerenommeerde Rotterdammers, de internationals Jan van Bever en en Coen Moulijn, hebben zich dankzij een negen naast Van Nierop aan de top van de ranglijst genesteldHet gemiddelde van dit trio is precies acht. Het klassement ziet er nu als volgt uit: 1/3. Van Beveren (Sparta), Moulijn (Feijenoord) en Van Nierop Hermes DVS) 8,— (resp. 40 uit 5, 40 uit 5 en 32 uit 4); 4/7. Israël, Wery (beiden Feijenoord), Libregts (Excelsior) en Eikelenboom (Fortuna) 7,60 (38 uit 5); 8/9. Jansen (Feijenoord) en Van de Roer SVV) 7,40 37 uit 5); 10. Kenyan (Sparta) 7£2 (22 uit 3); 11, Ro- meijn (Feijenoord) 7(36 uit 5)f 12/17Van Hanegem (Feijen oord), Bassant, Balentien (beiden Excelsior), Ruts, Van Kooten, V. d. Burg allen Hermes DVS) 7(35 uit 5) 18/25. Treijtel, Van Duivenbode (beiden Feijenoord), Langhorst (Sparta), War- naar, Van Beveren (beiden SVV), Kleingeld (Excelsior), Baksteen (Fortuna) en Visser (Hermes DVS) 6,80 (34 uit 5). (ADVERTENTIE) BOTTERDAM '2SsBpt,v.4okt. gecpeKljj!j;K,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1