Begroting Schiedam: Géén sluitend budget ten koste van alles BOUW POLITIK-BUREAU WEER IN DISCUSSIE SBLO n Lodig voor "druk* op overheid typistes In de gemeenteraad: Nog steeds bezwaren tegen plaats Sk 'Welzijnszorg niet in debat !-joh. I.v.d. blij seen mm verkoopster SCHIEDAM DUITSERS BEKENNEN INBRAAK IN ROERMOND 'Wens-in' van de Pvda Tweekamp Excelsior' Odiles-Rapid burgerlijke Stand BRIGADIER BOTH NEEMT AFSCHEID CONFLICT DREIGT TUSSEN B. EN W. VLAARDINGEN EN BESCHERMERS VAN DIEREN R.C. Schiedam vierde in club- kampioenschap Jongen valt hij spelen op vaten televisie joiit^'wges'si ONTVfiNSEN? VOORZITTERS-VERGADERING: Kritiek op het subsidiebeleid, de sportsoos en maandblad Hemekens mag restaurant van sporthal pachten Willeke met pa in Spijkenisse gehuwde dames KOERIERSTERS dinsdag 23 september 1960 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De ge meentepolitie van Schiedam onder zoekt de mogelijkheid of de drie Duit sers, S. K. (20), 3. M. (25) en E, S. (25) uit Wiesbaden, die gisteren bij een poging tot inbraak werden aange houden, eventueel de daders zullen kunnen zyn van de roofmoord op de bediende van een benzinestation In Dubbeldam. De politie kon vanmorgen hierover nog -geen nadere mededelingen doen. Inmiddels hebben de mannen wel be kend schuld te hebben aan de inbraak: in de nacht van. 20 op 21 september in een garage in Roermond. Met een snijbrander werd daar geprobeerd de kluis open te branden. In de auto van de drie Duitsers werd gisteren even eens een snijbrander aangetroffen. Be mannen worden nog steeds op het hoofdbureau van politie in Schiedam voor verhoor vastgehouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. „Hoezeer wij ook bereid zyn bfö te dragen aan het streven naar sluitende gemeente-begrotingen, er zijn duide lijk grenzen aan eventuele bezuinigingen. De wens heeft niet voorge zeten ten koste van alles een reëel sluitend budget te verkrijgen. In tegendeel, wij zijn daarbij niet verder gegaan dan naar onze mening onder de huidige omstandigheden verantwoord is te achten". „Dat een tekort blijft bestaan (van 1.169.749), dat hoger ligt dan vorig jaar (van 1.063.036), achten wij des te meer verantwoord nu wij, naar onze stelli ge overtuiging, nog aanspraken kunnen doen gelden op het in het gemeente fonds gereserveerde bedrag en wel tot een zodanig deel, dat dit tekort daarme de geheel of nagenoeg geheel zal worden gedekt". Aldus schrijven b. en w. van Schie dam in de nota van aanbieding b(j de begroting 1970 van de gemeente Schiedam. De nota is, zoals gebruike lijk; in de laatste jaren, sterk in mi neur gesteld. Doch thans spreekt er, voor het eerst, een duidelijke toon van verzet tegen de financiële gang van zaken uit de nota. Heeft het college vorig jaar nog ge tracht met kunst en vliegwerk en met uiteindelijk een beroep op de saldi-re- serves het „gat" in de begroting te stoppen, thans wordt volstaan met de opmerking, dat tussen inkomsten en uitgaven (die vergeleken met vorig jaar met i 5,913.674 zijn. gestegen tot ƒ57.773.892) „slechts een formeel evenwicht is bereikt door het opne men van een post, gelijk aan het be drag van het tekort, wegens nog te verwachten inkomsten uit het ge meentefonds". (Van een onzer verslaggevers) SCHEED AM, dinsdag. De Partij van de Arbeid afd. Schiedam gaat op vrijdag 3 oktober weer een „wens-in" houden in het gebouw voor Chr. So ciale Belangen, aanvang 20 uur. Een openbare