Kans dat Feijenoord speelt, is gering Konfrontatie met de essentie i» lil Ai Verliezer van Overmaas- CVV valt af Andy Warhol bij filmliga COUZY SilStllffll Rond honderd deelnemers aan vredes- voettocht ROTTERDAM RIJNMOND VELDEN IN WESTEN BESPEELBAAR Van Duyvenbode weer snelste in kersttoernooi Verre reizen voor overgangsklassers UITVERKORENEN Pakje rijst voor kerkbezoekers n.v. verzekerings maatschappij t&mt ck £aongzen£? 's-gravendijkwal 68 am-3 tel.010-251329* .cm 'zéde/i.ië^n.-f Volkskerstzang in De Doelen ook in de ziekenhuizen Chopinmatinee door Askenase met Kerstmis KLEUREN-TELEVISIE «mmmsmms y fèï iipmiy rsvjfêiïi Verschil Van Os Vrouw met mes gestoken Vechtpartijen hij inbeslagname van goederen door deurwaarder pa$f. - oiterdag 27 december 1969 Van onze sportredactie ROTTERDAM, zaterdag;. Als Ret weer op liet laatste moment niet ver- slecht er t, bestaat er een goede kam dat ook de amateurs morgen weer eens aan bod komen. Bjj Overmaas is het veld uitstekend bespeelbaar en omdat er óp de linker Maasoever bijna niets anders te beleven valt. verwacht voorzitter Paul Thomas een grote belangstelling bij de derby tegen CVV. Voor beide ploegen is het de wed strijd van de laatste kans. Overmaas en CW staan met Fluks op de vijfde tot en met zevende plaats met vier punten achterstand op leider RVC. De verliezer van zondag kan zich dan ook als uitgeschakeld beschou wen. Overmaas heeft in de laatste wedstrijden met blessures getobd, Ook zondag kan het nog niet op volle sterkte aantreden. Doelman Van Ho- rik is nog onvoldoende hersteld van eon rugblessure, spitsspeler Rooymans sukkelt met een onwillige knie en Lu- thart heeft na een griepaanval nog te weinig conditie. CW, dat uit zijn laatste drie com petitieduels vijf punten behaalde en ook in de oefenwedstrijden tegen HBS en Baronie een goede indruk maakte, heeft weer de beschikking over Leen Tump, die een tijdje door een enkel blessure op non-actief heeft gestaan. De Musschen, dat op de derde plaats staat en bij Roodenburg op be zoek gaat, is dit seizoen ook niet erg gelukkig. Rechtsachter Boudestein moet naar alle waarschijnlijkheid een knieoperatie ondergaan en ook mid denvoor Van der Most (maagklach ten) houdt er rekening mee dat hü binnenkort in het ziekenhuis opgeno men moet worden. Gelukkig is Dick Verschoor, die brandwonden aan een van zijn han den had opgelopen, weer beschikbaar. Daardoor kan Kok de plaats van Bou destein innemen. Neptunus is vrij. De opstellingen zijn: Overmaas: Meijer; Bomvens, Kreljer- moat. Góedkoop. Van Os; Van Gelderen, Ee Greef, De Kreek; v.d. Maas, Konings, Kwlst. CVV: Van Haaren; Verhoeven, v.d. Hel de, Van Dijk, Blok; Verhagen. Hollerhoek; Dubbeld, Koster, Tump, Broekhuizen. De Mnsschen: Zoeter; Kok, Van Luik. Verschoor, Boog-ert: Verschoof en Lanser; Vnn Drlel, Verhey, Krult. Waardhuizen. Van een medewerker ROTTERDAM, zaterdag. Voor de derde achtereenvolgende keer heeft Frits van Duyvenbode uit Schiedam het door zlju club, De Rotterdamse Leeuw, gehouden traditionele kerst toernooi op de rollen, op zün «aam gebracht. Hij legde hiermee beslag op de Janus van Herpen-beker. Een bij zonder snelle rit maakte hem voor de Vlaardlnger Dalmeycr, zijn voornaam ste concurrent, onbereikbaar. De an dere deelnemers speelden een onder geschikte rol. Reeds in de eerste de beste rit bracht Dalmeyer van De Coureur een prachtige tijd van 35.8 sec. op de hor loges. Lange tijd de snelsts. Jaak van der Torre verdreef hem evenwel met 34,9 van. de eerste plaats, Een plaats die v.d. Torren in de voorlaatste rit van de le helft aan Van Duyvenbode moest afstaan voor een