V oor waar den Hoogovens in 'openbaar convenant' 5, m enigszins te zijn ROTTERDAMS DAGBOEK 96 CQUZY Waarom worden oude fietsen niet geveild? ROTTERDAM RIJNMOND Burgemeester waarschuwde voor 'Progil-effect' Oriëntatie-centrum dienstplicht - dienst weigering opgericht Huizenveiling WMïnm ÜRi; GERT TERUG:NOG NOOIT BEEFT VEROLME ZO DIEP INDE PUT GEZETEN...' Brits Hogerhuis akkoord met afschaffing van de doodstraf BENZINE MET 50% MINDER KOOLMONOXYDE Masaryk werd volgens nieuw boek vermoord B. en 0. - EEN KLASSE APART Slordigheid Bedden op school Noorse kerstboom Duits vrachtschip na 2 pogingen van pier losgetrokken pag. 4 - vrijdag 10 december 1969 (Van een onzer verslaggevers) -1 ROTTERDAM, vrijdag - Tussen Hoogovens-Hoescli, de ge meente Rotterdam en het rijk zal een openbaar convenant worden gesloten .waarin cïe milieuhygiënische voorwaarden omschreven zullen worden waaraan het Hoogoven- en staalbedrijf op de Maas- vlakte zal moeten voldoen* Van het convenant, het eerste dat ooit met een. bedrijf in het Wa- ter weg gebied wordt gesloten, zal in maart een voorontwerp aan de raad worden voorgelegd, Gaat de, raad dan akkord met deze eisen, dan zal het convenant verder worden uitgewerkt. Pas daarna komt het definitieve voorstel voor terreinuitgifte aan Hoogeveen-Hoesch Wethouder G. Z. de Vos (volksge- -• zondheid) zegde dit gisteren toe aan de raad die daarna in principe besloot dat de onderhandelingen met Hoog- - ovcns-Hoesch wordenvoortgezet. t>it besluit schept volgens burgemeester W. Thomassen de „morele verplich ting dat Hoogovens onze man zal zijn als het aan de voorwaarden voldoet". Bij de opstelling van. de voorwaar- - den zullen het Rijnmondbestuur, des- 4 kundigen van dit openbaar lichaam en (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag, Staande verdedigde burgemeester "W. Thomassen gisteravond het voorstel in principe akkoord te gaan met de vestiging van Hoog- ovens-Hoe3ch op de Maasvlakte. Aan het slot van zijn gloedvolle betoog zei hij: 'Als de raad een negatief besluit zou nomen zou dit hetzelfde effect hebben als het Progü-besluit in Amsterdam'. 'Maar burgemeester, reageerde daarop de CHU-fractieldder drs H. J. Viersen, die vergelijking kurit u niet maken." Dat weet ik ■wei', zei Thomassen die zich daarop direct wendde tot het raads- en Tweede-Kamerlid dr. J. H. Lamberts die verklaard had zich niet te willen binden, omdat de medisch deskundigen in Ne derland er nog niet uit zijn of de luchtverontreiniging van oen staalbedrijf wel of niet schadelijk voor de gezondheid is'. ,Als dit in. Nederland de richt snoer wordt', aldus burgemeester Thomassen, 'dan heeft Nederland de deur voor de industrialisatie gesloten'. (ADVERTENTIE.) elke vrijdagavond ...lot 9 uur open Wat betaalt U normaal voor een 1.p. muslcassette? f 22,- of f 16.90 als er oen extra aan bieding is...., daar "gaan wij eeris verandering in brengen. Met Sunderland musicassattes. Deze cassettes hebben dezelfde speetduurals eon 30 cm l.p, zijn zowel stereo als mono afspeel baar en als bandmateriaal is Basf C 60 low noise gebruikt. U kunt kiezen uit 15 titels w,o. Kerstliedaren, Kinderlied jes, Wonderaccordeon, Ham» mondorgel, Tyuana er* een re pertoire in vsel gevraagde mo derne muziek..,,, per stuk kost zo'n Sunderland cassette nog géén zes gulden. SUNDERLAND MUS1CASSETTES Stereo en mono afspeelbaar "t.p. duur ketuu» uittS titel# Vrijdagavond om 6 uur begint in onzo vergrote dfscohoek, souterrain de verkoop van Sun derland musicassattes, band- Kwaliteit Basf C 60 low noise, keuze uit liefst 15 titels,stereo, maarook mono afspeelbaar, per stuk - voor desnoods deskundigen uit geheel Europa wordotï ingeschakeld. Na goedkeuring van het voorontwerp door de raad zal ook de