Gemeente verstrekt vele tonnen aan 'verkapte' subsidies BIJSTAND ALLEEN EEN SUPPLEMENT FOUTPARKEREN BIJ GZ GEEFT PROBLEMEN fc&psi Ij J/J m BEGROTING SCHIEDAM '70 Authentiek Oproerin gevangenis 'AM Nieuwe gezichten in de tafeltennis-top MET VERALLE KANTEN OP Leeuwedeel gaat naar sport SCHIEDAM GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Puzzelrit gaat niet door, wèl de soosavond Directeur Sociale Dienst: Discussie-avond Overleg Orgaan Vakcentrales STRIJD ROND DE KORVEN In Passage: Lustrum-mars van „Schieclam- Zuid" Wmi set -- -.c=-*=aciiulLiliiai PZ-w - SSsP®! Veertig jaar bij Vinke Sliedrecht wil water van ander bedrijf NOAD versterkt Onderlinge ruzie liep uit op grote vechtpartij Auto uitgebrand de nieuwe mode (beha en onderjurk ineen) ~\<r .donderdag 25 september 1969 - pa^ 3 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het gemeentebestuur gaat, op verzoek van de gemeenteraad, liet gevoerd© subsidiebeleid eens nader onder dc loep nemen. Dit om te bekijken of de vaak by traditie verleende subsidies wel terecht zyn; of een handhaving gewenst is of dat er nieuwe subsidies verstrekt kunnen worden. Binnenkort zal een over zicht van do subsidies aan de raad, worden verstrekt met een pre-ad vies van b. en w., waarbij o°k de verzoeken, om een hogere subsidie behandeld zullen worden. Doch -in de aaubicdiugsnota bij de begroting 1970 komen h. cn w. ook voor het eerst met een overzicht van de Indirecte of „verkapte" subsidies die door de gemeente worden ver leend. Dit zijn vormen van financiële steun waar dan verder niet meer over gepraat wordt (vaak niet meer over gedacht zelfs), maar waar toch geen onaanzienlijke bedragen mee gemoeid zijn. Volgens het overzicht zelfs onge- ver 750,000 per Jaar! Dit zijn overige cijfers, die zeer voorzichtig gehanteerd dienen te wor den. Want het Is vaak moeilijk te be palen of een subsidie wel of niet „ver kapt" genoemd, kan worden, temeer daar de kosten vaak uit verschillende begrotingskosten gesplitst moeten worden. Cijfers met oen indicatieve en geen absolute waarde. Voorbeeld: Een gemeentelijk ge bouw of ruimte is lang geleden ver huurd en de huur is .du te lang. Als do overeenkomst geen huurverhoging toelaat dan ls de te lage huur geen verkapte subsidie; mag het wel, doch gebeurt het niet, dan is het wel een verkapte subsidie. Ondanks alle voorbehoud is het toch een interessant vergelijkend overzicht. Al was het maar dat nu blijkt dat de sport en de recreatie, die In de analyse van de kosten voor dc gemeentelijke welzijnszorg ietwat stiefmoederlijk bedeeld leken, In de verkapte subsidies het leeuwendeel verstrekt krijgen! Voor het gebruik van sportvelden cn tennisbanen ontvangt de gemeente aan huur en vergoedingen een bedrag van ca. 56.000 per jaar. Doch de ge meente moet voor het onderhoud, de rente en aflossingen en de andere za kelijke lasten zelf ongeveer ƒ475.000' betalen. Zodat de veid- en baanspor- ten genoteerd staan voor een verkapte subsidie van ca. 418.000 per jaar! B. en w. tekenen er onmiddellijk bij aan dat de sportvcldencomplexcn niet alleen dienen voor de actieve recreatie als de sport, maar ook voor de passie ve, voor ontspanning van de burgerij dus. En dat Is natuurlijk ook wat waard. De volkstuinders in Thurlede en Vijfsluizen brengen bij elkaar aan haar ca. 15.400 per jaar op, wat vol gend jaar na de verhoging meer zal worden. Doch de werkelijke kosten (onderhoud, vuilafvoer, rente en af lossing, enz.) bedragen rond 145.000. Een verkapte subsidie van niet min der dan ƒ125.000! Om bij de sport en aanverwanten te blijven. De sporthal staat genoteerd voor ca J 56.000 aan verkapte subsi dies. Hermes-DVS en SW voor elk 3000 per jaar wegens renteloze le ningen; de tafeltennis- en de schiet vereniging