Commissie van jongeren geelt nieuwe richtlijnen I 1 YLAARDINGEN STEMDE WAT AARZELEND IN MET BOUW Inzicht Verse lucht- automaat op JES '70 G.H.B. wordt niet gestut Feijenoord om 4 uur tegen Yorwarts SCHIEDAM GEDURENDE EEN JAAR ONDERZOEK VERRICHTEN GEMEENTE ZAL ZICH OVER NOTA JEUGDBELEID BUIGEN Inbraak in opslagruimte Brancl door voorbijgangers geblust GEEN KRANT ONTVANGEN? GAVEN NIEUWJAARSWENS In Passage: James Bond geprolongeerd Klagers krijgen schriftelijk antwoord na stankklacht Gemeenteraad spreekt morgen over brandweer RIOOLWATERZUIVERINGSINSTALLATIE AAN GRENS VAN WESTWIJK Brand Groot- handelsgebouw schadepost assuradeuren Hond biedt redder sigaren aan mfcm Vogels steryen van honger op de plassen Yerhoeff AGENT BEZORGERS (STERS) donderdag 8 januari 1970 - pagina (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. De achttien jongeren die zich na een gemeentelij ke hearing op 22 oktober 1969 over het jeugdbeleid hebben verenigd in een voorbereidingscommissie zijn deze week gereed gekomen met een conceptnota. In deze nota geven de achttien richtlijnen voor een werkgroep die een nieuw te voeren gemeentelijk jeugdbeleid moet gaan bezien. Deze nota zal In de loop van de maand februari aan het college van b. w. worden overhandigd, om daarna ter behandeling op de agenda van de gemeenteraad te komen. Maar voordat hot zover Is zal op dinsdag 3 februari de conceptnota op een hearing aan de Sehiedamse jonge ren ter beoordeling aangeboden wor den. De nota, die door een drietal jon geren is opgesteld, is deze week op een vergadering van de commissie van achttien door de meerderheid van die commissie goedgekeurd. Alvorens te komen tot de doelstel lingen, taken, werkwijze enz van de open werkgroep omschrijft de .nota in de eerste alinea's, waarom een derge lijke open werkgroep noodzakelijk is: „Veel ontwikkelingen hebben ook bun invloed gehad op het leven van de jeugd en jongeren. Zoals bijvoorbeeld: de toenemende duur van dc scholing voor de arbeidsfase; de vermeerdering van de vrije tijd in de periode waarin arbeid wordt verricht; meer welvaart; In zijn begeleidend commentaar op de hearing over het jeugdbeleid in deze krant van 23 oktober 1969 sprak een van onze redacteuren de hoop uit dat het gemeentebestuur evenveel moed zou kunnen opbren gen, als mcj. G. D. de Graaff, wet houder van o.a. jeugdzaken. Hij doelde hiermee op de concept-nota die voor een open werkgroep een voorbereidingscommissie voortge komen uit die hearing aan het ge meentebestuur zou gaan voorleggen. Op een paar kleine wijzigingen na is deze conceptnota nu gereed en zal de gemeente Schiedam in de loop van februari kunnen bewijzen over de moed te beschikken om een nieuw jeugdbeleid aan te pakken. De nota die nu op tafel ligt, getuigt van een goed inzicht in de problemen die rond de jongeren bestaan. De com missie die deze nota heeft opgesteld, is er zich terecht van bewust, dat al vorens tot nieuwe activiteiten ten aanzien van het jeugdbeleid geko men kan worden, er eerst een. uitge breide research moet plaatsvinden. Bp de commissievergadering waar de nota gepresenteerd werd, toonde een aantal jongeren zich ontevreden over de inhoud. Zij waren van me ning dat er van te weiig daadwer kelijke actio in de nota sprake was en hadden het plan dat overigens al weer ingetrokken is een te gen-nota in te dienen. Het is inder daad waar dat met het jeugdbeleid nodig iets moet gebeuren, maar dat mag niet de aanleiding zijn om dan maar ineens een groot aantal minder goed voorbereide activiteiten los te laten barsten. Het zou immers hele maal niet ondenkbaar zijn, dat als die plotseling herleefde activiteiten zouden mislukken, een volgende groep jongeren met de brokken blijft zitten. Het is daarom dat een uitgebreide inventarisering van de wensen en verlangens van de Sehie damse jongeren de hoogste prioriteit verdient. De samenstellers van de concept-nota hebben dit gelukkig in gezien. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Bij de politic is aangifte gedaan van een in braak in een opslagplaats voor sani taire goederen aan dc Peter van An- rooylaan. De opslagplaats is in ge bruik door de firma van Kleef uit Ou derkerk aan de IJssel. Do inbraak die al enige tijd geleden moet hebben plaatsgevonden is pas gisteren ont- dekt. Van het terrein verdwenen ko peren- en messinglcidingen en lood ter waarde van circa ƒ5.000.tot 10.000 SCHIEDAM, donderdag. Door snel ingrijpen van voorbijgangers is hot kantoortje van de wasserij Nijman aan de Stadhouderslaan gisteren voor uitbranden gespaard gebleven. De brandweer hoefde geen dienst te doen bij het blussen van de vlammen, die ontstaan waren in het reservoir van een oliekachel. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. de zich wijzi'gende maatschappij - s Lr niet uren en verandering in de gees teshouding. Het leefmilieu van jeugd en jongeren is veel gevarieerder ge worden, Het gaaifc deze groepen niet alleen meer om zaken als vorming en ontwikkeling. Bij jeugd- en jongeren werk is de ontmoeting het gesprek, de ontspanning van zeker zoveel -waar de". Als één vap de belanrijke noodza kelijkheden voor een nieuw jeugdbe leid voert de nota aan; „velen zullen niet spontaan hun persoonlijke wen sen aan het gemeentebestuur. Ook voor hen moot or „iets" komen, waai ze wel met him wensen willen en kunnen komen en tevens rekening ge houden wordt mot deze wensen". De commissie geeft in de nota de wens te kennen, dat de open werk groep zo snel mogelijk in het leven dient te worden geroepen. En zodra dat gebeurd is, zullen de oude jeugd raad en adviescommissie moeten verdwijnen. Daarmee zal dan tevens het bezwaar van de commissie, dat de Sehiedamse jeugdraad en de advies commissie indirect ook alleen functio neerden als overkoepelende organen voor de georganiseerde jeugd, wegge nomen zijn. Doel Volgens de conceptnota van de voorbereidingscommissie is hot doel van de open werkgroep; een ste delijk orgaan op te richten, een jeugd raad, een raad voor jeugd en jonge ren, of hoe dat orgaan ook mag gaan heten. Het gaat er om, dat dit orgaan <in staat is tot een zo volledig mogelij ke dienstverlening te komen teneinde en georganiseerde en ongeorganiseer de groepen in de gelegenheid te stel len hun atativiiteiten in optimale vorm te realiseren". In de tijdsduur van. één jaar die de nota de open werkgroep gesteld heeft, zal er een stedelijk orgaan ontwikkeld moeten worden, die als doel zou kun nen hebben: „bevorderen van het jeugd- en jongerenwerk, verbetering van hot plaatselijk jeugdbeleid, stimu lering van het jeugdbeleid in het ge heel van het plaatselijk welzijnsbe leid, planning, algemene beleidsvoe ring, begeleiding en coördinatie". De taak die de open werkgroep vol gens de voorbereidingscommissie moet hebben bestaat uit: „het inventarise ren van de leefwijzen van de jeugdi gen en jongeren tussen de zes en der- lig jaar." Daaruit volgt o.a.; „informatie ver zamelen over hun activiteiten, hun ac commodatie, hun plannen, wensen, behoeften en eisen in hun vrije tijd. Hot verleen en van diensten ten behoe ve van het plaatselijk jeugdwerk. Het stimuleren cn zonodig uitvoeren van activiteiten". De beste wijze waarop deze taak volbracht kan worden is volgens de nota o.a. door het houden van hearings, literatuuronderzoekin- gen, enquêtes en onderzoekingen van activiteiten in andere gemeenten. Taak Dit alles zal moeten leiden tot het opstellen van een rapport, waarin voorstellen worden gedaan omtrent de structuur van het op te richten stede lijk orgaan. De samenstelling van dc open werkgroep zal volgens de nota zo moeten zijn, dat waarborgen voor een goede taakverdeling aanwezig zijn. Een precicse vertegenwoordiging van diverse groeperingen is echter niet noodzakelijk. De vorm van de open werkgroep moet volgens de commissie een ge meentelijke stichting worden, met een bestuur van zeven personen. Via een voordracht door de commmissie moe ten de bestuursleden door de gemeen te benoemd worden. Alle jongeren beneden de dertig jaar kunnen tegenkandidaten stellen. Wanneer