Roos beek-po tpourri n ODI FAALDE IN DE STRAFWORPEN m Hoogste TSF-teams blijven doorstoten lP2/ - Juliana geeft de winst uit handen KLIPPERAAK 'ALEWIJN DE GROOT' Het trotse vlaggeschip in vloot van Waterscouts ~-/n. Spqrfw Mi Korfbal Ook „Schiedam" speelde gelijk burgerlijke Stand GEEN KRENT ONTVANGEN? SchiedamEureka 1-1 Concours 't Voorntje SCHIEDAM TONEEL- AVOND VAN „GRUNO" Voetganger door auto aangereden Kippenren Dominee z'n baard Rijnmondband PV-bibliotheek Koorplaat-Zuid NO AT) HAALT OOK WINST KOERIERSTERS Het Structuurplan Schiedam met de daarin aangekondigde reconstrr inplannen voor het oude stadscentrum, hoe vaag ook gesteld, heeft in elk geval een verhoogde belangstelling voor al het oude ïr» de binnenstad, dat binnen afzienbare ti|d moet verdwijnen, opgeroepen. De bewoners zelf mogen niet verrukt zijn van de woon-situatie, de mensen die er oog voor hebben en ook willen zien, raken steeds weer ge ïmponeerd door de schilderachtige beelden die men in de chaotische wijken aantreft. Zo ook onze tekenaar Octave DeConlnck, die zijn (zeer snelle) pen dit „stadsbeeld" deed vastleggen. Doordat een aantal pandjes langs de Lange Achterweg is weggebroken, is dit doorkijkje ontstaan naar de achterkant van de bebouwing aan de Hoogstraat. „Een potpourri van gammele huisjes", schrijft hij. Op de voorgrond de restanten van de Roosbeek, met wat auto's die. hun beste dagen langgeleden hebben gehad, wat onkruid, wild gras. (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag. ODI heeft wederom gefaald in het nemen van 6lrafworpen. Wanneer dit onderdeel in de thuiswedstrijd tegen GKV 2 be ter verzorgd was geweest, dan waren beide punten ongetwijfeld in Schie dam gebleven ca was het 5—5 gelijk spel niet zo zwaar en moeizaam be vochten geweest. De scheidsrechter was erg gul met het uitdelen van stvafworpen en had er binnen vijf minuten aan ODI twee toegekend. Beide werden zo gemist! Toen GKV een verdedigingsfout prima afstrafte, hadden onze stadgenoten in plaats van een 20 voorsprong een 01 achterstand. Een derde strafworp wist Cees Passchier wel te benutten, waarna Cosl'ick Toussaint een op duistere gronden, toegekende 4 meter worp eveneens in een doelpunt omzet te. 23. De Gorkumers scoorden eveneens via een strafworp. Daarna een normaal doelpunt, van Jan van Otterlo, die de bal in de mand deponeerde na minstens twee overtredingen, lopen en verdedigd schieten. Vlak na rust blunderde de ODI-verdediging, wat een GKV heer de gelegenheid gaf vrij naar de korf door re lopen en zijn schot vond, we liswaar verdedigd, de korf 33. Na de vakwisseling wederom snel na elkaar 2 straf worpen. voor de Schiedammers, d'ie alweer geen doel punt opleverden. ODI was even door deze tegenvallers aangeslagen en GKV profiteerde biervain met twee goals. De SCHIEDAM. Gebotcu: phüippus J. z.v. B. G. .F van Gils en G. Hacsakkers; «Jo- ltarmes A. z.v. C. P, Scheepens en G. M. de Groot; Daniël L. z.v J\ W. G. Arler en W. A. M. van Cniljsen: Liduins W. J. d.v. M. A. M. Stoffels en G, C. M Holierhoek: Ed win J. H. z.v. J. H. Sch'olte en C. T. L. norsbach; Nicole d.v. N. Knoopa en C. M. J. H. van Bezouwen; Esther d.v C. P. van Q«r Waal en E. Arenas. .overleden: b. de Baarn, 89 ]r; C. M, Knoppen. 96 jr. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. wilzwarten trokken hierna fel van leer en kregen direct loon naar wer ken door Gerda de Boer, die 2 maal de roos trof. 55. De overwinning kwam nog eenmaal vlak binnen bereik toen ODI enige minuten voor het eindsignaal de ne gende strafworp werd toegekend. Ook deze werd gemist! In een prettige wedstrijd speelde Schiedam eveneens met 55 geltfk te gen Eureka. In deze geRjkopgaandc strüd opende Arie Jansen de score, waarna, de Rotterdammers de balans in evenwicht trachten, i1, piet Nab scoorde Schiedam's tweede doelpunt. Frans Majoor, die de geschorste Freek Veer op verdienstelijke wijzo verving, wist na een 23 achter stand de partijen op gelijke voet te brengen, 33. Arie Jansen ten tweeden male in 't aanvalsvek, vond vlak voor rust nog één keer de korf, wat door Eureka prompt beantwoord werd. Na rust minder doelpunten. Piet Nab werkte oen 45 achterstand weg met zijn tweede goal en bepaalde hierme de de eindstand. Vlak voor tijd liet Schiedam eveneens de kans op de overwinning voorbijgaan door een strafworp te missen. TerheydenSucces 7-4 In Terheyden heeft Succes tegen Terheyden het onderspit moeten del ven, met een 4—7 nederlaag. Dit was beslist geen schande. De Brabanders die over een technisch en uitste kend spelend twaalftal beschikken, zullen in deze competitie elke tegen partij de baas zün en zonder twijfel dit seizoen weer naar de tweede klas terugkeren. Succes, begeleid door een bus vol supporters, bood goede tegenstand, maar kon niet verhinderen dat woldra tegen een 03 achterstand word aan gekeken. Benno v. Krogtcn en Henk Hassfekl scoorden de twee Schiedamse treffers voor rust, welke met 2-—3 in ging. Na de thee liep Terheyden ver der uit tot 6-2. De witblauwen ble ven goed partij geven en Dick Be- deaux en Benno van Krogten maakten het kwartet vol. Het laatste woord had Terheyden met het zevende doel punt. Overige uitslagen: Schiedam 2—- Vlaarriingen 2 5—5. Ter Gouw Schiedam 3 80, Schiedam 4Oranje Nassau 4 60, Succes 2Ons Huis 4 30. Succes 3~Eureka 3 35 en Succes 4Oranje Nassau 5 13. (Van een onzer* verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De Schie dams e Hengeiaavsver. ,,'t Voorntje" heeft wederom een hen gel concours gehouden in het Brielse meer. De vangst was prima, ondanks de harde wind. In totaal werden 84 vissen ge vangen met een totaal gewicht van 16,860 gram. J. Muishout met 38 stuks en 6.945 gram haaide veruit de meeste vis op. SCHIEDAM maandag. De met spanning tegemoet geziene volleybal wedstrijd tegen Kangeroes uit Leiden is door een fel strijdend Kangerocs met 23 gewonnen. Juliana miste de kracht om op de beslissende momen ten een vuist te maken. De eerste set speelde Juliana met een 'inzet en gemak dat leek te wijzen op een overwinning. Na een achter stand kon Juliana terugkomen tot 108 en de set-winst te behalen met 1513. De tweede set werd echter een anti-climax. Kangerocs profiterend van het onzekere spel van Juliana lie pen uit tot 513 ondanks een offen sief van Juliana won Kangeroes de set met 8~15. Dc derde set bleek Juliana het ver lies in de tweede set nog niet te heb ben verwerkt. Het spel bleef pover en zonder overtuiging. Vooral de aanval faalde op beslissende momenten. Via 39 won Kangeroes verdiend met 9 15. Voor de aanvang van de vierde set werd Juliana duchtig door coach Schroutelkamp onder handen geno men, Dc uitwerking was zodanig dat Juliana in deze set Kangerocs volledig overklapte. Gevarieerd spelend en met een sluitende verdediging won Juliana met 157. De mogelijkheid deze wed strijd mot 3—2 te winnen heeft Julia na laten liggen. Na een gelijk opgaan de strijd, moest Juliana ondanks vele winstmogelijkheden, de eindoverwin ning via een setstand 15—9 toch laten aan Kangeroes. Het eerste damesteam speelde tegen Tenaco gelijk met 2-2, in een volle dig gelijk opgaande strijd. Setstanden 15—13, 10—15, 5—15 en 15—13, Het tweede Herenteam verloor met 23 van BWC. Gebrek aan routine gaf de doorslag. Setstanden 715, 9—15, 1715. 