Strijdvaardig Libanon met 3-0 Eindelijk triomf voor Het Zuiden as i Vooruitzien DALMEYER DOOR VAN DUYVENBODE ONTNUCHTERD M m -BBS Heijerman in conflict met Sparta kampioenen dragen horloge; Iteas, 75 GLZ bestaat veertig jaar LIMBURGERS WAREN GEMOEDELIJKE TEGENSTANDER Jaap Oudkerk tweede pagina 12 - maandag 5 jai uarl 1970 Van onze sportredactie ROTTERDAM, maandag Door heel erg hard te werken en geholpen door een beetje ge luk heeft Libanon zaterdag avond in de Krimpensc sporthal Groen end aal een kostbare 3—0 zege op liet Limburgse Hcvok behaald. Rob Groenhuyüen, die de plaats van de naar het buitenland ver trokken Leo van Hal als trainer- coach bij de Libaneztm moet in nemen, was nog te druk met zijn club Orawi in het internationale toernooi in Amsterdam bezig om nu al zijn.taak te kunnen waarne men. Het ging zonder hem ook wel. Hevok was een vrij gemoe delijk tegenstander, die niet al te veel kabaal maakte bij scheids rechterlijke dwalingen. Misschien omdat de goede man ze, voor zo ver hij het kon bekijken, eerlijk verdeelde. Niemand had een grootse wedstrijd verwacht. Dat was het dan ook niet, al vergoedden de strijdlust en de ui termate goede wil van Libanon veel voor de Rotterdamse toeschouwers. Libanon had al die strijdlust en al die goede wil broodnodig om het toch waarlijk: niet zo sterk stalende Hevok van zich nf te houden. Moeizaam, punt voor punt, kwam Libanón op een veilig lijkende 7-0 voorsprong. Hot werd 8-2 en 9-4 en bij 10-7, toen He vok langzamerhand verdedigend wat minder slordig werd, begon Libanon zich kennelijk een beetje angstig te voelen. Maar Hevok bleet vriendelijk en met een soms verrassend goed slaande Hans. Valster als grootste pluspunt, kwam Libanon bij 15-8 na een half uur spelen winnende over de eindstreep van de eerste set. Do tweede set was eigenlijk een la chertje. Alles lukte bij Libanon en zonder grote inspanning kwamen Piet Wassenaar cn de zijnen na een goed kwartiertje volleybal bij 15-5 op een voorsprong van 2-0- Een voorsprong die alleszins com fortabel leek, doch waarvoor Hevok toch geen respect kon opbrengen. Een uit evenwicht gebracht Libanon kwam met 2-7 achter, doch Wist te profiteren van een zich in de zenuwen stortend Hevok, dat helemaal in paniek raakte, toen Libanon na een wissel waarbij DIck Happelvoor Jan Bitter in het veld kwam van 5-9 op 8-9 kwam. To taal van streek vluchtte Hevok in een time-out doch werd daarna toch zon der enig mededogen naar 15-10 ge speeld, waardoor de eindstand op 30 kwam. Bij de reserves moest Libanon 2 in de strijd tegen HML 2 verscheidene koren een vrij grote voorsprong prijs geven. Vooral in de vierde set de stand was toen 21 in het voordeel van de gasten lieten de rondhem den het afweten door na een voor sprong van 13-6 toch nog met 14-16 te verliezen. Van onze sportredactie ROTTERDAM, maandag Nol Hetf- erman heeft gedreigd niet meer voor Sparta te zullen spelen. HU heeft een conflict met het stich tingsbestuur van de Kasteelclub over de financiële afrekening van de maand december. Heijerman is geruime tijd uitgescha keld geweest door een meniscus- operatie. In die periode ontving hij een uitkering volgens de %vet op de arbeidsongeschiktheid. Toen hij weer ging- voetballen hij niet meteen in het eerste elftal opge-, steld. Hij wos enkele malen reserve en speelde ook een wedstrijd roet het B-elftal. Sparta heeft hem nu over de maand december naast zijn vaste salaris de premies van de reservespelers uitgekeerd. Heijerman neemt daar geen genoegen mee. Hij meent als lid van de kernploeg moreel recht te hebben op dezelfde premies gis de eerste elftalspelers. Volgens Heijerman gaat het,geschil om een bedrag van ruim 1500 gulden. Sparta zegt dat het bedrag veel la ger