'Men moet zich risico's realiseren' PvdA RIJNMONDRAAD WIL VOORRANG VOOR ZUIDELIJKE DEL TA ROTTERDAMS DAGBOEK Qonnie Pothofzendelinge in Panama Snel reageren onderweg door melk onderweg Havenmeester bepleit cursus gevaarlijke stoffen voor schippers Rijdt veilig met melk Pleidooi voor opera van Flotow ROTTERDAM RIJNMOND Lekke pakking: oorzaak van Esso-brand Rapport over de decenti-alisatïe van bevoegdheden in bespreking „Bedroevende zaak" DWL heeft geen plannen om de Hoek van water te voorzien C '70 schenkt alle gezinnen in R'darn een jubileumboek kort-i-1 Bouwactiviteiten Euromast begonnen Zoutgehalte van drinkwater binnenkort weer onder smaakgrens 4 - woensdag 12 november J Het veivoer van chemicaliën verdient goed, er wordt verder niet naar gevraagd. (ADVERTENTIE} ROTTERDAM, woensdag. De vermoedelijke oor2aak van de brand In de Esso-raffinaderij van maandag, avond. Is een lekke pakking in een cir- culatiepomp van een nafta destillatie- toren, Deze toren, die deel uit maakt van de nieuwe benzineverdellngsIn stallatie werd proef gedraaid. Volgen de maand zou hij in bedrijf komen. De brandschade heeft geen enkele invloed op de lopende produktie. Alle installa ties zijn in bedrijf gebleven, zo deelt Esso mee. BOTTERDAM, woensdag. Bur gemeester en wethouders beraden zich vandaag over het rapport, dat een ambtelijke commissie kort geleden Beeft uitgebracht over de mogelijkhe den om bevoegdheden van hot ge meentebestuur te decentraliseren d.w.z. over-te hevelen naar wiikorga- uen. Dit rapport moet de grondslag vor men voor een definitieve regeling van de positie van wijkorganen in de ge meente Rotterdam. In de openbare commissievergadering over wykaan- gelegenheüen werd gisteravond van de kant van de PvdA aang'ïdrongen op de vorming van acht grote wijkra den, Per wijkraadsgebied kunnen dan enkele wijkopbouworganen worden gesticht. Deze suggestie ontmoette in stemming, van alle kanten werd erop aangedrongen de nieuwe wijkraden volgend jaar rechtstreeks door de be volking te laten kiezen. De meeste raadsleden waren van mening dat de zittende gemeenteraad de definitieve verordening over de wijkorganen moet vaststellen. Wethouder G. Z. de Vos zei, dat dit mogelijk Is, gezien de stand van de voorbereidingen. De huidige verorde ning doe in maart '70 afloopt, moet wel met enkele maanden worden verlengd De vaststelling van, de nieuwe ver ordening zal moeten geschieden voor september '70. In die maand treedt namelijk de op 3 juni '70 nieuw te kiezen, gemeenteraad op. De KVP-er mr. dr. S. W. Couwen- betrg kondigde aan, dat hij eventueel in ae begrotingsvergadering per motie oan de gemeenteraad zal vragen zich uit te spreken voor afhandeling de decentralisatie van bevoegdh ia de lopende zittingsperiode van de raad. door JAN GERRITSEN „Het is de hoogste tijd dat de schippers wegwijs raken in Let vervoer van chemicaliën. Vaak weten ze niet meer van hun Ia- ding dan alleen het woord che micaliën. Ze vragen er ook niet verder naar omdat liet goed ver dient. Maar als er wat gebeurt, weten ze niet hoe ze moeten op treden. En dan kunnen natuur lijk ongelukken gebeuren." Rot terdams havenmeester H. *J. Verhoef! voegt cr in één adem aan toe„Het is van het grootste belang dat vooral de binnen vaart zich de risico's van dit vervoer gaat realiseren." Als eerste stap naar een grote re veiligheid heeft havenmeester Verliocff bij de rijksoverheid sterk bepleit dat de schippers, die gevaarlyke stoffen vervoeren, verplicht worden een cursus te volgen, „Naar het voorbeeld van de EVO- chauffeurs die gevaarlijke ladingen vervoeren", licht