bijeenkomst, waarbij een ie der de wensen betreffende de ge meente Schiedam aan de fractie ken baar kan maken. Iedereen is welkom. Tijdens een vergadering op 23 sep tember in gebouw Arcade zal het Ka merlid mr. Th,J,A.M.van Lier voor de leden de „miljoenennota" gaan be handelen. Om 20 uur begint de huis houdelijke vergadering om 21 uur het openbare gedeelte. De resultaten van de aan de hand zijnde besprekingen met de andere politieke partijen in Schiedam komen aan de orde in de vergadering op 17 oktober in het "Wijkcentrum Dr. Wi- bautplein. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Op 23 en 26 okto ber brengt de Roosendaalse Gymnas tiekvereniging Qdlles-Kapid een twee daags bezoek aan Schiedam als gast van de r.-k. Gymnastiekvereniging Excelsior. Dit voor hst houden van een dual- meet waarin 6 groepen (dames, heren, meisjes en jongens) van beide vereni gingen gaan uitmaken wie in het bezit komt van de hiervoor roulerende wis selbeker. Deze ere-trofee prijst thans in de prijzenkast van Odiles-Rapid nadat ze al vijf keer de inzet is ge weest van een treffen tussen beide veren igrngen in thuis- en uitwedstrij den. De dua-lmeet heeft plaats in de gymnastiekzaal van het scholencom plex aan de Hugo do Grootstraat. Be gasten worden ondergebracht in ge zinnen van leden van Excelsior. In gebouw De Rank komen de tweekam pers op zaterdag 25 oktober bijeen voor een gezéllige avond. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De nota vau b. en w. met een analyse van de kosten voor de „welzijnszorg" (sociale zorg, maatschappelijk werk, de aport, recreatie en cultuur) van de gemeente Schiedam, vergeleken met die in vier andere gemeenten in Zuid-Holland, is door de gemeenteraad niet in behan deling genomen. De fratres hebben er unaniem de voorkeur aan gegeven deze interes sante materie (waar o,a. de SBLO al onmiddellijk op heeft aangehaakt) te bespreken bij dc behandeling van de gemeentebegroting voor 1970. In de aanbiedingsnota bij de begro ting is nl. een lijst van de „verkapte subsidies" opgenomen, terwijl b. en w. bovendien een overzicht van de subsi dies heeft toegezegd. Om een onbevre digende discussie door een gebrek aan achtergrond-informatie te voorkomen, is daarom de bespreking maar naar december verschoven. Extra uitkering Typerend voor dc stemming is, dat uitvoerig wordt stilgestaan bü de mo gelijkheid. om een verzoek in te dienen om een aanvillende bijdrage uit het gemeentefonds. Een mogelijkheid die door b. en w. stellig wordt verworpen. Niet alleen dat Schiedam cr niet voor in aanmerking komt, maar ook omdat „indien enigszins mogelijk" voorko men moet worden, dat een situatie ontstaat, waarbij hogere instanties beoordelen wat wel en wat niet meer ter begroting mag worden gebracht. Want bij een extra-uitkering komt de gemeente onder streng financieel toe zicht tc staan! Doch het forse tekort heeft b. en w. wel genoopt zich ernstig te beraden op het le voeren Xinanejele beleid. De uitgaven zullen „kritisch worden be keken", al wordt de stijging van de uitgaven bepaald door factoren waar op de gemeente nauwelijks enige in vloed kan doen gelden. Ook het verkrijgen van hogere in komsten uit de gemeentelijke belas tingen biedt weinig mogelijkheden. Toch willen b. en w. enkele tarieven verhogen, meer om deze aan te passen aan de prijsstijgingen, dan dat dit veel zal uitmaken bij het stoppen van het tekort. (ADVERTENTIE) Verhogingen