verlopen in Schie -1980 IÉSB SCHIEDAM Interessante strijd om de tafeltennistitels Het was ook veel te koud buiten! TOTOGELDEN VOOR DE AMATEURCLUBS Voorzitter J. v. d. Touw: Pand GGD wordt veel groter SCHIEDAM Van Loenen voor autolakken Afsluiting Kerkweg A.S. NAAMDAG STAATSLOTEN Verlioeff BURGEMEESTER RECEPTIE AUTO IN VREUGDEVUUR Oudejaarsdag enige dag zonder aanrijdingen SOS-LOTERIJ GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Apotheekdienst Geslaagden bij brandweer Vanavond en de hele zaterdag in de Beurs Rotterdamse b en w brengen plan wereld handelscentrum 8 jan. in raad C'70 kost gemeente 5 miljoen AUTO GESTOLEN groentenhandel door vuurwerk Op Nieuwjaars receptie van „Schiedam" Zoon Margriet heet Bernhard Lucas Emanuel Brand in Spuitbusje in 550 autokleuren. Dam 41-—45, Schiedam. Telefoon 266192. GEMEENTE SCHIEDAM lil verband met het leggen van buizen door de Kerkweg (plm. 250 m. ten zuidwesten van het kruispunt met de Joppelaan) zal de KERKWEG in de periode van 5 t/m 0 januari 1970 gedurende tenminste 2 dagen voor alle verkeer zijn afgeslo ten. Indien door heersende vorst dit werk niet uitgevoerd kan worden, zal deze afsluiting op een later tijdstip plaatsvinden. Schiedam» 2 januari 1970. begint bij ons de verkoop van Personeel gevraagd DE SCHIEDAMMER (Het Rot terdams Parool) vr. vasté be- zorgers(sters) voor Schiedam on omstreken. Aanm. Hoogstr. 76. Schiedam, tel. 26270. des avonds na 7 uur, tel. 155960. Foto. film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl wacht. Foto Van Vuur en, Hoogstr. 106, Schiedam, tel. 266720; Let op juiste adres. S1S0 Textielververjj Oostsin gel 2 tel. na 5 uur 268924 MANTEL verven 37,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,56 p. mtr SUÈDE. JASJES (kort) reinigen 17,- In de aula van het Stedelijk Museum hebben burgemeester H. Roelfsema en mevrouw M. A, Roelfsema-Poelstra gisteren weer de gebruikelijke Nieuwjaarsreceptie gehouden. Er was flink belangstel ling. Vele ambtenaren, bestuurderen van verenigingen en organi saties en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven zijn het burge- meesterspaer de gelukwensen komen aanbieden. Onder hen-(op de foto) ook de heer en mevrouw P. van Vollenhoven, de grootouders van het op kerstdag geboren prinsje Bernhard Lucas Emanuel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag De vie ring van oudejaarsavond en van de intrede van het nieuwe jaar 1970 is in Schiedam opvallend rustig verlopen. Het mag dan zijn dat er ook dit jaar weer flink wat vuurwerk is gekocht, zoals we eerder melden, het was op oude jaarsavond nauwelijks te merken. Waarschijnlijk hebben de vinnige koude en de scherpe wind de mensen en zelfs de op een pretje uit zijnde jongeren binnenshuis gehouden. In het stadscentrum was het in elk geval al vroeg als uitgestorven! Ook op de hoofd wegen en de uitvalswegen was het heel rustig. Pas tegen twaalf uur, toen in de warme huiskamers de glazen werden geheven en in de havens de traditio nele schcepssircncs loeiden, werd het wat levendiger. Toen knalden de rot jes, de voetzoekers en de „kanonsla gen toen trokken dc vuurpijlen hun vurige strepen door de gedekte lucht. Toen ook werden hier en daar wat vreugdevuren gestookt, van oude kerstbomen of oude rommel. De surveillerende politie heeft het niet druk gohad en do brandweer hoeft zelfs geen enkele maai hoeven uit to rukken, wat toch -echt wel een uitzondering was. Zo werd het „vuri ge hoogtepunt van de oudejaarsvie- rmg de Lradionele „fik", die op de hoek van de Mar instraal en de Fabri- straat. werd gestookt van oude bomen en brandbaar afval. Dat is een oud gebruikt, dat door de politie oogluikend wordt toegelaten. Er was wel veel be kijks, maar vervelend is het daar niet geworden. Op het Rubensplein, waar de opge schoten jongens-in de afgelopen jaren wel eens voor relletjes hebben ge zorgd