hij toe. „Die mensen zijn goed. opgeleid en zij hebben altijd een instructiekaart bij zich. waarop staat hoe ze moeten handelen in geval van brand, als de lading te water raakt enz. Ook schippers moeten nu met de neus op de feiten worden ge drukt". Als een tweede belangrijke maatre gel noemt de heer Verhoeff: „Laat de Inspectie van de Arbeid zijn kartho- theek over gevaarlijke stoffen eens compleet maken. En laat die mensen dag en nacht gereed staan voor ieder een die met gevaarlijke stoffen te ma ken krijgt of met een ramp wordt ge confronteerd, zoals de brandweer. Dat zou een uitstekende maatregel zijn". Chemisch afval Aanleiding tot het gesprek met het hoofd van de dienst die verantwoor delijk is voor orde en veiligheid in do Rotterdamse haven is het probleem van de verscheping van chemisch af val. Sinds januari zijn aan de Hol landse kust honderden vaten met chc- misch afval aan land gebracht door vissers die deze ongewenste lading op de Noordzee uit het water ophaalden, Verondersteld wordt dat deze vaten afkomstig zijn van de Duitse chemi sche industrie, die ze per schip naar de zee laat afvoeren. Oi deze vaten via Rotterdam of via andere Noord zeehavens zijn vervoerd is een vraag die niet beantwoord kan worden zo lang men de herkomst ervan niet heeft vastgesteld. Het storten van chemisch afval op zee is niet aan (internationale) bepa lingen gebonden. Voor het dumpen van olie op zee en het storten van ra- dio-aetieve stoffen bestaan die wel. „Aan een soortgelijke internationale overeenkomst met betrekking tot het chemisch afval bestaat dringend be hoefte", zegt de heer Verhoeff, die er aan toevoegt dat elk land eigenlijk een plaats moet aanwijzen waar de afval van de eigen chemische indu strie kan worden vernietigd. De laatste opmerking is extra-ac tueel omdat het destructiebedrijf De Goede NV te Amsterdam al enige maanden lang alleen nog maar dc af valstoffen van de industrieën van Amsterdam mag vernietigen. Voor juli jl. werden bij dit bedrijf aan de Diemcrzcedijk chemische af valstoffen uit geheel Nederland, West-Duitsland en zelfs uit Italië on schadelijk gemaakt. De Amsterdamse wethouder A. Verhey heeft onlangs op het congres voor openbare gezond heidsregeling in Amsterdam nog eens verklaard waarom de hoofdstad de hinderwetEvergunning van De Goede NV heeft ingetrokken: „Amsterdam wil niet de vuilnisbelt voor chemisch afval uit heel Europa worden". Op kritiek van ir. J. A. Beukers die op het congres sprak als vice-voorzitter van het bureau milieu-hygicne van de Raad van. Werkgeversbonden dat dc Nederlandse chemische industrie, bij ontbreken van enige andere mogelijk heid om dit afval te laten vernietigen, nu met de problemen zit, zei de heer Verhey: „Deze beslissing is genomen om de milieuhygiëne voor de Amster damse bevolking te waarborgen". Scharrelaars Het gevaar beslaat nu dat bedrijven huo afval meegeven aan „scharre laars", dlc er, tegen goede betaling, wel weg mee weten, bijvoorbeeld door het tn zee te laten storten. Welke con trole bestaat er op zulke onregelmati ge verschepingen met deze gevaarlijke afvalprodukten in Rotterdam? Havenmeester Verhoeff: „Bonafide bedrijven die regelmatig gevaarlijke stoffen vervoeren, werken wèl mee en zorgen, mede in hun eigen belang, voor behoorlijke veiligheidsmaatrege len. Het probleem vormt de gewone «hipper die met zo'n vrachtje goed geld kan verdienen en die wat nog belangrijker is dc gevaren niet kent. Volgens de wet gevaarlijke stof fen is hij verplicht te zeggen welke lading hij aan. boord heeft ate het arti kel in de havenverordening staat