In het vooruitzicht worden gesteld een verhoging van de legesheffing: met 10°/» (meeropbrengst ƒ20.000), van de liggelden voor zeeschepen (ƒ25.000), verhoging van de brandweerrechten, bet kadegeld, het liggeld van woon schepen en de contributie van de gern. bibliotheek (daarvoor zijn nog dit jaar voorstellen te verwachten), terwijl ook de huurprijs van de volkstuinen verhoogd zal worden van 0,08 tot 0,10 per m2 per jaar. „Wij kunnen niet anders concluderen dan dat de gemeenten wederom en zelfs nog in sterkere mate in onzeker heid verkeren omtrent hun financiële positie", verklaren b. en w. Voorbeeld: eerst medio 1969 komt er bericht om trent de invoering per 1 januari 196B van een verfijning, waarop al jaren is gewacht, maar nog steeds zonder con crete mededelingen. „Typerend voor het tempo, waarin de financiële pro blemen van de gemeenten naar een op lossing worden gebracht." B. en w. zijn het er niet mee eens dat de uitkeringen uit het gemeente fonds, de belangrijkste bron van in komsten, slechts met 6% stijgen, om dat dit percentage geldt voor de groei van alle overheidsuitgaven, waardoor met de specifieke taken van de ge meenten onvoldoende rekening wordt gehouden. Bovendien wordt die 6% niet eens geheel uitgekeerd, omdat 100 miljoen uit het gemeentefonds wordt gereserveerd, Verfijning SCHIEDAM. Geboren: Maria A. d.v. L. M. Pena Romero en F. Guerra Fernandez Overleden! M. Tienpond, 88 jt. wed. Joosse; J. J. Zoetmulder, 41 jr. Dc minister heeft gesteld dat een belangrijk deel van dit bedrag bedoeld is voor dc „verfijning" wegens slechte bodemgesteldheid. „Het is voor ons niet twijfelachtig dat Schiedam zal profiteren van deze verfijning", schrijven b. en w. Maar een officiële uitspraak is nog niet gedaau en de hoogte van deze uitkering Is onzeker. Doch hiermee kan niet worden vol staan, menen b. en w. „De kern van 'het probleem zit in de onvoldoende voeding van het gemeentefonds". An ders gezegd: het rijk dient een groter bedrag beschikbaar te stellen voor de gemeenten. „De vele en velerlei taken waarvoor de gemeenten zich geplaatst zien en cite in belangrijke mate de leefbaar heid van onze samenleving bepalen, rechtvaardigen een hernieuwde bezin ning op de omvang van de middelen, welke hiervoor minimaal noodzakelijk zijn". Aldus b. en w. J. Elderkarap 40 jaar bij Scliiecarton N.V. SCHIEDAM, maandag. De heer C. Elderkamp, expeditie-chef bij de Schiecarton. N.V., zal op 30 september het feit herdenken dat hij veertig jaar In dienst is bij het bedrijf, tijdens een receptie die om 16.30 uur begint. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op het hoofdbureau van poklie wordt vrijdag 26 september om 14.30 uur afscheid genomen van brigadier L. Both, die met ingang van X oktober funktioneel leeftijdsontslag is verleend. Collecte K.W.-fonds: 13.101.- COÜECTE KW-FOttDS: F. 13.101 SCHIEDAM, De collecte voor het Kon. "Wilhebmna Fonds ten bate van de kankerbestrijdmg heeft in Schie dam het mooie bedrag van ƒ13.101,68 opgebracht. Het comité in Schiedam brengt dank aan al diegenen die aan de collecte de medewerking hebben verleend en in het bijzonder aan de meisjes van de MMS, die de buscol lecte voor hun rekening namen, VLAARDINGEN, dinsdag Tussen het gemeentebestuur en hej, bestuur van de Vereniging Dierenbescherming Nieuwe Wa terweg dreigt een nieuw conflict. In een uitgebreid schrijven aan de Vlaardiugse gemeenteraad zegt het bestuur van "Vereniging Dierenbescherming Nieuwe Wa terweg dat „de houding van het college van burgemeester eö wet houders ons als onbegrijpelijk en in hoge mate schadelijk voor de belangen van de dierenbescher ming voorkomt". Directe aanleiding tot deze krasse uitspraken is het door het gemeentebestuur verspreide pers bericht en een aan de gemeente raad verzonden mededeling, waarin bijzonderheden staan over dc besprekingen die het college van b. en w. onlangs voerde met het bestuur van de Vereniging Dierenbescherming Nieuwe Wa terweg. Volgens het bestuur van de Dierenbescherming Nieuwe Wa terweg kwam uit dat gesprek naar voren het standpunt Van het college, dat de gemeente Vlaar- dingen en de dierenbescherming zuiver zakelijk kunnen samen werken, „waaruit prompt voort vloeit de toezegging een kraam- verkoop te mogen organiseren, de collectie tc mogen houden en aanvragen om subsidie te kunnen indienen. Enige bestuursleden merken dan op", aldus nog steeds de brief van de Vereniging Die renbescherming Nieuwe Water weg aan de raad, „dat de neutra liteit van het college voor wat betreft het verleden toch op z'n minst in twijfel getrokken kan worden." De burgemeester ant woordt hierop „de schijn wel he lemaal tegen te hebben", maar vervolgt hij: „Zand erover". Krenkend Het bestuur van de^Vereniging Dierenbescherming Nieuwe Wa terweg toont zich thans bijzonder geschokt door een passage in een perscommuniqué waarin de tus senzin „zolang de kwestie by de justitie aanhangig is". „Nimmer", aldus het bestuur, „is de justitie in zaken de vereniging of de stichting aangaande betrokken geweest." Hoe krenkend voor de vereniging ook, haar bestuur be sloot om de stemming niet nóg meer te bederven de zaak tc laten rusten. De mededelingen aan de raad van burgemeester en wethouders worden als een toppunt van on zorgvuldigheid óf van in strijd met de afspraak - partij kiezen genoemd. In tegenstelling tot die mededelingen, aldus het bestuur, had de Nederlandsche Vereeni- glng tot Bescherming van Dieren op 21 augustus geen secretaris meer, bestaan de namen afdeling Vlaar dingen en omstreken van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren en van dc Stichting VJaardings Dierente huis niet meer, terwijl de presi dent van de rechtbank te Rotter dam wel degelijk uitspraak ge daan heeft in het door het hoofd bestuur van de Nederlandsche Vereeniging aangespannen kort geding. SCHIEDAM, dinsdag. Het nieu welingen.-team van de Rennersclub Schiedam heeft In het clubkampioen- schap van Zuid-Holland een verdien stelijke vierde plaats veroverd. En wanneer de sterke rijder Jan Brink man niet in de laatste omloop een lek ke band had gekregen., dan zou het resultaat ongetwijfeld nog heter 2$n geweest. Nu moest de ploeg met drie man verder, wat tegen de sterke wind in een handicap was. De Schiedammers waren in dit sterke gezelschap als derde ploeg gestart, maar konden reeds in de tweede omloop van 8 km de eerder vertrokken ploegen van de Bollenstreek en De Pedaalridders in halen. De RRC Feijenoord werd eerste en kampioen in 38.06.5 over de af stand van 26 km*, Schiedam kwam op 39.015. Enkele uitslagen. In de ronde van Mill werd Ferry Dolst-ra vierde uft een veld van 86 renners en Henk El- aing 10e. In de ronde van Breda werd Jan Brinkman 12e. Bij de aspiranten werd Wim Heeze in Terbregge prach tig tweede en Wim Nooteboom eindig de als vijfde. Het Schiedam-team neemt woens dag deel aan