'Schiedam-zegel -actie f 35.000 schoon in kas F- Sieren berg: Niet ontevreden SOS en de opbouw Fabeltjes krant5 in zegel-actie Alg. Begraafplaats een fraai arboretum Zwakke semi-derby Succes- V laardingen NOAD wint pittig duel van Impuls KLEURENPRACHT DE HERFST LUSTRUMWANDELMARS VAN 'SCHIEDAM-ZUID5 MET 1100 DEELNEMERS Prestaties van SZCrjeugd in ontmoeting SCHIEDAM MEDEWERKING VALT TEGEN, MAAR S.O.S. GAAT DOOR GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Uitstapje in gestolekL auto Oef enwedstrij d HBSS-Sparta A. M. de Jong wordt secretaris van Vierpolders Schiedam verliest van Zwervers 3-6 Burgemeester roept driewerf hoera voor geboorte prins Woningbouwvereniging opende nieuw kantoor Prettig feest voor ASEF-personeel KOERIERSTERS dimdag 14 oktober 1869 - pagina 5 door D. A. Busctikens YAW PB SLUIER VAN geheim zinnigheid die altijd over de Stich ting Ophouw Schiedam èn de acties roet het Sohiedam-zegel heeft gehan gen. is eindelijk een tipje opgelicht. Het werd tijd! Maar tevens is duide lijk geworden het waaróm van die geheimzinnigheid: de opbrengst van het Schiedam-zegel blijft ver achter bij de verwachtingen! Toen in april vorig jaar de oprich ting van de Stichting Opbouw Schie dam werd openbaar gemaakt en de actie mot het Schiedam-zegel aange kondigd, klonken kreten van: „KES en Animo maken tonnen winst per jaar n Schiedam. Dat geld kan beter in Schiedam worden gebruikt. Wat zij kunnen kunnen wij ook, maar door eigen activiteit goedkoper". Men heeft de problemen onderschat; het is nu wel duidelijk dat het niet zó eenvoudig is om een eigen zegel in te voeren. Gesteld is toen: de opbrengst is bestemd voor de opbouw van het culturele leven in Schiedam, hot is dus een belang van. de bevolking zelf om Schicdam-zegels te kopen. Maar de zegel-kopende hu'svrouw loopt met erg warm voor de culturele op bouw, zeker niet voor een vaag plan voor een zalencentrum. Hot Schle- dam-zegel heeft dan ook nooit erg aangeslagen. De andere zegels zijn nog steeds populair. Ook hier een onderschatting van de problemen. De heer Sterenberg stelt nu dat de verwachte opbrengst één ton was. Maar een jaar geleden is duidelijk gesproken over f 200.000 a 250.000. Oók, dat wanneer er een paar ton op tafel lag, dat er dan banken bereid zouden zijn om krediet te verstrek ken, opdat snel met de bouw van het zalencentrum begonnen zou kunnen worden. Vergeet het maar; met een actie d4e ƒ35.000 opbrengt gaat geen enkele bank in zee. In dit tempo wordt het een zaak van zeer lange adem. Dan dit. Het uitgangspunt van de S.O.S. is het vergroten van de moge lijkheid om cultuur (of amusement) in Schiedam te brengen. Dat is een gemeenschapszaak. Daarom is het onjuist dk afhankelijk te stellen van de medewerking van de op dit punt toch al overbelaste winkeliers met het uitdelen van zegeltjes. Het S.O.Svbestuur heeft dan ook verze kerd dat naast de zegeltjes er ook andere acties gevoerd zouden wor den u-r verkrijging van gelden. De zegel-verkoop zou slechts een start zijn. Het blijkt nu dat die andere ac ties eenvoudig verge teK zijn'. HET S.O.S.-BE5TUUR bestaat uit ongetwijfeld goedwillende lieden, die een mooi doel, een gemeenschapsbe lang, voor ogen hebben. En daar veel moeite en werk voor over heb ben, Doch de uitvoering is niet ge slaagd. Het is van het begin af aan veel te veel een onder-onsje van winkeliers geweest, in de sfeer van een „reclamestunt", omgeven door veel geheimzinnigheid. Een grote nadruk op de zegeltjes en het doel, de culturele opbouw blijft een wazig beeld in het verre verschiet. De win keliers zijn, als te verwachten, weer aan het harrewarren en er zijn al parallel lopende zegel-acties. Geen wonder dat het S.O.S.