Gemeente-begroting I( 0 door de raad aangenomen i 3 mMS Ondanks tegenslag interessante discussies in politiek-café Burgemeester Roelfsema: 7Taak zit er op! BEGROTINGS DISCUSSIE 49.80 59.80 48 Judotoernooi in Maassluis Hellevoetsliiis krijgt nieuw winkelcentrum SCHIEDAM 'VAN WEZENLIJK BELANG VOOR LOKALE DEMOCRATIE' LUTHERSE KERSTMARKT Paul Damsté in Galerie Punt Vier i» Subsidie Anjerfonds voor Toonkunst Helft van PTT- personeel in Schiedam ziek Volkskerstzang in Grote Kerk Kerstfeesten Leger des Heils Bejaarde man krijgt hersenschudding Auto over de kop K0EÜ!5rSTEP?5 vrijdag 19 december 1969 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag, De gemeenteraad van Schiedam heelt gis teravond zonder hoofdelijke stemming de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1970 goedgekeurd. Met de twee eerste wijzigingen op deze begroting, n.l. een vermindering van enkele subsidies en het ver hogen van enkele gemeentelijke rechten.' Alleen de twee dames van de PSP wensten aantekening op enkele artikelen, militaire aangele genheden betreffende, te hebben tegengestemd. door D. A. Buschkens £>E BBHAjNDELING van de be groting 1970 voor de gemeente Schiedam, waar de gemeenteraad 11 uur en drie kwartier gedurende vier avonden, mee bezig is geweest, heeft niet veel verrassingen gebracht. Veruit het belangrijkste was de me dedeling van wethouder J. Seheffers dat Gedeputeerde Staten eindelijk de goedkeuring hebben gegeven aan de bouw van het 'stadskantoor' als eer ste fase m de bouw van het nieuwe stadhuis. Daarvoor heeft de wethou ders (en tevens voor de bouw van de scholen op het Bachplein) lenin gen van totaal ƒ3 miljoen losgekre- gep. Waaronder de 'burgerzinlening' van de spaarbank, die hiermee een prachtig voorbeeld heeft gesteld. Daarop sloot aan de mededeling dat nu vaststaat dat Schiedam een extra-uitkering uit het gemeente fonds zal krijgen als 'verfijning' we gens de slechte bodemgesteldheid. Met die uitkering zal het feitelijke tekort op de begroting van een mil joen vrijwel gedekt kunnen worden. Door dit1 nieuws sloeg de mineur stemming tijdens de algemene be schouwingen «om in een jubel-stem- ming. Waarop wethouder Seheffers meteen waarschuwde dat de ge meente nog echt niet uit de financiële zorgen is. Maar de raadsfracties zijn in de loop van vele jaren af zodanig murw geslagen over de financiële problematiek van de gemeente, dat er ook nu in de algemene beschou wingen weinig aandacht is besteed. Wat moet je er nu nog over zeggen? Interessant was ook de mededeling van burgemeester Roelfsema dat hij volgend jaar, na de raadsverkiezin gen, de zware portefeuille van ge meentewerken met langer zal behe ren. Dit had de instemming van de fracties. Niet dat de heer Roelfsema die taak niet goed vervult, integen deel zelfs, maar men heeft liever een 'politieke figuur' op die post. Opmerkelijk „ook, vooral met het oog op, de komende raadsverkiezin gen, was de vmj hevige botsing tus sen 'linkse' en de 'rechtse' fracties over het zear belangrijke maar wa zige probleem van de gronduitgifte. Links verzet zich heftig tegen, ver koop van gemeentegrond; rechts til daar niet zo zwaar aan. De VVD ziet zelfs voordelen in verkoop. Links verloor de strijd in eerste instantie, maar deze hele kwestie zal, aan de hand van een uitvoerige note van b. en w., voor eind mei 1970 grondig worden uigepraat. Maar of deze principiële strijd de kiezer zal aanspreken bij de ko mende stembusstrijd is zeer' de vraag. MAAR VEDER BODEN de begro- tings-discussies weimg interessants. Weinig nieuws ook na de uitvoerige aanbiedingsnota en het algemeen verslag. Uitvoerig is gepraat over het onderwijs, waarvan de vernieu wing en de begeleiding grote