plaatselijke overheden in "het gebied, dat mogelijk de gevolgen van de luchtverontreini ging door het Hoogoven- en staalbe drijf zal ondervinden, om commentaar worden gevraagd. De gedetailleerde eisen zullen uit eindelijk op basis van het conve nant in de hinderwetsvergunning worden opgenomen die de gemeenten aan Hoogovens-Hoeseh zal verlenen. jMilieuschande" „Milieuschade is milieu-schande", zei burgemeester Thomassen in 2ijn antwoord op de bezorgdheid over de milieuhygiëne die alle woordvoerders van de raadsfracties tot uiting hadden gebracht. „Ongetwijfeld betekent de vestiging van zo'n groot bedrijf een belasting voor het milieu. Maar deze belasting kan worden beheerst. Er zal geen 'emissie van giftige stoffen plaats vinden, er is geen kans op calamitei ten, zodat Ik meen dut er met dit be drijf zeer goed te leven is". De grote mate van openbaarheid die te volgen procedure inhoudt werd met name begroet door do Anti-Revolutio naire fracMe-letder H. J. van der Mei den, die voor eon zo open mogelijke voorlichting had gepleit om do be- zorgheld over de te verwachten lucht- varontreiniging, zoals die o.a. was go- bleken uit protesten van de wijkraad van Hoek van Holland, zo veel moge- .lijk. weg te nemen. „Quasi-openheid" Een minderheid in de PvdA-iractie, de heren H. van der Pols, L. M. Bliek, G- Spruyt en dr J. H. Lamberts stem de tegen het prlncïpevoorstel omdat zij, zoals do heer Van der Pols zei, ,,dc' quasi-openheid geen. voldoende garan tie" vonden en zij zich niet wilden binden. i De tegenstemmers, waartoe verder behoorden de PSP en de CPN-fractie en het boerenraadslid A. J". Swaep, kritiseerden het ontbreken van infor matie over de luchtverontreiniging. Zij meenden ook dat by Hoogovens meer deskundigheid aanwezig is dan bij de gemeente. Wethouder de Vos zei dit niet te kunnen beoordelen. „Maar de gemeente is hier de vragen de partij en biedt weer voordelen", zei hij. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, vrijdag In Den Bosch is een „oriëntatiecentrum dienstplicht-dienstweigering" opge richt dat is bedoeld om over deze beide onderwerpen zoveel mogelijk infor matie te verstrekken aan jongeman nen die binnenkort in dienst moeten. Naast een principiële dienstweige raar heeft ook een landmacht-officier zitting in het oriëntatie-centrum. Het adrcssenmaleriaal van inwoners die voor dienstneming worden opgeroe pen, wordt verstrekt door het bureau militaire zaken van de gemeente Den Bosch. Het oriënlatiecentrum is twee maal in de maand geopend. Er wordt voor lichting gegeven door vertegenwoor digers van Pax Christi, het Pastoraal Concilie, beraad der Kerken, de ko ninklijke landmacht, de PSP, de ac tie Geweldloos Verzet, het Humanis tisch Verbond en de Bond voor Dienstweigeraars, zodat pro en contra met betrekking tot de dienstplicht aan de orde kunnen komen. Openbare verkoping van onroeren de goederen door de N.V, Notarishuis op 17 december 196D in zaal V van de Koopmansbeurs te-Rotterdam. Definitieve afslag: Notaris Mr T. Leopold: inzet; pand en erf Tam boerstraat 22 7.000.-, en Pand en erf Tamboerstraat 24 6.000,; afslag 14.300.-. Notaris L. A. J, Schuurs: inzet: pand en erf Dicpenbrockiaan 13, inzet 59.000.-, garage en erf Diepen- brOcklaan 25, 5.400,-; afslag 71.500.-. Notarissen J.H. Etslnk en Drs. h. Jansen: inzet: pand en erf ïJselub- straat 58 13,000,-, pand en erf IJl clubstraat 60 12.200,-, afslag 12.200.-! Notaris TH. J. J. M. Havcrmans: in zet pand en erf Eendraehtswcg 57 160.000,-, perceel grond aan de Eendrachtsstraat 29.000.-, perceel grond aan de Eendradvtsweg ƒ4.600-, afslag ƒ443.600-. Notarissen A. Meerstadt en G. J. Luhenberg; inzet; pand, en erf Zoomstraat 48 a-b 6,800.-, pand en erf Zoomstraat 50 a-b 5.301).