Aarze tng over luchthaven uith reiding 4.9 Holiday on Ice - steeds meer een prentenboek ROTTERDAMS DAGBOEK Ik speel thuis wel mijn deuntje' 96 Feijenoord IN RAAD ZELFS TWIJFEL OVER HANDHAVING BESTAANDE ACCOMMODATIE Australische containers niet naar Tilbury maar naar Antwerpen 8 VRAGEN AAN B. EN W. OVER NIEUWE GEMEENTE IJSSELDAM M Jubileum-zangavond van NCRV ROTTERDAM RIJNMOND Raadslid stelt vragen over parkeersituatie op Noordpleiu Les Frères Jacques nog altijd vitaal pag. 4 - dinsdag 25 november 1969 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Grote weerzin tegen de uitbreiding van de Luchthaven Rotterdam met een tweede startbaan en zelfs twijfel aan het nut van handhaving van de bestaande accommodatie is giste- ren tot uiting gebracht door enkele raadsleden van de commissie voor het Havenbedrijf. Vooral de raadsleden örs. A. J. Lems, mr C, J, N, van Dongen (beiden pvda) en mr I.. A. Struik (kvp) stel den zich zeer kritisch op. De "VVD-cr drs L. van Leeuwen en de heer H. J, v. d. Meiden (ehu) waren veel tege moetkomender voor wethouder mr U. C. G. L. Polak en de waarnemend di recteur van de Luchthaven, Ir Th. Brouwer, die streven naar een uit breiding. De raadscommissie weigerde zich uit te spreken over de conclusies van het rapport dat ir Brouwer aan het begin van dit jaar aan b. en w. van Rotterdam over de Luchthaven heeft uitgebracht. (ADVKRTF.NTIE. sinterklaas Komt ook voor li Wat .betaalt.U normaal voor een l.p. musicassette? ..,„f 22,- of f 16.90 als er een extra aan bieding is..... daar gaat deze aanbieding eens verandering in brengen. Met Sunderland must- cassetteï.. Deze cassettes hebben dezelfde speelduur als een 30 cm l.p., zijn zowel stereo als mono af speelbaar en ais bandmateriaal isBasf C 60 low noise gebruikt, i U kunt kiezen uit 15 titels W.o. Wondaraccordeon, Hammond orgel, Kinder- en St. Nicolaas- liedjes. Kerstliederen, Tyuana en een repertoire in vee! ge vraagde moderne muziek per stuk kost zo'n Sunderland cassette nog géén zes gulden. SUNDERLAND MINICASSETTES Stereo en mono afspeelbaar Lp. duur keuze uit 15 titeh Morgenvroeg om ;9 uur begint in onze vergrote discohoak, souterrain de ve. koop van Sun-, derland l.p. .musieassettes, bandkwaliteit Basf C 60 low noise, keuze uit liefst een 15 ti tels, stereo, maar ook mono -afspeelbaar, per stuk voor HAMBURG, dinsdag (DFA) De politie van Stade bij Hamburg, maakt Jacht op de Nederlander Van E„ die iö de afgelopen jaren honderden Turkse gastarbeiders via Italië naar West- Buitsland heeft gesmokkeld, waar hij hen aan bedrijven verhuurde. ADVERTENTIE) Het is geen pretje om een,hele dag met, natte en koude voeten op school te moeten zitten..... daar zai Uw zoon geen last van hebben, want dezehalfhoge schoenen zijn warm en water dicht Jongenspedula's, de ideale win- terschoenen, dia prettig zitten, met dikke zooi. Deze stoere jongensschoenen, verkopen wij nu door kleine schoonheidsfoutjes dieniet van invloed zijn -op da kwaliteit, per paar vodr nog géén twee rijksdaalders. Morgenvroeg om 9 uur begint op de schoenen-afdeling de ver- koop van deze jongenspedula's, warme en waterdichte schoe nen met dikke zool, in de kleur zwart en de maten 34t/m 39 per paar Ook rmandig/norstn open Géén t»L of schrift bift, Deze conclusies luidden: handhaving van de luchthaven in de periode tussen nu en de inwer kingstelling van een tweede na tionale luchthaven; de periode zou 20—-2S jaar bedragen; in deze overbruggingsperiode moet de luchthaven de ontwikkeling der internationale luchtvaart met terdaad volgen; -een van de eerst noodzakelijke voorzieningen moet dan zijn een tweede startbaan, ter lengte van 3500 meter. De commissie wilde eerst enkele nadere studies verricht zien. En wel: over de geluidshinder die een tweede startbaan teweeg zal brengen; over de kosten van de uitbreiding en