Motorverkeer neemt bezit van geopende zuidbaan Rijksweg Esmzaza Vijf Kerstexposities in Stedelijk Museum Tweederde deel reed metéén rechtdoor De laatste hand aan de landijsbaan Voor amateur voetbal zwaar programma Nieuwe NEH in de stemming f.mrt GEEN KRANT ONTVANGEN? Dit voorjaar wetsontwerp indeling Maasvlakte somi In Schiedam f 12.887 voor Tunesië via 999-brieven „Schiedammers tonen hun kunstbezit" e.a. UTRECHT WIL VEEMARKT VAN ROTTERDAM OVERNEMEN Spf UITSLAGEN VAN KANARIE- WEDSTRIJDEN MASTEN VOOR VERLICHTING Raad Iaat toe dat PTT-toren komt naast Laurenstoren Cuhy and the Blizzards in zaal Arcade (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Om precies kwart over twee gister middag is dc zuidelijke rijbaan van de Rijksweg 2.0, tussen tie af rit naar de 's Gravel and se weg in Schiedam en hel verkeersplein Kleinpolder in Rotterdam, voor het verkeer opengesteld. En ogenblikkelijk heeft het van de kant van Vlaardingcn aanstor mende flitsend-suelle motorver keer bezit genomen van dit nieu we stuk autoweg! Hoe belangrijk dit aansluitende stuk rijksweg wel is, blijkt wel uit het lelt, dat bij een summiere telling: on zerzijds gedurende ltd eerste kwartier na de openstelling roud tweederde deel van de rijders op de rijksweg meteen recht door stormde naar Rot terdam cn slechts een derde deel de vertrouwde afslag naar Schiedam maakte. En onder de laatste minder heidsgroep was dan nog een aantal rijders, dat „verkeerd" zat bleek uit de schrik-rcactie van de bestuurders. Dat de openstelling een kwartier la ter viel dan gepland ligt niet in Schie dam. Hier was alles al klaar voor het grote moment. Het wachten was op Rotterdam waai- op het Kleinpolder- plein eerst de aansluiting van het nieuwe weggedeelte vrijgegeven moest worden, voordat in Schiedam de auto's op de nieuwe baan toegelaten konden worden. Een ingenieur van Rijkswaterstaat, met z'n auto op de verkeerde baan rijdend, gaf het teken „rijden maar". Een survcillance-auto van de Schler damse politie, gevolgd door twee au to's van Rijkswaterstaat, reed daarop als eerste over dc nu opengestelde rij baan. In fel-oranje jakken gestoken mannen van de wegbebakening trok ken daarop de laakte afsluithekken weg. Haastig, want liet verkeer stond bij wijze van spreken al te wachten om toe te snellen. Gelijktijdig is ook de oprit van de 's Gravelandseweg naar de richting Rot terdam in gebruik gekomen, doch daar bestond nauwelijks belangstel ling voor. Deze oprit maakt overigens, door gebrek aan ruimte, een bijzonder korte draai, die op het eind zelfs nog korter wordt. Vandaar dat uit veilig- heidsoogpunt voor deze oprit een maximum snelheid is ingesteld van 30 km. Tijdens de openstelling is tevens de Het moment dat de zuidelijke baan van de Rijksweg 20 in ge bruik komt: met een politie wagen voorop gaan de eerste auto's over het nieuwe wegdeel. Meteen zijn nieuv/e wegwijzers aangebracht om de gewijzigde situatie op en rond de Rijksweg in Schiedam aan te geven. SCHIEDAM. Geboren: Esther C. dv. C. P. - Q2.71^n en A. van der LeUJ; Gerolf zv. H. J- Plelnes en M. W. ICornaat; Heiko zv. H. J. Pleines en M. W. Kornaat; Arnoud W. B. zv, W. p. K. Zaalberg en L. R. M. de Vries,; Johanna C. M. dv. W. J. Kijlstra cn J AI. VelzenErik zv. J. rt. Backer en E. Qul- spcl; Safet zv Gonül en Y. Tintin. Overleden: A. van Berhol, oud 5? jaar; P, Sla. oud 88 jaar, echtgenote van W. C. van der Sijden. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. bewegwijzering op en naar de Rijks weg aangepast aan do gewijzigde om standigheden. zodat voor wat Schie dam betreft de Rijksweg 20 nu volle dig „klaar" is. Alleen de wegwijzers in het stadscentrum, inet aanduiding naar de rijksweg, zullen pas veran derd worden wanneer medio volgend jaar de definitieve rijbanen op het gi gantische Kleinpolderplein in gebruik komen. Op het Plein 1949—1945 was de openstelling direct merkbaar. Op het stuk 's Gravelandseweg tussen Plein en industrie-terrein, een duidelijke verschuiving van de hoofdstroom van het verkeer. De twee rijstroken links-afslaand richting Rotterdam wa ren, hcél ongebruikelijk bijna leeg. De hoofdstroom was gistermiddag in de richting centrum. Maar op de Horvathweg bleef de hoofdstroom nog, met twee rijstroken in de richting Rijksweg 20. Mogelijk dat dit beeld 20 zal blijven, want voor de weggebruikers in Rotterdam-cen trum, die richting Vlaardingen of Be nelux-tunnel moeten, is het eenvoudi ger om over dc Horvathweg te komen en dan in Schiedam de Rijksweg op te rijden. Doch clat \s maar een veronderstel ling. „Je weet nooit te voren, hoe het verkeer zich zal gedragen, verzucht hoofdinspecteur H. Willems van Beve- ren, chef van de verkeerspolitie. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, donderdag. In het komend voorjaar zal bij de Tweede Kamer een wetsontwerp worden aan geboden, waarin de gemeentelijke en provinciale indeling van de voor dc kust van Voorne en Putten gelegen Maasvlakte wordt geregeld. Gedeputeerde staten van Zuid-Hol land hebben eind vorige maand een advies ingediend met betrekking tot de Maasvlakte bij minister Beernink Avan Binnenlandse Zaken. Wanneer de .«minister daarna het wetsontwerp pheeft opgesteld, moet dit de minister- raad en de Raad van State nog passe ren, alvorens hot in de Tweede Kamer aan de orde komt. Volgens het oordeel van minister Beernink bestaat er op het ogenblik geen zekerheid ten aanzien van de be grenzing aan de zeezijde van de langs de Noordzee gelegen kustgemeenten. De bewindsman heeft zich omtrent dit vraagstuk in algmene zin tot gedepu teerde staten van de langs de kust ge legen provincies gewend. Met vrij grote zekerheid wordt aange nomen dat het „rijkswatergebied" van de Maasvlakte tot het territoir van dc kustgemeenten gaat behoren. Zolang over do gemeentelijke en daarmee provinciale indeling van het Maas* vlaktegebied niet is beslist, hoeft de voorbereiding van een streekplan niet te worden uitgesteld, aldus minister Beernink. 1 Opnieuw overweegt een maatschappij Tilbury-terminal te verlaten (Van een onzer verslaggevers) LONDEN, vrijdag. Een tweede maatschappij overweegt de TilbuTy- terminal te verlaten. Het is Seaboard Pioneer Terminals, die sedert februari wacht op öe ingebruikname van een houtterminal (kosten 21,5 miljoen). In de onderneming wordt deelgeno men door de Reed papiergroep, die nu heeft aangekondigd niet langer tevre den tc zijn met tijdelijke maatregelen. „We gaan nu bekijken of deze si tuatie zo nog langer kan duren", aldus een woordvoerder van de maatschap pij. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, vrijdag. Het is niet erg waarschijnlijk maar toch. niet on mogelijk dat zaterdag en zondag ge voetbald kan worden. ludicn dit zo is, gaat DUS naar ODS; geen gemakke lijke opgave. Beide clubs hebben tot nu toe gespeeld met een gemiddelde van 1. Eigen publiek en eigen terrein zouden voor ODS dan wel eens de doorslag kunnen geven, In de vierde klasse gaat SVDPW naar Moerkapelle, dat vijf punten meer binnen kon halen dan de Schie- darame rs. We nemen aan dat SVDPW al heel blij zal zijn met een punten verdeling. Schiedam gaat naar BMT en moet die ontmoeting kunnen win nen. Verlies zou betekenen dat het de aansluiting met de kop kwijt raakt. Ook Excelsior '2D gaat uit spelen bij Gona, dat twee punten minder heeft. Hopenlijk ziet Excelsior kans de af stand, groter te maken, maar ook hier lijkt een gelijkspel waarschijnlijk. Iu de afdeling staan voor de Schie- damse clubs moeilijke wedstrijden ge noteerd. Een daarvan is die tussfen VVF en het Rotterdamse Belvédère. Het zou een verrassing zijn als de scheeps bouwers dit duel zouden winnen, iviartinit is in die afdeling vrjj. In de eerste klasse B ontvangt DR2 Hekelingen en al is het op eigen ter rein het zal heel hard voor de punten moeten vechten. Ursus krijgt bezoek van Bolnes. De uitwedstrijd werd door Ursus gewonnen, dus mogen we ook op winst in de thuiswedstrijd rekenen. In C is SFC vrij en Demos gaat naar VOB„ met kans op winst. In de tweede klasse moet Schie- damse Boys de uitwedstrijd tegen In- dus kunnen winnen. Winst zien wc ook voor FCN dat, wellicht zonder in vallers, op eigen terrein Nado V. ont moet. In het zaterdagvoetbat ontvangt HBSS het Delftse SCVD en moet nu dc supporters maar eens een overwin ning schenken. De trouwe aanhang wacht nog steeds op het herstel van hun club cn misschien dat dit zich za terdag in zal zetten. PPSC, zo goed gestart, heeft enkele flinke misstappen gedaan. Om by de kopgroep te blijven zal het dan ook zaterdag de uitwedstrijd tegen Sche ve magen moeten winnen en dat is ook mogeliik. In de afdeling speelt GTB tegen Masc in Rotterdam Zuid. Ook GTB zal blij zijn als het naar huis kan komen met een winstpunt. GSS doet hot uit stekend. Het komt verrassend goed voor dc dag cn heeft er nog nooit zo goed opgestaan als in deze competitie. Om kanshebber voor een eventuele promotic te blijven, moet het de thuis wedstrijd tegen Nelson winnen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag'. De „televi- Sie-actie 999" van woensdagavond voor het door een waterramp geteis terde Tunesië, waarbij met 999 ge merkte enveloppen in de gewone brie venbussen gedeponeerd konden wor den, heeft In Schiedam een bedrag van 12.886.98 opgebracht. Dit dan ongerekend dc bedragen die via de giro (ook op nummer 999) zijn over gemaakt. Bij het afwerken van de actie heeft men op het hoofdpostkantoor geen moeilijkheden gehad. Alleen is men gisteren de hele dag bezig geweest met het tellen van het geld uil de 999-enveloppen, Hoewel de actie ei genlijk op woensdagavond om 23 uur sloot, zijn er ook daarna nog met 999 gemerkte enveloppen in de bussen te recht gekomen, die bij een latere bus- hchtmg zljti verwerkt. Van de onvermijdelijke „nakomers' zal het geld later via de giro worden overgemaakt. „Nee, alles wat via 999 enveloppen binnenkomt zal ter bestemde plaatse worden afgeleverd" verzekerde men ons. vrijdag 5 december 1969 - pag. 5 Rennersclub De Rennersclub Schiedam bestaat 35 jaar en dat Is reden genoeg om een feest te gaan bouwen. Dat doen de heren wielrenners dan ook op zater dag 13 december in gebouw Tivoli. In de middaguren houdt het bestuur in hetzelfde