hot kampioenschap van Nederland te rijden in Dnonten. Als met dezelfde inzet wordt gereden als dit weekend, zit er een goede klasse ring in. (Van een oneer verslaggevers) SÖHIHDAM, dinsdag. De 14-jari ge J. Bruchem van het Nowdplein in Rotterdam is gisteren bij het spelen op vaten, die opgeslagen zijn aan het Groene Weefje, gevallen. Hij liep hierbij een hersenschudding op en werd ter behandeling naar het Ge meente ziekenhuis gebracht. (ADVERTENTIE) (riORpfnENDË) Voor u die anderen altijd net even voor wflt Uw speeïalfstlnradlo- enTM-appa'^tuurj met een futuristische vormgeving, Geudseslngel 227/229 (hij Jonker Frans straat) Tel. 13 20 00 LËlke vrijdagavond tot 9 uur geopend, j Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. SCHIEDAM, dinsdag. De bfj w(jze van experiment gehouden voor- zittersvergadering- van de SBLO heeft zijn nut bewezen. De opkomst bleef weliswaar onder de verwachtingen (zevenentwintig van de bijna zeventig aangesloten verenigingen waren ver tegenwoordigd), maar de geanimeerde wijze waarop aan de algemene discus siepunten werd deelgenomen wettigt de uitspraak van de vergadering dat dergelijke bijeenkomsten van voorzit ters nut hebben. Hopelijk kunnen de verenigingen, die nu niet aanwezig waren een volgende keer wel acte de presence geven, opdat ook zü een po sitieve bijdrage kunnen leveren tot een gunstige ontwikkeling van de sport in Schiedam. Aldus schrijft het SBLO-secretariaat In een verslag. In de loop van de vergadering kwa men twee punten centraal te staan: het nut van het voortbestaan van de SBLO en de mening over het hier ter stede gevoerde sportbeleid. De heer L. v. d. Kraan, die bij plotselinge ont stentenis van de heer J. D. Degreef, als waarnemend SBLO-voorzitter de vergadering leidde, draaide er niet om heen: ook by sommige van zijn me- de-bestaurderen rijst wel eens de vraag of het werk van de SBLO nog wel zin heeft Zeker, als er soms (met voorbij gaan aan wat toch tot stand komt en welke hoeveelheid werk daarvoor moet worden verzet) zo on gunstig over de Bcnd wordt gedacht én geschreven. Voortbestaan Het bestuur is echter van mening, dat het particuliere werk van de SBLO, naast dat van de gemeentelijke Sportraad, moet worden voortgezet. Na ampele bespreking bleek ook de vergadering daarmee volledig in te stemmen. De particuliere druk op de gemeente en de gemeentelijke Sport raad dient te blijven bestaan om ver dere achterstand en vertraging tc voorkomen en om die achterstand ge leidelijk In te lopen. In dit verband maakte ook het ge meentelijk sportbeleid langdurig on derwerp van bespreking uk. De sport wordt niet meer dan stiefmoederlijk bedeeld, getuige ook de onlangs gepu bliceerde vergelijkende cijfers van 5 gemeenten. Op grond van het feit toch ook wel veel tot stand is gekomen op sportgebied in de afgelopen jaren was de vergadering van mening dat niét het sportbeleid in zijn geheel moet worden afgewezen, doch dat het ge meentelijk subsidiebeleid wel voor wijziging vatbaar is. Mot name werd bv. genoemd de subsidie aan de on georganiseerde jeugd. Het SBLO-be- stuur zal er op blijven aandringen (het deed dat al eerder) dat er een betere en voor de sport gunstiger ver deling van de subsidie-gelden komt. Er zijn bes',uursvacatures. Zowel de voorzitters- als de sekretariaa tsstoel zullen binnen afzienbare tijd wij ko men en nu het werk van de SBLO toch belangrijk genoeg wordt geacht pm het voort te zetten is het noodza kelijk tfcaü voor beide vacatures capa bele mensen worden gevonden. De wnd. voorzitter hoopte, dat er zich spoedig kendidatem aullen melden. „Kontakt" IVas men het over het voortbestaan van de S.B.L.O, vrijwel eens, over het nut van de voortzetting van „sport soos" en het S.B.L.O.