Spaarbank Schiedam viert binnenkort 150-jarig bestaan -mm Ti WERELDSPAARDAG BEJAARDEN-SOZEN IN MOEILIJKHEDEN Centrum Landvreugd heeft een reglement- Wereld- spaardag: 30 oktober Met het oog op de toekomst: administratie per computer Jan Welmers op Hessorgel Sted. Museum SPAARBANK ANNO 1820 SCHIEDAM GEEN KRANT ONTVANGEN? DE BESTE DAMMERS EN SCHAKERS BIJ SCHOLIEREN TSF 1 KLOPT CONCURRENT NEVER D. Kraamafdeling oude ziekenhuis als oplossing JULIANA WINT VAN DELTA 3-1 VISCONCOURS 'T VOORNTJE UIT DE GEMEENTERAAD Drs. Bastiaans: 'Patriarchaal F Begroting van Zuid-Holland heeft tekort Belastingen in Maassluis gaan omhoog 30 OKTOBER (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag - De Spaarbank Anno 1820 zal, dat blijkt al uit de naam, volgend jaar het 150-jarig bestaan vieren. Een feit. dat bepaald niet ongemerkt gepasseerd zal worden. De oprichtingsdag valt op 4 januari, wat de spaarders zullen merken. Want alle bezoe kers aan de kantoren van de Spaarbank in de week van 5 tot 10 ja nuari 1970 zullen, een verrassing ontvangen. Verder zal er een recep-; tic zijn op zaterdag 10 januari, terwijl er voor een 600-tal genodigden een feestavond met een optreden van Paul van Vliet zal zijn op dins dag 20 januari. Omdat Schiedam geen geschikte ruimte biedt, zal dat zijn in de kleine zaal van De Doelen. Ook de school jeugd zal delen iu het jubileum. Met ecu kleurwctlstrijcl met prijzen, die weer tijdens ceu feestelij ke voorstelling zullen worden uitge reikt. Vermoedelijk zullen ook de ka tholieke scholen, die normaal niet aan hel schoolsporen via de Spaarbank deelnemen, kunnen delen in deze ac- tic. Want vroeger of later komen deze kinderen toch wel terecht bij Spaar bank. Er is alle rqden om dit jubileum te vieren, want het gaat heel goed met de 150 jaar oude Spaarbank an Schie dam. De omzet neemt nog steeds toe, zowel in geld (het gezamenlijk te goed nadert de 80 miljoen!), als in hel aantal posten. En het jnlegover schot is dit jaar alweer hoger dan in hel toch gunstige jaar 1968. Zo heeft Spaarbank-directeur J. D. Holtkamp bekend gemaakt in zijn aankondiging van dc acties rond „We- roldspaardag", die wederom op 30 ok tober gehouden wordt. Daarnaast ook de mededeling dat met ingang van 1 november de rente op de gewone spaarbankboekjes, waar va het tegoed dagelijks opgeëist kan worden, ver hoogd zal worden van tot 4'£, Voor een paar gulden meer dan een tientje koopt U vanaf mor genochtend een mooie bont- hoed..... niet var» kunstbont, niaar een echte mouton, tcs- caam lam. of persianer hoed. Chique hoeden ven echt bont •in diverse modellen en garne ringen, kom er eens een passen, want zo'n mooie hoed koopt U m» vöor nog géén dertien, gulder. Morgenvroeg om 9 uur begint op da parterre do verkoop van deze chique dameshoeden van echt bont, U vindt o.a. tos- caans lam, mouton en persïa- ner bont, keuze uit diverse mo dellen en garneringen, in zwart en donkerbruin per stuk Ook tmaodosmorstn open GHn tel. efscMft. best TIET Hess-orgel in de aula van hel Stedelijk Museum te Schie dam werd zaterdagmiddag be speeld door de 32-jarige Katwijkse organist Jan Welmers, die dc Schie damse muziekliefhebbers (evenals ons) volkomen onbekend moet zij» geweest, getuige het handjevol aan wezigen bij dit concert. Evenals de meesten van zijn voor gangers in deze serie bepaalde ook Welmers zich tot kleine werken uit de orgelliteratuur, maar hij hield iets minder consequent rekening met het karakter van het rococo-instrument. Voor Regers setwat sentimentele ko- raalvoorspel Aus tiefer Not b.v. is dit orgel niet zo'n geschikt medium, even min voor een modieuze vorm van im proviseren die sterk tendeert naar het loze