in beeld Afwachtende houding aanbevolen tegenover Hellevoetsluis ROTTERDAMS DAGBOEK Het zit te komen We zijn niet zo initiatiefnemerig' ROTTERDAM RIJNMOND Mutua Amicitia opende seizoen WERKENDE JONGEREN OP SCHERP Bij eb een gezonken aak, bij vloed slechts riet een groot deel zijn rekening Biesbosch niet jn biezen* aan ROTTERDAM, woensdag Bug- sier Reederei ond Bergungsaktienge- sellsehaft te Hamburg gaat haar dienst van Hamburg en Bremen naar de ha vens van bet Bristolkanaa! uitbreiden. Te beginnen met eind oktober aal ook Rotterdam worden aangedaan. D« eerste afvaart vindt plaats rond 31 oktober per ms. „Ellenau", terwijl de afvaart rond 7 november "door ms. Rotterdam eze nieuwe 15 oktober 1969. Een recht geaard na tuurliefheb ber als Kees Rïjkhoek, 37— Jarige jnwo- !fotö^öTsie1 ner van ZwIJndrecht en technisch fotograaf bij een scheepswerf in Dordrecht, ziet met pijn in het hort de Bra bantse Biesbosch verkeren van een uniek natuurgebied in een massarecreatïe-opvangcentrurru Hij nam een uniek inïtïatiefz hij Het een fotoboek maken, vervaardigde zelf de fraaie sfeerfoto's, nam van de tekst voor en biedt nu 'De langer een bos vc voor de prijs van 70,50, door gegadigden te storten op zijn. girorekening -1804596, Op de fiets en in een ge huurd bootje is Kees Rïjkhoek er op uit getrokken. Hij maak te kleine interviewtjes met een griendwerker, een jager, een visser, een vogelwachter, met Janus, die iedere dag in zijn wuiyvi.iiet <u ue. rode-. PTT-bootje de post naar de bewoners van de Biesbosch; - - - brengt, en met een van die meri omdat net-Water.jfe Jaag-is» Biesbossche manusjes-van- Deskundigen schreven ver- alies, die zelfs de vee-arts haaltjes over de flora en de vervangt als deze niet kan ko- fauna. JAN OTTENS Het 'meer' van Honderd-en-dertïg Bossen biezen op de Vfspfaat Een van de talrijke zandplaten in de Biesbosch (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. In hun Memorandum Hoogvliet hebben burgemeester en wethouders van Rotterdam de"mening uit gesproken, dat bet raadzaam moet worden geacht een afwachtende houding aan te nemen ten aanzien van een woningbouw op enigs zins grote schaal te Hellevoetsluis. Volgens b. en w. zullen behalve Hoogvliet ook gemeenten, op de rechter Maasoever steeds woongelegenheid blijven .bieden aan wer kers in het Waterweggebied, omdat de bestaande Beneluxtunnel en de nog aan te leggen Blankenburgtunnel goede contacten'tussen beide oevers mogelijk maken. Het forens isme zal naar hun mening een storende invloed uitoefenen op de woon-werk-balans-theorie. „Dit betékent, dat het tempo waarin de woningbouw in het zuidwestelijk deel van het Waterweggebied voort gang zal dienen te hébben moeilijk ejcaot kan worden aangegeven. Boven dien. zal dit tempo ten zeerste worden beïnvloed door de eventuele stichting van in verhouding veel werkgelegen heid biedende bedrijven op de Maas vlakte, zoals een werf voor de bouw van mammoetschepen en een hoog- ovembedrijf,". aldus b. en w. B. en w. menen dat "het woonkli maat in de eerste plaats is gediend met een voltooiing van Hoogvliet en met een snelle groei van Spijkenisse in de komende jaren, tot ongeveer 40.000 inwoners. „Een voortijdige start van de woningbouw te Hellevoetsluis zou het gevaar kunnen inhouden van drie toekomstige, onvoltooide stedelij- om commentaar, zggt: „Kennelijk zijn" de vragenstellers niet op - de hoogte met de si tuatie <~van Rozenburg. Er staan niet ongeveer-, 2800. - woningen, maar reeds 3050. Bovendien is voltooiing van 'dit. plan tussen de 5500 en 6000 -woningen zal hebben. Er is eigenlijk niet?-dat een uitbreiding van Hozenburg in- de weg slaat.: ..Wij hebben nu 11.000 inwoners." Tm nu toe tseen groef- voorzien tot ongeveer 20.000 inwoners." Gevraagd naar een evonrtuele relatie In vragen van de Ktfnmondraadslc- den mevrouw P. van Kranenburg- Klein en C. L. Sprejj, beiden van de PvdA, aan het dagelijks bestuur van Rijnmond wordt de woon-werk-pro- blematiek In het Waterweggebied toe gespitst Op de gemeente Rozenburg. Rozenburg telt thans ongeveer 2800 .woningen. Gezien de ligging van de - - van een oitge- dat een groei 1 id is op' dt Hoogvliet." :..l. Voorzichtig Strookt de voorzichtige benadering die b. cn Wi'va» Rotterdam willen bij een Uitbreiding van Hellevoetsluis nu met. de opvatting van het. gemeentebe stuur' var. deze stad 'zeif ?f (,AIs de Hoogovens komen op de Maesvlakte, Jcam .Hellevoetsluis in 1980 25.000 in woners tellen", hebben b. en, w. oa- langs juichend, laten weten in een nota inzake de ontwilokelin.g van Hel levoetsluis op korte- -en- -middenlange termijn. Welnu, dat de Hooogpvens Komen wordt met de dag zekerder. Burge meester W. Thomassen van Rotterdam RSPWiJSSSSa - ÏÏM ai iaten "weten, dat hij ernaar breid mdustriegebieü vmden de vra streeft;een voorstel om grond beschik baar té stellen.