-blad „Kontakt" bleek men verdeeld. Sportsoos haalde iiog wel een kleine meerderheid voor voortzetting, „Kontakt" niet. DaarbU rees öe vraag of het blad nog wel zal kunnen blijven voortbestaan als voor zitter Degreef weg is. In het algemeen werd gesteld, dat „Kontakt" nog te weinig inhoud heeft, hetgeen trouwens ook de mening js van het S.B.L.O.«bestuur. De oorzaak is tweeledig; de verenigingen verle nen vrijwel geen medewerking om het blad een meer algemene strekking te geven en leesbaarder te maken (een medewerking, waarop bij het m het loven roepen beslist was gerekend) en bet S3.L.O.-bestuur van zijn kant is met gemachtigd om vrij-uit te schrij ven: bijna alle sportzaken zijn aan ge heimhouding onderhevig. De heer L. v.d. Kraan zal namens deze vergade ring in de eerstvolgende Sportraad- vergadermg vragen, of in Kon takt" voortaan Sportraad-publicaties kun nen en mogen worden opgenomen. Jubileum Niemand In de vergadering was te gen viering van het 40-j'arig bestaan van dc S.B.L.O In of omstreeks juli 1970, een agendapunt waarbij het be stuur zelf een vraagteken heeft ge plaatst. Vaste plannen bestaan er nog niet, omdat de uitspraak van deze vergadering is afgewacht. Het bestuur gaat zfch nu beraden. t In he<t tweede deel van de vergade ring kwamen een aantal punten van algemene aard ter sprake. Aangezien het nog jaren kan duren voor de Pol dervaart opgeheven is en eerst dan de aansluiting van de sportparken op aardgas mogelijk is, geeft het b.B-L.o-bestuur de verenigingen in overweging, de mogelijkheid te onder zoeken butaangas te nemen. Willen de verenigingen echter toch aardgas, dan dient aan het bestuur een opgaaf te worden verstrekt van het aantal me ters leiding én' de geschatte hoeveel heid te gebruiken gas, opdat een kos tenberekening kan worden aange vraagd. Het agendapunt „meer sportvereni gingen of groter sportorganisaties" bleef, gezien het vergevorderde uur, staan tot de volgende vergadering. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De gemeenteraad van Schiedam is nog steeds niet enthousiast over het plan om op de plaats van het bestaande hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat een grotendeels nieuw hoofdbureau te doen „verbouwen". In '63 heeft de raad er in verscheidene vergaderingen zeer langdurig cn zeer heftig over gediscussieerd, toen de uitvoering in de eerste fase van de verbouwing aan de orde kwam (wat uiteindelijk ƒ900.000 heeft gekost). Dit oude vuur flakkerde gisteravond weer even hoog op bij het voorstel van b. cn w. om een krediet Van 2.835.000 te verlenen voor dc uitvoe ring van de Ze fase in het verbou wingsplan. En. zoals in. 1963 de toenmalige raadsvoorzitter burg. mr. J. .W. Peek het voorstel „er dooi* haalde", door er op te wijzen dat er in 1951 eigenlijk ai een principebesluit over de bouw was genomen, dat nieuwbouw aanmerke lijk veel meer zou kositen en dat uitstel eigenlijk niet gedoogd kon worden, zo heeft de huidige voorzitter burg. H. Roelfsema in grote lijnen dezelfde ar gumenten kunnen hanteren. Met de zelfde resultaten: in beide gevallen is het ter tafel liggende voorstel aange