als verplicht te melden. Maar vaak weet de man niet meer dan het woord „chemicaliën". We hebben nu een groot aantal maatregelen in voorbereiding om de controle te vergroten. In samenwer king met de rivierpolitie werken we aan een vragenlijst die de schipper, of kapitein van elk binnenkomend en vertrekkend schip zal moeten beant woorden. Een andere maatregel wordt de verplichting dat vaten die bü het verladen overboord vallen door de verantwoordelijke man zelf weer uit het water moeten worden gehaald. Nu denkt men meestal verzekering dekt de schade". Dit alles betekent niet dat er nu nog geen middelen zijn om dit vervoer te controleren en inet de havenveror dening in de hand maatregelen te nemen om een zo groot mogelijke vei ligheid te waarborgen. Verhoeff: „De mensen hebben vaak geen idee wat wij allemaal doen. Het gebeurt regelmatig dat we schepen die niet aan de eisen voldoen toestemming weigeren om binnen te komen. Vaak worden schepen met riskante ladingen doorgestuurd naar de Eemhaven, ook in verband met dc veiligheid. Er is al een hele tijd de bepaling dat zeesche. pen die gevaarlijke stoffen in bulk aan boord hebben verplicht zijn een loods te nemen". Menselijke fouten Alle maatregelen sluiten het risico van ongelukken als gevolg van gewo ne menselijke fouten echter niet uit. ,JEn daarom", zegt Rotterdams haven meester met grote nadruk, „zeg Ik steeds tegen mijn mensen, die goed zün opgeleid en die weten wat er alle maal speelt, juist daar goed op te let ten. Ze moeten voortdurend bij de tijd zjjn. Maar ook heel gewone dingen spelen een grote rol. Als er onweer of storm op komst is, waarschuwen mijn mensen de schepen vaak dat ze hun trossen extra-goed vast moeten zetten. En ze letten erop dat het ook ge beurt". Bij ongevallen in de haven waarbij H. J. VERHOEFF gevaarlyke stoffen in het geding zijn, beeft de havendienst steun aan een chemisch adviseur, „die we dag en nacht kunnen bellen om ons van ad vies te dienen", „We kunnen dan di rect de juiste maatregelen nemen, mits vve welen om welke stoffen het precies gaat", vervolgt de heer Ver hoeff die daarom zo'n belang hecht aan een instructiekaart waarop de aard van de stol exact staat aangege, ven. „In het geval van de brand aan boord van het Israëlische vrachtschip wisten we aanvankelijk niet precies wat de lading was. De Israëli's deden daar onnodig geheimzinnig mee, want het was gewoon een zuiveringsmiddel. De brandweer begon te spuiten met water terwijl ze schuim moesten ge bruiken. Dat is gebeurd nadat de ver gissing ontdekt was. Maar met een juist ingevulde ladinglijst zijn 2ulke vergissingen uitgesloten". De meldingsplicht voor vele gevaar lijke stoffen is er nu dank zij de on langs van kracht geworden nieuwe artikelen van de havenverordening, maar alleen voor afgewerkte produk- ten en halffabrikaten, nog niet voor afvalstoffen. Maar zegt Verhoeff: „We willen niet dat Rotterdam de afvalhaven voor heel Nederland en voor de Duitse industrie wordt. Ieder land moet zijn rommel maar zelf opruimen, want In 2ee storten is op lange termijn natuur lijk ook geen oplossing". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De Pvd A-fractie in de Rijnmondraad wenst dat eerst de industriële ontwikkeling langs de Schelde goed op gang komt, alvorens in de Hoeksche Waard industrieën worden gevestigd. De voorzitter van deze 37 man, tellende fractie, de heer J. de Jong, heeft dit vandaag gezegd in een beschouwing over een rap port Rijnmond in de Delta over de economische ontwikkelingsmoge lijkheden van het Rijnmondgebied. Volgens dit rapport moet er ln dc komende twlntlff jaar buiten de un ge dachte uitbreiding van de Maasvlakte nog ergens 3000 hectare voor natte in dustrie co 500 hectare grond voor droge Industrie worden gevonden. Het dagelijks bestuur van Rijnmond denkt hierbij aan de Hoeksche Waard. De PvdA-fractle heeft zich hiervan bij monde van haar voorzitter in feite ge distantieerd. „Eerst zal, zo mogelijk met gebruikmaking van de Rotter damse „know-how" een krachtige im puls moeten worden gegeven aan de zuidelijke Delta," aldus De Jong. „"Wij voelen er niet veel voor om deze 3000 hectare bv. aan de ïtijn- mondgrenzen te projecteren en dan toch tot een inklemming van dc woongebieden te komen, waardoor opnieuw Boogvüetse of Rozenburgsc planologische dissonanten worden ge schapen," De PvdA-fractie stelt in grote lijnen achter het in het rapport uitgestippel de beleid: geen belemmeringen in de weg leggen aan de ontwikkeling van de ■transportfunctie van de Rotterdamse haven; bijzonder streng selecteren bJj 'de uitgiften van terreinen voor indit strieën. „Wij zjjn van de welvaarts- op do welzijnstoer overgeswltched," zei De Jong. HU karakteriseerde de gang van zz kon binnen het Overlegorgaan Zuid West Nederland, waarin de provincies N.-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland, Rijnmond en Rotterdam «U» vertegen woordigd, als „een bedroevende zaak". Hij zei, dat het te wensen ware dat de samenwerking in Z.W.-Nederland zich, zolang een nationaal beleid ont breekt, op de ontwikkeling in de zui delijke Delta richt. De Jong dacht, dat er hooguit 570.000 beidsplaatsen in de noorde lijke Delta zullen zijn in 19S0. De des kundigen van Rijnmond hebben een maximum aantal van 600,000 bere kend en in het Rotterdamse rapport van de commissie van Tilburg wordt het getal 670.000 genoemd. De PvdA-fractievoorzitter wees op de noodzaak om goede voorzieningen te treffen voor de buitenlandse werk nemers, „We komen er niet mot do dooddoener „Grevelingenstad" (een nieuw geprojecteerde op Goeree Over- flakkee, red. HRP) om te dopen in „Constantinopel", zei hij. Hij vond, dat een regionale raad voor dc arbeidsmarkt goede diensten kan bewijzen bij het opbouw van meerdere soorten werkgelegenheid. Daarbij dacht hij o.m. aan inschake ling in het arbeidsproces van de ge huwde vrouw. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. „Bij de Gemeentelijke Drinkwaterleiding zun geen plannen om Hoek van Hol land van water te gaan voorzien. De huidige situatie dat Hoek van Holland zijn drinkwater betrekt van de West- luntlse drinkwaterleiding bevalt uit stekend," Dit zei ir. C. Lugthart, directeur van de Drinkwaterleiding naar aanlei ding van geruchten die in Hoek van Holland de ronde doen, „Er is vaak over gedacht de buis van Maassluis te verlengen. Het komt echter goed uit dat We dat niet hebben gedaan" aldus ir. Lugthart- „omdat die buis toch weer zou moeten verdwijnen als Rijn- poort wordt aangelegd". Dc wijkraad van Hoek van Holland heeft de drinkwatervoorziening toch op de agenda voor de vergadering van 10 november geplaatst, om er, volgens secretaris F. van den Bergh, „op te wijzen dat de voorziening met goed water uit het Westland voor de Hoek als badplaats van het grootste belang ROTTERDAM, woensdag, Alle Rotterdamse gezinnen krijgen volgend jaar een jubileumboek van de stich ting Communicatie '70 ter gelegenheid van de 25-stc herdenking van de Be vrijding. Deze stichting organiseert namens dc gemeente en het Rotter damse bedrijfsleven eeji manifestatie die volgend jaar van 5 mei tot 30 sep tember wordt gehouden. C'70 heeft de voorbereiding van het