Hoogstraat is een heel stuk opgeknapt mnam Dit jaar weinig nieuwe woningen DOOR SIERBESTRATING De kracht proef moet nog komen GELIJKE BETALING TAXI-CHAUFFEURS SCHIEDAM Bromfietser aangereden %ürgerlij kc Stand GEEN KRANT 1 ONTVANGEN? ONTWIKKELING STADSCENTRUM r>' SLEUTEL"- WEDSTRIJDEN BIJ KORFBAL S.V. Schiedam van overwinning afgehouden Raad Hellevoetsluis vergadert donderdag Kwantitatieve woningnood neemt wat af Modeshow W ijkvereniging Nieuwland Portofoon gestolen De Spaarbank in september Zestig miljoen tegen 8% voor gemeente VRIJDAGAVOND AANBIEDING KOERIERSTERS MANITOBA TAPIJT Te huur: GOEDE TYPISTE donderdag 16 oktober 1969 - psg* 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM» donderdag. Het proefvak met „sierbestra ting" over een afstand van 75 me ter aan het begin van de Hoog straat bij de Koemarkt, bedoeld als een „faee-lift" voor deze win kelstraat, is bijna gereed. Men kan zich in elk geval een eerste indruk vormen over deze moder nisering va ix de Hoogstraat en deze indruk is over bet algemeen gunstig. Doordat de (toch te smalle) trot toirs zitfn opgeheven, en het hele weg dek mi gelegenheid geeft tot lopen èn rijden, 'lijkt het of de straat breder is geworden. De royalere Indruk wordt dan nog versterkt door de „versie ring" van de straat, met geometrische figuren, ontstaan door het combineren van verschillende soorten tegels _en bet fantasierijk formeren van de klin kers. De schampere opmerking: ,,'t Is net een verstelde brock met al die vakken", kunnen we laten voor wat het is, Niet iedereen is tevreden te stellen. Het 'nieuwe' dee! van de Hoog- straat met de sierbestrating en links vaag een nieuwe straatlan-taam. en het oude deel van de Hoog straat met de armoedige bestra ting. Ook de straatverlichting is aange past. Vier zilver-glanzende masten staan tegen de gevelwanden aange drukt en. daar komen dan vier model len armaturen op, rond en modern, veel licht verspreidend. Aan het eind van de proef zal een keus gemaakt worden uit de modellen. Doch het is pas een „proef. Over rond een half jaar wanneer het nieuwtje er af is, en men zich een be ter oordeel kan vormen, zal worden nagegaan of het huidige enthousiasme ook stand houdt. Zo ja, dan ligt het in de bedoeling (en voor zover er gelden voor beschikbaar zijn!) ora de gehele Hoogstraat en dat te dan acht maal zo lang als het proefvak te vernieuwen. Op de wijze van het „proefvak" of Gezelliger aangepast en nog beter. De winkeliers in dat deel van üc Hoogstraat en ook het winkelende pu bliek tonen zich ingenomen met de verandering, die algemeen als een verbetering wordt beschouwd. „Leuk' en „veel gezelliger" en „gelukkig meer ruimte waren zo enige commentaren. Waarbij dc winkeliers de overlast, in de afgelopen weken ondervonden door het afsluiten van de Hoogstraat, toch wel voor lief hebben genomen. SCHIEDAM. Geboren: Siebren Y.z.v, J. Kramer en 3D Jansen; Nancy d.v. C J. P. Bruijs en 3. F de Haan; Yvonne B dv J. C. van Dorp on H. A Negenman; Rony- mus D. F. zv. J. D. F Companus en A B van 't Hof; Karin d.v. T. M de Kort en H J W. Oostenvaal; Daniella dv A. H. J. Greten en. Y. Vuurcns; ArJe C zv. A. C. de Vries cn T. W. Hommel. Overleden; M, van der Werf. 63 jr; C. Lemson "0 ir eclitg, J. E. Stellingwerf* W. de Vries 32 jr; C. Walenboer 6? jr echtg P. van der Beelc; J. Flecken 72 jr; L P. van der Drilt 78 jr. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Want de eigenlijke krachtproef moet nog komen. Namelijk wanneer het i'ij verkeer weer in de Hoogstraat wordt toegelaten! Het heeft nif - in de bedoeling gelegen om met het aan brengen van een siei-bestrating de au to's en vrachtauto's te weren uit de Hoogstraat. Die zullen dus binnenkort weer verschijnen volgens de bestaan de regeling, n.,1. van. middernacht tot 11 uur 's morgens. Ontmoedigen Het wordt wel „ontmoedigd*. Reeds door de sierbestrating, die zo duidelijk afwijkt van dc normale straatklinkers. Bovendien Is heel listig; bjj de Koe markt een „drempel" gelegd, waarbij het trottoir van dc Broersvcst wordt afgebogen naar de Lange Haven. Doch officieel wordt het inrijden In de Hoogstraat niet verboden. Dan zal blijken of het opheffen van de trottoirs gunstig werkt, of dat de gelegenheid wordt misbruikt door de auto-bestuurders om maar de hele straat in beslag te nemen. Dat kan na melijk óók. Dc oude trottoirs waren wel smal, doch daar mochten de auto's dan in elk geval niet komen. Ook zal moeten blijken óf en m hoeverre de winkeliers bereid zijn medewerking te verlenen aan het ge meentelijke streven het aanzien van de Hoogstraat te verbeteren. Dat zou bijvoorbeeld kunnen doordat zij bij de leveranciers aandringen om voorzich tiger te rijden op de siertegels, zich beter te houden aan de tijden dat er gereden mag worden, of. nog liever, door te pleiten dat de al te grote trucks wegblijven. Daarnaast kunnen de winkeliers de Hoogstraat aantrekkelijk maken door versiering, b.v. door bloembakken buiten te zetten, of etalagekasten. Ge durende de proef In. de komende zes maanden zal wel bljjken of de Hoog straat de versiering waard is. door D. A. BUSCHKENS VOOR. DIE KRINGEN van de Schiedamse bevolking die met span- mng en ook wat geprikkeld wachten op de verdere afwikkeling van de dannen inzake de reconstructie van Je binnenstad, is het Kotterdamsch Nieuwsblad in Schiedam met het be langrijke bericht gekomen dat het gemeente bestuur voor de wederop bouw van de Schiedamse binnenstad in onderhandeling is getreden met de N.V. Maatschappij voor Projec ten-ontwikkeling EMPEO (die ook betrokken is bij het grote recon structieplan Hoog Catharijne in Utrecht. Ook dat er reedseen aparte onderneming voor Schiedam ge vormd zou zijn en dat het raadslid drs. J, H. Simons, oud-voorzitter van de PvdA-fractie een belangrijke fi guur in do commissie voor de Stads ontwikkeling, directeur zou worden van die onderneming. Een belangrijk bericht. Jammer dat het onjuist is! Drs. Simons heeft zich n.l. haastig gedistaneieerd van het bericht. „Ik wens catagorisch te gen te spreken", aldus drs. Simons," dat ik betrokken ben of er over denk om ooit organisatorisch betrokken te raken bij een plaatselijke organisatie of bureau van het ontwikkelingsbu reau EMPEO. Niets in deze zin heb ik in overweging". Zo heeft het R. N. moeten rectificeren. Weliswaar 2al drs. Simons zich te rugtrekken uit de commissie voor de Stadsontwikkeling, doch dit heeft een geheel andere reden: ten eerste gebrek aan tijd, ten tweede staat hij uit hoofde van zijn functie met ge heel objectief tegenover deze mate rie en ten derde is het lidmaatschap van deze belangrijke commissie ei genlijk een, taak van de fractie voorzitter, m casu de heer Bosch man. OOK HET INSCHAKELEN van het Bureau EMPEO is onjuist. Of minstens voorbarig. Burgemeester Roslfsema heeft reeds enkele malen in de raad, laatstelijk nog in ant woord op de ongeduldige vragen van. de Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad, verklaard dat overwogen wordt om een project-ontwikkelings bureau in te schakelen voor de re constructie van de binnenstad. Dit is namelijk een zó omvangrijk en ook een zó ingewikkeld en specialistisch werk dat de gemeente zelf daar de nodige mankracht met voor kan op brengen. Als Utrecht het niet eens kan (zie het plan-Hoog Catherine) hoe zou het zoveel