-stre- ven, te vaak verward met het Schie dam-zegel, de bewoners niet aan spreekt en dat men er niet warm voor loopt. En dat is te betreuren, want het streven is prachtig en ver dient aller medewerking. Doch dan moet de zaak propagandistisch toch wel in een ander vat gegoten wor den. Wat brengt de toekomst? In de cember weer een actie, best leuk, hoor, die Fabeltjeskrant, maar het is weer een winkeliers-reclame-actie. Daarna nog twee. Waar blijft die op bouw van de cultuur' De S.O.S. heeft nu 35.000 in kas; niet zo erg veel, maar toch wel wat. Kan met dit geld nu niet eens een voorbeeld gegeven worden, heel bescheiden, met wat men eigenlijk beoogt met die culturele bevordering? Want dat zalen-centrum kunnen we voorlopig wel vergeten. SCHIEDAM Geboren: Maria d. A. d- v. E. Kraus Torres en B. M. J, Kers en: Reglna V. R, d. v. M. J. Wiese en G. G. Loch; Raymond z. v. R. C. C. Brug man en J. G. KI andermans; Sander z. v. J- W. C. van Henten en J. E. M. Ooitien. Overleden: J. P. H. van Broeke. 48 jr. cchtg. H. J. Verbceek, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. „Wij zijn niet ontevreden, over de gang! van zaken met het .Schiedam-zegel" van de Stichting Opbuw Schie dam. Die actie is in september vorig jaar officieel gestart en we heb ben niet ongelukkig gedraaid. Het is dan ook beslist niet waar, zoals wel eens beweerd wordt, dat we met het Schiedam-zegel gaan stop pen". De heer F, Sterenberg, voorzitter van het dagelijks bestuur van de Stichting Ophouw Schiedam heeft btf de introductie van het Schledamzegeï eindelek oens iets verteld over de gang van zaken in het afgelopen jaar over de S.O.S. èn het Schiedam-zegel. „Het was een heel m-oeilijke perio de, we hebben, er hard aan. moeten trekken", geeft de heer Sterenberg nu toe. Het blijkt dat de S.O.S. uit de ac tie met het Schiedam-zegel een op brengst van rond ƒ65.000 heeft bed haald. Daarvan zijn ƒ30.000 nodig voor aanloop-kosten, zodat de S.O.S. nu een beginkapitaal heeft van ƒ35,000. Bij het opzetten van de plannen is gesproken over een te verwachten op brengst van rutm 100.000, door de meer optimistischen zelfs over 200.000. „Dat hebben e niet ge haald", erkent de heer Sterenberg, „Maar als alle winkeliers hadden wil len meedoen met het Sehiedam-zdgel. of zelfs wanneer de winkeliers die aanvankelijk medewerking haddon toegezegd, deze ook werkelijk hadden gegeven, dan had'den we nu veel meer kapitaal gehad". Winkeliers In het grote enthousiasme bij de start is de verwachting uitgesproken dat rond 200 winkeliers (dat is dam één derde van het totale aantal) lm Schiedam zou willen deelnemen aatn de actie met hel Schiedam-zegel. Het zijn er uiteindelijk nooit meer gewor den dan rond 175. Erger is dat een deel van deze winkeliers het bU een toezegging heeft gelaten en nooit ac tief het Schiedam-zegel heeft ver strekt. Er is zélfs een periode geweest dat öleclrts 80 winkeliers Schiedam-zegel*; verstrekten. „Dit aantal neemt geluk kig weer toe en is nu ongeveer 125", weet de heer P v.d. Boom, directeur van de S. G- te vertellen. „Men heeft nog steeds niet voldoen de door, de winkelier niet en de ko pende huisvrouw nog minder, dat de zegd-actle zuiver in het belang is van de stad en de bewoners. De S.O.S. heeft er zelf geen conit voordeel aan en de bestuursleden hebben alleen maar de zorgen", aldus de heer Ste renberg. „Het is zo jammer, dat je al tijd moet vragen om Schiedaan-zegels te krijgen instede van andere gangba re spaar-zegeltjes. En de huisvrouw vraagt er te weinig om". Opbouw Abonnees buiten Rotter dam. Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. In hot belang van tic stad èn van de bewoners. Immers, het streven, vam de S.O.S. is om door middel van de zegel- aciic gelden bijeen te krijgen voor de „opbouw" van het culturele leven (in de wijdste zin van het woord) van Schiedam. Daarbij heeft altijd cen traal gestaag het plan om te komen tot de bouw van een zalen-centrum of ontmoetingscentrum of wat dan ook, in de nog te saneren binnenstad. Naast diverse activiteiten op besckei- derner schaal in de wijken. Met een opbrengst van 200.000 per jaar uit de zegeltjes verschenen gou den bergen aan de horizon. Doch bij een opbrengst van maar 65.GOO (waarvan dan nog bijna de helft no dig voor aanloopkosten, die overigens voor een deel eenmalig zijn) blijft het bij „zilver-glanzende heuveltjes". "Voor de toekomst heeft de S.O.S. na de komende Sinterklaas-Kerst-actie nog twee acties op het program. Niet op korte termijn, „want er zit zo veel tijd in de organisatie", verzucht de heer Sterenbang. Doch het worden weer acties met het Schiedam-zegel. Bij het plannen-maken ruim een jaar gelden is er sprake geweest dat de S.O.S. naast de actie met zegeltjes via de winkeliers, ook mét Andere ac ties zou komen, om gelden op te halen voor de culturele opbouw van Schie dam. Nu, na een jaar, blijkt uit de verklaringen van de beer Sterenberg, dat die andere acties al vergeten 2ijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Tijdens surveillance in het Prinses Beatrix- park zag de politie zondagmorgen om 5,15 uur een personenauto, staande bij de Blauwe Brug. Toen de agenten na derbij kwamen, sprongen vier jongens uit de auto waarop er één, de 17-jari- ge T- B. uit Delft, even later in een sloot gevonden werd. De politie vond in de wagen oa een fles sherry af komstig van een inbraak in het tee- huis „De Ketel" waarvan later op de morgen aangifte was gedaan. Bij ver hoor van de jongen kwam aan het licht, dat de auto m Delft gestolen was uit de garage van een arts. De drie andere inzittenden van de auto, waarvan er twee weggelopen zijn uit een tehuis in Veenetidaal en één af komstig uit Delft, worden nog door de politie gezocht. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, dinsdag. Nood heeft ook de derde wedstrijd gewonnen. Im puls werd het slachtoffer van de sco ringsdrift der Schiedammers, die de wedstiyd met 73 wonnen. Hoewel er maar drie partyen in drie games werden gespeeld, was het toch een pittig duel, waarin de beide partijen elkaar weinig toegaven. Bayings won maar een wedstrijd. Fa- geraas en De Lange zagen kans al hun partijen to winnen. Het dubbel, Fage- raas-Dc Lange moest -ue eer aan Ne- derioff-Bandëll laten en dat was mis schien wel een beetje teleurstellend. Fageraas had in zijn 'laatste wedstrijd tegen Nederloff een derde beslissende •game nodig om ongeslagen te blijven. In de afdellngs eerste klas won Noad 2 met 91 van TBSM en staat nog ongeslagen aan de kop in de afde ling. In de 2e klas verloor Noad 3 met 4—6 van Divéko, terwijl Noad 4 de eerste overwinning behaalde op Van Melle met 82, TSF Yam de drie TSF-teams tn de lande lijke competitie heeft alleen TSF 3 ge speeld; het werd een 7—3 overwin ning op Excelsior. In de afdelings eerste klas verloor TSF 4 wederom, nu met 64 van TOG en staat op de laatste plaats op de ranglijst. In de 2e klas deed TSF f het beter met een 73 zege op Een dracht 5 en het vijfde team speelde gelijk tegen Intiem 2. In. de landelijke jeugdcompetitie won het TSF-team met 64 van Avanti en in het district klopte TSF 1 TE '68 met 6i en TSF 2 deed het nog beter bij Centrum 2: 82. s (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, Op woensdag 29 okto ber zal HBSS als sparringpartner fun geren voor het Rotterdamse Spaftta. Voor Sparta is dit een nuttige oefen wedstrijd en het zal dan ook met het in de competitie uitkomende team naar Hanga komen. De wedstrijd be gint om half vier. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Stich ting Opbouw Schiedam brengt als sPf clalc attractie in de actie met hei „Schiedam-zegel" met de komende feestdagen in december de „Fabcl- tJes-krant" naar Schiedam. Dat zal dan zijn op maandag 29 december met drie voorstellingen in de Sporthal Margriet. Vorig jaar heeft de S.O.S. als at tractie de Sv/iebertje-show m de Sporthal gebracht, waar ruim vierdui zend kind-eren (en ouderen!) van ge noten hebben, ook al waren de „bur gemeester" en „Saartje" niet de orgi- nele figuren van de televisie. Maar hert S.O.S.-bestuur garandeert nu dat in „Hallo, meneer de Uil" de echte dieren uit Fabeltjes-land zullen optre den. Dus Frans van Dussehoten hoogspersoonlijk als Meneer de Uil, met de heuse Bot' de Wolf achter de fcarmomka, enz. De regeling is -dat men voor één volgeplakt boekje met „Schiedam-ze- igels" (ter waarde dus van ƒ5) men drie plaatsbewijzen zal kunnen ver krijgen, af te'halen op het bureau van de Schiedamse Gemeenschap/VW aan de Plantage. Men krijgt met de inkopen voor St, Nicolaas en Kerstmis «volop de gelegenheid om aan de beno digde zegeltjes le komen. De datum van 29 december is met zorg gekozen, omdat deze in de kerst vakantie valt en alle scholieren volop de gelegenheid hebben om naar de Fabeltjes-krant te komen kijken. Bij do Swiebertje-show vorig jaar waren, enkele organisatorische moei lijkheden. Zo was hot gesproken woord moeilijk te verstaan en de kleintjes werden gehinderd door vóór hen zittende grote mensen. Er wordt naar gestreefd deze fouten te vermij den. (Van een onzer verslaggevers) VIERPOLDERS - Tot gemeentese cretaris van Vier; olders is benoemd de heer A. M. de Jong, chef algemene zaken op de secretarie van de ge meente Oostflakkee. De heer De Jong, die 54 jaar is, werkte drieëneen half jaar in Oostflakkee waar hij zich naast zyn. dagelijkse werk verdienste lijk heeft gemaakt voor -de bejaarden zorg. (Van een onzer verslaggevers) Veertig leden van de Schie dam afdeling van de KNMTB hebben zaterdag een bezoek aan het Singermuseum in Laren ge bracht waar een. unieke herfst- tentoonstelling de aandacht van alle natuurliefhebbers vraagt. Hier vielen een aantal bindwerken te bewonderen, samengesteld uit bes- sendragende heesters. Een opvallende plaats kreeg hier de gedroogde «eren- klauw als een decoratieve bloemver- oienng. Ter opluistering was tevens een aantal schilderijen geëxposeerd met de herfst als onderwerk alsmede een verzameling antiek koperwerk. Na in het Koos Vorrmkhuis de lunch gebruikt te hebben maakte het gezel schap onder leiding van de heren G. J. de Kooter en G. Baron nog een. wan deling door de bossen van de Lage Vuursche. Om de herfst in al zijn Kleuren pracht te ondergaan kunnen de na- (Van onze korfbalmedewcrker) SCHIEDAM, dinsdag. Het afgelopen weekeinde is voor de Schiedamse korfballers niet bijs ter succesvol verlopen. Succes slaagde cr slechts in één punt te veroveren en Schiedam en OD1 verloren, heide hun wedstrijden. In Dordrecht ging Schiedam met (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Lustrummars van de W.S.V. Schiedam-Zuid bracht- zaterdag 1100 wandelaars afkomstig uit Schiedam en. omstreken op de been om te genieten van het bij zonder fraaie herfstweertje. De verschillende routes waren bo vendien zo gekozen dat de deel nemers een indruk kregen van Schiedam als stad met zijn molens en markante gebouwen die aan het verleden herinneren. Als stad gelegen aan de Nieuwe Waterweg met druk scheepvaartver keer en zijn groene recreatiegebied waarop momenteel de herfst zijn kleurrijk stempel heeft gedrukt. Muzi kale medewerking aan dit wandelfes- tya verleende het volledige OBK- korps terwijl de Gymnastiekvereni ging Juliana als grootste groep (80 personen) de eigen drumband aan do mars Het deelnemen. In