hot verdere financiële beiheer; over de planologische consequen ties van een uitdyende luchtha-l ven. De vraag waarom Rotterdam eigen lijk een goed geoutilleerde luchthaven moet hebben, zal ook in een studie worden bekeken. De raadsleden. Lems en Struik wezen in dit verband op de vroeger gebruikte argumentatie, dat zeehaven en luchthaven elkaar aan vullen. Nu de verdere havenontwïkkeling zich steeds meer zuidelijk van Rotter dam gaat afspelen, vroegen zij zich af, of de luchthaven ook niet zuidelijk van de stad moet worden gepland. Onderzoek geluidshinder Wethouder Polak en de commissie leden spraken hun grote waardering uit voor het gedegen werkstuk van het centrale aktiecomlté Anti-buldcr- baan, opgesteld door de heer E. H. P. Swarte, dat uitbreiding noch noodza kelijk, noch nuttig noemt. Daartoe mede geïnspireerd door de comités van inwonenden van de Luchthaven, die zijn ontstaan nadat de inhoud van het rapport Brouwer in het voorjaar was uitgelekt, zullen b. en w, binnenkort aan de gemeente raad voorstellen een geluidshinderon- derzoek. te laten verrichten. Als on- derzoekinstanties denkt het college aan de n.v. Naco (Netherlands Airport Consultants). Deze n.v. zal samenwer ken met de Rijksluchtvaartdienst. Over 5—7 jaar Wethouder Polak wees erop, dat een eventuele tweede startbaan ver moedelijk pas over vjjf tot zeven Jaar een realiteit zal zflo. Hij opperde bezwaren tegen het zo vroeg in de openbaarheid komen van do plannen van ir Brouwer. Daarbij gesteund door burgemeester W. Tho massen trachtte hij de raadsleden er van te weerhouden nu al een stand punt in te nemen, „Het is hoogst ongebruikelijk, dat de raad zo in mineur spreekt over een belangrijke zaak." Aldus kenschetste mr Polak de reactie in de raad op de plannen van ir Brouwer. (Vaneen onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Het raadslid A, Snoek (Boerenpartij) heeft het college van B. en W, een aantal vragen gesteld naar aanleiding van een publikatie in Het Rotterdams Parool van 7 november jl. over het advies vaE ^«deputeerde Staten van Zuid-Holland aan dc minister van Binnenlandse Zaken over de Vorming van een nieuwe gemeente IJsscldara. Deze gemeen to zou naar het oordeel van GS moeten worden gevormd door Capelle aan de IJssel, de Prins Alexanderpolder en Ommoord, samen te voegen. Kan het college, zo vraagt de heer Snoek, de uit dit bericht blijkende op vatting van GS onderschrijven om de -inhoud van dit advies niet officieel bekend te maken? Als dat niet het ge val is, zo zegt hij vervolgens, wi! het college zich dan tot GS wenden ter in zage van dit advies en dan meedelen waarom GS dit standpunt innemen ondanks het feit dat de raad en het wijkorgaan van Alexander polder af wijzend op dit idee hebben gerea geerd. De heer Snoek vraagt tenslotte wel ke stappen B. en W. denken te onder nemen bij het ministerie van Binnen landse Zaken. In de grote ensemblenummers is de ijsrevue op zijn best Holiday on Ice. Na Amsterdam nu in de Schiedamse sporthal „Margriet". Even de clichés voor een voorstelling van een ijsrevue repeteren: „Bont spektakel", „Sprookjes op het ijs" „.Flitsend show- werk", „Een feest van charme en techniek" en zo kunnen we nog wel even doorgaan. Ben recensie van een \jsrcvue heeft eingenlijk overeenkomst met een ver slag van een voetbalwedstrijd. B(jn« iedere uitspraak is zeker at eens eer der gebruikt Voetbal is nu eenmaal ■t oetbal, de bat is rond en de wedstrijd irt negentig minuten, maar een sot aantal zaken komen iedere keer weer terug. Idem dito voor wat betreft een ijs revue. Jaar in jaar uit krygen we zo'n pretpark voorgeschoteld. Ieder jaar dezelfde „teksten", alleen de uitwer king en de medewerkenden bieden nieuwe gezichtspunten. En, het wordt steeds mooier van opzet en aankle ding. Vooral dit laatste viel gisteravond bij de eerst „Rijnmond"-voorstelling van Holiday on Ice te constateren. Prachtige kostuums al gaan ze al een tijdje mee oen bijzonder geraf fineerde belichting en veel, heel veel glamour. Het ene nummer is nog kleuriger dan het ander en het totaal beeld is zonder meer om dan toch maar een cliché te gebruiken een fraai prentenboek, waarvan de blad zijden in boog tempo worden omgesla gen. De grote ensemblenummers bren gen weer ijsrevue op zijn best. Het nieuwe Holïdayprogramma telt cr zes. Stuk voor stuk bekwaam geregisseer de scènes met alles er op en er aan, „Onze" Sjoukje Dijkstra zien %ve o a, als cowgirl in „Oogstfeest in de USA" en in „De legende van Koning Arthur en de Ridder van de Ronde Tafel". Zo krijgt alle kans om vedette te wezen. Het lukt haar best, omdat ze nog steeds even fel springt al3 in de tijd dat men bordje met 5,8 en 5,9 voor haar opstak. Joan Haanappel dingt naar even veel hartelijk applaus. Ondanks een knieblessure kwam ze bijvoorbeeld in „Protest" een flower-power-ensce- nermg met veel hippies uiterst vrouwelijk uit de voeten en dat is ook wat waard in een ijsrevue. Wie verder genoemd? Het Tsjechische danspaar Eva en Pavel Roman, de Noor Per Larsen, Manfred "Wollsehlager en Yvett Busiau. Allemaal topatleten waaraan we ons kunnen vergapen. De afdeling humor en acrobatiek biedt eveneens veel kijkplezier. Direct moeten dan de Maxwells worden ge noemd die volgens het programma „het snelste schaatsnummer ter we reld brengen". In erkelykheid brengen ze hun acrobatische toeren in slow motion. Razend knap, enorm van li- chaamsbeeersing. Clown Herman Ri der zorgt voor liet gooi en smijtwerk en er is ook een koddig aapje, dat als een raketje op zijn schaatsjes van de ene hoek naar de andere schiet. Holi day on Ice 1969: Tot en met 30 no vember. FRAN? HAPPEL NCRV in verband met haar 45- jarig jubileum organiseert, behoort een aantal zangavonden in den lande, waarbij wordt geconcerteerd door de Bussumse koorvereniging „Pro Musi cs" (dir. Lex Karsemeyer) en hot NCRV-jeugdkoor (dir. Marius Borst lap), gevestigd in Den Haag. Beide ensembles vonden gisteravond de gro te Doelenzaal geheel uitverkocht en het dient gezegd, dat zij deze overwel digende belangstelling geheel waard bleken. Het lange programma van merendeels geestelijke liederen was met smaak samengesteld en werd ver levendig door stilistische verschei denheid, afwisseling in a capella- zang en koorzang met begeleiding (hetzij van het orgel, bespeeld door Simon C. Jansen en Piet Kraak, hetzij van het NCRV-koperkwartet of van beide) en door verandering van ttm- brermg, doordat een fluit (Jan Gouds waard), hobo (Frank Minderaa) of trompet (Harry Sevens tern) zich in het ensemble mengden. Tenslotte le verde de samenzang onder leiding van Kees Deenik nog een massaal koor op. „Pro Musiea" kan er zich op laten voorstaan, een veelzijdig repertoire te beheersen. Inderdaad bleek de koor- discipline van dit grote, 150 leden tel lende ensemble zeer groot. Er is een goed evenwicht, ook kwantitatief, tus sen vrouw\:i- en mannenstemmen, terwijl als positieve factor tevens kan worden aangemerkt, -dat hét leeftijds gemiddelde mmder hoog is dan bij vele hedendaagse koorverenigingen. Lex Karsemeyer streeft klaarblijke lijk een fraai genancoerde klank na waarbij een vloeiend legato tot op merkelijke resultaten leidt. Het NCRV jeugdkoor (circa 70 le den) frappeorde door de zuiverheid van intonatie en door het gemak, waarmee de veelstemmigheid van meerdere liederen werd gerealiseerd. Daarbij voegden zich een perfecte uit spraak en een voorbeeldige homogeni teit. Geforceerd wordt er door Marius Borstlap, tot heil van de jonge stem men, niets. Het publiek schonk steeds hartelijk appiaus, behalve na Simon C, Jansens orgelsolo (Bach), die overigens deze hulde heel wel toekwam. De avond werd geopend door prof. Van