uitermate snelle tijd van 34.3 sec. In de tweede helft, toen Dalmeyer aan de beurt was om op de snelste rol te rijden, stelde deze een beetje teleur, door slechts 0.8 sec. sneller te rijden dan in zijn eerste rit op de zware rol. Van der Torre verloor helemaal voe ling met het leidende duo, door slechts tot een zeer matige tijd van 37.7. te komen. Van Duyvenbode zat toen ei genlijk-al op rozen en had aan 36.3 voldoende om met 0.3 sec. voorsprong te winnen. Op 2.1 sec. van de winnaar werd v. d. Torre derde. □e uitslagen: A-klasse ra, 2 x IOOO meter. 1. F, van Duy. venbode (DRL) in 70.5 sec. 2. A. Dalmeyer Coureur), 70.8 sec.; 3. J. v.d. Torre tDRL); 4. J van Tilburg <DRL): G. F. Akerboom (Swift comb.); 6. W. v.d. Berg (WWV)i 7, Z, Seles (Kamper wielerclub): 8. G. Dekker (Apoïio); 9. A, van Herk (DRL); 10. H. Ur-- ban (Kamper wlelerd.). Veteranen, 2 x 500 meter. 1. P, Snel in 42J) sec,: 2- L. Kaptein; 3. A. Kievit; 4, F. Bisshof; 5. G. Tönder. Van onze sportredactie ROTTERDAM, zaterdag Het is weer de vraag In hoeverre liet programma betaald voetbal morgen doorgang zal kunnen vinden. In ket westen en het zuiden zijn de velden uitstekend bespeelbaar, maar in Groningen, Friesland en Drente is de toestand heel wat minder gunstig. Zo is de kans dat GVAV-Feijenoord doorgaat bijzonder gering. Se cretaris Gramsma van GVAV zei gisteravond: „Er zou op dit moment niet gespeeld kunnen worden. Er ligt nog ijs en water op het veld en er zit nog hal in de grond. Als het nu gaat vriezen wordt het een. ijs baan". Ondanks doze sombere vooruitzich ten hebben de Feijenoorders de kerst dagen niet helemaal in ledigheid door gebracht. Donderdag hadden zij vrij, maar gisteren hebben ze normaal ge traind. Ernst Huppel: „De jongens hadden frisse lucht nodig. In het be gin van de week hebben we alleen in de tent kunnen trainen". Het elftal van Feijenoord is nog niet bekend gemaalrt, maar het is vrijwel zeker dat Rob Theuns en Guus Haak de vervangers sullen zijn van de ge schorste Henk Wery en van Franz HasLl, die op medisch advies een tijdje rust moet houden en van Feijenoord toestemming heeft gekregen om de feestdagen in Wenen door te brengen. Guus Haak heeft dit seizoen al eer der in Feijenoords eerste elftal ge speeld els vervanger van de gebles seerde Piet Romeijn. Rob Theuns is pas vorige week aan de selectieploeg van Emst Rappel toegevoegd. De wedstrijd tegen GVAV zou voor hem echter geen debuut in de eredivisie betekenen. Enkele jaren geleden heeft hij een paar keer op de plaats van Coen Moulijn gespeeld. Dit jaar heeft hij zich in het B-elftal ook als een goede linksachter ontpopt, Sparta zal tegen NEC moeten be vestigen dat het de weg terug heeft gevonden. In Nijmegen speelden de ploegen destijds een spectaculaire wedstrijd, met niet minder dan drie strafschoppen. Onder Wiel Coerver won Sparta toen met 4-2. We ne men aan dat Pim Visser zondag voor een soortgelijk resultaat tekent. Het elftal van Sparta is ongewijzigd. Wladimir Ciric, de Joegoslavische aankoop van SW, is dinsdag in Schiedam teruggekeerd en heeft onder leiding van Rinus Gosens hard aan zijn conditie geschaafd. Toch was het gisteravond nog niet helemaal zeker, dat bij tegen Holland Sport van de partij zal zijn. SW heeft donderdag het transferbedrag bij de KNVB gede poneerd. De bond heeft daarvan tele grafisch mededeling gedaan aan de Joegoslavische voetbalbond, Novisad moet nu nog bevestigen dat Ciric toe stemming heeft om voor SW te spe len. In verband hiermee heeft Gosens nog geen elftal op papier durven te zetten. Hoe het ook zij, als SW zich in. de eredivisie wil handhaven, zal het