zorgen gevéb, ook financiële, poch de pro blemen zijn. zo ingewikkeld en de uitwerking zo technisch, dat een buitenstaander er geen touw aan kan vastknopen. Dat geldt dan ook voor de 'wel- zijnsraden', waar vooral mevrouw Tavern weer stevig voor in het ge weer kwam. Zij kreeg, wederom, haar zin niet. Maar of die raden nu van boven worden opgelegd, of van onderop moeten groeien, alleen de verenigingsbestuurders die er zich druk om zullen maken. De discussies werden steeds min der interessant en gisteravond waren ze gewoon slaapverwekkend. Voorat door het optreden van de PSP, die naar de bekende weg bleef vragen. Opmerkelijk ook was, dat de PvdA, die vorig jaar nog wat leven in de brouwerij bracht, nu vrijwel geheel verstek liet gaan. De publieke be langstelling daalde dan ook en was gisteren vrijwel nihil. Natuurlijk heeft burgemeester Roelfsema gelijk wanneer hij stelt dat de begrotingsbehandeling van groot belang is voor de werking van de lokale democratie. Doch daarmee is de interesse van. de burgerij nog niet betrokken! Ook nu weer is de voorlichting aan de burgerij aan de orde gesteld en het woord 'inspraak* was niet van de lucht. Doch voor die zo gewenste voorlichting moet men toch echt wel andere wegen zoeken dan een begro tingsbehandeling, waarbij ingewik kelde onoverzichtelijke problemen van brgarusatorisch-technische aard worden behandeld in een taal die een doorsnee-burger niet kan ver staan. SCHIEDAM. Apotheek Jansen, Van Swindensingel 42, tel.264947 neemt dit weekend van vrijdag 18 uur tot maandag 8uur de wacht- diensf voor apotheken waar en gedu rende de volgende week ook de nachtdienst. 4 In spoedgevallen zijn de huisartsen te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op nummer 200611. Deze begroting beloopt voor wat de gewone dienst betreft een bedrag aan uitgaven van ƒ57.773.892; de kapitaalsdxenst sluit voor wat de inkomsten en uitgaven betreft op een bedrag van ƒ451.418.300. ,»De jaarlijkse taak is weer vol bracht en de gemeente kan het vol gende jaar weer verder", heeft de voorzitter, burgemeester II. Roelfsema met voldoening geconstateerd. Dat Is dan gebeurd na H uur en 48 minuten vergaderen, zoals door gemeentesecre taris mr M. J.Blok zorgvuldig is afge- turft. Dat is langer dan vorig jaar, toen 9 uur en 9 minuten voldoende waren, doch korter dan in 1967 met 12 uur en 13 minuten. „Een hoogtepunt in het bestuurlijke leven van de gemeente", heeft burg. Roelfsema in zijn slotwoord deze be grotingsbehandeling genoemd, maar ook „een. zware belasting" voor de raadsleden, voor het college van b. en w. en ook voor de ambtenaren, vooral voor diegenen die al in juni beginnen met het opstellen van de volgende be groting, „Zo'n begrotingsbehandeling, waar bij gediscussieerd en geluisterd, maar ook lijnen VGor de toekomst worden uitgestippeld, is van wezenlijk belang voor de lokale democratie. Wij kun nen tevreden zijn, de puntjes zijn op de gezet". Bezwaren Dit neemt niet weg dat het raadslid B. E. Collé (cpn) aan het slot bezwaar maakte tegen de wijze van behande ling. Met een verwijt aan het adres van die fracties die wederom geen scheiding hebben weten te brengen tuBsen de algemene beschouwingen en de hoofdstuksgewijsbehandeling. Want gisteravond, bij de behande ling van de begrotings-paragrafen zijn weer tal van algemene punten aan de orde gesteld, vooral door de PSP. Dat betekende dat onderwerpen die al eerder besproken zijn geweest, giste ren weer aan de orde kwamen. Een moeilijke zaak vond voorzitter burg. Roelfsema. Al eerder is getracht tot een regeling te komen voor een verdeling van de begrotingsbehande ling, doch dit is nooit gelukt. Pe raad is er niet eens over kunnen worden. Ook