voor gebruik van de Beurs voor gezamenlijk ƒ3200; de medische sportkeuring ƒ350. Bü deze forse bedragen voor sport ea recreatie steken de sociale- en cul turele organisaties wat pover af, doch ook hier wordt verkapte subsidie ver leend. Daarbij laten we het „verkap te" van de subsfdlo van ƒ100.000 aan de Schledamse Gemeenschap, voor pacht van kennisgrond, voor wat het is. Enkele voorbeelden maar. Voor het gebruik van zaaltjes in het Wijkcen trum Dr. Wibautplein betalen de ver enigingen huur (die verhoogd wordt), maar de gemeente legt er nog eens 20.000 op toe. Dit geldt ook voor ge bruik van schoolokalen en gymnas tiekzalen, waarbij de huur de kosten niet dekt en de gemeente betaalt ƒ17.000 bij, Voor de'boerderij Land- vreugd in Groenoord betalen ae ge bruikers nog geen huur, doch het kost de gemeente ca. 28.000. Het gebruik van de St. Joris Doele is gratis, maar de kosten zijn ƒ3300* de Moderne Jeugdraad (voor het hou ten gebouw Stadhouderslaan en d» CJV (voor de Jeugdhaven) staan ge noteerd voor ƒ1000 per jaar elk. De Rijnmondband, de sociëteit De Drui ventros en drumband DOK betalen voor het gebruik van het gebouw de St. Anna Zusterstraat tezamen ƒ8500 minder dan de werkelijke uit gaven zijn. De Kon, Ned. Ver. EHBO Schiedam en Kethel staan genoteerd (wegens gratis gebruik van lokaliteiten) voor resp. 1600 en ƒ600; het Kraamcen- trum Schiedam voor 60 en de Stich ting Schooltandverzorging voor 3500. Aan het nut van al deze verenigin gen en organisaties, die vaak onmis baar zijn in onze stedelijke samenle ving, zal niet getwijfeld worden, al is eau verschil van mening over de ver deling van de al dan niet verkapte subsidie heel wel denkbaar. Maar het is in elk geval goed. dat nu eens wordt geëtaleerd dat de ge meente (en dat is dus de; bevolking van Schiedam) toch echt wel wat bij draagt in de kosten. Naast de regulie re óók nog in. de „verkapte" subsidies Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag, De door dc Spartsooscommissie van de S. B. L. O, voor zaterdag 27 september aan gekondigde puzzelrit voor auto's ka-n niet doorgaan, De politic kan aaanelijk geen toestemming verlenen voor der gelijke ritten op zaterdagen. Doch aangezien er een flinke belangstelling is, heeft de commissie besloten, deze rit. uit te stellen naar de tweöde soos avond van het seizoen, op een woens dag In oktober. Dit neemt niet weg, dat de soos avond op 27 september wèl doorgang zal viriden in het clubgebouw De Toe komst van Excelsior '20 in Park Thur lede. Er wordt nu een dans- en bin-- go-avond van gesmaakt. De commissie zorgt voor bfctgo-prijzen, ma-ar de sportmensen moeten zelf de dames meenemen om te kunnen dansen Hammond-or ga n isle Willy Stelloo zorgt voor het muziekje en uiteraard is er gelegenheid voor sport-kout cn discussie. Waarvoor alle sportliefheb ber® worden uitgenodigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het nog jonge Overleg Orgaan Vakcentrales Scliledani, waarin dc plaatselijke af delingen van het NW, het NKN en het CNV samenwerken, heeft als eer ste gezamenlijke activiteit in fret nicu- ivond een discussie bijeenkomst gehouden -waarbij mr, G. A. A- Smits, directeur van de gemeen telijke Sociale Dienst het moeüüke onderwerp van do Alg. Bijstandswet inleidde. Br waren rond vijftiig belangstellen den voor naar het gebouw voor Chr. Sociale Belangen gekomen, wat niet tegenviel, doch. slechts een schaduw fs van het totale ledenbestand van de drie centrales. „Geen smeuïg verhaal", veront schuldigde mr. Smits zich zelf; dat zit er ook niet in. Maar de zeer deskundi ge spreker heeft wel kans gezien om de uitermate 'gecompliceerde proble matiek rond de Alg. Bijstandswet beknopt maar duidelijk op zijn ken nelijk niet geheel ondeskundige ge hoor over te