WWÊÊSÈÈBÊÊÊÈ idie-pot van de gemeente: f 1,8 min, !3.95 4 DOOR OPENSTELLING RIJKSWEG 20 Schiedam bevrijd van doorgaande verkeer José SZC-ASPIRANTEN BUITEN DE PRIJZEN 98 Schooladviesdienst voor de begeleiding SCHIEDAM V 8 tot 12 meter Kerstzangavond in Groenoord GEEN KRANT ONTVANGEN? Dirigent 'Concordia' in Pemis gehuldigd ï¥f<Êémmii IN 1970 RUIM EEN DERDE MEER DAN VOOR DIT JAAR Rijksweg geeu speelterrein OPENING OPENINGSATTRACTIE Wel verbetering van persoonlijke records Onderwijzeressen ill vaste dienst Dokier Collet blijft gemeentearts Maassluis Culturele Raad komt vanavond niet bijeen KOERIERSTERS Verhoeff dinsdag 2 december 1969 - pag. 5 C t 5 5-."i; "ft. I (ADVERTENTIE) Originele gordijnveiours ïn cou pons van alle mogelijke maten om zelf voordelig van alles en nog wat van te maken zoals kussens, kleedjes, theebêurzen, het bekleden van stoelen, kruk- jesen ga maar door. Coupons gordijnveiours van prachtigs kwaliteiten in tien tallen kleuren en maten nu voor prijzen die er -niet om liegen! per meter 798 Dinsdagavond om 6 uur be gint op de Ta etaga da verkoop van deze coupons gordijnve iours in vela kleuren en maten voor heel aantrekkelijke prij zen. Vanavond tot 9 uur open. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de St Martinus- kerk aan de Willem Andriesselaan or ganiseert de Wökvcr. Groenoord op 23 december een grote „volkskers tzang- diensl", aanvang 20 uur. De toegang is gratis voor bewoners uit Kethel en Groenoord. Liefst vijf kerkkoren zullen mede werking verlenen, nJ. de hervormde kerkkoren van Groenoord en Kethel, het Geref. kerlckoor Kethel, het R.K. Parochiëelkocir St. Jan cn het bejaar denkoor uit Huizen Spaiand. Verder medewerking van de sopraan Truusje Giel en organist G- C. Hagenaars. Burgemeester H. Roelfsema en de ■heer K. Prins zullen bijbelteksten le zen. Doch bovenal zal ruime gelegen heid worden gegeven voor samen zang. SCHIEDAM. Geboreu: Alex J. P. z.v. J. P. A. Weber en C. H. Gordijn; Marianne M. d.v. G. M. Diepstraten cn M. C. H. van Vuglvt; Ronald A. A. z.v. A. Vcth en J. W. van Schalck; Michel z.v. J. E. Tahcij cn W. Ooijen. Overleden: M. J. Zonhoven, 86 jr; H. J. Arons, 82 Jr; J. Sitton, CS jr: J. Paarden- kooper 73 jr, wed. M. den Heijer. 'rt/VWWWWl(VWWVVWWl^/VVj Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Botter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Nog dwingen de borden met de pijlen de autorijder op de Rijks weg 20 de afrit naar de 's-Grave- lartdseweg af te slaan. Doch de mannen rechts zijn al bezig om de nieuwe wegmarkering aan te brengen. Donderdagmiddag ver dwijnen de pijlen! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, Wan neer als speciale Siuterklaassur- prise voor de gemotoriseerde weggebruiker op donderdag 4 de cember om 14 uur de zuidelijke rijbaan van de Rijksweg 20, tus sen de oprit aan de 's-Graveland- seweg in Schiedam cn het Klem pol derplein in Rotterdam zal worden opengesteld, dan zal er eindelijk een einde komen aan een vervelende verkeersituatie. Dan zullen de Schiedam se stads straten verlost worden van liet zware en snelle, maar in elk ge val hinderlijke interlokale ver keer dat daar eigenlijk niet thuis hoort. Eindelijk dan een scheiding tussen het stads- en liet interlokale verkeer, nu liet laatste In dc Rijksweg 20 (on derdeel van dc „verkeersruit" rond Rotterdam) een eigen volwaardige baan krijgt. Die loopt dan wel dwars door Schiedam doch is er niet langer mee verweven. Hel einde van een lan ge lijdensweg is nu in zicht. Het