Itterson, 2de voorzitter van de NCRV. ELLY SALOMÉ LONDEN, dinsdag (Rtr.) In scheepvaartkringeu in Londen gelooft men dat Antwerpen geko zen zal worden als permanente basis voor het Australië-Europa Consortium, waarin wordt deel genomen door de twee grote con- tainergroepen „Overseas Contai ners" en „Associated Container Transportation". De beslissing hierover zal volgende week wor den genomen. Aanvankelijk heeft het Consor tium Tilbury hij Londen als zijn Europese eindpunt gekozen en daar een speciaal „container ter minal" gebouwd, waarin het ruim miljoen pond sterling geïnvesteerd heeft. Het is evenwel nimmer in gebruik genomen als gevolg van een loonge- schil met de havenarbeiders, die jl. •woensdag nog besloten hebben het jongste aanbod van het consortium te verwerpen. Omdat Tilbury niet beschikbaar is besloot het consortium zijn schepen te laten vertrekken van en aankomen In Rotterdam en Antwerpen. Containers die van en naar Engeland verscheept worden, moeten uit andere havens in Engeland eerst naar een van beide havens gezonden worden, hetgeen een sterke kostenstijging voor het consor tium met zich. meebrengt. Aangezien er nog steeds geen einde ih zicht is van het ïoongeschil met de havenarbeiders en met het oog op de stijgende kosten van het overbrengen van en naar Europa, moet het consor tium thans zijn toekomstige politiek bepalen. Naar verluidt is de meerder heid van de in het consortium deelne mende scheepvaartmaatschappijen niet bereid af te wachten tot Tilbury ter beschikking komt en geeft zij de voorkeur aan een permanente vesti ging in een Europese haven, Dit zou Rotterdam of Antwerpen zijn, maar aangezien de beschikbare ruimte in Rotterdam steeds geringer wordt, wordt de voorkeur gegeven aan Antwerpen, Deskundigen van het consortium zullen deze week bijeen komen om de uitvoerbaarheid van de stap te bespreken en een officiële aan kondiging wordt omstreeks woensdag verwacht. Indien permanent wordt overge schakeld op Rotterdam of Antwerpen, wordt verwacht dat het consortium een extra-heffing zal vragen op goe deren naar en van Engeland, teneinde de kasten van verscheping te dekken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Geef de parkeergelegenheid op het Noordplein of een gedeelte daarvan een perma nent karakter, ten behoeve van het Winkelend publiek en de winkeliers. Met deze vraag heeft het raadslid W. Baggerman (wd) 2ich tot het college van b. en w. gewend. Het raadslid wijst er op dat de winkeliers in de Noordmolenstraat-Zwart Janstraat „gunstige gevolgen hebben ondervon den sinds er op het Naordplein gele- 'gefrauï is om auto's te parkeren." De straat uit, de biug over en maar zingen. Eeuwig datzelfde lied. En op 'vak G weer. Jongen, we waren één vaste kliek tk zweer het. 'n Stel toffe knapen. Berucht als de pest. iVe hebben zelfs een keertje na afloop van een wedstrijd in het politiebureau, een rondedansje gemaakt. „Schorriemorrie," zei men vroeger. Gelogen. Geen. moer van waar. Jaja ik weet het we hadden de schijn van tegen. Natuurlijk. We gingen voor niemand op zij, voor niemand. Spor tief? Ja, we waren donderssportief. Geen kip deden we kwaad, geen kip. We waren alleen helemaal gek, hele maal knots van Fdjenoord. Van Coen, wan Beertje en Klaas sens. En nu' Nu stookt men vuurtjes op de tribune. Nu schieten ze rotjes af of roepen hi ha hondehtl. En als het te bont wordt, komt de politic naar bo ven. Moet je nog uitkijken, dat je niet op je flikker krijgt. En ik? Met mijn trompet. Ik ben weerloos. Daarom ga ik niet meer. Tegen Twente, vorig seizoendie topper weet je weltoen ben ifc voor het laatst met m'n trompet geweest. Ik had er ineens de balen van. Kom ik daar na ajl^op be?teden, maakt dat hele stelletje een kabaal, waar je eng oau wordt. Een complete troep. En lent gebeurt er? Komt er een agent te paard en