laakt Worst acties ex-vrijwilligers CRISIS KAN NIET LANG UITBLIJVEN' ROTTERDAMS DAGBOEK 65.80 1$ raw fVeisenes9 €le stunter* ROTTERDAM RIJNMOND 1 Firma schenkt ton voor C'70 ïm& RPhO-concert onder Maazel GEORGANISEERDE WEERSTAND TEGEN DE BRANDWEER' Controle op 'stoken' van vrijwilligers Rotterdam als hoofdstad van z.-iv.-provincie een wenkend perspectief Voor C'70-festiviteiten Provisorische voorzieningen op Pijnackerplein Besprekingen met Amsterdam over WTC worden vervolgd Thomassen over geldzorgen van grote gemeenten: Specialist Schalij overleden i pagina 4 - vrijdag - 9 januari 1970 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Tijdens een tweeënhalf uur durend gemeenteraadsdebat over zijn memorandum inzake de or ganisatie van de brandweer heeft wethouder J. Worst de vroegere vrijwillige brandmees ters gisteravond beschuldigd van „een georganiseerde weerstand, waarmee ze de brandweer willen verzieken". De nota van de wethouder voor economische aangelegenheden, belast met de reorganisatie van de brand weer, was gisteren ter behandeling op tafel gekomen, omdat er tijdens de bcgrotingsdebattcn niet genoeg tUd was overgebleven om uitvoerig op de brandweerkwestio In tc gaan. Door de grote branden van dc laat ste tijd en de toenemende kritiek op de brandweer was daar, zo vond wet houder Worst, wel behoefte aan. Vrijwel zonder uitzondering hebben de gemeenteraadsleden, van wie onge veer eenvierde niet bü de debatten aanwezig was, de nota van wethouder Woret aanvaard. Tijdens de behandeling waren de publieke tribunes vrijwel geheel in beslag genomen door ex-vrijwilligers. Ook de nieuwe brandweerdirecteur ir. I. v.d. Kooij en de hoofdbrandmees ters B. Vossenaar en P. Th. H. Klouwens waren aanwezig. In ant woord op vragen uit do verschillende fracties deelde wethouder Worst over onder andere de brand in het Groot handelsgebouw mee, dat de brand weerleiding daarbij wel gewerkt had volgens een aanvalsplan, dat van het gebouw in kaart was gebracht. De wethouder wees nadrukkelijk van de hand, dat er ongerustheid was ont staan bij assurantiebedrijven, die on der druk van de kritiek op de Rotter damse brandweer grote bedrijven in Rotterdam niet langer zouden willen verzekeren. De wethouder bestreed, dat er geen goede aanpak geweest zou zijn: >rHot is een voorbeeld geweest van hoe een grote brand moet worden ge blust." Op vragen of er destijds bij de brand op het Veemarktterrein beoor delingsfouten waren gemaakt ant woordde wethouder Worst beves tigend: „Ja, die zijn gemaakt, maar ik heb er juist nooit zoveel over willen zeggen, omdat die fouten gemaakt waren door een vrijwilliger en pas weer hersteld werden, toen. de be roepsmensen eraan te pas kwamen." De wethouder ging verder nog in op ondermeer de branden in de Bloem- straat en de Joost van Geelstraat, waarvan hij opmerkte, dat de brand weer gedaan, had wat mogelijk was. De heer Baggerman (WD) deed de wethouder de suggestie aan de hand om een organisatie- cn een brand- weerdeskundige dc situatie bij de Rot terdamse brandweer vanaf 1 januari 1Ö67 te laten doorlichten, waarbij ook de branden sinds die tyd zouden moeten worden onderzocht. ïn zUn antwoord zei de heer Worst later, dat hjj daar geen behoefte aan had. Mejuffrouw mr. E. J. J. E. Schut: „Het enige waar we behoefte aar» hebben is rust, een goede brandweer en verzekering van de brandveiligheid in de stad." Wethouder Worst deed een beroep op het kader van de ex-vrijwilligers om het „georganiseerde verzet" te staken. „De situatie van vandaag de dag is een bevredigende situatie. We zijn nog niet waar we zijn willen, maar do brandveiligheid van Rotter dam loopt geen gevaar", aldus de wet houder. (ADVERTENTIE) Voor die moderne grote ramen wordt deza deko rati eve archi- tekten tule het meest gebruikt... en omdat het zo lastig is zelf die grote lappen vitrage te ver werken, gaan wij kant en klaar architekten tule verkopen. Bebalve van de kant van de ex- vrijwilligers