diiit voor de subsidiëring noodzakelijk blijkt, moet het gemeen tebestuur twee leden kunnen aanstel len, zonder inspraak van de jongeren. Aldus de nota, die als laatste punt noemt: het aanstellen van een staf functionaris. „Voor de viijwillige me dewerkers in de open werkgroep is het onmogelijk dc gestelde taken bin nen een jaar uit te voeren. Vandaar de noodzaak een full-time kracht aan te stellen en heit bureau jeugdzaken in te schakelen." Staffunctionaris De staffunctionaris zal in dienst ko men van de stichting. Hij zal echter geen beslissingsrecht hebben. Zijn voornaamste taak zal een adviserende moeten zijn. Daarnaast zal deze staf functionaris belast worden met de uit voering van de taken die gesteld zijn voor de open werkgroep. Voor de studie cn research die no dig zijn om tijdig behoeften te signa leren en Ic projecteren tegen dc ach tergrond van de ontwikkelingen op langere termijn, acht de voorberei dingscommissie een socioloog de meest geschikte wetenschapsman voor deze functie. Kosten Over de kosten die het oprichten van een open werkgroep met zich brengt, heeft de voorbereidingscom missie nog geen uitspraak gedaan. Voordat de hearing begin februari plaatsvindt, zal de commissie waar schijnlijk met een begroting komen, met daarop alle onkosten die de open werkgroep gedurende haar research- periode zal moeten maken. Deze inventieve nieuwjaarswens ontvingen wij van de fotografen Ton den Haan en Jack van Raay en wij geven hem graag door aan onze lezers. Heit is nu al een beetje aan de late kant, maar voor het volgend jaar mits er weer zulke pakken sneeuw val len is het een origineel idee. Voor een vindiingrijke amateur- fotograaf zijn er ongetwijfeld legio mogelijkheden, waarop hij met zijn fototoestel en een beet je sneeuw zijn vrienden-en ken nissen kaïn verrassen. Tijdens dc culturele manifesta tie JES '70 (Jeugd Expressie Schiedam) die begin maart in de zalen van het Stedelijk Museum plaatsvindt, zullen dc bezoekers In ieder geval niet hoeven te be zwijken aan gebrek aan frisse lucht. Scholieren van de Sehiedamse Technische School aan de Mgr. Nolenslaan zijn o.l.v. dhr. Lau rens namelijk bezig met de ver vaardiging van een „frisse- lucht-automaaft". Tegen betaling van één cent, die in een daartoe bestemde gleuf van het apparaat geworpen moet worden, krijgt de ademloze bezoeker een beker zeer verse lucht. Na inworp van de symbolische cent de gemeente moet uiter aard subsidiëren treedt een compressor in werking. Het ap paraat wordt 'gebouwd van plexi-glas, zodad de bezoeker kan zien, hoe de compressor ,via een ingewikkeld buizenstelsel de fris se lucht naar het aftapkraantje perst. Zodra het apparaat afslaat net als bij een drankenauto maat kan de koper het aftap kraantje opendraaien en een be ker vol verse lucht tappen. Om zo snel -mogelijk te kunnen bedienen komen er waarschijnlijk acht kranen aan het apparaat, zo dat patiënten met een acuut geval van 'luchtverontreiniging snel kunnen worden 'geholpen. Het apparaat krijgt een hoogte van ca 2 meter en er komt een zeer opvallend reclame-bord bovenop, zodat de bezoekers uty de verte reeds de redder in ademnood kun nen waarnemen. De kleuren zul len ook zeer suggestief zijn; er wordt gedacht aan lichtroze of lila. Een woordvoerder van de tech nische school deelde mee, dat deze automaat een prototype is en dat het in de bedoeling ligt het apparaat op vele plaatsen in de stad neer te zetten. Uiteraard op elke straathoek, omdat de afstand tussen twee automaten niet gro ter mag zijn dan een paar hon derd meter. Hoewel het de problemen als zodanig niet oplost, kan dit initia tief toch als een zeer positieve bijdrage beschouwd worden in de strijd tegen de luchtverontreini ging. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het Passage- theater kunnen de liefhebbers van het ruige knokwerk en mooie vrouwen ook de komende week nog gaan kij ken naar de nieuwste James Bond film „On Her Majesty's Secret Service". George Lazenby wordt dan %vel niet zo'n stoere held genoemd als de vroe gere James Bond Sean Connery, maar slaan doet ie even hard en met knappe meisjes heeft hij al even weinig moei te als z'n voorganger. Op het zondagmiddagprogramma van het Passage theater staat de film „Martin Lewis in het wilde wes ten". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Direc tie van het Groothandelsgebouw, aan nemers en bouw- en. woningtoezicht hebben vanmorgen het door brand verwoeste gedeelte van het Groothan- delsgebouw bekeken. Vastgesteld is, dat de vloeren van) de eerste en tweede verdieping zwaar van dc hitte hebben geleden. De in-j druk die gisteren bestond, dat er geen instortingsgevaar bestond, kon van-] morgen worden bevestigd. Met stut i materiaal gereed staande aannemers hoefden niet in actie te komen. De geschonden hoek van het Groot handelsgebouw is van alle kanten af gesloten. Ingang D mag niet meer worden gebruikt. Bordjes verwijzen naar andere plaatsen in het gebouw, waar de getroffen firma's zich tijde lijk hebben gevestigd. Ook de centrale expeditiehal aan de kant van Broedo- let is afgesloten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. De centrale meld- en rcgelkamcr van Rijnmond gaat met ingang van deze maand klachten beantwoorden die via dc „klachteutelcfoon" 262626 zijn bin nengekomen. Iedere klager krijgt in hot vervolg een gestencilde brief waarin de ontvangst van zijn klacht wordt bevestigd en tevens een aanwij zing wordt gegeven van de oorzaak van verontreiniging of geluidshinder. Bepaalde omstandigheden bij be drijven en/of zekere weersomstandig heden kunnen aanleiding geven tot hinderlijke verontreiniging. Bij de meldkamer zijn negen verschillende stencils opgesteld om zoveel mogelijk nuances te kunnen uitdrukken. Als blijkt dat dit onvoldoende is, zal het aantal antwoorden worden uitgebreid. „"Wij willen voorkomen, u aldus een woordvoerder van de meldkamer, dat het publiek de indruk krijgt dat het met zijn klachten, tegen een muur loopt en dat er niets aan wordt ge daan. We moeten echter wel gebruik maken van deze stencils omdat het aantal klachten te groot is om alle klagers persoonlijk te beantwoorden." Afgelopen jaar zijn ongeveer 7800 klachten bij de meldkamer binnenge komen, waarvan ongeveer 2500 tijdens het vierde kwartaal. ROTTERDAM, woensdag. Als gevolg van de reeks branden, die heb ben- geculmineerd in de een etmaal durende strijd van de brandweer in het Groothandelsgebouw, zal de be handeling van de nota van wethouder J. Worst (arp) in de gemeenteraads vergadering van morgen extra in do publieke belangstelling staan. De nota handelt over de situatie bij de brandweer na de reorganisatie, die heeft geleid tot een andere positie van de vrijwilligers. Hierover hebben de raadsleden L den Adel (pvda) en W. Baggerman (vvd) nog onlangs vragen gesteld. PvdA-er Den Adel zei vanmorgen desgevraagd, dat hij geen oordeel heeft over de recente reeks branden en dus ook niet kan zeggen of er echt grote fouten zijn gemaakt door de brandweer. De vergadering van de gemeente raad begint morgenmiddag om 2 uur en wordt 's avonds om 8 uur voortge zet. Behalve de brandweer komen ook aan de orde het bestemmingsplan we reldhandelscentrum Leuvehaven, het crèche-vraagstuk en de manifestatie Communicatie '70. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag Het is nu «definitief dat de eers-ce wedstrijd tussen Vorwarts Berlin en Feijenoord in de kwartfinales van het Europese toernooi voor landskampioenen, op woensdag 4 maart in Oost-Berlijn wordt gespeeld. Het duel begint om vier uur en wordt gehouden in het Walter Ulbricht-Stadion, dat plaats biedt aan ruim vijftigduizend toe schouwers. Voor de supporters van Feijenoord zal er geen plan tsbe wij ze nprobleem zijn. Het bestuur van Vorwarts heeft Feijenoord's manager Guus Brox en secretaris Sjaak Groeneweg gisteren in Oost-Berlijn toegezegd dat zij zo veel kaarten kunnen krijgen als te zelf willen, al zijn het er tienduizend. De distributie van de plaatsbewijzen loopt via het Oostduitse reisbureau. Dc pry'zen