is niet eens zo heel lang geleden dat dit (toen al heel intensieve) inter lokale verkeer dwars door Schiedam daverde. Over Jtotterdamsedijk, Koe markt, Oranjestraat, Burg. Knappert- laan. Het werd een onhoudbare toe stand. Met veel opstoppingen en veel ongelukken. Doch dat was toen nog de enige oost-westverbinding langs de Waterweg! Het in gebruik komen van de Bur;, van Haarenlaan, vooral ook na de openstelling van de Horvaöhweg als „stadssnelwcz", -gaf een verschuiving van het verkeer. Het betekende een vcrliah'tirsg voor het stadscentrum, doch in Nieuwland was men in het geheel niet .gelukkig met deze drukke interlokale verbindingsweg dwar door een woonwijk. Er gebeurden vele ongelukken, ei- 'is veel .geklaagd. Pas de openstelling van de Rijks weg 20 tussen Vlaaxdingen/Benelux- tunnel en de afrit 's-Gravelandseweg gaf een duidelijke verlichting. De re geling met de verkeerslichten kon wat soepeler voor de wijkbewoners afge steld worden en de Bung, van Haaren laan kon meer het karakter van een hoofdweg in een wijk krijgen. Met als knelpunt echter het Plein 1940'45, dat nog steeds een „interlo kaal knooppunt" is, omdat de ver- keershoofdstroom gaat van Rijksweg naar Horvathwcg cn vice-vcrsa. Do openstelling van dc noordelijke rij baan heeft daar niet veel verandering In gebracht, Ook na de openstelling donderdag middag van de zuidelijke rijbaan mag niet direct een 'grote verandering wor den verwacht. Het wegverkeer moet namelijk eerst „wennen" aan de -nieuwe situatie en dat vergt een in- speel-tijd. Een wijziging van de rege ling zal dan ook mat direct worden ingevoerd. De ScMedamse verkeerspolitie wil eerst „de zaak bekijken" en daarna een verkeerstelling houden. Afhanke lijk van de resultaten van de telling zullen dan de regelingen gewijzigd wonden- Maar dat de vaak lange files op beide rijbanen van de Rijksweg igeleidelijkaan zuilen afnemen, is wel te verwachten. Daar komt nog Iets bij. Het verkeer op beide tijbanen van de Rijksweg wordt wel toegelaten op het Kleinpol- darplein, doch dot betekent nog niet de uiteindelijke en definitieve rege ling op het gigantische verkeersplein Kloinpolder. Het blijft nog bij rond je-rijden. Pas medio volgend jaar denkt men gereed te zijn met de routes uit Schie dam naar Den Haag en Rotterdam- noord. Daarom ook zal er voorlopig geen wijziging worden gebracht in de bewegwijzering in het centrum, van Schiedam. Dit alles betekent overigens nog niet dat de Burg. van Haarenlaan ook verlost zal worden van alle interlokale verkeer. Zolang de 'gemeente Vlaar- dingen er niet -in is geslaagd een goe de, of althans redelijke, verbinding tol stand te brengen tussen het Vlaar- dingse stadscentrum en de Rijksweg 20, zo lang aal het Vlaardingse ver keer naar en van Rotterdam, zeker dat uit -het havengebied en het oosten, gebruik blijven maken van de Schie damse stadswegen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Ter ge legenheid van zijn 40-jarig dirigent - schap is de heer A, den Arend van de christelijke harmonievereniging „Con cordia" tijdens het jaarfeest in Pemis gehuldigd. Zijn werk voor de vereni ging werd in een uitvoerig en op rijm gesteld overzicht door de heer H. Ver schoor naar voren gebracht. SCHIEDAM, dinsdag Door de gemeente Schiedam zal in het be grotingsjaar 1970 voor een bedrag van totaal 1.825.124,50 aan subsi dies worden uitgekeerd. Dat is 491.500,50 of ruim 35 procent méér dan in het jaar 1969. Dit dan nog ongerekend de indirecte of „verkap te" subsidies, die bij elkaar