--aan Hoogovens -Bosch nog voor het einde van dit jaa r aan de Rotterdamse 'gemeenteraad voor te ners ziet in elk geval de Hoogovens graag komen. De heersende windrich ting is er borg voor, dat het stadje van eventuele luchtverontreiniging geen last zal hebben. In het streekplan Voorne-Putten- ozenburg dat Provinciale Staten vat Zuid-Holland in 1963 hebben vastge steld is een sterke groei van HeUe- voebsluis voorzien. Aarse van HeEe-voet- sluis zegt desgevraagd: „Als je Hoog vliet nu eenmaal beschouwt als een planologische blunder, moet je nCet blijven blunderen. Het lijkt mij v standiger de uitbreiding stap te Burgemeester H. Sloots, gevraagd ROTTERDAM, woensdag. Mei de première van het Franse blijspel ,JËen veilis stekkie" heeft de declama tieclub „Mutua Amicitia" gisteravond in gebouw Palace het nieuwe seizoen geopend. Mét dé uitvoering van déze luch tige komedie van Michel André heeft Mutua zich bij voorbaat al verzekerd van een succesvolle eerste avond. Het veilige stekkie is een vrjjgezellenflat van een zekere Antoine (Wim Peters), die bjj toeval het toevluchtsoord wordt van een gangster (Herman v.d. Velden), die hier inbreekt om even bij te komen van een „pas gezet krakie' Als dan plotseling Antoine binnen komt, moeten de gangster en zijn vriendinnetje (EUy v.d. Velden) over haast in een klerenkast duiken. En ziedaar, de basis voor een avond vol Intrigues en complicaties is gelegd. Maar 2oals Mutua-regisseur Leen Ze venbergen het zelf in de inleiding al zegt: „Het zou geen coznedie zijn als er tenslotte geen „happy end" was". Voor het echttwr zo ver is, spelen zich heel wat kluchtige situaties af een traditionele formule voor een geslaag de toneelavond. "VTAN" -mij geen kioaad woord meer over onze eigen Nederlandse Spoorwegen. Ik zal U vertellen waar om. De NS heeft, om het vervoer van rolstoelgebruikers in de toekomst niet meer in bagageruimten van de treinen te doen plaatsvinden, bij het bestellen van nieuwe wagen steil en reeds reke ning gehouden- met de wensen van de AVO, de Nederlandse Vereniging, be last met de zorg voor minder validen. Nad de invalide dan op dit punt geen volwaardige plaats in onze sa menleving? Als je als passagier ge noegen moet nemen met een weinig comfortabele, weinig hygiënische en geïsoleerde omgevingdan zou ik den ken van niet. Bovendien moeten we in dit ver band niel vergeten, dat de ruimten, waarin de rolstoelgebruikers kort of lang tussen pakken en dozen verblij ven, niet zijn verwarmd, ook al vriest het tien graden. Maar nu niet verder zeuren. Er komt verandering in. De NS heeft de AVO in een schrijven laten weten, dat er naast de voorzieningen in de nieu we treinstellen ook oplossingen zijn gevonden voor hetbestaande mate rieel. Het werd tijd. Het zijn deze. In de meeste oudere ivagenstellen vervalt op één balkon óf een toilet en de steunstang voor de in- op uitgang of alleen de stesunstang. Hierdoor verkrijgt men een met de nieuwbouw overeenkomstige situatie. Echter: voor het in- en uitrijden van de rolstoelen is geen bevredigende. Bugsier neemt in zijn dienst ook Rotterdam (Van eeu onzer verslaggevers) D« eerste afvaart 31 oktober per ms. de afvaart rond 7 „Konlgsau" wordt De firma Vinfce Co. te treedt op als agente voor de2e dienst. oplossing gevonden.. Het besbeegbaar maken van de vloer van het betref fende balkon tot op perronhoogte blijkt in de praktijk onuitvoerbaar- Een kniesoor echter die daar na deze concessies nog op let. Rest nog één opmerking. De rol stoelen nemen ov het balkon véél ruimte in beslag. Dat betekent dat er, vooral in de spitsuren, bezwaren zul len ontstaan zowel bij de overige rei zigers als bij de gehandicapten zelf. En wat is de rentedie hiertegen? De krioeluren vermijden. Juist, dat is wat de NS verzoekt. DAGBOEKSCHRIJVER HET HEEFT vader en zoon Struyk (Lange Hilleweg 19) veel moeite gekost