wes het nu uitgestorven rond twaalf uur. Pas na twee uur werd het wat drukker op wegen, toen de vroeg „gelukvA-.iSors" op pad gingen of van het feest terugkwamen. Brandjes Toch enkele brand-Incidenten. In de Lorentxlaan raakte een zonnescherm van een bakkerswinkel in brand door vuurwerk, maar het vuur kon door de bovenwonenden met enkele emmers water worden geblust Op de Rotter- damsedJjk bencdcndijks raakte bij een bomenvuurtje een auto in brand. Aan de Vlaardingerdijk was er brand in do kelder van een groenten- winkel, die overigens eerst donderdag ochtend opvlamde, Mogelijk is hier ook sprake van vuurwerk, dat door de kelderramen naar binnen is gekomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De laatste dag in 1969 is tevens dc enige dag ge worden waarop hü de politie geen aanmeldingen van aanrijdingen zijn binnengekomen. Op alle andere dagen in 1969 heeft de politic een of meer aanrijdingen moeten venverken. Het nieuwe jaar was nog maar en kele uren oud, toen op de Nieuwe Damlaan de heer J. T. M. G. met zijn auto over de kop sloeg. Hij raakte op een glad weggedeelte de macht over het stuur kwijt en kwam in een slip. De bestuurder is met een pijnlijke linker schouder en verwondingen aan de rechter hand in het gemeentezie kenhuis behandeld. SCHIEDAM Het winnende num mer van de loterij van de Stichting Opbouw Schiedam met als hoofdprijs een vaatwasmaohinc of een wasauto maat is geworden: 23500. De openbare trekking in het S-G/yW Bureau werd in tegenwoor digheid van de heer F. Sterenberg, voorzitter van de Stichting Opbouw Schiedam en de heer G. P, Verhuls- donk, lid van het Stichtingsbestuur verricht door een vijftal belangstel lende jongelui: Hans Hitman, Delf.- Jandseweg 224; Dia Scholte, Maas- damstraat 5; Ronnie Fillekes, Paulus Potterstraat 51aMartin Mulder, Nieuwe Haven 279 b; en Irene den Uyl, Westfrankelandsestraat 97. Het vreugdevuur beperkte zich aan de Rotterdamsedijk bene- demüj'ks in Schiedam niet alleen tot kerstbomen, ook een auto werd in brand gestoken. Abonnees bulten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. .A/VWV* SCHIEDAM Apotheek Evers, Lange Haven 8i, tel. 268242, neemt dit weekend van vrijdag 18 uur tot maan dag 8 uur de wachtdienst voor apo theken waar en gedurende de volgen de week ook de nachtdienst. In spoedgevallen zijn de huisartsen tc bereiken via de telefonische bood schappendienst op nummer 206611. SCHIEDAM Twaalf brandweer lieden van het Schiedamse korps heb ben met goed gevolg het examen voor het rijksdiploma brandwacht le klasse afgelegd. Het examen werd afgeno men in de brandweerkazerne. De geslaagden zijn de heren: C. C. Bravenboer, P. J. van Eijk, H. de Ja- gfer, H. Kool, J. Kool, A. W, M. van der Laar, C. Lemmen, R. R. van der Meer, H. O verheul, J. W. Seijkens, J. P. van der Vlies en K. Zuidema, SCHIEDAM, vrijdag. Als van avond In De Koopmansbeurs de junio ren 3e klasse de eerste slagen wisse len, hebben daarmee de twintigste Schiedamse tafeltenniskampiocn- schappen een aanvang genomen. In dit lustnimjaar beeft de toernooilei- ding (gevormd door bestuursleden van NOAD en TSF) een toernoolvorm gekozen die afwijkt van die van de laatste jaren: in plaats van op vijf achtereenvolgende avonden, wordt nu op één avond en de gehele zaterdag morgen dus gespeeld. De inschrij ving is met 87 deelnemers en 129 In schrijvingen weliswaar hóger dan In de voorafgaande jaren, doch is tocli wat onder de verwachtingen van de organisatoren gebleven. Dc gelegen- hcidstafcltennlssers hebben voor een deel verstek laten gaan. Doch véél meer inschrijvingen zou de toernooi- commlssie niet hebben kunnen ver werken; daarvoor biedt De Koop mansbeurs te weinig ruimte. Vooral in de hoofdklasse wacht een interessante strijd om de hoogste titel: die van kampioen van Schiedam 1970. Ofschoon de kampioen 1968 en 1969, Nico van Slobbe