kleinere Schiedam het dan wèl kunnen? Het bureau Fled- derus is mans genoeg om plannen architectureel-planologisch voor el kaar te krijgen, doch daarna moet het ook nog „verkocht" worden aan de grote investeerders en beleggers. Het gaat immers om een bedrag van rond een half miljard! Dat laatste nu is een hoog-specialistlsche taak van een ontwikkelingsbureau. Nu zijn er met zo heel veel ont- wikkelmgsbureaus ia Nederland en bureaus in staat om een zo groot plan. van de grond te krijgen, zijn op de vingers van één hand te tellen. Bijvoorbeeld EMPEO, Het ligt dan ook zeer voor de hand dat wanneer de gemeente Schiedam een bureau inschakelt dat dan ook contact wordt opgenomen met EMPEO. Doch een beslissing is nog beslist niet geno men. Dat kan ook niet, eenvoudig om dat de beslissing bij de gemeente raad ligt! En zo ver is het voorlopig nog lang niet. Eerst moeten de be stemmingsplannen voor Schiedam- Centrum en het Singelkwartier, die prioriteit hebben gekregen in het Structuurplan, nog vastgesteld wor den. En ook dat kan nog even duren. Als het gaat om een plan van een half miljard dan mag de gemeente niet over een nacht ijs gaan. (Van onze korfbalmedewerker} SCHIEDAM. Voor de Schiedam se korfballers zijn voor het komend weekeinde wedstrijden vastgesteld, die „sleutelwedstrijden" kunnen wor den genoemd. Het is alleen jammer, dat het niet om wedstrijden voor de bovenste plaats gaat, doch juist voor de laagste. Zo moet Schiedam tegen Blauw Wit '51 op eigen terrein zien zich deze ploeg van het lijf te houden. Bij winst behoeft men zich voorlopig geen zor gen te maken, maar bij verlies komt de onderste plaats beangstigend dicht bij, wat het volgende standenlijstjè il lustreert: Oranje Nassau 5-10, Zwer vers 4-6, ELKV 5-6, Schiedam 5-4, Blauw Wit 5-4, Ahoy 5-4, Eureka 5-3, Hou Stand 6-3. Ook voor OD1 is het zaterdag erop of eronder. Tegen Maassluis moet de groeiende vorm waargemaakt worden. Maassluis behoort evenals onze stad genoten tot de zwakke broeders in de afdeling en bij verlies gaat het er wat somber uitzien. Het zal er voorname lijk van af hangen, hoe de ODl-dames de sterke Maassluis-dames partij zul len geven. Wanneer dit naar wens verloopt, dan moet een overwinning voor de witzwarten tot de mogelijkhe den behoren. Succes gaat naar Dordrecht om TOV te weerstaan. Theoretisch zal een puntje mee naar huis genomen kun nen worden, omdat TOV afgelopen zondag tegen Delta met 2>2 gelijk speelde. Zoals bekend heeft Succes onlangs van dit zelfde Delta met 3—0 gewonnen. Of TOV zich echter op ei gen. veld zal laten verrassen zal de praktijk zondag moeten uitwijzen. SCHIEDAM. In de eerste ronde van de strijd om het kampioenschap van de Rotterdamse Schaakbond heeft Oversehie 1 het eerste tiental van Schiedam van een overwinning afge houden. Er was geen sprake van kïas- severschil, getuige de uitslag: 5'/4-— 4Vi' Niettemin ging Oversehie met de eer strijken. Aanvankelijk zag het er voor Schie dam gunstig uit. Immers, de Bruyn had in een vooruitgespeelda partij al gewonnen. Daarbij kwamen nog de overwinningen van Troost en van Grevenbroek. Doordat van Seters en van Grootveld hun stelling verkeerd taxeerden en Maas zich aan de steeds groter wordende druk niet kon ont worstelen werd de stand 33. Jam mer was het, dat Harmanny in de slotfase een gelijkstaande partij verlo ren liet gaan. Voor Noordegraaf, Vrij land en Planken bleek remise het hoogst bereikbare te zijn en zo werd de uitslag bepaald op 5%—4Vs- Op maandag 3 november speelt Schiedam thuis tegen Sehiebroek 1, dat de competitie verrassend goed be gon met een 7'/:2% overwinning op Europoort 3. (Van een onzer verslaggevers) HELLEVOETSLUIS, De raad van Hellevoetsluis komt donderdag 23 oktober a.s, in openbare vergadering bijeen. Aanvang half acht. Op de agenda komt o.m. voor het sluiten van een consessie-overeen- ikomst met Rotterdam inzake de leve ring van elektrische energie en het bouwen van een. openbare school voor basisonderwijs in plan Noord. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Voor zover nu valt te voorzien zullen in Schie dam dit jaar in totaal slechts 386 nieuwe woningen gereed komen, waarvan maar 70 woningwetwo ningen, 313 met premie en 3 on gesubsidieerde woningen. Dit aantal is beduidend minder dan in de voorgaande jaren. „Gezien het toch nog wel heersende, kwantitatieve woningtekort is dit zeker teleurstellend", schrijven b, en w. in de aanbiedingsnota bü de begroting 1970. DU geringe aantal is eendecis te wijten aan dc snelle oplevering van de Elementum-woutagcn in Groenoord, waardokw er In 1968 het enorme aan tal van 1149 nieuwe woningen be schikbaar kwam. Anderdeels door dat er grote blokken in aanbouw zün, die een lange bouwtijd vragen en dam ook pas in 1970 gereed komen. Er zijn dit jaar geen woningwetwo ningen opgeleverd, anders dan een „staartje" van 70 woningen uit een complex van vorig jaar. Verder in de premie-sector een van de drie grote Mokken met 252 woningen van het A£,P. in Groenoord-West; de A.C.B.- flat aan de Parkweg 15 woningen van Van Dalen aan de Broersvest en 14 woningen van de S.S.N. aan. de Brug. van Haarenlaan- In de ongesubsidieer de sector slechts drie ambtswoningen van de Geervlietsestraat. Voor 1970 Voor 1970 is de voorlopige verwach ting dat 957 woningen gereed zullen komen. Dit zijn in de woningwet 400 woningen in de twee hoge Muwi-flats in Groenoord-Noord (uit totaal 480 woningen). In de premie-sector worden ver wacht de twee resterende bldkken van het A.B.P. (504 woningen), 57 eeuge- zins-woningen lawgs de Borodmlaan, 6 p ersone éls -won i n gen by het St. Ja cobs Gasthuis en dan bovendien nog het Gereformeerd Rusthuis aan de OhjuiQhïUweg (103 bedden plus 12 be- j aa rdenwon ingen) Uit het bouw-contmgenit 1969 is aan Schiedam 200 woningen, toegewezen. Dit zal o.a. worden besteed aan een „torenflat" met 20 lagen en 160 wo ningen, te bouwen door de Hollandse Betongroep N.V. te Den Haag en aan drie andere flatblokken in Woud- hoëk-Zuid. Tenminste, wanneer tijdig goedkeuring wordt verkregen. nemen. Dit manifesteert zich in het lang niet altUd accepteren van oude woningen door bU het Bureau Huis vesting ingeschreven woningzoeken den. De toewijzingsnormen worden dan oog soepeler gehanteerd. In verband daarmee is contact op geiomen met een aantal makelaars en beheerders van groot woningbezit, teneinde te bereiken dat het zwaarte punt van de woninguitgifte op verant woorde wijze wordt verlegd van het Bureau Huisvesting naar de particu liere sector. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. De Wijkvereniging Nieuwland organiseert wederom een modeshow, nu gewijd aan dc najaars mode, op dinsdag 21 oktober in de be nedenzaal van de Opstandingskerk, ingang Dr. Kuyperlaan, aanvang 20 uur. De wijkvereniging heeft hiervoor de medewerking gekregen van een groot aantal zaken, zodat niet alleen de da mes- en herenkleding getoond wordt, doch ook make-up, vrijetijdskleding, schoenen, tassen en zelfs haarstukjes. Dit alles opgeluisterd met een muziek je van. Evelien Valkenburg. Leden van de wijkvereniging en van de samenwerkende verenigingen hebben gratis toegang, voor anderen is het entree 0,50. Kaarten verkrijgbaar aan dc zaal of op aanvraag bij mevr. Bernard, tel. 353951. Daarna houdt de wijkvereniging Nieuwland de