klankexperiment (één van do drie improvisaties die Welmers ten boste gaf Registers bezat in de de monstratie van timbres zeer weinig muzikaal-constructiefs!). Daar de beide andere improvisaties (in de vorm van chaconne en concertino) nogal acade misch uitvielen moeten we Welmers' eigen creativiteit met enige reserve betrachten, trouwens ook een „ge schreven" compositie van zijn hand (voorspel Nun komm', der Heiden Heiland) bleek een monotoon en. nogal stupide niem an dalletje. Zeker kon men echter vrede hebben met zijn keus der overige werken: stukken van Pachelbel. koraalbewer kingen en prelude met fuga in g van Bach, een Voluntary van Walond en een onbekend Scherzo van Beethoven. Hier was Welmers een consciëntieus organist, met een solide vingertcch- niek en inzicht in de diverse stijlen, Al deze stukken kregen dank zij een goed gekozen registratie en juiste fra sering hun eigen profiel. Jammer dat de luisterconcentratie nogal eens ver stoord werd door zeer luidruchtige jeugdige museumbezoekers S. NtEBOER VVW\^/WWVVWWWWWVVW*< Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees bulten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten, v »/wvv<vvoA^v^vv-m^vv-v'-/vvwvvv^A-n, Rente „Over zo'n ren tever hoging moet men niet te licht denken," vindt de heer Holtkamp. Bij een totale obligo van bijna, ƒ80 miljoen, betekent een half procent rente-verhoging toch al- t(jd nog 400.000 extra kosten voor de Spaarbank. Weliswaar beoogt de Spaarbank, die een stichting Is zonder eigenaren of aandeelhouders, niet het maken van winst, doch zcUs bij de huidige hoge rentestand, moeten de re serves toch in het oos gehouden wor den. Tc meer daar dc rentevoet wel eens kan dalen. Een andcrc tegemoetkoming is, dat eveneens ingaande op 1 november, de: spaarders een termijnrekening kunnen openen root f 100, terwijl tot nu toe het minimum duizend gulden was. Deze rente kan oplopen tot 7 pet. bij een termijn van 2 jaar. „Naar mijn gevoel hecht dc gemid delde spaarder meer waarde aan een goede spreiding in de stad door veel kantoren, aan vele uren van openstel ling en aan een snelle bediening aan het loket, dan aan. een hoge rente. Maar wij vinden toch dat wij met de rentevergoeding niet mogen achter blijven". Service Maar de Spaarbank zit, door de uit gebreide serviceverlening, op hoge kosten. Er sijn zes kantoren plus een „rijdend bijkantoor" (Qp Strausspleln, Ed. van Bcinuinslraat en Dr. Wibaut- plein, de drukste), waarvan er elke avond minstens één geopend is en op vrijdagavonden bijna a]Je. Dit maakt dat het personeelsbestand dc laatste jaren verdubbeld is tot 40 momenteel. Wegens het stimuleren van d< spaarzin worden tal van spaarsyste men gehandhaafd, die eigenlijk niet o£ nauwelijks rendabel zijn. Zoals het schoolspaveo. Ook het nieuwe systeem van de betaalcheque met de „groene botaalpas", min of meer gedwongen overgenomen van de handelsbanken, is met de meest efficiënte "wijze van betalen. Voor de Spaarbank althans met, wegens de ingewikkelde organi satie die cr voor nodig is. Maar ook de Spaarbank kijkt in de toekomst en directeur Holtkamp ont vouwt in verband met het komende jubileum plannen voor de toekomst. In dc eerste plaats wordt gedacht aan een meer centrale vestiging in Kethel. Het bijkantoor aan de Populierenlaan 5 doet het wel goed, maar is bij de uitbreidingen in Groenoord niet meer centraal gelegen. Gedacht wordt aan een kantoor in het komende winkelcentrum Kethel aan de Zwaluwlaan, maar eventueel ook aan meer kantoren in de komende nieuwe Kethelse wijken. Voorlopig zal echter de behoefte opgevangen wor den met het rijdende hijkantoor. Toekomst Belangrijk ook een wijziging in de administratieve