moeten beginnen met zijn thuis wedstrijden le winnen. Jaap van der Leek, de trainer van Willem II, belt iedere week Bob Janse op om wat informaties te krijgen over de laatste tegenstander van Excelsior. Het competitieprogramma is namelijk zodanig dat de Tilburgers iedere keer de ploeg ontmoeten die een week daarvoor tegen Excelsior heeft ge speeld. Deze week is het telefoontje van Jaap van der Leek achterwege gebleven. Zondag staan Excelsior en Willem II namelijk op Woudestein te genover elkaar. Op eigen veld wonnen de Tilburgers destijds met 1-0. Excel sior moet in staat worden geacht om revanche te nemen en dat zou dan be tekenen dat de twee ploegen op de ranglijst van plaats verwisselen. Hermes DVS kan bij Limburgia op een warme ontvangst rekenen. De 7- 0-nederlaag, die de Limburgers in het begin van het seizoen in Schiedam le den, zal hen ongetwijfeld nog zwaar op de maag liggen. Voor Hennes DVS is het zaak om opnieuw te winnen. Dat zou hun puntentotaal op 22 bren gen. „Als we dan uit de volgende zes tien wedstrijden weer 22 punten ha len, promoveren we", meent trainer Joop Castenmiller. FEIJENOORD: Tremel; Ro meijn, Laseroms, Israel, Van Duf- venbode; Haak, Jansen. Van Ha- negem; Theuns, Klndvall, Mou- SPARTA: Van Beveren; Wal beek, Ter Horst, Eljkenbroek, Rentzon; v. d. Veen, De Quant, Bosveld; KHjnjan, Kowalik, Kris- tensen. SVV: elftal nog niet bekend. EXCELSIOR; Gellman; G. den Butter, Tetteroo, Milhlenbruch, Kleingeld; De Boom en A. den Butter; Libregts, Van Toledo, Kwakkernaat, Bassant HERMES DVS: Spermon; La gendijk, v. d. Burg, Van Nierop, Visser; Flacs en Klein; v» d. Voort, Bakkes, Van Kooten, De Kaay. Van een medewerker (Van een onzer verslaggevers SPIJKENISSE, zaterdag. Bezoe kers van kerstnachtdiensten en -mis sen in Sp'ukenisse kregen een pakje met rijst en erwten aangeboden van de werkgroep kerk en ontwikkelings samenwerking. „Wij wilden de mensen op een pro vocerende manier wakker maken", zei ons de heer M. de Jonge van de werk groep. „Er moet een mentaliteitsverande ring in de ryke landen komen. Het is dringend gewenst dat de kloof tussen rijke en arme landen nauwer wordt. Er moet iets gebeuren, anders zijn we verloren, zegt Oe Thant en wij staan achter die opmerking. Wij willen mensen benaderen vanuit hun christe lijk denken". De werkgroep heeft de minister voor ontwikkelingssamenwerking drs. B. J. Udmk ook een pakje gestuurd. (ADVERTENTIE) ROTTERDAM, zaterdag. Het vrtf beperkte zaalhandbalprogranvma voor het n.s. weekeinde biedt wedstrijden in de sporthallen te Schiedam, Dor drecht, Spljkenisse en Vlaardingen. De overgangsklasse-teams uit deze omge ving moeten verre reizen ondernemen. Zo gaan de Snelwiekheren op be zoek bij Were Dï in Middelburg. Snel- wiek staat met slechts één punt uit 6 wedstrijden op de laatste plaats in deze klasse, terwijl Were Di dat pas twee punten veroverde, de voorlaatste plaats bezet. En al hebben de Zeeu wen dan het voordeel op eigen terrein te spelen, toch houden we het erop dat Snelwick zondag kans zal zien met volle winst uit Middelburg terug te keren. De terugkeer van Rinus Keehnen in Snelwiek's eerste heeft het team een krachtige impuls gege ven. Als ook „spielmacher" Klip weer van de ziekenlijst kan worden afge voerd, moet een goed resultaat binnen het bereik van de oranje-blauwen lig gen. "Voor de Schuiters-dames zijn de papieren niet al te gemakkelijk. Zon dag verspeelden de zwart-groenen de leiding van hun klasse aan Swift 2, dat zondag in Roermond de Schutters ontvangt. De Swift-dames hebben dit weekeinde een dubbel voor de boeg. Voor vandaag staat een inhaalwed strijd