om deze 1.05 mtr. lange snoek uit het water van het Hartelkanaal te halen. Het verzet van de vis duurde om pre cies te zijn (anderhalf uur). Met als tragisch gevolg dat zoons gloednieuwe schepnet brak en vaders voortreffelijke humeur verdween. Een collega-hengelaar tenslotte kon met een boot en een ander schepnet een totale ontreddering voorkomen. TN de kolommen van gisteren heeft u kunnen lezen dat de leerlingen van het Erasmiaans Gymnasium maandag avond in de kleine zaal van De Doelen „Erasmus sprekend" hebben opge voerd. Deze voorstelling vond plaats onder auspiciën van de Rotterdamse Gymnasiasten Bond: Hiertegen heeft een leerling van voornoemde school door middel van een stencil, dat voor de aanvang van de voorstelling werd uitgedeeld, duidelijk stelling genomen. De inhoud vah de brief, geschreven door' Frank van der Leeuw, willen wij u niet onthouden: 'T'OT mijn grote verbazing stond er in de brief van onze rector, ge richt aan onze pappa's en mamma's, dat de verheerlijking van Erasmus vanavond .in de kleine Doelenzaal „onder auspiciën van de R.G-B." zou geschieden. Verwonderd vroeg ik mij af wat „onder auspiciën van" in deze kontekst wel mocht betekenen. Om blunders te voorkomen en aan deze open brief een semi objektief tintje te geven heb ik van Dale maar eens ge raadpleegd: onder auspiciën- van -— onder bescherming -, toezicht lei ding van. Ome pappa's en mamma's zouden dus best wel eens uit die brief opgemaakt kunnen hebben, dat de R.C.B. ervóór verantwoordelijk ge steld moet worden dat de grote Desi- derius mét de kleine schedel voor het dat nou wel zo? Nee. dit is verdraaie rij van de feiten. Alle initiatief is uit gegaan van onze rector, in ieder geval «iet van c£e Bond.. De heer Van der Velde voelt, zich ook duidelijk verant woordelijk voor de gang van zaken. Wie kwam de klassen rond met lijstjes voor de klassevertégenwoordigers, waarop men plaats kon bespreken? Was het niet de conrector, die kwam zeggen, dat iedereen moreel verplicht was te gaan? Ondanks het feit dat de heer Van der Velde dit alles heel. goed ■weet .zet hij het toch in de brief. Wel heeft hij het vorige bestuur om" toe stemming gevraagd en dat is er inge- lozen, d.wjz. ze .hebben ja gezegd, zich de gevolgen daarvan kennelijk ntgt realiserend. Is het nooit bjj hen opge komen dat, als een avond onder auspi- ciën van de Bond georganiseerd wordt, bondsleden dus niet hoeven te betalen en donateurs vrij toegang hebben, dat, als er op zo'n avond een toneelstuk wordt opgevoerd, üe toneelkommissie daar weet van moet hebben. (Ik ben zelf toneelkommissaris) Ik wacht op antwoord van de heer Van de; Velde op de vraag waarom er „oruter auspiciën van de R.G.B." in. die brief aan onze Ouders staat, waardoor een foute indruk gewekt moest wor den, (zij mogen best weten dat de leerlingen van onze schoot niet zó heel erg initiatiefnemerig zijn.) en - van het vorig bestuur, waarom zij op een dergelijke manier aan het handje van de rector hebben gelopen. Vooruit maar: we gaan wéér protes teren. Zaterdag 1 november, zijnde dé dag (aldus het. bulletin van de raad van werkende jongeren in Nederland) dat artikel 12 van de arbeidswet 50 jaar bestaat, maar niet wordt uitge voerd, zal de regering en de politieke partijen worden gewezen op de grote achterstelling van de werkende jonge ren in vergelijking met de studenten en de schoolgaande jeugd. Wat. willen de werkende jongeren? In het kort dit: meedelen Iq de welvaartspot door meer middelen voor scholing en vorming; in hét bedrijf gezien worden ais jonge mensen en niet als goedko pe arbeidskrachten. Wie.is bereid eenmassale vuist te maken? Wie o wie? U kunt zich aanmelden bij KWJ-district Rijn mond, Eendrachtsweg 45, Rotter dam (telefoon 135678)..- Wie zich met zorg afvraagt waar het bloot op de Rotterdamse planken blijft, kan ik geruststel len. Zakelijk leider Marius Kip van Nieuw Rotterdams Toneel heeft aangekondigd, dat het bloot eraan komt.„In het stuH de Dui vels zullen enkele nonnen zich de kleren letterlijk van het lijf rukken," zei Kip gistermiddag. Hij antwoordde op vragen van het PvdA-raadslid mevrouw M. Blom- Mourits tijdens de openbare com missievergadering over kunstza ken. Haar woordspeling op ver huld en onverhuld toneel lokte prompt een bloot-ontboezeming uit.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1