is. (ADVERTENTIE] NWS BINNENWEG 351 METROSTATION BEURS R'DAM - TEL. 232930 In zijn nieuwjaars- speech heeft Guus Couwen- berg, de voor zitter van Feijenoord, meegedeeld, dat de leiders van de sta dionclub aan dacht zullen gaan schenken aan de „ver- door grijzing" van niPTf het elftal en UIC>R. bereid zijn VAN DEN SbuM POLDER tasten om enkele nieuwe spelers aan te trekken. Op zichzelf Is dat niets bij zonders. Feijenoord doet leder jaar wel een paar aankopen, maar nu Couwenberg er al zo ver van te voren in het openbaar over heeft ge sproken, schijnt men de aankoop plannen in een wat ruimer verband te moeten zien. Men kan zich af vragen of het verstandig is. om al op dit moment halverwege de com petitie en de strijd om de Europa Cup enkele oudere spelers er op voor te bereiden, dat zij aan het ein de van dit seizoen plaats zullen moeten maken, maar deze overwe ging mag Feijenoord er natuurlijk niet van weerhouden om in blnnen- en buitenland zijn voelhoorns uit te steken. Als Feijenoord Inderdaad grote zaken wil doen, dan zal het er dit jaar vroeg bij moeten zijn. De kans is immers bijzonder groot dat de Spaanse voetbalbond de import stop van buitenlandse spelers zal op heffen. En dan kan men op de Euro pese transfermarkt wat gaan bele ven. Ploegen als Real Madrid en Barcelona, die dc laatste jaren op het tweede plan zijn geraakt, zullen dan ongetwijfeld spectaculaire aan kopen gaan doen. Vic Buckingham, de nieuwe coach van Barcelona, heeft ai een aanwijzing gegeven door vorige week bij Jaap van Praag te informeren of Jolian Cruijff te koop is. Eerder al heeft Real Madrid laten blijken, dat het dolgraag Jan Mulder en Jean Devrindt van Anderlecht wil contracteren en wie weet denkt trainer Miguel Munoz ook wel aan Jhu van Bevaren, want met de kee pers is het de laatste tijd huilen ge blazen bij de veelvoudige Europa Cup-winnaar. Spanje kan dus voor sensationele ontwikkelingen gaan zorgen op de Europese voetbalmarkt cu daar zal ook Feijonoord rekening mee moeten houden. Arnold Dalmeyer was dg eerste om Va<n Duyvenbode met zijn succes, te feliciteren. Van onze sportredactie ADVERTENTIE .i.nKAA X Ma. IËU Piet Wassenaar (8) en Hans Val ster (2) proberen tevergeefs een aanval van Hevok te blokkeren. (ADVERTENTIE) Wie eenmaal een corselet ge dragen heeft, wif niet anders meer, want is het geen heerlijk veilig idee dat zelfs onder een strak ja pannetje geen vetrol* letjes zichtbaar zijn. Nu verkopen wij een corselet van een dubbele laaglycra,dat een ongekende korrektie en steun geeft en toch soepel en komfortabel draagt. Ideaal voor de grotere maten, dit corselet met gedeeltelijk voorgevormde cups, rits en ha ken- en ogensluiting (is gemak kelijk aan en uit te trekken), verstelbare schouderbandjss en fraai "nylon kant op voorpandje en cCipsnu voor nog géén drie tientjes. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze corselets van dubbel lycra voor een ongekende korrektie en steun (ideaal voor de grote re maten) met gedeeltelijk voor gevormde cups, rits en haken en ogens!uiting, in B en C cup, konfektiematen 44 t/m 54, in wit Ook maandagmorgen open Géén tat. of tehrifL baft. neen iet. uj »nmi. Van een medewerker ROTTERDAM, maandag Na vijf nederlagen is het volhouden van Het Zuiden eindelijk beloond. De Rotterdammers behaalden een volkomen verdiende overwinning (53) op PSV, al moet daarbij opgemerkt worden dat de Eindhovenaren hun dag niet hadden en bovendien met drie invallers verschenen. Van onze sportredactie ROTTERDAM, maandag Do Rot terdamse voetbalvereniging GLZ be staat van-daag veertig jaar. Ter gele genheid hiervan zal het bestuur van Geestdrift Leert Zegevieren zaterdag a.s. in de Margrietbal van café-res taurant Engels van vier tot zes uur re cipiëren. 