NIEUWLAND-OOST MET BURG. VAN HAARENLAAN CENTRAAL DEMOS GAAT EIGEN CLUBHUIS BOUWEN VARA vader. ■verzoekplaten moeder, broer, zus. oom, tante, vriend, leraar ïm WILTON VERLENG m Géén jubileum-feest Lichte schade door storm SCHIEDAM V - 1 - - r Vergunning eindelijk gekomen Collecte gehandicapte kind: 15.107 NCVB-lezing GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Rondleidingen en films in museum HERDENKING GEVALLENEN BENOEMINGEN BIJ CHEVRON Van Hanegems zaak vrijdag in beroep Vier inbraken aan William Boothlaan Klaproos collecte '69 Herenkapsalon Bijenkorf gaat dicht Centrale hulpdienst Alexanderpolder start begin 1970 KOERIERSTERS woensdag 5 november 1969 - pag. 5 (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De voetbalvereniging Demos bestaat volgend jaar, om precies te zijn 26 juni, 50 jaar. Het aanvankelijke plan om dit gouden jubileum te gaan vieren zal echter niet doorgaan. De gelden die anders op zouden gaan aan het feestvieren zullen nu bestemd worden voor de bouw van het zolang verbeide eigen clublo kaal. Verleden week kreeg Demos n.J. bericht dat er gebouwd mag worden. Met dc komst van de vergunning is dc eerste fase in dc voorbereiding af gesloten. Een fase van veel praten met en schrijven naar overheidsinstanties. En het maken van fouten, maar wie maakt er geen fouten als hij werkt, Een periode ook waarin dikwijls ge wanhoopt is, of het ooit nog wel eens zou gebeuren dat de club op eigen be nen zou komen te staan. Voorzitter W, Groenhorst bleef echter optimist en h|j heeft zijn. leden en medebestuur ders kunnen opwekben door te zetten. De brieven die secretaris De Kocbx heeft geschreven vormen in het ar chief van Demos een dikke bundel. Reeds maanden geleden is contact opgenomen met Verlaat's Houtbouw en de tekeningen van het nieuwe clubhuis zijn dan ook al heel lang in huis. De heer Groenhorst 2iet het ge bouw al staan, als hij het nieuw te bouwen clubhuis probeert te beschrij ven. Het is een enthousiast verhaal en In het hoofd van de voorzitter staat het gebouw al en wordt het al ge bruikt. Voor het echter zover is, zal cr nog heel wat gedaan moeten worden, want de leden zullen zelf de hanclen uit de mouwen moeten steken. De eerste werkzaamheden zijn zaterdag al ge daan. Onder leiding van de plantsoe nendienst zijn een vijftiental leden za terdag bomen aan het rooien geweest op dc plaats waar zo snel mogelijk dc fundering voor het clubgebouw, dat een vloeroppervlakte van 64 m2; krijgt, zal moeten komen. Voor het gebouw zelf zal Demos Op deze luchtfoto van het oostelijke deel van Nieuwland staat de brede Burg. Van Haarenlaan centraal. Op de voor grond het (schijnbaar) ingewikkelde kruispunt met de Park weg en meer naar boven de kruising met de 's-Gravelandse- weg, die in werkelijkheid veel drukker is maar dit minder toont. Bij de Parkweg de „witte" huizenblokken van het com plex Dura Coignet en rechts daarvan de Mgr. Nolenslaan en een stukje van de Burg, Honnerlage Gretelaan. Het toch flink grote gebouw van de algemene Technische School springt er niet uit, wel het daar tegenover gelegen sportveld van o.a. de korfbalvereniging Succes. Ook het station is niet duidelijk zichtbaar, wèl het hoge flat gebouw aan de 's-Gravelandseweg, met daar boven uitstekend de twee „kantorenflats" in afbouw. Links van de Burg. Van Haarenlaan de vier zeer hoge flats, die al niet meer de hoogste van Schiedam zijn. Kunt u de Schie nog terugvinden op dit zoekplaatje? Let op de bruggen! Onder andere bij het indus- trieterrein, dat van Nieuwland wordt afgesneden door de rijksweg 20 en de spoorlijn. Duidelijk zichtbaar is, hoeveel grond geofferd moet worden voor deze