Klaus Pec hst ei n kan geen nwater meer zien ROTTERDAMS DAGBOEK nn 9 Verhoging AOW door verlaging van kinderbijslag Artsen protesteren tegen huurprijzen Heren, charmanter chaufferen graag 75 ROTTERDAM RIJNMOND marathonzwemmer wijst twijfels verontwaardigd van de hand PVDA STELT VORMING STADSDEEL RADEN VOOR Eerste sleutels voor bewoners LEIDING-BRUG: NA 10 JAAR WELLICHT WINSTGEVEND Bestelauto rijdt in sloot Sociale Dienst en Raad van Arbeid: VAATWASfflACHINES Briefje aan hef dagboek SPORTHUIS LEMMENS Zijn afwijkende meningen a sociaal? DlT verhaal is woord voor woord waar. Mijn collega steekt er zijn rechterhand voor op, de hand waar mee hy terwille van u de kunstrccen- sïes schrijft. Hoor toe. Dit overkwam' hem afgelopen woensdag voordat hij een Sparta-fanatkus voorne mens was zijn eerste interland-wed strijd in de kuip bij te wonen. Hoogheemraadschap blijft zich verzetten tegen het aanleggen van Rijnpoortliaven pag, 4 - vrijdag 24 oktober 1969 -"HOEK VAN HOLLAND, vrij- "'dag' Klaus Pechsrtein kan voor- ra.öpig geen water meer zien en Ze nker geen Rijnwater, „Het smaakt ^.^fsdauwelijk", vertélde liij don- "derdagmiddag in restaurant „Het Jagershuis", na zijn aanikomst in Hoek van Holland. En de 28-jari- ,"ge Zwitserse zilversmid kan het 'weten. In «en dertig dagen du- •;;rêndje zwemtocht heeft hij menig litertje verontreinigd Rijnwater '-binnengekregen. „Er is niet altijd aan te ontkomen", zei hij. „Even .een onoplettendheid en een golf- .j e en het is weer raak". Om kwart over vy? stapte Pechstetn aan -wal op het cndwhouds strand je van Rijkswaterstaat langs de Water- - weg-. In dertic dagen, had hij om en nabjj 1230 kilometer afgelegd. Ruim .veertig kilometer per dag dus. Of dat ..tiu wel helemaal waar Is? De bewe- ,'fÜBf dat zo nn. en dan de hand gelicht te tijdens de rwemtockt wijst hij ver- i'ontwaardigd van de hand. „Sowas .macht man nicht", zegt hy. Het Rotterdams Nieuwsblad stelde .gisteren dat hij niet van Gorkum naar "Rottendam heeft kunnen zwemmen in de ttld die bij zegt te hébben gebruikt. Woensdagochtend om vier uur verliet Ttochstein het Dortse hotel waar Rij de nacht had doorgebracht Om half tien 'kwam by aan bij het bureau van de ..rivierpolitie aan de St. Jobsweg, ^Volgens het Rottendamse Nieuws- .Klad heeft de Zwitser m de vijfeneen- half uur daartussen nooit de 47 km 'tussen Godnchem en Rotterdam 'artvenoroemd hebben kunnen afleggen, .Ptcbsftda is echter niet in Gorkum maar bij de Baarütoekbrug Om zeven uur woensdagochtend 4 Vverd hij door de post Brienenoord- brug van de Rukis!huveodienst waar genomen, ©Heen vergezeld van zijn ei gen volgboot. Om kwart over zeven pikte een boot van de Rotterdamse ri vierpolitie Pechsteln op. Erg snel - Na twee uur en een kwartier had ..Klaus Pechsteöi vervolgens de afstand tussen Brienentwrdbrug en Parkhaven - afgelegd. De ruim twintig kilometer tussen de brug by Sliedrecht en Brienenoord moet de Zwitserse Rijn- zwemmer Ln twee uur hebben afge legd, hetgeen wel erg snel lijkt. Anderzijds heeft hij geprofiteerd van. d-e ebstroom. die volgens een woordvoerder van de rijkspolitie te water 5n Gorinehesm op zijn hoogst wier h vyf kilometer per uur tem be dragen. Het staat niét vast hoe laat Feohstein bij de Sliedrecbtse brug is begonnen; hij heeft op zijn tocht tot de Brienenoortibrug geen begeleiding gehad van politie. Gisteren begon Pechstein de laatste etappe van de Parkhaven naar Hoek van. Hofland om tien minuten voor vijf dn de ochtend. Hij wend tot aan de v gemeentegrens van Rotterdam met Schiedam "begeleid door een boot van de rivierpolitie. Om half zes werd daar de begeleiding overgenomen door rijkspolitie te water. Om kwart Pechstein bij Poor- "de voor neigen -itershaven, een twee kilometer voor bij de haven van Maasluis. 