volgens berekening nog eens f 635.400 van de gemeente-gelden zullen vergen, doch nergens als zodanig in de begroting staan opgegeven. Daar hebben wc reeds eerder uitvoe rig over geschreven. Dit wordt de nieuwe oprit aan de 's-Gravelandseweg naar Rijksweg 20, richting Rotterdam. Deze op rit is allang gereed, doch blijft tot donderdag afgesloten. Let op de nieuwe verkeersborden op de oprit mag met een snelheid van maar 30 km per uur worden gereden. Bij elkaar vormen die subsidies een fors bedrag. Vele posten staan boven dien al jaren en jaren op de begroting, al dan niet gewijzigd cn aangepast. Er komen telkens nieuwe posten bij, met liet afvoeren van oude gaat het niet zo vlot. De gemeenteraad wil een oogje in het zeil houden en heeft om een jaar lijks overzicht van de subsidie, bijdra gen en donaties gevraagd, dat dan in de raadscommissies onderzocht en beoordeeld kan worden. Het eerste overzicht is verschenen, vlak voor de behandeling van de begroting 1970, die op 8 december zal beginnen. Bezuiniging Dc resultaten van de bezuinigings poging zijn pover. Voorgesteld wordt om drie subsidies in te trekken. Dat zijn ƒ25 voor de Chr, Ver. voor ver pleging lijders aan vallende ziekte (toegekend op 8 december 1054), ƒ10 voor dc Federatie Epïlcpsiebestrijding (toegekend 10 juli 1917!) en de één cent per inwoner voor het Kon. TVil- lietminafonös voor kankerbestrijding (toegekend 28 mei 3954), omdat daar mee geen specifiek Schiedamse belang is gemoeid. Verder zullen worden afgewezen de verzoeken om subsidie van de Ned. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMdinsdag. Et is een groep in de Schiedamse be volking die niet zo blij ral gijn wet het openstellen van dc zuide lijke rijbaan van de Rijksweg 20. Dat is de jeugd daar uit dc buurt! De reeds lang voltooide, maar niet gebruikte rijbaan teas een prachtige speelgelegenheid. Om te rolschaatsen en om te „crossen" op de brommer. Dat kan nu niet meer. De rijbaan komt nu uit sluitend ten gebruike van het motörverkeer. ,Jiet wordt levens gevaarlijk voor de kinderen om daar te spelen", verklaart men bij de politie. Met het versoek aan dc ouders de kinderen weg tc houden van de Rijksuiep. (ADVERTENTIE* Een leuk modesnufje op tassen- gebied, een tasje met 3 beugels, brengen wij nu zo voordelig op onze afdeling tassen. Moderne visite-tas 3-vaks met goudkleurige beugelsluitingen, waardoor U alles apart kunt opbergen. Een keurig afgewerkte handtas met twee hengsels, nu met een flink prijsvoordeel voor nog géén veertien gulden. Dinsdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van deze Zeer modïeuza visite-tas sen met 3 vakken en beugel sluiting, in de kleuren zwart, en bruin Vanavond tot 9 uur open. a» Ook maandagmorgen open GéSn tel, afschrift, best Ëtrnjj (ADVERTENTIE) woensdag 3 december DAMESKAPSALON HAUTE COIFFURE Gordonstr. 2, Schiedam. "Wij zullen het bijzonder op prijs stellen wanneer u onze re ceptie dinsdag 2 december van 19 tot 21 uur wilt bijwonen. U kunt dan rustig onze moderne kapsalon bezichtigen en met ons personeel kennismaken. Tot 19 dec. a.s. ontvangt u op elke wassen/watergolf behan deling reductie. Bij elk permanent wassen en watergolven gratis. Mei vriendelijke groeten de heer Van Dalen en mevr. Van Dalen-de Rond (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Met een kleine afvaardiging nam de Schie damse Zwcmclub zondag j.I.decl aan nationale aspiranten zwemwedstrij den, die in het overdekte zwembad te Hilversum zijn gehouden, met de Hil- versumse