organisatie, die fco- penüjk reeds in 1970, anders in 1971 gerealiseerd zal worden bij de Schle- damse Spaarbank. Bli de loketten in alle kantoren komen dan zgn, „termi nals", die rechtstreeks verbonden zijn met een computer (standplaats Spaar bank Rotterdam) die alle gegevens heeft van alle rekeningen. Via deze terminals en computer zal het mogelijk zijn alle boekingen en mutaties in een fractie van een secon de te laten geschieden, zodat alle ge gevens direct beschikbaar zijn. Dit geeft een enorme tijdsbesparing en de loketbediening wordt veel eenvoudi ger- Daarmee komt de „bank-o-maat" m zicht. Daarbij 2al de spaarder zélf alle handelingen kunnen verrichten, ook het storten en het terugbalen van gold. vMaar zover zijn we voorlopÏL nog niet," remt de heer Holtkamp de fantasieën af. (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM Frans de Leeuw en Paul de Vette zijn de nieuwe school- schaak- en schooldamkampioenen van Schiedam. In een gedurende de herfstvakantie door de Centrale Schoolsportcommissic georganiseerd toernooi, bleek Frans de Leeuw dc sterkste van 70 schakende scholieren en kwam Paul de Vette als sterkste van 98 dammers naar voren. De beide jongens plaatsten zich als eerste in hun groep in de kwalificatie ronden en behaalden in de finales de meeste punten. De volledige uitslagen zijn voor het schaaktoernooi: groep één, 1. en te vens schoolschaakkampioen V Frans de Leeuw van de Rijksscholen gemeenschap, 2. D. Termond, 3. P. v. d. Ham; groep twee, L H. Hersbach (Nieuwelant). 2. F. Spier. 3. J. v. d. Tom; groep drde. 1. T. Buurman (Nieuwelant). 2. K, Ouwens. 3. A, Bons; groep vier, 1. A. van Woerkom (Rehoboth Mavo), 2. F. Christen. 3. H. Ouwens; groep vijf, 1. W. v. d. Heij den (Pr. Willem Alexander Mavo). 2. A. Pil. 3. R. Werboom groep. zes,l. P. SchnLtzer (Pr. Willem Alexander Mavo) 2 ,.P, van Krimpen 3 J La gendijk groep zaven, 1. B vaan Seters (Nieuwelant). 2. B. Cohen. 3. A. Groe- telaars groep acht, 1 C. Koning (Nieuwelant). 2. .J van Gulik. 3. R. Leemderta Bij de dammers was de uitslag ais volgt groep één 1, en tevens school- damkampioen. 1969 Paul de Vette van de scholengemeenschap Nieuwelant. 2. A. van "Wieringen, 3. P. Bakker groep twee, 1, H. de Vette (Nieuwelant). 2. H. de Schrijver. 3. W. Dubois; groep drie, 1. I. Bax (Chr. Technische School)- 2. T. Bulkes. 3. Th. van Rijs wijk; groep vier, 1. D. Nels (Nieuwe, lant). 2. Th. Vredebregt. 3. K. Collig- tion; groep vjjf. 1. B. Montfoort (Chr. Technische School). 2. R. van Huut. 3. J Ka venman®; groep zes, 1 F. den Har Log (Pi*. "Willem Alexander Maw) 2. M. Etman. 3, W. Hoornweg; groep zeven, 1. P. de Groot (Nieuwelant), 2. P. Smits 3. mej M Keuaekamp; igroep acht, 1 D. Andriessen. 2. J. Zij-lstro, 3. K. Henoch. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Spaar bank Anno 1820 te Schiedam zal op 30 oktober weer „Werelds paar da g" vie ren. If et hoofdkantoor aan de Lange NIeuwstraat zal op die dag onafgebro ken open bleven van 8.30 uur 's mor gens tot zo uur 's avonds en voor het eerst zullen ook alle bijkantoren lan ger dan normaal open blijven, nX van 8.30 tot 13 uur, van 14 tot 17 uur en van 18 tot 20 uur. Als gebruikelijk ontvangen alle be zoekers op die dag het speciale ge schenk, een fraaie kalender, ditmaal gewijd aan „Stijlkamers in Nederland en hun bewoners". Nieuwe spaarders ontvangen bovendien een verzilverde theelepel of een „eerste inleg" van ƒ3.