'a Middags om drie uur begon hij in (ADVERTENTIE) Beneden de tien gulden zult U echt niet iedere dag een paar echt lederen heren handschoe nen kunnen kopen,.... Normaal verkopen wij deze handschoenen dan ook voor rond de IB gulden, maar vana- - vond begint een speciale aan- Weding Herenhandichopnan van eetsta kwaliteit schapenleer, heerlijk warm gevoerd met flanel, goe- da pasvorm..... nu voor nog géén tientje. echt schapenleder met warme voering Vrijdagavond om 6 uur begint op da parterre da verkoop van deze schapenlederen heren- handschoenen, prima pasvorm, met flanel voering, meten 8ï£ "da kleuren t/m 9% en donkerbruin en zwart Ook Géén UL Kleus Pechstein (midden) heeft het volbracht: met een bos bloe men zwaait hij naar Hoekse be wonderaars. Maassluis opnieuw en van kwart over drie af werd hij weer begeleid door de rivierpolitie tot Hoek van Holland, •waar hij kwart over vjji aan land In Huek van Holland wachtten tal van officiële vertegenwoordigers de zwemmer op. Daarbij waren mr, Du- chemin van de Stichting Sport en Re creatie in Rotterdam, vele Hoekse wijkraadsvertegenwoordigers en afge vaardigden van Duitse en Zwitserse instellingen. Ook het Hoekse publiek liet zich niet onbetuigd. Uit de honderden be langstellenden klonk een warm ap plaus op toen Klaus Pechstein, die de laatste meters werd opgevangen door twee zwem collega's, voet op de Hoek se wal zette. Ook de geschenken ontbraken niet. Er waren bloemen van de wijkraad, twen vertegenwoordigsters Van de VW in Volendams kostuum boden een kist druiven aan en verschillende anderen kwamen eveneens met ge schenken aandragen. CV an een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag, De federatie Rotterdam van de Par tij van de Arbeid wil het ge meentebestuur van Rotterdam decentraliseren. De Rotterdamse PvdA denkt hierbij aan de instel ling van 7 a 8 stadsdeelraden met bestuursbevoegdheid, die elk een honderdduizend inwoners moe ten omvatten. Deze stadsdeelra den moeten rechtstreeks worden gekozen en het dagelijks bestuur van een dergelijke raad dient als een volledige dagtaak te worden gezien. Dit Ls een van de punten uit het verkiezingsprogramma van de Partij van de Arbeid voor de Rotterdamse gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. Naast de reeds bekende stand punten over de havenultbreldingen (geen onevenwichtige economische groei meer in het Waterweggebied on een hogere prioriteit voor aspecten vaa wonen, recreatie, openbaar ver voer en milieuhygiëne) heeft de Party van de Arbeid een groot aantal sugge sties gedaan, die - baars inziens - tot verbetering van het bestuurlijke en leefklimaat In Rotterdam moeten Iet- den. Een aantal van deze punten zijn: Een burgeraaviesraad voor stadsontwikkeling en woningbouw, die bet gemeentebestuur moet adviseren omtrent de woonbehoeften, woonvor men en wijkontwikkeling. Verruiming van het toewijzings beleid voor jonge gezinnen en alleen staanden. Inspraak van de bevolking of een wijk gesaneerd dan wel opgeknapt moet worden. Instelling van een recreatiefonds, waarin ook bijdragen van het be drijfsleven gestort moeten worden. - Industrieën moeten meebetalen aan de kosten van de luchtvervuiling, Geen toestemming voor de bouw van grote kantoorgebouwen, wanneer niet tegelijkertijd gezorgd wordt voor eigen parkeerruimte of een bedrag ge stort wordt in een parkeerfonds. Geen uitbreiding van de Lucht haven Rotterdam. (Van e i onzer verslaggevers) CAFELLE AAN DEN IJSSEL, vrij dag. Het bestuur van de woning stichting Capelle aan den IJssel reikt vrijdag 31 oktober a,s. officieel de sleutels uit van de 1344 Era-woningen die in het plan „Oostgaarde" in aan bouw zijn. Een en ander geschiedt om drie uur 's middags. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De vijf huisartsen die in de wijk Om moord een groepspraktijk uitoe fenen hebben bij de gemeente raad geprotesteerd tegen de huurprijs, die zij voor bun prak tijkruimten zouden moeten gaan betalen in het nieuwe gezond heidscentrum aan de Henderson- plaats. De gemeenteraad besloot gister avond tot stichting van dit cen trum en stelde voor de bouw ervan een krediet vaji ruim 2,8 miljoen gul den beschikbaar. Behalve vijf spreek- en onderzoek- kamers voor de vijf In groepspraktijk werkende artsen, komt er in het ge zondheidscentrum ruimte voor verlos kundige hulp en fysische therapie; voor de gezamenlijke kruisverenigin gen en voor de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst. Namens de PvdA-fractie maakte de heer G. Spruijt ernstig bezwaar tegen het voornemen van b. en w. om de huisartsen een huur te gaan bereke nen op kostprijsbasis. Elke arts zou dan 10.000 gulden huur per jaar méér moeten betalen, dan het bedrag, dat de Ziekenfondsraad als norm hanteert voor de huur van praktijkruimten. SMOREN Dr, J. H. JLamLtrtg (pvda), die zes tien Jaar geleden al heeft gepleit voor do Invoering van groepspraktyken in grote steden, deelde desgevraagd mee, dat de hoge huurprijs „hei voor heel Nederland zo waardevolle experiment van een geïntegreerde groepspraktijk In de klem dreigt te fimoren". Na sterke aandrang van de heer Spruijt, die mode werd gesteund door mevr. ïr. M. C. Endert-Baylé (vvd), beloofde wethouder G. Z. de Vos van Sociale Zaken, dat hy in overleg za] treden met de staatssecretaris voor Sociale Zaken en Volksgezondheid, met de bedoeling meer rijkssubsidie te verwerven voor de huisartsen. „In dat overleg zal ik de huumorm van de Ziekenfondsraad als uitgangs punt hanteren", zei wethouder De Vos. De huisartsen zijn van plan, niet al leen een praktijk uit te oefenen in het nieuwe gezondheidscentrum, maar ook aan „ontwikkelingswerk" te doen. Dit werk houdt in, dat niet alleen met de zieke maar juist ook met de gezonde mensen in de wijk contact wordt on derhouden. Voor dit experimentele werk heeft het Praeventiefonds een investerings subsidie van 3 ton toegezegd. Daar naast krijgen de artsen elk gedurende vijf jaar een bedrag van 40 mille aan subsidie van het r„k. In een brief aan de gemeenteraad hebben zij laten weten, dat zij deson danks in ernstige financiële moeilijk heden geraken, als hetzij vanwege het rijk, hetzij vanwege de gemeente, niet een tegemoetkoming in de huur wordt gegeven. Wethouder Reehorst: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. „Tien jaar na het gereedkomen van deze leidingenbrug hepen we de kosten eruit te hebben en er wat aan te gaan verdienen, waar waarschijnlijk ook andere secto ren. binnen de gemeente van zul len profiteren." Dit zei wethou der drs, J. Reehorst gistermiddag tijdens een discussie in de ge meenteraad over het voorstel 25 miljoen gulden ter beschikking te stellen voor de bouw van een