dragen. In dit verslag kunnen we zijn be toog niet volgen en daarom vermelden we slechts de drie elementen, waarop mr. Smits bijzondere nadruk legde. Zo het feit dat de bijstandteverlening als een supplement moet worden gezien, als laatste post om de middelen van bestaan tot het aanvaardbaar geachte peü op le heffen. „Hierover is r gal wat misver stand", zei mr. Shiiis» „namelijk wan neer bij een verhoging van de AOW, die verhoging ook wordt ingekort op de bijstandeverlening". Dit is dan ge heel volgens de richtlijnen van de ABW, doch ook gisteravond weer re zen hierover protesten van bejaarden. Verder wees hij op de persoonlijke verantwoordelijkheid om zelf te zor gen voor een inkomen en pas wanneer men daar zelf «riet in slaagt, kan een beroep op de ABW worden -gedaan. „Ik heb de indruk dat velen op dit punt een te makkelijke houding aan nemen". Vertroiiwens-relatie Ook wees hij op de verhouding tus sen de sociale ambtenaar en zijn cliënt. „Het zou ideaal zijn wanneer dit een ver trouwens-relatie zou zijn., doch vaak ziet men die ambtenaar als een boeman, terwijl hij toch zijn best doet zijn. cliënt zo goed mogelijk helpen", zei spreker, dio verder niet ontkende dat aan dc andere kant vaAk richtlijnen als „ijzeren noemen" wer den gehanteerd. Bij de discussie bleek hoe moeilijk deze bijstands-materie wel is. Er wa ren weinig concrete algemene vragen en veelal werden individuele gevallen aan/gevoerd, waar mr. Smits uiteraard nauwelijks antwoord op kon geven. Voorzitter Van Pelt was verheugd dat nu de vakbondsbestuurders elkaar hebben gevonden in het Qverleg-or- gaan, op deze avond ook de leden eens bijeen zijn willen komen. ROTTERDAM, woensdag De po litie heeft gisteren de 27-jarige boek houder J. A. W. uit Rotterdam gear resteerd op verdenking van verduiste ring van twintigduizend gulden. De boekhouder heeft geknoeid in de boeken van het scheepsreparatiebe- drijf, .waarbij hij in dienst was. (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM. Na een zondag rust moet „Schiedam" in Den Haag tegen Hou S tand het veld in. Deze vanouds bekende tegenstander heeft in deze competitie nog niet voel geprtsteerd. Hoewel de competitie nog maar net aan de giaig is, menen w|j toch, dat dc Hagenaars niet tot de koplopers zallen gaan behoren. Daarvoor zijn de resul taten te zwak geweest; verlies tegen Blauw Wit *51 en Zwervers. De roodzwarten hebben au 3 punten uit 3 wedstrijden verzameld en zijn. derhalve aan hun stand, verplicht de winstpunten mee naar huis te nemen. Op aigen terrein, moet OD1 de strijd aanbinden met het Sliedrechtse Mer- wede. Deze ploeg doet hot in de com petitie, in ■tegenstelling tot de progno ses, niet zo slecht en zal met de beste kansen van start gaan. Of ODl, geaaen de teleurstehenrie resultaten van de laatste wedstrijden, in staat zal zijn aan het schamele totaal va» 1 punt wat ,toe te .voegen, wagen wij te be- twijfelen. „The Riot*' („Oproer") is gebaseerd op dc bestseller, die Frank Elii schreef over een authentieke opstand in eer» Amerikaanse staatsgevangenis. Duide lijk is te zien dat de „bewerker" van het boek ill zijn scenario alle moge lijke moeite gedaan heeftom er zoveel mogelijk in te stoppen, met als gevolg dat noch het verhaal van de opstand noch dc parallel lopende story van de eenling (Jim Brown), die tegen zijn zin erin betrokken raakt, volledig tot hun recht komen. In zijn totaliteit kan de film nauwe lijks overtuigen, maar in details zijn er vaak opmerkelijke dingen tc zien. De onzekerheid van de „leiders", die dc zaak volledig uit de hand laten lo pen. hed sfcraflgeri-cht voor de „verra ders", de homosexualitest die opeens in. de openbaarheid treedt, de angst van de vroeger zo autoritaire bewa kers. de sfeer vooral van zo'u