ontbreekt, mag toch van een zeer sterke bezetting worden gesproken. De TSF'er Henny Stolk is als eerste geplaatst, maar door deelne ming van Jan Knikkenberg en Ronnie v. d. Aa (beiden voor NOAD) zal Stolk zware strijd moeten leveren. Als vierde is geplaatst Cas van Koetsveld (TSF), die stellig ook een belangrijke rol zal spelen in dit kampioenschap.. De vraag rijst of Hans v. d. Broek (jeugdkampioen van Nederland) niet ten onrechte niet tot de.eerste vier ge plaatsten behoort. Uiteraard is deze Hans v. d. Broek wel favoriet en geplaatst in de over gangsklasse. L. de Lange is hier zijn sterkste opponent. In de eerste klasse zijn het Johnny Buyk, A. Broeren, Bram Koogje e.ï René Schewe die, in deze volgorde van sterkte, worden geacht tot de laatste vier to kunnen doordringen; ook deze klasse kan ei;,- spannende strijd brengen. Of Paul de Looze, vele malen favoriet voor de titel 2e klasse doch (bijna) steeds tweede in de uitslag, er thans in zal slagen de éérste prijs te verove ren is een open vraag, Daan v. i. Oe ver, Leen de Ligt en Wim 6 Raaij zijn de mannen die met hem in de halve finales worden verwacht. In de 3e klasse is Nol Rieken (TSF) de fa voriet, in de 4e klasse werd Siem Sie- mansma (van het Maassluise WTV") als sterkste inschrijver beschouwd. De jeugd speelt om drie Schiedamse titels, die in de klassen 1, 2 en 3, Twee TSF'ers zijn in klasse 1 favoriet voor de erenaam „Schiedams junio renkampioen 1970": Jan Lansbergen en John Blomsteel, Naast deze individuele kampioen schappen wordt er óók gespeeld om de verenigingsbekers voor senioren en junioren. TSF Is houder van beide, maar gezien de belangTijke verster king die NOAD zowel bij de ouderen ais Jongeren heeft ondergaan mag ook op dit punt een interessante strijd worden verwacht. Vanavond om half zeven vangen de eerste wedstrijden aan en er wordt tot 12 uur gespeeld in De Koopmans beurs. Morgenochtend bijten om 9 uur reeds de junioren eerste klasse het spits af; vanaf tien minuten over twee 's middags tonen de overgangsklassen hun kunnen, om 10 minuten voor half vijf beginnen de hoofdklassers met het spelen van hun poules. Van tien minuten voor half zeven tot half acht Is er pauze in De Koopmansbeurs; daarna vangen in alle klassen de hal ve eindstrijden aan. Met het spelen van de acht finales wordt om onge veer 9 uur begonnen. Burgemeester H. Roelfsema 2al za terdagavond de prijsuitreiking ver richten, Het traditionele „vreugdevuur" op de hoek van de Mariastraat en Fabristraat met oudjaar, dat wel veel kijkers trok, maar verder rustig verliep. Geen woord over Amsterdam (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De gemeenteraad van Rotterdam krijgt op donderdag 8 januari het voorstel voor een wereldhan delscentrum te behandelen. Het gaat hier om de plannen, die reeds eerder openbaar ge maakt werden. Op eén terrein in de Leuvehaven in het hartje van de stad willen b en w een gebou wencomplex met twee torenge bouwen van 35 verdiepingen, par keergarages, een hotel en winkels bouwen. Twee aan de Leuvehaven gevestig de bedrijven hebben een bezwaar schrift ingediend, B en w zeggen nog: „Een spoedige verwezenlijking van het wereldhan delscentrum achten wij voor onze ge meente van grote betekenis. Niet al leen zal het centrum bijdragen tot een evenwichtiger structuur van het wa terweggebied, maar tevens zal de bij drage voor hot stedelijk leven van Rot terdam bijzonder waardevol zijn". B en w van Rotterdam reppen in de begeleidingsbrief met geen woord over het overleg dat met Amsterdam, dat ook plannen voor het wereldhan delscentrum heeft, is gevoerd of over het overleg, dat met de minister van economische zaken over dit onderwerp is gevoerd. ROTTERDAM, vrijdag. in de raming van de (gemeentelijke) kosten van C '70 Is geen wijziging gekomen, zo deelt wethouder J. G. van der Ploeg in een overzicht over de stand van