leidingenbrug in de Botlek, Deze brug, zeven kilometer lang en rustend op 8'/» meter hoge pyiers, is noodzakelijk omdat de bestaande strook voor Pijpleidingen nagenoeg vol is. In do brug zullen 40 pijpleidin gen kunnen worden ondergebracht. De -waag mar kosten en bateft van dit-project, waarmee de raad unaniem akkoord ging, werd door de raadsle den H. J, van der Meiden (ar), S Groer.edijk (cpn) en mr. C. J. van Dongen (pvda) gesteld naar aanlei ding van de voorzichtige formulering van dit financiële aspect du het voor stel van b. en w. Wethouder Reehorst antwoordde dat het tarief (op basis van een binnenkort te -wijzigen preea- rïoverordening) zodanig zal worden gesteld dat de aanloopverliezen bin nen tien jaar zullen ayn goedgemaakt. In een toelichting van het gemeen telijk Havenbedrijf op het voorstel was om toestemming verzocht om „vooruitlopend op de kredietverster king nvaar vast te beginnen met de uitvoering van hot werk." In ant woord op een vraag van de heer Van der Meiden dat)rover, zei d>e hoer Ree horst: „Dit project dient als een lo pend werk ter afronding van de infra structuur van het Botlekgebied te worden beschouwd. Maar het is wel de bedoeling dat dit langs legale weg gaat, zodat de goedkeuring van Gede puteerde Staten nodig is." Wat betreft de veiligheidsproble men, waar dezelfde raadsleden op hadden gewezen, zei de heer Reehorst- Tot nu toe zijn geen grote problemen gerezen, hoewel er altijd zekere risi co's blijven bestoan. Viaducten van deze aard horen er overigens bij, evengoed als leidingen in de grond De hoer Reehorst zei geen algemene u.fcspraak te kunnen doen over een mogelijk verschil dn veiligheid tussen leidingen in de grond en op een brug. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Aan het Noordeinde in Kethel ls gisteren, een bestelauto, die geparkeerd stond op een hellende uitrit, van de rem ge schoten en in een sloot gereden. Met een takelwagen kon de auto even ïa- terop het droge getrokken worden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Do Gemeentelijke Sociale Dienst en de Rand van Arbeid te Rotter dam hebben een plan uitgewerkt tot verhoging van de AQW-uitke- ringen zonder dat daarvoor de premies hoeven worden ver hoogd, namelijk door een tijdelij ke verlaging van de kinderbij slag. Dit plan werd gisteren openbaar ge maakt door de heer VU, Verwey, voor zitter van de Raad van Arbeid tijdens een bijeenkomst in De Doelen ter ge legenheid van het vijftigjarig bestaan van de Raad van Arbeid. De heer Verwey merkte op, dat ver laging van de kinderbijslaguitkerin gen. op verschillende manieren kan gebeuren. Men zou de progressie in de uitkeringen vanaf het derde kind kunnen laten vervallen. Men zou ook Integraal de kinderbijslagen met en kele procenten kunnen terugbrengen of de kinderbijslag voor het eerste kind geheel kunnen laten vervallen en men zou ook de kinderbijslagen niet meer kunnen verhogen. Achtergrond van het plan is het streven de AOW-uitkeringen op te trekken tot het wettelijk vastgestelde minimumloon. Hiervoor zou de pre miedruk met ongeveer 2^ tot 3 pro eent moeten worden verhoogd. Dit is volgens de heer Verwey een lapmid del, dat nooit tot een definitieve op lossing kan lelden. „Als men een be roep doet op de Algemene Bijstands wet met het doel om het massaal te kortschieten van de AOW op te van gen, dan noem Ik dat een voorbeeld van onlogisch denken". Het Rotterdamse plan moet worden gezien els een overBrugglngsregeling, 'een soort