was er gisteravond tijdens de behandeling van de nota inzake de organisatie van de brandweer rn de gemeente raad ook belangstelling van de brandweerleiding. Rechts op de foto (m uniform) de hoofdbrand- meesters F. Th. H. Kiouwens (rechts) en B. Vossenaar. Daar naast brandweerdirecteur ir. I. van der Kooi. (Van een onzer verslaggever ROTTERDAM, vrijdag. - Een duidelijk geïrriteerde burgemees ter Thomassen heeft gisteravond bij de behandeling van de nota over de organisatie van de brand weer in de vergadering van de gemeenteraad aangekondigd, dat voortaan op het terrein van de brand strenger zal worden gecon troleerd wie er wel en niet thuis horen. De burgemeester doelde daarbij vooral op de ex-vrijwilligers, die de pers op het terrein van de brand „stokebranderigc" inlich tingen zouden hebben gegeven. De heer Thomassen zei ove rigens te hopen, dat de vrijwillige brandweer in Rotterdam zal blijven: „Niet omdat het de goed koopste brandweerorganisatie mogelijk maakt, maar omdat het het beste is." ROTTERDAM, vrijdag „Een wenkend perspectief', zo noemde burgemeester W. Thomassen gis termiddag de gedachte Neder land te verdelen in vier provin cies, waarbij Rotterdam de pro vinciehoofdstad zou zijn voor een zuid-westelijke provincie. Zo ver is het nog niet, maar dichter bij hu's liPen problemen als Hoog vliet en „IJsseldam". Toevoeging van het Rotterdamse deel van Hoogvliet aan Foortugaal zcu een ernstige fout be'ekcnert. Wan neer Hoogvliet niet tot Rotterdam zou behoren, zou de beslissing tot de aan leg van een metro onmogel'jk geweest zijn Usse'dam (de Rotterdamse stadswijken het Dage Land, Ommoord en de wijken Prinsenland en 's Gra venland te voegen bij Capelle a.d. IT- sel) blijft voor Rotterdam onaan vaardbaar. Hij drong aan bij de minister het advies van Gedeputeerde Staten open- baar te maken. De oostelijke stadswij ken moeten bij Rotterdam blijven ook al om de komende sanering een succes te doen worden. „Zoals Amsterdam zijn Bijlmer nodig heeft, zo moeten we voor onze sanering blijven be schikken over onze oostelijke stads wijken". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Op het Pijnackerplein zullon provisorische voorzieningen worden aangebracht, opdat de C'70-festiviteiten hier deze zomer kunnen doorgaan. Met de ei genlijke reconstructie van het plein wit Stadsontwikkeling oktober 1970 beginnen. Op 1 mei 1971 moet het plein dan klaar zijn. Dit deelde de wethouder van Stads ontwikkeling, mr H. G. C. L. Polak g steren m de raad mee op vragen van hel PSP-raadslid W. Remeijer, die er aan had herinnerd dat de gemeente aanvankelijk aan da bewoners van het Oude Noorden had beloofd dat het plein op 1 mei van dit jaar gerecon strueerd zou zijn. Wethouder polak, die het zei te betreuren dat het wijk- comité niet eerder was ingelicht over de vertrag.ng, weet hri uitstel aan het te laat gereedkomen van hst ontwerp en het feit dat de leconstruct'e op de kapttaalsdienst van de gemeente moet worden geplaatst, terwijl men aan vankelijk had geprobeerd het werk ten laste van de gewone dienst uit te voeren. WETHOUDER POLAK: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag „Onze besprekingen met Amster dam worden voorgezet?. Welke conceptie het Rotterdamse World Trade Centre zal krijgen als ge volg van dit overleg is nog niet duidelijk." Dit verklaarde wet houder mr H. G. C. L. Polak (Stadsontwikkeling) gistermid dag in de Rotterdamse raad, die met algemene stemmen akkoord ging met het bestemmingsplan Leuvehaven het gebied waar het Rotterdamse wereldhandels centrum moet verrijzen. Wethouder Polak verzekerde de raad dat het Rotterdamse gemeente bestuur hard werkt aan de venvezen- lijking van de plannen. Letterlijk zei hij: „In beide plaatsen wordt hard ge werkt. Ook wij zijn op de goede weg. Er is geen achterstand ten opzichte van Amsterdam In de acquisitie van potentiële klanten. De voortdurend binnenkomende aanvragen om inlich tingen en „voor een plaats op de