reglementaire jaarver gadering op 24 oktober in het wijk centrum aan het Dv. Wibautplein, aanvang 20 uur. Behandeld worden de jaarverslagen, en er is een bestuurs verkiezing. Na afloop een gezellig sa menzijn met bingo. Zaterdag 25 oktober organiseert de klaverjas-afdeling van de wijkvereni ging een koppelconcours in de grote zaal van het Wijkcentrum, aanvang 20 uur. Men kan inschrijven (voor S 1,50 p.p.) als koppel, maar ook als enke ling (die krijgen bij loting een maat toegewezen). Inschrijving tot 21 okto ber o.m. bij de heer P. Brand, Dr. Wi- bautstraat 29. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Bij de politie is gisteren aangifte gedaan van diefstal van een portofoon. Het appa raat behoorde aan de brandweer en was iin bezit van dte heer J. A. J. V, Hu had de portofoon, ter waarde van ca. 2500, in zijn afgesloten auto laten liggen, die voor de deux* van zijn wo ning aan dc Henri Polakstraat gepar keerd stond. 675 per jaar Toch zijn de bouw-resultaten in de afgelopen jaren niet slecht geweest, In de jaren 1960 tot en met 1969 zijn in totaal 6.747 woning-en gebouwd, wat neerkomt op een gemiddelde van 675 woningen per jaar. „Een resultaat dat toch wel tot voldoening; mag stem men," menen b. en w. Voor de jaren 1970 en 1971 en ver moedelijk ook voor 1972 is de conti- nui'teit in de woningwefcbouw zeker gesteld. In de premie- en de ongesub sidieerde sector zijn de verwachtingen veel minder rooskleurig. Naast de eengezinswoningen aan de Borodin- laan, waarvan de bouw dit jaar is be gonnen, zal in 1970 een terrein bouw rijp gemaakt worden voor nog eens ca. 35 eengezinswoningen. De bouw van een duurdere klasse eengezinswo ningen in Kethel-oost, aansluitende aan de „vogelbuurt", kan vermoede lijk eind 1970 of begin 1971 beginnen. Doch daarbij blijft het. Woningnood (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Dat de chauffeur van het grootste Schiedam se taxibedrijf Eurotax waarschijnlijk het werk niet zullen neerleggen, wan neer de Rotterdamse collega's even tueel deze weck in staking gaan, houdt nog niet, in dat dc Schiedamse rijders nu zo tevreden ztJn met de be staande toestand. Een van de grootste (cn oude) grieven is de achterstelling in betaling bij de Rotterdamse taxi chauffeurs. Zoals gisteren gemeld zijn de werk gever en de werknemers overeengeko men dat de betaling in Schiedam ge lijk zal komen met de nieuwe regeling die in Rotterdam komt. Daarmee wordt een al jarenlang bestaande on gelijkheid opgeheven. „Hoe die lonen er precies uit zullen zien is nog niet te zeggen, omdat de Rotterdamse situatie nog niet bekend is. Maar er wordt gestreefd naar een loon van rond de 230", zegt de heer S. Barendregt, bestuurslid van de Ned. Bond van Vorvoerspersonee], die bij het overleg in Schiedam aanwezig is geweest. De Schiedamse taxichauffeurs heb ben tijdens het overleg vastgehouden aan hun eis de ritprijs „Inclusief fooi" te maken. Totnogtoe was het zo, dat boven de prijs die de taxameter aan gaf. vijftien procent berekend werd. Een zaak die in de praktijk de taxi chauffeurs herhaaldelijk moeilijkhe den bezorgde, omdat de klanten, voor al buitenlanders, alleen het bedrag wilden betalen dat op de meter stond aangegeven. Een. van de voorstellen van de kant van het taxibedrijf was om het fooi percentage van vijftien naar twintig procent op te trekken. Daarmee zijn de taxichauffeurs echter niet akkoord gegaan. De heer Barendregt zei daarover: „De chauffeurs hebben de zaak ineens goed willen regelen. Tenslotte is wet telijk geregeld, dat het iitbedrag-in- clusief uiterlijk op 1 september 1970 moet zijn ingevoerd". De loononderhandelingen tussen werkgever