-, af slag ƒ13.000,-; pand en erf Adams- hof 9 a-b ƒ8.600.-, afslag ƒ8.700.-, Adamshof 11 a-b ƒ8,200.-, afslag 9.050,-; pand en erf Adamshof la a-b ƒ8.800.-, afslag ƒ8.800.-. hM-t: 0;... Terwijl ih de afgelopen maanden de scheepswerven van Verolme in niet altijd even vriendelijke belangstelling kwamen te staan lag perschef Gert van der Hoest ziek (hart) te bed in zijn woning m Brielle. Dat hij weer terug is toont de vandaag verschenen uitgave vari het waarschijnlijk meest besproken personeelsorgaan ter wereld „Verolme Nieuws". VEROLME IN DE PUT, zo geeft Gert toe in vette letters op de achterkant van een mammoetuitvouvvfoto waarop de grote Cornells trots staat ingeplakt in zijn.grote „put". Het mammoetdok, waar volgend jaar de grootste schepen ter wereld gerepareerd kunnen worden. „Nooit eerder", 2o_ schrijft Geit over zijn broodheer.'heeft scheepsbouwer Verolme in zijn briljante carrière zo diep in de. put gezeten". En hoe het rapport Langman-Biesheuvel over de toestand van het bedrijf ook moge uitvallen, Gert weet adat alles in orde zal komen. „Hij komt er weer uit", roept hij. Cornells Verolme zelf wist tot op de datum van het verschijnen van het „Verolme Nieuws nog mets af van de „stunt" van zijn pubüciteitsman. „Ik heb heb sinds ik terug ben eigenlijk nog niet gesproken, hij heeft me wel even een hand gegeven", aldus Gert van der Hoest, LONDEN, vrijdag- (Reuter), De doodstraf In Engeland, die door' mid del van de galg wcrii voltrokken, Is afgeschaft. Het Britse Hogerhuis ver wierp gisteren na een debat van twee dagen met 220 tegen 174 stemmen het voorstel om de beslissing hierover uit te stellen tot juli 1970. in 1965 was bil wijze van proef de doodstraf tijdelijk opgeheven voor vijf jaar. Het Lagerhuis heeft het voorste! van de regering om de proefperiode permanent te maken dinsdag goedge keurd. Er ging in hot Hogerhuis een ge juich op toen het voorstel van de re gering was aangenomen. Het twee daagse debat werd bijgewoond door leden van het Lagerhuis en de minis ter van binnenlandse zaken, James Callaghan, die deze omstreden kwestie opgelost wilde zien voor de komende verkiezingen, die naar men verwacht volgend jaar zullen worden gehouden. De grootste tegenstander van de af schaffing van de doodstraf, de conser vatieve oud-minister Duncan Sandys, diende een door meer dan een miljoen Britten ondertekende petitie in, waar in werd gevraagd de doodstraf in be paalde gevallen te handhaven. De regering had gedreigd dat een wet van 1957 weer zou worden toege past als haar voorstel niet zou worden aangenomen. Krachtens deze „wet op moorden" kan de doodstraf worden uitgesproken als de vermoorde een politieman is of als van vuurwapens gebruik is gemaakt. Andere gevallen, zoals bijvoorbeeld vergiftiging, vallen hi or niet onder. SAN FRANCISCO, vrijdag (Reu ter). De Californische oliemaat schappij Standard Oil wil benzine op de markt gaan brengen, waarvan in de uitlaatgassen het koolmonoxydege- halte met de helft is verminderd. De onderneming zegt dat het voornaamste bestanddeel in de nieuwe benzine, F 320 genaamd, het resultaat is van. 15 jaar onderzoek. Het zal ter beschik king gestold worden van andere maat schappijen die olie raffineren. De benzine zou de levensduur van de mo tor verlengen en de auto zou meer-ki lometers op een liter gaan rijden dan bij de huidige soorten. NEW YÖHK, vrijdag (Reuter). In een boek ove<r de dood van de Tsjechoslowaakse minister van bui tenlandse zaken, Jan Masaryk, diedn 1948 dood werd aangetroffen onder het raam van zyn woonvertrek, komt de Amerikaanse schrijfster Claire Sterling tot de conclusie dat hij werd vermoord. Voor het schrijven van dit boek, dat begin januari in de handel komt, heeft de schrijfster volgens de uitgever Harper and Row gesproken met vrij wel alle nog levende personen, die by de zaak betrokken waren. Vorige week werd in Praag het re sultaat bekendgemaakt van een recent nieuw onderzoek van overheidswege naar Masaryks dood. Volgens dit on derzoek zou Masaryk niet zijn ver moord, maar zou hij zelfmoord hebben gepleegd of het slachtoffer zijn ge weest van een- ongeluk. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vi '„De moeilijkheden l)ij het Verokne- draagvermogen te water gelaten cn werd 850,000 tou aan seheepsruimte afgeleverd. In het aparte verslag yari Verolme concern, zijn' voornamelijk ontstaan door de overname van de c>ok en Scheepsbouw Mij te Rozen- NDSM in Amsterdam. Dit heeft onze financiële positie ongunstig 5§gw§e ditef vSSt:WSd<Mm! beïnvloed. Er zijn echter ook op het bedrijf in Rotterdam moeilijk- werden in 1969 op deze werf 060 zee- ringen om onze opdrachten volgens contract te kunnen uitvoeren" t'~>' "ju schepen gerepareerd, waarvan 84 pro- heden ontstaan door aanloopverliezen op de bouw van grote tan- voor buitenlandse rekening. De kers-en door uitgebreide, niet te voorziene noodzakelijke «veste- MTtorïïagf raTw m" joen brt in 1400 dokdagen). In het aparte verslag van de NDSM in Am sterdam wordt nog opgemerkt, dat het tempo van de bouw van de schepen wel vooruit gaat, maai" dat de verbe tering bij lange na niet voldoende Is om mammoettankers concurrerend te kunnen bouwen. De NDSM heeft nu het adviesbureau „Ydo" te hulp ge roepen om de Amsterdamse scheeps werf door te lichten. De bedoeling zal zijn de produktiekosten met ongeveer 20 procent te verlagen. Ook in de ver slagen van andere tot het Verolme concern behorende werven en fabrie ken in Nederland wordt gewezen op gelijkblijvende of teruglopende pro- duktio per man bij gestegen loonkos ten. Dit schrijft de heer O. Verol me, president-directeur van Ver olme Verenigde Scheepswerven in het vandaag verschenen, num mer van het personeelsorgaan „Verolme Nieuws".- Deze mede delingen staan als „jaarverslag" te boek. Over omzet, winst of verlies worden echter geen me dedelingen verstrekt. Wel geeft de heer Verolme toe dat „geconstateerd moet worden, dat door deze enorme verliezen en de in vesteringen, die plaatsvonden, onze li quiditeit onder druk 'is komen te staan". Voor de toekomst zegt de heer Ver olme: „Er is reden om enigzins opti- (ADVERTENTIE) HET COMPLETE SORTIMENT BIJ UW STER-DEALER VOOS ROTTERDAM AERTV. NESSTRAAT 33 1e MIDDELLANDSTR. 72 TEL118811 -235327 J mistlsch te zijn. De reeds jaren don kere hemel van. de scheepsbouw we reld begint wat op te klaren. Vooral wat betreft de bouw van grote sche pen zijn de werven reeds voor 1972- 1973 geheel en voor wat betreft 1974 zelfs gedeeltelijk volgeboekt." En hij voegt daar aan toe: „Wij hebben ons in het afgelopen jaar niet meer ingespannen om nog meer verliesge vende opdrachten te verkrijgen". Het mammoetdok Prins "Willem Alexander (waarvoor Verolme van de regering een kredietgarantie kreeg na een fel gevecht met de Rijn-Schelde groep) nadert zijn voltooiing. Het ziet er naar uit, dat het eerste Schip mid den 1970 gedokt kan worden. Do heer Verolme noemt het ook „onbegrijpelijk" dat telkens wordt be streden dat hij met de vestiging van het mammoetdok op Rozenburg een rassend te zien hoe deze tankers zich ondanks tegenliggers op eigen kracht naar en uit zee verplaatsen". Cijfers Het jaarverslag verstrekt alleen cij fers over opdrachten en tonnages. Ia 1969 word 1.050.000 aan tonnen WEL, eens uw flets verkeerd gepar keerd? En hem daarna niet meer te ruggevonden? M'n zwager ia het een keer overkomen. Hij kon het vehikel (meer was het nietnog net terugha len op één van de seven afdelingsbu reau's na eerst een fikse uitbrander