variëren van ongeveer vier tot ongeveer tien gulden. Vorwarts had Feijenoord aanvanke lijk voorgesteld om de wedstrijd op zaterdag 7 maart te spelen. Feijenoord had daar echter bezwaar tegen ge maakt in verband met de nationale competitie en bovendien heeft de Oostduitse voetbalbond nu voor zon dag 8 maart een bekerwedstrijd voor Vorwarts vastgesteld. De terrein- en weersomstandigheden zijn op het ogenblik in Oostduitsland nog slechter dan hier. De competitie ligt er tot half maart stil. Vorwarts stelt echter po gingen in het werk om in februari een oefenwedstrijd te spelen. Feijenoord vertrekt op maandag 2 maart naar Oost-Berlijn. Hel Rotter damse gezelschap zal zijn intrek ne men in het Sporthotel aan de rand van Oost-Berlijn. De kleine Feijen- oord-delegatie heeft het trainings kamp, dat de Oostdtiitsers hadden aanbevolen, gisteren goedgekeurd. Pogingen van Feijenoord om deze week in Spanje een oefenwedstrijd te spelen zijn op niets uitgelopen. Als de omstandigheden slecht blijven zullen de Rotterdammers overwegen om een trainingskamp op te slaan. in Zuid-Eu ropa, net als in de winter 1963 toen Feijenoord voor de Europacup in Pa rijs tegen Stade de Reims moest spe len. Feijenoord verbleef toen korte tijd aan de Franse Rivièra. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. Dc bewoners van de Wcstwjjk kunnen gerust zijn: ze zullen geen last krijgen van de rioolwaterzui veringsinstallatie. Deze wordt gebouwd aan de grens van de wijk, richting Hoek van Holland. ROTTERDAM, woensdag Deze maand viert de firma gebr. Van Hees, Rotterdam, haar 80-j arig jubileum. Dit levensiniddelenbedrijf behoort tot een van de oudste op dit gebied in Nederland. Voornamelijk merkarti kelen worden geleverd aan grootwin kelbedrijven, inkoopcombinaties en vrijwillige filiaalbedrijven. Van de beide zoons van de oprichter is de heer John van Hees nog in le ven. Hij vierde onlangs zijn 76c ver jaardag en heeft nog steeds belang stelling voor het zakenleven. Direc teur van het bedrijf is sinds 1954 de heer J. B. van Kesselen, ROTTERDAM, donderdag (ANP) De brand in het Groot handelsgebouw in Rotterdam is een flinke tegenvaller voor de Rotterdamse assurantiebeurs: het gebouw is voor een bedrag van 55 miljoen via deze beurs verzekerd. Juist vorige maand werd de verzeke ring van 45 miljoen op 55 miljoen ge bracht. Dit deelde het voorlichtings bureau van het schadeverzekeringsbe drijf in Den Haag vanmorgen in ant woord op vragen mee. In eerste instantie hebben circa 20 assuradeuren een aandeel in deze gro te post genomen. Zij hebben het deel van het object dat zij in dekking heb ben genomen, zoals gebruikelijk ver deeld over verscheidene binnen- en buitenlandse maatschappijen, die zij als gevolmachtigden vertegenwoordi gen. De schade aan het gebouw, valt, aldus het voorlichtingsbureau van het schadeverzekeringsbedrijf, niet bij be nadering vast te stellen. Dc groothandel in textiel Dehnert en Jansen het zwaarst getroffen bedrijf is, evenals vele andere be drijven met schade in het Groothan delsgebouw, voor de voorraden en de bedrijfsschade eveneens via de Rot terdamse beurs verzekerd. De schade claims beginnen reeds bij Rotterdamse assurantiebedrijven binnen te stro men. De hond, die vorige.week uit de Boezemsingel werd gered, biedt hier in de brandweerkazerne aan de Rotte,zijn redders een sigaartje aan. Het was vooral wethouder T. de Bruijn die na een uitvoerig en soms emotioneel betoog de be zwaren van de verschillende raadsleden wegnam. De raad was vooral in het begin niet erg gelukkig met het voorstel van b. en w. Velen merkten ironisch op dat het voor Rotterdam, Schiedam en Maassluis nogal gemakkelijk was om •een beslissing te nemen. Zij kregen de installatie niet op hun grondgebied, dichtbij een bewoonde woonwijk. In het begin was het vooral me vrouw L. van Duijn-Spruijt (PvdA) die zich nogal roerde. Ze baseerde zich vooral op een. rapport van enkele hoge ambtenaren, waaronder dr. L. A. Clarenburg van Rijnmond. Lr dit rap port was geadviseerd de