ROTTERDAMS DAGBOEK VAN DEN TAK LICHTTE 'OP SCHERP STAANDE' TANKER Caland wil een brug slaan naar de kunstenaars Een sex-gerucht op Zuid ROTTERDAM RIJNMOND Op de bres voor wijk-garages Wethouder valt college af BEAT OP HET LESPROGRAMMA Zeer explosief Gaswolk Culturele Raad Zuid-Holland pleit voor Sint-Nicolaas morgen op Noorder-Boulevarcl KANT-EXPOSITIE IN BOYMANS Man rijdt tegen slag boom en verongelukt Kamerlid vraagt tandarts voor het dorp Pernis UITSLAGEN VAN MICROKORFBAL CabaretCeasar in Piccolo Gaatj esboorders gearresteerd elKe vrijdagavond ...tot 9 uur open par- 4 vrijdag 21 november 1969 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Als reac tie op een ontboezeming van burge meester W, Thomassen heeft de wet houder van onderwijs, clrs. J. G. van der Ploeg zich gisteren in Het open baar gedistantieerd van een voorstel van b, en w. betreffende de bouw van 150 woningen met inpandige garage in de wijk Ommoord. Thomassen: „In Enschede staan deze huizen ook. De bewoners vinden ze een eclatant succes. Buiten de rij weg zijn er ais het ware twee par keerplaatsen: één in de garage en één voor de garage." Van der Ploeg: „Nu de burgemees ter dit naar voren brengt, wil ik mij in het openbaar tegen dit voorstel verklaren. Ik ben een warm voorstan der van wijkgarages. Bij deze huizen wordt het parkeerprobleem indivi dueel opgelost. Ik ben voor collectieve parkeervoorzieningen.Wetho uder mr- H, C. G. L. Polak van Stadsont wikkeling: „In theorie ben ik het met Van der Ploeg eens, Maar je kunt het beleid niet zomaar ineens ombuigen. Het parkeren vóór de garages-zou ik •tot het uiterste willen beperken." Over de woningen zelf: eengezins huizen in drie lagen met ingebouwde garage, het zg. drive-in-type, die wor den gebouwd volgens het groot ele menten systeem Coignet, zei mevr. A. H. Schilthuis-van Bruggen (pvda): ,,Het zijn hoi-je-rot-woningen". Zij doelde op de vele trappen in de wo ningen. Reactie van wethouder Polak: „Het lopen van trappen is niet onaan genaam." Van den Taks bergingsmaat- schappij heeft vorige maand een geladen gastanker, die als een op scherp staande bom kon worden beschouwd, met succes gelicht en daarbij de kostbare lading in vei ligheid gebracht. Volgens Britse assuradeuren heeft Van den Tak hiermee geschiedenis gemaakt. Het was de eerste keer dat zo'n gevaarlijke lading geborgen kon worden en niet zoals in voor gaande gevallen het schip tot ont ploffing moest worden gebracht. In het personeelsblad „De Sleep tros" wordt uitgebreid verslag gedaan van deze griezelige onderneming. Op donderdag 25 september werd de Zweedse gastanker Claude, geladen met 8DG ton butadieen-een zeer ex plosieve soort vloeibaar butaangas in de Solent tussen het eiland Wight en de Britse zuidkust aangevaren door het Britse ms. Darlington. Twee van de vier tanks werden slechts „ingedrukt". Was lekkage ont staan dan zou het schip direct zijn geëxplodeerd. Butadieen heeft niet eens een vonk nodig om te ontbran den. Wanneer het in aanraking komt met lucht, kan reeds een spontane ex plosie ontstaan. De berging werd uitgevoerd door het bergingsvaartuig Bever en de bok Condor. Nadat het schip was „ge recht" kon het niet naar een werf worden versleept. De drijvende bom mocht van de Britse autoriteiten niet Ln de nabijheid van de bewoonde we reld komen. Besloten werd het gas over te tanken in de Portugese gas tanker Cidla. Toen ongeveer 250 ton butadieen in de tanks van de Portugees was over gepompt sprong een van de slangen