15—8. 15—17. Zaterdag a.s. speelt Juliana thuis tegen koploper Sigi uit Delft. Sigi treedt aan met international Jan Wil lem Mulder als gevaarlijkste aanval ler. Aanvang 20.30 uur in de W'illem de Zwijger MAVO, aan de Thomas b Kcmpisstraat. SCHIEDAM, dinsdag. Uit een af gesloten kassa van de N.V. VZC miste men vanmorgen 240-, Via een dak raam had men zich toegang ver schaft tot het pand, waaruit ook 17 sloffen sigaretten werden meegeno men. (ADVERTENTIE) nog... 9831 paar yoopdellge schoenen op de 2e etage Nog vijf dagen kunt U profite ren van onze voordelige tijde lijke schoen en-markt, waar wij morgen een speciaie aanbieding jongensschoenen houden. Jongenspeduia's, stevige schoe-' nen met warme vachtvoering en ijzersterke zool. Een schoen die de winter aan kan (Uw zoon houdt beslist-, warme en droge voeten in deze solide schoenen). Er zijn diverse modellen, nu vanwege kleine schoonheids foutjes. die niet van invloed zijn op de kwaliteit, door el kaar per paar voor nog géén acht gulden. dinsdag 7 oktober 1959 - pagina 5 verkoop 2e etage schoenenmarkt Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze jongens peduia's, ideale schoenen voor de winter, solide en warm, keuze uit diverse modellen, in de kleuren bruin en 2wart en de maten 25t/m37 per paar voor SCHIEDAM, dinsdag. De Vereni ging van Oud-Groningers „Gruno" in Schiedam heeft zaterdag weer eens een „ouderwetse" toneelavond gehad in de feestelijk versierde en goed be zette zaal Irene. De zustervereniging uit Delft heeft het bekende stuk „De beste zet" van J. Zijl heel verdienste lijk op de planken gebracht en daar het stuk in het Groningse dialiect werd gespeeld heeft het Groningse publiek 'intens meegeleefd. Na afloop een hartelijk applaus, plus voor de tonelisten een surprise van wnd. voorzitter G. M. Brauns. Een aantal nieuwe leden heeft zich gemeld zodat hel een dubbel succesvolle avond werd, besloten met een bal. „Gruno" Schiedam gaat het 45-jarig bestaan vieren op 13 december. Dan zal het Drents-Groningse cabaretge zelschap „De Bekketrekkers" (heel populair in het Noorden) het feestpro gramma verzorgen. (Van eén onzer verslaggevers) ■schiedam, dinsdag. Op de Vlpar- dingerdijk is gisteren de 55-jarige voetganger A, C. K. aangereden door een auto, bestuurd door de 61-jarige kantoorbediende W. K. uit Vlaardin- een. De voetganger stak de rijbaan over op het moment, dat de auto door een file andere auto's de Vlaardinger- dijk opreed. De voetganger is met twee gebroken enkels in het gemeente ziekenhuis ter verpleging opgeno men. De voorruit van de auto werd vernield. l i Schiodam-Zuid is weer een nieuwe jcugdsociëteit opgekomen, luisteren de naar de veelzeggende naam „kip penren", in het zaaltje 'bij de H. Uartkerk Rijnstraat 1, op zaterdag avonden om "de veertien dagen, „Hét platen repertoire, de disc-jockeys en de -sfeervolle zaal garanderen zon