's Avonds volgt er voor de leden een feestavond in gebouw Pala ce. De festiviteiten worden tijdens de Pinksterdagen afgesloten met een ju* niorentoernooi. Het eerste elftal van GLZ komt uit in de eerste klasse van de afdeling Rotterdam van de KNVB. De club tolt 150 leden en ze beschikt over vijf se nioren-, vier junioren- en drie pupil- lenelftalien, GLZ behoort tot de ver enigingen, die door de overplaatsing van de Energiehal naar de Abraham van Stolkweg danig gedupeerd zijn. De jubilaris moet zich aan de Abra ham van Stolkweg behelpen met een veld, dat eigendom Is van de gemeente. Grootste wens bij de viering van het veertigjarig jubileum is dan ook: de beschikking over een veld ih eigen beheer. Of dat echter spoedig gereali seerd kan worden moet betwijfeld worden. GLZ staat al enkele jaren bij de gemeente ingeschreven, maar tot op heden is er weinig of geen uitzicht op een betere toekomst. Er werd in hoog tempo begonnen en al snel bleek dat de Tuindorpers voor dit PSV, dat reeds driemaal had ge wonnen, geen angst behoefden te heb ben. In de vierde minuut profiteerden de gasten niet van een strafworp, toe gekend wegen* vasthouden door Bourgonje. Dit inspireerde de uitste kende Henk Kerkum om zijn club in de volgende minuut uit een doorbraak naar 10 te schieten. Het Zuiden be hield een overwicht maar het slaagde er lange tijd niet in om de score op te voeren. Kerkum, Goettsch en ook Coo kie Losff misten eenvoudige kansen. Na 20 minuten miste Ciska de Wit zelfs een strafworp. In de 26e minuut zorgde Kerkum echter toch voor op luchting (20), Hiema pakte PSV de zaken feller aan. Door tè gehaast schieten bleef succes evenwel uit Gescoord werd er in de eerste helft niet meer. Na de pauze miste Ineke Hartman een goede kans en even later schoot Krijgsman rakelings over. Bob Bour gonje had er beter het oog in. In de derde en vierde minuut trof hij met verre schoten tweemaal doel en dat betekende een 40 voorsprong. Na zeven minuten zorgde Maarten Goettsch met een afstandschot voor 50. Het Zuiden leek op fluweel te zitten. Wonderlijk genoeg lukte het daarna niet meer zo best. PSV kreeg kansen om in te lopen. Nadat eerst, twee strafworpen gemist waren, scoorde Van Heugden tegen en toen na zestien minuten John Herrenberg voor 5—2 zorgde, werd Het Zuiden nerveus, Krijgsman miste een strafworp, het geen ook Herrenberg (PSV) over kwam. Na paniek in de defensie van Het Zuiden trof mevr. Korsen twee minuten voor het einde doel: 53. Verder wist Het Zuiden het hoofd koel te houden. Kort voor het einde miste Kerkum nog een strafworp, zo dat in de stand geen. wijziging meer kwam. In de overgangsklasse wist Trekvo- SCHIEDAM, maandag. Slechts gedurende korte tijd rheeft de "Vlaardinger Arnold Dalmeyer mogen proeven van de sfeer, die een vedette omgeeft. In het zondagmorgen door de rennersclub Schiedam in gebouw Tivoli georganiseerde officieuze kampioenschap van Zuid- Holland op de hometrainer werd-hij echter snel ontnuchterd door Frits van Duvvenbode, de ongekroonde koning van de Nederlandse rollenartiesten. In de eerste serie reden beiden al leen, daar Van Duyvenbodo bij de start uit zijn teenhaak schoot. BU een vergelijking van de tijden kwam hij toen al als snelste .voor de dag:-37.1 voer Van Duyvenbóda tegen 37.8 voor Dalmeyer. - In de tweede serie evenwel, de laat ste van het gehele toernooi, was de ontluistering van de dappere Dal meyer volkomen. Voor het eerst voch ten ze de strijd zij aan zij uit. Razend snel was Van Duyvenbode bij het op lichten van de rode startlamp wegge- flitst. Vertwijfeld zette Dalmeyer hem na. Er was evenwei geen houden aan. Met bijna drie seconden voorsprong (2.8 sec.) overschreed Van Duy venbo de de duizend meter. Nog voor hij op adem was