verkeersvoorzieningen. SCHIEDAM. De collecte voor het geestelijk gehandicapte kind, die vori ge week ook in Schiedam is gehouden door de Stichting Federatie Sociaal Pedagogische Zorg voor Zwakzinnigen heeft totaal opgebracht 15.107,04. Aan allen die aan het welslagen hebben meegewerkt wordt door het plaatselijke comité dank gebracht. SCHIEDAM. De Ncd. Christen vrouwenbond afd. Sehiedam-Nieuw- land houdt op 11 november een bij eenkomst 'in dc Magnalia Deikcrk, aanvang 20 uur precies. Mej. C. Poot houdt een lezing over „Contrasten zij zal met dia's ceramiek, zilver en kristal uit het bezit van Museum Boy- ma ns-van Beuningen tonen. Dit ter inleiding van de rondtcidingen die tn de komende maanden telkens op de 2e dinsdag in genoemd museum zullen worden gehouden, voor dc eerste maal op 11 november. SCHIEDAM. Geboren: Jolanda d.v. F. WoensdrcRt en J. Velh, Johannes M. II. z.v. J. Ai. H. van der Windt cn M. IJ"1®?- Alexandra J. d.v. P. A. Bicmans en G. J. C. Peck, Heinler z.v. G E, T. de Groot cn C. A. A. Eorcnbers. Gcrda d.v. W. Vogel er G. Sonneveld. Arle P. z.v. P. A. Glk ei Mulder Judith d.v. G. J. h. Houdijk en M Atblas. Anita J. d.v. J. Mouthaan en G. Meijer. Mie hol A. J. z.v. A. J. van Harme- lcn cn A. M. E. L. van Hossel. Anna C.d.v. P. H. Wilis man en B. Trouwborst. Emiel P. z.v. B. F. van der Mtmmk en b. C. Bijl. Patrick z.v. L. J. Boon en C. Staat. Judith d.v. C. Daleboudl cn J. W. Koogje - AAA>-Vl'VWWWWWWVVVVU'VVV Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De storm heelt ook gisteren op enkele plaatsen in Schiedam slechts lichte schade aan gericht. Dc politie heeft op het dak van een woning aan dc Rotterdamsc- dijk een antennemast, die dreigde om te waaien, vastgezet. Van een woning in de St. Diduina- straat waaide een. ruit van een erker op straat. Op de Hoogstraat vernielde dc storm eveneens een ruit van het Mo- nopoletheatcr. Een boom op de Schiedamseweg werd omver geblazen cn kwam op de weg terecht. Ook hierbij deden zich geen ongelukken voor. Een auto op liet Johan Straussplein werd beschadigd door een plank die van een marktkraam was afgewaaid. SCHIEDAM. In het kader van de jubileumtentoonstelling „70 jaar Ste delijk Museum Schiedam", worden op donderdag 6 en vrijdag 7 november om 20 uur rondleidingen gehouden „In de keuken en achter de schermen van het museum" met om 6 uur ver toning van de films „De werkelijkheid van Karei Appel" van J. Vrijman en „Een film voor Lucebert" door Johan van der Keuken. Dezelfde films wor den ook vertoond op zaterdag 8 en zondag 9 november, telkens om 15 uur 's middags. Voor de rondleidingen zijn gratis kaarten af te halen bij de museum- balie. De filmvertoningen, die onge veer een uur duren, zijn gratis toe gankelijk. (door Kees Weeda) In een aantal overblijflokalen en kantines zal het gisterenmiddag tijdens de lunchpauzes wel aanmerkelijk stiller zijn geweest dan an ders. Oorzaak hiervan was de mogelijkheid om in gebouw Arcade aan de Lange Haven enige radiosterren lijfelijk aan het werk te zien. wordt, is niet duidelijk, maar drie mi nuten lang fluisteren Jane Bivkïn en Serge G.iinsbourg over de hoofden van de Schiedamse jongeren elkaar erotische woorden in de oren. Kees van Maasdam staat overtuigend mee te deinen, maar de bezoekers raken er niet van onder dc indruk. Het volgende verzoekje is van een jeugdige blonde jongen. Hij vraagt „Space Oddity" van David Bowie voor zijn vader en moeder, die daarvan waarschijnlijk nog nooit gehoord heb ben, maar het gebaar is toch aardig in deze tijd van generatieconflicten. Kees van Maasdam presenteerde en Co dc Kloet produceerde zoals dat licct bijgestaan door twee technici via Hilversum UI het Vara-program- ma „Een opvallend vrolijke gevarieer de visite". Een optimistische naam voor een verzockplatenprogramma, dat weke lijks vanuit een willekeurige plaats in den lande „life" de lucht in gaat en waarin vrienden en niet vrienden van dc Vara een verzoekplaatje mogen op dragen aan famiiie en kennissen. Gekleed in hippe heupbroek en ca- meikleurige trui met raglanmouwen beweegt presentator Kees van Maas dam zich soepel tussen hét overwe gend jonge volkje, dat wind en regen heeft getrotseerd om een paar woor den voor de aloude Vara-microfoon te zeggen. Nadat enige tijd beat en pop via dc enorme versterkers door de Ar cade-zaal gedreund hebben, richt Kees de microfoon op een jonge blonde vrouw in gestreepte lak jas, die al eni ge tijd geduldig heeft staan wachten. Met, naar blijkt, zeer sociale gevoe lens vraagi zij een plaatje aan „voor m'n moeder die ziek is, voor m'n broer die ziek is en voor alle andere mensen die niet ziek zijn". Kees knikt goedkeurend en een technicus boort de naald van de pick-up in de eerste groeven van Tony Bass' „Gina". Nadat dc muzikale ode aan Gina Lollobrigida verstomd is, blijkt dat de Vara het ongekende Franse kreun- succcs „Je t'aime, moi non plus" nog niet in de ban gedaan heeft. Op wiens verzoek het nummertje gedraaid hij: „Dat is nou het mooiste wat er is, weet je dat, de Fabeltjeskrant". Het is bijna één uur; aan het eind van het verzockplatenprogramma dat twee uur geduurd heeft zingt Elvis Presley „In the ghetto". Kees van Maasdam komt even tussen dc muziek door: „Er zijn nog honderdduizend verzoeken, mensen, maar we naderen het eind, we moeien emit". Elvis pro beert nog even een waardevolle bood schap mee te geven „People don't you understand, a child needs a helping hand", maar dan wordt hij verdron gen door de STER. En terwijl een zwoele vrouwenstem ccn loflied zingt op Setter Set panty- nylons met het ademend kruisje, stroomt de zaal leeg. Er klinkt nog ccn zwak applaus voor de Verenigde Arbeiders Radio Amateurs, maar die zijn a! bezig de grammofoons cn luid sprekers in te pakken. Kareïtje Eeu langharige bebrilde jongeman, overwegend gehuld in nappa - dringt zich naar voren cn posteert zich voor de micro van Kees. De muziek ver stomt en de jongen mag liet woord voeren: „Ik ben Kareïtje", Van Maasdam: „Is dat genoeg, Kareïtje?", Kareïtje: „Ja, iedereen kent me als Kareïtje. Ik sta nou al uren te wachten", Van Maasdam: ,,'t Is niet waar?". Kareïtje mag dan uiteindelijk toch z'n plaatje aanvragen en hij kiest ccn nummer van Pink Floyd. Achter in de zaal staat een groep oudere mannen in bruine regen jassen; zij lijken Pink niet erg te waarderen. De technici ne men nog maar een pilsje. Een man in een vaalgroen regenpak loopt voorbij en terwijl „meneer de Uil" door de luidsprekers schalt, zegt KLEINE BRAND IN ISOLATIEMATERIAAL (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, ivoensd ag Aan boord van een in aanbouw zijnde hop perzuiger op de werf Gusto N.V. is gisteren brand ontstaan in een hoop isolatiemateriaal. Het vuur ontstond door wegspringende vonken van een lasapparaat, waarmee men op het achterschip aan het werk was. De be drijfsbrandweer van Werf Gusto heeft bij het blussen van de vlammen de assistentie van dc gemeente brand weer niet nodig gehad. Dc schade is gering. 