sjast het hele groepje uit el kaar. En ik? Met mijn trompet. Ik krijg een zwieper van de kont van het paard en kom languit op de stenen. Kijk, zie je, daar is die trompet te duur -yoor. fftj zit wet deuken. Ik ben als dc dood dat er 's een keertje een bierflesje tegenaan komt, dan is te voor goed verziekt. Jammer? Ja nanrel/. Ik had een heel bandje willen vormen op G. Er was er wel 'ns een man met een pauk en ik It eb oon een vent met een klari net gezien. Had best wat Jcunncn uior- den. Ze zeggen wel eens tegen me, Joop, je wordt te oud voor een witte broek, een rood-witte sjaal en een rode jek ker. En misschien hebben ze wel ge lijk. Trouwens, ik kan verre uitwed strijden ook niet meer betalen. Te duur. Ik ben verloofd en aan het spa ren. Ik mag wel, hoor. Dat beslis ifc uit eindelijk zelf. Maar mijn verloofde gaat ook graag naa? de Kuip cn naar Guub Couwenberg, de voorzitter van Feijenoord, heeft onlangs In een schrijven aan het legioen verzocht te worden bekend garnaakt met de woon- of verblijf plaats van de emi nente trompettist. Welnu hij is terecht. Zijn naam: Joop Kerk- hoff, zijn leeftijd 23 jaar. De trom pettist zal deson danks morgen niet in de Kuip zijn. De reden vertelt hij hier. de uitwedstrijden óók. Achterop de brommer. Weet je tk geloof dat de hele sfeer veranderd is. Verdomd. Vroeger kroop ik tegen twaalven in tnyn slaapzak voor een sigarenzaak voor een kaartje van een Europa-cupwed strijd. En daJi was het gieren, brullen. En cr werd volop gedronken. Gein. man. En nu? Als je nu in je slaapzak stapt en je slaapt voor de winkel in, dan umd je jezelf bij het wakker wor den achter in de rij terug, Hebben ze je verplaatst. En heb dan niet het lef in je sodejrmus om iets terug te doen, want ze grijpen je. Er zit geen karak ter meer in de supporter. Geen gein. Vroeger als Feijenoord gewonnen had, kwam het hete stelletje mee. Hier naar huis. Dan sjasten ze om de tajel. En maar zingen. Dan had mijn vader wel dc smoor in en dan dacht ie aan de buren, maar het was gein. Gewoon gein, ondanks de pestherrie. Fetjenoorder-zijn is iets aparts. Echt Feijenoorder leun je niet worden. Dat moet je zijn. Dat moet je van thuis meekrijgen. En ik heb dat nog niet zo erg als mijn moeder. Als «c my op dc zaak treiteren met Feijenoord, dan denk ik barst. Maar mijn -moeder ts anders. Als ze tegen kaar zeggen, in de winkel of zo, „met je rot Feijen oord", dan beginnen haar tenen te tintelen. Feijenoorder-zijn is iets aparts. Kijk, toen meneer Couwenberg via de televisie een beroep me deed, het het me koud. Ik vond het wel grappig, maar het liet me koud. M'n moeder niet. Die zat gelijk te springen op de bank. Voel je het verschil. Zy heeft me ook opgepord om Cou wenberg te bellen. Ik zeg: „Meneer Couwenbergzo en zo staat het er voor. En ik zou voor de wedstrijd tegen AC Milaan uiel willen komen trompetteren, maar ik heb geen kaartje." Hij zei; jongen, ik had je er graag één gegeven, maar ik, heb ze niet. Het is een wildedans om kaartjes." Nou, dan blijf ifc thuis. Speel ik thuis m'n deuntje /yn poor de bu ren." DAGBOEKSCHRlj VER JAN D. SV/ART door DICK VAN DEN POLDER Neder landse sport lieden hebben In het verle nen vaak ge noeg wereld kampioenen verslagen. Maar meestal gebeurde dat vanuit een underdog- positie en in vriend schappelij ke wedstrij den, Als het er echt op aan kwam, als er grote belan gen op het spel stonden, dan schoten ze doorgaans tekort. Feijenoord moet morgenavond maar eens een einde maken aan die traditie. Het kan. Het heeft cr echt de schijn van dat AC Milan, net als Bcufica, Manchester United, AmJerlccht en Real Madrid op de weg terug is. In de Italiaanse kranten wordt de ploeg van Nerco Rocco dc laatste weken afgeschil derd als een oude, vermoeide équipe. Dat is waarschijnlijk een beetje overdreven, maar een feit is dat de