het Jeugdcentrum „Dukdalf", te vens vertrekpunt, ontvingen alle wan delaars een herinneringsvaantje en een jubileummedaille met als em bleem een paar wandelschoenen, het „merkteken" dat voorkomt op het maandblad van de organiserende wandelsportvereniging. Bovendien werden hier de groesprijzen uitge reikt. Het bestuur van de WSV Schie dam-Zuid is voornemens jaarlijks een dergelijke wandeldag te houden onder een vast of varièrend motto. Toen 5 jaar geleden SVV van de Bosrand verdween namen enkele be woners van Zuid het initiatief weer een eigen sportvereniging op te rich ten. Op 1 juli 1964 was het zo ver en kwam de WSV Schiedam-Zuid met ongeveer 25 leden van de grond. Het lag aanvankelijk in de bedoeling naar Rotterdams voorbeeld er tevens een speeltuinvereniging van te maken, doch dat bleek niet haalbaar. Nu bij de viering van het le lustrum is de vereniging uitgegroeid tot 60 le den die jaarlijks aan zo'n veertien wandelevenementen deelnemen. Vaak gaan ook de ouders van de jeugdleden mee als het mogelijk blijkt aau een mars een extra „uitje" te koppelen voor jong en oud. Een traditie is het bezoek aan Soestdijk geworden op 1 april om hulde te brengen aan de ja rige vorstin. Eén keer kwam de groep zelfs op het bordes van het paleis om de Koningin een bloemenmand aan te bieden. De WSV Schiedam-Zuid beschikt over een lokaal in het jeugdcentrum Dukdalf waar de leden gedurende de maanden dat er niet gewandeld kan worden eens in de vier weken bijeen komen. Voor de ouders organiseert men dan bingo-avonden, die geweldig aanslaan. Daar de contributie bijzonder laag wordt gehouden, is de vereniging fi nancieel afhankelijk van een oud-pa pieractie die overigens goed loopt. Ook het bedrijfsleven en de midden stand van Zuid is de vereniging goed gezind; dat u weer gebleken bij de nu gehouden lustrummars die mede daar om een groot succes is geworden. G3 ten onder tegen Zwervers, wat gezien het betere veldspel van de Dordtenaren een juiste weerspiegeling van de krachtsverhouding was. Zwervers begon overrompelend en nam snel een 2—-0 voorsprong. In deze periode was de bal slechts eenmaal in het Schiedamse aanvalsvak geweest. Na de vakwisseling vergrootte Zwer vers de voorsprong met nog twee doelpunten en onze stadgenoten keken tegen een 40 achterstand aan. Gei' Overkleeft en Arie Jansen reduceer den de achterstand tot 2-4./- Freek Veer, die in de eerste aanval geen kans had gehad, wist zijn tegenstan der nu wel le verschalken en scoorde 34. Vlak hierna miste dezelfde spe ler een strafworp, wat even later door Zwervers veel beter gedaan werd, want een aan hen toegekende straf worp werd wel in een doelpunt omge zet, wat 5—3 betekende. Vlak voor tijd werd de eindstand nog op 63' bepaald. Derby-sfeer Dl een in derby-sfeer gespeelde wed strijd hebben Succes cn Viaardingen de punten gedeeld, 33. Het is geen mooie wedstrijd geworden, daarvoor was het plaatsen en vangen aan beide kanten te zwak. Reeds na 2 minuten brak Henk Haasfcld door wat een doelpunt bete kende. Viaardingen had het antwoord spoedig klaar en nam via 1I een 1 2 voorsprong. Benno v. Krogten scoorde na een goede combinatie met Els Russeler 2—2, waarna Marijke Groenendijk 3—2 liet aantekenen. Een aan Viaardingen toegekende strafworp werd keurig benut, 3—3, waarmee beide partijen vrede konden, hebben. ODI-elftctl ODI in Kinderdijk, uitkomend met een elftal in plaats van een twaalftal, doordat een van de dames niet op het appel verschenen was, heeft tegen Kinderdijk 2 een goede party korfbal gespeeld. Hoewel met 51 verloren, hoeft men zo spelend de toekomst ze ker niet al le somber iai te zien. De eerste aanval, slechts met één dame spelend, heeft zich nog diverse kansen weten te scheppen, waaraan vooral