in andere gemeenten zit men met probleem van het onderscheid tussen algemene beschouwingen en de behandeling van de onderwerpen in hoofdstuk. Waar die scheiding rigou reus wordt doorgevoerd, heeft dit toch tot onbevredigende resultaten geleid. In Rotterdam is men er toe overge- gaan, om de begrotingsbehandeling te bekorten, openbare commissieverga deringen te houden, „Doch dat bevalt ook niet", vertelde voorzitter Roelfse ma. „Het is niet mogelijk een regeling te vinden die een ieder bevredigt." Kunstwerk Enkele nieuwe puntjes kwamen gis teravond aan de orde. Zo over de ver siering met kunstwerken van het nieuwe Gemeenteziekenhuis. Daarvoor komt f 100.000 beschikbaar, waarvan echter al f 24.000 besteed is aan enke le kleine kunstwerken. De beer J. Verlinfle (pvda) drong er nu op aan oin het resterende bedrag te gebrui ken voor één groot kunstwerk, te plaatsen buiten het ziekenhuis. Doch wethouder M. Eykenaar gaf er de voorkeur aan dit onderwerp to la ten afhandelen door een Inmiddels sa mengestelde „brede commissie". En het kunstwerk zal hoogstwaarschijn lijk in de tuin komen, omdat daar de meeste ruimte is. Inspraak Mevr, M. A. C. Biauuw (psp) maakte wethouder mr M.J.M. van Kinderen een beetje kwaad door aan te dringen om vóör er een plan wordt gemaakt voor de wijken Woud- hoek en Spaland, een hearing te hou den onder de bewoners, opdat deze inspraak zouden hebben. Weth. Van Kinderen heeft nl. al eerder inspraak van de bewoners toe gezegd, doch dat kan alleen als er al een begin van een plan is, anders is discussie onmogelijk, „We kunnen toch niet met alle 83,000 inwoners gaan praten!" „Bovendien hééft de bevolking reeds inspraak, namelijk via de ge meenteraad, die door de bewoners is gekozen. En het ligt op de weg van de politieke partijen om te zorgen dat de bewoners langs die weg inspraak heb ben!" Met deze opvatting van mr Van Kinderen bleken meerdere fracties, blijkens de interrupties, het eens te zijn. SCHIEDAM In de Galerie Punt Vier van W. Kouweriborg aan de Rot- terdamsedïjk 319a zal tot 10 januari werk van Paul Damsté worden geëx poseerd. Vanavond zal de heer P. Cruis de expositie openen. De galerie is geopend op maandag, donderdag en vrijdag van 19 tot 21 uur en zater dag/zondag van 14 tot 17 uur. In de Evang. Lutherse kerk aan de Lange Nieuv/straat/Oranje straat is gisteravond een „kerst markt" gehouden. Een bazaar, door de leden zelf van de ver koopgoederen voorzien, ten bate van het kerkewerk. Er was weer veel brei-, naai- en borduurwerk, ook veel levensmiddelen. Uiter aard waren er attracties voor jeugd en ouderen. Ook vanavond zal de kerstmarkt nog te bezoe ken zijn. (ADVERTENTIE) etke vrijdagavond ...tol 9 uur open Matrassen die hanteerbaar zijn, geen stofboel geven en een prima vlakke ligging garande ren, zulke matrassen zijn na tuurlijk gemaakt van het ideale pol ya ether. Nu verkopen wij voor een lage prijs t-persoons matrassen van een hoogwaardigs kwaliteit po- Iyaether, overtrokken -met 'fraaie damast; het bovenblad is doorgestikt en met geborduur de barder- f'pepsoons polyaethen matrassen 80 x 190 cm 12 cm hoog I» cm hoog Vrijdagavond om 6 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze prima kwaliteit 1-persoons polysetber matrassen, met 'doorgestikt bovenblad, gebor duurde border en het damast ir» de kleuren blauw of goud, 80 x 190 cm en in de hoogtes 12 of 14 cm. OokiruaiKfaSmorsta opto Géin ut. of schrift, btft. (ADVERTENTIE) elke vrijdagavond ...lot 9 uur open Als U toch binnenkort nieuwe vitrage "nodig heeft, koop ze dan nu, deze mystêre is nu ex tra voordelig en,..,, is het bo vendien niet Ifeuk a!s er met de Kerst nieuwe vitrages ophangen? Extra lange fantasia mystêre van