Zwemclub als organiserende vereniging. IleL is tenslotte een soort zwemma- ratlion geworden met beslist te veel zwemnummers in de diverse leeftijds groepen, waardoor vijf uur nodig was om het gehele programma af te wer ken. Ook het betrekkelijk kleine bad was op dc toeloop van zoveel deelne mers en toeschouwers niet berekend. Er kon door S.Z.C. aan twee leef tijdsgroepen worden deelgenomen, en wel onder de 12 jaar en onder de 16 jaar. Door een zeer sterke deelname (alle namen welke in het jeugdzwemmen in Nederland iets te betekenen hebben stonden in het programma!) werden er door de Schiedammers geen prijzen verdiend, hoewel er toch weer per soonlijke records zijn verbeterd. Op de 100 meter vlinderslag jongens onder 16 jaar ging de strijd tussen de drie beste vlinderslagzwemmers van Nederland, waar de Nederlandse jeugdrecordhouöer Ben Elzsrman van ZIAN eerste werd in 1.03.9, met Ruud Bcelc van VZC-Vlaardingen tweede in 1.04.3 en de derde plaats was voor Ton. van Klooster (Naarden) In 1.06.1. Dat direct daarna Rudi Pijper met z'n 13 jaren op de vierde plaats kwam is beslist een prestatie te noemen. Zijn tijd was wederom sneller dan zijn snelste tijd tol nu toe en wel 1.08.7. Frank Ruscters tijd op de 100 meter vrijeslag jongens onder 12 jaar van 1.13.4 was ook 1.2 socondc sneller dan zijn beste tijd. Reiiê v.d. Kuil knab belde ook weer iets van zijn tijd af en maakte 1,07.0 op dc 100 meter vrije slag jongens onder 16 jaar. Ben Kra mer Frehcr zwom 1.28.5 op de 100 meter rugslag. Ook bij dc meisjes waren vele be kende Nederlandse jeugdzwemsters in het water, waarbij S.Z.C.-ster Anita v.d. Drift 1.17.2 zwom op de 100 meter vrijeslag meisjes onder 16 jaar. Op het vooral voor meisjes zware num mer 100 meter vlinderslag kwam Marjo Simons tot 1.35.4 en Mathilde Geuze liet op de 100 meter rugslag meisjes onder 16 jaar een tijd van 1.34.2 voor zich afdrukken. Tineke Timan tenslotte zwom in haar serie 1.43.5 op dc 300 meter schoolslag. De S.Z.C.-meisjes onder 16 jaar- ploeg zwom 5.23.4 op de 4 X 100 me ter vrije slag. De ploeg bestond uit Marjo Simons, Mathilde Geuze, Wil v.d. Vlist en Anita v.d. Drift. Op het nummer 4 X 100 meter vrije slag estafette jongens onder 16 jaar zwom S.Z.C. 4.39.6 en wel Frank Ru seier 1.13.5; Ben Kramer Freher 1.12.Rudi Pijper 1.06.4 en René v. d. Kuil 1.07.7. Valt nog te vermelden, dat 32 vereni gingen aan dit zwemfestijn deelnamen en dat Hans Elzerman van ZIAN een nieuw Nederlands aspirantenrecord vestigde op de 100 meter schoolslag jongens onder 16 jaar door een lijd van 1.13.6 te maken. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS. B. en w. van Maassluis stellen Üe raad voor de da mes E. M. Gauw en J. W. van Vliet met ingang van i januari a.s. te be noemen tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare Meester Blom- school voor gewoon lager onderwijs. Ze waren sinds augustus van het vori ge jaar in tijdelijke dienst (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS. B. en w. van Maassluis vinden het noodzakelijk dat voor 1970 het dienstverband met de huidige gemeente-arts, J. Collet, blijft gehandhaafd. B. en w. geven toe dat dit ook voor 1969 het geval was, hoewel dokter Collet in 1968 met pensioen moest, omdat hij toen 65 jaar was geworden. Maar, aldus b. en w., het is momen teel nog niet mogelijk om de raad een afgerond voorstel te doen om te ko men tot een andere opzet van de ge meentelijke geneeskundige verzorging. En dat het nog geruime tijd kan du ren voordat de nieuwe opzet