—, De jeugd wordt uiteraard met ver geten. Op alle aan het schoolsparen deelnemende scholen worden, mede in verband met het a-s. Natuurbescher mingsjaar 1970, series gekleurde plaatjes van in Nederland voorko mende vogels verspreid. Voor elk kind een eerie van 24 plaatjes, goed te ge- - bruiken bij de lessen. Do onderwijzers krijgen de toelichtende brochure „Achtergronden". „Van zo'n Wereidspaardag-aeüe gaat een goede propaganda uit," weet spaarbankdirecteur J. D- Holtkamp te vertollen. Op die dag is het dan ook altijd bijzonder druk in de kantoren. De Spaarbank-kalender is ook zeer populair geworden, SCHIEDAM, dinsdag. Het eerste team van TSF heeft in de landelijke hoofdklasse een 82 overwinning ge boekt op Never Despair I, dat daar door als ernstige concurrent voor de titel is teruggewezen. Maasvogels I is nu de naaste tegenstander met drie punten minder doch ook een wedstrijd minder. In deze wedstrijd boekte Henny Stolk de eerste nederlaag, ter wijl ook Gerty Faessen eenmaal Ver loor. Cas van Koetsveld bleef ongesla gen. In de overgangsklasse speelde TSF 2 op teleurstellende wijze gelijk tegen AMVJ 3. Hans v, d. Broek won alle partijen en Nol Braak één, terwijl zij samen de dubbel wonnen.-Henk Eik mans miste alle zelfvertrouwen en bleef puntloos. TSF 3 heeft niet ge speeld omdat Les Amis de thuiswed strijd in Gouda in Schiedam zocht! In de afdeling eerste klas bc. .vte TSF 4 de eerste zege, notabene op het sterke Eendracht, mest 64. Daardoor kon de laatste plaats aan Elan 2 wor den overgedaan. In de tweede klas speelde TSF 5 gelijk tegen koploper Insulinde; dus ook een goed resultaat. En het zesde team boekte een krappe 6—4 nederlaag tegen Nassaukade 2, Het eerste junioren-team haalde volgens de verwachting een ruime 8 —2 overwinning op hekkesluiter Flits I. De zeven juniorenleams van TSF doen het deze competitie overigens beter dan de senioren, die door elkaar genomen matige prestaties leveren. dinsdag 28 oktober 1969 - pag. 5 SCHIEDAM. Het Schiedams Vrouwenkoor geeft oJ.v. dirigente Rla Borgmeyer op donderdag 30 oktober een concert in de Magnaha Deikerk aan de Albardastraat, aanvang 20 uur precies. Medewerking verlenen Char lotte van Os-Bybergen sopraan, Edw. Witsenburg harp, H, Koster hoorn, A. Koster hoorn en H. van Es, piano. SCHIEDAM. Geboren: Richard H. z.v. I*. 3. M. Daalmeijer en G. H. Weber. Esther I. d.v. T. Stouktrioglou en. S, H. van Dtjk Overleden: J. Mak, 67 jr. J. Pols. 54 jr. N. H. van Steenbergen. 78 jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De be jaarden-sociëteiten van de Schie- damse afdelingen van de Alg. Bond van Bejaarden en van de R,K. Bond van Bejaarden dreigen in een noodsituatie te geraken door de sanering van de binnen stad. De afdelingsbesturen van deze bon den, te zamen met de Sectie Bejaar densociëteiten van de Rad voor het Bejaardenwerk in Schiedam hebben in een brief ami b. en w„ aan de leden van de gemeenteraad en aan de be trokken gemeentelijke diensten, aan dacht gevraagd voor hun problemen. Dere brief is getekend door rector De Groot, voorzitter van de sectie Bejaar densociëteiten. secretaris L. Wielaard van de A B. v. B, en secretaris A. Monden van de RK.-BBG. Gesteld wordt dat de RK Bond reeds in moeilijkheden zit. Het ont spanningslokaal in het pand Nieuwe Haven 121 is verloren gegaan door de sloop van de St. Lïdulnakerk. De so ciëteit is nu gevestigd op de boven verdieping vn het pand Lange Haven naast de Havenkerk. Maar niet alleen dat de ruimte daar onvoldoende is, deze is ook alleen te bereiken via een trap met 26 treden. Een te zware op gave voor vele bejaarden. De Alg. Bond heeft de sociëteit in de voormalige „Blauwe Huis-school". Doch dit gebouw is eigendom van de daar achter gelegen christelijke ma vo-school. Wanneer deze school de be schikking wil hebben in verband met verbouwing, dan zal de Blauwe Huis-school worden afgebroken, en dan staat de soos op straat. Ook het „Trefpunt" va» de her vormde bejaarden in de voormalige Herv, noodkerk a3n de Aleïdastnaat laat veel te wensen over, daar aan het onderhoud niets wordt gedaan. 