45.000 op tafel moeten leggen. Daar mee is men nog niet klaar, want dan staat het kale gebouw nog maar en het moet nog afgewerkt worden. Die afwerking, schilderen, elektriciteit, sa nitair, verwarming en het interieur, waarvan veel door de leden zelf ge daan zal moeten worden, kost dan nog eens 15.000 galden. Daardoor komt het clubhuis op een slordige 60.000. Daar heeft Demos dan een kantine voor met daaraan gebouwd vier kleedkamers, doucheruimte, scheids rechters- en bestuurskamer. Er is wel wat geld beschikbaar, maar dat hele bedrag dat nodig is, is er nog niet. De bouwcommissie heeft verschillende activiteiten ontplooid waaruit een flink bedrag is overgehouden en die activiteiten worden, nog steeds en met meer ijver voortgezet. Het damesco mité heeft ook niet stilgezeten en ook daar kwam een fors bedrag vandaan. De ontbrekende gelden zullen geleend moeten worden en voorzitter Groen horst vertelde dat de besprekingen hierover in volle gang zijn. De heer Groenhorst hoopt zo snel mogelijk te kunnen beginnen met de fundering, want de wens leeft bij De mos de receptie ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan in het nieuwe clubhuis te doen houden. Het zou een prachtige afsluiting van een halve eeuw clubleven betekenen en een goe de eerste stap in de tweede vijftig jaar. SCHIEDAM. Op zondag 9 no vember zal om twaalf uur bij het oor logsmonument in de Plantage een korte en sobere plechtigheid plaats vinden ter herdenking van de gevalle nen uit de beide wereldoorlogen. Tijdens deze plechtigheid zal de burgemeester namens het gemeente bestuur en de ingezetenen van Wandsworth een klaprozekrans bij het monument leggen. ROTTERDAM, dinsdag Met in gang van 1 november is benoemd tot directeur van Chevron Tankers Ne derland N.V., Den Haag, ïr. J. P. van der Schee, tot dusverre manager ope rations van deze maatschappij. Na een schccpsbouwstuiiie aan de HTS te Dordrecht studeerde de heer van der Schee in 1951 af aan de T.Ü. te Delft als werktnigbouwkundig ingenieur. Daarna werkte hij bij Wilton-Fijen- oord N.V. en bij de Halcyon lijn N.V. In 1959 trad de heer Van der Schee in dienst bij de toenmalige N.V. Neder landse Pacific Tankvaart Maatschap pij te Den Haag waarvan de naam in 1968 veranderd werd in Chevron Tan kers (Nederland) N.V. Eveneens met ingang van 1 novem ber is de heer R. A. "Wilson, tot dus verre general manager van Chevron Tankers (Nederland) N.V. benoemd tot Europese vertegenwoordiger van Chevron Shipping Company, San Francisco, Bij een aanrijding met een perso nenauto is gisteren de 20-jarige maga zijnbediende R. Smits als bestuurder van een bromfiets op dc kruising van de Wijnstraat-Zwarte Hondstraat ge wond geraakt. Met een hersenschud ding en verwondingen aan beide be nen is hij naar Dijkzigt gebracht. Het Noorse schip „Höegh Bea ver", door de werf Wilton Fijerh oord in de afgelopen maanden verlengd, heeft vorige week weer zee gekozen. Dit schip is op 24 september doormidden „ge zaagd", waarna er een midden sectie tussen de delen is ge plaatst. De Höegh Beaver werd er 11 meter langer door en het draagvermogen 2.000 ton groter. Op de nieuwe sectie is tevens nieuw laadgerei geplaatst, op de foto duidelijk zichtbaar. ROTTERDAM, dinsdag. De com missie van beroep van de KNVB zal vrijdagavond om zeven uur in hotel Terminus it) Utrecht bijeenkomen om zich te beraden om de zaak Van Ha- negem. Zoals bekend heeft de com missie vorige week besloten de door de strafcommissie opgelegde schorsing van drie wedstrijden op te schorten, nadat Feijenoord en KNVB tegen het vonnis in beroep waren, gegaan, Mr. P. van. Bochove, de voorzitter van de commissie van beroep, vertel de vanmorgen dat er niet bewust naar gestreefd was om de zaak voor het vertrek van Feijenoord naar Milaan (zondag) te behandelen. „Het was bij zonder moeilijk om de voltallige com missie bijeen te krijgen," aldus mr. Van Bochove. „Maar vanmorgen ben ik er toch in geslaagd." Volgens d« voorzitter van de commissie zal ge tracht worden vrijdagavond de film van de wedstrijd NECFeijenoord, waarin