kan wor den beoordeeld. Hartstichting, de Nierstichting en het Ned. Astmafonds, evenals van de Raad der Europese Gemeenten. Daar tegenover staat dat de bijdra ge aan de Stichting Studiecentrum We genbouw verhoogd wordt van 150 tot 200 én dat maximum-subsicüe voor de Stichting Geestelijke Volksge zondheid Zuid-Holland verhoogd i: van ƒ0,45 tot ƒ0,543 per inwoner. Te gen een totaal bedrag van ruim ƒ1,8 miljoen aan subsidies en bijdragen valt deze bezuiniging in het niet. De lange lijst van gemeentelijke subsidies, bijdragen en donaties telt in totaal 174 posten. Daarvan 317 posten voor een totaal bedrag van 1.750.352 (of 475.070,50 méér dan in 1969) voor de gewone dienst en 57 posten met een totaal bedrag van 74.772,50 (of 16.430 méér dan in 1969) voor de gemeentelijke diensten en bedrijven. Besteding Waar wordt dit subsidie-geld aan besteed? De meeste posten zjjn vrij kleine bedragen als bijdragen aan tal van verenigingen en verzorgende in stituten. Daarnaast eebter ook enkele forse uitgaaf-posten, vooral op het ge bied van de gezondheidszorg en dc „wel zijns-verzorging'. Al is dan ook de hoogste post bestemd voor het openbaar lichaam Rijnmond: 227.700. Om een inzicht le geven vermelden wij maar de posten van duizend gul den en hoger, met tussen haakjes het bedrag dat voor 1970 méér wordt ge raamd dan voor 1969. Algemeen be heer: Ver. van Ned. Gemeenten ƒ20.000 1880); Instituut voor Be stuurswetenschappen 1300 (ƒ100); openb. Lichaam Rijnmond 227.700 (ƒ57.500); politie opleidingsschool Zd-Holland 3450; Dierenbescher ming 1100. Gezondheidszorg: Stichting school land verzorging ƒ46.326 (ƒ14.416); ver. voor wijkverpleging en zuigelin genzorg ƒ107.673 (ƒ14.123); kraam- centra ƒ4272 (ƒ128); kinderuitzen ding ƒ68.600 (ƒ33.600); badhuis Een dracht/1586 803). Onderwijs: avondonderwijs 5000 (ƒ3000); Ver. Schiedamse Schooltui nen ƒ5266 (ƒ420); schoolmelkeomité 6625 (d.i. ƒ3245 minder); lagere tuin- en landbouwscholen 1000. Cultuur: R.K. openb. bibliotheek 129.410 16.239, doch dit bedrag zal wel gewijzigd worden na de samen werking met de gent. bibliotheek); Schiedam. Muziekschool 174.540 (ƒ18,066); Gewestelijk Orkest Zd- Holland ƒ8000; culturele instellingen volgens gemeentelijke regeling ƒ40.500 (d.i. ƒ500 minder); Schie damse Geemenschap 27.500 2500). gezinshulp ƒ277.167 (-ƒ58:228); Huish.- en gezinsvoorlichting 32.224 (ƒ2224); ver, algemeen maatschappe- Hik werk ƒ96.284 (ƒ65.184); Pro Ju- ventute 13.000; R.K gezinsvoogdij en patronage ƒ13.500 (ƒ12.500); Stichting hulp aan buitenlandse arbei ders 13.200 (ƒ4400); vormingswerk arbeidende meisjes ƒ6400 (ƒ200); medisch opvoedkundige bureaus ƒ5000; Woonwagenliefdewerk ƒ7000 (ƒ1000); borgstellingsfonds midden stand 4050 50); beroepskeuzebu reaus ƒ2500 (ƒ500); VW/SG ƒ3500. Diversen: Bevrijdingsherdenking 1970 ƒ25.000 (ƒ25.000); Missions to Seamen 1250. Dit zijn dart de grootste subsidie- posten zoals die vermeld staan bij de gewone dienst van de gemeentebegro ting 1970. Er zijn inmiddels enkele wijzigingen in aangebracht en er zul len meerdere volgen. Doch men heeft nu enig inzicht waar het subsidiegeld aan besteed wordt. Recreatie, enz. Recreatie, sport en jeugdzorg: ex ploitatie tekort Sporthal f 75.000 (ƒ75.000): hengelsportver. S. en O. 1400 1400); verenigingen voor bij zonder jeugdwerk f 184.390 59.499) Jeugdfestün ƒ8875 (ƒ375); subsidie jeugd- en sportverenigingen ƒ31,000 (ƒ7200). Maatschappelijk werk: Raad voorj het Bejaarden "Werk ƒ4000 (ƒ1000);! ontspanning bejaarden ƒ8000 (d.i. J ƒ2000 