besloten wereld als een gevangenis zijn goed getroffen. Ook de contrastwerking tussen de tijdelijke pseudo-vrijheid en do zwij gende bewakers, versterkt met gewa pende burgers, op de omringende ge vangenismuren, de angst voor de „warden", de gevangenisdirecteur, aan wie de gevangenen letterlijk overgele verd zij Ti (hij kan, niet afgezet wor den,) en de efficiency waarmee de op stand snel onderdrukt wor-dt. zijn door regisseur Buzz Kulik bekwaam in beeld gebracht. Van „The P.iot" zijn talloze zaken op te n-oeir.su die zonder meer goed zijn (zoals de .muziek van Christopher Komeda. de lijfcomponist van. Polang- kl) maar alles neemt niet weg dat het totaal meer hoort-te zijn dan de som der delen. In. het Passage theater wordt voor de kindermatinees ..-••• zondag- en woens dagmiddag vei-s." jnd „De nieuwe avonturen van Pinokkio". (Van eeai onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het was I juni vüf jaar geleden dat in Schiedam-Zuid een paar inwoners kwamen tot de oprichting van een wandclvereniging. De aaailetdhg was, hoe vreemd fret ook moge klinken, het Vertrek van SVV uit dc Gorzen naar het sportpark Hanga. De gang van Zuid naar het sportpark zat er toen niet M in en zeker niet op de doorde weekse avonden. Mem wilde toch wat om handen hebben en daarom werd er een wandelvereniging opgericht. De -naam was geon probleem, de club werd geatoemd naar de wijk waaruit het is voortgekomen: Schie- dam-Zuid. De vereniging, met als da gelijks begluur de heer De Swarl, voorzitter, H. Slagmolen, waarnemend voorzitter, de heer C. van Oorschot secretaris en Mevrouw H. M. Klisters penninigmeesteresse, wil het lustrum niet zo voorbij laten gaan en heeft een lustrum-wandelmaxs georganiseerd op II oktober. De wandelaars verdeelt in drie groepen, 8, 12 on 16 km. zullen doo-r geheel Schiedam lopen. Er zal gestart worden vanuit het Centrum de Duc- dalf en. de iascbrijvvng staat opon voor groepen en wandelaars die liever al leen lopen. De heer Slagboom rekent op een 1000 wandelaars. De mars zal opgeluisterd worden door de drum band van OBK welke met de majoret tes op de Boulevard een show ten bes te zullen -geven. Men kan zich opge ven bij de heer H. Slagmolen, Den Bommelsostraat 1. De kosten gaan van 1,25 tot 1,40. 50% van het batig saldo zal geschonken worden aan de Stichtinig Zwembad-Zuid. iUM' J Tijdens de bezoekuren van het nieuwe Gemeenteziekenhuis aan öb Burg. Knappertïaan levert de aanvoer van patiënten per ziekenauto soms grote moeilijkheden op. De parkeerplaats van het ziekenhuis aan de Juliana van Stolbergstraat is op bezoektijden vaak overbelast. De ziekenauto's die o.a. slachtoffers van*ongevallen brengen moeten via de parkeerplaats door de daarvoor bestemde „sluizen" de patiënten in het ziekenhuis afleveren. De vakken op de parkeerplaats zijn vaak niet voldoende om de auto's van bezoekers tijdens bezoektijd te kunnen herbergen. Ondanks uit drukkelijk verbod worden de auto's dan toch buiten de vakken geplaatst. De ziekenauto's moeten dan soms drie tot vier maal heen en weer ma noeuvreren om achteruit door de deur van de sluis te kunnen rijden Dat levert veel tijdverlies op. In urgente gevallen, waarbij mensenlevens op het spel staan, kunnen de seconden, die de ziekenauto nodig heeft om zich een weg te banen door de verkeerd geparkeerde auto's, nood lottig zijn. Dat «s tot nu toe gelukkig nog niet het geval geweest, maar als het aantal fout parkeerders blijft toenemen Kan dat in de toekomst levens kosten. (Van een onze sportverslaggevers) SCHIEDAM. Voor de Schie» dainse tafeltenni'steams die uitko men in do landelijke competitie begint zaterdag het seizoen weer. Voor TSF betekent dit, dat drie teams aan hun eerste wedstrijd beginnen. Voor het eerste team is dat een