gebouw een receptie. Dc Rennersclub is een goed-draaiende vereniging; het feil dat het ideaal, een eigen wielerbaan, nog steeds niet is gerealiseerd doet daar niet aan af. Ook onder de jeugd is er be langstelling voor het wielrennen. Wat ook geldt voor de ouders van de coureurtj es. Dat is heel belang rijk, want zonder steun van de ou ders kunnen dc jonge renners de dure wielersport met beoefenen. In het clubblad wordt echter een euvel gesignaleerd, dat overigens ook geldt by andere sporten. Ouders hebben maar al te vaak alleen oog voor de belangen hun eigen zoon. Heel begrijpelijk, maar dat botst wel eens met de beslissingen van wedstrijd-commissie en dagelijks bestuur. Die moeten onpartijdig blijven en de belangen van alle le den in het oog houden. Het verzoek is daarom aan dc ouders, als men het eigen kroost benadeeld acht, zich eerst te wenden tot de wed strijdcommissie en cis men het nog niet eens wordt, dan contact op te nemen met het dagelijks bestuur. nog als aspirant-jurylid stage moe ten lopen, waarna na gebleken be- sehikthcid benoeming tot jurylid zal volgen. De voorwaarde tot deelna men is: tenminste 21 jaar zijn en niet ouder dan 50 jaar. Men dienst tevens werkend lid te zijn e.q. te worden van de KNWTJ. Liefhebbers kunnen zich aanmelden aan het bu reau KNWU, Nv. Uitleg Den Haag. Toekomst Vrijdag 12 december zal door de ont spanningscommissie van Excelsior '20, in samenwerking met de vete ranen afdeling een gecombineerde kaart- en St. Nieolaasavond worden georganiseerd. Op deze avond zal er in het clubhuis De Toekomst gele genheid zijn tot kaarten (met een vaste maat). Inschrijfgeld is 1.— per persoon. Voor de niet kaarters is er gelegenheid tot biljarten, tafel tennis enz. Tegen tien uur zal St. Nicolaas op bezoek komen, en na af loop van dit alles is er gelegenheid tot een gezellig dansje. Boys-actie Wieler-jury Begin 1970 zal een cursus worden ge houden voor diegenen, die jurylid van de KNWU willen worden. De cursus duurt ongeveer tien avonden. Indien de kandidaat slaagt, zal hij De actie „Ieder lid maakt een lid" van Schiedamse Boys is afgelopen. De club heeft er heel wat meer leden bïjgekregen, In de Iedenregisters van De Boys konden niet minder dan 308 nieuwe leden worden geno teerd. Daarvan zyn er 31 senior voetballer en haast drie elftallen ju nioren. Een. bijzonder geslaagde ak- tic dus. Het orgaan „Boys Sport" heeft een nieuwe omslag gekregen. In het blad een merkwaardige mededeling: „Er kunnen nog 9 mensen mee met hemelvaart 1970". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het Stedelijk Museum zullen de gebruikelijke kerstexposities, dit jaar niet min der dan vijf, door wethouder mej,, G. D. de Graaff ah voorzitster van de commissie voor het Stede lijk Museum, worden geopend op vrijdag 19 december om 20.15 uur. In verband met de voorbe reiding zal het museum tot die datum gesloten blijven. Van de vijf exposities hebben er Ue/st drie een plaatselijke binding. In Schiedammers tonen hun kunstbezit" zullen meer dan veertig verzamelaars de mooiste stukken uit hun collectie tonenwarier end van prehistorie tot pop-art. „Schiedam in kaart en beeld" is en topografische tentoonstelling, samen-, gesteld door het Gemeente-Archief en: aangevuld met historische voorwerpen uit de museumcollecte. KI ink klare proeven van keramiek en glas" is een tentoonstelling van schilderijen, tekeningen cn