minder); Stichting GeestelijkeI Volksgezondheid Zd-Holland 37.575 (ƒ225); verenigingen gezinszorg en /ADVERTENTIE) Sint brengt 5 december een paar nieuwe pantoffels voor vader en hij geeft er nog een mooi etui bij ook, zodat ze niet door da kast hoeven te slingeren. Herenpantoffels met cosy zool en elastische rand die voor een goed passend model zorgt. Het etui is voorzien van een rits..... nu tezamen voor nog géén vijf gulden. Dinsdagavond om 6 uur be gint op de schoenen-afdeling de verkoop van deza beren pantoffels met cosy zool en handig etui, kleuren zwart en bruin en de maten 40/41,42/43 en 44/45 aten m Vanavond tot 9 uur open Ook masndtamorgenvpen Oêin tel. of schrift bost (Van een onzer verslaggevers) VL AARDINGEN, dinsdag. De vergadering van de Culturele Raad gaat vanavond niet door. De oorzaak daarvan is het feit dat voorzitter G. Walstra ziek is. De bijeenkomst zou worden gehou den in het stadhuis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Een wezenlijke vernieuwing van het onderwijs vereist een systematische overdracht van de nieuwere pedagogische cn didactische inzichten op de werkers in de school. Dit houdt echter in een stelselmatige begeleiding van het onderwijs door een wetenschappelijk geschoold kader in samenwerking met de drie landelij ke pedagogische centra. Een goed functionerende „schooladviesdienst' dus. In Rijnmond-verband wordt mo menteel onderhandeld over bet instel len van zo'n schooladviesdienst Re sultaten blijvén nog uit, vandaar dat in het algemeen verslag op het onder zoek van de begroting wordt geïnfor meerd, wat b. en w. van plan zijn te doen, wanneer de onderhandelingen mislukken. Het College blijft van mening dat een intergemeentelijke dienst de voor keur verdient. Mochten de besprekin gen in Rljnmondverband niet op korte termijn leiden-tot de instelling van zo'n intergemeentelijkeschooladvies dienst, dan blijven drie mogelijkheden open. Namelijk overleg met de gemeente Rotterdam over de mogelijkheid van uitbreiding van de Rotterdamse dienst tot Schiedam. Of aan de Stichting Geestelijke Volksgezondheid voor Zuid-Holland kan gevraagd worden de werkzaamheden voor school en schoolkind uit te breiden tot Schie dam. Ln beide gevallen zal inspraak vereist zijn, zowel van de gemeente als van de schoolbesturen. Een derde mogelijkheid is de op richting van een eigen Schiedamse schooladviesdienst, beheerd door een commissie, waarin ook vertegenwoor digers van schoolbesturen en het bij zonder onderwijs. Doch in dit laatste geval, zo verklaren b. en w. zal Schie dam bereid moeten zijndeze eigen dienst te allen tijde in een .groter ver band in te passen. Doch welke vorm men ook kiest, het betekent een aanzienlijke belas ting van het gemeentelijk budget, waar voorlopig geen rijksbijdrage te genover staat. .PASTOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuur en, H oogst r. 106, Schiedam. Tel. 266720- Let op juiste adres. S180 Bijverwarming. Butaangaska- oheJ, Brandktaar 88,50, haard- glas, mica, verdampingsbakjes, kachelpijpen, ellebogen. 010206435. S250 De Schiedammer, (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- zorgers(sters) voor Schiedam en omgeving. Aanmelden: Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 267279, *s avonds na 7 uur tel. 155960. S028 Textiel ververy Oostsingel 2 tel, nu 5 uur MANTEL verven '17,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,50 p, mtr SU ÉDE JASJES (kort) reinigen 17,—

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 4