thuiswedstrijd tegen TOV. Het tweede gaat evenals het eerste en het derde team in de Beurs van start en de tegen stander is TJBTV I. Het derde ontvangt Scylla 4. In het eerste team een nlemv ge zicht De Hagenaar Henny Stolk, trai ner van de zo succesvolle jeugd, is de TSF-gelederen komen versterken en z|jn ervaring, opgedaan in de ere klasse, zal voor het team een welkome aanvulling betekenen- Stolk is 22 jaar cn studeert aan de sportacademle in Den Haag. Aanvoerder is Cas van Koetsveld. Het vorige seizoen is Cas zel den tot grote hoogte kunnen groeien. Hij zat in die periode juist voor zijn HTS-examen. en kon dus weinig trainen. Hjj is nu geslaagd. i f?.- ROTTERDAM, donderdag. In de afgelopen maand was het 40 jaar ge leden, dat de heer N. F. Vermei den in dienst trad b|} de firma Vinke en Co., reders, cargadoors en expediteurs te Rotterdam. Hij begon daar rijn werk zaamheden op de afdeling boekhou ding en bekleedt sedert een groot aan tal jaren de functie van financieel di recteur. De heer Vermeyden is onlangs be noemd .tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Op oktober recipieert de heer Vermeyden van 16.00 tot 17.30 uur in het Parkhotel te Rotterdam. Verolme blijft zijn omgeving voor raadselen zetten. Juist op het ogenblik dat de scheepsbouwer de meest besproken man in Ne derland is, laat hij op een van zijn hallen in IJsselmonde een aantal mammoetletters aanbren gen waarmee hij aller aandacht nog eens extra op zich vestigt. Hij kan er alle kanten mee op. VER..... wat moet dat worden? Een oneerbiedige reactie op alle narigheid van de laatste weken lijkt voor deze godvruchtige man niet waarschijnlijk. Maar wat dan wel? VERKOCHT? VER WEG? VERRADEN? VERKWANSELD? VERMOEID? VERNEDERD? VER SCHRIKKELIJK? Of alleen maar VERNIEUWING? De tijd zal het leren. SLIEDRECHT Sliedrecht, die reeds zijn eigen elektriciteits- en gas bedrijf heeft overgedragen aan de ge meente Dordrecht, gaat nu ook zijn eigen waterleidingbedrijf'opheffen. De •raad is althans voorgesteld hiertoe te besluiten en loe le treden tot het drinkwalerleidingbedrïjf de Alblasser- waard on do Vijfhcerenlandon. De raad, die volgende week maan dag hierover zal beslissen is uitvoerig ingelicht over de voor- en nadelen van de opheffing van het eigen be drijf. werkt in de bouwwereld en kan nu rustig zonder zorgen trainen en spe len, Rest dan nog de 31-jarige Gerry H. Vaessen, ingenieur bij het TNO in Delft. Vaessen is de vorige competitie, zijn eerste bü TSF, de meest constante speler gebleken en de rust, die van hem uitgaat bij elke wedstrijd, komt het gehele team ten goede. Vice-voorzitier Wim de Raay: „Als we niet promoveren is de op2et niet geslaagd. We rekenen zonder meer op promotie en dat moet ook kunnen. Het laatste jaar, dat wij als Service speel den, misten we net de promotie en verleden jaar, het eerste jaar als TSF, kwamen we ook een neuslengte te kort. We 2ullen maar zeggen, drie maal is scheepsrecht. Nee, we móeten promoveren en met de komst van Henny Stolk en doof hot weer volop trainen van Cas van Koetsveld zit het ei; wel in dacht ik." Het tweede team, dat evenals het derde in de overgangsklasse uitkomt, heeft ook een nieuw gezicht. Naast aanvoerder „good old" Nol Braak en Henk Eikmans is in het team opgeno men de voortreffelijk spelende jeugdi ge Hans van de Broek, die zondag j.l. in de internationale, jeugdontmoeting in België weer van zich. deed spreken- Ook dit team moet 'de promotie kun nen grypen. Er is echter één maar. De conditie van Henk Eikmans laat wat te wensen over. Henk loopt met een onwillige rug. Hij is daar enkele jaren geleden reeds aan geopereerd, maar enkele weken geleden kreeg hü weer rug klachten. Hopelijk is hij zaterdag weer fit. Indien Henk niet mee zou kunnen spelen komt Dick Boer, min of meer gedegradeerd naar het derde team, voor zijn plaats in aanmerking. Het derde team is zeker niet sterk te noemen, maar zal zich toch wel in de overgangsklasse kunnen handha ven. Dat bestaat dan uit 'aanvoerder .