te hebben ontvangen. Een heleboel mensen, die lukraak hun fietsen neerkwakken bij het CentraalStation bijvoobeeld «In den het echter niet meer de moeite om ,die bonk-oud-roesf bij de politie te rug lc halen en er nog standje voor te krijgen ook. Ze kopen liever een ander aftands karretje en ktvakken het wéér op de zelfde plaats neer. Of ze weten, een voudig niet dat hun zoekgeraakte fiets door de politic is meegenomen. Hoe het ook zij: de politie krijgt er elk jaar zo'n duizend fietsen binnen, die de agenten van de straat hebben meegenomen. Een derde daarvan tuordt door de eigenaars opgehaald en de rest blijft staan roesten. Wanneer de rijen te groot worden, regelt men een. kijkdag en daarna komt er een opkoper en die haalt een partij weg. De opbrengst gaat in de gemeentekas. De handelaren bepalen een bedrag «oor een hele partij fietsen, die hun dan op een paar gulden per stuk ko men. Een deel ervan kan direct wor den weggegooid, andere .fietsen verke ren nog in een redelijke staat en uit de onderdelen van een paar slechte fietsen kun je nog altijd één goeie componeren. Jammer genoeg komen ■particulieren, u en ik dtis, er niet aan te pas als ze voor laten we zeggen één of twee tientjes een redelijk /ietsje ujilien uitzoeken bij de politie. Zelfs niet op kijkdag. U moet wel degelijk kunnen aanto nen de eigenaar te zijn van het oude beestje. Iets wat niet altijd even een voudig ts. Vraag het de studenten. Vaste klan ten op de kijkdag met een vaste rot smoes, Maar wie neemt het hen kwa lijk? Ik niet. Eigenlijk zouden we toe moeten naar een veiling waar iedereen voor een spotprijsje iets van zijn gading kan meenemen. DAGBOEKSCHRIJVER Gehoord In de kroeg: „Als Am sterdam wordt opgeheven merk je het pas, wanneer de verzon den poat retour komt. Als Rot terdam wordt opgeheven, heeft heel Nederland niet tfi vraten". Het Nteuto Rotterdams Toneel toil meer bekendheid bij het Rotterdamse publick. Daartoe worden vele midde len aangewend: opvallende affiches. discussies met publiek, Jcunstuurtjcs .op lagere en middelbare scholen, op de eerste avonden van januari toneel voorstellingen met b«l na cn zo zijn er nog een aantal pubüc-reiation-acti- vi te it en te noemen. Het NRT heeft bijvoorbeeld ook re~ ciamerulmte in de metrogang bij het Centraal Statipn-gekuurd. Zo'n glazen wandkast. Door middel van veel foto's wordt daarin gewezen op het laatste lijk in première geganc stuk. Nu han gen er foto's van „De Duivels", Het laatste nieuws van hel NRT. Het NRT houdt u op de hoogte. Links boven in de kast een bordje waarop de „kop stukken" uan het NRT vermeld staan. Achter algemeen-directeur' bleek drie weken gelede?» nog steeds de naam van Rob de Vies, in juli van dit jaar operleden, te staan. Een telefoontje naar het NRT. Is het bekend aat „Ja, we weten het. We zullen het ver anderen. Bedankt voor het telefoon tje". Die verandering moet nog aange bracht worden, zo bleek ons gisteren in de betreffende metro-gang. Een pijnlijke siorciigheid. Wie heeft er bij het NRT een kwar tiertje over Ik ben „brandpreventie" Je weet we/, van de drie O's HET Nationaal Brandpreventie In stituut stuurde me, conform de de- cembergewoonte, enkele handzame wenken ter voorkomen van ramp) es tijdens de feestdagen. Laat ik ze op mijn beurt aan U overdragen. Eerst wat nuchtere verliescijfers van het vorige jaar. Misschien dat de ernst van de zaak dan beter over komt: 43 personen door brand om het leven gekomen, 682 personen gewond, terwijl de directe brandschade 250 miljoen gulden overtrof. Spelen met vuur en baldadigheid werd bij vierduizend branden als oor zaak vermeld, daarna defecte of ver vuilde schoorstenen, onvoorzichtigheid bij het roken en broeiing of zelfont branding. Tenslotte wat