het goed steunende middenvak debet was. Door het benutten van een strafworp kon Kinderdijk na een half uur de meerderheid in. een doelpunt uitdrukken. Na rust werd het 20, waarna de gehandicapte aanval moest gaan ver dedigen. De Kinderdijkers wisten van hun niet verdedigde dame goed ge bruik te maken en scoorden uit twee doorloopballen, 40. Cees Passchier redde de Schiedamse eer, voordat Kinderdijk het laatste woord had. Andere uitslagen: Schiedam 2 HPV 2 25, Het Zuiden 5Schiedam 3 4-—2, Charlois 2—Succes 2 2—4, Spartaan 4—Succes 4 G—4, ODI 2— KOAC 3 10—0, ODI 3—Yselvogels 2 4—0. tuurvrienden uit Schiedam ook dicht by huis blijven. In al zijn schoonheid is de herfst in het bijzonder te bewon deren op de algemene begraafplaats. Bij de opening van de bloementen toonstelling op het volkstuinencom plex Thurledeenkele toeken geleden, oestigdc burgemeester H. Roelfsema. de aandacht op de waarde van het na tuurschoon wat hier te genieten valt. Aan de naam „begraafplaats" mag gerust gekoppeld worden: tevens hel Arboretum van Schiedam. Een werke lijk zeldzame collectie bomen cn hees ters is hier dc laatste jaren tot ont wikkeling gekomen. Het vlammende geel van de linde bomen en het rood van het nu snel kleurende gebladerte van de Prunes, Trdoia-Plena, met daar tussen het i'oestbruin van de Canadese krenten- bomen contrasteren met de talrijke „evergreens" waarvan het assortiment bijzonder omvangrijk is. Hier op de2e rustige plaats groeien machtige eiken naast de hoge treurwilgen. Ook de drie iepen bijeen, welke na de ziekte- epidemie zijn overgebleven. Erg zuinig is opzichter Van Kooten op de twee Gledïtia's Tracantos, waar van de legende zegt dat ze eens de doornenkroon leverden uit het Chris tus-verhaal Verder komen alle bes sen dragende heesters voor die door de vele vogels van hun vruchten worden ontdaan. Al wandelende door de rustieke laantjes stuit men op tafels Hederas en groeperingen taxisbomen. Vooral als de zon gaat zakken, veroorzaken haar stralen een machtig kleurenspel, muzikr al geïllustreerd door het avondgezang van de vogels die hier in vele tientallen soorten een onbezorgd en beschermd bestaan leiden. Wie het dit jaar nog zien wil zal zich moeten haasten. Als eenmaal de najaarstormen komen is de herfsüuis- tcr snel verdwenen. VLAAKDINGEN, dinsdag. Na een korte mars door het centrum van de stad van het tamboer- en trompet terkorps „De Pijpers" waren er geluk kig toch nog een aantal belangstellen den naar de markt gekomen om. te luisteren naar burgemeester ror. J, Heusdens, die zich zeer verheugd toonde over de geboorte van de derde zoon van prinses Beatrix. Als volk mogen we ons hierover van harte ver heugen, aldus mr. Heusdens, die her innerde aan de geboorten van vier prinsesjes waar nu vier prinsenkinde ren zijn bijgekomen, Hij sprak de wens uit, dat hot pasgeboren prinsen- kind in voorspoed zou mogen op groeien en dat het later hopelijk iets zou kunnen bijdragen aan het welzijn van het Nederlandse volk. Daarom, hef met mij aan, «en driewerf hoera voor het prinsenkind van 11 oktober 1969, aldus mr. Heusdens. Voor het stadhuis voerden irDe Pij pers" ten korte show op en begaf zich toen naar de Holywijk waar oen. op voering werd gegeven voor de bewo ners van het Zonnehuis, het bejaar dencentrum Vaartland en het Holy- zi ekenhuis. ÏIOBK VAN HOLLAjvJ. Het t*>. stuur van de woningbouwvereniging „Rotterdam aan Zee" heeft de opening van het nieuwe kantoor aan de 2c Scheepvaarfstraat zaterdag gevierd met eon gezellige recepie in hotel „America". De Hoekse harmoniever eniging, die dezelfde naam draagt als de woningbouwvereniging, werd daar bij lachende derde, want ter gelegen heid van de feestelijkt gebeurtenis kreeg men een cheque van 1000,- als