der meer een -gezellige avond", be- looft Frank Tel'telaar en voor zater dag 11 oktober kondigt hy aan een „splinternieuwe In stuif-drive-in- discotheek", wa't dat dan ook mag wezen. De contributie is maar één guld'ei en het entree ook niet hoog, eveneens een gulden. En je krijgt er nog gratis de -speciale „Kippenren- krant" voor, met allé aankondigin gen. Bij de Si-Sö-bazaar d'ie deze week door dc Gereformeerde kerk in de Magnalia Deïkerk wordt gehouden ten bate van de kerkbouw in Ke- thel, is ook een rad van avontuur. Met een héél bijzondere prijs: de baard van d'ominee C. van Zuyien! Op de sfuitiwgsavond van de bazaar op vrijdag wordt dev.e unieke bossa- ge a'l's prijs ingezet. Maar -de inzet is wol hoog: tien gulden, om bij het rad le mogen komen. Baard-ver- wijderend materiaal ligt er dan bij. Doch er is reeds een bod binnen van ƒ25.- om de baard te laten staan, De meest-biedende mag het bepalen. Dominee z'n baard voor de kerk. Het Tamboer- en Trompetterkorps „Rijnmondband" overweegt deel te nemen aan het Wereldmuziékcon- coura dat van 17 juli i/m 9 augustus voor de zesde achtereenvolgende keer in Kerkrade wordt gehouden. De gestadige muzikale ontwikkeling van 'd'e band'onder leiding van- de instructeur® Frefjsen en De Jong staat borg voor een gunstige jury beoordeling bij de marsweüstrijd waarvoor dan wordt ingeschreven. Gezien de wedstrijd-data samenvallen met de bouwvakvakantie ia zater dag 18 juli voorde „Rijnanondbarvd" dö enige dag om geheel volledig het Limburgse muzikale strijdperk -te kunnen betreden. Ook de Rotter damse Eurobatïd zal zich voor de r li t eerste keer gaan meten met promi nente-korpsen afkomstig uit alle de len van de wereld, hetgeen dit con cours voor onze stadgenoten nog at tractiever maakt. De bibliotheek van de Burgemeester va.a Haaremgroepvan het NPV is wat betreft bet aanwezige bbeken- assortiment dermate uitgegroeid dat nog deze maand wordt overge daan tot het uitlenen aan ouderen. Dit houdt in dat ook de ouders van verkenners en welpen als lezers kunnen worden ingeschreven. Zo kunnen hun boeken zelf komen uit kiezen of wel. aan de hand van de hiervoor samengestelde catalogus deze door de jongens laten mee brengen. De wijze waarop de bibüo- fcheek vsingericht maakt een bezoek -aan het troephuis „Het Raadhuis" ■alleen redds d'e moeite waard. Het kerkbestuur van de H. Harfckerk in Zuid heeft besloten binnenkort over te gaan tot de uitgifte van een langspeelplaat met zang van het ge mengde parochiekoor. De hierop vastgelegde polyfonische en modem ritmische werken zijn gecompo- Nog maar eens een' beeld van het bejaardencentrum Huize Fran- keland, dat zaterdag is geopend. Doch ditmaal een maquette van suiker! Dit is het „visite-kaartje" geworden van de keukenleidfng, een werkstukje van chef-kok B. Kluitman (rechts) en zijn assi stenten C. Rovers (links) en Th. Hertog. Ze hebben er negen maanden Jang .de vrije uurtjes aan besteed, óók aan het uttpuz- zelen van de werktekeningen van de architect, want het suikerwerk is precies op schaal! Doordat de officiële opening wat verlaat is# moest het sierstuk lange tijd zorg vuldig op een koele plaats worden bewaard, maar zaterdag werd het toch, na flink bewonderd te zijn, het „klapstuk" {letterlijk}) van de feestmaaltijd. neerd door de organist en koorleider Henk Govaart, die tevens de samen steller is. De opbrengst is bestemd