installatie wat westelijker te bouwen. Ook van an dere eisen die in het rapport stonden wilde zij dat deze in de bouwvoor- waarden en hinderwet werden opge nomen. Pss na deze verzekering van b. en w. wide haar fractie akkoord gaan. Ook anderen, zoals J, van der Linden (KVP), W, Kwakkelstein (PCG) baseerden hun betogen op het ambtelijke rapport en drongen er ook op aan de installatie wat westelijker te bouwen. Ook de in het rapport ge stelde eisen, die voornamelijk lagen op het gebied van de hygiëne, zowel voor wat door de schoorstenen naar buiten kwam als binnen het pand, wilden ze onder dc aandacht brengen. „Er zouden aan de Vlaardingse kant toch geen bedrijven meer komen die de lucht kunnen verontreinigen", riep Kwakkelstein beledigd uit. Wethouder De Bruijn zag in eerste instantie wei kans om de fractie van de Partij van de Arbeid mee te krijgen. Vooral toen hij met klem en overtuiging beweerde dat de eisen e n de voorwaarden in het rapport gesteld in de bouwvoorwaarden en hinderwet (die ged. staten opstellen) zouden komen. „Indien niet aan alle voor waarden zou worden voldaan, be hoeven de anderen niet op medewer king te rekenen", kwam uit zijn be toog naar voren. De rioolzuiveringsinstallatie meer westelijker tc bouwen wees hij met klem van de hand. „Deze komt in aansluiting op de industrie en daarna begint het stuk recreatiegebied dat zo spoedig mogelijk wordt aangelegd." „Indien nu", aldus spreker, „de rioolzuiveringsinstallatie westelijker komt dan komt ze in dit recreatiege bied te staan. Dat kan betekenen dat anderen zich ook niets aan trekken van de plannen om in dit recreatiege bied niets te'bouwen." De wethouder liet wel doorsche meren dat uit stedebouwkundig oog punt een andere plaats wel mogelijk was. Wel zouden de kosten dan hoger worden. „Maar dat moet dan maar. Ik wil het om redenen van recreatie be slist afraden", besloot hij. De PCG-fractie liet zich door het betoog van de wethouder nog niet overtuigen en vroeg schorsing van de vergadering. Na dit beraad bleken er geen bezwaren meer te zijn, omdat men niet vei-deeld een beslissing- in deze belangrijke zaak wilde forceren. „Maar we stemmen wel schoorvoetend met de geplande plaats van de rioool- watemuveringsinstallatie in", aldus woorvoerder Kwakkelstein. Uit de stemming bleek dat de raad inderdaad de beslissing als één man had genomen. ROTTERDAM, donderdag De po litic lutat de alarmklok voor de vo gels: er komt niet genoeg brood bin nen om ze in leven te houden. Tier tallen dieren worden dood aangetro fen op de plassen, terwijl het oud', brood soms in de vuilnisbakken ver dwijnt. De politiebureaus zullen het graag in ontvangst nemen. De politie zorgt voor de distributie. Personeel gevraagd Gevraagd actieve VERTEGEN WOORDIGER, woonachtig in Schiedam of Vlaardïngcn. In lichtingen tel. 260373. R028 De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGERS (STERS) Voor Schiedam en omstr. Aanm. tel. 287279 's avonds na 7 uur. Tel. 155960. S028 Foto, film en projectie PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto van Vuurcn. Koogstr. 105. Schiedam, tel. 26G720. Let op 't juiste adres. S180 Textxelvcrverü Oostsingel 3 tel. na 5 uur 268924 MANTEL verven 17,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,50 p, mtr SUÈDE JASJES (kort) reinigen 17,— Diversen FOTOLUX vraagt voor de afde ling Kinilerfotografie COLFOR- TRICE. Hele of halve dagen, Zomerhofstr. 11, Rotterdam, lel. 245457 na 18,00 UUr 244047, S028 chel brandklaar ƒ88,50. gas. mica verdamphigsbakjes, kachelpijpen, ellebogen. Waar dat wiel draait. Hoogstraat 67 —69 Schiedam. Tel. 010—2G8436. S250 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet ter zake doende reageren op de inhoud van de advertentie, worden niet doorgezonden. Groot landelijk ochtendblad vraagt voor Schiedam om leiding te geven aan de bezorgers. Verdienste 200,- pm., Tevens Verdienste 85,- p.m. Aanmelden: Mariastr. 54, Tel, 261207. Algemene inlichtingen 01850-30247.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2