algemene raadgevin gen, zonder daarbij naar nauwkeurig heid te streven. Bij vlam in de pan gebruik nooit water om te blussen. Bij gebruik van kaarsjes (de behoefte is de laatste jaren weer gestegen) deze ntet te dicht bij gordijnen plaat sen en opletten dat kinderen zich niet over deze voorwerpen meester kunnen maken. Plaats brandende kachels niet te dicht bij bedden, banken en kasten. Steek geen kachel aan, die nog heet is en...rook nooit in bed. RONALD Gibson, een Amerikaanse arts, heeft onlangs gezegd het middel gevonden te hebben om teenagers door de radeloosheid der puberteit heen te helpen. ,Meer slapen. Bedden ■zijn geweldige veilige middelen om opvoedingsmoeilijkheden op te van gen, wanneer ouders en scholen steeds meer prestaties van de opgroeiende jeugd vragen'. Sr zijn op sommige scholen zo lees ik reeds bedden geplaatst «oor jeugdigen, wie het allemaal te veel is geworden. Zij maken gebruik van een 48-urige slaapkuur. Jets voor hier? Vandaag in Kort en lï/rtpyYi Zakelijk niets anders dan |iYvnl~r*| enkele volkskeretzanga- I7AKFIUK1 ü07lde»' De niet-geïnte- regseerden kunnen na deze zin ophouden met lezen Zondagavond 21 dec. om r uur en 24 dec. om 7 en 9 uur in di Doelen een samenzang, die wordt be geleid door het muziekkorps van hel Leger des Heils. Enkele nieuwe liede ren zullen gezongen worden door het zangtrio Freedom Singers Q De laat ste avond ral door ziekenomroep de maasstad uitgezonden worden tiaar enkele ziekenhuizen en rusthuizen A Voor de bewoners van de Cool-wijkis er een kerstzang in de benedenzaal aan de Willic.» Boothlaan 8 zij-ingang op zaterdagavond 20 dec. van 13 tot 20 uur. Hieraan zullen medewerken het Kinderkoor van de Prins Maurits- Bchool, en een Gemengd Koor van het Laurenshuls Voor verdere keuze verwijs ik U naar een door het Con vent van Kerken uitgegeven folder waarin alle kerkdiensten in de een-' traai gelegen wijken van de stad wor den vermeld (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, vrijdag. Sinds woensdag heeft Rotterdam weer een authentieke Noorse kerstboom. Tradi tiegetrouw werd het groeno gevaarte v,'oensdagavond door de heer Ërynjulf Bull, burgem. van Oslo, overgedragen aan zijn Rotterdamse collega. De heer Buil, sprak onder* meer over de pretti ge contacten tussen belde steden, over de grote verbondenheid door de scheepvaart en de culturele uitwisse ling. Het toegenomen toerisme naar Noorwegen verheugde hem bijzonder. HOEK VAN HOLLAND, vrijdag (ANP), Het Duitse vrachtschip Tete OldendorJf is gisteravond van dc Zuiderpier bij Hoek van Holland los getrokken. Het schip liep dinsdagavond vast op het in aanbouw zijnde verlengde deel van de Noorderpler, Gistermiddag, na dat de lading van ruim 3000 ton soja bonen gelost was, slaagden sleepboten van L. Smit en Co erin het schip los te trekken, maar bij bet loskomen kreeg het zo'n vaart dat het on houdbaar voor de slepers over- zwaaide en opnieuw aan de grond liep. Rond halt negen gisteravond was het schip definitief los en tegen mid dernacht 'kon het in de Botlek afme- (ADVERTENTIEl elke vrijdagavond ...loï 9 uur open Zij, die op de boogta zijn met gordijnstoffen, weten drom mels goed, dat Satln da Luxe dit seizoen de meest verkochte gordijnstof is. Geen wonder, want zelden zag U zo'n mooie zware satin, zo wel in weefsel en dassin als In kleur! U kiest een pracht Satin da Luxe uit, In een apart dessin en Ir» 5 prachtige kleuren, per meter voor nog géén zes gul- atïn de luxe Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1a atega de verkoop van deze prachtige Satin de Luxe in 5 mooie kleuren, 120 cm bread, per meter g*" QQ voor Oak nMind»gmo?jen apin Qifr> tel ai schrift, best. |fmj

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1