voor de orgelrestauratie. Gezien de belangstelling binnen de parochie belooft de plaat een best-seller te worden. (Van ecu onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, De drie teams van TSF in de landelijke tafel- tenniscompetitie hebben het zaterdag weer uitstekend gedaan. TSF 1 in de hoofdklasse klopte Wibats 3 met 91 (alleen het dubbel werd verloren) en staat alleen aan de hop zonder ver- liespunt. In de overgangskJas deed TSF het nog beter door Wibats 6 met 100 te slaan. Ook dit team staat oP de (gedeelde) eerste plaats. Het in de overgangsklas debute rende TSF 3 bleef hierbij nauwelijks achter; in Roelofarendsveen werd Treffers 3 met 73 geslagen. Dick Boer en Hans Dries bleven ongesla gen, de overigens goed spelende Peter v,d. Broek won één partij» Doch in de afdelings-competitie wa ren de resultaten niet zo best, In de eerste klas verloor TSF 4 (met Inval ler Wim de Raay) met 37 van 21 Up 3. In de tweede klas stelde TSF 5 te leur door met 3-7 van Dcroda I te verliezen, Het zesde team speelde ge lijk tegen Hobart l. Bij de junioren haaide TSF 1 in de landelijke competitie een revanche van de vorige nederlaag, door Avanti met 6i te slaan. In de 2e klas ook revanche van TSF 2 met een 10—0 zege op Intiem 3. Verder Tog 2 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Groepsleider A. Koppenol en schipper A. Klepke va» de Schïedamse Waterscouts zijn rots op hun 320 ton metende klipperaak „Alewijn dc Groot" die mi, voorzien van een dieselmotor, geheel vaarge- recd is. Dit is trouwens reeds beves tigd toen afgelopen zomer tochten zijn gemaakt naar het Brlclse meer en de Brasem voor het houden van zomer kampen. Naast het moederschip be staat de vloot van de Waterscouts nog uit 4 stalen vletten, een sloep en dan het zgn. bijbootje dat de klipperaak in zijn kielzog meevoert. Er is nog heel wat werk verzet moeten worden alvorens de klipper aak aan het gestelde doel beant woordde. Enkele leden van het Stich tingsbestuur leverden hiervoor een belangrijke bijdrage. In- en uitwendig is alles geverfd en de zaak ziet er pro per uit. In het ruim bevinden, zich vier „bakshoeken" waar de vletbemannin- In de stuurhut van de „Alewijn de Groot". Li-riks schipper A, Klep ke en rechts groepsleider A. Kop penol. gen aan boord verblijven. Voorts is er een slaapvuimte voor twintig personen er< een flinke speelruimte. Ook de kombuis ontbreekt niet, terwijl roef en stuurhut als verblijfplaatsen die nen voor de stafleden. Voor communicatie aan boord be schikt de groep over een telefoonin stallatie. Tevens over beveiligde ver- li oh tings- en verwarmingsinstallaties. Eens hoopt schipper Klepke ook over een radioverbinding te beschikken, „want dar» is het pas een echt schip". Dal is niet de enige wens van de groep. Het sanitair moet worden uit gebreid, o.a. met een. douchecel. Bo vendien moet er eens een stalen dek komen want de luiken, waarmee nu het schip is afgedekt, gaan op-de lan ge duur lekken. Het komt allemaal wel, zo verzekert ons groepsleider Koppenol, Alles is echter schrikbarend duur. Keulen en Aken zijn ook niet in een dag ge bouwd dus zullen de sellouts het wat deze laatste wensen betreft zeker wel weer klaren. TSF 4 t>10 en Centrum 2 TSF 3 7 —3. NoadDiveko 9-1 Noad heeft in de eerste thuiswed strijd het Rotterdamse Diveko met 9 1 geklopt. Het is een wat saaie ver toning geworden, omdat het Rotter