en werknemers bij Euro tax zullen de komende weken worden voortgezet De chauffeurs krijgen in ieder geval een duurtetoeslag van 155 gulden. Doch b. en w. signaleren dat de kwantitatieve woningnood begint af te (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Op de kruising Vlaardingerdyk—Nieuwe DamlaanNieuwe Haven is gisteren de 70-jarige bromfietser H. D. aange reden door een auto, bestuurd door de 34-jarige J. M. M. De automobilist stond op de kruising stil om voorrang te verlenen aan. een andere auto. Toen deze auto voorbij was, wilde M., die de bromfietser niet zag, doorrijden. Hij raakte de bromfietser, die kwam te vallen, en met een hersenschudding en een gebroken been in de Dr. Nolet- stichting ter behandeling werd opge nomen. De 32-jarige P. O. uit Schiedam is gisteren op zijn fiets bij de kruising B.K.~laan-Nieuwe Haven aangereden door een auto, bestuurd door de 31-ja- rige C, J. B. De automobilist had op de kruising eerst voorrang verleend aan een andere auto en stak daarna zonder de fletser op te merken de kruising over. De fietser werd door de auto geschept en is met een gekneusde pols en knie naar het Gemeentezie kenhuis gebracht. Na behandeld te zijn kon hij naar huis terugkeren. SCHIEDAM. In de afgelopen maand september werd bij de Spaar bank anno 1820 te Schiedam 5.938.463,36 ingelegd en 5.882.590,12 terugbetaald, tegen een inleg en terugbetaling van respectievelijk ƒ4.211.293,73 en ƒ4.209.845,68 in sep tember 1968. Een enorme omzetstij ging dus, maar evenals vorig jaar sep tember een gering inlegoverschot. Het inlegoverschot van januari tot cn met september bedroeg 4.432.040,66 tegen 3.797.330,62 over dezelfde periode van 1968. Het geza menlijke tegoed van inleggers bedroeg op 30 september 1969 78.033.065,31 (30 september 1968 71.341.949,55). Ultimo september waren het tegoed van inleggers en de reserves voor 42.412.847,88 belegd in effecten, voor 9.011.172.78 in hypotheken en voor f 22.598.695,43 in onderhandse leningen aan gemeenten e.d., terwijl de ohbe- légde en de op korte termijn belegde ■gelden 9.333.180,75 bedroegen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. De gemeente kan een bedrag van 60 mil joen gulden lenen van de n.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten tegen een rente van 8%. B. en w. stellen aan de gemeenteraad voor deze lening aan te gaan. Vijftien miljoen willen b. en w. besteden aan nieuwe werken, 35 miljoen aa nin uitvoering zijnde wer ken en 10 miljoen aan routine-inves teringen van bedrijven. machtige kwaliteit enkalontapijt met echte durogan wafelrug. In de kleuren goud, cog nac, rood, beige, groen en fraise Normale prijs 89,50 ALLEEN VRIJDAGAVOND GRATIS GEPLAATST Schiedam- Hoogstraat 15, tel. 261971 Kleding Te koop aangeboden een zwar te BONTJAS, m. 48, zo goed als nieuw, wegens omstandig heden. Tel. na 1630 u. 268839. Onroerende goederen en woonruimte aangeboden ruime, comfortabele 4-kamer- flat ln Alexanderstad. Vrij uit zicht voor en achter. Huur zso p.m. tad. servicekosten (centr. verw., water, antenne e.d.). Vrij vanaf 1—12 a.s. Evt. ged. ovem. stoffering mogelijk, v. d. HELMSTR. 424. R'DAM, TEL. 204539. R030 Van Loenen voor autolakken Spuitbusje in 550 autokleuren. Dam 41—45, Schiedam. Telefoon 266192. Bij het Produktschap voor Gedistil leerde Dranken Schiedam is een va cature voor een met steno-Nederlands en Mulo-op- leiding. Prettige werkkring met gunstige arbeidsvoorwaarden, Bij gebleken geschiktheid uitstekend 3alaris. Sollicitaties te richten aan het secre tariaat Westmolenstraat 2, Schiedam of tel. onder nr. Ö10269340.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2