-Dick Boer, Peter van de Broek eirH. - Dries. Peter is altijd wat achtergeble ven bij broer Hans en hij zal nu toch moeten bewijzen in de overgangsklas se thuis te horen. Al met al lijkt het een competitie te worden met gunstige perspectieven voor TSF. Ook voor Noad, uitkomend in de overgangsklasse, z(jn gunstige resulta ten te verwachten. Het eerste team is ten aanzien van de vorige competitie geheel veranderd en de aanwezigheid van een aktieve sponsor, C. T. Blom- mestün, is daaraan niet vreemd. Nog vers hi het geheugen ligt de komst van de Noorse internationaal Tront Fageraas, een geduchte versterking voor Noad, naar het zich Iaat aanzien. Minder geruchtmakend was de komst van Loek de Lange van Een dracht, die als aanvoerder zal funge ren. Als derde speler is er dan Jan Bayens, die verleden jaar door mili taire dienst vrijwel uitgeschakeld werd voor tafeltennis- Bayings heeft de dienst verlaten en is weer volop in de running. Gezien de sterkte van dit team moet Noad ook een goede gooi doen naar de promotie, al blijft voor zitter Kees Marijnen voorzichtig in zijn prognose, i Het tweede team van Noad, dat het vorig seizoen naar de tweede klasse degradeerde, bestaat geheel uit de spelers, die vorig seizoen in het eerste speelden-. René Schewe, Freek Suttorp en J. Buijk. Door organisatorische omstandigheden kwam er in de eerste Masse een plaats vrij. Daar de kracht van Noad II te. groot was voor de tweede klasse (alle spelers speelden reeds in de overgangsklasse) is er be sloten, dat dit team uit zal mogen ko men in de eerste klasse. Dat dit team naar de overgangsklasse zal promove ren, daar wordt door voorzitter.Marij- neti niet aan getwijfeld. Het eerste team van Noad in de nieuwe samenstelling ondergaat zater dag de vuurdoop in Haarlem tegen TOG. iBARENDRECHT, donderdag Een onderlinge ruzie tussen drie Rotter dammers is gisteren .in Barendrecht uitgelopen op een bijna massale vechtpartij" waarbij zeker 25 mensen slaags raakten onder wie een. aantal bruiloftsgsten. Inzet van de ruzie die zich afspeelde voor het café-restau rant van Hak's manege aan de Baren- dreebteeweg weren de drie jonge Rot terdammers P. en W. E, ert hun vriend J. P, Zij kregen in het café ruzie, maar werden met een zacht lijntje naar builen geloodst. Op het terrein van de manege gingen omstanders zich ermee, bemoeien, zodat de onder linge vete al snel uitgroeide «tot-een fiks -handgemeen. Toen de politie van Barendrecht met drie man arriveerde was de chaos nog compleet maar werd er niet meer gevochten. Men kon geen strafbare feiten constateren. Er was alleen wat schade aan. een bouwvallig schuurtje, terwijl enkelen wat schrammen hadden opgeiopen. De beide broers E„ en hun vriend P. vertrokken gezamenlijk., in hun auto, RIDDERKERK, donderdag Op de rijksweg 16 tussen Rotterdam cn Dordt ter hoogte van Ridderkerk is gisteren een personenauto van de Dordtse vertegenwoordiger A. W. Dic- ke (22) uitgebrand. De wagen,'een Fiat 850, kampte kennelijk met.kort^ sluiting bij de motor. In het rpotpf-r compartiment althans begon de brahtlj die door de Ridderkerkse brandweer werd geblust. Men kon echter niet voorkomen, dat de wagen nagenoeg geheel uitbrandde. (ADVERTENTIE): 11H,-*v 'n ongelooflijk aanbod Modieuze comblnettemet3/4 voorgevormde kanten cups, onderjurk van luchtig nylon met charmante schulprand en j perfect afsluitende Lycra rug. 1 nü voor de ongelooflijk lage prijs van 6.98 IN ALLE 22,FILIALEN VAN

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2