zaken rondom de manifestatie C '70 mee. De kosten bedragen vijf miljoen gulden. Meegedeeld wordt onder meer dat .een klein theater' twaalf filmversla gen over zes in de oorlog verwoeste steden gaat vertonen, dat de haven- maquette die op het Weena wordt geplaatst, na 1 oktober '70 behouden blijft voor Rotterdam, dat het Beurs plein het centrum wordt van activi teiten die do wijken ontplooien en dat bij het Schouwburgplein een pa viljoen. met onder meer een aantal bowlingbanen komt en bij het Pic colotheater wordt een gebouwtje neer gezet voor lichamelijk gehandicapte Rotterdammers. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Op de Vlaardingerdijk heeft op nieuwjaars morgen 10.15 uur in de groenten- en fruithandel P. Duijfhuizen een felle brand een deel van de Inventaris en interieur verwoest. Het vuur is waar- schijnlijk ontstaan door vonken van i ontploffend vuurwerk, die door een openstaand raam van het' souterrain de opslagplaats onder de winkel zijn binnengewaaid. De brandweer, die de winkel was binnengedrongen om beter te kunnen blussen, kon niet voorko-^ men dat door de hevige rookontwik keling een schade van ca. 7000 gulden aan goederen 'en inventaris is ont- j staan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM,, vrijdag. De heer M. F. uit Rotterdam heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn personenauto merk Fiat 850 Coupé, kleur blauw, kenteken 1817—AS Het voertuig stond geparkeerd op de Lange Haven. (ADVERTENTIE) (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Het is bij de Schiedamse sportverenigingen een goede gewoonte om op de eerste dag van het nieuwe jaar een nieuwjaars receptie te houden. Zo ook bij de SV en HV Schiedam waar de traditie ge worden nteuwsjaarsrede van voorzit ter Jo van der Touw van belang is, omdat eik jaar dc heer Van der Touw wel enkele behartenswaardige woor den te zeggen heeft over het voetbal- bestel in het algemeen. Zijn nieuws- jaarsrede viel dit maal in vier delen uiteen en de heildronk werd dan ook in vier slokken verdeeld. Het verheugde de voorzitter, dat weer zoveel leden naar het clublokaal waren gekomen. „Het is een saamho righeid die meer betekent, dan alleen maar lid zijn van de vereniging. Hoe heerlijk is het niet terug te blikken op een voor ons zo succesvol jaar. Suc cessen die alleen' maar bereikt zijn ge worden omdat we daar allemaal toe hebben bijgedragen", aldus de voor zitter die een beroep deed op de leden om zich in te spannen om alles wat in 1969 is bereikt te behouden. „Het is heel normaal en dat zien we overal, dat na een succesrijke pe riode er één komt met terugslag. La ten we er gezamenlijk voor waken dat dit bij ons niet zal gebeuren en ik hoop dan ook dat het jaar 1970 een jaar zal worden met gezonde en nutti ge sportbeoefening in de SV en HV. Schiedam. Daar wil ik de eerste toast op uitbrengen". Het tweede gedeelte van de toe spraak ging in het bijzonder over dc voetbal toto. „Als het betaalde voetbal zijn zin krijgt, zullen de betaalde clubs nog meer uit de totopot kunnen gaan put ton dan nu. De heer Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal heeft zijn medewerking tot de vergaande plannen al toegezegd. Ik ben daar fel togen!" De totogelden komen hoofdzakelijk binnen door het harde werk in de amateurverenigingen. Ik ben beslist niet togen het betaalde voetbal, maar het is toch al te gek, als de gelden uit de toto-opbrengst gebruikt gaan wor den om clubs uit het betaalde voetbal van een faillissement te redden. Het betaalde voetbal is een zakelijke aan gelegenheid geworden en zij moeten het dan ook maar zakelijker aanpak ken. Ik ben van mening dat de toto- gelden moeten worden verdeeld onder de amateurs en niet tot het redden van het betaalde voetbal". De tweede heildronk bracht de heer Van der Touw uit op Gerard Zonne veld, die dertig jaar bestuurslid