lijst" tonen aan „dat er uitermate grote be langstelling voor het Rotterdamse plan bestaat". Sprekende over de Amsterdamse plannen zei hij: Die krijgen voor en na publiciteit. Maar daar zal men zich er ook mee bezig moeten houden dat men aanvankelijk van plan was in fe bruari 1969 de eerste paal te slaan." Het door het bureau Arthur D. Litt le ingestelde marktonderzoek heeft, aldus wethouder Polak, de duidelijke uitspraak opgeleverd dat Rotterdam een zeer gunstige plaats is voor de vestiging van een wereldhandelscen trum. in tegenstelling tot de voorne mens van Amsterdam en New York voorziet ons plan in een gebouw in het hart van de stad, dat bovendien vla twee metrolijnen te bereiken is." In antwoord op een vraag uit de raad zei de heer Polak voorts dat hij niet de indruk heeft dat de minister van Economische Zaken ad interim of diens opvolger ,enlg machtsmiddel, zo hij dat heeft, zal toepassen". (Zoals hekend had minister De Block bij Amsterdam en Rotterdam op overleg aangedrongen omdat hij van mening was dat er in Nederland maar voor een wereldhandelscentrum plaats Is), Over de te verwachten houding van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land, die o.a. zullen moeten beslissen over twee bezwaarschriften van twee thans aan de Leuvehaven gevestigde bedrijven, zei de heer Polak: „Die zullen zeker met bijzondere warmte tegenover onze plannen staan." De wethouder verklaarde overigens dat met deze bedrijven wel „minnelijke overeenstemming" zal worden bereikt. Over de door de voorzitter van de Rotterdamse Kamer van Koophandel geopperde plannen tot uitbreiding van de NV Beurs voor Koophandel ver klaarde de heer Polak: „Die zie ik als een overgangsfase, als eerste aanzet die op zeer korte termijn tot stand kan komen. In hoeverre de NV We reldhandelscentrum een combinatie met de beurs zou kunnen aangaan, achtte hij „niet duidelijk". De wethouder gaf geen antwoord op de vraag van de heer Viersen (chu) die had geïnformeerd of er al een ac quisiteur is benoemd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. „Een crisis in hel bestuur van dc grote gemeenten kan niet lang uitblijven. Financiële zorgen groei en in tic hoofdstad, hier cn in vele andere genieenten naar een benauwend hoogtepunt." Dit zei burgemeester W. Tho-i massen gistermiddag in zijn nieuwjaarsrede. De besprekingen met ministers openen nog geen perspectieven. „In schrille tegen stelling tot de financiële nood van de gemeente staat de bloei van het bedrijfsleven, die de ge meente op het gebied van de in frastructuur vele taken bezorgt. De geldstroom, die jaarlijks in de vorm van belastingen uit Rotterdam naar het rijk vloeit groeide van 595 miljoen in 1950 naar 2.949 miljoen in 1966. In dezelfde periode daalde het percentage dat Rotterdam toeviel van 14 naar 9 (var. ƒ85 naar ƒ270 mil joen). Eerst wanneer een meer reële relatie wordt gelegd tussen belde geldstromen is er kans op een echte, gezonde eigen huishouding", aldus burgemeester Thomassen. In zijn reactie op de felle kritiek, die op het Rotterdamse stadsbestuur wordt geleverd beperkte de heer Tho massen ztch. „Men heeft mij aange spoord af te rekenen met lieden die met scheldpartijen en loze kreten de atmosfeer rondom ons stadsbestuur bederven. Ik moet mijn raadgevers te leurstellen en beperk mij tot «én ge dachte: schimpen op Rotterdam of op leden von het bestuur zegd zelden iets over onze stad, soms iets over dat be stuur on altijd iets ovor de man die schimpte", Uit deze woorden mag men niet afleiden dat zelfkritiek zou ont breken. „Soms falen wij in coördinatie en in besliskunde, soms is het betere de vijand van het goede, soms delibe reren wij te lang. Wij hopen dat 1970 ons een goed dagelijks bestuur zal brengen, dat zal leren van onze fouten en zal aansluiten bij het positieve werk waar wij onzpkrachten aan konden geven". Op 3 juni aanstaande btpalen de kiezers hoe ons gezelschap er uit zal zien cn op die das: treedt het nieuwe