noodwet. De heer Verwey wees ook op de gevaren die aan een dergelijke tijdelijke regeling zijn ver bonden. De premies voor AOW en KtnderbHslag worden door verschillen de groeperingen opgebracht; de kin derbijslag In hoofdzaak door de werk gevers, de AOW door dc werknemers. Werkgevers zouden dus minder pre mie gaan betalen voor de kinderbij slag en ln plaats daarvan eenzelfde percentage aan AOW, De noodxegeling 20u beperkt moeten Worden tot de bejaarden die een inko-, men hebben, dat minder is dan het minimumloon, waarmee en dat is een tweede bezwaar het behoefte element wordt geïntroduceerd. Daar door zouden wc waarschijnlijk weer in een omvangrijk ambtelijk apparaat vervallen, dat min of meer dezelfde bezwaren zou gaan vertonen nis nu zo duidelijk te merken is bij de uitvoe ring van de Algemene Bijstandswet, aldus de heer Verwey. Het percentage bejaarden, dal het (ADVERTENTIE) DOOR JARENLANGE ERVARING KUNNEN WU U GOED ADVISEREN RMI7Y MIDDELLANDS!*7* UUUftil TEL,010*235327 Beste dagboekschrijver. Ik wil iedereen hartelijk danken die mee heeft geholpen aan de actie voor TH heb de smoor in. U mag over bocht te maken of ik kan al in paniek Wim de Swast en Jan Steunenberg, de mijn schouder meelezen waarom, de stoep op. Reden: een RET-bus zit mannen die enkele weken geleden in De laatste jaren werd tfe, op mijn om zwervingen door Rotterdam, bedreigd door RËT»bussen. Dat zijn geen vi sioenen, dat is echt. Er zijn in het hoogst-voortreffelijke korps der Rotterdamse Elektrische Tram enkele buschauffeurs die het •naar ik hoop onbewust op mij en fn het bijzonder op mijn fel-rood ge kleurde wagen hebben gemunt. En dat hangt me, u moogt het best weten, in hoge mate de keel uit. Enkele buschauffeurs fik zeg: enke le) zijn super-theoretici. Zij rijden met het Wegenverkeersreglement in de linkerhand. Zij claimen overal toaar zij daartoe wolpens hun hand boek recht hebben uowranp. Ook al vraagt de praktijk anders Het rijden met het Wegenverkeers- reglement in de linkerhand zou te prijzen zijn, wanneer we het ook alle maal deden. Maar zo lang er nog legio tobbers menen aan dit warrige ver keer te mogen deelnemen, geldt ter üaorkoming van. excessen m.i. naast het reglement <5ó& de ongeschre ven wet van geven en nemen. Die enkele chauffeurs, over wie ik sprakvinden klaarblijkelijk van niet. F.v.D. Mooi voorbeeld. 'Ik rijd met een Sukkeldrafje ergens in IJsselmonde. A sea het eind van een weg, waarvan mij de naam is ont schoten, moet ik naar rechts. Ik begin net in alle fatsoenlijkheid de meer links dan rechts ran de weg en de chauffeur neemt bij het naderen van het kruispunt niet eens de moeite om veel vaart te minderen. Want waarom zou hij? Rechts heeft volgens zijn handboek voorrang. Mag ik dan gepikeerd zijn? Vooral als desbetreffende chauffeur nog quasi verongelijkt het hoofd gaat zitten schudden. Zonder te overdrijven: ik zou zo nog enkele kolommetjes kunnen vul len met vrijwel identieke bedreig.n- gen. Want echt er zijn enkele bus chauffeurs die er een wedstrijdje van maken. Zij bedisselen in het verkeer alles, zonder dat de manier waarop voor enige tegenspraak vatbaar is. Zij rijden conform het reglement. En hiertegen kun je niets doen, niets. Hooguit scheiden en duimen voor de goede afloop. Dat doe ik overigens al jaren. hun winkel werden overvallen. Er is ƒ900,- binnengekomen. Ont vreemd werd 300,-. zr. M. P. C. Haayer Rotterdam DAGBOEKSCHRIJVER Nu In de Verenigde Staten honk bal als officiële wedstrijdsport rijn