gekomen, vond Dalmeyer gelegenheid zijn superieure rivaal hartelijk geluk te wensen. Het was ccn mooi slot van een even mooi toer nooi. Zelfs een tweede plaats was Dal meyer niet gegund, want bij de to taal-optelling van de gemaakte tijden bleek Sjaak van der Torre van De Rotterdamse Leeuw hem ook nog te zijn voor gebleven. "Hiemstra, een van de favorieten bij de nieuwelingen.moest in de Schie dammer Rietkerken zijn meerdere er kennen. Voor Frits van Duyvenbode was dit toernooi het besluit van een succesvol weekeinde, want op zaterdagavond had hij eveneens beslag gelegd op het open kampioenschap van. Dordrecht, waarin Dijksman zijn gevaarlijkste ri vaal was geweest De uitslagen van het officieuze kam pioenschap van Zuid-Holland: A-k'asse. 2 x 1000 meter: 1. F. van Duy venbode (DRL) In 72.1 sec.: 2. S..v, d. Tor- re iDRL). 73.7 sec.; 3. A. Dalmeye? (C), 75.6 sec.; 4. J. Moret (DRL>; 5. H, Vermeü- Jen (Al. B-klasse, 2.x 750 meter: I. H. Rietkerken (Sch) in 57 sec.: 2. J. Hiemstra (F.) 58 8 sec.; 3. A. van Herk {DHL) 59.2 sec.; 4, F. Vcrmey (A); S. B. Bals (Sch.). Aspiranten, 2 x 500 meter; j. J. v. d. Lugt (DRL) 45,5 sec,; 2. ft. Leunls (R) 45.9 sec.: 3. T. Varenkamp <D.) 47.6 sec.; 4. J. Jansen (F); 5. 3. Hoek <CK Veteranen, 2 x 500 meter: l, W. Snel In 40 sec.; 2. L. Kaptcin, 41.4 sec.; 3, R. Kievit, 43J sec.; 4. F. WischoJt; 5. L. Boer. Het Zuiden behaalde tegen PSV zijn eerste overwirmi'ng. Een Eindhovenaar doet hier verwoede pogingen om een schot van een Rotterdamse aanvaller te voor komen. gels enkele plaatsen omhoog te komen dank zij een 4—3 zege op Ready. Het is in de Krimpense Sporthal een span nende strijd geworden. In de eerste speelhelft waren de doelpunten schaars; alleen Ready scoorde een maal. Na de pauze werd het 0—2, maar door Frans Vermeulen en Aad Schoemaker kwam Trekvogels langs zij: 2—2. Weer scoorde Ready, gevolgd door de gelijkmaker van Ger v. Hut ten, na uitstekend voorbereidend werk van Koos Blokland: 33. Twee mi nuten voor het eindsignaal besliste Aad Schoemaker na een snelle combi natie de strijd ten gunste van de vo gels: 4—3. Spangen zag in Leiden tegen Vjcus Orienüs geen kans verder te komen dan een gelijkspel (8—8). Het deelt nu de tweede plaats met De Algeme ne. Regenboog liep verder uit door winst (8—7) op DKC. De stand luidt: Regenboog 6—-Ut Spangen 6—7; De Algemene 6—7; Trekvogels 66; Vicus Orientis 6—5; Ready 6—5; Fortuna 6^-4; DKC 63. In de eerste klasse A liet Ons Huis tegen HSV de winst glippen. Bij de rust leidden de roodwitten nog met 42, maar binnen twee minuten werd het 44 en tenslotte 66. Rozenburg boekte tegen Kwiek de eerste zege: 7—5. In de eerste klasse B speelde OSCR tot 7—7 gelijk op met Zuider kwartier, maar in de laatste minuut grepen de Leidenaren de winst: 87. Sperwers herstelde zich tegen ODO winst van 41. ROTTERDAM, maandag Feijen oord stelt pogingen, in het werk om in Zuid-Europa een oefenwedstrijd te spelen. De Parijse matchmaker Julius Uckraincyk heeft o.a. contact opge nomen met Spaanse clubs, maar de onderhandelingen, hebben nog niet tot resultaat geleid. (ADVERTENTIE) ANTWERPEN, maandag (ANP) Wereldkampioen Jaap Oudkerk is za terdagavond in het Antwerpse sport paleis als tweede geëindigd in een in ternationale stayerswedstrijd om de Georre Ronsseprijs. Eerste werd de Belg Theo Verschueren, die vooral in de laatste, serie sterk reed. Oudkerk liep ih deze race een ronde achter Stand op. J 'y De uitslag:, Eersie serie: 1. Leo Proost (België) 20 km in 18,38, 2. Theo Verschuren (België), 3. Jaap Oudkerk (Ned.). Tweede serie: 1. Oudkerk, 20 km in 18,15, 2- Verschueren, 3. Proost Derde serie: 1. Verschueren 20 km in IV,45, 2. Oudkerk, 3. Proost

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 4