kunstnij verheid over het gebruik van likeur en jenever in de loop der tijden. Naast moderne keramiek en glaswerk ook een inzending van de experimentele afdebng van de N.V. Kon. Ned. Glas fabriek Leerdam. Bij de opening zullen ooi. de prijzen worden uitgereikt aan mevr. Suson HubrechtVan Hoogstraten te Oos terbeek, Lucie Baker te Haarlo cn Hilbert Boxem te Landsmeer, toege kend in een wedstrijd voor keramisten om een jenever- of likeurkruik te ontwerpen, waarvoor het Nat. Gedis tilleerd Museum de premies beschik baar heeft gesteld. Daarnaast twee exposities wan een ander karakter. „Vijf Tsjechische gra fici" te weten Demartim, Kubicek, Malich, Mirvald en Sykora, zijnde vier constructivistische kunstenaars en een abstract werkende kunstenaar, zullen zeefdrukken en droge naald etsen tonen. De Limburgse weefster Wilmy Co- nen exposeert geweven kleden. Deze vertonen grote overeenkomst met de in 1963 ook in het Schiedamse mu seum geloonde Koptische wandkleden en zijn nu voor het eerst in het wes ten van ons land te bezichtigen. D ui vententoonsteHing van De Vrijheid SCHIEDAM, vrijdag, De P.V. De Vrijheid 111 Schiedam houdt een dui- vententoonstelling in het eigen vereni gingslokaal aan, de Nieuwe Haven 29. Deze is gratis te bezichtigen op zater dag S en zondag 7 december en vol gende week zaterdag en zondag weer. De opening heeft plaats zaterdag a.s. om 14 uur. Er zal een pracht-colïectie duiven, te bewonderen zijn, onderge bracht in mooie grote metalen kooien, die voor deze gelegenheid zijn afge staan door de heer Leo Lems. Nog dit. In samenwerking met het Gemeente-archief is door het Sted. Museum, ter gelegenheid van de ten toonstelling „Schiedam in kaart en beeld" een gedeelte van de vermaarde „Kaartc figurattf van de stad Schie dam", vervaardigd door Rutger van Bol-Es in 1770, als reproduktie uitge geven. Deze heeft een formaat van 30 x 50 cm en zal verkrijgbaar zyn aan de museum-balie voor de prijs van 3,75 (Voor leden van de Ver. Vrien den van. het Sted. Museum en houders van een Cultureel Jeugdpaspoort is de prijs zelfs 2,50), ROTTERDAM, donderdag. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft grote belangstelling voor het overhe velen van de Rotterdamse werkaetivï- tciten naar Utrecht, De Rotterdamse wethouder J- Worst, die gisteren op het ministerie van landbouw met bestuurders uit Utrecht, Leiden, en Den Bosch over de veemarkt een bespreking heeft gebact, zei vanmorgen: „"Utrecht wil onze maandag- en dinsdagmarkt graag overnemen." B. en w. van Rotterdam willen van dc vrijwel in het centrum gelegen veemarkt af, mede omdat na een brand van enige tijd. geleden belang rijke investeringen zouden moeten worden gedaan om het complex te fatsoeneren. Wethouder Worst streeft ernaar de Rotterdamse gemeenteraad 20 snel mogelijk een principebesluit te laten nemen over de sluiting. Rotterdam is voorts in onderhande ling met Leiden en Den Haag over een gezamenlijk randstad-slachthuis. Nieuwe vennootschap bouwt klimatologische i'ruitloods in R'dam ROTTERDAM, donderdag (ANP) - Zeven f mi (importeurs en twee stu- wadoorsbedrljven uit Rotterdam heb ben, blijkens de Ned. Staatscourant, opgericht Rotterdam Fruit Pier NV te Rotterdam. De vennootschap heeft tot doel het exploiteren van haven- en andere ter reinen, alsmede van opstallen op zo danige teireincn, voor de opslag en de behandeling van fruit en andere goe deren