nomen! Wederom kwam de oppositie ir hoofdzaak van de heren B. E. Collé (cpn) en drs. J. Houtman (vvd). En wederom gold het grootste bezwaar de plaats van vestiging; de Lange Niéuw- straat wordt nog steeds niet als ge schikt beschowd. Verspild Het enige verschil Is echter dat nü de eerste fase reeds is uitgevoerd en dat een halverwege wijzigen van de plannen toch wel erg bezwaarlijk is. De gemaakte kosten van 900.000 zijn verspild; het is beter om nn nog naar een andere plek voor het bureau uit te zien voor cr nog meer geld wordt ver spild, was dc mening van de lieer Collé. „Beter ten halvo gekeerd, dan ten hele gedwaald", verklaarde onomwon den drs. Houtman. „Verder bouwen op deze plaats is dwaasheid". Hij besefte dat een wijziging van de plannen een vertraging in de bouw van zeker tien jaar zou geven. Doch daar gaf hij nog altijd de voorkeur aan, boven een „berouw van honderd jaar". Hij advi seerde om dan maar tijdelijk barak ken tc plaateen in de tuin van het in middels aangekochte aangrenzende pand. De prot.-chr.-fractie vond, zo ver klaarde de hear S, J. Rosmart, het „moeilijk om op het eertijds genomen besluit terug te komen". Temeer daar de argumenten tegen het voorstel èn de plaats niet „zwaar" genoeg waren. Mevr. M. A. C. Taverne-van Campen (kvp), die in '963 tegen had gestemd, vond de plaats ook slecht gekozen, doch meende volgens de democrati sche regels de goedkeuring niet aan het voorstel te kunnen onthouden. Van de PvdA kwam drs. J. Simons met een analyse van de- voor- en tegen argumenten. doch hield het ten slotte op vóór. Géén aarzeling Burg. H. Roelfsema, die het voorstel kreeg te verdedigen zat duidelijk in dc klem. Dc raad heeft nu eenmaal in 1963 heslist dat het bureau in fasen verbouwd zou worden en van dat be sluit kunnen b. en w. niet zo maar af stappen. Bovendien zag hij het als een onmogelijkheid om nu aan het rijk tc gaan vertellen: in 1963 hebben wc wc! ja gezegd cn daarop ƒ900.000 uitgege ven, maar nu willen we anders. „Dan worden we beschuldigd van bestuur lijke aarzeling", verklaarde hij. Bovendien betaalt het rijk de helft van de kosten van de verbouwing, doch niets voor de meer-kosten wan neer men de plannen gaat wijzigen. Verder zag burg. Roelfsema niet in dat het besluit van 1963 onjuist zou zijn geweest, ook al liet hij zich niet verleiden om de plaats aan de Lange Nieuwstraat een hogere kwalificatie dan „aanvaardbaar" te geven. „We komen in, een stuk eïïende te recht, zeker wanneer we de nieuw bouw 10 jaar opschuiven," verklaarde de burgemeester. De politie werkt nu al in .Krotachtige ruimten" en voor barakken voelde hij helemaal niets. De voor- en tegenstanders konden elkaar niet overtuigen. Bij de stemming kregen de twee aanwezige WD'ers en de beer Collé nog steun van de heer Roede (BP) en heel onverwacht van architect H. A. D. Campman (KVP), die „de situatie belabberd en het plan onder de maat vond" en daarom geen verantwoordelijkheid wenste te dragen voor het verknoeien van miljoenen. De overige 26 raadsleden stemden vóór. VLAARDINGENdmsdag. Zon der veel commentaar heeft de "Vlaax- dmgse raad voor sport en recreatie maandagavond een voorstel van het dagelijks bestuur aangenomen om met betrekking tot het horecagedeelte van de Vlaardingse sporthal een pachto- overeenkomst aan te gaan met Heine- kens brouwerijen, Nederland NV te Amsterdam. De overeenkomst zal met de brouwerij voor vüf jaar worden aangegaan met een