bestuur aan. Sprekend over dc haven zet de heer Thomassen, dat ondanks alle kritiek „de statistiek dcof is". Wanneer het groeipercentage in 1970 hetzelfde zou zijn als in 1969 (14 procent) betekent dit dat er in 1970 200 miljoen ton goe deren ln de Rotterdamse haven over geslagen zullen worden. Wanneer dit jaar het plan Rijnpoorthaven groen licht krijgt betekent dit dat de rol van Rotterdam in het containervervoer veelbelovend zei zijn. Wanneer tijdig de plaats voor agglomeratie-indu strieën in de noordelijke Delta kan worden aangewezen krijgt het begrip acquisitie en uitgiftebeleid meer reële betekenis. De Maasvlakte zal ook dit jaar alle aandacht verdienen, indien accommodatie voor het grotere schip voor lange tijd veilig moet worden ge steld. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Voor de feestviering in de wijken tijdens de manifestatie Communicatie '70, die van mei tot september wordt gehou den, heeft een firma van wie de naam niet bekend is gemaakt, een bedrag van honderdduizend eu ld en beschik baar gesteld. Wethouders drs. J. G. van der Ploeg heeft dit gisteren tijdens de raadsver gadering bekendgemaakt. De raad be sprak het overzicht van de stand van zaken met betrekking tot C'70. Als reactie op uitlatingen van de heer C. N. van Dis, het staalkundig gereformeerde raadslid, die gezegd had dat Rotterdam eerder behoefte had aan een boete- en bededag, 2ei drs. Van der Ploeg: „Als christen ben ik dat niet met u eens. We moeten de feestvreugde niet onderdrukken op de manier waarop de zwartgerokte chris tenen dat willen." Vanuit de raad werd waardering geuit aan het adres van C'70-oganisa- tie A. J. Fibbe, die tussentijds het heft in handen heeft gekregen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Op 89-ja- rige leeftijd is in Rotterdam overleden dc heer F. A, Schalij, een bekend spe cialist in maag- en darmziekten. De crematie heeft gisteren plaatsgehad. De heer Schalij, die zich in 1907 in Rotterdam vestigde, is o.a. voorzitter geweest van de Vereniging van Rot terdamse medische specialisten. Hij was ook de laatste vooroorlogse voor zitter van de Koninklijke Maatschap pij ter bevordering der Geneeskunde. Tenslotte is de heer Schalij ook voor zitter van de commissie van beheer van het ondersteuningsfonds van de maatschappij geweest. TT/TE kent liero niet? And van Wetze- VV nes, de weldoordachte stunter, die op een goeie dag in 1932 dc voorpagi na's haalde door met veel flair wan de Maasspoorbnig te springen. And van Welzenes, de arbiter met streken, die in. 1941 met een staten ge zicht het doelpunt ven Jan Domme- ring in de sleutelwedstrijd Sparta— DHC annuleerde, omdat het een tiende van een seconde tè laat ions gescoord. Aad van Welzenes, de kastelein/di recteur met schuiten van handen, die zich jaren lang in „De Spil" heeft uil- gesloofd om nu in de nadagen van zijn leven te kunnen genieten van alles wat er in. de wereld maar te genieten valt. Dat is Aad van Welzenes, de levens- hnprovisator, die voelt dat hü tot zijn negentigste jaar cal kunnen blijven reizen ere voornemens is zich daarna in volstrekte tevredenheid met zijn Franse wederhelft terug te trekken met een leuke portie AOW. Bij deze Aad van Welzenes, by deze dolkomische sportman, -»oas ik gister avond op de borrel ter gelegenheid van rijn 70ste verjaardag. Veranderd is hij niets, Hij ktest zijn woorden nog steeds met overleg, praat zmaar maar veel en doet praktisch alles staande. Zijn onderwerpen zijn gevarieerd. O ver de voetballerij: „Ik deed het zestien jaar. Hij ASC, Xerxes en VQC, maar ik ga nooit meer kijken. Heel typisch. Maar ik hoef niet meer. Ik heb het gezien/ Over de arbitrage: „Ik werd uitge lachen toen ik vroeg of tk scheicis- rechter kon worden. „Dat is toch niets voor jou, Aad", grinnikten ze. „Als er een vent lelijk naar je kijkt, sla je erop." „Zijn jullie belazerd", heb ik toen gezegd, „over vijf jaar ben ik interna tionaal/ Heb ik gelijk gehad of