talentvolste spelers Rivera, Sor- mani, Prati mede door blessures (overigens vaak symptomen van een slechte vorm of conditie) --- een ernstige crisis doormaken. In eigen stadion steunde AC Milan legen Feijenoord voornamelijk op zijn krachtvoelbaliers, SchnelHngcr, An- quilcltl, Rosalo, Santin en Combin en dat zal ditmaal ook wel weer het geval zijn. Toch zal het morgen avond waarschijnlijk een heel ande re wedstrijd worden dan in het San Siro-stadïon, Feijenoord heeft in Mi laan, zoals dat tegenwoordig heet, op zekerheid gespeeld. Het heeft de ri sico's zoveel mogelijk trachten te be perken door de linies gesloten te houden en in 'dc breedte te voetbal len. In Milaan luidde de opdracht van Enrst Happcl: doelpunten voor komen en dat is vele malen gemak kelijker dan doelpunten maken. Feijenoord heeft er morgenavond minstens twee, en bij een tegentref fer van AC Milan zelfs drie nodig om dc wereldkampioen te onttronen. In Milaan is voornamelijk slag gele verd op het middenveld, ditmaal zal het front naar de Milanese helft worden verlegd, Feijenoord zal meer moeten opdringen, meer In de diepte moeten spelen, meer moeten aanval len. Dat aanvallen zal echter nooit wild en onstuimig mogen gebeuren. Celtic en Manchester United hebben vorig jaar ervaren dat je Je dan on herroepelijk te pletter loopt op de Italiaanse muur. Feijenoord zal zeer voorzichtig en behendig moeten ma noeuvreren. Het zal moeten zoeken en tasten cn onverbiddelijk foe moe ten slaan bij de schaarse kansen die zich zullen voordoen. Het lot van Feijenoord zal morgenavond weer voornamelijk in handen van de mid- denveldspelcrs Jansen, Van Ila- negem en Hasil komen te liggen. Ik geloof niet dat IVery, ïtlndvall cn MoUlijn veel kans zullen krijgen nu de ruimte beperkt wordt cn dc dekking nog scherper dan in Milaan. De schoten en dc doelpunten zuilen bij Feijenoord uit de tweede en mo gelijk zelfs derde linie moeten ko men. Dat kan, Hasil, Jansen, Van Hanegem, Israel en Van Duivenbode hebben dit jaar In de competitie te zamen al voor dertien doelpunten gezorgd en Piet Romeijn kan ook nog wel eens een verraderlijk schot loslaten. Waar Ernst Happel zich het meest zorgen over maakt Is dat AC Milan een doelpunt maakt. Dat zou zowel de spelers als het publiek kunnen demoraliseren. Het publiek kan morgenavond een belangrijke factor zijn. De Milancz— zullen zicli niet gauw gek laten maken, maar voor Feijenoord kunnen de aanmoe digingen van het legioen een gewel dige stimulans betekenen. De reac ties van het publiek kunnen tevens van grote invloed zijn op de Portu gese scheidsrechter Campos. In Mi laan floot de Duitser Weyland ilcht (55-45) In het voordeel van. AC Mi lan, Hij deed de Italianen een paar vrije schoppen cadeau cn een daar van leidde indirect tot bet doelpunt van Combin. Een dergelijke kleinig heid kan ook morgenavond over het lot van Feijenoord beslissen. (Van onze kunstredactie) Vijfentwintig jaar staan ze nu al sa men op de planken, maar vermoeid heid is er bij „Les Frères Jacques" nog steeds niet bij, zo kon gisteravond in de Rotterdamse Schouwburg wor den vastgesteld. De vier „broers", de?e atleten van het chanson, brengen hun liedjes nog steeds met een elan, een vitaliteit, een plezier die je keer op keer verbaast. Niet te geloven, denk je dan wer. Met een bijna griezelige perfectie voerden zij niet alleen oude nummers uit als „Stanislas", „Les catcheurs" en „Deux eseargots s'erg. vont a l'enter- rement" maar ook nieuwe als ,,S' en revenanfc des mers de Chine", „C'est Ca l'Rugby" en „C'que c'est beau la Photographic". De parodistische mime-stij! van „Les Frères Jacques" was ook deze keer uiterst boeiend en de muziek van pianist Hubert Dégex 2eer sterk. Geen wonder dat het overigens niet zo tal rijke publiek verrukt reageerde.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1