eeuwfeest viert, zijn er hier en daar wat sterke verhaten over umpires losgekomen. Deze hoorde Jacques v.d. Berg, columnist in Neerlands Voetbal, Voor U: bfj een wedstrijd van de (vroegere) New York Giants was er, zoals gebrui kelijk, wat gemier met de hoofd- scheldareehter Inzake slag en wijd. Op een ogenblik riep de coach uit de dug out tot zijn man die aan «lag was: „JOnes, je hebt 50 dollar boete". Jones: „Wat krijgen we nou7" Coach: „Ik wil niet dat jij dat zielige, zwakke, zieke, half blinde, debiele, ouwe sukkeltje daar achter Je beledigt". fADVERTENTlEi EERST EVEN KIJKEN BIJ WINTERSPQRIU1TRUSTING onbetwist - specialist Meent 8 - Goudsesinge! 344 TeL-131130 - Rotterdam T? UUT ENGELMAN heeft als lid van die sociëteit ,'t Pompte', gehuisvest op de benedenverdiepiiig van „Dg Brink"bepaald niet minnetjes gerea geerd op de (naar rijn mening) te negatieve speculaties over de gebeur tenissen tijdens de sooeuurtjes. Kort samengebundeld komt zijn reactie hierop neer: „Een laag platond, felbeschilderde muren, lampen in de kleuren rood, geel en paars, hippe m< derne geluiden. Wat is hiertegen? Niets. Het is gewoon iets dat niet elke dag voorkomt- Er zöu in de sooe openbaar „gesext" worden. Zeg asjeblieft, kom eens bin nen, Desnoods onaangekondigd en men kan zich overtuigen van het tegen deel. We zijn zoals we zijn. Is dat niet positief? We zijn net als U mensen met gedachten, met wensen, met ideeën en met omgangsnormen. Is vloeken een indicatie voor hot asociaal zijn? Wordt er dan in zogenaamde gecultiveerde groepen niet gevloekt? Kom nu? Dat onze gedachten, ideeën misschien anders zijn dan de Uwe is niet uitge sloten, maar zijn WÜ daarom niet normaal? Hoeveel mensen hebben niet to taal verschillende ideëer: Zijn rij allen asocialen of viezeriken, stickrokers en zuipers. Of moeten alle gedachten in overeenstemming zijn rnet de gang bare maatschappijnormen? Nee toch? ledereen is mens als wij allemaal de mens primair gaan bezien en waarderen als mens, dan zouden we een heel stuk opschieten". HËT HOEFT VOOR HEM NIET MEER Hij nam een. der speciale voetbal- treinen van Rotterdam Centraal naar Rotterdam Stadion. Waarom? Omdat men hem had wijs gemaakt dat dit de meeste snelle manier was en omdat hij woonachtig is in Blijdorp. Enfin, hij staat stipt 19.32 uur in de rij voor een der loketten. De retourtjes Rotter dam Zuid a raison van f 1,- flitsen uit de handjes van de lokettiste- De trein van 19.37 ljjkt haalbaar. Maar een niets vermoedende dame van middel bare leeftijd sloft mee tussen de voet balliefhebbers in de rij. Om 19-34 is ze aan de beurt en doet haar bestelling: „Een retourtje Arnhem, juffrouw, voor de volgende dag. En via Apel doorn". Het retourtje moet geschreven wor den. Een tijdrovende gebeurtenis. Een storm van protesten uit de rij. (Mijn collega loopt rood aan, dat zegt hij niet, maar ik ken hem). Om 19.37 verlaat de dame schichtig de rij. Met retourtje. Dan in vredesnaam de vol gende trein, denkt mijn collega. Ver trek: 19.42 spoor 7, Met enkele honderden mannen wachten op het perron, spoor zeven. Uitkijken naar de trein. Om 19.42 ver telt de raicrofoniste dat een extra- trein naar Rotterdam-Zuid gereed staat op spoor 13. Eén wilde horde stort zich de trappen af, de trappen op. Men perst zich in de trein, die, naar mag worden aangenomen, gereed staat te vertrekken. 