boek opgedragen aan de Juniorkamer Rotterdam. De Juniorkamer heeft in middels een redactiecommissie ge vormd, die bezig is een ruwe schets van de inhoud van het boek op papier te zetten. Het is de bedoeling, dat een aantal Rotterdamse journalisten voor de uiteindelijke tekst zorgen. Het boek zal in een oplage van ten minste 200.000 exemplaren worden gedrukt door de Nieuwe Rotterdamse Courant n.v. Het krijgt het formaat van een pocket en zal J60 bladzijden tellen, inclusief de fotopagina's. De opzat Is in het boek een levendi ge inventarisatie te geven van het Rotterdam van 25 jaar geleden en het Rotterdam van nu. Op zaterdag 15 november organi seert de Nederlandsche Zondagsschool Vereniging in de Bethlehemkerk aan de Bas Jungeriusstraat in Rotterdam een ontmoetingsdag. Gonnie Pothof, 33, is zendelinge in Panama. Al vier jaar lang besteedt zij ter plekke het volle pond van haar kwaliteiten aan de zielsverzorging van de Guycimi-lndiaiicn. Gonnie Pothof is momenteel met verlof in Nederland. In de ouderlijke woning in Rotterdam vertelt ze mij zonder opsmuk over haar levenstaak en oeloojsouertui- glng. „Goed beschouwd zijn toe tn Ptmama, in het ondoordringbare Guyami-gebied, geen verpleegsters meer. We spelen doktertje. Dat moe ten we. Verpleegsters behandelen wonden, maar de inheemsen kamen niet met monde», komen niet met kleine mankementen. Ze zijn niet kleinzerig. Als ze naar ons toekomen, zijn ze ziek, goed ziek ook. Dan lopen ze desnoods drie dagen voor medicij nen en dan moet je ook meer zijn dan een verpleegster. Meer een dokter, geestelijk vezorgster en verpleegster tegelijk. Waarlijk. En verwacht geen dankbaarheid. Het begrip „dank u" kennen de inheemsen niet. Ze hebben gehoord dat er rijken zijn die zieken kunnen helpen. Ze verwachten dan ook die hulp. En dat moei je begrijpen en aanuoeten. Ik ben daar ook niet om vriendelijke woorden in ontvangst te nemen. Ik ben er alleen om te helpen en om Gods Woord over te brengen. In vele gevallen komen de inheem~ sen niet eens met lichamelijke klach ten. Er zijn er die alteen maar komen voor een geestelijke onderstcunirig. Ze weten dat wij vertellen over Jezus Christus. Dat is voor hen nieuw, maoT ze komen. Van stamgenoten hebben ze vernomen, dat als je veel van hem weet, veel over hem hebt gehoord, dat je beter gaat werken, dat je ook beter bestand bent tegen de duin else invloe den, toverdokters en zwarte kunst. Daarom komen ze. En deze iue?isen GONNIE Pothof: „Ik wil niet ai- leen wonden verbinden, medicij nen en injecties geven. Ik wil de mensen ook geestelijk ondersteu nen." willen ook luisteren. Ze hebben een lege geest, een geest die kan worden volgestopt. Hier t?t de ontwikkelde landen ka» dat niet. Ik zou hier ook niet meer kun nen wennen. Het is me hier té com fortabel. Maar dat is het niet allee». Ik ben geroepen om in de binnenlan den te werken en niet hier. Hier is pee» sprake van willen, het een kwes tie van moeten. Het is niet mijn weg, maar Gods teeg. Hij heejt hei mij op gedragen. En daar heb ik vrede mee. Ik zal er ook nooit spijt van krij gen, Zeker niet wanneer ik eer van mijn werk heb. En dat heb ik. Ik heb in die streken mannen gekend, die hun vrouwen behandelen als slanen. Die hun vrouwen sloegen en schopten. Die niet één, maar verscheidene vrouwen hadden. Ik had hun verteld uit de bij bel. Ik heb hun verteld dat urouuien geen slaven zijn en dat een man slechts één vrouw mag hebben, ff» als ik dan na maanden terug ga en ik zie hoe gelukkig diezelfde man met zijn vrouw en kinderen leeft, dan ben ik ook gelukkig. Weet u, dankbaarheid