tegen Posterholt op het pro gramma. Wellicht dat de vermoeienis sen van deze ontmoeting de Roer- mondsen tegen Schutters parten gaan spelen. Verpleging in klasse m ïïb Ha Voor een goede particuliere ZIEKTEKOSTENVERZEKERING kiest u dan het beste een polis van de RIJNMOND. PREMIE-TARIEF* (tot 1-1-71) volw. per laar kind per maand volw. 44.14 kind 26.39 •Toeslagen bij hogere leeftijden: 55-60 jaar: 30%; 60-65 jaar: 50%; voor vrouw(en)-alleen tevens 30%. Per gezin wordt premie berekend voor hoogstens drie kinderen beneden 16 jaar; voor studerende kinderen tot27 jaar kinderpremie. In de verzekering is begrepen: verpleging In een ziekenhuis, sa natorium, psychiatr.lnrichting.lncf. bijkomende kosten, ziekenver- voer. Specialistische behandelin gen inclusief medicijnen, röntgen foto's, laboratorium-onderzoek, enz. {eigen' risico per jaar per gezin f50.-; voor alleenstaanden f 25.-) Hulsartskosten kunnen worden medeverzekerd. Vraagt uw assurantieman of rechtstreeks: ROTTERDAM,, zaterdag Op kerst avond is in de grote Doelenzaal eon volkskerstzang gehouden. Deze bijeen komst. die twee maal achtereen ge houden werd, was georganiseerd door het comité Volkskerstzang. Dit comité staat onder auspiciën van de Oecume nische Raad en het R.K. Dekenaat in Rotterdam, Aai\ het programma werd meege werkt door o.a. het muziekkorps van het Leger des Heils, „The Freedom Singers", organist Wim Hardenbo! en de I. J. E.-koren met als dirigent Frits Heuvelink, die ook de samenzang leidde. Een boeiend onderdeel van het pro gramma was de declamatie van het gedicht „Kerstfeest" door de kleine Helma Venis, die met haar heldere meisjesstem veel indruk maakte in de immense zaal. Hierna trad het combo „The Freedom Singers" op. Zij brach ten een tweetal religieuze protest songs, die speciaal voor deze gelegen heid waren geschreven en waren ge baseerd on de brandende wereldpro blemen van dit moment. Dit was eveneens het geval met de toespraak die Jan Films hield. De heor Filius deed bovendien verslag van een reis naar het Biafraanse kin derdorp Gabon. Na afloop werd voor dit dorp gecollecteerd. Van de laatste bijeenkomst zond de ziekenomroep „De Maasstad" een di recte reportage uit naar een aantal zieken- en bejaardenhuizen. TN de lange jaren van Stefan Aske- -®* nase's recreatieve werkzaamheid heeft 2ijn kunstenaarschap vele fasen doorlopen, waarvan de meesle ten nauwste samenhingen met de algeme ne levensperioden van deïe grote pia nist, Zo behoorden zijn min oi meer op effect berekende vertolkingen bij de tijd, dat Askenase in de volle kracht van zijn leven was en kond.gdc bij het ouder worden de bezonkenheid zich aan, die zulke uiterlijkheden met meer nodig had. Deze bezonken heid heeft evenwel de laatste jaren steeds rigoureuzer aanleiding gegeven tot het kiezen van bedachtzame tempi en ook wel tot tempo vrij heden m stukken van grotere factuur, waarbij, in alle voorzicht:ghetd en eerbied te genover een interpreet van dit for maat, de vraag gesteld kan worden, of de marge, welke de vertolker is gege ven, niet enigszins wordt overschre den. Het publiek, dat tweede kerstmid dag de grote Doelenzaal goeddeels vulde, kon vooral op gedachten van deze strekking komen tijdens de eer ste helft van Askenase's Chopin-mati- nee, die met do Polonaise op. 71, de Nocturne op. 62 no. 2, de Barcarolle, de Berceuse en het tweede Scherzo stukken van dat grotere formaat bracht, dat aanleiding kan geven tot hyper-subjectivisme. De Barcarolle kreeg b.v. onder Askenase's handen een sterk vertraagd verloop en het be kende Scherzo in bes was er een voor beeld van, hoe per matengroep