optie van even eens vijf jaar. Nadat hot dagelijks be stuur reeds op 8 april van dit jaar had besloten om het heheer van de sport hal en horecagedeelte te splitsen, heb ben 'zich drie gegadigden aangemeld om het restaurant te pachten. Op vra gen van. de heren Van. der Snoeck en Leeuwis over de twee overige kandi daten, kon voorzitter G, Walstra mee delen dat alleen He-ineken. een ont werp heeft ingediend. Het laatste ver zoek ontvingen wij vorige week pas van een van de overige twee brouwe rijen. De Heineken brouwerij gaat het restaurant voor een groot gedeelte zelf inrichten. Het interieur komt voor haar rekening, ovenals de keuken met inrichting. De gemeente zal de vloer bedekking en de gordijnen voor haar rekening nemen. De heer Wap&tra, die met nadruk slide dat de brouwerij dat allemaal zelf gaat betalen, kreeg van voorzitter Walstra ten antwoord dat de mogelijkheid er natuurlijk wel in zit dat Heineken over vijf tot tien jaar zal zeggen cr mee te stoppen. Dan zijn wü genoodzaakt het restaurant over te nemen. De prijzen van de consumpties zul len in de hand worden gehouden en populair zijn. Frisdranken zullen be slist geen gulden gaan kosten. Moge lijk zullen er voor frisdranken auto maten worden ingezet. De vergadering in de Valkenhof, was met uitzonde ring van de bezichtiging van de sport hal, binnen een halfuur afgelopen. (Van een onzer verslaggevers) SPIJKENISSE. Op wijdag 10 oktober a.s. komen Willeke en Willy Alberti optreden in hotel De Keijzer. Ze doet dit met nog een aantal artis te n voor de afdeling Spijkenisse van de volksuniversiteit. De aanvang is acht uur. VLAARDINGEN Het Tamboer en Trompetter Korps De Pij pens heeft een mooi succes geboekt op het zater dag in Ede gehouden topconcouirs. In de afdeling junioren behaalden De Jonge Pijpers een eerste prijs met 40,7 punten. De Pijpers kwam in de afde ling middel tot een tweede prijs met 39,7 punten. Gevraagd voor zo sp9edig mogelijk: Voor iemand die van mensen en boeken houdt de aangewezen baan. Sollicitaties schr, of mond, aan: Boekhandel Roodbol, Rubensplein 16, Schiedam, tel, 269513. 5yv^vVVv\wvo/vvv-vvvvvvvwvv-vvvvvvvv-vvvv\n-^> In onze inpakafdeling hebben wij nog plaats voor vooi' de ochtend-, middag- of avonduren. Aanmelden: W. KESTEK N.V. Broersveld 67, of telefonisch 264855. Personeel gevraagd Foto, film en projectie DE SCHIEDAMMER (Het Rot terdams ParooU vraagt vaste bezorger is ters) voor Schiedam en omstreken. Aanm. Hoogstr. 76, Schiedam, tel. 267270, 'ga- vonds na 7 Uur tel. 155060. S028 PASFOTO'S klaar terwijl wacht. Foto Van Vuurea. Hoogstr. 106, Schiedam, tel. 206720. Let op juiste adres. S18Q WIlTOM-FlJEMOORP Op enze Afdeling CORRESPONDENTIE kunnen geplaatst worden Leeftijd 16 tot 22 {aar. De werkzaamheden bestaan uit het ty pen ven brie ven, opdrachten, prijsaan- vragen, specificaties enz. Onze arbeidsvoorwaarden, zlfn aan trekkelijk, zoals een goed aanvangs- salaris,vaeantietoeslag,een tegemoet koming in studiekosten en voor Jeugdige werknemers vier weken vaeantie per Jaar. Ook zij, die neg geen kantoorervering hebben, stellen wij In de gelegenheid te solliciteren. Sollicitaties' te richten aan onze maat schappij, Postbus 22,Schiedam. Voor het maken van een a fsproak voor een persoon- lijk onderhoud kunt u zich ook telefo nisch met ons in verbinding stellen onder nummer (010) 26 92 00, toestel 3072. «ma»

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2