is er toch, maar het moet geleerd worden. En er moet tijd voor zijn. Vlak woor mijn verlof nodigde één van deze mannen mij uit uoor een bezoek. We mochten komen eten. Je moet je daar natuur lijk niets ua» voorstellen. Maar we gingen graag. Het was een vorm van erkentelijkheidDat was voor ons nieuw. Toen we kwamen had de man een koe geslacht. Het hele gezin liep met bebloede handen. Eik kind haa zijn deel door eigen initiatief vergaard en de kop lag voor de hut. Maar het was een feestmaal. En dan moet je ook dankbaar ktmnen zijn." Gonnie Pothof, die in de drte maan de?! verloftijd o.a. bij een arts in Zwitserland, zoals ze zelf zegt, me disch heeft bijgetankt, keert aan het einde van deze maand naar het zen dingswerk terug. Niet naar de Guya- mi-strcek, maar ?mar Bolivia. „Mijn taak in Panama is volbracht. Ik ga opnieuw beginnen. Tezamen met een Hollandse familie, die de ver plegende taak op zich zal nemen. Ik zelf zal de nadruk leggen op de ij telijke begeleiding." dagboekschrijver ZAKEl'JKI Operakoor Maasstad TTET avontuurlijke leven van de Ito- liaanse, 17de-eeuwse componist Alessandro Stradella bood Fried rich von Flotow genoeg operastof om er een muziekdramatisch work_ van te maken dat de tand des tijds nog enigszins heeft weten to weerstaan, al hoort men er dan voornamelijk slechts fragmenten van cn dan wellicht nog het meest door zangstudenten. Van de bijna veertig opera's die Flotow schreef heeft alleen „Martha" popula riteit behouden en menig operagezel schap breekt er het zeer goedmoe dige libretto tea spijt nog geregeld een lans voor. Dat is, zoals gezegd, veel minder het geval bij Flotows zevende opera „Alessandro Stradella"; omtrent het •waarom valt te discussiëren, want de ingrediënten waarmee dit werk is ge maakt verschillen niet wezenlijk met die van „Martha". Voor ons gevoei zijn beide werken door hun al te bur gerlijke conceptie en we doelen in dit geval op de muziek zelf eigen lijk niet goed te pruimen, maar wan neer men nog elke keer kan constate ren dat een groot publiek kan warm lopen voor de muziek van laatstge noemde opera, dan heeft een pleidooi voor werk dat gisteravond in de grote Doelenzaal werd gepresenteerd, ook al was het in ccmcertvorm, stellig zin. Kan men enerzijds kritiek hebben op de niet helemaal volwaardige ca paciteiten van het Operakoor Maas stad dat zich hiervoor inzette, ander zijds valt het toch wel te loven dat juist een amateurgezelschap de aan dacht op deze opera vestigde. Onder leiding van Nico Ringels kwam on danks tekorten vooral bij de man nen van het koor een prijzens waardige uitvoering tot stand, mede door een goed gekozen solistenteam: de tenor John van Resteren (Stradel la), iets te zalvend vaak van expressie helaas, dc sopraan Germaine Stordiau (Leonore), wier stemrnatcriaal wat eenzijdig maar goed gecultiveerd is, en voorts als zeer redelijke krachten de bas Paul Hofstede, de tenor Peter Melis en de bariton Loek Krassen- burg. Toen „Martha" in april j.l. door Maasstad werd uitgevoerd trof ons de afwezigheid van de Zuider Orkestver eniging, het amateurensemble dat voorheen altijd lesamen met dit koor optrad. Het koor werd toen begeleid door het Amsterdams Promenade Or kest, gisteravond door een meer voor zijn taken berekend ensemble, nl, het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Hol land. Het toonde wel enige manco's in zijn musiceren (te weinig homogeni teit cn ongelijkheden in de orkest- groepen) maar voor een deel was daar ook Ringels' te weinig attente directie schuld aan. Het in grote getale opge komen publiek reageerde na geslaagde