2o wordt in de brief gesteld. „Maar het wordt steeds moeilijker in de oude stad nog behoorlijke ruimten te vin den". Noodoplossing Nu hebben de bejaardenbonden de hoop gericht op het stenen gebouw van de voormalige kraamafdeling van het oude Gemeente-ziekenhuis, gele gen in een uithoek van het terrein. Aan het gemeentebestuur wordt nu verzocht dit gebouwtje van de sloop te redden en te bestemmen voor de Schiedamse bejaarden. Er is wel haast bij, gezien het tempo van afbraak. Dit gebouw zou dan in eerste in stantie gebruikt kunnen worden door de RK-bejaarden. Zou deze oplossing niet mogelijk zijn, dan wordt als al ternatief geopperd om de lokalen ach ter in. de Blauwe Huls-school, die toch. leeg staan of als opslagruimte dienen, te mogen gebruiken. Om de RK-be- j aarden uit de ergste nood te helpen. De bejaarden-bonden houden uit eindelijk het oog gericht op een dien sten-centrum voor bejaarden, warin ook een grote gemeenschapszaal is ge dacht. Er bestaan plannen voor zo'n centrum. „Maar het zal nog jaren du ren voor deze gerealiseerd kunnen worden," verzicht de heer Wielaard. SCHIEDAM, Het eerste volley balteam van Juliana heeft een mooie 3—1 overwinning behaald op Delta. Met degelijk aanvalsspel werd Delta zelfs keer op keer overklast. Ook dc Schiedamse verdediging zag kans met spectaculaire reddingen de aanval te steunen. De eerste set begon, weifelend, maar hot werd duidelijk dat er voor Juliana winst in zat. Na de stand 1212 draaide de Juliana-aanval beter en met enkele smashes van de weer oude vorm stekende Peter Soeters werd het 15—12. In de tweede set be gon Juliana met een overdonderend offensief. Met veel zelfvertrouwen stelden de aanvallers Aad Koremans en Henk van Oossanen Delta voor problemen. Het werd 155. Vermoedelijk overmoedig geworden, speelde Juliana in de derde set met weinig flair, zodat Delta deze set won met 7-14, De vierde set bracht de be slissing. Goed vcrdedigingspel met Aad Besuyen als inspirator en felle aanvallen van Hans Soeters brachten Juliana op 6. In de laatste fase bleek Juliana ver superieur en aan voerder Aad Bremer kon met listige set ups de blokverdediging van Delta misleiden. Heit werd een 15—11 selze- ge en een 3—1 overwinning. Woensdag speelt Juliana tegen Oc topus in Alkmaar, waarvan in het verleden maar zelden gewonnen kon worden. Maar in de huidige vorm moet Juliana toch wel kunnen win nen. Wegens studieredenen wordt Aad Koremans vervangen door Leu wrens Doeve, die in goede vorm steekt. 'Dutchman' voor de Filmkring (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De eerste voorstelling in het seizoen 1969/70 van de Schiedamse Filmkring vindt vanavond plaats m de aula van de Rijksscholengemeenschap aan de Hugo de Grootstraat 4. Het is de Amerikaanse film „Dutchman" van Tony Harvey naar het gelijknamig to neelstuk van Leroi Jones. Van de overige films, die op het programma staan, zijn twee titels be kend. Op dinsdag 18 november draait „Teorema" van de Italiaanse regisseur Pier Paolo Pasolini en op dinsdag 6 januari vertoont men „Het zevende continent" van de Joegoslaaf Dusan Virkotic. De overige voorstellingen zijn gepland op 27 januari, 24 februa ri, 24 maart, 21 april en 26 mei 1970. alle in de aula van die Rijksscholenge meenschap, SCHIEDAM, dinsdag. De Schie damse Hengelaarsverenigmg ,,'t Voorntje" hield zondag een onderling concours in Ilpendam. Het weer was prima en de vangst goed. ïn totaal zijn 128 vissen gevangen met een tota le lengte van 22.265 mm. De meest succesvolle hengelaars waren: 1, B. Pil met 35 stuks en 7350 mm; 2. J. Dfrks met 40 vissen en 7190 mm en 3. J. Muyshout met 24 vissen en 3415 mm. ROTTERDAM, maandag. Een 48-jarige arts van de Roerdomplaan heeft gisteravond btf de politic aangif te gedaan van een inbraak in zijn wo ning, waarbij voor zesduizend gulden was gestolen. De inbrekers namen een gouden horloge, een radio, een grammofoon, twee fotocamera's, een filmapparaat, een viool en een halssnoer mee. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag „Van een wethouder, die getoond heeft niet te rug te deinzen voor de moderne vor men van overleg met de bewoners, zoals kortgeleden nog is gebleken 1>U een hearing met de jongeren, alle lof daarvoor, had ik toch venvacht, dat zjj de belangstellende bewoners van de wijk Grocnoord op een andere wijze zou betrekken bij het beheer van een wijkcentrum in de boerderij Landvreugd". Zo was dc met lof op gesierde kritiek van drs. J. Bastiaans (pvda) gisteravond in de gemeente raadsvergadering op hot door wethou der mej. O. D. de Graaff te verdedigen voorste] van b. en w. voor een Veror dening op de Beheerscommissie voor het centrum Landvreugd. Zo vond spreker de status van de beheerscommissie „patriarchaal, om niet is zeggen matriarchaal", omdat deze commissie vereratwoondrng ver schuldigd zou zijn. eau het college van b. en w. Ook de instructie aan de be heerder oordeelde hij ,,'n niet geheel moderne vorm wan samenwerking", terwijl hij eveneens bezwaren had te gen ,Jcwallteits"-eisen. Ook bij andere fracties enig be denken. De heer P. Poot informeerde voornamelijk over de financiële kan ten van de zaak, maar mevr, M. A C. Taverne-van Caropen (kvp) wees op het in oprichting zijnde „wijkopbouw- orgaan" voor Groonoord. en vond dat hat logischer zou zijn. wanneer dit or gaan de béheers-commssie zou vor men. Verduidelijking Zo kreeg wethouder mej. De Graaff. dank zij de onvolledige toelichting op het raadsvoorstel, heel wat onduide lijkheden te verklaren. Zo dat er In Groenoord reeds een tydeljjke be heers-commissie voor Landvreugd werkt, bestaande uit 4 vertegenwoor digers van de wfjkveremging en drie van in Groenoord werkzame jeugd verenigingen en -organisaties. Dfl commissie had zelf om vastere richt lijnen gevraagd en ook om een erken ning door de gemeenteraad. Vandaar deze Verordening, die ech ter voor tijdelijk is bedoeld. „Maar ik kan niet zeggen hoe tijdelijk", zei dc wethouder. Vandaar de vage om schrijving en binding aan de termijn van de zittende gemeenteraad. Andere organisatievormen waren wel overwo gen, doch „te zwaar" bevonden voor zo'n lijdelijke commissie, „Het cs een experiment1', Vandaer dat b, en w. wel een vinger in de pap wilden hou den - doch géén college-lid als voor zitter! Er bestaat inderdaad in Groenoord een commissie die een. programma van eisen zal samenstellen voor te bouwen wijkcentra, niet ailleen die voor Groenoord doch ook voor andere wij ken. Mogelijk dat deze commissie het beheer van Landvreugd op zich kan nemen, doch dat staat nog allerminst vast. Wat de aangevochten „kwaliteïts"- eiscti betreft, verklaarde mej. De Graeff dat de commissieleden or via de wijk- en jeugdverenigingen m wa ren gekomen, doch dat zij de zetelver deling niet in de verordening had wil len vastkeggen. Kosten Over het financiële beheer en de kosten, kou de wethouder heel weinig zeegen. Wel dat de werkelijke huur kosten ongeveer 10.000 per jaar zou den bedragen en dat zeker rekening gehouden moet worden met een tekort op de exploitatie. Wat ztf, noch de fracties, een bezwaar vond. „Toch een stukje slechte wetge ving", bleef dis. Bestiaans van me ning. Maar noch. hij, noch een van de andere raadsleden stemde tegen het Vemr,d cni pgs voorstel. Begin november wordt de ingebruikneming van het centrum Landvreugd verwacht. Dan heeft do beheersoomissie dn ©Re goval een officiële status. Mèt voorschrift-en. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Dc begroting van de provincie Zuid-Holland vertoont voor 1970 een tekort van ƒ200,000. Het is voor het eerst in de geschiedenis van deze provincie dat de begroting met een tekort wordt afgesloten. Uit een prognose blijkt dat voor 1971 en 1972, bij ongewijzigde omstandigheden, eveneens met tekorten rekening moei worden gehouden, „Reikhalzend 2ien wij uit naar de tostandkoming van het bij de Tweede Kamer aanhangig gemaakte wetsont- werp tot wijziging van de bepalingen inzake gemeentelijke cn provinciale belastingen. Dit wetsontwerp beoogt o.m. een verruiming van de belasting capaciteit van de provincies. Redelij kerwijze kan alleen met behulp daar van de voor '71 en '72 te verwachten tekorten worden opgevangen", zo schrijven Gedeputeerde Staten in hun toelichting op de begrotingscijfers. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, dinsdag. Ondanks eon sluitende begroting willen b. en w. de straatbelastingen, rioolbelasting en reinigingsrechten verhogen. Dit valt te lezen in de.aanbiedings- nota die behoort bij de begroting van 1970. De straatbelasting, aldus b. en w., moet omhoog, omdat de aanleg en het onderhoud van de wegen alsmede de verlichting daarvan meer kost dan de straatbelasting opbrengt. Om dezelfde redenen moet ook de rioolbelasting omhoog. De verhoging van de reinigings rechten is noodzakelijk volgens b. en w. omdat de kosten zich in stijgende lijn blijven bewegen. Dit houdt o.m. verband met de gestegen rente, het loon- en prijspeil. ROTTERDAM, maandag. De po litie heeft in dc nacht van zaterdag op zondag de bevolking van Hoogvliet door middel van een geluidswagen ge waarschuwd voor dc gevolgen van ecu.., defect in de watertoevoer. De storing..-: deed zich voor in de westpunt van Hoogvliet Bewoners werden gewaar- schuwö met het oog op de mogelijk- beid, dat boilers cn gejjsers er gevaar- tijk door konden worden. De storing werd zaterdagnacht ver- holpen, maar heeft zich. In de afgelo pen nacht opnieuw voorgedaan. Textielververü Verhoef! Oostsingel 2 tel. na 5 uur 268924 MANTEL verven 17,50 VELOURSGORDIJ NEN verven 4,50 p. mtr. SUÈDE JASJES (kort) reinigen 17.— BEL 13 54 30 VOOR Koeriersters Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be zorgers (stern) voor Schiedam en omgöving. Aanmelden: Hoogstaat 76, Schiedam. Tel. 367279. avonds na 7 uur 155960. Foto, film en projectie SCHIEDAMMER KOES. PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren. Hoogatr. 106, Schiedam, tel. 266720. J,ct op juiste adres. S180 Diversen B Ij verwarmt ng. Boaangaslca- chel. Brandblaar 88,50, haard- glas. mica, verdampin-esbakjes. kachelpijpen, ellbogen. Waar dat Wiel draait. Hoog straat «7-69 Schiedam, tel. (JlO-268436. S2S0 U Kunt dienstverlening en dan morgen profiteren van do kosteloze rentevergoeding vane mmraKtame rentevergoeding van een tsonoa- spoartjgnk. Want dan profiteert U er een dag langer van. En onzo Wereldapaardag-attractle - de fraaie kunstkalander - Is geen hoofdzaak maar voor U wel een aangename bijkomstigheid. 'BONDSSPAARBANKEN échte gezTnabanken, zonderwinstdoeï. Openingsuren op 30 oktober: hoofdkantoor: doorlopend van 8.30 uur—20 uur; alle bijkantoren: van 8.30 uur13 uur, 1417 uur en van 18—20 uur; rijdend bijkantoor: normale dienstregeling. ALLE BEZOEKERS ONTVANGEN DIE DAG EEN FRAAIE KUNSTKALEN DER. NIEUWE INLEGGERS BOVENDIEN NAAR KEUZE ƒ3,— OF EEN PRACHTI GE LEPEL.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2