tsrlenka marquisetfa, met dubbele onderzoom, lengte 210 cm, nu per meter voor nog géén drïs en oen halve gulden. extpa lange mystêre ferlenka Vrijdagavond om 6 uur begint •op de ie etage da verkoopvap deze extra lange mystêre van terlenfra fantasie marquisette, met dubbels onderzoom, 2f0cmlang, per meter SCHIEDAM —Van het Anjerfonds heeft het bestuur van de Toonkunst in Schiedam een toezegging voor een subsidie ontvangen, zijnde 50 percent van de aankoopsom van een goed« tweedehands piano, Deez piano is door Toonkunst ge kocht ten behoeve van het gemengde koor en het kinderkoor. Doch deze piano staat in een zaal, waar ook an dere koren repeteren die eveneens ge bruik mogon maken van de piano. Dit was aanleiding voor het Toonkunstbe- stuur aan het Anjerfonds in Zuid-Hol. land een subsidie te vragen in de aan koop. Welk verzoek nu is ingewilligd. SCHIEDAM Geboren: Wilhelmus T. z.v. O- H. Boensma en T. J. J. Blom, Edwin A. z.v. K. Schroter en G. G. Bakker, Ray mond z.v. H. de Koning en M. H- van. Wee zei, Johann.es z.v. K. GlaJnbanls en A. Vijf- vink el, Marco z.v. A. H. Ostorholt en L. Witberg, Angétique d.v. G. van Tiiborg en \V. van Trlcht, Dafne d-v. H. U. Wesenaar en C, J. M de Vette Overleden: H. F. Flerlk, C5 jr echt. A. J. van üwieten, J. C. J- Dekkers, 66 jr. H. H. van Assendelft. 53 ir, R. M. A, Weyffen.- bach. 89 jr wed. A. StahUe, A. E. ScMkker, 83 jr echtg. G. Steln. SCHIEDAM, vrijdag Onder het personeel van het postkantoor in Schiedam is gistermiddag cn vannacht een kleine griepepidemie uitgebroken, ten gevolge waarvan meer dan de helft van het personeel, zeker 45 werknemers, zich vanmorgen ziek meldde. De directeur van het hoofd postkantoor deelde ons vanmorgen mee, dat deze massale ziekmelding vandaag en morgen een. grote vertra ging in het hes tellen van de post en in het bedienen aan de loketten ten gevolge zal hebben. Hfj deed een be roep op de Scbteüamse bevolking om begrip te bebben voor dc moeilijkhe den waar het postkantoor zich thans in bevindt en hoopte dat de bezetting van de diverse posten weer snel in orde zal zyn. SCHIEDAM In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam zal op zaterdag 20 december de jaar lijkse volkskerstzang worden gehou den, aanvang 20 uur. Onder de feëneke verlichting van de kaarsen in de kronen zullen de be kende kerstliederen worden gezongen, afwisselend begeleid door de heer J. P. Bekkers, organist van de Grote Kerk en door de chr. muziekvereni ging Harpe Davids o.l.v. de heer A. h. Glotzbach. Het kerstevangelie zal worden voorgelezen door vlootaalmoe- zenier pater B. W. Alkemade, die ook een korte kerstboodschap zal uitspre. ken. Een ieder is welkom in de (goed verwarmde) Grote Kerk. SCHIEDAM. Het Leger des Heils korps Schiedam organiseert wederom op eerste kerstdag, donderdag 25 de cember, een Vroege Kerstwijdings- dienst in het Bassagetheater, die om 6 uur begint. Leiders z(jn majoor en mevrouw Ch. Zürhaar. Maar te voren, op 'maandag 22 de cember, worden, ui het Shellpark Vijf- sluizen. de bijeenkomsten voor bejaar den gehouden, dit onder leiding van kolonel en mevrouw P. Deurlo. Die bijeenkomsten beginnen om half elf, twee uur en 7 uur 's avonds. In de Legerzaal aan de Lange Haven meer activiteiten. Op eerste kerstdag om 10.30 uur, samenkomst en om 17 uur een familie-kerstfeest voor ieder een, Op tweede kerstdag is het de beurt aan de kleinere en grotere zon dagschoolkinderen. Vandaag zijn overigens de bekende „kerstpotten" van het Heilsleger in de straten verschenen; morgen weer. De Leger des Heils-combo brengt za terdag een bezoek aan Antwerpen en de zangbrigade treedt zondag op In het Herv. Rusthuis aan de Tuinjaau, Op woensdag reiken de jonge