e.d. Begin, februari 1970 zal begonnen worden met de bouw van een klima tologische fruitloods. Door middel van koelinstallaties kan men de tempera tuur regelen. Groenten en fruit kun nen straks rechtstreeks vanuit het schip in de loods worden gebracht. Thans moeten de produkten snel ver der worden getransporteerd naar di verse eindbestemmingen. - y. ROTTERDAM, vrijdag Uitslag van de wedstrijd voor zangkanaries, gehouden door Het "Westen in cafe Metrozicht, Dordtselaan 24, Rotter dam. Klas 1 en 2, eerste, tweede en derde prijs C. H. van Capellen; klas 3, eer ste en. tweede prijs C. H. van Cappel- len, derde prijs W. Bokhoven; klas 4, eerste en tweede pi-ijs C. H, van Cap- pellen, derde prijs H. Dolman; klas 5, eel's te prijs J. Gaedthe, tweede prijs J. van Eek, derde prijs W. Bokhoven. Eerste meesterzanger, clubkampioen 7 vogels en hoogst aantal predikaatpun- ten 7 vogels C. H. van Cappellen. De Rotterdamse kanarievereniging Feijenoord hield haar jaarlijkse wed strijd met tentoonstelling in café Be- levue, Hillevliet. Uitslag: Klas 1, eerste prijs C. J. Hollander, tweede prijs B. Wetsteijn, derde prijs J. Lagerwaard; klas 2, eerste prijs A. W. Gerritsen, tweede prijs C, J. Hol lander, derde prijs K. Buiteman; klas Het nieuwe gebouw van de Ne derlandse Economische Hoge school in KraÜngen is al de hele week, ais het donker is, dank zij een ingenieus systeem van neer gelaten Jalouzieën functioneel verlicht. Mijter en staf preluderen op het komende Sinterklaas feest, Een eerbewijs aam een in stituut, dat de economische be drijvigheid ieder jaar weer een stevige injectie pleegt te geven? 5, eerste prijs J. B. v. d. Zanden; eer ste clubkampioen C. J. Hollander; hoogste aantal predikaatpunten eer ste winnaar B. Wetsteijn, tweede win naar A. "W, Gerritsen; algeheel mees terzanger aangewezen stam vogels winnaar E. wetsteijn; Rotterdams- Paroolmedaille J. C. Multgeest, Apoiheekdienst SCHIEDAM Apotheek Nieuw- land, Dr. Wibautplein 17, tel. 267532, neemt dit weekend van vrijdag 18 urn- tot maandag 8 uur de wachtdienst voor apotheken waar en gedurende de volgende week ook de nachtdienst. In spoedgevallen zijn de huisartsen te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op nummer 206611. SCHIEDAM, vrijdag. Nu er dui delijk „vorst in dc lucht zit" cn de temperaturen overdag nog maar net boven het vriespunt uitkomen, wordt haastig de laatste hand gelegd aan de landijsbaan, die door de gemeente van de zomer is aangelegd op een wei landje in Ketbcl, tussen Schiedamsc- weg en de Poldervaart, tegenover ge bouw Dc Rank. Die „laatste hand" be staat dan uit het aanbrengen van de verlichting. Gisteren is men met man-en-macht begonnen met het oprichten van de dne zeer lange lichtmasten, die mid den in het drassige door lage dijkjes omzoomde weiland, komen te staan. Er is enige stagnatie geweest in. de af levering van deze palen, die met het oog op de zeer slechte bodem, een speciaal voetstuk hebben dat diep in de grond zal worden ingeplant. Daar komen dan tenslotte twaalf armaturen met sterke lampen aan, zodat de schaatsers echt niet in het donker hoeven te scharrelen. Wanneer het grondwerk voltooid is en de elektriciteitskabels aangesloten, dan is er alleen nog een pomp nodig voor het sproeiwater. Als dan de vorst nog wil doorzetten, dan kunnen de Schiedammers voor wat Gemeente werken betreft op de dunne ijzers ko men. „Echt wel een aardig