niet? Goedik heb dikwijls op m'n donder gehad. Bij wedstrijden op de eilanden b.v. Je kent dat teel. Maar als een vent me beetpakte, kreeg ie ttveemaal zo hard op z'n sodemieter. Vrees had ik niet. Zelfs niet voor dc grootste boe r." Over zijn befaamde sprong: „Het was een obsessie. Ik moest en zou, Pas toen ik boven stond, had ik spijt. Maar ik was te veel vent om terug te krabbelen. Toen ik daar boven stond, ?noest ik steeds aan dat kleine Ameri- kaantje denken dat me even tevoren had gezegd. „Here, take a Came I for the last time." Over Katendrecht: „Ik ben er gebo ren ifc geneer me er niets voor," Over zijn leefwijze: „Ik ben Onassis niet, maar ik doe net alsof. Ik be spreek net zo makkelijk reizen naar Portugal, al heb ik maar een geeltje op zak. Je komt er altijd. Je komt al tijd wel weer terug en als je terug komt kun je altijd lachen. Ik maak me wet druk. Dat is niet goed voor mijn hart. Toen ik twee jaar geleden in Buenos Aires zat, had ik ook geen geld meer. Toen liet ik mijn AOW overkomen en reisde weer verder. Tot dat ik er genoeg van had," /K rijd veel auto. Ik tuil gewoon veel zien. Mijn vrouw ook. Als we geld hebben, gaan we in de meest chique hotels. En als we geen geld hebben, nemen ive een goedkoop pension. En als ive helemaal blut zijn, gaan toe uieer naar huis. Dau sjagger ik wel weer wat en maakt mijn vrouw wat verhalen. Ze is journaliste. Een eenmaal thuis kom je weer op nieuwe ideeën. Dan denk je „polver- domme, dat heb ik óók nog niet ge zien'. Prompt knijpen we er weer tussenuit'. Over de moderne jeugd: „Wat ifc dertig jaar geleden al bezat, bezit de jeugd nu. Vrijheid. De kinderen van nu hebben alleen geen zelfsrespect en geen plichtsbesef. Ze zijn uitgespro- kn lui. Van die eigenschap bezat ik maar een klein stukje. De jeugd is ook veel makkelijker. Een meid blijft ge rust een nacht weg. En dan mag je als ouder de volgende morgen nog blij zijn dat ze terugkomt. Toen ik achttien was en met de padvinders op kamp ging, ktvam mijn vader kijken of het inderdaad wel zo was. Nu zou ie geen pest meer te ver tellen hebben." Over zijn dagindeling: „Ik ben graag in gods vrije natuur. En in wat kleine kroegjes. Om de jongeren gade ie slaan. Om te zien dat de honger op de smoeltjes staat. Bleke muiltjes, lange haren, geen cent op zak, maar toch een ongekroonde koning willen zijn. En weet je wat het gekke is: ik voel met ze mee. Ook ik had vroeger een bteek muiltje, geen cent op zak en deed graag waar ik zelf zin in had. Het enige grote verschil: ik had ka rakter in m'n sodejanus. Vroeger kon je recalcitrant zijn, maar verder niets. Nu zegen ze legen hun patroon: „Val dood". Over zijn gzezondheid: Kiplekker jongens voel ik me kiplekker. Van de zomer zal ik viel weer enkele kilome tertjes zwemmen. In Frankrijk, Por tugal of waar we ook heen gaan. Het is mel link, natuurlijk, maar ik doe het toch. Ik tail Aad van Welzenes blijven, Onder elke voorwaarde." DAGBOEKSCHRIJVER TTET is In het belang van de sa- V" achieving de pil te ver- strekken per automaat en de sigaretten alleen maar op recept. Dr. Malcolm Potts (geciteerd in ,,The Ob- server"). O Diverse winkcliei. gaan er toe over om voor hun winkel een strook te V.v,l OIIUVIY L« kalken op de openbare weg, waarin de autobezit ters wordt aangeraden hun voertuig daar niet te parkeren. Vanzelfspre kend hoeft u zich daar niets van aan te trekken. Zo'n man kan wel zo veel willen Uit een motlevenonderzoek ingesteld door het Nederlands Insti tuut Agrarisch Marktonderzoek, blijkt dat bij 64% van de Nederlandse huis gezinnen op zondag karbonade of kip op tafel komt O Negen van de tien ondervraagde vrouwen meenden, dat het gebruik van kip vooral was toege nomen doodat kip voordelig is, kip overal verkrijgbaar fs en er veel re clame voor wordt gemaakt Voor aquariahouders: er is deze week een boekje In de handel gekomen: „Begin regels bij het aquarium houden". Het is een werkje van de heer J. Vlasblom en is te verkrijgen