de tempi kunnen wisselen. Anders was het in de series Mazur ka's, Etudes en Walsen na de pauze. Niet dat de vermaarde Chopinspecia- list hierin afzag van bedaard tempi, maar zij klonken aanvaardbaarder en lieten daardoor de weg meer wij tot bewondering van de nog altijd fameu ze pianistiek en het rijkgeschakeerde toucher. Opvallend waren telkens in dit recital weer de geaccentueerde tussenstemmen, die wij altijd hebben beschouwd als één van de persoonlij ke toevoegingen van deze pianist, waarmee hij de materie voor zichzélf levend heeft weten te houden. Natuurlijk schonken de toehoorders de grijze maestro een geestdriftig ap plaus, dat drie toegiften uitlokte, mis schien nog het knapst en boeiendst gespeeld van alles, wat Askenase deze middag bracht. Het waren een veder lichte Scarlattï-sonate (in G), een In tieme Serenade of the doll uit Chil dren's corner van Debussy en een rus- tig-naleve Landler van Mozart. ELLY SALOMÉ In. het programma van de Rotter damse Filmliga maandagavond in het Kriteriontheater een „underground- film" uit de Verenigde Staten: The shopper (Hcdy) van Andy Warhol, de popartkunstenaar van het eerste uur die nu al zo'n vijftig films heeft ge maakt. In The shopper geeft Warhol een cynisch, hier en daar komisch portret van de voosheid van het filmsterren- dom. Hedy is de filmster Hedy La- marr (een travestierol van Mario Montez) die na betrapt te zijn bij winkeldiefstallen een verkoopster en een warenhuisdetective om het leven brengt. Daar blijft het niet bij. Uiteindelijk staat zij terecht, drie echtgenoten be schuldigen haar van de gekste dingen, een rechter doet haar beledigende voorstellen (Hedy; ga niet te ver) en tenslotte moet zij de gifbeker drinken. De film is opgenomen In eenkale workshop. Over de verstaanbaarheid van de gesprekken heeft Warhol zich geen zorgen gemaakt; het verhaal is daardoor zeer slecht te volgen. (ADVERTENTIE) OP RUIME KEUZE EN GOEDE SERVICE KUNT U REKENEN BIJ AERTV. NESSTRAAT 38 le M1DDELL4NDSTR, 72 TEL 11 B3t 1-235327 DAGBOEKSCHRIJVER IS ZIEK O Je moet Trudy Dreseher met haar dieren, haar keramiek bezig gezien hebben, om te beseffen, wat deze dieren voor haar betekenen. Een zorgvuldigheid in omgang, die de gebruikelijke voorzichtigheid met keramiek verre te boven gaat. Bijgevolg ook een relatie,die verder gaat dan die van de meeste pottenbakkers met hun breekbare eindresultaten. Wat precies deze relatie is valt moei lijk te definiëren: liefde, jeugdherinneringen, angst, tederheid of misschien alleen maar dan grandioos gedaan vorm middel om de mens gestalte te geven. Trudy Dreseher kiest voor het dier. En onder hen dan nog voor de onaanzienlijkste, de lelijkste mis schien ook, maar in ieder geval voor dieren (kippen, muizen, padden, kikkers) met een zeer geringe aai baarheidsfactor. Dieren ook die de grote massa zo al niet dom, dan toeh zeker „vies" vindt. Nu is het dier in de beeldende 'kunst, en zeker ook in de keramiek, geen vreemde. Vanaf dat er kunst was, was er het dier. Grote culturen leverden keramische hoogtepunten op, die tot het rijkste be horen, dat we bezitten: de gezadelde paarden uit de T'ang-dynastie, het Egyptische nijlpaard je uit liet Louvre, de als schenkkannen dienstdoende vogels uit het pre-Columbiaans. Het is een welhaast onafzien bare rij van dieren, die de arken van onze cultuur vullen. Ook in de hedendaagse Nederlandse keramiek speelt het dier nog steeds zijn rol dapper en vooral lieflijk mee. De fabeldiertjes van Ottie van "Rees, de grappige spookseltjes van Hans de Jong zijn be kend en geliefd. Maar tussen deze diertjes en die van Trudy Dreseher ligt