plotseling lek. Een enorme gaswolk trok van de Claude omhoog en dreef op de wind in de richting van de Es- so-raffinaderij en de stad Southamp ton. Een geweldige ontploffing werd verwacht maar bleef uit. De bergers trokken zich terug op de bok Condor, schermden dc machinekamer, waar open vuur was, zo goed mogelijk af en besloten, toen aan boord Van de Bever op veilige afstand de gebeurtenissen af te wachten. Het gevaar word nog verergerd door het feit dat aan boord van de Portugese gastanker paniek uitbrak. Optreden van beatgroep Brakibox op de Calandscholengemeen- schap: een onderdeel va>n het lesprogramma. iADVERTENTlE) Terwijl de bok Condor het achterschip van de gastanker Claude onder steunt, neemt de Portugese Cidla de levensgevaarlijke lading van de Claude over. (Foto uit De Sleeptros) Koop bij Uw nieuwe mantel pakje of Uw nieuwe winterjas een modieuze bijpassende vi sitetas, dan is Uw wintergarde- robe helemaal kompleet. Luxe visit et as van soepel nappa-print in het modieuze model met grote zilverkleurige beugel. Een geheel gevoerde tas, die ruimte biedt aan alles wat elke vrouw altijd bij zich wil hebben, nu voor nog géén tientje. Die lichtte onmiddellijk 't anker en voer zich niet bekommerend om afgebroken leidingen en slangen een eind weg. Vrijwilligers Toen de explosie uitbleef, ging ber gingsinspecteur Van der Molen met de eerste stuurman van de Claude en twee vrijwilligers, eerste machinist G. Burgwal en uitvoerder L, Stolk weer naar de gastanker toe. De stuurman van de Claude liep in tussen het gevaar ernstige brandwon den aan zijn voeten te krijgen omdat hij met gewone schoenen op de door condensatie van het ontsnappende gas veroorzaakte ijslaag (temperatuur mi nus 200 graden Celsius) aan .dek had gelopen. Door direct afspoelen met zeewater konden ernstige brandwon den worden voorkomen. Dc autoriteiten van Southampton verboden direct ieder verdergaan van de lossing op deze plaats. Dc Claude werd toen weer op sleeptouw genomen en de verdere lossing vond plaats op de „mother-bank" aan dc noordkust van het eiland Wight. Op 17 oktober- was het gevaarlijke karwei geklaard. ADVERTENTIE (van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag „De in stelling van een bejaardenpaspoort is gewenst gezien de financiële positie van de bejaarden cn op grond van de hoeveelheid tijd die deze bevolkings categorie ter beschikking heeft". Dit is een van de belangrijkste conclusies uit het rapport „Paspoort 65 rap port inzake een paspoort voor bejaar den op cultureel, sociaal-cultureel en recreatief terrein" dat de Culturele Raad van Zuid-Holland heeft gepubli ceerd. Deze mooie overgordijnen zijn niet alleen modern van uiter lijk, maar ook. modern van eigenschappen...- U hoeft ze nooit te strijken en ze zijn zo droog. Grote partij moderne acril overgordijnstof, in tientallen kleuren en dessins, 120 cm breeds... deze stoffen uit de luxe serie' van 6 tot 10 gulden gaan we nu door elkaar ver kopen voor nog géén vier gul den per meter. Zonder gasmaskers worstelden zij zich door de gaswolk en wisten de af sluiters een voor een af te sluiten. Het gevolg was dat de gaswolk vermin derde en tenslotte verdween. (ADVERTENTIE) ra paraplu's, wandelstokken ffyl reis- en regenmantels 386 TEURUNGS Wostersingei 5» tel. 13 83 94 ROTTERDAM, vrijdag. In het museum Boymans-Van Beuningcn is tot en met 4 januari een kleine collec tie kant tentoongesteld, die de vereni ging Het Kantsalet vorige maand aan geboden kreeg van de