door 2,- te stor ten op postgironummer 103956 ten name van NBAT Hilversum. Ook al bent U nog zo klein behuisd, U schept een 2ee ex tra zitruimte met deze bed- bankkombi natie. Mahonie kleurige bedbank, 's nachts &>n komfortabal bed, overdag een royale bank. Bed- bank met 4 uitschroefbara po ten, geperforeerde hardboard- plaat voor gezonde nachtrust, kompleet met polyaether ma tras met gezelliga damast over trokken. Deza kompiete bedbank, met kleine- foutjes in de hardboard plaat (doen niets aan de kwali teit af) koopt U voor nog géén zeven tientjes. Kompleet met polyaether matras 80x190 cm Op onze eerste etage verkopen wij deze mahonlekleuriga bed bank mot geperforeerde hard boardplaat en polyaether ma tras (stofvrij, lichtgewicht!, overtrokken met blauwe of goudkleurige damast, 80 x 190 cm, Elke vrijdagavond tot 9 uur open A PEMLOZE luistcrstilten, gevolgd door stormachtige ovaties, hebben RPhO-gastdtrigent Lorin Maazel en (na Brahms) zijn jonge echtgenote, de pianiste Israela Margatit, kunnen doen beselfen, dat zij het Doelenpu- bliek gisteravond in een vervoering wisten te brengen, zoals die maar zelden in de concertzaal tot stand wordt gebracht. Er is niets in deze muzikale belevenis geweest, dat niet behoorde tot de regionen der opper ste schoonheid. Geen enkele bladzijde van de drie partituren, die werden verklankt, heeft iets van haar gehei menissen behoeven te verhullen, geen passage heeft de haar toekomende plaats in de complexiteit der samen klanken verloren, geen expressie is blijven steken Sn verwijting of aan duiding. Er is gedurende dit RPhO- conce.t gemusiceerd met een felle di rectheid, een vehemenle virtuositeit, en bovenal een res trie tieloze overgave aan de inhoud van dc muziek, die do toehoorders aandeed als een schok en een weldaad tegelijk. Vandaar de enig mogelijke reacties: ademloos luisteren en stormachtig applaudisseren. Lorin Maazel, bekend en geliefd door vroegere gastdirecties in Rotter dam, opende met een krachtig opge zette Beethoven, de ouverture Corio- lan. Maazels gebarentaal had daarbij terstond ook het publiek in haar greep. Zij is onweerstaanbaar over tuigend e:i duidelijk. Haar uiterlijk heid hec-fl niets met pose te maken. Zij is net uitvloeisel van een vurig temperament en van een ontspannen durf, om dit temperament en deze be zieling ie tonen. Later, in Strawins- ky's Petroesjka, zou men door Maazels gestiek opnieuw getroffen worden, er de vrijheid in bewonderen en vol geestdrift constateren, tot welk een fameus spel het orkest in staat is on der zulk een leiding. Dat echter het hoogtepunt van dc avond toch beleefd werd bij dc weer gave van Brahms' eerste pianoconcert (in d opus 15), was te danken aan de onvergelijkelijke homogeniteit van op vatting bij soliste en dirigent, een eensgezindheid, die in deze mate na tuurlijk bijna nooit aan te treffen valt, maar die nog extra werd beklemtoond door het zeer hoge niveau, waarop beider vertolking stond. Israela Mar- gallt js een pianiste met een fabuleuze techniek, ongemeen krachtig in het octaafspel, uitermate zeker in de sprongen en met een uitzonderlijk rijk geschakeerd toucher. Maazel, ook deze partituur uit het hoofd dirigerend, bouwde samen met haar hot stuk op in al zijn dimensies, van de innigste rust tot ae machtigste klankeruptics. ELLY SALOMÉ Klaar om zo op te hangen op rail, roede of spiraal. Prachtige kwaliteit architekten tule in een vee! gevraagd dessin. Deze kant en klaar vitrage is op maat gemaakt, met haken band of met zoom voor een spiraal- veer of roede. De lengtemaat klaar met hoofd je is ongeveer 205 cm, U kunt kiezen uit de breedtes vanaf 1 tot 7 meter en per meter be taalt li nog géén vier gulden. Op onze 1e etage verkopen wij deze dekoratieve architekten tule van een mooie kwaliteit, kant en klaar mat hakenband of met een zoom, lengte ong. 205 cm, de breedtes lopen van 1 - 7 meter, per meter voor

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 1