een wereld van verschil. Ze hebben, behalve hun dier zijn, niets, maar dan ook niets met elkaar te maken. Alle schone schijn, alle uiterlijkheid én alle con cessies zijn vermeden. Trudy Dreseher gebruikt en dat ïs heel essentieel geen glazuur. Ze werkt alleen met de (roodbakkende) klei. Maar wat ze dan met die klei doet, is ongelooflijk. Ze is er mee in staat, beter misschien nog dan met welk glazuur ook, kleurschakeringen die tevens knappe reallteitsaanduidingen zijn, aan te brengen, die doen vermoeden, dat er een onderhuids leven gaande is. Heel sterk is dat het geval in de twee mannekoppen die ze tentoonstelt. Ze bewijst er mee, dat ze zeer wel in staat is adequaat een mens uit te beelden. Maar vreemd genoeg ontmoet je die mens duidelijker en vooral onlhuUender in haar dieren. Sommige van haar hangende, geslachte kippen zijn gekruisigd. Er zijn misschien mensen, voor wie dit stotend is, maar als ze aan hun gekwetstheid voorbijzien, zullen 2e ontdekken, dat juist zo'n ge kruisigde kop de volle gruwel van bet kruisigen, de lichamelijkheid van de pijn en de weerloosheid tegen de dood scherper illustreert dan de door kijkgewen- ning en cultuurverfijning afgesleten traditionele Christusfiguur. Van Os exposeert in Oe Doelen. Hetzelfde geldt misschien ook wel %'oor de hevig heid, waarmee ze de kijker confronteert met de seksualiteit puur de paring. Haar parende kikkers zullen voor velen vreemd zijn, misschien amusant of afstotend, maar zeker zijn ze een benadering van de seks, die verhelderend kan zijn of tot denken ret. Het geldt trouwens voor haar hele tentoonstelling, die het wat comfortabele gemak, waarmee wc vaak esthetisch genot consui/.crcn flink overhoop haalt. Een tentoonstelling die u met licht vergeet. Wonderwel bij haar passend is de andere exposant: Ton van Os. Het is alweer tamelijk lang geleden (1967 Het Venster), dat hij met zijn werk in Rotterdam te zien was. Toen waren het. en dal was min of meer een sensatie, schilderijen. Van Os was namelijk bekend als graficus (hij won er een Drem- pelprijs mee). Voor hen die meenden dat Rotterdam een graficus minder had, moet de tentoonstelling in expositiezaal „De Doelen" een verademing en een verrassing zijn, temeer daar Van Os als graficus rijper is terugge komen. De vierendertig prenten die hij toont laten dezelfde scherpe waarnemer zien, die hij altijd al was, met dit verschil, dat hel arsenaal aan grafiseh-foeeldende middelen rijker en volgroeider is. Een beheersing van de techniek van het etsen, die aan iedere prent met plezier en verbazinc is af le lezen. Jc kriigt de indruk, dat Van Os als een be/etene aan deze serie gewerkt heeft alle etsen zijn van 1969 en dat hij, nog werkend aan de ene, alweer dacht aan nog weer andere mogelijkheden om het gezien graf'sch weer te geven. Er zijn etsen bij die je in verwarring brengen, die je doen geloven, dat je met een litho te maken hebt (no. 19), dezelfde kmimigheid, dezelfde krijtachtige structuur. Weer andere etsen bestaan voornamelijk uit enkele, snel geëtste lijnen of dik, schijnbaar met penseel aangebrachte, zwarte partijen, die het kader vormen waarbinnen de voorstelling is gevat. Van Os moet zelf enorm plezier hebben in de moge lijkheden die de combinatie van zink en salpeterzuur hem bieden, hoe anders kon hij ooit een prent maken, die alleen een viltachtige structuur tot onderwerp heeft? Een geheel nieuw aspect overigens; een non- figuratieve Van Os! Toch overheerst de figuratie. Hij zou ze niet kun nen missen. Er is te veel gezien. Te veel waargenomen om het niet meer kwijt te willen: dwergen, embryo's, situaties ook (de