verzamelaarster mevr. M. Taudin Chabot-Veder met als bestemming het Rotterdamse mu- (Van een onzer verslaggevers) .ROTTERDAM, vrijdag Sint Ni- eolaas en-zijn gevolg zullen morgen middag om half twee aan het winkel centrum Noorder-Boulevard (Zwart Janslraat-Noordmolenstraat) arrive ren. De Spaanse bisschop zal aldaar om half twee door Miss Noorder Bou levard Jeanne van Dam worden ont vangen. Aan de stoet gaan vooraf de Harmonie van de PTT van Rotterdam en de drumband en het majoretten- korps „De Volharding" uit Rhoon. de platte KN1RPS paraplu Gisteren op de T.V. Vandaag bij ons in ruime sortering. seum. De verzameling, die uit ongeveer honderd stukken kant bestaat, telt zo'n 25 stukken naaldkanten, waaron der veniscs uit dc zeventiende en Franse uit de achttiende eeuw. De an dere stukken zijn kloskant uit die tijd, onder meer uit Vlaanderen, Neder land, Mochclon en Brussel. NUMANSDORP, vrijdag (ANP) In de afgelopen nacht omstreeks drie uur is op de Haringvlietbrug in Nu- mansdoip de 36-jarige heer W. de Groot uit Dirksland om het leven ge komen. Hij reed met zijn auto tegen de afsluitboom van de brug, die door onbekende oorzaak naar beneden was gevallen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Het lid van de Tweede Kamer mej. Nel Ba- rendregt (pvda) heeft aan staatssecre taris dr. R. J. H. Kruisinga van Volks gezondheid gevraagd of hij Per nis een dorp met achtduizend bewoners in het Rotterdamse industriegebied aan een tandarts kan helpen. Mej. Barendregt vraagt zich tevens af of in Nederland meer soortgelijke gevallen 2ijn waar geen of te weinig medische hulp aanwezig is. Vrijdagavond om 6 uur begint op onze parterre do verkoop van deze nappa-print visite tas sen met grote beugel, een .luxe fas in de kleuren cognac, zwart en marineblauw moderne aertl overgordijn ss of In tientallen kleuren én dessins 120 cm breed voor ADVF7ÏTPN77E Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best. Vrijdagavond om 6 uur begint op de Ie «stage de verkoop, van een grata partij acril overgor-. dijnrtof, er zijn vele dessins én kleuren, 120 cm breed, per meter Afdeling Rotterdam, Eerste klasse: Olym- l>la—Ter Gouw 1—2. Reg. eerste kiaSse HPV 2Sperwers 4 4—2; Tweede klasse. Eurotop—De Overkan- ters 2 2—2. Hoogvliet 3Vlaardlngen 2 1 Misschien zai hij.het niet direkt toegeven,.... maar Uw man ziet -er heus graag netjes uit Echt chique staat zo'n mooie nylon herenshawl. Koop er een tijdens deze aanbieding, een nylon shawl met wollen tegen- voering (glijdt niet en wrm), in de'meest courante kleuren en verschillende modieuze des-' sins. Shawls in éen royale langte, uit de prijsklassen van acht en tien gulden, nu voor precies een rijksdaalder. Ook maandagmorgen open Géén tef, cf schrift bes t gebeld, met de politie. De woordvoer der daar was laconiek. Hij vroeg zich zelf eerst af „wat is nu eigenlijk por nografie" en kon voorts vertellen dat het allemaal aan de Dordtse Straatweg goed in de gaten wordt gehouden. „Maar het is een verschijnsel van deze tijd, meneeraldus de woordvoer der „de normen veranderen en de broekjes en behaatjes ook". /^ABARET „Ceasar"? Het spijt me, tot gisteravond voor mij onbe kend. Een voorstelling in het Piccolo- theater was de kennismaking met drie goedwillende Rotterdamse amateurs, Gonnic Hettlch, Leo den Outer en pia nist Simon Brouwer. Maar, een recen sie over het programma heeft op dit moment nog geen enkele zin, Gepre- zien zij de inzet en het enthousiasme. Ik hoop „Ceasar" over één of twee jaar nog eens terug te zien. Dan pra ten we verder. F. H. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De daders -van de inbraken in vijf hulzen aan de Meeirwenshigel op 19 oktober zijn gearresteerd. De 33-jarlge loswerk- man J. F., zonder vaste woon- of ver blijfplaats, werd bij een inbraak in Vries (Dr.) aangehouden. De andere inbreker, H, L,, een 27-jarige koop man -uit Rotterdam, werd enige tijd later ln Rotterdam gearresteerd. De inbraken m Schiedam zijn, voorzover bekend, niet de enige die de beide mannen in de afgelopen tijd gepleegd bobben, De politie van Schiedam kon van morgen nog geen nadere bijzonderhe den geven over de inbrekers, die bij de politie als de gaatjesboorders be kend slaan. DAGBOEKSCHRIJVER Incident in Brielle Het heeft sinds 1572 nooit meer ge boterd tussen de Brielse Geuzen en de Spanjaarden. Vijf jaar geleden besloot men de Spaanse bisschop Sint Nieo- laas de toegang tot dc vestingstad te ontzeggen en twee dagen geleden mocht diezelfde bisschop niet door dc Visstraat omdat dc winkeliers ter plek ke een weinig obstinaat waren. En ook nu conform de traditie zijn er moeilijkheden rond de komst van de Spaanse gast. Het Brielse fanfare korps „Libertatis" wil niet in de op tocht door de stad mee. Er wordt al leen geblazen op het Maarland bij de aankomst, maar zodra de Spaanse heilige voet aan wal zet, blaast „Libertaitis" de aftocht. De re den zit hem deze keer in hel feit dat het corps niet vooraan, Op vaste uurtjes van de dag ziet het zwart van de jongens voor de sex-boektiek van Joop Spiljard aan de Dordtse Straatweg. Maar hoelang nog? wiet. Die rommel die in dat zaakje ge kocht kan worden{ dringt once school binnen. En wat zijn de gevolgenDat da jongens helemaal door het dolle heen zijn, werkelijk, zo gaat dat met jongens. Ze houden die rommel niet by zich, maar ze geven het door. Alle aandacht voor de ies is pelijfc weg. Je moet er tegenin gaan. Als je het oogluikend zou toelaten, dan wakker je het aan. En met clat tot achttien jaar moet men by mij niet aankomen. Er zijn knapen hier op deze school, die groter zijn dan ik. En ik kan me nau welijks voorstellen dat er in dat u>i«- kcltje naar een legitimatiebewijs mqrdfc gevraagd, Reacties van ouders? We hebben enkele telefoontjes gehad en ik ver moed dat er op de komende ouder avond deze week nog vele vragen over gesteld zullen worden". Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van deze nyion herenshawls met wollen tegenvoering. In diverse dessins en kleuren jÉnfei E! fa het corps niet vooraan, maar achter aan de stoet moet lopen, En het ergste daarbij vindt men dat de plaats is in genomen. door een Rotterdamse drum band met lieftallige Rotterdamse ma jorettes. Het blijft brullen daar in. Brielle. Het is in dit verband goed dacht ik om op te merken, dat er elders in het land twee leerlingen van een pe dagogische academie uau school zijn verwijderd, omdat zij in de klas met ctmdooms luidde?! gespeeld. Kenmerk besteedde hier onlangs aandacht aan. Het verweer van het schoolhoofd merop. „Er is tenslotte een verschil tussen het gooien met papieren vlieg tuigjes en het spelen met condooms Tenslotte heb ik plichtsgetrouw over het Rotterdamse sex-gerucht voor Het tijdschrift Readers' Digest merkte eens op: „Veie mensen roe pen een doktor, wanneer zij slechts iemand wensen, die met aandacht naar hen wil luisteren" Ook maancfay/m/rf/on tipen déin tof. ol schrift, hmt.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1