damse team door het niet meespelen van Van der Sar danig verzwakt bleek te zijn. Schuier bleek maar een matige plaatsvervanger. Niet minder dan zeven partijen wa ren twee games overwinningen. Toch was het de invaller Schuier, die dc eer voor zijn team kon redden in de aller laatste partij van de wedstrjd. Het was tegen een minder geïnteresseerd spelende Fageraas dat in drie games de enige winstpunt binnen kon wor den gehaald. Hoewel Diveko dan niet op volle kracht naar Schiedam kon komen is daar alleen de overwinning van Noad niet aan toe te schrijven. Het team blijkt tot dc sterkste te horen in dc afdeling en het zou wel heel gek moe ten gaah als het niet in de promotie- competitie zal komen. ROOKWAREN GESTOLEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdagIn de kan tine vau de Vereenigde Glasfabrieken aan de Buiten Havenweg is gisteren ingebroken. Via een magazijn kwam men in de kantine, waar 26 sloffen si garetten, een. stenen pot met sigaren. :en 25 pakjes shag werden meegeno men. f ADVERTENTIE} riubeduidend goedkoper Waarom zou U de gezelligheid in huis alleen tot Uw. kamers beperken, nu U voor een spot prijs in Uw gang en op de trap (de eerste aanblik als men bin nenkomt) een nieuwe' loper kunt leggen. Een unieke.aanbieding gang en traplopers vindt U nu op onze eerste etage. IJzersterke sisallopers in een fris streepdessin en luxueuze bouclélopers in een prachtige kleur geel, nu voor een fraktie van de normale prijs. "sisalloper 50 cm breed /\/f in fris streepdessin bVv9' por meter boucléloper 70 cm breed in mooie kleur geel; j/,"' Morgenvroeg om 9. uur begint de verkoop van deze sisal- on bouclélopers voor Uw gang en trap, de sisalloper in fris streep dessin 50 cm breed, de prachti ge boucléloper 70 cm breed m een mooie kleur geel. Ook maandagmorgen open Géén tel, of schrift be^t Met droefheid geven wij u kennis dat beden van ons is heengegaan onze dierbare Confrater, onze beminde Broer, Zwager en Oom Pater Karei Kuhlmann O.P. Hij overleed, geheel onverwacht, voorzien.van. hef; H. sacrament der zieken in de leeftijd van 55 jaar. Namens confraters en kerkbestuur: P. G. Goes O.B. Stadskanaal: Fam. Kuhlmann-Antonissen Heemstede: Fam. Kuhlmann-yan der Werff Dordrecht: Mevr. A. M. H. Korver-Basten Leeuwarden: Fam. De Boer-Kuhhnann Schiedam, 6 oktober 1969, Mgr. Nolenslaan 09 Donderdagavond is er om 19 uur een gezongen eucharistieviering in de parochiekerk van St, Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99. De plechtige uitvaart zal plaatsvinden vrijdag 10 oktober om 11 uur in genoemde kerk» De begrafe nis zal geschieden om 15 uur op het kerkhof van het Albertinum, Heyendaalseweg 121 te Nijme gen. Gelegenheid te condoleren donderdagavond na de avondmis in de pastorie. Foto, film en projectie PASFOTO'S Waar terwijl u wacjit. Foto Van Vuureu, iïoogstr. 106, Schiedam, tel. 266720. bet op judstc adres. S180 Personeel gevraagd Diversen De Schiedammer (Het Rotter» dams Parool) vra-agt vaste be- zorgers(sters) voor Schiedam cr omgeving. Aanmelden: Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 267279, 's ftvonda na 7 uur tel. 165000. 6028 BDverwarmdng. Butaangaska- ehel. BrandWaar /88^0. haard- zl-as, miica,vcrdantplngsbakjes, kachelpijpen, ellebogen. Waar dat wiel draait,'Hoog straat 67-6S, Schiedam, tel. 010-268436. S25Q

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2