is ge weest en op de eerstvolgende jaarver gadering als zodanig afscheid zal ne men. Een geschenk onder couvert was de beloning voor dertig jaar trouw aan de vereniging. De derde heildronk ging naar Cor Warmendam en zyn echtgenote. H(j werd uitgeroepen tot „het meest ver dienstelijke lid in het Jaar 1969" en hij nam daarmee dc titel over van Jan van Namen. „Er zijn mensen die nooit gewaar deerd worden, omdat het werk dat zij doen als vanzelfsprekend wordt be schouwd. Al het werk aan het honk balstadion en het materiaal was bij jou in goede handen en ik hoop, dat je het gegeven is je werk nog lang te kunnen doen." Een cadeaubon voor Cor en een boeket bloemen voor zijn vrouw, onderstreepten woorden van de voorzitter. Het laatste gedeelte van de nieuw jaarsrede, betrof de uitbreiding van het clubhuis. „We hadden gehoopt dat het nu klaar zou zijn. Dat is niet mo gen lukken omdat we helaas nog te weinig vrije dagen hebben." Een ge deelte is klaar, namelijk de hal en de toiletgroepen. „Bouwpastor" de heer Ebben mocht het oude toiletgedeelte sluiten en het nieuwe openen. Op de afbouw van het geheel en op de gezondheid van de le den en een plezierige sportbeoefening in Schiedam werd de laatste toast uit gebracht. De grote Sehiedamfamilie bleef hierna nog lang gezellig bijeen op de eerste dag van het nieuwe jaar. Er waren verder nog druk bezochte recepties of instuiven bij Excelsior '20, SW, Hermes-DVS en DHS. Zo werd op de eerste dag van het jaar bewezen dat Schiedam kan bogen op verenigingen met een gezond cluble ven. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, vrijdag De twee de zoon van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven heet Bernhard Lucas Emanuel, Mr, Van Vollenhoven noemde deze namen woensdag in het Nijmeegse raadhuis, waar hij aangifte deed van de geboorte van het prinsje. De burgemeester van Nijmegen, mr. Th. M. J. de Graaf, trad hierbij op als ambtenaar van de burgerlijke stand. Overeenkomstig het voorschrift van het koninklijk huls-besluit, had de heer Van Vollenhoven z\jn zoon even daarvoor in het ziekenhuis getoond aan de burgemeester van Nijmegen in aanwezigheid van de getuigen dr. L. J. M. Bccl, vice-president van de Raad van State, en mr. H. W. Bloemcrs, commissaris der koningin in de pro vincie Gelderland, prof, dr. J. L. Mastboom en de andere leden van het medisch team, alsmede dr. J. van Campcn, directeur van het St. Rad- antieke doopjurk. vrijdag 2 januari. 1970 - pag. ROTTERDAM, vrijdag. Het centraal gebouw voor de volksgezond heid aan de Baan zal in de komende jaren aanzienlijk worden uitgebreid; De uitbreiding geschiedt in twee fa sen. De eerste omvat de bouw van. een nieuwe vleugel met twee bouwlagen aan de zijde van de baan en de stich ting van een beganegrondverdieping van een aanbouw aan de zijde van de Schiedamsedük. In een latex stadium kan deze vleugel worden voltooid tot zes bouwlagen. Met het gebouw Van de keuringsdienst van waren zal dan een aaneengesloten bebouwing ont staan. Voor de eerste fase van de uitbrei ding vragen b, en w. een kredietvan ruim 3,3 miljoen, gulden. De totale bouwkosten van het werk worden ge raamd op een kleine negen miljoen gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint in ons souterrain de verkoop van deze moderne hangkasten mat stevig buisframe, 126 epi hoog, 75 cm.breed en 50 cm diep, mot-, vocht- enstofdicht, m a ft A Qokmaandagmorgtnoptn Géén t«l of schrift, tofL - Is niet in ieder huisgezin de meest gehoorde kiacht: "We hebben te weinig kasten?" £n ook voor hen dia inwonen of klein behuisd zijn, is er be hoefte aan gemakkelijk te plaat sen hangkasten met veel berg ruimte. Handige, demontabele plastic knst met stevig buisframe, hard boardplaten boven en onder voor extra steun, kiest U nu uit voor nog géén twea tientje».

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2