19.42 wordt 19.57. Nog een half uur voor de aanvang1 van collega's eerste kuip-inierland. En hij moest nog een kaartje kopen. De trein rijdt. Over de Maasbruggen, langs de visueel onaantrekkelijke ach terkanten. van. de Rosestraat-panden en stoptlöo meter voor halte Sta dion. Twee minuten later worden de laatste meters afgelegd. Collega ver zucht: „Het hoeft voor mij niet meer, In het vervolg ga ik lopen". minimum loonniveau niet haalt wordt door de Raad van Arbeid geschat op 40 procent (dit cijfer geldt voor Rot terdam). Van alle bejaarden in Rot terdam ontvangt bijna 'n kwart boven hun AOW-pensioen op de een of an dere manier een uitkering op grond van de bijstandswet. Er zijn aanwij zingen, dat er toch nog velon zijn die de weg naar do gemeentelijke sociale dienst niet zijn opgegaan of nioi heb ben gevonden. Sociale werkers schat ten dat 15 procent van dc bejaarden met een inkomen lager dan het mini mumloon nog geen beroep hebben ge daan op de bijstandswet. De buitengewone vergadering ven dc Raad van Arbeid stond geheel in het teken van de oudedagsvoorziening. Een van de sprekers was dr. "W. Droes ar. Hij 3telde vast, dat de AOW-uitkc- rtngen voor velen niet voldoende zijn en dat alle uitkeringen die gebaseerd zijn op een minimaal aantal guldens blijvend worden getroffen door prijs verhogingen. In een systeem van Indi viduele toeslagen ziet de heer Drees weinig heil. Als de inflatie binnen be paalde grenzen blijft kan het besto een gemengd systeem worden ge volgd: het garanderen van normale uitkeringen via kapitaaldekkingssy stemen en daarnaast welvaartsvast- held via ccn omslagstelsel, aldus de heer Drces. (ADVERTENTIE) Do overhemdsn die Wij nor* maal voor f,14.95 verkopen, brengen wij nu als bijzondere aanbieding van onze afdeling- herenmode met guldens voer deel, Zfllfstrijkende popeline ovor* hemden in diverse fijn kleurige dessins. Modieuze overhemden, uit da betere series rtu voor een prijs om een extra hemd uit te kiezen, voor nog géén tientje, zeifstrijkend Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre, de verkoop van deze modieuze overhemden van zeltstrijkende popeline, er zijn diverse fijn kleurige des sins, in alte courante maten nu per stuk (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag, Het hoogheemraadschap Delfland zal zich met hand en tand verzetten, wanneer dc regering binnenkort mocht beslis sen aan de gemeente Rotterdam toe stemming te verlenen om aan de noordelijke oever van de Nieuwe Wa terweg de iHjnpoorthaveü aan te leg gen. Dr. A. H. BÖhm, secretaris-rent meester van het hoogheemraadschap zei vanmorgen; „Het is niet onze bedoeling nu eens lekker de regering te gaan pesten. Hoe langer echter de zaak wordt opgehouden, hoe groot de kans is, dat aan onze eisen Inzake de toevoer van zoet water gevolg wordt gegeven". Het hoogheemraadschap wil de zaafc ln de privaatrechtelijke sfeer gaan traineren. Dr. Böhm: „We hebben op het gebied van de toekomstige Rijn- poorthaven nog een aantal eigendom men (waaronder een gemaal). Wan neer de zaak onteigend moet worden kan je mee- en. tegenwerken. In ons geval zal dat tegenwerking worden. Door de procedures kunnen we de zaak dan zeker drie jaar rekken". Het hoogheemraadschap wjl als voornaamste els verwezenlijkt zien, dat gelijktijdig met de aanleg van de Rijnpoorthaven, een nieuwe aanvoer- weg van zoetwater moet worden aan gelegd, van het Amsterdam-Rijnka naal naar het westen van het land. Wanneer deze voorziening gelijktijdig tot stand komt heeft Delfland verder weinig bezwaren tegen Rijnpoort.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1