heilssol daten kerstpresenten uit in hef G.Z. en de Dr. Nolet, terwijl het muziek korps in Bergambacht optreedt. Auto opengebroken (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. - Op de L, Raemaekersstraat is de auto van de heer M.M., directeur van de N.V Wegenlijnbedvijf Markeer, opengebro ken. Uit het voertuig worden vermist een semafoon en een tas met onderde len van een wegenlijnmachine. De to tale waarde bedraagt ca. 4500. SCHIEDAM, vrijdag. Op de Rot- terdamsedijk nabij de Singel is de 72-jarige M. "W. Martens, toen hij gis termiddag onvoorzichtig de rijbaan overstak, aangereden door de 10-jari ge bromfietser D. R. De heer Martens kwam te vallen en liep een hersen schudding op. Hij is ter behandeling in de Dr. Noletstichting opgenomen. De bromfiets, waarvan de bestuurder ook gevallen was, vervolgde zonder berijder zijn weg en botste tegen de auto van, mevr. H. O.-O. Auto en bromfiets werden beschadigd. BEGIN VAN BRAND IN CV-INSTALLATIE (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In het pand Jan van Riebeeckweg 2, waarin de N. V. Erdo gevestigd is, is gister middag brand uitgebroken in de oven van de centrale verwarming. Door een defect in de automaat werd de olie toevoer niet meer afgesloten en bleef de brandstof uit het reservoir stro men. De brandweer onder leiding van ondercommandant Passchier was snel ter plaatse en had de brand in korte tijd onder controle. De schade aan de cv-instgllatie is nog niet vastgesteld. Schaatsen in liet donker op landijsbaan (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Hoewel de pieuwe lanöysbaan in Ketbel eerst vanmiddag officieel In gebruik zou worden genomen, is er gisteravond reeds druk gebruik van gemaakt! Honderden schaatsers, overwegend jongeren uiteraard, bebben er bun baantjes getrokken. Echter In het don ker! De verlichting is er wel, maar za! pas vanmiddag voor het eerst ont steken worden. Deze voortijdige (maar wel erg be grijpelijk) ingebruikneming, wijst er op dat er beslist wel behoefte aan zo'n landijsbaan bestaat. Vooral ook omdat deze gratis te gebruiken is. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Ondanks een ferme tegenslag waarmee de organisatoren van het politiek-café gisteravond te kampen hadden, is de bijeenkomst in Nieuwstraat 12 toch geslaagd te noemen. Het punt van discussie op deze avond was de dienstweigering en de consequen ties daaraan verbonden. De commissie van zeven die de avond organiseerde had daarvoor een erkende dienstweigeraar en een be roepsmilitair uitgenodigd. De dienst weigeraar verscheen wel op het appèl maar de beroepsmilitair had het gis teravond laten afweten en de organi satoren waren er op korte termijn niet in geslaagd een vervangende beroeps- dienaar te vinden. Het debat was dan ook vrij eenzij dig, ondanks dat de vijftig aanwezigen een redelijke opkomst vond de or ganisatie het nodige tegenspel bo den aan de erkende dienstweigeraar Henk Kruyshaar, statenlid van de PSP en leraar aan de mavo Willem de Zwijger II. Henk Kruyshaar kon in het gezelschap, waarin een bijna ge lijkgestemde mening omtrent het dienstweigeren heerste, bijna niets anders, dan ervaringen ophalen uit zijn eigen dienstweigeringspcriode. Hij deed dit weliswaar op een boeiende wijze, maar de aanwezigen verlangden begrijpelijk naar een fel debat tussen beroepsmilitair en dienstweigeraar. Dat er ondanks dit gebrek aan discussie - door het niet aanwezig zijn van de militair toch af en toe diepgaande gesprekken ge voerd werden, geeft de organisatoren moed omeen volgende discussie avond in het politiek-café te beleggen. Dat zal dan geschieden op 15 januari 1970, weer in Nieuwstraat 12 en het onderwerp op die avond is dan