Wim. van Hanegem. de bewuste overtreding zou hebben gemaakt, te vertonen. ROTTERDAM, dinsdag. Bij vier zaken aan de William Boothlaan is In het weekend ingebroken. Bij Reming ton Rand N.V. werd ongeveer 1600 gulden gestolen en elektrische appara ten ter waarde van ongeveer 1900 gulden. Bij de overige zaken zijn nog geen vermissingen vastgesteld. Bij een inbraak in het warenhuis van Ter Meulcn aan de Binnenweg zijn 200 portenmonnees ter waarde van 20 00 gulden gestolen. SCHIEDAM. Naar ïk aan neemzullen er onder ons velen zijn voor mie deze collecte toch nog wel enige toelichting behoeft. Nu dan, met de opbrengst unn deze landelijke collecte worden de verwanten van hendie hun le ven lieten voor onze vrijheid, in staat gesteld om de ziels in Neder land bevindende graven van hun. dierbare doden te bezoeken. Voor menigeen betekende zo'n bezoek reeds de vervulling van een jarenlang gekoesterde wens. Zaterdag, 8 november a.s. wordt deze jaarlijkse collecte ge houden. De organisatoren vragen nog vele collectanten. Zij die eniga tijd voor dit goede doel willen af staan, kunnen op die dag vanaf 's morgens 9 uur in Gebouw „Arca de", Lange Haven 71, een collecte bus afhalen. Mocht u bij uw gang naar of door de stad geert collectant(e) tegenkomen, dan kunt u altijd uw bijdrage storten op girorekening no. 416000 ten name van het Ne derlands Oorlogsgraven Comité, Herengracht 231 in Amsterdam Schiedammers, zet uw beste beentje voor! Schiedam, 3 november 19$9 De burgemeester van Schiedam H. Roelfsema ROTTERDAM, dinsdag. Met ingang van 31 denembcr sluit de herenkapsalon van de Bijenkorf. Drie herenkappers komen daar door zonder werk. Tot dc sluiting heeft de directie van Clenby International enige maanden geleden al besloten. Clenby Interna tional, een Amerikaans bedrijf met 450 kapperszaken over de hele wereld, heeft de kapperszaken van de Bijen korf in Nederland per I februari, van dit jaar overgenomen. Alleen de Rotterdamse vestiging heeft een herensalon. De damessalon ondergaat thans een verbouwing. Clenby International concentreert zich op het dameskappen, omdat het hc- renkappen onrendabel zou zijn. De drie herenkappers die zonder werk komen, variëren in leeftijd van 48 tot 63 jaar. Zij krijgen een af vloeiingsregeling. „Ik denk niet, dat wij in Rotterdam werk van dezelfde klasse en hetzelfde salarisniveau kunnen krijgen," zei vanmorgen een van hen. De herenkapsalon van de Bijenkorf is dertien jaar geleden geopend,. ROTTERDAM, dinsdag. In de vergadering van het sociaal wijkop- bouworgaan Alexanderstad is gister avond door de heer B. A. Harteveld meegedeeld dat met de centrale hulp dienst begin volgend jaar zal worden gestart. Er zijn vijftig medewerksters beschikbaar, maar er worden nog meer gezocht. De begroting van het opbouworgaan 1970 sluit met een bedrag van f 4100. Persoueel aangeboden Werkzaamheden gezocht voor maand nov. door jonged,, 18 jr.. alg. ontw. Br. nr. 2051 De Schiedammer, Hoogstraat 76. Schiedam. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGERS (STERS) voor Schiedam en omstr, Aanm, tel, 281279 's avonds na 7 uur. Tel, I559GD. S028 Zaken, inventarissen, financieringen GELD NODIG? Leningen van f 700 tot S 10.000 voor iedereen zonder informatie, elke dag fl- 1Ö.Q0 uur, dinsdag-donderdag en vrijdagav. van 10.00-21.00 uur. Vendel, financ, en verz.. Hoogstr, 76. t.o. C. Jamln, act,.;.dam. Tel. 264091. Foto, film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam. Tel. 26672U. Let op Juiste adres. S180 Diversen Rijwielen rn onderdelen, bin nen- rn buitenbanden. Waar dat wiel draait, Hoogstr. 67-69. Tel. 010-268436. S230

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 4