aria's en ensembles steeds uiterst spontaan. ■Komhnekastesentrum w plus" is de naam van een ontmoetingscentrum vpoi oudere kamerbewoners, voor alleenstaanden of mi granten boven de leeftijd van dertig jaar. Gehuwden zijn daar nlel welkom. .Komijnekasiesen- trum' had eigenlijk Communioatlccenlrum moeten heten, maar het Katholiek Inlich tingen Centrum Is kennelijk van het stand, punt uitgagaan dat het woord communie», tie tegenwoordig al te veel ln allerlei denk bare betekenissen wordt gebruikt. Vandaar Kormjnekasiesentrum voor de variatie. He ls even wennen. Het ontmoetingscentrum ft er voor nJie alleenstaanden, die met hun vrije tijd geen raad weten. U kunt cr Iede re woensdagavond terecht aan dc Heem- raadsslngel 191. Ga eens kennismaken ff pan een kattebelletje over konijnen, hoen ders, cavia s. duiven, kanaries en parkieten Al deze kleindiersoorten zijn de Vomer arte rjagen te bezichtigen ln het recreatie- gebouw van «1e Hoogvlletse Kietmiiersporf vereniging Morgen om acht uur wordt de tentoonstelling officieel geopend. Ter afwisseling maar een dierenshow. En wei in het wijkgebouw ,De Larenkaroi nan de Larenkamp 3t. Het aantal aldaar' tentoongestelde vogels bedraagt 250. U kunt er terecht tot en met zondag. Een tip: als u gaat kijken, neem dan ook een lot. Op het winnend nummer verkrijgt u vier zitplaatsen voor de wedstrijd Feijenoorcl- Tenslotte tilt. Door de sluiting van de he renkapsalon van de Bijenkorf moeten drie kappers worden ontstegen. Zoiets komt «lo zer dagen helaas wel vaker voor. Vermel denswaard is echter dat de afvloeiingsrege ling zó voortreffelijk Is, dat de directie van het warenhuis, naar zij ons met enige trots vertelde, er een compliment voor heeft ge kregen van de vakbond. {ADVERTENTIE) Zoals de lezer bekend ts, wordt de Euromast tot 170 meter verhoogd. Er wordt evenwel ook tets verlaagd en dit zijn de prijzen van de restaurants. De invoering van een verlaagd win- teravondtortef geeft de directie van de restaurants de mogelijkheid, iedere avond een heel aantrekkelijk en be taalbaar „Diner Amlcal" te lanceren ïn het grote toeristenrestaurant be taalt U slechts 12,50 (en er komt echt niets bij) voor een uitstekend menu, waarbij V nog kern heeft ook. Enals U vooraf reserveert. Is het entreebiljet voor de Euromast ln de prijs begrepen I In de ratlsserte-grlll, door zijn ambi ance het visitekaartje van de Euro mast, kunt U ook genieten van een attractief, inclusief arrangement k S 20,—. U moet da-n wet oven bellen (010) 134SS0, voor uw tafel. Wij adviseren U het eens te doen: O zult verrast rijn over het In Ieder op zicht „hoge niveau". (Adu.) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. „Bin nen twee a drie weken zal het drink water onder de smaakgrens komen als de aanvoer van dc Itün blijft stü- £2n zoals de laatste dagen." Dit verklaarde vanochtend ir. C. Lugthart, directeur van het Gemeen telijk Drinkwalerleidingbedrijf. „Wel moet er rekening mee gehouden wor den dat het keukenzoutgehalte van het water in deze période nog hoger kan worden dan het nu al is", zo voegde hij eraan toe. Het keuken zoutgehalte van het water schom melt thans om de 600 milligrammen per liter, honderd milligram boven de „smf.akgrens" van 500. De waterstand van de Rijn bij Lo- bith bedraagt thans 8.4Ö meter boven NAP. Op 9 november bedroeg de wa terstand nog slechts 5.08 meter- Het drinkwaterbedrijf moet het water, wegens het hoge chloridegehalte van het Rijnwater, voorlopig nog uitslui tend betrekken uit het spaarbekken op de Berenplaat.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1