waar schijnlijk: de problemen van de wer kende jongeren in Schiedam. De discussie geleid door de voor zitter van de PvdA afd. Schiedam, de heer P. C. Tij sen beperkte zich niet alleen tot dienstweigeren, maar breid de zich langzamerhand uit tot een in teressant gesprek over de democratie in de wereld. Informatiecentrum De „dienstweigeravond" is overi gens nog de start geweest van een ander belangrijke activiteit in Schie dam- In het kader van de her-structu rering waarmee stichting „de Teer- stoof" in gebouw Sursum Corda bezig is, werd gisteravond de oprichting be kend gemaakt van het Informatiecen trum voor Militaire Dienstweigering. Dit centrum gaat eens per week voorlopig op woensdagavond van acht tot tien uur in zaal vijf van Nieuw straat 12 informatie verstrekken aan hen die van plan zijn de militaire dienstplicht te weigeren. Gangmaker van dit centrum is Geert Jurgens, die bijgestaan door Rianna G er ding potentièele dienstwei geraars wil gaan begeleiden en bij stand verlenen bij het procederen om uit de militaire dienst te blijven. Geert Jurgens vertelde, dat het infor matiecentrum van plan is om de schoolhoofden te gaan verzoeken niet alleen voorlichting te laten geven door een ambtenaar van het Ministerie van Defensie, maar ook de bond van dienstweigeraars op de scholen infor matie te laten verstrekken. Suggesties Aan. het eind van de discussie avond in het politiek-café werd de aanwezigen gevraagd suggesties te ge ven en op- en aanmerkingen te ma ken. Als wens werd naar voren ge bracht, om de discussie niet langer dan een uur te laten duren, waarna de geïntereseerden de gelegenheid zouden moeten krijgen om in groepjes over de problematiek te gaan praten. Als slotopmerking liet een van de aanwezigen jongeren een belangrijk geluid boren. Hij zei: „We moeten proberen het probleem te vermijden, dat we een bepaald image krijgen. Er worden onderwerpen gsuggereerd die duidelijk uit de linkse hoek komen en daarmee zouden we mensen uit an dere richtingen de lust ontnemen om ook het politiek-café te bezoeken." Met deze wijze raad werd de avond besloten, waarna de organisatoren zich energiek gingen werpen op het samenstellen van het programma voor de volgende avond- MAASSLUIS 'Voor zaterdag a.s. komen ruim 500 jonge judo'ers in dc sportschool van Hermeveld op dc mat om met elkaar te strijden voor het clubkampioenschap en om de Remier Hulskerprijs. Om B uur 's morgens begint het ei gen clubkampioenschap. De leden van de „Mahorokan" (afgeleid van Ma-as- sluis, Ho-ek van Holland, Ro-zenburg en. het Japanse woord „kan" dat onge veer overeenkomt met ons woord soos) van 8 tot 16 jaar, zowel jongens als meisjes. Om 2 uur 's middags is er het open jeugdtoemooi waarvoor deel nemers tussen dc 12 en 15 jaar oud moeten zijn. Er zijn reeds zoveel in schrijvingen dat in. totaal 's middags zekar 500 jeugd1 gen met elkaar can eer zullen strijden. Naast de persoonlijke pryzen die per leeftijdsklasse gewonnen kunnen worden krijgt de vereniging of club die de meeste punten verzamelt, 's middags de naar Rainier Hulsker ge noemde wisseibeker. Dne jaar geleden heeft de heer Henneveld deze beker beschikbaar gesteld om daarmee de herinnering levend te houden aan Rei" nier Hulsker. Deze op jeugdige leef tijd op een autobahn in Duitsland dood gereden sportleraar uit Rotterdam heeft veel gedaan voor de judosport en de judobond in Zuid-Holland. De netto-opbrengst van dit grote judotoernooi zaj worden gestort in het „trainingsfonds", Dit fonds werd door de heer Henneveld ingesteld omdat hem was gebleken dat het intensief trainen en hot uitkomen op toernooien door geheel Nederland voor de jeug dige judosportbeoefenaars op finan ciële bezwaren stuit. Toch is training zeer noodzakelijk. Als er nu voor be gaafde leerlingen financiële moeilijk-' heden zijn, kan het „trairungsfonds" uitkomst brengen. (Van een onzer verslaggevers) HELLEVOETSLUIS, vrijdag De bouw- en sannemingsmaatschappij P. Rehorst uit Waddinxveen gaat een winkelcentrum in Hellevoetsluis bou wen, vermoedelijk in maart 1970. Het zal bestaan uit circa 18 winkels met een woonlaag. De winkels komen te staan op de hoek Rijksstraatweg-Tol weg. De firma bouwt voor eigen reke ning. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Op de oprit van Rijksweg 2D bij de 's Grave- landseweg raakte de 29-jarige M. G. van 't Veer gisteravond de macht ovei het stuur van zijn. auto kwijt De auto stipte, vloog uit de bocht en belandd«- op zijn kop in de berm. De heer Van 't Veer liep bij de slippartij geen ver wondingen op. Na een leven van hard voor zijn gezin en voor zijn taak is na een langdurig geduldig gedragen lijden van ons heengegaan mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, onze Broeder, Zwager en Oom Bastiaan Dull aard, echtgenoot van Ida Maria van Giessen, op de leeftijd van 66 jaar. M. Dullaard-van Giessen J. P. Dullaard L. Dullaard-Stoel Z. Dullaard M. Dullaard-Duizer J. W. Du'laard Th. J. M. Pullaard-Hendriks J. Rijntalder-DuUaard L. Rijntalder en kleinkinderen Schiedam, 17 december 1969 Rotterdamsedijk 270 c. De overledene ligt_ opgebaard in de rouwkamer Nassaulaan 68, Schiedam. Gelegenheid tot bezoek aldaar: vrijdag- en zaterdagavond van 8.30 tot 9 uur, zondagmiddag van 1.30 tot 2 uur. De begrafenis vindt plaats maandag 22 december a.s. op de Algemene begraafplaats Schiedam te 2.45 uur n.m. Vertrek vanaf het woonhuis te 2.30 uur n.m. GEMEENTE SCHIEDAM De burgemeester van Schiedam maakt bekend, dat de gemeenteraad op 12 december 1969 heeft verklaard dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor 't gedeel te van de gebieden Woudhoek-Zuid en Randbebouwing Groenoord, zoals dit rood omlijnd is aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening, S-3-192- De desbetreffende stukken liggen voor een ieder ter ge meentesecretarie (aid. openbare werken) tpr inzage. Schiedam, 19 december 1969. De burgemeester voornoemd, H, Roelfsema XE KOOP VRIJ WOONHUIS UlqcWrttüs) bouwjaar 1057. BEVATTENDE GROTE WOONKAMER, KEUKEN. KELDER, HAL, 3 slaapka mers en badkamer met balkon, geheel voorzien van cen trale verwarming, parketvloeren, voor- en achtertuin: gejegen te VLAARDINGEN-OOST nabij station. Vraag prijs S 41.000.—90% HYPOTHEEK MOGELIJK. Inlich tingen postbus 6224, Rotterdam of telefoon 010-350240. GEMEENTE SCHIEDAM SPBEEKDDR VAN DE CONTACT-AMBTENAAR Medegedeeld wordt, dat het spreekuur van de contact ambtenaar volgende week zal worden gehouden voor de bewoners van: ZUID: op maandag 22 december a.s., des avonds van 7—8 uur, in een zaal van de Bethelkerk, Oude Maas straat 24. Schiedam, 18 december I960. Vakantie Personeel gevraagd DE SCHIEDAMMER (Het Rot terdams Parool) vr, vaste be- zorgs(sters) voor Schiedam, en omstreken. Aartra. Hoogstr. Te, Schiedam, tel. 26270, des avonds na 7 uur tel. 356960. SÖ28 Gevraagd ACTIEVE VERTEGENWOORDIGER woonachtig in Schiedam of VlDardtngen, Inlichtingen tel. 260373. 2026 Voor de kerstdagen nog enkele verwarmde bungalows vanaf f 14.— per dag te huur. Reser veer tildlg. Inl. Internationale Vakantie Centrale. Tel. oiO- «5. S152 Foto, film en projectie Italiaanse kerstverlichting met 20% korting. Waar dat Wiel Draalt, Hoogstraat B7—89, Schiedam. Tel. 010.268436, S250 Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuoren, Hoogstraat 106, Schiedam, tel. 260720. Let op juiste adres. S160

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2