baantje", zegt men daar. Zoals bekend houdt Gemeentewer ken dit baantje „in eigen beheer". Het is ook maar een eenvoudige baan, zonder kantine en dergelijke voorzie ningen. Maar wel een veiliger baan dan op de vijvers in het Pr. Beatrix- park en ook sneller bruikbaar doordat er minder water hoeft te bevriezen. De baan is omgeven door rijwielpa den, zodat men er redelijk makkelijk bij kan komen. Met parkeerruimte bij het Bad Groenoord. En de toegang is gratis! ROTTERDAM, vrijdag Met tien stemmen tegen, en 28 voor besloot de gemeenteraad donder dag grond uit te geven aan. het Staatsbedrijf der PTT aan de Hoogstraat. PTT heeft de grond nodig voor de bouw van een 50 meter hoog kantoorgebouw naast het aan de Boersloot gevestigde PTT-gebouw. B. eu w. hadden reeds besloten voor het bouwplan van PTT een bouw vergunning te geven. Z(j hebben evenwel met het verstrekken van de vergunning gewacht, omdat de ge meenteraad over de grondultgifte nog een beslissing moest nemen. Tegen het bouwplan van PTT heb ben de Gecommitteerde tot zaken der Hervormde Gemeente te Rotterdam een bezwaarschrift ingediend. In een telegram aan de gemeente raad drongen de gecommitteerden aan op uitstel van de beslissing over de gronduitgifte. Hun actie spruit voort uit bezorgdheid over de stede lijke entourage rondom de Laurens toren. Zij denken, dat het moderne PTT- gebouw op ongeveer 100 m afstand van deze toren zal misstaan. In drs. F. L. Burger (cïm) vonden öe gecom mitteerden gisteren hun vurigste pleitbezorger. Ook de heer A. Snoek (boerenpartij) uitte bezwaren. Wethouder mr H. C. G. L. Polak (wd) van Stadsontwikkeling vond, dat de discussie over de stedelijke vormgeving rondom de Laurenstoren en -kerk in feite zeventien jaar gele den is afgesloten met het vaststellen van eeo wijziging van het basisplan voor de binnenstad. Overigens was hij van mening, dat de gemeente moet pogen oude en nieuwe bouwkunst met elkaar te ver zoenen, Hij zwaren t Hij zag geen esthetische be7 1 tegen de PTT-toren. ("thro een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Op het programma van de BluesviUe 69 Club van de Martin Green's R B Society staat voor zaterdagavond 6 december een optreden van Cuby and the Blizzards «1 zaal Arcade, Lange Haven 71. Het enorme succes van het optreden van twee maanden geleden heeft de Bluesville 69 Club doen besluiten de groep voor een avondvullend optreden te contracteren, zodat er geen voor- of naprogramma is. De allernieuwste S1«gle van Cuby and the Blizzards „Appleknockers flophouse" staat hoog genoteerd op de tóp-40 en. een. LP on der dezelfde titel is vorige week op de markt gekomen. De huidige bezetting van de groep: Harry (Cuby) Muskee, zang; Eelco Gelling, sologitaar; Herman Lafaille, drums; Hans Deinum* basgitaar en Helmich v.d. Vegt, orgel staat garant voor een avond uitstekende blues-mu- ziek. Aanvang van de voorstelling is om 20.00 uur. Zondag 7 december is er in zaal Ti voli de wekelijkse diskoteekdansavond Top of the Pops; aanvang 19,30 uur. BREUKELEn, vrydag Van 2 tot 9 januari 1970 wordt door de Eduard van Beinum Stichting in Huize Queek- hoven te Breukelen een internationale studieweek georganiseerd voor bespe lers van gitaar en luit. Cursusleiders zijn Conrad Ragossnig ((Bazel) en Dick Visser (Amsterdam) voor gitaar en Michael Schaffer (Keulen) voor luit.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2