financiële bijdrage voor het meuw op te richten majorefctenkorps. Woningvoorzitter L. M, Bliek noem de de inrichting van het kantoor een hoogst noodzaktlijke gebeurtenis. Nadat de genodigden het kantoor hadden bezichtigd was er in hotel „America." gelegenheid het bestuur met de nieuwste aanwinst geluk te wensen. Namens de Dienst voor Volkshuisvesting sprak de heer v. d. Hoven prijzende woorden, terwijl de heer Brouwer van „Elementum- bouw" in Maassluis het woord voerde namens de bouwers die momenteel in Hoek van. Holland huizen bouwen. Hij bood een beeldje aan. voorstellende moedor en kind als een symbool van het werk dat door de woningbouwver eniging wordt gedaan ten behoeve van vooral de jonge gezinnen. Een Herfstig laantje op c mene begraafplaats SCHIEDAM, dinsdag. Biy de in liet Schiedamse Sportfondsen- Bad gehouden vierde ZRO-zvvem- ontmoeting zijn door de leden van de Schiedamse Zwemcltib vrij veel medailles gewonnen, nl. voor drie eerste en twee tweede plaat sen. Mede doordat deze wedstrijden al zo vroeg ïn het winterseizoen zfjn ge houden, waren de tjjden over het al gemeen niet al te best, al zijn door en kele zwemmers cn zwemsters op be paalde nummers wel persoonlijke re cords gebroken. Opvallend was de prestatie van Qnno Leemans die het herennummer 200 meter vrije slag won in 2.36.5 en tweede werd op de 100 meter vrije slag in 1.01.8. Frank Ruseier werd eerste in het nummer 50 meter vlin derslag jongens onder 12 jaar met een ruime voorsprong in 38.9 sec. Ook Rudi Pijper won weer een me daille als tweede in de 100 meter rug slag jongens onder 14 jaar in zijn per soonlijk beste tijd van 1.19.0. Verder won SZC de estafette 5x50 m vrije slag jongens onder 14 jaar. Een overzicht van de SZC-presta- lies. 4x50 m wisselslag meisjes onder 16 jaar: W. v. d. Vlist in 3.285 (disc.), 1Ü0 m rugslag meisjes onder 14 jaar: M. Geuze 1.27.5, L. v. d. Most 1.27.8, J. Horn 1.35.0, M. Simons 1.38.5, T. Tie- man 1.43.4 en M. Ruseier 1.46.0. Idem jongens: R. Pijper 1.19.0, R. v. d. Kuil 1,23.4, B. KramerFreher 1.25.0 en A. Wies 1.32.9. 50 m vlinderslag meisjes onder 12 jaar: H, Wasman 47.8. Idem jongens: F, Ruseier 38.9 en J. v. d. Anker 44.0. 100 m vrije slag dames 18 jaar cn ouder: T. v. Gooi 1.22.8 en idem heren Otto Leemans 1.01.8. 5x50 m estafette vrije slag meisjes onder 14 jaar SZC in 3.07.6 met M. Rusrier, T. Tieman, M. Geuze, M. Si mons en L. v. d. Most. Idem jongens: SZC in 2.46.6 met W. J. Loomans, A. Wies, B. Kramer Freher, R. v, d. Kuil en R. Pijper. 200 m rugslag heren 16 jaar en ouder: O. Leemans in 2.36.5. De volgende ZRO-zwemontmoeting hoeft plaats op 22 november in het overdekte zwembad "Van Maanen- straat in Rotterdam. VLAARDINGEN, dinsdag. Uit Rotterdam, Schiedam, Maassluis, Poortugaal, Rhoon, Zuidland, Soijke- nisse, Pernis, Oostivoorne, Geervliet, Heenvliet en nog enkele andere plaat sen waren leden van de personeels vereniging ASEF Pernis, naar do Vlaardingse Stadsgehoorzaal gekomen om de jaarlijkse grote feestavond bij te wonen. Het werd een uitstekende feestavond dank zij de medewerking van zeer goede artiesten. Veel succes daarbij had Anneke Grönloh, die een chow van een half uur bracht en de zaal meekreeg met handengeklap. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) waagt VASTE BEZORGERS (STERS) voor Schiedam en omgeving. Aan melden; Hoogstraat 7G, Schie dam. Tel. 2.67279, 's avonds na 7 uur tel 195960. S028 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuien. Hoogstr. tte, Schiedam, tel, 265730. Let op juiste adres. SISO Diveïsen chel. Brandklasr 63,30, glas. mica, verd.ampings.bakjes, kachelpijpen, ellebogen. Waar dai wiel draalt, Hoog straat 6769, Schiedam, tel. 010-2

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2