met zijn map met prenten leurende kunstenaar) en dromen misschien. Voor een ding waakt Van Os echter angstvallig. Interpretatie. Geen titels, geen moralistische bood schappen. Dat laat hij aan de beschouwer over. Zijn confrontatie is ook uw confrontatie, maar uw interpretatie zeer waarschijnlijk niet de zijne. Geen gemakkelijke expositie, maar wel een indrukwekken de. En een denkertje misschien. (Tot 12 januari). CEES VAN DER GEER (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De vrc- des-voettocht in Schiedam, die in het kader van een soortgelijke landelijke actie op kerstavond georganiseerd werd, heeft niet het aantal belangstel lenden getrokken, waarop de organi satoren gehoopt hallen. Nog geen hondera „vredes-wande- laars" hebben woensdagavond, de rou te gelopen, die door dc organisatoren in overleg met de gemeentelijke poli tie was vastgesteld. Een route overigens, waar niet ie dereen het mee eens was, omdat hij volgens sommigen voerde door die de len van de stad, waar op de minste publieke belangstelling gerekend kon worden. De organisatoren konden nog niet zeggen in hoeverre de vrijwillige bij dragen van de deelnemers in de on kosten toereikend zouden zijn, maar zij verwachtten toch wel te kort te zullen komen. Na de mars kwamen de wandelaars bijeen in het kerst-nieuwscentrum in Nieuwstraat 12, waar heftig gediscus- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag Op de avond van eerste kerstdag besloot de 22-jarige J. G. van H. zijn voormalige concubine in de omgeving van de Eben Kaézerstraat op te zoeken. De vrouw had bezoek van een vriendin, de 33-jarige L. van D. uit Rotterdam. De jongeman kreeg ruzie met deze vrouw, pakte een mes uit de keuken en gaf haar een 8 centimeter lange snee over het voorhoofd. Daarna gaf hij haar nog klappen op het hoofd. De polil.e kon Van H. die als beroep chauffeur opgeeft, in de Eben Haczer- straat aanhouden. Het slachtoffer moest in het Zuiderziekenhuis worden behandeld. sieerd werd. Uit die discussie werd het plan geboren om te komen tot een vredes-werkgroep in Schiedam. Een twintigtal jongeren verklaarden zich in de kerstnacht bereid om dit protect op te zetten. Het kerst-nieuwscentrum (waar een zeer groot spandoek hangt met dc tekst: „Wüton-Fijenoord in oorlogs- tuig wenst u Vredig Kerstfeest") Is zaterdag 27 december geopend van 14 Vn 21 uVr.eAzondag 28 december \an 10 uur tot 20 uur in Nieuwstraat ROTTERDAM, zaterdag Bij het beslag dat een deurwaarder afgelopen dinsdag legde op goederen in een café in het boetiekcentnun De Tempel (In dc voormalige Josephkerk) hebben 2 ^.ongeregeldheden voorgedaan waarbij een aanfal Surinaamse musici politiemannen bedreigde. Twee mannen werden aangehouden: de 31-jarige musicus B. T. en de even oude kelner M. F. Zij werden nog dezelfde dag vrijgelaten. Politicagenten maakten in eerste in- s'antie een einde aan een vechtpartij tussen Surinamers en verhuizers die poor dc deurwaarder waren ingescha keld. Hierna trok T„ een zakmes en dreigde iedereen die nog iets zou weg halen, neer te steken. Toen de Surinamers vervolgens In strumenten waarop beslag was gelegd mt de verhuiswagen haalden, ontstond er opnieuw een vechtpartij. T. zwaai de weer mot zijn 2akmes en F. sloeg met een vuilnisemmer naar de politie. Zoals bekent) verkeert De Tempel m financiële moeilijkheden. De be heerders, Jim. Bijlard en Huub Wil- lemsen, moesten zich onlangs van de eigenaar, naehtclubexploiUnt J. H. van Wegen, terugtrekken. Het café was allang op last van de politie gesloten omdat er geen drankvergunrdng was.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1